Jump to content

234 σεισμόπληκτοι φοιτητές στο δρόμο.....!!!!


K.W.Rogers

Recommended Posts

Οι φοιτητές ενός πανεπιστημίου πρέπει να απευθύνονται στο αντίστοιχο υπουργείο παιδείας και αυτό ουδεμία σχέση έχει με τη χώρα καταγωγής τους. Η εγγραφή στην Ιατρική Σχολή αποσκοπεί στην παραγωγή ιατρών και δεν είναι κοινωνική παροχή προς αναξιοπαθούντες. Εάν κάποιοι ατύχησαν ή αισθάνονται άσχημα ψυχολογικά, προφανώς αυτός είναι λόγος να απολαύσουν παροχές του κοινωνικού κράτους στο οποίο βρίσκονται, αλλά όχι δεν είναι λόγος να εγγραφούν σε μία ιατρική σχολή.

Από νομικής απόψεως πιστεύω πως ούτε η μετεγγραφή συγγενών του άτυχου νέου στέκει. Με τη λογική αυτή εκατοντάδες φοιτητές ή μαθητές που τυγχάνει να χάσουν αγαπημένα πρόσωπα θα έπρεπε να έχουν το ίδιο δικαίωμα.

Οι πανελλήνιες δεν σε χαρακτηρίζουν ως μεγάλο άνθρωπο ή επιστήμονα, αλλά δεν παύουν να είναι σκληρές εξετάσεις μεταξύ διαβασμένων ανθρώπων και απαιτούν να ανταπεξέλθεις καλύτερα έναντι άλλων. Οπότε κατά τη γνώμη μου αποτελούν ένα - μεταξύ άλλων - κριτήριο ικανότητας.

Η λίστα αποτελεί ένα αναξιοπρεπές και αντιπαραγωγικό σύστημα μετριοκρατείας. Οποιοδήποτε άλλο σύστημα επιλογής θα ήταν καλύτερο. Απλώς σκεφτείτε πως δεν εφαρμόζεται πουθενά αλλού στην Ευρώπη και έχουμε απομείνει ο μοναδικός κλάδος με επετηρίδα στην Ελλάδα. Πιστεύω ότι, όπως παντού, το σύστημα επιλογής για ειδικότητα θα έπρεπε να ευνοεί ελαφρώς τους εγχώριους αποφοίτους αλλά όχι κατάφορα ώστε με τη λογική της δεύτερης ευκαιρίας να δίνεται η δυνατότητα στο καλό απόφοιτο εξωτερικού να υπερκεράσει τον εγχωριο απόφοιτο που έτυχε να περάσει στις πανελλήνιες και υστέρησε στις σπουδές του.

Συμφωνω απολυτα με ολα sotikaka και τωρα που το ξανασκεπτομαι εχεις δικιο..ουτε οι συγγενεις...αδικο και αυτο..αν ειναι ετσι και ενα παιδι που σπουδαζει εξωτερικο και χασει τον πατερα του απο καρκινο(μη μου πειτε οτι ο σεισμος ειναι πανω απο τον ανθρωπο γιατι ειναι φυσικη καταστροφη γιατι και ο καρκινος ειναι κατι που δεν το προκαλει καποιος αλλα του τυχαινει) ο οποιος μπορει να ειναι και η μονη του οικονομικη υποστηριξη θα επρεπε αυτοματως να ερχεται Ελλαδα..για να μη μπαινουμε λοιπον σε τετοια τριπακια θα επρεπε να μπαινουν 200 ατομα στην καθε ιατρικη και τοσα να βγαινουν..ουτε ενα παραπανω!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 130
  • Created
  • Last Reply

Εκτος απο την Κουφολια, κανεις αλλος μεταγραφη Ελλαδα!!! Ελπιζω μονο να τους το επιτρεψουν στην Ιταλια. Δυστυχως ομως αν αφησει τους φοιτητες της η Λ'Ακουιλα θα μαραζωσει οικονομικα, οποτε παιζει και να μην τους το επιτρεψουν. Θεωρητικα ολα ειναι ευκολα. Μιλαμε ομως για παιδια που υπεστησαν σοκ, και πολλοι δεν θελουν να ξαναγυρισουν σε αυτη την πολη λογω φοβου. Μακαρι να τους δωσουν μεταγραφες στην Ιταλια. Προκαλω οποιον "εξυπνακια" να ζησει μια αναλογη εμπειρια, με τοιχους να σε καταπλακωνουν και λοιπες εμπειριες που εχεις δει μονο στα εργα, να δουμε πως θα το επαιρνε το ολο θεμα...

Τα παιδια δεν βλεπουν φως στο τουνελ, η ζωη τους εχει παγωσει. Αν ειναι εξυπνοι, θα παρουν μεταγραφη στην Ιταλια. Στην Ιταλια μπορουν να κανουν και ειδικοτητα, γιατι να γυρισουν στο μπουρδελο? Για να γινουν ειδικευομενοι 2ης κατηγοριας σε ενα περιφερειακο νοσοκομειο που υπολειτουργει? Η Ιταλια δινει 5000 θεσεις ειδικοτητας, ο νομος Αττικης νομιζω 6351...τα σχολια δικα σας.

Τα'χω ξαναπει βεβαια αλλα εδω θα το ξαναπω... ΛΟΙΠΟΝ! Οι λιστες αναμονης εχουν κανει μεγαλο κακο σε μερικους...Νομιζουνε οτι μια μοναχα σοβαρη εξεταστικη στη ζωη τους, τους δινει το δικαιωμα αυτοματα για καταληψη μιας θεσης ειδικοτητας... Ετσι δεν θα καλυτερεψουμε σαν εθνος, δεν ειμαστε καθολου μα καθολου ανταγωνιστικοι, και οι ειδικευομενοι ειναι κατι γερασμενα παληκαρια που δεν αντεχουν αλλο τα διαβασματα (και λογικο μου φαινεται). Κι επειδη "για να δουμε ποιος την εχει μακρυτερη" τα λογια δεν μετρανε, βαλτε εξετασεις επιτελους ρε παιδια!! Αν και μου φαινεται ανουσιο, οποιος κοκκορευεται για το επιπεδο σπουδων του στο εξωτερικο, κι αν πραγματικα ειναι ετσι και ειναι εξυπνος, τοτε δεν προσαρμοζεται ευκολα στην πραγματικοτητα του ΕΣΥ, και προσπαθει να βρει καθε τροπο για να το αποφυγει. Το να τελειωσεις σε χωρα στο εξωτερικο ειναι ευλογια, σου ανοιγει περισσοτερες πορτες απο το να τελειωσεις στην Ελλαδα (να δουλεψεις εκει που τελειωσες με λιγα λογια), γιατι να χασεις αυτο το προβαδισμα? Οι παραλιες και ο ηλιος ειναι ενας λογος μεν, αλλα οχι αρκετος δε...Τελως παντων! Αυτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκτος απο την Κουφολια, κανεις αλλος μεταγραφη Ελλαδα!!! Ελπιζω μονο να τους το επιτρεψουν στην Ιταλια. Δυστυχως ομως αν αφησει τους φοιτητες της η Λ'Ακουιλα θα μαραζωσει οικονομικα, οποτε παιζει και να μην τους το επιτρεψουν. Θεωρητικα ολα ειναι ευκολα. Μιλαμε ομως για παιδια που υπεστησαν σοκ, και πολλοι δεν θελουν να ξαναγυρισουν σε αυτη την πολη λογω φοβου. Μακαρι να τους δωσουν μεταγραφες στην Ιταλια. Προκαλω οποιον "εξυπνακια" να ζησει μια αναλογη εμπειρια, με τοιχους να σε καταπλακωνουν και λοιπες εμπειριες που εχεις δει μονο στα εργα, να δουμε πως θα το επαιρνε το ολο θεμα...

Τα παιδια δεν βλεπουν φως στο τουνελ, η ζωη τους εχει παγωσει. Αν ειναι εξυπνοι, θα παρουν μεταγραφη στην Ιταλια. Στην Ιταλια μπορουν να κανουν και ειδικοτητα, γιατι να γυρισουν στο μπουρδελο? Για να γινουν ειδικευομενοι 2ης κατηγοριας σε ενα περιφερειακο νοσοκομειο που υπολειτουργει? Η Ιταλια δινει 5000 θεσεις ειδικοτητας, ο νομος Αττικης νομιζω 6351...τα σχολια δικα σας.

Τα'χω ξαναπει βεβαια αλλα εδω θα το ξαναπω... ΛΟΙΠΟΝ! Οι λιστες αναμονης εχουν κανει μεγαλο κακο σε μερικους...Νομιζουνε οτι μια μοναχα σοβαρη εξεταστικη στη ζωη τους, τους δινει το δικαιωμα αυτοματα για καταληψη μιας θεσης ειδικοτητας... Ετσι δεν θα καλυτερεψουμε σαν εθνος, δεν ειμαστε καθολου μα καθολου ανταγωνιστικοι, και οι ειδικευομενοι ειναι κατι γερασμενα παληκαρια που δεν αντεχουν αλλο τα διαβασματα (και λογικο μου φαινεται). Κι επειδη "για να δουμε ποιος την εχει μακρυτερη" τα λογια δεν μετρανε, βαλτε εξετασεις επιτελους ρε παιδια!! Αν και μου φαινεται ανουσιο, οποιος κοκκορευεται για το επιπεδο σπουδων του στο εξωτερικο, κι αν πραγματικα ειναι ετσι και ειναι εξυπνος, τοτε δεν προσαρμοζεται ευκολα στην πραγματικοτητα του ΕΣΥ, και προσπαθει να βρει καθε τροπο για να το αποφυγει.

Οι παραλιες και ο ηλιος ειναι ενας λογος μεν, αλλα οχι αρκετος δε...Τελως παντων! Αυτα

Νομιζω πως εχουμε παρανοησει τελειως..

1ον Οι 'εξυπνακηδες' που λες εχουν ζησει τετοιους σεισμους και ο σεισμος της Αθηνας ειχε στοιχισει τη ζωη σε 150 ατομα..και ποσοι που ηταν εγκλωβισμενοι στα ερειπια για μερες..Στο σεισμο του Αιγιου ενα παιδακι ηταν κατω απο τα ερειπια για 3 μερες..δεν ειδα να τον βαλουν στο πανεπιστημιο χωρις εξετασεις! Οποτε αστο μεγαλε ολοι τα εχουμε περασει αυτα αλλα δεν μας καθιστα αυτοματα και φοιτητες χωρις εξετασεις! ελεος!!

2ον Το μπουρδελο Ελλαδα οπως λες ουτε θελει ουτε ζητησε απο κανεναν να επιστρεψει να κανει ειδικοτητα εδω. Ισα ισα αφηστε το μπουρδελο σε μας που φτανουμε και περισσευουμε και καθιστε εκει που εχετε ποιοτητα.Αλλα οταν ερχεται η ωρα ολοι θελουν μεταγραφη,ολοι θελουν ειδικοτητα στο μπουρδελο οπως λες..Αλλα πως να μην ειναι μπουρδελο αφου μαζευτηκε η σαρα και η μαρα και γιναμε 100000000 γιατροι?

3ον αυτη η σοβαρη εξεταστικη οπως λες ναι μας δινει το δικαιωμα για μια θεση ειδικοτητας οπως σε ολα τα κρατη του κοσμου..πουθενα δεν μπαινουν ολοι στο ιδιο τσουβαλι..παντα προηγουνται οι εγχωριοι αποφοιτοι..παντου ξαναλεω!!!

Και για να τελειωνουμε θα συμφωνησω μαζι σου...μεινετε ολοι εκει στη Ρουμανοβουλγαρογιουγκοσλαβο ποιοτητα σας και αφηστε μας και μας στα περιφερειακα υπαναπτυκτα νοσοκομεια να κανουμε τη δουλεια μας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπεύθυνος Ελληνορθόδοξης Ενορίας Άκουϊλας

Και ποιός θα αναλάβει τα καθήκοντα του "Υπεύθυνου κ.λπ...." αν πάρεις εσύ μεταγραφή, ρε γίγαντα Παπασάββα; Ε; Ε;

Vem: Φοβερό ποστάρισμα emclaps

K.W. Rogers: emrip

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομιζω πως εχουμε παρανοησει τελειως..

1ον Οι 'εξυπνακηδες' που λες εχουν ζησει τετοιους σεισμους και ο σεισμος της Αθηνας ειχε στοιχισει τη ζωη σε 150 ατομα..και ποσοι που ηταν εγκλωβισμενοι στα ερειπια για μερες..Στο σεισμο του Αιγιου ενα παιδακι ηταν κατω απο τα ερειπια για 3 μερες..δεν ειδα να τον βαλουν στο πανεπιστημιο χωρις εξετασεις! Οποτε αστο μεγαλε ολοι τα εχουμε περασει αυτα αλλα δεν μας καθιστα αυτοματα και φοιτητες χωρις εξετασεις! ελεος!!

2ον Το μπουρδελο Ελλαδα οπως λες ουτε θελει ουτε ζητησε απο κανεναν να επιστρεψει να κανει ειδικοτητα εδω. Ισα ισα αφηστε το μπουρδελο σε μας που φτανουμε και περισσευουμε και καθιστε εκει που εχετε ποιοτητα.Αλλα οταν ερχεται η ωρα ολοι θελουν μεταγραφη,ολοι θελουν ειδικοτητα στο μπουρδελο οπως λες..Αλλα πως να μην ειναι μπουρδελο αφου μαζευτηκε η σαρα και η μαρα και γιναμε 100000000 γιατροι?

3ον αυτη η σοβαρη εξεταστικη οπως λες ναι μας δινει το δικαιωμα για μια θεση ειδικοτητας οπως σε ολα τα κρατη του κοσμου..πουθενα δεν μπαινουν ολοι στο ιδιο τσουβαλι..παντα προηγουνται οι εγχωριοι αποφοιτοι..παντου ξαναλεω!!!

Και για να τελειωνουμε θα συμφωνησω μαζι σου...μεινετε ολοι εκει στη Ρουμανοβουλγαρογιουγκοσλαβο ποιοτητα σας και αφηστε μας και μας στα περιφερειακα υπαναπτυκτα νοσοκομεια να κανουμε τη δουλεια μας!

Αρχισαν τα οργανα... Αλλα μην φανταστειτε τιποτα βιολια, "αφρικανικο μονοχορδο" παιζει ο "φιλτατος/φιλτατη" ΜΕΔΜΕΔ...

1ον Εδω ετοιμαζουμε τις μεζουρες λοιπον! Ποιος καταπλακωθηκε περισσοτερο...Προσοχη παιζει ρολο και το ειδος του μπετου. Οι Λ'Ακουιλανοι χανουν σε αυτο τον τομεα διοτι οι διαπλεκομενοι εργολαβοι για να κανουν οικονομια και να τα "μασησουν", εβαλαν μπετα δευτερας διαλογης, τα οποια ειχαν μικροτερη πυκνοτητα και εφοσον μιλαμε για κτιρια παρομοιων διαστασεων, τοτε το ενα κυβικο μετρο Αθηναικου μπετου ειναι πιο βαρυ απο το Ιταλικο, οποτε κανει και περισσοτερη ζημια (για να μην αναφερθω βεβαια και στην ποιοτητα κατασκευης των θυματων αυτων καθ'εαυτων, που οντας Πανελληνιοαποκλεισμενοι, ειναι δευτερας διαλογης).

2ον Η ιατρικη ειναι σαν την φανελα! Πιστη μονο σε μια ομαδα, οχι "Ποτε Βουδας, ποτε Κουδας"! Απαξ κι αλλαξοπιστησεις, και παρεις μεταγραφη αλλου, θα τρως μονο ντοματες και θα σου βριζουνε τη μανα καθε φορα που παιζεις στην εδρα της παλιας σου ομαδος. Μπορει να σε παρουν και στο φτυσιμο. Τι κι αν το πρωταθλημα που παιζεις δεν ειναι Λιγκα η Καμπιονατο η Πρεμιερσιπ, εσυ πιστος εκει, διοτι Καλιτζακης και Κολιτσιδακης ητανε τα μεγαλυτερα ταλεντα που χει δει ο πλανητης, απ'αυτους μοναχα θα μαθεις να παιζεις καλη "μπαλα"!

3ον Εγω ειμαι αστερι στο μπασκετ, ριμπαουντ, καρφωματα, διεισδυσεις, ασιστ ειναι το μεσαιο μου ονομα. Τις προαλλες καρφωσα στη μαπα του Μεσι, του ριξα κι ενα ταπιδι ετσι να γουσταρουμε. Λεω να θεσω το ταλεντο στη διαθεση του Ρεχαγκελ, μπας και παρουμε και το μουντιαλ! Τι λες φιλαρακι?

Κανονικα θα 'πρεπε να συνεχισω στον ιδιο τονο, αλλα φοβαμαι μηπως και δεν με καταλαβεις αρκετα καλα! Comprende? Αυτα που ειπες παραπανω, να τα επαναλαβεις μπροστα στον καθρεπτη οταν θα ψαξεις να βρεις καμια ακρη στο εξωτερικο, ειτε για να κανεις ειδικοτητα, ειτε για να βρεις εστω κατι το μη ταπεινωτικο για την ιδιοτητα που κατεκτησες. Τοτε, θα ελπιζεις οι ξενοι να μην ειναι τοσο κοντοφθαλμοι οσο εσυ.

Κι επειδη μιλας λες και η Ελλαδα ειναι το χωραφι σου, τοτε θα σου απαντησω σαν ΕΛΛΗΝΑΣ κι οχι σαν γιατρος σπουδαγμενος σε χωρα του εξωτερικου. Κοιταξε να δεις κουνουπι, πληρωνω φορους...εγω, η οικογενεια μου και ολοι οι υπολοιποι ΕΛΛΗΝΕΣ. Θελω και θελουμε η ιατρικη μεριμνα να ειναι η καλυτερη δυνατη στη χωρα μας. Θελουμε το ΕΣΥ να στελεχωνεται απο το καλυτερο δυνατο προσωπικο για να μας παρεχει τις καλυτερες δυνατες υπηρεσιες (ας αφησουμε εξω τα κονδυλια, ειναι αλλο θεμα). Δεν με ενδιαφερει απο που ηρθε ο Ελληνας γιατρος (πολυ ξενοφοβια ρε φιλε), εφοσον ειναι καλος. Εγω μπορει να μην γυρισω ποτε στην πατριδα επειδη πιστευω οτι δεν μου προσφερει επαγγελματικα οσο το εξωτερικο, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θελω να δω την Ελλαδα να προοδευει...Την ΕΛΛΑΔΑ θελω να δω, κι οχι τη μαπα σου...Αμα εισαι μαγκας, αποδειξε μας οτι οι πανελληνιες ειναι ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ μετρο συγκρισης. Αναμετρησου με εμας απο το εξωτερικο με εξετασεις ειδικοτητας...Αν εισαι τοσο σιγουρος, τοτε δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις. Ουτε εσυ, ουτε κανενας αλλος αποφοιτος ελληνικου πανεπιστημιου. Η μηπως φοβασαι μηπως αποσυντονιστει αυτο το απαρχαιωμενο συστημα...? Μηπως προοδευσει...?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να πει κανεις για το λογυδριο ευτελους τυπου και ανευ νοηματος!! Ελληνα φορολογουμενε που σιγουρα για να σε στειλουν εξω θα ανηκεις στην κατηγορια που κερδιζει 100000 το χρονο και δηλωνει 5000 ναι οι πανελληνιες ειναι το υπερτατο μετρο συγκρισης και εσυ σε αυτο ξερεις τι επιασες? ΠΑΤΟ!

Επισης μιας και με ειπες κουνουπι αντρακλα εσυ ξενιτεμενε θα σου πω οτι αν ειχες αρχ@@ια θα φροντιζες για την ιατρικη μεριμνα της χωρας σου με το να την απαλλαξεις απο την παρουσια σου και να αφησεις αυτους που αξιζουν να ειναι γιατροι να μη βλεπουν την ασχετοσυνη και ανικανοτητα σου..Γιατι αν ησουν ανικανος στα 18 ξαφνικα δεν θα εγινες φωστηρας! Και οχι ρε δεν θα βαλουμε εξετασεις οχι γιατι δε μπορουμε αλλα γιατι ποτε δε θα καταδεχτω καν να συγκριθω με ατομα που με ενα τενεκε λαδι περασαν μαθημα..Ελεος πια!

Οσο για τα υπολοιπα που απαντας ειναι εντελως ασχετα με αυτα που εγραψα αλλα ειπαμε Εκθεση ησουν του 5 οποτε σε νιωθω..προσπαθησε παντως ισως καποτε καταφερεις να βγεις απο την αγνοια γιατι ξερεις τι κανει η αγνοια??σκοτωνει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτη την στιγμη διαβαζουμε το συγκεκριμενο ποστ σου μεντ , ειμαστε 4 γιατροι φιλοι, γνωριστηκαμε στο αγροτικο και παραμενουμε φιλοι, ο καθενας με σπουδες αλλος απο Ελλαδα και αλλος απο εξωτερικο και εχουμε ενα μονο σχολιο να σου κανουμε΄΄¨ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ"" (το εθεσα πολυ κοσμια εδω στο φορουμ)

Μπραβο στον επεβος, συμφωνουμε και επαυξανουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αι επειδη το ειπατε εσεις και συμφωνειτε εμας δε μας πεφτει λογος!! Τι να πει κανεις....αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου! Εγω παλι δεν θα σας κανω σχολιο αφου ειστε αλλος απο Ελλαδα και αλλος απο εξωτερικο..σχολιαστειτε μεταξυ σας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εδω ειναι

που γι ακομη μια φορα στα χρονικα αυτου του forum

κολλαει το Ε-ΠΙ-ΚΟ post του θεου Leviathan!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ... ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΤΕ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ..ΕΚΑΝΑ ΧΡΗΣΗ ΚΟΚΑΙΝΗΣ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΗΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΟΥΛΑ ΜΟΥ.. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΥΧΝΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΑΥΤΟ?

...να υποθεσω πως κατα λαθος διαβασες καποιο τοπικ σχετικο με "Πανελληνιονικες vs Δικατσαδες",

γι' αυτο και ξεκινησες τα ναρκωτικα......σε καταλαβαινω απολυτα.... :)

Φχαστω.Συνεχιστε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εδω ειναι

που γι ακομη μια φορα στα χρονικα αυτου του forum

κολλαει το Ε-ΠΙ-ΚΟ post του θεου Leviathan!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ... ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΤΕ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ..ΕΚΑΝΑ ΧΡΗΣΗ ΚΟΚΑΙΝΗΣ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΗΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΟΥΛΑ ΜΟΥ.. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΥΧΝΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΑΥΤΟ?

...να υποθεσω πως κατα λαθος διαβασες καποιο τοπικ σχετικο με "Πανελληνιονικες vs Δικατσαδες",

γι' αυτο και ξεκινησες τα ναρκωτικα......σε καταλαβαινω απολυτα.... :)

Φχαστω.Συνεχιστε.

χαχαχ γεια σου βρε Σήλια!!! emclapembye:cool11:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομιζω πως εχουμε παρανοησει τελειως..

1ον Οι 'εξυπνακηδες' που λες εχουν ζησει τετοιους σεισμους και ο σεισμος της Αθηνας ειχε στοιχισει τη ζωη σε 150 ατομα..και ποσοι που ηταν εγκλωβισμενοι στα ερειπια για μερες..Στο σεισμο του Αιγιου ενα παιδακι ηταν κατω απο τα ερειπια για 3 μερες..δεν ειδα να τον βαλουν στο πανεπιστημιο χωρις εξετασεις! Οποτε αστο μεγαλε ολοι τα εχουμε περασει αυτα αλλα δεν μας καθιστα αυτοματα και φοιτητες χωρις εξετασεις! ελεος!!

2ον Το μπουρδελο Ελλαδα οπως λες ουτε θελει ουτε ζητησε απο κανεναν να επιστρεψει να κανει ειδικοτητα εδω. Ισα ισα αφηστε το μπουρδελο σε μας που φτανουμε και περισσευουμε και καθιστε εκει που εχετε ποιοτητα.Αλλα οταν ερχεται η ωρα ολοι θελουν μεταγραφη,ολοι θελουν ειδικοτητα στο μπουρδελο οπως λες..Αλλα πως να μην ειναι μπουρδελο αφου μαζευτηκε η σαρα και η μαρα και γιναμε 100000000 γιατροι?

3ον αυτη η σοβαρη εξεταστικη οπως λες ναι μας δινει το δικαιωμα για μια θεση ειδικοτητας οπως σε ολα τα κρατη του κοσμου..πουθενα δεν μπαινουν ολοι στο ιδιο τσουβαλι..παντα προηγουνται οι εγχωριοι αποφοιτοι..παντου ξαναλεω!!!

Και για να τελειωνουμε θα συμφωνησω μαζι σου...μεινετε ολοι εκει στη Ρουμανοβουλγαρογιουγκοσλαβο ποιοτητα σας και αφηστε μας και μας στα περιφερειακα υπαναπτυκτα νοσοκομεια να κανουμε τη δουλεια μας!

Αρχισαν τα οργανα... Αλλα μην φανταστειτε τιποτα βιολια, "αφρικανικο μονοχορδο" παιζει ο "φιλτατος/φιλτατη" ΜΕΔΜΕΔ...

1ον Εδω ετοιμαζουμε τις μεζουρες λοιπον! Ποιος καταπλακωθηκε περισσοτερο...Προσοχη παιζει ρολο και το ειδος του μπετου. Οι Λ'Ακουιλανοι χανουν σε αυτο τον τομεα διοτι οι διαπλεκομενοι εργολαβοι για να κανουν οικονομια και να τα "μασησουν", εβαλαν μπετα δευτερας διαλογης, τα οποια ειχαν μικροτερη πυκνοτητα και εφοσον μιλαμε για κτιρια παρομοιων διαστασεων, τοτε το ενα κυβικο μετρο Αθηναικου μπετου ειναι πιο βαρυ απο το Ιταλικο, οποτε κανει και περισσοτερη ζημια (για να μην αναφερθω βεβαια και στην ποιοτητα κατασκευης των θυματων αυτων καθ'εαυτων, που οντας Πανελληνιοαποκλεισμενοι, ειναι δευτερας διαλογης).

2ον Η ιατρικη ειναι σαν την φανελα! Πιστη μονο σε μια ομαδα, οχι "Ποτε Βουδας, ποτε Κουδας"! Απαξ κι αλλαξοπιστησεις, και παρεις μεταγραφη αλλου, θα τρως μονο ντοματες και θα σου βριζουνε τη μανα καθε φορα που παιζεις στην εδρα της παλιας σου ομαδος. Μπορει να σε παρουν και στο φτυσιμο. Τι κι αν το πρωταθλημα που παιζεις δεν ειναι Λιγκα η Καμπιονατο η Πρεμιερσιπ, εσυ πιστος εκει, διοτι Καλιτζακης και Κολιτσιδακης ητανε τα μεγαλυτερα ταλεντα που χει δει ο πλανητης, απ'αυτους μοναχα θα μαθεις να παιζεις καλη "μπαλα"!

3ον Εγω ειμαι αστερι στο μπασκετ, ριμπαουντ, καρφωματα, διεισδυσεις, ασιστ ειναι το μεσαιο μου ονομα. Τις προαλλες καρφωσα στη μαπα του Μεσι, του ριξα κι ενα ταπιδι ετσι να γουσταρουμε. Λεω να θεσω το ταλεντο στη διαθεση του Ρεχαγκελ, μπας και παρουμε και το μουντιαλ! Τι λες φιλαρακι?

Κανονικα θα 'πρεπε να συνεχισω στον ιδιο τονο, αλλα φοβαμαι μηπως και δεν με καταλαβεις αρκετα καλα! Comprende? Αυτα που ειπες παραπανω, να τα επαναλαβεις μπροστα στον καθρεπτη οταν θα ψαξεις να βρεις καμια ακρη στο εξωτερικο, ειτε για να κανεις ειδικοτητα, ειτε για να βρεις εστω κατι το μη ταπεινωτικο για την ιδιοτητα που κατεκτησες. Τοτε, θα ελπιζεις οι ξενοι να μην ειναι τοσο κοντοφθαλμοι οσο εσυ.

Κι επειδη μιλας λες και η Ελλαδα ειναι το χωραφι σου, τοτε θα σου απαντησω σαν ΕΛΛΗΝΑΣ κι οχι σαν γιατρος σπουδαγμενος σε χωρα του εξωτερικου. Κοιταξε να δεις κουνουπι, πληρωνω φορους...εγω, η οικογενεια μου και ολοι οι υπολοιποι ΕΛΛΗΝΕΣ. Θελω και θελουμε η ιατρικη μεριμνα να ειναι η καλυτερη δυνατη στη χωρα μας. Θελουμε το ΕΣΥ να στελεχωνεται απο το καλυτερο δυνατο προσωπικο για να μας παρεχει τις καλυτερες δυνατες υπηρεσιες (ας αφησουμε εξω τα κονδυλια, ειναι αλλο θεμα). Δεν με ενδιαφερει απο που ηρθε ο Ελληνας γιατρος (πολυ ξενοφοβια ρε φιλε), εφοσον ειναι καλος. Εγω μπορει να μην γυρισω ποτε στην πατριδα επειδη πιστευω οτι δεν μου προσφερει επαγγελματικα οσο το εξωτερικο, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θελω να δω την Ελλαδα να προοδευει...Την ΕΛΛΑΔΑ θελω να δω, κι οχι τη μαπα σου...Αμα εισαι μαγκας, αποδειξε μας οτι οι πανελληνιες ειναι ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ μετρο συγκρισης. Αναμετρησου με εμας απο το εξωτερικο με εξετασεις ειδικοτητας...Αν εισαι τοσο σιγουρος, τοτε δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις. Ουτε εσυ, ουτε κανενας αλλος αποφοιτος ελληνικου πανεπιστημιου. Η μηπως φοβασαι μηπως αποσυντονιστει αυτο το απαρχαιωμενο συστημα...? Μηπως προοδευσει...?

Τι να πει κανεις για το λογυδριο ευτελους τυπου και ανευ νοηματος!! Ελληνα φορολογουμενε που σιγουρα για να σε στειλουν εξω θα ανηκεις στην κατηγορια που κερδιζει 100000 το χρονο και δηλωνει 5000 ναι οι πανελληνιες ειναι το υπερτατο μετρο συγκρισης και εσυ σε αυτο ξερεις τι επιασες? ΠΑΤΟ!

Επισης μιας και με ειπες κουνουπι αντρακλα εσυ ξενιτεμενε θα σου πω οτι αν ειχες αρχ@@ια θα φροντιζες για την ιατρικη μεριμνα της χωρας σου με το να την απαλλαξεις απο την παρουσια σου και να αφησεις αυτους που αξιζουν να ειναι γιατροι να μη βλεπουν την ασχετοσυνη και ανικανοτητα σου..Γιατι αν ησουν ανικανος στα 18 ξαφνικα δεν θα εγινες φωστηρας! Και οχι ρε δεν θα βαλουμε εξετασεις οχι γιατι δε μπορουμε αλλα γιατι ποτε δε θα καταδεχτω καν να συγκριθω με ατομα που με ενα τενεκε λαδι περασαν μαθημα..Ελεος πια!

Οσο για τα υπολοιπα που απαντας ειναι εντελως ασχετα με αυτα που εγραψα αλλα ειπαμε Εκθεση ησουν του 5 οποτε σε νιωθω..προσπαθησε παντως ισως καποτε καταφερεις να βγεις απο την αγνοια γιατι ξερεις τι κανει η αγνοια??σκοτωνει!

Αυτη την στιγμη διαβαζουμε το συγκεκριμενο ποστ σου μεντ , ειμαστε 4 γιατροι φιλοι, γνωριστηκαμε στο αγροτικο και παραμενουμε φιλοι, ο καθενας με σπουδες αλλος απο Ελλαδα και αλλος απο εξωτερικο και εχουμε ενα μονο σχολιο να σου κανουμε΄΄¨ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ"" (το εθεσα πολυ κοσμια εδω στο φορουμ)

Μπραβο στον επεβος, συμφωνουμε και επαυξανουμε.

Και επειδη το ειπατε εσεις και συμφωνειτε εμας δε μας πεφτει λογος!! Τι να πει κανεις....αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου! Εγω παλι δεν θα σας κανω σχολιο αφου ειστε αλλος απο Ελλαδα και αλλος απο εξωτερικο..σχολιαστειτε μεταξυ σας!

Είναι παγκόσμια γνωστό πως όλα τα Νόμπελ Ιατρικής έχουν δοθεί σε απόφοιτους ελληνικών Πανεπιστημίων :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατ' αρχή, το θρεντ αυτό δεν ανήκει στην ενότητα "Οι τελειωμένοι" γιατί αφορά προπτυχιακούς φοιτητές - επομένως ας μεταφερθεί από κάποιον moderator σε άλλη κατηγορία. Εκτός και αν το "τελειωμένοι" πάει κάπου αλλού, οπότε ρισπέκτ στον K.W. Rogers που άνοιξε το θρεντ, ειδικά αν το έχει κάψει εντελώς, και να του δωθεί ελευθέρας για όλα τα Πανεπιστήμια, Μουσεία, Λιμάνια, Κτελ, γήπεδα και σουβλατζίδικα της χώρας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σίγουρα οι Πανελλήνιες είναι μια αξιοκρατική εξεταση για την είσοδο στα ΑΕΙ.

Δεν αποδεικνύει όμως πόσο καλός γιατρός γίνεται κάποιος.

Προσωπική μου άποψη είναι οτι οι γενικεύσεις δεν είναι κάτι καλό.

Συνάδελφε medped και εμείς τελειώσαμε Ελλάδα αλλά ειλικρινά αυτά που λες δε σε τιμούν ως άτομο.

Όσο για το ότι ολες οι χώρες δίνουν προτεραιότητα στου απόφοιτους τους, σωστό αλλά εφόσον ΠΛΗΡΟΥΝ κάποια κριτήρια και έιναι ανταγωνιστικοί σε σύγκριση με τους άλλους υποψηφίους.

Στην Ελλάδα τι κριτήριο υπάρχει για να αξιολογηθεί κάποιος που θέλει να κάνει μία ειδικότητα; Κανένα.

Να μπουνε κριτήρια, εξετάσεις, κατώτερα στανταρντς κτλπ και τότε ναι ας δώσουν προτεραιότητα στους εγχώριους.

Σίγουρα όμως το Πτυχίο Ιατρικής και μόνο δε θα έπρεπε να είναι σε καμία περίπτωση διαβατήριο για την είσοδο στην ειδικότητα και μάλιστα με προτεραιότητα έναντι των αποφοιτων εξωτερικού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εδω ειναι

που γι ακομη μια φορα στα χρονικα αυτου του forum

κολλαει το Ε-ΠΙ-ΚΟ post του θεου Leviathan!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ... ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΤΕ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ..ΕΚΑΝΑ ΧΡΗΣΗ ΚΟΚΑΙΝΗΣ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΗΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΟΥΛΑ ΜΟΥ.. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΥΧΝΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΑΥΤΟ?

...να υποθεσω πως κατα λαθος διαβασες καποιο τοπικ σχετικο με "Πανελληνιονικες vs Δικατσαδες",

γι' αυτο και ξεκινησες τα ναρκωτικα......σε καταλαβαινω απολυτα.... :)

Φχαστω.Συνεχιστε.

Οντως πολυ καλο!

χαχαχ γεια σου βρε Σήλια!!! emclapembye:cool11:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θεε μου, κανε να μη γινει ποτε σεισμος στη Ρουμανια !!

ΧΑΘΗΚΑΜΕ!!!χαχαχχα

Φιλε αντρεας δε διαφωνω καθολου στη λογικη των εξετασεων για να υπαρχουν καποια στανταρντς...διαφωνω στο να ειναι ολοι στο ιδιο τσουβαλι και να μην εχουν προτεραιοτητα οι ελληνες αποφοιτοι..και το ξαναπαμε πως οι πανελληνιες δε σε κανουν καλο γιατρο..ειναι ομως ενα κριτηριο αξιολογησης για να μπεις σε ιατρικη..ε τοτε να μπουν ολοι κουτσοι στραβοι και να βγουν γιατροι..δεν καταλαβαινω καθολου τι θελουν ορισμενοι..εξετασεις τυπου δικατσα που τους βγαλανε ολους στα καναλια για στημενες θεματα και μιζες?? και επισης να ειναι εξετασεις με βαση τη διδασκαλια και το προγραμμα των ελληνικων πανεπιστημιων οπως σε ολες τις χωρες....αλλα και παλι θα δουμε θαυματα και αποφοιτοι ασχετοι με την ιατρικη θα παιρνουν αριστα λογω πελατειακων σχεσεων και οι αλλοι εκτος!φανταστειτε οτι στη Γαλλια οι ξενοι κανουν μονο γενικη ιατρικη...εδω βεβαια ειμαστε ανοιχτοχερηδες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομιζω πως εχουμε παρανοησει τελειως..

1ον Οι 'εξυπνακηδες' που λες εχουν ζησει τετοιους σεισμους και ο σεισμος της Αθηνας ειχε στοιχισει τη ζωη σε 150 ατομα..και ποσοι που ηταν εγκλωβισμενοι στα ερειπια για μερες..Στο σεισμο του Αιγιου ενα παιδακι ηταν κατω απο τα ερειπια για 3 μερες..δεν ειδα να τον βαλουν στο πανεπιστημιο χωρις εξετασεις! Οποτε αστο μεγαλε ολοι τα εχουμε περασει αυτα αλλα δεν μας καθιστα αυτοματα και φοιτητες χωρις εξετασεις! ελεος!!

2ον Το μπουρδελο Ελλαδα οπως λες ουτε θελει ουτε ζητησε απο κανεναν να επιστρεψει να κανει ειδικοτητα εδω. Ισα ισα αφηστε το μπουρδελο σε μας που φτανουμε και περισσευουμε και καθιστε εκει που εχετε ποιοτητα.Αλλα οταν ερχεται η ωρα ολοι θελουν μεταγραφη,ολοι θελουν ειδικοτητα στο μπουρδελο οπως λες..Αλλα πως να μην ειναι μπουρδελο αφου μαζευτηκε η σαρα και η μαρα και γιναμε 100000000 γιατροι?

3ον αυτη η σοβαρη εξεταστικη οπως λες ναι μας δινει το δικαιωμα για μια θεση ειδικοτητας οπως σε ολα τα κρατη του κοσμου..πουθενα δεν μπαινουν ολοι στο ιδιο τσουβαλι..παντα προηγουνται οι εγχωριοι αποφοιτοι..παντου ξαναλεω!!!

Και για να τελειωνουμε θα συμφωνησω μαζι σου...μεινετε ολοι εκει στη Ρουμανοβουλγαρογιουγκοσλαβο ποιοτητα σας και αφηστε μας και μας στα περιφερειακα υπαναπτυκτα νοσοκομεια να κανουμε τη δουλεια μας!

Αρχισαν τα οργανα... Αλλα μην φανταστειτε τιποτα βιολια, "αφρικανικο μονοχορδο" παιζει ο "φιλτατος/φιλτατη" ΜΕΔΜΕΔ...

1ον Εδω ετοιμαζουμε τις μεζουρες λοιπον! Ποιος καταπλακωθηκε περισσοτερο...Προσοχη παιζει ρολο και το ειδος του μπετου. Οι Λ'Ακουιλανοι χανουν σε αυτο τον τομεα διοτι οι διαπλεκομενοι εργολαβοι για να κανουν οικονομια και να τα "μασησουν", εβαλαν μπετα δευτερας διαλογης, τα οποια ειχαν μικροτερη πυκνοτητα και εφοσον μιλαμε για κτιρια παρομοιων διαστασεων, τοτε το ενα κυβικο μετρο Αθηναικου μπετου ειναι πιο βαρυ απο το Ιταλικο, οποτε κανει και περισσοτερη ζημια (για να μην αναφερθω βεβαια και στην ποιοτητα κατασκευης των θυματων αυτων καθ'εαυτων, που οντας Πανελληνιοαποκλεισμενοι, ειναι δευτερας διαλογης).

2ον Η ιατρικη ειναι σαν την φανελα! Πιστη μονο σε μια ομαδα, οχι "Ποτε Βουδας, ποτε Κουδας"! Απαξ κι αλλαξοπιστησεις, και παρεις μεταγραφη αλλου, θα τρως μονο ντοματες και θα σου βριζουνε τη μανα καθε φορα που παιζεις στην εδρα της παλιας σου ομαδος. Μπορει να σε παρουν και στο φτυσιμο. Τι κι αν το πρωταθλημα που παιζεις δεν ειναι Λιγκα η Καμπιονατο η Πρεμιερσιπ, εσυ πιστος εκει, διοτι Καλιτζακης και Κολιτσιδακης ητανε τα μεγαλυτερα ταλεντα που χει δει ο πλανητης, απ'αυτους μοναχα θα μαθεις να παιζεις καλη "μπαλα"!

3ον Εγω ειμαι αστερι στο μπασκετ, ριμπαουντ, καρφωματα, διεισδυσεις, ασιστ ειναι το μεσαιο μου ονομα. Τις προαλλες καρφωσα στη μαπα του Μεσι, του ριξα κι ενα ταπιδι ετσι να γουσταρουμε. Λεω να θεσω το ταλεντο στη διαθεση του Ρεχαγκελ, μπας και παρουμε και το μουντιαλ! Τι λες φιλαρακι?

Κανονικα θα 'πρεπε να συνεχισω στον ιδιο τονο, αλλα φοβαμαι μηπως και δεν με καταλαβεις αρκετα καλα! Comprende? Αυτα που ειπες παραπανω, να τα επαναλαβεις μπροστα στον καθρεπτη οταν θα ψαξεις να βρεις καμια ακρη στο εξωτερικο, ειτε για να κανεις ειδικοτητα, ειτε για να βρεις εστω κατι το μη ταπεινωτικο για την ιδιοτητα που κατεκτησες. Τοτε, θα ελπιζεις οι ξενοι να μην ειναι τοσο κοντοφθαλμοι οσο εσυ.

Κι επειδη μιλας λες και η Ελλαδα ειναι το χωραφι σου, τοτε θα σου απαντησω σαν ΕΛΛΗΝΑΣ κι οχι σαν γιατρος σπουδαγμενος σε χωρα του εξωτερικου. Κοιταξε να δεις κουνουπι, πληρωνω φορους...εγω, η οικογενεια μου και ολοι οι υπολοιποι ΕΛΛΗΝΕΣ. Θελω και θελουμε η ιατρικη μεριμνα να ειναι η καλυτερη δυνατη στη χωρα μας. Θελουμε το ΕΣΥ να στελεχωνεται απο το καλυτερο δυνατο προσωπικο για να μας παρεχει τις καλυτερες δυνατες υπηρεσιες (ας αφησουμε εξω τα κονδυλια, ειναι αλλο θεμα). Δεν με ενδιαφερει απο που ηρθε ο Ελληνας γιατρος (πολυ ξενοφοβια ρε φιλε), εφοσον ειναι καλος. Εγω μπορει να μην γυρισω ποτε στην πατριδα επειδη πιστευω οτι δεν μου προσφερει επαγγελματικα οσο το εξωτερικο, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θελω να δω την Ελλαδα να προοδευει...Την ΕΛΛΑΔΑ θελω να δω, κι οχι τη μαπα σου...Αμα εισαι μαγκας, αποδειξε μας οτι οι πανελληνιες ειναι ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ μετρο συγκρισης. Αναμετρησου με εμας απο το εξωτερικο με εξετασεις ειδικοτητας...Αν εισαι τοσο σιγουρος, τοτε δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις. Ουτε εσυ, ουτε κανενας αλλος αποφοιτος ελληνικου πανεπιστημιου. Η μηπως φοβασαι μηπως αποσυντονιστει αυτο το απαρχαιωμενο συστημα...? Μηπως προοδευσει...?

Τι να πει κανεις για το λογυδριο ευτελους τυπου και ανευ νοηματος!! Ελληνα φορολογουμενε που σιγουρα για να σε στειλουν εξω θα ανηκεις στην κατηγορια που κερδιζει 100000 το χρονο και δηλωνει 5000 ναι οι πανελληνιες ειναι το υπερτατο μετρο συγκρισης και εσυ σε αυτο ξερεις τι επιασες? ΠΑΤΟ!

Επισης μιας και με ειπες κουνουπι αντρακλα εσυ ξενιτεμενε θα σου πω οτι αν ειχες αρχ@@ια θα φροντιζες για την ιατρικη μεριμνα της χωρας σου με το να την απαλλαξεις απο την παρουσια σου και να αφησεις αυτους που αξιζουν να ειναι γιατροι να μη βλεπουν την ασχετοσυνη και ανικανοτητα σου..Γιατι αν ησουν ανικανος στα 18 ξαφνικα δεν θα εγινες φωστηρας! Και οχι ρε δεν θα βαλουμε εξετασεις οχι γιατι δε μπορουμε αλλα γιατι ποτε δε θα καταδεχτω καν να συγκριθω με ατομα που με ενα τενεκε λαδι περασαν μαθημα..Ελεος πια!

Οσο για τα υπολοιπα που απαντας ειναι εντελως ασχετα με αυτα που εγραψα αλλα ειπαμε Εκθεση ησουν του 5 οποτε σε νιωθω..προσπαθησε παντως ισως καποτε καταφερεις να βγεις απο την αγνοια γιατι ξερεις τι κανει η αγνοια??σκοτωνει!

Αυτη την στιγμη διαβαζουμε το συγκεκριμενο ποστ σου μεντ , ειμαστε 4 γιατροι φιλοι, γνωριστηκαμε στο αγροτικο και παραμενουμε φιλοι, ο καθενας με σπουδες αλλος απο Ελλαδα και αλλος απο εξωτερικο και εχουμε ενα μονο σχολιο να σου κανουμε΄΄¨ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ"" (το εθεσα πολυ κοσμια εδω στο φορουμ)

Μπραβο στον επεβος, συμφωνουμε και επαυξανουμε.

Και επειδη το ειπατε εσεις και συμφωνειτε εμας δε μας πεφτει λογος!! Τι να πει κανεις....αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου! Εγω παλι δεν θα σας κανω σχολιο αφου ειστε αλλος απο Ελλαδα και αλλος απο εξωτερικο..σχολιαστειτε μεταξυ σας!

Είναι παγκόσμια γνωστό πως όλα τα Νόμπελ Ιατρικής έχουν δοθεί σε απόφοιτους ελληνικών Πανεπιστημίων :rolleyes:

Εννοειται πως οχι...τα κρατησαν για τους αποφοιτους της Ρουμανοβουλγαρογιουγκοσλαβιας....ειναι οι επιστημονες του μελλοντος!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φανταστειτε οτι στη Γαλλια οι ξενοι κανουν μονο γενικη ιατρικη...εδω βεβαια ειμαστε ανοιχτοχερηδες...

Ξέρω παιδιά που κάνουν ΚΑΝΟΝΙΚΗ ειδικότητα στη Γαλλία, οφθαλμολογία, παιδιατρική, καρδιολογία.

Απλά είναι πιο δύσκολα.

Οφέιλουν να μπουν εξετάσεις αξιοκρατικές και δίκαιες. Το να μοριοδοτηθούν ΜΕΡΙΚΩΣ οι αποφοιτοι εσωτερικού μου ακούγεται δίκαιο, όπως γίνεται εξάλλου σε πολλές χώρες του κόσμου.

Πάντως να σε ενημερώσω ότι σε πολλές χώρες του κόσμου έχουν πάει Έλληνες και επειδή δουλέψαν σκληρά έχουν ΠΑΡΕΙ δουλειές από ντόπιους.

Απλά σου εξηγώ ότι το πτυχίο σου παρέχει προστασία συνήθως μόνο εφόσον ΕΙΣΑΙ ΙΣΑΞΙΟΣ με τον απόφοιτο εξωτερικού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά απο ανοιχτοχέρηδες άλλο τίποτα...

Ειδικά όταν ανοίγουν τα δαχτυλα των δυο χεριών παίρνουν πέντε και πέντε ,δέκα.

ναι δικιο εχεις...κατι θα ξερεις απο μουντζες, αλλα οχι μονο με τα χερια...και με τα ποδια στις δινουν εσενα!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά απο ανοιχτοχέρηδες άλλο τίποτα...

Ειδικά όταν ανοίγουν τα δαχτυλα των δυο χεριών παίρνουν πέντε και πέντε ,δέκα.

ναι δικιο εχεις...κατι θα ξερεις απο μουντζες, αλλα οχι μονο με τα χερια...και με τα ποδια στις δινουν εσενα!!

Καλά... αν καταφέρνουν και δίνουν μούντζες και με τα πόδια ... ε τότε ΑΞΙΟΙ!

Και μπράβο τους!

(Τι άλλο θα ακούσω εδώ μέσα;! )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φανταστειτε οτι στη Γαλλια οι ξενοι κανουν μονο γενικη ιατρικη...εδω βεβαια ειμαστε ανοιχτοχερηδες...

Ξέρω παιδιά που κάνουν ΚΑΝΟΝΙΚΗ ειδικότητα στη Γαλλία, οφθαλμολογία, παιδιατρική, καρδιολογία.

Απλά είναι πιο δύσκολα.

Οφέιλουν να μπουν εξετάσεις αξιοκρατικές και δίκαιες. Το να μοριοδοτηθούν ΜΕΡΙΚΩΣ οι αποφοιτοι εσωτερικού μου ακούγεται δίκαιο, όπως γίνεται εξάλλου σε πολλές χώρες του κόσμου.

Πάντως να σε ενημερώσω ότι σε πολλές χώρες του κόσμου έχουν πάει Έλληνες και επειδή δουλέψαν σκληρά έχουν ΠΑΡΕΙ δουλειές από ντόπιους.

Απλά σου εξηγώ ότι το πτυχίο σου παρέχει προστασία συνήθως μόνο εφόσον ΕΙΣΑΙ ΙΣΑΞΙΟΣ με τον απόφοιτο εξωτερικού.

Συμφωνουμε απολυτα αλλα οι Ελληνες πηγαν ως αποφοιτοι εξωτερικου γεννημενοι στο εξωτερικο...δεν εχω αντιρρηση να συναγωνιστω το ρωσο που τελειωσε στη ρωσια, το γερμανο στη γερμανια και το ρουμανο στη ρουμανια αφου ειναι οι χωρες τους και λογικα τελειωσαν σε αυτες..αλλο ομως καποιος που παει σε ξενη χωρα επειδη δε μπορεσε να μπει στη δικη του..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ποια ειναι η διαδορα με το να συναγωγιστεις με εναν Ιτααλο αποφοιτο ιατρικης και με εναν ελληνα ή γερμανο ή κινεζο αποφοιτο ιταλικου πανεπιστημιου?Πας καλα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...εγω παντως, αν γινει σεισμος στην Αθηνα, θα ζητησω να παω στο πανεπιστημιο

που βρισκεται πιο κοντα στο σπιτι της Megan Fox, τελος.-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ποια ειναι η διαδορα με το να συναγωγιστεις με εναν Ιτααλο αποφοιτο ιατρικης και με εναν ελληνα ή γερμανο ή κινεζο αποφοιτο ιταλικου πανεπιστημιου?Πας καλα?

Καλά τι ρωτάς και εσύ τώρα...

Δεν υπάρχει διαφορά.

Είναι το κόμπλεξ του πανελληνιονίκη.

Και για να μην αδικήσω όλους τους πανελληνιονίκες γιατί οι περισσότεροι είναι καλά μα κυρίως λογικά παιδιά, να πω καλύτερα, του συγκεκριμένου πανελληνιονίκη που μπήκε με άλλο νικ να γράψει τις παπαριές του γιατί με το κανονικό του δεν είχε τα αρχίδια να το κάνει....

Σόρρυ για τις βωμολοχίες αλλά πόσο να αντέξεις;!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.