Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μάρτιος 2009


baddy

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 148
  • Created
  • Last Reply
Καλά θα ήταν να μην τα δηλώσετε......τα δήλωσε συνάδελφος με πολλά μόρια.

575 Π.Ι ΔΡΕΠΑΝΟΥ 24/4/2009 ΚΟΖΑΝΗΣ ΓΝ ΚΟΖΑΝΗΣ

1787 Π.Ι ΤΕΤΡΑΛΟΦΟΥ 21/4/2009 ΚΟΖΑΝΗΣ ΓΝ ΚΟΖΑΝΗΣ

Thanks!!!!!!!!!! Το άλλο θέμα είναι οι γενικοί ιατροί τι θα δηλώσουν....

Επισης αναρωτιέμαι αν το να πας στο ΥΥΚΑ εχει νόημα μήπως και μάθεις κάτι παραπάνω από εκεί...

Δεν έχει νόημα, γιατί πολλές αιτήσεις κατατίθενται ταχυδρομικά και ανοίγονται από το ΥΥΚΑ ακόμη και μέρες μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων.

Πραγματικά, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ποτέ για το ποιοί δηλώνουν τις ίδιες επιλογές με εσένα, ειδικά αν πρόκειται για περιζήτητο Π.Ι.

Σ ευχαριστώ!!!!!

Το θέμα είναι πως δεν βρίσκεις άκρη στον ορισμό "περιζήτητο", τη μία βλέπεις και έχει ο προηγούμενος πχ 15 μόρια και ο προπροηγούμενος 1....

Άντε να βγάλεις άκρη μετά....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2009

http://www.yyka.gov.gr/health/prokirykseis...epanalipsi/view

Δεν βλέπω να πρόσθεσαν τη Β' Θέση Θέρμου Αιτ/νίας :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2009

http://www.yyka.gov.gr/health/prokirykseis...epanalipsi/view

Δεν βλέπω να πρόσθεσαν τη Β' Θέση Θέρμου Αιτ/νίας :angry:

Καλά αυτοί μόνο ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ....

Δεν πάμε καλά....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω έχει 3 θεσεις το ΚΥ Θερμου.. Αλλα κ πάλι, δεν ειναι "βαφτισμενες" Α, Β και Γ. Οταν προκηρυσσονται περισσοτερες απο μια τοτε τις λεμε Α-Β-Γ... Παντως, τις πηραν και τις 3. Τωρα, δεν καταλαβαινω γιατι προκηρυσσεται ΚΥ Βονιτσας Γ κ Δ θέση και οχι Α κ Β... Μηπως τελικά εχουν όνομα οι θέσεις? Κανω λάθος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω έχει 3 θεσεις το ΚΥ Θερμου.. Αλλα κ πάλι, δεν ειναι "βαφτισμενες" Α, Β και Γ. Οταν προκηρυσσονται περισσοτερες απο μια τοτε τις λεμε Α-Β-Γ... Παντως, τις πηραν και τις 3. Τωρα, δεν καταλαβαινω γιατι προκηρυσσεται ΚΥ Βονιτσας Γ κ Δ θέση και οχι Α κ Β... Μηπως τελικά εχουν όνομα οι θέσεις? Κανω λάθος?

κάθε θέση έχει άλλον κωδικό
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι ρε παιδια, αυτό λεω... αλλες θέσεις...απλώς νόμιζα ότι μεχρι τώρα η ίδια θέση άλλοτε λεγόταν α αλλοτε β... αναλογα με την προκηρυξη. Τωρα παιζει ρολο κ ο κωδικος. Καλυτερα ετσι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανεις δεν καταλαβε τι λεω, ε? Τωρα π το ξαναδιαβασα κ εγω δε με καταλαβαινω. Παει, λαλησα... τεσπα... καλη επιτυχια παιδια... Εγω πηρα με την προηγουμενη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αντε παλι να το παιξουμε το τζοκερ αυριο!για 3 φορα και εχει ο θεος....

1)ποτε επιτελους θα καταλαβουν στο γαμωυπουργειο οτι δηλωνουμε για διορισμο και οχι για ρουλετα?2 επιλογες ρε παπαρες!τι ειμαστε?οι δασκαλοι και οι καθηγητες δηλωνουν περιφεριες και οχι 2 σχολεια ανα την ελλαδα!!!!!!!!!!!!

2)δε φτανουν οι 2 επιλογες δηλωνουμε μαζι με τους γενικους και αμα δεν εχουμε γνωστους να μας ενημερωσουν τις καιμε και αυτες!γιατι δε δηλωνουν χωριστα πρωτα αυτοι και μετα οι υπολοιποι οτι μεινει?

σημερα εμαθα οτι στο σοχο και στο κιλκις θα δηλωσουν γενικοι γιατροι....αν χασω τις σερρες παλι θα κατεβω με μολοτωφ στο μπουρδελο.........

ΜΠΟΥΡΛΟΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!! :bloodomen::anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α, ναι, μου ζήτησαν και βεβαίωση σήμερα από τους διαχειριστές του forum ότι έχω 10.000 post για να δηλώσω αγροτικό.

Τους είπα πως θα την πάω αύριο....οπότε θα χρειαστεί να το ξενυχτήσω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α, ναι, μου ζήτησαν και βεβαίωση σήμερα από τους διαχειριστές του forum ότι έχω 10.000 post για να δηλώσω αγροτικό.

Τους είπα πως θα την πάω αύριο....οπότε θα χρειαστεί να το ξενυχτήσω.

Συγγνώμη.....πάτησα το add reply 2 φορές....

υ.γ. 94 ακόμα :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα μεχρι στιγμης το θεμα "αγροτικο" μου στοιχιζει καθε φορα απο 22 ευρω για το κουριερ.Φυσικα δεν εχω καταφερει ακομα να παρω..Ειναι αυτο που λεμε κ κερατας κ δαρμενος :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα μεχρι στιγμης το θεμα "αγροτικο" μου στοιχιζει καθε φορα απο 22 ευρω για το κουριερ.Φυσικα δεν εχω καταφερει ακομα να παρω..Ειναι αυτο που λεμε κ κερατας κ δαρμενος :antegeia:

σιγα τα λεφτα... emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα μεχρι στιγμης το θεμα "αγροτικο" μου στοιχιζει καθε φορα απο 22 ευρω για το κουριερ.Φυσικα δεν εχω καταφερει ακομα να παρω..Ειναι αυτο που λεμε κ κερατας κ δαρμενος :antegeia:

σιγα τα λεφτα... emeleos

μαλλον καποιο πλουσιοπαιδο εισαι φιλε...γιατι οταν εισαι ανεργος επι χρονια,(σε απορριπτουν σε ολες τις θεσεις εργασιας μονο κ μονο επειδη εισαι γιατρος κ καποια στιγμη θα τους φυγεις) και δεν σου τρεχουν απτα μπατζακια τα χρηματα, μαθαινεις να υπολογιζεις κ την τελευταια δεκαρα. :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα με βρεις συμφωνο εδω

το ¨σιγα τα λεφτα" εχει να κανει με το ποσα λεφτα εχει ο εκαστοτε μπαμπας και μαμα.διοτι εσυ αν κανεις αιτηση για αγροτικο,κατα πασα πιθανοτητα,εισαι ανεργος και εχεις μολις αποφοιτησει απο το πανεπιστημιο ηα το πολυ πολυ ναχεις απολυθει απο φανταρος,προκειμενου για αγορια.οποτε,τα 22 ευρω δεν ειναι απαγορευτικο ποσο,αλλα για σκεψου να ζεις ακομα με το χαρτζηλικι των γονεων σου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα μεχρι στιγμης το θεμα "αγροτικο" μου στοιχιζει καθε φορα απο 22 ευρω για το κουριερ.Φυσικα δεν εχω καταφερει ακομα να παρω..Ειναι αυτο που λεμε κ κερατας κ δαρμενος :antegeia:

Στειλτο με ΕΛΤΑ. Κοντα 3 ευρω συστημενο. Στειλτο την τελευταια μέρα... Καλη επιτυχία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αντε παλι να το παιξουμε το τζοκερ αυριο!για 3 φορα και εχει ο θεος....

1)ποτε επιτελους θα καταλαβουν στο γαμωυπουργειο οτι δηλωνουμε για διορισμο και οχι για ρουλετα?2 επιλογες ρε παπαρες!τι ειμαστε?οι δασκαλοι και οι καθηγητες δηλωνουν περιφεριες και οχι 2 σχολεια ανα την ελλαδα!!!!!!!!!!!!

2)δε φτανουν οι 2 επιλογες δηλωνουμε μαζι με τους γενικους και αμα δεν εχουμε γνωστους να μας ενημερωσουν τις καιμε και αυτες!γιατι δε δηλωνουν χωριστα πρωτα αυτοι και μετα οι υπολοιποι οτι μεινει?

Όλα όσα γράφεις είναι πολύ σωστά φίλε.

Να υπενθυμίσω ότι στο ...όχι και τόσο μακρινό 1996 οι προκυρήξεις έβγαιναν μία φορά την εβδομάδα (κάθε Πέμπτη) ; Και ότι τα αποτελέσματα έβγαιναν την επόμενη Τρίτη; Και ότι δεν υπήρχαν Γενικοί; Και ότι κατά 85% παίρναμε αγροτικό με την πρώτη;

Απ΄το κακό στο χειρότερο πάνε τα πράγματα.

Σόρυ για την απαισιοδοξία, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτε θετικό πια για τον κλάδο μας και τους νέους συναδέλφους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αντε παλι να το παιξουμε το τζοκερ αυριο!για 3 φορα και εχει ο θεος....

1)ποτε επιτελους θα καταλαβουν στο γαμωυπουργειο οτι δηλωνουμε για διορισμο και οχι για ρουλετα?2 επιλογες ρε παπαρες!τι ειμαστε?οι δασκαλοι και οι καθηγητες δηλωνουν περιφεριες και οχι 2 σχολεια ανα την ελλαδα!!!!!!!!!!!!

2)δε φτανουν οι 2 επιλογες δηλωνουμε μαζι με τους γενικους και αμα δεν εχουμε γνωστους να μας ενημερωσουν τις καιμε και αυτες!γιατι δε δηλωνουν χωριστα πρωτα αυτοι και μετα οι υπολοιποι οτι μεινει?

Όλα όσα γράφεις είναι πολύ σωστά φίλε.

Να υπενθυμίσω ότι στο ...όχι και τόσο μακρινό 1996 οι προκυρήξεις έβγαιναν μία φορά την εβδομάδα (κάθε Πέμπτη) ; Και ότι τα αποτελέσματα έβγαιναν την επόμενη Τρίτη; Και ότι δεν υπήρχαν Γενικοί; Και ότι κατά 85% παίρναμε αγροτικό με την πρώτη;

Απ΄το κακό στο χειρότερο πάνε τα πράγματα.

Σόρυ για την απαισιοδοξία, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτε θετικό πια για τον κλάδο μας και τους νέους συναδέλφους...

Εδώ φτάσαμε στο σημείο να πανηγυρίζεί ο κόσμος που πήρε αγροτικό (...) σαν να

--είναι η μεγαλύτερη επιτυχία της ιατρικής του σταδιοδρομίας

--έχει σχέση με κάποια προσπάθεια , κόπο ή προσωπική αξία ...

Πραγματικά κατάντια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αντε παλι να το παιξουμε το τζοκερ αυριο!για 3 φορα και εχει ο θεος....

1)ποτε επιτελους θα καταλαβουν στο γαμωυπουργειο οτι δηλωνουμε για διορισμο και οχι για ρουλετα?2 επιλογες ρε παπαρες!τι ειμαστε?οι δασκαλοι και οι καθηγητες δηλωνουν περιφεριες και οχι 2 σχολεια ανα την ελλαδα!!!!!!!!!!!!

2)δε φτανουν οι 2 επιλογες δηλωνουμε μαζι με τους γενικους και αμα δεν εχουμε γνωστους να μας ενημερωσουν τις καιμε και αυτες!γιατι δε δηλωνουν χωριστα πρωτα αυτοι και μετα οι υπολοιποι οτι μεινει?

Όλα όσα γράφεις είναι πολύ σωστά φίλε.

Να υπενθυμίσω ότι στο ...όχι και τόσο μακρινό 1996 οι προκυρήξεις έβγαιναν μία φορά την εβδομάδα (κάθε Πέμπτη) ; Και ότι τα αποτελέσματα έβγαιναν την επόμενη Τρίτη; Και ότι δεν υπήρχαν Γενικοί; Και ότι κατά 85% παίρναμε αγροτικό με την πρώτη;

Απ΄το κακό στο χειρότερο πάνε τα πράγματα.

Σόρυ για την απαισιοδοξία, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτε θετικό πια για τον κλάδο μας και τους νέους συναδέλφους...

Τα χρόνια εκείνα αποφοιτούσαν λίγοι γιατροί και αμέσως σχεδόν έκαναν αγροτικό και στη συνέχεια ειδικότητα, χωρίς να περιμένεις...5-10 χρόνια.

Τώρα δηλώνουν 2000 γιατροί για 200 θέσεις, οπότε η ΕΠΙΤΥΧΙΑ του αγροτικού είναι μεγάλη.

Ποτέ δε θα ξεχάσω συνάδελφο που έκλεγε όταν επιλέχθηκε στην κλήρωση του περασμάνου Μαρτίου. Άσχημες καταστάσεις που ευτυχώς σιγά σιγά τουλάχιστον στο θέμα αγροτικό πιστέυω πως δεν θα ξαναζήσουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.