Jump to content

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΤΑ 1 ΗΜΕΡΑ!!!!!


manosbr

Recommended Posts

Ρε Μαρία, γράφεις μερικά πράγματα τα οποία δεν ευσταθούν.

Γράφεις πως μπορεί κάποιος να κρυφοκοιτάξει ή όπως εσύ θες να ονομάσεις τον τρόπο, μέσα από το πρωτόκολλο τις επιλογές.

Σου ξαναλέω είναι σχεδόν αδύνατο αυτό να γίνει, εκτός αν κάθεται ο υπάλληλος και γράφει κάπου τις επιλογές του καθενός ανά αγροτικό.

Εφόσον "βροντοφωνάζεις" ότι γίνεται αυτό που γράφεις, πες μας και τον τρόπο.

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 107
  • Created
  • Last Reply

δεν έχω τόσο καλές γνώσεις των ηλ.υπολογιστών για να ξέρω πώς μπορεί κάποιος από τις τόσες σκαναρισμένες αιτήσεις να έχει συγκεντρωτική εικόνα επιλογών των υποψηφίων

εκείνο που λέω όμως είναι ότι ό,τι περνιέται σε υπολογιστή, είναι θεατό κι από άλλους υπολογιστές που χρησιμοποιούν το ίδιο λογισμικό, το ίδιο δίκτυο, άρα αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί και να επεξεργαστεί τα αρχεία που εισάγονται στο σύστημα, είναι εφικτό

τώρα αν κλειδώνουν με κωδικούς ασφαλείας το σύστημα, δεν το γνωρίζω! αν έχουν συστήματα ασφαλείας, δεν το γνωρίζω! ποιός έχει πρόσβαση στο σύστημα, πάλι δεν το γνωρίζω!

φαντάζομαι βέβαια, ότι ολόκληρο Υπουργείο, θα έχει γερά συστήματα ασφαλείας!

κάποιοι απ'τους mods που είναι και πιο ειδικοί του θέματος, θα μπορούσαν να πουν αν γίνεται? γιατί όπως έγραψα και πιο πάνω, δεν έχω τόσο καλές γνώσεις υπολογιστών...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εκείνο που λέω όμως είναι ότι ό,τι περνιέται σε υπολογιστή, είναι θεατό κι από άλλους υπολογιστές που χρησιμοποιούν το ίδιο λογισμικό, το ίδιο δίκτυο, άρα αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί και να επεξεργαστεί τα αρχεία που εισάγονται στο σύστημα, είναι εφικτό

να στο πω ευγενικά

μην γράφεις βλακείες.....γιατί απλά εκτίθεσαι

στον Ι.Σ.Α. όταν έκανα εγώ αίτηση για την συνδρομή στο πρωτόκολλο, μπορούσε να δει το έγγραφο και η υπάλληλος στον κάτω όροφο;

emeleos:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κάποιοι απ'τους mods που είναι και πιο ειδικοί του θέματος, θα μπορούσαν να πουν αν γίνεται? γιατί όπως έγραψα και πιο πάνω, δεν έχω τόσο καλές γνώσεις υπολογιστών...

σωστά, για να γίνεις mod σε ένα forum δίνεις εξετάσεις για λογισμικά.....και κυρίως αυτό που χρησιμοποιεί το ΥΥΚΚΑ.

:splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το Υπουργείο Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης ΔΕΝ είναι ΙΣΑ

και σ'ευχαριστώ για την ευγένεια που μου δείχνεις ("Ρε Μαρία")

και εδώ κλείνω για απόψε, γιατί πολύ απλά θα επεκταθούμε πάλι σε θέματα που δεν αφορούν τους υπόλοιπους και θα μας βαρεθούν, όπως έγινε και στο παρελθόν

Καληνύχτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έλα βρε Μαρία που θίχτηκες με το "ρε"

καλά θα ήταν να θιχτείς με τις αρλούμπες που γράφεις

υ.γ. 1 επιδεικτικά αποφεύγεις να σχολιάσεις κάποια post......κάποια που αναφέρουν ονοματεπώνυμα

υ.γ. 2 η επανάσταση που πολλές φορές μέσα εδώ κάνεις καλό θα ήταν να υποστηριζότανε και από επιχειρήματα ουσίας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απο την αρχη επρεπε να υπαρχει αντιδραση για την τοσο μεγαλη παραταση.με μια μερα παραπανω δεν κερδιζοει κανει αλλα ουτε και χανει....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aνούσια αντιπαράθεση και εμμονή σε λεπτομέρειες ( για το αν έγινε η λαμογία με τον έναν τρόπο ή τον άλλον) δεν οδηγούν πουθενά , ούτε προσφέρουν τίποτα...

Αυτό που είναι σαφές είναι ότι

1) χθες και σήμερα το υπουργείο κατακλύστηκε απο γονείς ( αντίθετα με τις προηγούμενες μέρες ) με κινητά στο χέρι ( όπως αναφέρουν οι συνάδελφοι - για χθες το επιβεβαιώνω κι εγω ).

2) δώθηκε μια ΕΝΤΕΛΩΣ αδικαιολόγητη παράταση , με μία δικαιολογία που σαφέστατα προσβάλλει την νοημοσύνη όλων μας . Λες και δεν έφταναν 20 μέρες από τις 27 Ιαν έως 16 Φεβρουαρίου για να προσέλθει ο κόσμος...Άσε που χθες φυσιολογικότατα εξυπηρετούταν ο κόσμος .

Αυτά είναι τα γεγονότα.

Τώρα το να αναλύουμε σε ποιό επίπεδο και με ποιον τον τρόπο το "βυσμα" απέκτησε πρόσβαση στις αιτήσεις ( ή έστω σε κάποιες αιτήσεις ) των συναδέλφων που τις κατέθεσαν τις προηγούμενες μέρες, τι νόημα έχει ; Η neurodiab υποθέσεις κάνει ( με αφέλεια ή χωρίς ) όπως όλος ο υποψιασμένος κόσμος .

Αποδείξεις δεν έχουμε . Αν είχαμε θα υπήρχε η δυνατότητα για ενέργειες ( και όχι την κλασική ψυχοθεραπευτική εκτονωτική δημιουργία θρεντς στο γκρεεκμεντς.γρ)

Αν τώρα αυτό κάνει τον οποιονδήποτε ( ανάμεσα σε αυτούς κι εμένα ) που μυρίζεται λαμογιά , κλασικό ελληνάρα κουτοπόνηρο που υποψιάζεται και τη σκιά του και αμφισβητεί θεσμούς και ιερά και όσια ( δηλ το ΥΥΚΚΑ ..έλεος), τότε τον δέχομαι τον χαρακτηρισμό.

Λες και οι αιτήσεις μας και τα ΚΥ/ΠΙ που δηλώσαμε ήταν σφραγισμένα με αυτοκόλλητη απαραβίαστη ταινία και αποθηκεύτηκαν σε φοριαμό ασφαλείας...

Αυτό που μπορεί να κάνει κάποιος είναι αυτό που προτάθηκε πιο πάνω. Αν τελικά χάσετε το αγροτικό που δηλώσατε , ζητήστε να δείτε τον αριθμό πρωτοκόλλου που είχε η αίτηση εκείνου που σας το πήρε σήμερα. Αν δείτε ότι δήλωσε Τρίτη 17/2 συγχαρητήρια. Ίσως και να μην είστε τόσο παρανοικός και συνωμοσιολόγος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επειδη μια φορα την επαθα απο το ΥΥΚΑ και τα λοιπα λαμογια αν αυτη την φορα υποψιαστω οτι υπαρχει κομπινα θα γελασουνε πολοι πικραμενοι και θα κλαψουνε πολοι χαρουμενοι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε καταλαβαινω τι θες να πεις Τασο Θεοδ.?

Αρα με λιγα λογια θες να μας πεις οτι ετυχε και δοθηκε η παραταση?

Σχολιαζεις τις γνωσεις υπολογιστων της Μαριας?

Αν ειχες ανωτερες γνωσεις υπολογιστων θα ήξερες πως ενας υπολογιστης που ειναι σε δικτυο, ειναι αυτονοητο πως ενας που εχει το κωδικο του δικτυου, μπορει την ιδια στιγμη που σκαναρεται η αιτηση να την εχει κ αυτος φωτο στο PC του.

Οπότε τι συζηταμε?

Παραταση δοθηκε και αλλη φορα, ναι!

Αλλα οχι σαν αυτη, αυτη η παραταση δοθηκε στις 2μμ και ενω ειχε ηδη ληξει η προθεσμια! Και ενω ειχαν μεινει 2-3 ατομα στην ουρα!

Ποιο λοιπον το νοημα της παράτασης, εφοσον ειχαν όλοι δηλώσει?

Υπάρχει άλλο πιθανο σενάριο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που μπορεί να κάνει κάποιος είναι αυτό που προτάθηκε πιο πάνω. Αν τελικά χάσετε το αγροτικό που δηλώσατε , ζητήστε να δείτε τον αριθμό πρωτοκόλλου που είχε η αίτηση εκείνου που σας το πήρε σήμερα. Αν δείτε ότι δήλωσε Τρίτη 17/2 συγχαρητήρια. Ίσως και να μην είστε τόσο παρανοικός και συνωμοσιολόγος.
Η σωστότερη πρόταση που ακούστηκε εδώ μέσα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε καταλαβαινω τι θες να πεις Τασο Θεοδ.?

Αρα με λιγα λογια θες να μας πεις οτι ετυχε και δοθηκε η παραταση?

Σχολιαζεις τις γνωσεις υπολογιστων της Μαριας?

Αν ειχες ανωτερες γνωσεις υπολογιστων θα ήξερες πως ενας υπολογιστης που ειναι σε δικτυο, ειναι αυτονοητο πως ενας που εχει το κωδικο του δικτυου, μπορει την ιδια στιγμη που σκαναρεται η αιτηση να την εχει κ αυτος φωτο στο PC του.

Οπότε τι συζηταμε?

Παραταση δοθηκε και αλλη φορα, ναι!

Αλλα οχι σαν αυτη, αυτη η παραταση δοθηκε στις 2μμ και ενω ειχε ηδη ληξει η προθεσμια! Και ενω ειχαν μεινει 2-3 ατομα στην ουρα!

Ποιο λοιπον το νοημα της παράτασης, εφοσον ειχαν όλοι δηλώσει?

Υπάρχει άλλο πιθανο σενάριο?

όλα αυτά που γράφεις τα λες εσύ, εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο.

Το πρωτόκολλο απλά σκανάρει την αίτηση. Κανείς δεν είναι ανάγκη να έχει πρόσβαση στο πρωτόκολλο για να γίνει η λαμογιά.

Τώρα το γιατί δόθηκε η παράταση θα είναι πολύ εύκολο να μαθευτεί από αυτούς που θα χάσουν το αγροτικό τους.

Όσοι χάσουν το αγροτικό τους ας κάνουν μία αίτηση και να ζητήσουν φωτοαντίγραφο της αίτησης του συναδέλφου που πήρε το αγροτικό τους. Εκεί θα φανεί αν ο επιτυχόν έκανε αίτηση την ημέρα της παράτασης.

Αλλά το πρόβλημα είναι άλλο.

Αυτοί που θα χάσουν το αγροτικό δεν θα αντιδράσουν.......αλλά θα συνεχίσουν να .............ποστάρουν βοηθώντας στην επίλυση του προβλήματος.

Εναμιση χρόνο στο forum έχω βαρεθεί να βλέπω το υπουργείο να κάνει ότι θέλει και οι αντιδράσεις των συναδέλφων είναι τα post τους.

ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε καταλαβαινω τι θες να πεις Τασο Θεοδ.?

Αρα με λιγα λογια θες να μας πεις οτι ετυχε και δοθηκε η παραταση?

Σχολιαζεις τις γνωσεις υπολογιστων της Μαριας?

Αν ειχες ανωτερες γνωσεις υπολογιστων θα ήξερες πως ενας υπολογιστης που ειναι σε δικτυο, ειναι αυτονοητο πως ενας που εχει το κωδικο του δικτυου, μπορει την ιδια στιγμη που σκαναρεται η αιτηση να την εχει κ αυτος φωτο στο PC του.

Οπότε τι συζηταμε?

Παραταση δοθηκε και αλλη φορα, ναι!

Αλλα οχι σαν αυτη, αυτη η παραταση δοθηκε στις 2μμ και ενω ειχε ηδη ληξει η προθεσμια! Και ενω ειχαν μεινει 2-3 ατομα στην ουρα!

Ποιο λοιπον το νοημα της παράτασης, εφοσον ειχαν όλοι δηλώσει?

Υπάρχει άλλο πιθανο σενάριο?

συμφωνω απολυτα.Τωρα οποιος θελει να κανει τον αντιλογο σ αυτο ειναι οφθαλμοφανες σε ποια "παραταξη"ανηκει....

ΟΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΕΔΩ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ Κ ΦΑΡΙΣΑΙΟΥΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ..

προσωπικα εχω 2 γνωστους που πηραν αγροτικα στη ζουλα..Ο κοσμος το χει τουμπανο κ μεις κρυφο καμαρι ,λενε στον τοπο μου..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτοί που θα χάσουν το αγροτικό δεν θα αντιδράσουν.......αλλά θα συνεχίσουν να .............ποστάρουν βοηθώντας στην επίλυση του προβλήματος.

Εναμιση χρόνο στο forum έχω βαρεθεί να βλέπω το υπουργείο να κάνει ότι θέλει και οι αντιδράσεις των συναδέλφων είναι τα post τους.

ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ!

Το οτι τρωμε συνειδητα κουτοχορτο επειδη δεν μπορουμε να αντιδρασουμε συστηματικα στη διαφθορα,δε σημαινει οτι ειμαστε κ ηλιθιοι!Εχω βαρεθει να βλεπω αναξια ατομα να προχωρανε μπροστα μονο κ μονο επειδη εχουν "το μεσο".Με τα αγροτικα γινονται εδω κ πολυ καιρο παρατυπιες απλα το τελευταιο διαστημα γινονται απροκαλυπτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να ρωτήσω κάτι, γιατί καταθέτετε τις αιτήσεις σας στο πρωτόκολλο κ δεν τις στέλνετε με το ταχυδρομείο;;; έτσι κανείς δε θα μπορεί να τις δει πριν φτάσουν στο υπουργείο, οπότε όλα καλά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτο που έγινε σημερα ηταν τραγικο, και προσβάλλει τη νοημοσύνη μας!

Και ανοιγω αυτο το topic για να βρουμε καποιο τροπο να αντιδρασουμε!!

Ημουν στο υπουργειο σημερα απο το πρωι μεχρι τις 2:30!

Η προσέλευση ηταν μεγάλη αλλα δεν ειχε καθολου αναμονη γιατι εφευγε γρηγορα ο κοσμος απο το πρωτοκολλο.

Ουρα σχηματιστηκε μονο κατα τις 1:30!

Και ξαφνηκα επειδη δήλωσα απο τους τελευταιους στις 2 Η ΩΡΑ !!!!!!! μας ανακοινωνουν οτι δοθηκε παράταση 1 ημέρα!!!!

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ? (ΡΗΤΟΤΙΚΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ).....

ΣΤΙΣ 2 ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΛΛΑ 3-4 ΑΤΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΗΛΩΣΑΝ ΑΝ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!!!!!!!!!

Εγώ το τραγικό που είδα, αν και έκατσα 10 λεπτά το πρωί 8 η ώρα περίπου ήταν να περιμένουν γονείς να καταθέσουν αιτήσεις.

Γονείς που ρωτούσαν πως να συμπληρώσουν τις αιτήσεις.

Γονείς που τα 35χρονα κανακάρια τους κοιμόντουσταν και δεν φιλοτιμήθηκαν να συμπληρώσουν την αίτηση και να τη δώσουν στην μανούλα τους να κάνει τον ταχυδρόμο.

Από τον κάθε υπεύθυνο στο κάθε υπουργείο θα απαιτώ να με σεβαστεί όσο σέβομαι εγώ τον εαυτό μου.

Και όσο εγώ θα στέλνω τη μανούλα μου να καταθέσει την αίτηση ΔΕΝ ΣΕΒΟΜΑΙ ούτε εμένα, ούτε τη μάνα μου, οπότε δεν απαιτώ να με σεβαστεί ο ξένος (βλ. υπουργεία).

Να μην ξαναγράψω τις καθημερινές ερωτήσεις που κάνουν οι επιστήμονες συνάδελφοι......γιατί ίσως μας διαβάζουν και παιδιά του δημοτικού και θα γελάνε. :antegeia:

Μου έδωσες φανταστική ιδέα!Θα στέλνω τη μάνα μου να μου κάνει τις εφημερίες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να ρωτήσω κάτι, γιατί καταθέτετε τις αιτήσεις σας στο πρωτόκολλο κ δεν τις στέλνετε με το ταχυδρομείο;;; έτσι κανείς δε θα μπορεί να τις δει πριν φτάσουν στο υπουργείο, οπότε όλα καλά.

ε??? emquestion:unsure::wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τί δεν κατάλαβες;

οι λαδιες γινονται στο υπουργειο,οποτε ειτε τα στειλεις με ταχυδρομειο ειτε πας αυτοπροσωπως το ιδιο πραγμα ειναι... κι εγω εχω γνωστη γραμματεα στο υπουργειο η οποια μαλιστα με πληροφορησε στην προηγουμενη προκηρυξη οτι τα αγροτικα που δηλωσα ειχαν πολυ αυξημενη ζητηση.Πως το ηξερε αυτο??Υπαρχει διαπλοκη φιλε μου στο συγκεκριμενο θεμα...και για να γινω πιο σαφης πεφτει χρηματικο λαδωμα..αλλα οχι φιλε μου..δεν θα πληρωσω κ για να παρω αγροτικο..ας μην παρω ποτε...αναγκη που τους εχω.. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τασο ΟΧΙ η καλυτερη ιδεα δεν είναι κατοπιν εορτης να παμε να δουμε τι αριθμο πρωτοκολου ειχε αυτος που το πήρε. Γιατι πολυ απλα μπορει εφοσον δοθηκε παράταση να πηγε να αλλαξει την αιτηση του καποιος, η να την ανεβαλε για τη τελευταια μερα. Εμενα φιλος μου που δηλωσαμε μαζι μαθαμε πως ενας με περισσοτερα μορια δηλωσε το αγροτικο που δηλωσε και αυτος, πηγε την επομενη μερα και αλλαξε την αιτητση του.

Με τη λυση που μας λες θα πρεπει καποιος αν του παρει τη θεση να τον παει στα δικαστηρια??

Επίσης ο τροπος που προτείνεις είναι καθαρα για το βολεμα ετσι!!! Δηλαδη βλέπουμε τι γίνεται και αν το χάσουμε το αγροτικο παμε κ αντιδράμε, αν το πιάσουμε ΟΛΑ καλα!!! Εχεις αγωνιστικές ανησυχίες βλέπω [κ συγνωμη και για το ύφος]

Και τέλος θελω να πω για τη νύξη που έκανες ότι δεν είναι λυση να ποστάρει καποιος διαφωνώ. Γιατί αν κατάλαβες αρχισα να ποστάρω για να οργανωθούμε και νααντιδράσουμε μαζικά. Αν δεις τα προηγούμενα ποστ μου!

Και πιστεύω η μαζική αντίδραση είναι λύση !!!

Και όχι βλέπουμε ο καθένας αν το έπιασε και αν δε το έπιασε τελικα παει και αντιδρά! Οποιος σκέφτεται έτσι έχει χειρότερα μυαλά απο αυτούς!!! Αν σκέφτεται έτσι αυτός που πλήτεται πως θες να΄μη σκεφτούν αυτοί έτσι όταν έχουν και καποιο κέρδος απο αυτό. [αυτη ειναι η γνωμη μου, και δεν ειναι επι προσωπικου μονο]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τασο ΟΧΙ η καλυτερη ιδεα δεν είναι κατοπιν εορτης να παμε να δουμε τι αριθμο πρωτοκολου ειχε αυτος που το πήρε. Γιατι πολυ απλα μπορει εφοσον δοθηκε παράταση να πηγε να αλλαξει την αιτηση του καποιος, η να την ανεβαλε για τη τελευταια μερα. Εμενα φιλος μου που δηλωσαμε μαζι μαθαμε πως ενας με περισσοτερα μορια δηλωσε το αγροτικο που δηλωσε και αυτος, πηγε την επομενη μερα και αλλαξε την αιτητση του.

Με τη λυση που μας λες θα πρεπει καποιος αν του παρει τη θεση να τον παει στα δικαστηρια??

Επίσης ο τροπος που προτείνεις είναι καθαρα για το βολεμα ετσι!!! Δηλαδη βλέπουμε τι γίνεται και αν το χάσουμε το αγροτικο παμε κ αντιδράμε, αν το πιάσουμε ΟΛΑ καλα!!! Εχεις αγωνιστικές ανησυχίες βλέπω [κ συγνωμη και για το ύφος]

Και τέλος θελω να πω για τη νύξη που έκανες ότι δεν είναι λυση να ποστάρει καποιος διαφωνώ. Γιατί αν κατάλαβες αρχισα να ποστάρω για να οργανωθούμε και νααντιδράσουμε μαζικά. Αν δεις τα προηγούμενα ποστ μου!

Και πιστεύω η μαζική αντίδραση είναι λύση !!!

Και όχι βλέπουμε ο καθένας αν το έπιασε και αν δε το έπιασε τελικα παει και αντιδρά! Οποιος σκέφτεται έτσι έχει χειρότερα μυαλά απο αυτούς!!! Αν σκέφτεται έτσι αυτός που πλήτεται πως θες να΄μη σκεφτούν αυτοί έτσι όταν έχουν και καποιο κέρδος απο αυτό. [αυτη ειναι η γνωμη μου, και δεν ειναι επι προσωπικου μονο]

Επειδή κι εγώ συμφώνησα με αυτό που προτάθηκε πιο πάνω , αισθάνομαι την αναγκη να εξηγήσω και να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα.

Η πρόταση " αν χάσεις το αγροτικό ας κοιτάξεις αν το έχασες από κάποιον που κατέθεσε την αίτηση την Τρίτη " δεν έχει να κάνει με βόλεμα και ωχαδερφισμό. Ούτε με τη νοοτροπία του παρτάκια που αν βολεύτηκε αυτός ας πάνε να γ.. οι άλλοι.

Το θέμα είναι ότι αποδείξεις ( εκτός να έχεις εσύ ) δεν έχει κανέις μας για το γιατι δώθηκε και το τι έγινε τη μέρα της παράτασης. Όλοι με ενδείξεις λειτουργούμε και με μία καχυποψία - όχι ξένη ούτε αδικαιόλογητη για κάποιον που έχει μεγαλώσει στην Ελλάδα.

Ακόμα και η ίδια η πρόταση αν αποδειχτεί σωστή ,μια ένδειξη είναι και φυσικά κανένα ουσιαστικό πάτημα δε δίνει για δικαστήρια και άλλα νομικά . Στην τελική όπως λες μπορεί άνετα να είναι "συμπτωση " κάποιος με 1 μόριο παραπάνω να σου πάρει το αγροτικό την Τρίτη 17/2...

Αν θες να μιλήσουμε για ουσίιώδεις ενέργειες που δε θα έχουν αντίκτυπο στον κ... μας αλλά ενδεχομένως στους επόμενους συναδέλφους που θα δηλώσουν αγροτικό , ας απαιτήσουμε να διασφαλίζεται με απόλυτο τρόπο το απαραβίαστο των αιτήσεων μας και να αποκρύπτεται ακόμα και απο τα μάτια των υπαλλήλων το όνομα του πι/κυ και ο κωδικός που δηλώσαμε μέχρι την ημερομηνία που επεξεργάζονται τα αποτελέσματα ( και σαφώς πολυ πιο μετά απο την ημερομηνία λήξης της προκήρυξης ).

Κάτι άλλο δε βλέπω ως εφικτό. Ούτε σε ό,τι αφορά την προκήρυξη αυτή , ούτε τις μελλοντικές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τασο ΟΧΙ η καλυτερη ιδεα δεν είναι κατοπιν εορτης να παμε να δουμε τι αριθμο πρωτοκολου ειχε αυτος που το πήρε. Γιατι πολυ απλα μπορει εφοσον δοθηκε παράταση να πηγε να αλλαξει την αιτηση του καποιος, η να την ανεβαλε για τη τελευταια μερα. Εμενα φιλος μου που δηλωσαμε μαζι μαθαμε πως ενας με περισσοτερα μορια δηλωσε το αγροτικο που δηλωσε και αυτος, πηγε την επομενη μερα και αλλαξε την αιτητση του.

Με τη λυση που μας λες θα πρεπει καποιος αν του παρει τη θεση να τον παει στα δικαστηρια??

Επίσης ο τροπος που προτείνεις είναι καθαρα για το βολεμα ετσι!!! Δηλαδη βλέπουμε τι γίνεται και αν το χάσουμε το αγροτικο παμε κ αντιδράμε, αν το πιάσουμε ΟΛΑ καλα!!! Εχεις αγωνιστικές ανησυχίες βλέπω [κ συγνωμη και για το ύφος]

Και τέλος θελω να πω για τη νύξη που έκανες ότι δεν είναι λυση να ποστάρει καποιος διαφωνώ. Γιατί αν κατάλαβες αρχισα να ποστάρω για να οργανωθούμε και νααντιδράσουμε μαζικά. Αν δεις τα προηγούμενα ποστ μου!

Και πιστεύω η μαζική αντίδραση είναι λύση !!!

Και όχι βλέπουμε ο καθένας αν το έπιασε και αν δε το έπιασε τελικα παει και αντιδρά! Οποιος σκέφτεται έτσι έχει χειρότερα μυαλά απο αυτούς!!! Αν σκέφτεται έτσι αυτός που πλήτεται πως θες να΄μη σκεφτούν αυτοί έτσι όταν έχουν και καποιο κέρδος απο αυτό. [αυτη ειναι η γνωμη μου, και δεν ειναι επι προσωπικου μονο]

Απλά λιτά και όμορφα....

Επειδή βαριέμαι να επαναλαμβάνομαι......και μετά από όσα είδα από συναδέλφους που "αδικούνται" θα πω ξανά το εξής:

Όσο το υπουργείο βλέπει πως η "αδικία" αφορά εκατοντάδες ιατρούς και αντιδρούν 5-10 θα συνεχίζει να κάνει τις "λαμογιές" του χωρίς να το ενδιαφέρει κανείς.

Όσο αφορά τις "αγωνιστικές ανησυχίες" καλά θα ήταν να κρίνεις άλλους και όχι εμένα. Όταν θα μάθεις ποιες είναι οι δικές μου ανησυχίες τότε ίσως θα έχεις το δικαίωμα να κρίνεις.

Άντε....συνεχίστε να ποστάρετε....μπορεί να τα διαβάσει κάποιος από το υπουργείο και να συγκινηθεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα φιλος μου που δηλωσαμε μαζι μαθαμε (να υποθέσω ότι σας το είπε η καφετζού?!! :bloodomen: ) πως ενας με περισσοτερα μορια δηλωσε το αγροτικο που δηλωσε και αυτος, πηγε την επομενη μερα και αλλαξε την αιτητση του. (=μάγκας!)

Με τη λυση που μας λες θα πρεπει καποιος αν του παρει τη θεση να τον παει στα δικαστηρια?? (=μα...κας... στο τετράγωνο!!! :lol: )

Αν θες να μιλήσουμε για ουσίιώδεις ενέργειες που δε θα έχουν αντίκτυπο στον κ... μας αλλά ενδεχομένως στους επόμενους συναδέλφους που θα δηλώσουν αγροτικό , ας απαιτήσουμε (ποιοί? πού? πότε? πώς?... :huh: ) να διασφαλίζεται με απόλυτο τρόπο το απαραβίαστο των αιτήσεων μας και να αποκρύπτεται ακόμα και απο τα μάτια των υπαλλήλων το όνομα του πι/κυ και ο κωδικός που δηλώσαμε μέχρι την ημερομηνία που επεξεργάζονται τα αποτελέσματα ( και σαφώς πολυ πιο μετά απο την ημερομηνία λήξης της προκήρυξης ). (και μετά πώς θα μπορεί να πηγαίνει ο πάνω μαγκάκος και να μαθαίνει από την καφετζού αν το χτύπησε άλλος με μακρύτερα μόρια το αγροτικό του, ή όχι? :lol: )

μήπως δουλευόμαστε και μεταξύ μας? :bloodomen:

μήπως η αληθινή ερώτηση που πρέπει να θέσει ο καθένας στον εαυτό του είναι:

"γουστάρουμε την αξιοκρατεία ή δεν τη γουστάρουμε?"... στο φινάλε! emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.