Jump to content

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΤΑ 1 ΗΜΕΡΑ!!!!!


manosbr

Recommended Posts

χαχαχχαχααχχα πολύ σωστός...βέβαια στην ερώτηση σου "γουστάρουμε την αξιοκρατεία ή δεν τη γουστάρουμε?" κολλάει και το

ΑΝ ΥΠΗΡΧΕΣ ΘΑ ΣΕ ΓΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΣΤΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 107
  • Created
  • Last Reply

Ειμαι σιγουρος τα λαμογια του υπουργειου το κανουν περισσοτερο για μαγκια και λιγοτερο για χρηματισμο ετσι για να ασχολουνται και με κατι απο το να κολοβαρανε εκει μεσα...γιατι καποιος με 13 μορια σιγα μη παει να δςσει λεφτα στον καθε εγκαθετο................. :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συμφωνω με neurodiab

στην τελικη,το ερωτημα ειναι ενα.μεχρι που ειμαστε διατεθειμενοι να φτασουμε για να διεκδικησουμε αυτα που μας ανηκουν?αρκουμαστε στο να ποσταρουμε εδω μεσα η οπουδηποτε αλλου στο διαδικτυο(δεν λεω οτι ειναι κακο,ανεπαρκες ομως ειναι),στο να το συζηταμε μεταξυ μας οταν βρισκομασετ για καφε και αντε το πολυ πολυ να υψωνουμε και την φωνη μας στο τηλεφωνο συνηθως σε καποιον υπαλληλο του υπουργειου(ανωνυμα η ακομα πιο σπανια επωνυμα)?αν εχουμε κατι σοβαρο να προτεινουμε ας το ακουσουμε.προσωπικα,δεν εχω.αλλα με την προυποθεση οτι οι ιδιοι πρωτα απολα παιρνουμε την υποθεση στα σοβαρα και ειμαστε αποφασισμενοι.διοτι αν ειναι να μαζευτουμε δυο τρεις παλι στο υπυργειο και απλα να διαμαρτυρηθουμε σε καμιαν προισταμενη,δεν βλεπω ιδιαιτερο νοημα σε αυτο,περαν ισως της στιγμιαιας αντε ωριαιας εκτονωσης μας.

ειμαστε ας πουμε ετοιμοι να μην αποδεχτουμε τις θεσεις μας αν και εφοσον τις παρουμε στα αγροτικα??ειμαστε ας πουμε ετοιμοι να μην εφημερευουμε(ενα παραδειγμα αναφερω απλως) και αρα να χανουμε χρηματα αν και εφοσον διοριστουμε??ειμαστε ας πουμε ετοιμοι να καταγγειλουμε επωνυμα και να κοντραριστουμε με ιθυνοντες και νοοτροπιες που καποιες φορες μπορει κα να μας βολεψουν εμας τους ιδιους??ας αναλογιστει ο καθεις μας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιάννημ, αυτοί που θα πάρουν αγροτικό θα εξαφανιστούν για ένα διάστημα από το forum.

Μετά όταν ξαναμπούν θα ρωτάνε για νέες θέσεις ειδικότητας....

Η ιστορία επαναλαμβάνεται......μόλις βολευτεί κάποιος να παύει να ασχολείται.

Άντε....ΚΑΛΗ ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα φιλος μου που δηλωσαμε μαζι μαθαμε (να υποθέσω ότι σας το είπε η καφετζού?!! :bloodomen: ) πως ενας με περισσοτερα μορια δηλωσε το αγροτικο που δηλωσε και αυτος, πηγε την επομενη μερα και αλλαξε την αιτητση του. (=μάγκας!)

Με τη λυση που μας λες θα πρεπει καποιος αν του παρει τη θεση να τον παει στα δικαστηρια?? (=μα...κας... στο τετράγωνο!!! :lol: )

Αν θες να μιλήσουμε για ουσίιώδεις ενέργειες που δε θα έχουν αντίκτυπο στον κ... μας αλλά ενδεχομένως στους επόμενους συναδέλφους που θα δηλώσουν αγροτικό , ας απαιτήσουμε (ποιοί? πού? πότε? πώς?... :huh: ) να διασφαλίζεται με απόλυτο τρόπο το απαραβίαστο των αιτήσεων μας και να αποκρύπτεται ακόμα και απο τα μάτια των υπαλλήλων το όνομα του πι/κυ και ο κωδικός που δηλώσαμε μέχρι την ημερομηνία που επεξεργάζονται τα αποτελέσματα ( και σαφώς πολυ πιο μετά απο την ημερομηνία λήξης της προκήρυξης ). (και μετά πώς θα μπορεί να πηγαίνει ο πάνω μαγκάκος και να μαθαίνει από την καφετζού αν το χτύπησε άλλος με μακρύτερα μόρια το αγροτικό του, ή όχι? :lol: )

μήπως δουλευόμαστε και μεταξύ μας? :bloodomen:

μήπως η αληθινή ερώτηση που πρέπει να θέσει ο καθένας στον εαυτό του είναι:

"γουστάρουμε την αξιοκρατεία ή δεν τη γουστάρουμε?"... στο φινάλε! emcensored

Κανείς δεν αμφισβητεί ότι γίνονται λαμογιές στο υπουργείο.... Αλλά το να λέει ο καθένας ό,τι να ναι βάζοντας όλους στο ίδιο τσουβάλι είναι άλλο. Δε χρειάζεται να πάει κανείς σε καφετζού για να πληροφορηθεί ότι κάποιος με περισσότερα μόρια επέλεξε το ίδιο αγροτικό. Προσωπικά, είχα στείλει την αίτησή μου πριν τις 2 Φλεβάρη όπως αρχικά είχανε πει και μόλις την Παρασκευή που μας πέρασε με πήρε μια κοπέλα τηλέφωνο να με ρωτήσει τι δήλωσα και με ενημέρωσε ότι άλλη κοπέλα με 1 μόριο παραπάνω από μένα είχε δηλώσει και εκείνη το ένα από τα 2 ιατρεία που δήλωσα και εγώ. Μέχρι και τη Δευτέρα το απόγευμα αγνοούσα ότι μπορούμε να στείλουμε δεύτερη αίτηση, μέχρι που το είδα που το πόσταρε ο Τάσος και μπορεί άνετα να το ελέγξει κανείς κοιτώντας τα πόστ του. Του έκανα ερώτηση αν πρέπει να στείλουμε ξανά όλα τα δικαιολογητικά από την αρχή. Και αυτό μπορείτε να το κοιτάξετε επίσης. Οπότε έστειλα την επομένη το πρωί εφόσον δόθηκε παράταση μια μέρα διορθωμένη αίτηση. Αυτό δε σημαίνει ότι έχω κάποιο μέσο, ούτε ότι ρώτησα καφετζού.... emeleos Άλλωστε τα χαρτιά μου τα έστειλα με ταχυδρομείο, δεν γνωρίζω καν κάποιον μέσα στο υπουργείο. Όλα αυτά τα γράφω γιατί το να ειρωνευόμαστε και να βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι είναι το μόνο εύκολο και κάπως άδικο. Ψάξτε να βρείτε τα πραγματικά λαμόγια και μη πυροβολείτε τον άμαχο πληθυσμό. Πίστεψέ με όσοι κάνουν τις λαμογιές τους ποσώς τους ενδιαφέρει τι 8α πούμε εμείς σε οποιοδήποτε ποστ από τη στιγμή που έχουν βολευτεί. Εμείς παραμένουμε άνεργοι ενώ αυτοί μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους είτε γκρινιάξουμε είτε όχι. Με τη γκρίνια και τις ειρωνίες δεν τους αγγίζουμε καν, ούτε πρόκειται να ξεβολευτούν. ΑΥΤΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα φιλος μου που δηλωσαμε μαζι μαθαμε (να υποθέσω ότι σας το είπε η καφετζού?!! :bloodomen: ) πως ενας με περισσοτερα μορια δηλωσε το αγροτικο που δηλωσε και αυτος, πηγε την επομενη μερα και αλλαξε την αιτητση του. (=μάγκας!)

Με τη λυση που μας λες θα πρεπει καποιος αν του παρει τη θεση να τον παει στα δικαστηρια?? (=μα...κας... στο τετράγωνο!!! :lol: )

Αν θες να μιλήσουμε για ουσίιώδεις ενέργειες που δε θα έχουν αντίκτυπο στον κ... μας αλλά ενδεχομένως στους επόμενους συναδέλφους που θα δηλώσουν αγροτικό , ας απαιτήσουμε (ποιοί? πού? πότε? πώς?... :huh: ) να διασφαλίζεται με απόλυτο τρόπο το απαραβίαστο των αιτήσεων μας και να αποκρύπτεται ακόμα και απο τα μάτια των υπαλλήλων το όνομα του πι/κυ και ο κωδικός που δηλώσαμε μέχρι την ημερομηνία που επεξεργάζονται τα αποτελέσματα ( και σαφώς πολυ πιο μετά απο την ημερομηνία λήξης της προκήρυξης ). (και μετά πώς θα μπορεί να πηγαίνει ο πάνω μαγκάκος και να μαθαίνει από την καφετζού αν το χτύπησε άλλος με μακρύτερα μόρια το αγροτικό του, ή όχι? :lol: )

μήπως δουλευόμαστε και μεταξύ μας? :bloodomen:

μήπως η αληθινή ερώτηση που πρέπει να θέσει ο καθένας στον εαυτό του είναι:

"γουστάρουμε την αξιοκρατεία ή δεν τη γουστάρουμε?"... στο φινάλε! emcensored

Κανείς δεν αμφισβητεί ότι γίνονται λαμογιές στο υπουργείο.... Αλλά το να λέει ο καθένας ό,τι να ναι βάζοντας όλους στο ίδιο τσουβάλι είναι άλλο. Δε χρειάζεται να πάει κανείς σε καφετζού για να πληροφορηθεί ότι κάποιος με περισσότερα μόρια επέλεξε το ίδιο αγροτικό. Προσωπικά, είχα στείλει την αίτησή μου πριν τις 2 Φλεβάρη όπως αρχικά είχανε πει και μόλις την Παρασκευή που μας πέρασε με πήρε μια κοπέλα τηλέφωνο να με ρωτήσει τι δήλωσα και με ενημέρωσε ότι άλλη κοπέλα με 1 μόριο παραπάνω από μένα είχε δηλώσει και εκείνη το ένα από τα 2 ιατρεία που δήλωσα και εγώ. Μέχρι και τη Δευτέρα το απόγευμα αγνοούσα ότι μπορούμε να στείλουμε δεύτερη αίτηση, μέχρι που το είδα που το πόσταρε ο Τάσος και μπορεί άνετα να το ελέγξει κανείς κοιτώντας τα πόστ του. Του έκανα ερώτηση αν πρέπει να στείλουμε ξανά όλα τα δικαιολογητικά από την αρχή. Και αυτό μπορείτε να το κοιτάξετε επίσης. Οπότε έστειλα την επομένη το πρωί εφόσον δόθηκε παράταση μια μέρα διορθωμένη αίτηση. Αυτό δε σημαίνει ότι έχω κάποιο μέσο, ούτε ότι ρώτησα καφετζού.... emeleos Άλλωστε τα χαρτιά μου τα έστειλα με ταχυδρομείο, δεν γνωρίζω καν κάποιον μέσα στο υπουργείο. Όλα αυτά τα γράφω γιατί το να ειρωνευόμαστε και να βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι είναι το μόνο εύκολο και κάπως άδικο. Ψάξτε να βρείτε τα πραγματικά λαμόγια και μη πυροβολείτε τον άμαχο πληθυσμό. Πίστεψέ με όσοι κάνουν τις λαμογιές τους ποσώς τους ενδιαφέρει τι 8α πούμε εμείς σε οποιοδήποτε ποστ από τη στιγμή που έχουν βολευτεί. Εμείς παραμένουμε άνεργοι ενώ αυτοί μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους είτε γκρινιάξουμε είτε όχι. Με τη γκρίνια και τις ειρωνίες δεν τους αγγίζουμε καν, ούτε πρόκειται να ξεβολευτούν. ΑΥΤΑ.

η παραταση τι ωρα δοθηκε τη δευτερα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδή βασιστήκατε σε λόγια συναδέλφου! Οκ! Πάω πάσο! Δεν μπορούσα να ξέρω από αυτό που έγραψες, τι εννοούσες... αλλά και πάλι. μάγκα σε αποκάλεσα!

κι εμένα μου είπε η αγροτικός που είναι τώρα στο χωριό που δήλωσα ότι θα πάει να το δηλώσει άλλος με 15 μόρια...

"αν τολμάει, ας πάει", σκέφτηκα και δήλωσα ό,τι σκόπευα από την αρχή να δηλώσω!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol::withstupid:

ΥΓ: συμπέρασμα=ο cristkt είναι ο φίλος του manosbr... χάρηκα... κι εγώ είμαι η Μαρία! :splats::splats::splats::splats::withstupid:

ΥΓ2: λυπάμαι για την αναστάτωση που δημιούργησα στο τόπικ... δεν σκόπευα να αναταράξω συνειδήσεις... :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίτα, στην επαρχία, λίγο πολύ κάποια άτομα τα γνωρίζεις. Που σημαίνει ότι είναι πολύ πιθανό να συναντήσεις κάποιον που θα σου πει ο "τάδε" δήλωσε "αυτό" το αγροτικό. Το ότι δεν επέμεινα στην αρχική μου επιλογή αγροτικών παρόλο που έμαθα ότι το δήλωσε συνάδελφος με 1 μόριο περισσότερο από μένα... τι να πω...κοινή λογική μου φάνηκε. :splaaaats: Εσύ δεν ξέρω πώς και γιατί θα αποφάσιζες να "στηρίξεις" τόσο την αρχική επιλογή σου ακόμη και στην περίπτωση που μάθαινες κάτι τέτοιο. Επίσης αυτό το περίεργο συμπέρασμα περι του ποιοί είναι φίλοι, θα ήταν αλήθεια αν οι άνθρωποι που υπάρχουν στην Ελλάδα και έκαναν χαρτιά για αγροτικό ήταν εγώ, εσύ και ο συνάδελφος τον οποίο παρουσίασες ως φίλο μου... έτσι δεν είναι? :anavwfwties:

Πραγματικά ό,τι να ναι... Ας επικεντρωθούμε στα πραγματικά προβλήματα λέω εγώ...όσο για τη συγνώμη, δεκτή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα φιλος μου που δηλωσαμε μαζι μαθαμε (να υποθέσω ότι σας το είπε η καφετζού?!! :bloodomen: ) πως ενας με περισσοτερα μορια δηλωσε το αγροτικο που δηλωσε και αυτος, πηγε την επομενη μερα και αλλαξε την αιτητση του. (=μάγκας!)

Με τη λυση που μας λες θα πρεπει καποιος αν του παρει τη θεση να τον παει στα δικαστηρια?? (=μα...κας... στο τετράγωνο!!! :lol: )

Αν θες να μιλήσουμε για ουσίιώδεις ενέργειες που δε θα έχουν αντίκτυπο στον κ... μας αλλά ενδεχομένως στους επόμενους συναδέλφους που θα δηλώσουν αγροτικό , ας απαιτήσουμε (ποιοί? πού? πότε? πώς?... :huh: ) να διασφαλίζεται με απόλυτο τρόπο το απαραβίαστο των αιτήσεων μας και να αποκρύπτεται ακόμα και απο τα μάτια των υπαλλήλων το όνομα του πι/κυ και ο κωδικός που δηλώσαμε μέχρι την ημερομηνία που επεξεργάζονται τα αποτελέσματα ( και σαφώς πολυ πιο μετά απο την ημερομηνία λήξης της προκήρυξης ). (και μετά πώς θα μπορεί να πηγαίνει ο πάνω μαγκάκος και να μαθαίνει από την καφετζού αν το χτύπησε άλλος με μακρύτερα μόρια το αγροτικό του, ή όχι? :lol: )

μήπως δουλευόμαστε και μεταξύ μας? :bloodomen:

μήπως η αληθινή ερώτηση που πρέπει να θέσει ο καθένας στον εαυτό του είναι:

"γουστάρουμε την αξιοκρατεία ή δεν τη γουστάρουμε?"... στο φινάλε! emcensored

Κανείς δεν αμφισβητεί ότι γίνονται λαμογιές στο υπουργείο.... Αλλά το να λέει ο καθένας ό,τι να ναι βάζοντας όλους στο ίδιο τσουβάλι είναι άλλο. Δε χρειάζεται να πάει κανείς σε καφετζού για να πληροφορηθεί ότι κάποιος με περισσότερα μόρια επέλεξε το ίδιο αγροτικό. Προσωπικά, είχα στείλει την αίτησή μου πριν τις 2 Φλεβάρη όπως αρχικά είχανε πει και μόλις την Παρασκευή που μας πέρασε με πήρε μια κοπέλα τηλέφωνο να με ρωτήσει τι δήλωσα και με ενημέρωσε ότι άλλη κοπέλα με 1 μόριο παραπάνω από μένα είχε δηλώσει και εκείνη το ένα από τα 2 ιατρεία που δήλωσα και εγώ. Μέχρι και τη Δευτέρα το απόγευμα αγνοούσα ότι μπορούμε να στείλουμε δεύτερη αίτηση, μέχρι που το είδα που το πόσταρε ο Τάσος και μπορεί άνετα να το ελέγξει κανείς κοιτώντας τα πόστ του. Του έκανα ερώτηση αν πρέπει να στείλουμε ξανά όλα τα δικαιολογητικά από την αρχή. Και αυτό μπορείτε να το κοιτάξετε επίσης. Οπότε έστειλα την επομένη το πρωί εφόσον δόθηκε παράταση μια μέρα διορθωμένη αίτηση. Αυτό δε σημαίνει ότι έχω κάποιο μέσο, ούτε ότι ρώτησα καφετζού.... emeleos Άλλωστε τα χαρτιά μου τα έστειλα με ταχυδρομείο, δεν γνωρίζω καν κάποιον μέσα στο υπουργείο. Όλα αυτά τα γράφω γιατί το να ειρωνευόμαστε και να βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι είναι το μόνο εύκολο και κάπως άδικο. Ψάξτε να βρείτε τα πραγματικά λαμόγια και μη πυροβολείτε τον άμαχο πληθυσμό. Πίστεψέ με όσοι κάνουν τις λαμογιές τους ποσώς τους ενδιαφέρει τι 8α πούμε εμείς σε οποιοδήποτε ποστ από τη στιγμή που έχουν βολευτεί. Εμείς παραμένουμε άνεργοι ενώ αυτοί μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους είτε γκρινιάξουμε είτε όχι. Με τη γκρίνια και τις ειρωνίες δεν τους αγγίζουμε καν, ούτε πρόκειται να ξεβολευτούν. ΑΥΤΑ.

η παραταση τι ωρα δοθηκε τη δευτερα?

Δε γνωρίζω... Εγώ το απόγευμα το έμαθα πάντως που μπήκα στο γμ. (Δεν έχω όλη μέρα πρόσβαση στο νετ).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ θα πρότεινα, αντί να γράφονται τόσες σελίδες με παράπονα από το υπουργείο υγείας σε αυτή τη σελίδα, να τα στέλναμε στο εμαιλ τους. εδώ τσάμπα κόπος είναι.έτσι κι αλλιώς εμείς τα γράφουμε, εμείς τα διαβάζουμε και τελικά δε βγαίνει τίποτα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Νομίζω έχω μια ιδέα για το γιατί δοθηκε παραταση... Παρασκευή απολύθηκε πολύς κόσμος απο αεροπορία-μου είπε ενας γνωστος που απολυθηκε κι αυτος- και δεν προλάβαιναν να πάρουν το χαρτί της απόλυσης τη Δευτέρα για να δηλώσουν ως τις 2.30 αγροτικο.... Παίζει τέτοιο σκηνικό?? Δεν ξέρω... αλλά είναι ό,τι πιο λογικό εχω ακούσει ως τώρα... Καλά αποτελέσματα να έχουμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το παραπάνω ισχύει! Το άκουσα κι εγώ για τα παιδιά που έπαιρναν απολυτήριο στρατού! Αφού ήταν για τα παιδιά μας, ας είναι! Καλά αποτελέσματα σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τασο respect, μετα απο σενα το χαος... Τι να πω, κριμα που στην Ελλαδα πλεον ολα γινονται απροκαλυπτα και στην μαπα μας, χωρις ιχνος τσιπας. Ειναι τοσο καταθλιπτικο ωρες ωρες emno
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη, αλλά έκανα ένα μεγάλο λάθος.

Ως 17/2/2009 έχουν στη λίστα ΟΛΟΥΣ τους Γενικούς Ιατρούς.

Ζητώ συγγνώμη απ' όλους σας. :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και παλαιότερα έτσι έγραφε στους γενικούς ιατρούς. Την ημερομηνία κτήσης ειδικότητας και την τελική ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών.

Λάθος μου..... :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν νομιζω οτι αυτο αλλαζει την εννοια του ολου θεματος...Μια μερα παραταση γιατι, και για ποιον? Ας δινανε οι αρμοδιοι μια εξηγηση. Αλλωστε πλεον αυτο το περιστατικο αποτελει απλα μια σταγονα στον ωκεανο της ελληνικης πελατειακης σχεσης με την πολιτικη. Παντα κατι κρυβεται απο πισω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να σας ρωτήσω κάτι; Ένας φίλος που δεν έχει πρόσβαση σε ιντερνετ μου ζήτησε να δω εγώ για κείνον. Δεν καταλαβαίνω αυτά που βλέπω. Δε λεει δίπλα στο όνομα κάποιου αν πήρε αγροτικό ή όχι. ΤΊ κοιτάω; Ας με βοηθήσει κάποιος, please

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να σας ρωτήσω κάτι; Ένας φίλος που δεν έχει πρόσβαση σε ιντερνετ μου ζήτησε να δω εγώ για κείνον. Δεν καταλαβαίνω αυτά που βλέπω. Δε λεει δίπλα στο όνομα κάποιου αν πήρε αγροτικό ή όχι. ΤΊ κοιτάω; Ας με βοηθήσει κάποιος, please

Οι επιτυχοντες (ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!! emsuperman ) ειναι οι γκριζοι!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.