Jump to content

My name is Bond. James Bond.


tik-tak

Recommended Posts

Καθόλου δύσκολο nick...

Στην αρχή...όταν το επέλεξα τότε...τον καιρό του Νώε, μου άρεσε γιατί πολλοί δεν ήξεραν κατά πόσο το nick μου ήταν σχετικό με την λέξη άναξ, όπως θεωρητικά διαβάζεται! Δεν είμαι βασιλόφρων...μην παρεξηγηθώ. Απλά λατρεύω τα λογοπαίγνια οπότε σκέφτηκα πως το όνομά μου (Άννα) και το αρχικό του επιθέτου μου(Ξ) κάτι καλό θα έβγαζε...και ιδού το άναξ ή και ΆνναΧου όπως πολλοί το γνωρίζουν!

Αυτά τα πολλά!

;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 136
  • Created
  • Last Reply
emarup Μίστερ Λεφκυ ο α^2 εννοεί πολλά μέλη του ΓΜ που είναι και μέλη του ΓΛ... emsplats

Η ένστασή μου δεν είναι για τα μέλη (που ποσώς αμφιβάλλω) αλλά για το ενόρκως... Κάπως έτσι γεμίζει η κόλαση emgoal

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης, και με αυτό να ολοκληρώσω τη θητεία μου και να σας ευχαριστήσω απαξάπαντες, πόσα να είναι τα κοινά μέλη, 20? (3%) 40(6%) 50(7,7%).

Εύχομαι να τα χιλιάσουμε και στο τέλος να κάνουμε και merge (για κάποιον που είπε πως είναι οικονομολόγος).

Φιλιάάάάάά (κλεμμένο από τη Βασίλω αυτό)

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Σώπα καλέ, η κόλαση είμαι σίγουρη ότι έχει πολλλλλλλλύυυυυυυυυυυ ενδιαφέροντα προσώπατα!!! emdevilemdevil2
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φιλιάάάάάά (κλεμμένο από τη Βασίλω αυτό)

Ειδικά αυτό το λέει συστηματικά η Pathetic, αλλά καταλαβαίνω ότι σε όλες βλέπεις εμένα...το έχουν πάθει πολλοί...όσο για το όνομά μου, καμιά πρωτοτυπία... emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάλι,Watkins είναι το επίθετό μου και Sid είναι το μικρό μου. Είχα διατελέσει για αρκετό διάστημα γιατρός στην F1 (νευροχειρουργός για την ακρίβεια), οπότε μου απονεμήθηκε κι ο τίτλος του sir! embaaa Έτσι το πλήρες όνομά μου είναι sir Sid Watkins και τώρα που βγήκα στην σύνταξη ,εγκαταστάθηκα μόνιμα στο ΕLLADA, όπου ο Ήλιος, το κρασί, oι γύναικες κι ο ΜΟUSSAKA με εμπνέουν στο συγγραφικό μου έργο! Αυτά, περί εμού! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μίστερ Λεφκυ ο α^2 εννοεί πολλά μέλη του ΓΜ που είναι και μέλη του ΓΛ... emsplats

Η ένστασή μου δεν είναι για τα μέλη (που ποσώς αμφιβάλλω) αλλά για το ενόρκως... Κάπως έτσι γεμίζει η κόλαση emgoal

emthanx

Και γιατί είμαστε εμείς εδώ;;;;;;

Στις δύο αιτήσεις ακυρώσεως αποστολής στην κόλαση μια τρίτη δώρο... emhehe emmazepsteme

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Σε βλέπω να διαπρέπεις ως δικαιόρος με τέτοιες προσφορές! Ούτε ο Κωτσόβολος βρε παιδί μου! :lol::PB)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν ήμουν πολύ μικρός γύρω στο '88-89 είχα καταπιαστεί στον τότε pc μου (δεν το χα σε Amiga) με ένα RPG (από τα πρώτα CRPGs) , το Ultima I. Συνέχισα με το ΙΙ και το ΙΙΙ και στο IV υποτίθεται ότι ο χαρακτήρας σου, αφού περάσει άπειρες δοκιμασίες, γίνεται ο Avatar που είναι ο μεγαλύτερος ήρωας της Britannia (του κόσμου όπου εξελίσσεται η ιστορία) και η προσωποποίηση των 8 αρετών (πάνω στις 8 αρετές/virtues δομείται όλο το θρησκευτικό/φιλοσοφικό σύστημα της Britannia αλλά και της Sosaria). Όταν πια φτάσαμε στο VΙ είχα σκυλοπορωθεί με αυτήν την ιστορία. Έτσι σε κάθε ηλεκτρονικό παιχνίδι χρησιμοποιούσα το nick Avatar και έως την εποχή που βγήκε το VII (που είναι το μεγαλύτερο σε διάρκεια, το πολυπλοκότερο και το καλύτερο CRPG που έχω παίξει ποτέ) μου είχε κολλήσει και με φωνάζαν έτσι και στην πραγματική ζωή. Η σειρά Ultima αποτελείται συνολικά από τα 9 βασικά παιχνίδια (+κάποια expansions), 2 παιχνίδια πάλι CRPG αλλά με First Person προοπτική (τα αριστουργηματικά Ultima Underworlds, που η τεχνολογία τους είχε κάνει τότε τρομερή αίσθηση καθώς είχαν βγει πριν το Doom και είχαν δυνατότητες που έκαναν παιχνίδια όπως το Wolfenstein να μοιάζουν με το pacman) και άλλα 2 (το Martian Dreams και το The Savage Empire) όπου ο Avatar μεταφέρεται σε άλλους κόσμους, μέτρια για τα στάνταρ των Ultima αλλά πάρα πολύ καλά εν συγκρίσει με άλλα RPGs της εποχής. Μεταγενέστερο είναι το MMRPG Ultima Online το οποίο όμως δεν έχει ιδιαίτερη σχέση με το έπος του Avatar. Κάτι παλιές διασκευές για κονσόλες δεν τις λαμβάνω υπόψην...

Περισσότερες λεπτομέρειες μπορεί κανείς να βρει εδώ.

Επίσης πολύ περιληπτικά η ιστορία της Britannia μέχρι και το τέλος του Ultima VIII.

Επιπλέον avatar σημαίνει μετενσάρκωση, είναι το πρώτο όνομα των Savatage (και από εκεί προκύπτει και το όνομα Savatage), avatars στο AD&D είναι μετενσαρκώσεις θεών κ.ο.κ. αλλά στην δική μου περίπτωση το όνομα προέρχεται από τα Ultima.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η δικιά μου ιστορία είναι άκρως κοινότοπη.

Το nick μου το έχω χρησιμοποιήσει κατά καιρούς ως όνομα χρήστη κι αλλού.

Δεν το επέλεξα επειδή σημαίνει μακρυά,αν και πολλοί υποστηρίζουν ότι ζω στον κόσμο μου.

Το επέλεξα από ένα αγαπημένο μου τραγούδι των Grandaddy που λέει

"So you'll aim toward the sky

And you'll rise high today

Fly away

Far away

Far from pain...".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Amelie... Ανεμελή! embounce8

Γιατί..είναι η αγαπημένη μου ταινία, γιατί μου φτιάχνει τη διάθεση και γιατί...πολλοί μου το κόλλησαν το παρατσούκλι.. (ένα ακόμα παρατσούκλι μέσα στα τόσα..) Και μια που το nick που χρησιμοποιώ συνήθως ( emarrightemsmurf )ήταν ήδη πιασμένο.... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πολύ γλυκιά ταινία με εξίσου γλυκιά μουσική. Εμένα πάντως το Nikita είναι από την ομώνυμη σειρά με την πρωταγωνίστρια της οποίας οι φίλοι μου θεωρούν ότι έχουμε πολλά κοινά στον χαρακτήρα. Συμφωνώ σαφώς.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πολύ γλυκιά ταινία με εξίσου γλυκιά μουσική. Εμένα πάντως το Nikita είναι από την ομώνυμη σειρά με την πρωταγωνίστρια της οποίας οι φίλοι μου θεωρούν ότι έχουμε πολλά κοινά στον χαρακτήρα. Συμφωνώ σαφώς.

τώρα το ότι έτσι σε φανταζόμουν και γω είναι εντελώς συμπτωματικό........?????????????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα μου δώσετε δικαιώματα που βάλατε το όνομά μου στον τίτλο;;;;;;;

ε ρε επτανήσιε;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τώρα το ότι έτσι σε φανταζόμουν και γω είναι εντελώς συμπτωματικό........?????????????

Φίλος είσαι ή εχθρός;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πολύ γλυκιά ταινία με εξίσου γλυκιά μουσική. Εμένα πάντως το Nikita είναι από την ομώνυμη σειρά με την πρωταγωνίστρια της οποίας οι φίλοι μου θεωρούν ότι έχουμε πολλά κοινά στον χαρακτήρα. Συμφωνώ σαφώς.

Άμα έχετε πολλά κοινά και στην εμφάνιση, θέλω να σε γνωρίσω :)

Εμένα προφανώς το νικ είναι το όνομα κάποιου διάσημου που θαυμάζω :D:P:lol:

ΥΓ: το "γνωρίσω" κατά τη βιβλική έννοια βεβαίως βεβαίως :rolleyes:;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Νομίζεις ότι υπάρχει τρόπος να γνωριστούμε χωρίς να χάσω το ενδιαφέρον μου;

edit: Αφού ξαναμπήκα, ας το κάνω πιο ζεστό προσθέτοντας τα παρακάτω μπιχλιμπίδια:

:P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάλι με λένε Νάντια και με φωνάζουν Νάντια (και ειδικά όταν φωνάζει ο Κώστας Νάααααντια, καταλαβαίνω ότι πρέπει να ράψω κανένα κουμπί :P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τιμωρια emarright απο το group timoria ιταλικης προελευσεως και ειπα να το κανω λιγο ακομα πιο ελληνικο.....αλλαζοντας το ο με ω!

emgoal .....ναι ,ναι ξερω,ενθουσιαστηκατε!

Φυσικα δεν κρυβω και την εκδικητικη μου φυση...... :bloodomen:emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Έπρεπε να βάλεις τότε γενικότερα ελληνικά γράμματα emdevil:P Μην κάνουμε μισές δουλειές :splaaaats:

Αααα και για να μην ξεχνιόμαστε.... ΚΑΤΩ ΤΑ ΓΚΡΗΚΛΙΣ!!! Ολέ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τιμωρια    emarright        απο το group  timoria  ιταλικης προελευσεως και ειπα να το κανω λιγο ακομα πιο ελληνικο.....αλλαζοντας το  ο  με    ω!

emgoal .....ναι ,ναι ξερω,ενθουσιαστηκατε!

Φυσικα δεν κρυβω και την εκδικητικη μου φυση...... :bloodomen:    emdevil

προσπαθουσα να θυμηθω ποιο ειναι το γκρουπ emexclemquestion .......Ομαρ Πεντρινι B)

Ναι ξερω μοδ και emofftopic ...... :splaaaats::splaaaats::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, σε τι αιώνα ζω;;; emeleos  emeleos  emeleos

Ελα ντε; Την εποχη που πηγαινα εγω σχολειο μαλλον μολις ειχε ανακαλυφθει ο...τροχος!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Έπρεπε να βάλεις τότε γενικότερα ελληνικά γράμματα emdevil:P Μην κάνουμε μισές δουλειές :splaaaats:

Αααα και για να μην ξεχνιόμαστε.... ΚΑΤΩ ΤΑ ΓΚΡΗΚΛΙΣ!!! Ολέ.

μα γιατι?....ηταν γραμμενο σε γρικλισσσσσσ ....για την πλακιτσα μασ... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.