Jump to content

234 σεισμόπληκτοι φοιτητές στο δρόμο.....!!!!


K.W.Rogers

Recommended Posts

Και ποια ειναι η διαδορα με το να συναγωγιστεις με εναν Ιτααλο αποφοιτο ιατρικης και με εναν ελληνα ή γερμανο ή κινεζο αποφοιτο ιταλικου πανεπιστημιου?Πας καλα?

Καλά τι ρωτάς και εσύ τώρα...

Δεν υπάρχει διαφορά.

Είναι το κόμπλεξ του πανελληνιονίκη.

Και για να μην αδικήσω όλους τους πανελληνιονίκες γιατί οι περισσότεροι είναι καλά μα κυρίως λογικά παιδιά, να πω καλύτερα, του συγκεκριμένου πανελληνιονίκη που μπήκε με άλλο νικ να γράψει τις παπαριές του γιατί με το κανονικό του δεν είχε τα αρχίδια να το κάνει....

Σόρρυ για τις βωμολοχίες αλλά πόσο να αντέξεις;!

Ευτυχως εσυ που εχεις μπει με το κανονικο σου ονομα...οσο για τις παπαριες εσυ ξερεις...θα χεις φαει πολλες! Παντως το αν εχω αρχιδια δεν θα το κρινεις εσυ αντε μαζεψε το αχρηστο μυαλο σου και ψοφα μπουρουχα! Και δεν καταλαβα τι υπονοεις οτι δεν γραφω με κανονικο νικ..ποιον να φοβηθω??εσενα???χαχαχαχαχα καλα σου ειπα αδειασε μας τη γωνια..αιντε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 130
  • Created
  • Last Reply
Και ποια ειναι η διαδορα με το να συναγωγιστεις με εναν Ιτααλο αποφοιτο ιατρικης και με εναν ελληνα ή γερμανο ή κινεζο αποφοιτο ιταλικου πανεπιστημιου?Πας καλα?

Για την ιταλια δεν ξερω στο θεμα αυτο οποτε δεν θα αδικησω κανεναν.Στο πρωην ανατολικο μπλοκ ειχανε αλλα τμηματα για τους ξενους και αλλα για τους εγχωριους με διαφορετικους κανονες και ασφαλως πηγαινε το λαδωμα συννεφο!! Και εννοειται πως και η διαδικασια εισαγωγης ηταν διαφορετικη..

Γι'αυτο υπαρχει διαφορα οπως βλεπεις συναδελφε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευτυχως εσυ που εχεις μπει με το κανονικο σου ονομα...οσο για τις παπαριες εσυ ξερεις...θα χεις φαει πολλες! Παντως το αν εχω αρχιδια δεν θα το κρινεις εσυ αντε μαζεψε το αχρηστο μυαλο σου και ψοφα μπουρουχα! Και δεν καταλαβα τι υπονοεις οτι δεν γραφω με κανονικο νικ..ποιον να φοβηθω??εσενα???χαχαχαχαχα καλα σου ειπα αδειασε μας τη γωνια..αιντε

Με το κανονικό μου όνομα έχω μπει είτε σ'αρέσει είτε όχι.

Τώρα για το σχόλιο με τις παπαριές θα αφήσω τους moderators να καθαρίσουν τα ποστς ...μετά απο αυτό δε θα το συνεχίσω άλλο γιατί βαριέμαι να ασχολούμαι με μπουρδελοξεπόρτες μπουρδελομορφονιούς που πήζουν στις καμαρωτες παπαριές .

Δεν υπονοώ κάτι για το νικ σου... το λέω ευθέως. Δεν έχεις τα αρχίδια να μπεις με το νικ που μπαίνεις συνήθως και να πεις αυτά που λες τώρα για τις μετεγγραφές των παιδιών απο Ιταλία και για τα διαφορετικά γκρουπς στις πρωην ανατολικές χώρες(αυτό πάλι πρώτη φορά το ακούω!).

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως απο τη στιγμή που μπήκες κάνεις ποστς μόνο στο συγκεκριμένο θέμα.Κάνε καμια βόλτα να ξελαμπικάρεις γιατί αν η μαλακία ήταν εργόχειρο θα είχες πλέξει 500 πουλόβερ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

QUOTE (medmed @ May 5 2009, 05:26 ) *

Ευτυχως εσυ που εχεις μπει με το κανονικο σου ονομα...οσο για τις παπαριες εσυ ξερεις...θα χεις φαει πολλες!Παντως το αν εχω αρχιδια δεν θα το κρινεις εσυ αντε μαζεψε το αχρηστο μυαλο σου και ψοφα μπουρουχα! Και δεν καταλαβα τι υπονοεις οτι δεν γραφω με κανονικο νικ..ποιον να φοβηθω??εσενα???χαχαχαχαχα καλα σου ειπα αδειασε μας τη γωνια..αιντε

ΒΟΥΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΥΧΗ ΒΡΩΜΟΓΛΩΣΣΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΠΡΙΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΝΕΧΤ ΤΙΜΕ γιατι θα σε παρει και θα σε σηκωσει.

Ηρθες τωρα εσυ η φοιτηταρα της Ιατρικης Αθηνων με 20ημερη παρουσια στο φορουμ και 20 ποστ ολα κι ολα κι αυτα μονο στο τοπικ αυτο,να βρισεις προστυχα μελος τετραετιας οπως η marouska που δεν εχει δωσει ποτε δικαιωμα

plus να ισοπεδωσεις απειρα μελη του φορουμ αυτου,μερικα απο τα οποια αν εχουν προσφερει εδω μεσα,επειδη δεν σπουδασαν Ελλαδα.

Αιντε κοριτσακι μου/αγορακι μου,ο,τι εισαι-για fem σε κοβω,παγαινε.

Νταξει μας εκανες σαφη τη θεση σου.Φτανει τωρα.Stop it,φιλικη συμβουλη,γιατι αρχισες ηδη να αυτοεξευτελιζεσαι και το χειροτερο ειναι οτι ουτε καν το συνειδητοποιεις.

Ο,τι δικιο μπορει να ειχες-you see δε λεω οτι δεν εχεις κι εσυ τα δικια σου που αγανακτεις, το εχεις χασει ανεπιστρεπτι

αφενος με τον,προφανως,προβληματικο εγκεφαλο σου ο οποιος μονο black and white ειναι ικανος να αντιληφθει,

αφετερου με το βρωμοστομα σου.

Η marouska ειπε για παπαριες κι αρχιδια αφου την προκαλεσες με κατι ποστ σαν αυτα

QUOTE (medmed @ May 5 2009, 00:18 ) *

ναι δικιο εχεις...κατι θα ξερεις απο μουντζες, αλλα οχι μονο με τα χερια...και με τα ποδια στις δινουν εσενα!!

QUOTE (medmed @ May 4 2009, 22:02 ) *

Τι να πει κανεις για το λογυδριο ευτελους τυπου και ανευ νοηματος!! Ελληνα φορολογουμενε που σιγουρα για να σε στειλουν εξω θα ανηκεις στην κατηγορια που κερδιζει 100000 το χρονο και δηλωνει 5000 ναι οι πανελληνιες ειναι το υπερτατο μετρο συγκρισης και εσυ σε αυτο ξερεις τι επιασες? ΠΑΤΟ!

Επισης μιας και με ειπες κουνουπι αντρακλα εσυ ξενιτεμενε θα σου πω οτι αν ειχες αρχ@@ια θα φροντιζες για την ιατρικη μεριμνα της χωρας σου με το να την απαλλαξεις απο την παρουσια σου και να αφησεις αυτους που αξιζουν να ειναι γιατροι να μη βλεπουν την ασχετοσυνη και ανικανοτητα σου..Γιατι αν ησουν ανικανος στα 18 ξαφνικα δεν θα εγινες φωστηρας! Και οχι ρε δεν θα βαλουμε εξετασεις οχι γιατι δε μπορουμε αλλα γιατι ποτε δε θα καταδεχτω καν να συγκριθω με ατομα που με ενα τενεκε λαδι περασαν μαθημα..Ελεος πια!

Οσο για τα υπολοιπα που απαντας ειναι εντελως ασχετα με αυτα που εγραψα αλλα ειπαμε Εκθεση ησουν του 5 οποτε σε νιωθω..προσπαθησε παντως ισως καποτε καταφερεις να βγεις απο την αγνοια γιατι ξερεις τι κανει η αγνοια??σκοτωνει!

και παλι ειπε σορι για τις βωμολοχιες ,παραδεχτηκε οτι εχασε την ψυχραιμια του το γλυκο μου :)

Μέρα φόρουμ!

ytbytxsbtnkn9g7sheau.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και οχι ρε δεν θα βαλουμε εξετασεις οχι γιατι δε μπορουμε αλλα γιατι ποτε δε θα καταδεχτω καν να συγκριθω με ατομα που με ενα τενεκε λαδι περασαν μαθημα..Ελεος πια!
Περίμενε τότε δέκα χρόνια για ειδικότητα και άσε αυτούς με τους τενεκέδες να κάνουν ειδικότητα.

Τέτοια διαβάζω και καταλαβαίνω πως δεν φταίνε μόνο οι συνδικαλιστές φοιτητές που φτάσαμε έως εδώ σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

QUOTE (medmed @ May 5 2009, 05:26 ) *

Ευτυχως εσυ που εχεις μπει με το κανονικο σου ονομα...οσο για τις παπαριες εσυ ξερεις...θα χεις φαει πολλες!Παντως το αν εχω αρχιδια δεν θα το κρινεις εσυ αντε μαζεψε το αχρηστο μυαλο σου και ψοφα μπουρουχα! Και δεν καταλαβα τι υπονοεις οτι δεν γραφω με κανονικο νικ..ποιον να φοβηθω??εσενα???χαχαχαχαχα καλα σου ειπα αδειασε μας τη γωνια..αιντε

ΒΟΥΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΥΧΗ ΒΡΩΜΟΓΛΩΣΣΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΠΡΙΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΝΕΧΤ ΤΙΜΕ γιατι θα σε παρει και θα σε σηκωσει.

Ηρθες τωρα εσυ η φοιτηταρα της Ιατρικης Αθηνων με 20ημερη παρουσια στο φορουμ και 20 ποστ ολα κι ολα κι αυτα μονο στο τοπικ αυτο,να βρισεις προστυχα μελος τετραετιας οπως η marouska που δεν εχει δωσει ποτε δικαιωμα

plus να ισοπεδωσεις απειρα μελη του φορουμ αυτου,μερικα απο τα οποια αν εχουν προσφερει εδω μεσα,επειδη δεν σπουδασαν Ελλαδα.

Αιντε κοριτσακι μου/αγορακι μου,ο,τι εισαι-για fem σε κοβω,παγαινε.

Νταξει μας εκανες σαφη τη θεση σου.Φτανει τωρα.Stop it,φιλικη συμβουλη,γιατι αρχισες ηδη να αυτοεξευτελιζεσαι και το χειροτερο ειναι οτι ουτε καν το συνειδητοποιεις.

Ο,τι δικιο μπορει να ειχες-you see δε λεω οτι δεν εχεις κι εσυ τα δικια σου που αγανακτεις, το εχεις χασει ανεπιστρεπτι

αφενος με τον,προφανως,προβληματικο εγκεφαλο σου ο οποιος μονο black and white ειναι ικανος να αντιληφθει,

αφετερου με το βρωμοστομα σου.

Η marouska ειπε για παπαριες κι αρχιδια αφου την προκαλεσες με κατι ποστ σαν αυτα

QUOTE (medmed @ May 5 2009, 00:18 ) *

ναι δικιο εχεις...κατι θα ξερεις απο μουντζες, αλλα οχι μονο με τα χερια...και με τα ποδια στις δινουν εσενα!!

QUOTE (medmed @ May 4 2009, 22:02 ) *

Τι να πει κανεις για το λογυδριο ευτελους τυπου και ανευ νοηματος!! Ελληνα φορολογουμενε που σιγουρα για να σε στειλουν εξω θα ανηκεις στην κατηγορια που κερδιζει 100000 το χρονο και δηλωνει 5000 ναι οι πανελληνιες ειναι το υπερτατο μετρο συγκρισης και εσυ σε αυτο ξερεις τι επιασες? ΠΑΤΟ!

Επισης μιας και με ειπες κουνουπι αντρακλα εσυ ξενιτεμενε θα σου πω οτι αν ειχες αρχ@@ια θα φροντιζες για την ιατρικη μεριμνα της χωρας σου με το να την απαλλαξεις απο την παρουσια σου και να αφησεις αυτους που αξιζουν να ειναι γιατροι να μη βλεπουν την ασχετοσυνη και ανικανοτητα σου..Γιατι αν ησουν ανικανος στα 18 ξαφνικα δεν θα εγινες φωστηρας! Και οχι ρε δεν θα βαλουμε εξετασεις οχι γιατι δε μπορουμε αλλα γιατι ποτε δε θα καταδεχτω καν να συγκριθω με ατομα που με ενα τενεκε λαδι περασαν μαθημα..Ελεος πια!

Οσο για τα υπολοιπα που απαντας ειναι εντελως ασχετα με αυτα που εγραψα αλλα ειπαμε Εκθεση ησουν του 5 οποτε σε νιωθω..προσπαθησε παντως ισως καποτε καταφερεις να βγεις απο την αγνοια γιατι ξερεις τι κανει η αγνοια??σκοτωνει!

και παλι ειπε σορι για τις βωμολοχιες ,παραδεχτηκε οτι εχασε την ψυχραιμια του το γλυκο μου :)

Μέρα φόρουμ!

ytbytxsbtnkn9g7sheau.jpg

Στη μαρουσκα δεν θα απαντησω οχι γιατι δε μπορω αλλα γιατι τελικα καταλαβα το προβλημα της..βγαζει σε ολους το χειροτερο τους εαυτο..Βρε σηλια τι ειναι αυτα που μου λες για παλαια μελη και τετοια??Δεν καταλαβα τι ειμαστε στρατος? δηλαδη ενας που δεν εχει πολλα θρεντς εχει λιγοτερα δικαιωματα?? συγγνωμη αλλα οταν γραφτηκα εδω δεν το ανεφερε στους ορους..Και επισης καλο θα ηταν να ελεγχατε ποιος αρχισε τις επιθεσεις με τα οργανα, τις μουντζες και τα κουνουπια..

τελοσπαντων προφανως αυτοι που εχουν και τη μυγα μυγιαζονται..Θα περιμενω λοιπον να παλιωσω και σε 5 χρονια τα ξαναλεμε..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στρατος σιγουρα δεν ειμαστε και δυναμη παλαιοτητας προφανως δεν υπαρχει-αυτο μας ελειπε αλλωστε-

αλλα οταν ενας κρινεται 4 χρονια απο τα ποστ του κι ο αλλος εσκασε μυτη χθες και εκφραζει τοσο απολυτες κ ισοπεδωτικες αποψεις οπως οι δικες σου(βλεπε πχ ποστ σου που παρεθεσα)plus εκφραζεται τοσο φθηνα με τοση ευκολια οπως εκανες εσυ,ειναι προφανες νομιζω ποιος κερδιζει και ποιος χανει στην αντιπαραθεση.

anyway Ι stop it here.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στρατος σιγουρα δεν ειμαστε και δυναμη παλαιοτητας προφανως δεν υπαρχει-αυτο μας ελειπε αλλωστε-

αλλα οταν ενας κρινεται 4 χρονια απο τα ποστ του κι ο αλλος εσκασε μυτη χθες και εκφραζει τοσο απολυτες κ ισοπεδωτικες αποψεις οπως οι δικες σου(βλεπε πχ ποστ σου που παρεθεσα)plus εκφραζεται τοσο φθηνα με τοση ευκολια οπως εκανες εσυ,ειναι προφανες νομιζω ποιος κερδιζει και ποιος χανει στην αντιπαραθεση.

anyway Ι stop it here.

Άσχετο- αλλά η φώτο πολύ καλή.... αυτή με το καπέλο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσχετο- αλλά η φώτο πολύ καλή.... αυτή με το καπέλο.

άιντε άαιντεεέ

εδω ο κοσμος χανεται και το μ0Υν% ξυριζεται θαλασσο :P:P :P

υγ εχει τελεια αιθερια...χρωματα-αιθεριο...φως I think

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσχετο - αλλά η φώτο πολύ καλή.... αυτή με το καπέλο.

άιντε άαιντεεέ

εδω ο κοσμος χανεται και το μ0Υν% ξυριζεται θαλασσο :P:P :P

υγ εχει τελεια αιθερια...χρωματα-αιθεριο...φως I think

Μερικές τέτοιες κοπελίτσες χρειάζονται... τα αγοράκια δικατσάδες και μη θα ασχολούνταν μαζί τους τα δε κοριτσάκια δικατσάδες και μη και αυτά θα ασχολούνταν μαζί τους (ή θα τις αντέγραφαν ή θα τις έβριζαν). Μετά τι μέλλον θα είχαν τέτοια τόπικ? Τελικά εάν το σκεφτείς... τα περισσότερα πράγματα είναι θέμα μ0Υν%.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επαναλαμβανομαι το ξερω....αλλα μερικοι μαλλον δε διαβασαν το ποστ μου στη σελιδα 2

Μεγαλες ασκοπες παραθεσεις ειναι τραγικα κουραστικες.

Εχουμε τοπικ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ .Περαστε,διαβαστε,σχολιαστε.

Το τοπικ μιλαει για τους σεισμοπληκτους φοιτητες...που μην ξεχναμε ειναι Ελληνες,Ιταλοι και πολλων αλλων εθνικοτητων!!!!

Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θεε μου, κανε να μη γινει ποτε σεισμος στη Ρουμανια !!
Σε βρίσκω ανημέρωτο.

Σεισμός έγινε πριν μία εβδομάδα. Θύματα δεν υπήρχαν. Φοιτητές Έλληνες σε όλη τη χώρα το πολύ 100.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θεε μου, κανε να μη γινει ποτε σεισμος στη Ρουμανια !!

.εξετασεις τυπου δικατσα που τους βγαλανε ολους στα καναλια για στημενες θεματα και μιζες?? και επισης να ειναι εξετασεις με βαση τη διδασκαλια και το προγραμμα των ελληνικων πανεπιστημιων οπως σε ολες τις χωρες....αλλα και παλι θα δουμε θαυματα και αποφοιτοι ασχετοι με την ιατρικη θα παιρνουν αριστα λογω πελατειακων σχεσεων και οι αλλοι εκτος!

Τα στημένα θέματα και οι μίζες είχαν πρωτεργάτες τους δικούς σου καθηγητές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνουμε απολυτα αλλα οι Ελληνες πηγαν ως αποφοιτοι εξωτερικου γεννημενοι στο εξωτερικο...δεν εχω αντιρρηση να συναγωνιστω το ρωσο που τελειωσε στη ρωσια, το γερμανο στη γερμανια και το ρουμανο στη ρουμανια αφου ειναι οι χωρες τους και λογικα τελειωσαν σε αυτες..αλλο ομως καποιος που παει σε ξενη χωρα επειδη δε μπορεσε να μπει στη δικη του..
Ρε τι χάνω στις διακοπές. Για πες μας κι άλλα..... :lol:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ποια ειναι η διαδορα με το να συναγωγιστεις με εναν Ιτααλο αποφοιτο ιατρικης και με εναν ελληνα ή γερμανο ή κινεζο αποφοιτο ιταλικου πανεπιστημιου?Πας καλα?

Για την ιταλια δεν ξερω στο θεμα αυτο οποτε δεν θα αδικησω κανεναν.Στο πρωην ανατολικο μπλοκ ειχανε αλλα τμηματα για τους ξενους και αλλα για τους εγχωριους με διαφορετικους κανονες και ασφαλως πηγαινε το λαδωμα συννεφο!! Και εννοειται πως και η διαδικασια εισαγωγης ηταν διαφορετικη..

Γι'αυτο υπαρχει διαφορα οπως βλεπεις συναδελφε.

Πριν πατήσεις το "add replay" ξαναδιάβασε τις μαλακίες που γράφεις. Θα γαμηθείς στα γέλια κι εσύ ο ίδιος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στρατος σιγουρα δεν ειμαστε και δυναμη παλαιοτητας προφανως δεν υπαρχει-αυτο μας ελειπε αλλωστε-

αλλα οταν ενας κρινεται 4 χρονια απο τα ποστ του κι ο αλλος εσκασε μυτη χθες και εκφραζει τοσο απολυτες κ ισοπεδωτικες αποψεις οπως οι δικες σου(βλεπε πχ ποστ σου που παρεθεσα)plus εκφραζεται τοσο φθηνα με τοση ευκολια οπως εκανες εσυ,ειναι προφανες νομιζω ποιος κερδιζει και ποιος χανει στην αντιπαραθεση.

anyway Ι stop it here.

Άσχετο- αλλά η φώτο πολύ καλή.... αυτή με το καπέλο.

Κόψαμε τα ταξίδια προς βορρά και γράφουμε ότι θέλουμε ε; :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στρατος σιγουρα δεν ειμαστε και δυναμη παλαιοτητας προφανως δεν υπαρχει-αυτο μας ελειπε αλλωστε-

αλλα οταν ενας κρινεται 4 χρονια απο τα ποστ του κι ο αλλος εσκασε μυτη χθες και εκφραζει τοσο απολυτες κ ισοπεδωτικες αποψεις οπως οι δικες σου(βλεπε πχ ποστ σου που παρεθεσα)plus εκφραζεται τοσο φθηνα με τοση ευκολια οπως εκανες εσυ,ειναι προφανες νομιζω ποιος κερδιζει και ποιος χανει στην αντιπαραθεση.

anyway Ι stop it here.

Άσχετο- αλλά η φώτο πολύ καλή.... αυτή με το καπέλο.

Κόψαμε τα ταξίδια προς βορρά και γράφουμε ότι θέλουμε ε; :rolleyes:

Μπα... σε 1.5 μέρα θα είμαι πάνω!!! Έρωτας γλυκέ μου έρωτας...σε μεθάει ;) Θα έρθει και η σειρά σου και θα καταλάβεις. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπα... σε 1.5 μέρα θα είμαι πάνω!!! Έρωτας γλυκέ μου έρωτας...σε μεθάει ;)
προσοχή στα αλκοτέστ :P

Και που να με δεις να παρκάρω κιόλας... έχω να σε πω ιστορίες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όταν ανεβαίνεις προς τα πάνω να ενημερώνεις.....να το κρύβουμαι το όχημα :D

Λοιπόν... ήταν καλοκαίρι Ιούλιος μήνας (16 συγκεκριμένα όπως με ενημερώνει εκείνος-ήταν το 1ο του τρακάρισμα βλέπεις :P)... σχετικά άδεια η Θεσσαλονίκη. Οδηγούσα πάνω στη Βασιλέως Κωνσταντίνου (νομίζω) και βγάζω γρήγορα φλας για να στρίψω στο υπόγειο Πάρκινγκ του ξενοδοχείου... κόβω ταχύτητα και πέφτει πάνω μου το πίσω αμάξι (γυναίκα βλέπεις :P).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να πει κανεις για το λογυδριο ευτελους τυπου και ανευ νοηματος!! Ελληνα φορολογουμενε που σιγουρα για να σε στειλουν εξω θα ανηκεις στην κατηγορια που κερδιζει 100000 το χρονο και δηλωνει 5000 ναι οι πανελληνιες ειναι το υπερτατο μετρο συγκρισης και εσυ σε αυτο ξερεις τι επιασες? ΠΑΤΟ!

Επισης μιας και με ειπες κουνουπι αντρακλα εσυ ξενιτεμενε θα σου πω οτι αν ειχες αρχ@@ια θα φροντιζες για την ιατρικη μεριμνα της χωρας σου με το να την απαλλαξεις απο την παρουσια σου και να αφησεις αυτους που αξιζουν να ειναι γιατροι να μη βλεπουν την ασχετοσυνη και ανικανοτητα σου..Γιατι αν ησουν ανικανος στα 18 ξαφνικα δεν θα εγινες φωστηρας! Και οχι ρε δεν θα βαλουμε εξετασεις οχι γιατι δε μπορουμε αλλα γιατι ποτε δε θα καταδεχτω καν να συγκριθω με ατομα που με ενα τενεκε λαδι περασαν μαθημα..Ελεος πια!

Οσο για τα υπολοιπα που απαντας ειναι εντελως ασχετα με αυτα που εγραψα αλλα ειπαμε Εκθεση ησουν του 5 οποτε σε νιωθω..προσπαθησε παντως ισως καποτε καταφερεις να βγεις απο την αγνοια γιατι ξερεις τι κανει η αγνοια??σκοτωνει!

Μη φοβασαι δεν σε ξεχασα! Ειναι χαζο να κανεις προσωπικες επιθεσεις! Δεν με ξερεις, δεν ξερεις ποσο την εχω την "μαλαπερδα", μπορει και να μην αντεχεις την συγκριση, γιαυτο πες κανα επιχειρημα αντι να επαναλαμβανεις κλισε αποδεικνυωντας ποσο αδαης εισαι.

"The death of dogma is the birth of morality" - I. Kant

Φιλικη συμβουλη. Αμα μπορεσεις καμια φορα, κανε κανα ταξιδακι για κανα μηνα στο εξωτερικο, οπουδηποτε, μπας και ξεστραβωθεις λιγο. Η Ελλαδα δεν ειναι το κεντρο του κοσμου. Αν εισαι ακομα φοιτητης, τραβα κανα χρονο ερασμους, καλο θα σου κανει. Τα λεφτα ειναι δικαιολογια μεχρι ενος σημειου. Μπορεις να ταξιδεψεις για ενα μηνα με τα λεφτα που θα χαλαγες στη Σκιαθο σε μια εβδομαδα. Σκεψου το.

επαναλαμβανομαι το ξερω....αλλα μερικοι μαλλον δε διαβασαν το ποστ μου στη σελιδα 2

Μεγαλες ασκοπες παραθεσεις ειναι τραγικα κουραστικες.

Εχουμε τοπικ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ .Περαστε,διαβαστε,σχολιαστε.

Το τοπικ μιλαει για τους σεισμοπληκτους φοιτητες...που μην ξεχναμε ειναι Ελληνες,Ιταλοι και πολλων αλλων εθνικοτητων!!!!

Ευχαριστω

With all due respect Winmx. Καλυτερα τα ασχετα να γραφτουν εδω, παρα σε ενα τοπικ που προσφερει πληροφοριες (νταξει, δεν ειναι σουηδια, αγγλια, αμερικη αλλα ανηκει σε εκεινη την κατηγορια).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιτελους κατι πρεπει να αλλαξει σε αυτο το φορουμ, ειναι ντροπη πια !! Ερχεται ο καθενας και βριζει και ειρωνευεται και οι moderators δεν κανουν τιποτα. Νομιζω ο ρολος τους ειναι να βαζουν και μια ταξη, αφου καποιοι εδω μεσα δεν εχουν τη στοιχειωδη ευγενεια. Ενταξει ειναι το ιντερνετ, η ανωνυμια αλλα ας κρατησουμε και ενα επιπεδο. Ηθελα να ξερα ετσι διαλεγονται και στην καθημερινοτητα τους αυτοι οι κυριοι; Ετσι μιλανε στος συναδελφους τους, τους φιλους τους, την οικογενεια τους;

Ντροπη πια . Θα διαβαζει κανενας ασχετος και θα γελαει με το επιπεδο των γιατρων, και δικιο θα εχει, εμ αφου ζωα ειμαστε....

Αιντε κοιτατε και κανενα αλλο φορουμ (πχ των 4 τροχων) που εχει κανονες, να παιρνετε ιδεες...ΑΗΔΙΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

Οταν κατι ξεφευγει τοσο, (οσο αυτο, για τι μιλαγαμε ειπαμε ;;) καλο ειναι και να κλειδωνεται το τοπικ, δεν προσφερει πια κατι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Από zougla.gr...

Ψέματα πολλών ρίχτερ

27 Μαΐου 2009, 23:21

Στέλνουν από υπουργείο σε υπουργείο τους 114 Έλληνες φοιτητές του Πανεπιστημίου της Acquila, της πόλης που ισοπεδώθηκε από το φονικό σεισμό της 6ης Απριλίου.

Οι υποσχέσεις, που έδινε το κράτος λίγες ώρες μετά τη μεγάλη καταστροφή στους φοιτητές και τις οικογένειές τους, πάγωσαν.

Το χάσμα που άνοιξε ο θυμός της φύσης αρχικά γέμισε με αναμνηστικές φωτογραφίες, υποσχέσεις και δηλώσεις επί δηλώσεων των πολιτικών προς τους φοιτητές και τις οικογένειές τους.

Μόλις τα φώτα της δημοσιότητας έσβησαν, οι αποφάσεις ματαιώθηκαν.

Οι Έλληνες φοιτητές του Πανεπιστημίου της Acquila απευθύνθηκαν στο αρμόδιο Υπουργείο Παιδείας, ώστε να μάθουν σε ποιο δρόμο βρίσκονται οι μετεγγραφές τους στα ελληνικά Πανεπιστήμια.

Ζήτησαν, πολύ απλά, να ενημερωθούν για το πότε θα γίνουν πραγματικότητα οι υποσχέσεις, και αντ’ αυτού άκουσαν το ασύλληπτο.

Την υπεύθυνη του Υπουργείου Παιδείας, κυρία Κωτσοπούλου, να τους λέει ότι το δικό τους υπουργείο δεν είναι ανεύθυνο, αλλά είναι αναρμόδιο για την περίπτωση της μετακίνησής τους στα δικά μας Πανεπιστήμια.

Είδαν και απόειδαν και μετέβησαν στο υπουργείο Εξωτερικών, για να ακούσουν την ίδια επωδό.

«Το Υπουργείο Εξωτερικών είναι αναρμόδιο και λύση στο πρόβλημα μπορεί να δώσει μόνο το Υπουργείο Παιδείας», απάντησαν οι υπηρεσίες στις οποίες προΐσταται η Ντόρα Μπακογιάννη και κατοικοεδρεύει ο Θόδωρος Κασσίμης, ο υφυπουργός που είχε υποσχεθεί λαγούς με πετραχήλια στους Έλληνες φοιτητές της Acquila.

Όσον αφορά στον άλλο υφυπουργό –σύμφωνα με πληροφορίες– δεν μπορεί να ασχοληθεί, καθώς είναι «καλυμμένος» με τη διαφημιστική εταιρία του αδελφού Βαρβιτσιώτη, ώστε τα «παπαγαλάκια» να αποδώσουν όσο καλύτερα γίνεται την πραγματικότητα.

Οι γονείς δεν το έβαλαν κάτω και έστειλαν επιστολή στο γραφείο Τύπου του πρωθυπουργού, με αποτέλεσμα να πάρουν πρωτοκολλημένο έγγραφο, σύμφωνα με το οποίο το Υπουργείο Παιδείας είναι το πλέον αρμόδιο να αποφασίσει για το μέλλον των παιδιών τους.

Μέχρι όμως να βρεθεί ο αρμόδιος, οι φοιτητές επέστρεψαν στην Ιταλία και κάνουν μάθημα κάτω από τα δέντρα, σε υπόστεγα και δίπλα από τα ερείπια του εγκέλαδου, σε μια πόλη φάντασμα, ισοπεδωμένη. «Μου έρχεται να αυτοκτονήσω, δεν μπορώ να βλέπω τον γιο μου να υποφέρει τόσο πολύ», είπε ο Γ. Ζ. -υπάλληλος της Βουλής, ο οποίος δείχνει να μην αντέχει άλλο την υποκρισία της κυβερνητικής μηχανής.

Στην ιταλική πόλη με τα «κομμένα φτερά» θέλησαν να στεγάσουν τα όνειρά τους 305 Έλληνες φοιτητές.

Οι 114 από αυτούς θέλουν να γυρίσουν πίσω, μετά το φονικό σεισμό. Οι υπόλοιποι, για τον άλφα ή βήτα λόγο, αποφάσισαν να συνεχίσουν.

Ίσως αυτοί είναι πιο έξυπνοι!...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξερει κανεις αν τους δωσανε μεταγραφες στην Ιταλια? Αυτο με τη μανα που θελει να αυτοκτονησει...Ενταξει κυρα μου, υπαρχουν και χειροτερα! Εφοσον ειναι ζωντανος, για καλο ειναι, μπορει να παρει μεταγραφη και Ιταλια. Γιατι δεν σκεφτεται οσους εχουν τα πατρικα τους εκει και τα χασανε, τους ντοπιους φοιτητες με λιγα λογια. Οι περισσότεροι απο αυτους δεν εχουν μηνιαια γονικη παροχη...οποτε θα κατσουν εκει, και θα τα καταφερουν κιολας. Ο γιοκας σου αν μη τη αλλω μπορει να παει αλλου... Κατι τετοια μου θυμιζουν κατι υστερικες μαναδες οταν εδινα πανελληνιες, που περιμεναν τους κανακαρηδες τους εξω απο το σχολειο ενω εγραφαν...Τι φλωροι που ειναι μερικοι...

Προσωπικα πιστευω οτι αυτη η περιοδος, ειναι η καλυτερη για να περασεις μαθηματα Λ'Ακουιλα. Θα δινουν βαση "αβερτα κουβερτα"...Οσοι ειναι πονηροι αυτο θα κανουν, αντι να καθονται να βαζουν οτι βυσμα βρουν για να τους παρουν Ελλαδα! Πραγματικα δεν το καταλαβαινω, το θεμα αφορα το Ιταλικο κρατος κατ εμε, ΟΧΙ το Ελληνικο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.