Jump to content

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΤΑ 1 ΗΜΕΡΑ!!!!!


manosbr

Recommended Posts

Αυτο που έγινε σημερα ηταν τραγικο, και προσβάλλει τη νοημοσύνη μας!

Και ανοιγω αυτο το topic για να βρουμε καποιο τροπο να αντιδρασουμε!!

Ημουν στο υπουργειο σημερα απο το πρωι μεχρι τις 2:30!

Η προσέλευση ηταν μεγάλη αλλα δεν ειχε καθολου αναμονη γιατι εφευγε γρηγορα ο κοσμος απο το πρωτοκολλο.

Ουρα σχηματιστηκε μονο κατα τις 1:30!

Και ξαφνηκα επειδη δήλωσα απο τους τελευταιους στις 2 Η ΩΡΑ !!!!!!! μας ανακοινωνουν οτι δοθηκε παράταση 1 ημέρα!!!!

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ? (ΡΗΤΟΤΙΚΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ).....

ΣΤΙΣ 2 ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΛΛΑ 3-4 ΑΤΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΗΛΩΣΑΝ ΑΝ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 107
  • Created
  • Last Reply

εγώ πλέον έχω πάψει να αναρωτιέμαι...

το έμαθα πριν από λίγο, από εδώ μέσα, γιατί δε μπορούσα να μείνω μέχρι τις 2.00 στο Υπουργείο

οι αντιδράσεις μου, βρίσκονται εδώ

αλλά μιας και έφτιαξες καινούριο τόπικ, εποφελούμαι...

Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ "ΑΝΗΣΥΧΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ"

ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΩ ΑΠ'ΤΟ ΧΟΡΟ, ΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ!

ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΔΙΔΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΥΝΟΥΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΤΟΥΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ "ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ"

ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ ΑΥΡΙΟ

ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΠΟΥΛΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥΣ, ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΝΤΟΦΘΑΛΜΟ ΣΗΜΕΡΑ!

ΑΙ ΣΗΧΤΗΡ! ΤΟΥΣ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΠΙΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σεχει προλαβει ο τζιμακος...

την τελευταια στροφη ειδικα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι γονείς πήραν το τηλ για να γινει η παρέμβαση και κατ'επέκταση η παράταση

οι γονείς ήταν σήμερα το πρωί αραδιασμένοι έξω απ'το γραφείο των αγροτικών με τα κινητά στο χέρι, μιλώντας τη μία με το μαναράκι (για να τους πει πού θέλει το παιδι...) κι απ'την άλλη με τους φίλους-γνωστούς για να ψωροκοκορευτούν ότι "Ναι, θα πάει τελικά εκεί, το ψάξαμε, είναι σίγουρο, θα είναι καλά...μπλα-μπλα-μπλα!"

Και μετά αναρωτιούνται γιατί τους πετάνε με την πρώτη ευκαιρία στα γηροκομεία...!!

Αι-σηχτηρ πια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγω ημουν σημερα στο υπουργειο μεχρι τις 13:45! Ειχε μαζευτει αρκετος κοσμος την τελευταια 1μιση ωρα αλλα εφευγε ο κοσμος σχετικα γρηγορα απο το πρωτοκολλο!

Τις παπαριες αυτες, περι κοσμου ή μικρος αριθμος αιτησεων για την καλυψη κενων θεσεων, εσεις κυριοι/ες του Υπουργειου Μπουρντελου καλο ειναι να τις αφησετε! Βρωματε απο χιλιομετρα!

Βγαλανε την προκηρυξη 27/01/09 με καταληκτικη ημερομηνια υποβολης αιτησεων 02/02/09! Νομιζω η πλειοψηφια των ενδιαφερομενων δεν πιστεψε οτι η προθεσμια για την υποβολη αιτησεων θα ηταν μονο 4 μερες! Δωσανε παραταση 14 μερες ( μα..τι καλοι ανθρωποι που ειναι) μεχρι και τις 16/02/09! Με συγχωρειται κυριοι...μεσα σε 20 μερες προθεσμια που ειχαμε μπορουν να χωρεσουν δικαιολογιες του στυλ "μεγαλης προσελευσης ιατρων υποχρεων" ? Το ιδιο σκηνικο το ειδαμε και στην προκηρυξη του Αυγουστου '08, οπου την τελευταια μερα και την τελευταια ωρα, δοθηκε παραταση! Τους βολεψανε και τοτε , θα τους βολεψουνε και τωρα!!

ΑΙΣΧΟΣ ΠΙΑ, ΣΙΧΑΘΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΣΑΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαζι σου neurodiab , απλως σημειωνω.. πριν χρονια.. ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ παρακαλω εκανε νομο με 24 ωρες ισχυ για να φερει με μεταγραφη στην Ελλαδα το γιο του απο Ρουμανια ετσι για να βαλω μερικες δεκαδες κερασακια στην τουρτα...... οι μουρτζοβλαχοι και οι κουτοπονηροι νομοθετουν και εχουμε αυτο το αθλιο συστημα υγειας με απεραντες "προμηθειες" με αναμονες σε οριζοντα δεκαετιας και ειδικοτητες χιλια κομματια......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τη βρωμιά "μας" και την αλητεία "μας" να λες...

"εμείς" είμαστε το κράτος, "εμείς" τους λέμε να δώσουν παράταση, "εμείς" τους ψηφίζουμε, "εμείς" πάμε και τους παρακαλάμε

και με αυτό το ποστ, κλείνω, γιατί πιστεύω ότι είμαι η μόνη ηλίθια που κάθεται και σκάει και πιστευει ότι θα πάρει αγροτικό απ'τα 13 μόρια που έχει... τα τέτοια του προ-πάππου μου θα πάρω και σ'αυτήν την προκήρυξη

και επειδή, οι μάγκες της Ελληνικής κοινωνίας, τώρα δε κάθονται να ποστάρουν για να κάνουν ψυχανάληση στο gm, αλλά είναι αραχτοί στο High-Κηφισοκλαμπο και ρουφούν τα ποτάκια τους... ή πάνε στο Μολ για να φανε σοκολατομπισκοτα που τους πασαρουν οι αλλοδαποί που θα αποκτήσουν τα σπίτια τους σε μερικά χρόνια, έτσι όπως πάει η χώρα...

άϊντε-καλή σας νύχτα!πάω να σιδερώσω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνω απολυτα δε εχω να προσθεσω τιποτα neurodiab.. , εγω δηλαδη με 11 θα πρεπει να ανοιξω κανα johny μαυρο στον κιαμο μαλλον..τεσπα μη βαλω αλλα 3 και εγω και ηλεκτρισω το greekmed σαν απινιδωτη...δε θελω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι αλλοδαποί που θα αποκτήσουν τα σπίτια τους σε μερικά χρόνια, έτσι όπως πάει η χώρα...

χαλαρωσε λιγο με την ξενοφοβια σου/

το κανεις και στο αλλο τοπικ/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για κάτι τέτοια είναι πυ λέμε ότι πρέπει να είμαστε οργανομένοι.Αν υπήρχε ένας σύλογος ανειδίκευτων ιατρών θα σου έλεγα εγώ αν μπορούσαν να κάνουν τέτοιες χαζομάρες

Και επί της ευκαιρίας ουσιαστικά με αυτό που έγινε καπελωθήκανε οι λίγοι νέοι συνάδελφοι που θα έπερναν κατά τύχη κάποιο αγροτικό, τώρα τους φάγανε τα βύσματα.Όσοι έχουν 10 μόρια και πάνω δεν είναι δυνατόν να χάσουν την θέση τους από κάποιον με 4-5 μόρια. Με λίγα λόγια δεν θα μου φανεί καθόλου περίεργο το ότι δεν θα υπάρχει ούτε ένα αδήλωτο αγροτικό και θα δούμε πάλι το κλασικό να χάνονται αγροτικά για 1 μόριο ή ακόμα χειρότερα να έχουν δηλώσει το ίδιο αγροτικό άτομα με 3 μόρια και τελικά να το πάρει κάποιος που κατα τύχη έχει 4.

Υ.Γ. Βάλτε να δείτε ALTER.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για κάτι τέτοια είναι πυ λέμε ότι πρέπει να είμαστε οργανομένοι.Αν υπήρχε ένας σύλογος ανειδίκευτων ιατρών θα σου έλεγα εγώ αν μπορούσαν να κάνουν τέτοιες χαζομάρες

Ειδαμε και τον συλογο στον οποιο ειμαστε εγγεγραμμενοι! Νομιζω το κατοσταρικακι καθε χρονο ο ΙΣΑ το παιρνει! Τι μας εχει προσφερει? Καταντησε να παιρνει απο ιατρους ανεργους χρηματα για ποιο σκοπο? Για να σου στελνει ενημερωτικα καθε μηνα ή το σηματακι για το παμπριζ του αυτοκινητου? Αυτος δεν θα μπορουσε να κανει κατι? Θα πρεπει να βαλουμε και αλλον συλογο στο κεφαλι μας ? Δεν ειναι θεμα δημιουργιας ενος νεου συλογου. Ειναι θεμα Ελληνικης νοοτροπιας! Μεσο, βολεμα, ρουσφετι, κλεψια κλπ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτο που έγινε σημερα ηταν τραγικο, και προσβάλλει τη νοημοσύνη μας!

Και ανοιγω αυτο το topic για να βρουμε καποιο τροπο να αντιδρασουμε!!

Ημουν στο υπουργειο σημερα απο το πρωι μεχρι τις 2:30!

Η προσέλευση ηταν μεγάλη αλλα δεν ειχε καθολου αναμονη γιατι εφευγε γρηγορα ο κοσμος απο το πρωτοκολλο.

Ουρα σχηματιστηκε μονο κατα τις 1:30!

Και ξαφνηκα επειδη δήλωσα απο τους τελευταιους στις 2 Η ΩΡΑ !!!!!!! μας ανακοινωνουν οτι δοθηκε παράταση 1 ημέρα!!!!

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ? (ΡΗΤΟΤΙΚΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ).....

ΣΤΙΣ 2 ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΛΛΑ 3-4 ΑΤΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΗΛΩΣΑΝ ΑΝ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!!!!!!!!!

Εγώ το τραγικό που είδα, αν και έκατσα 10 λεπτά το πρωί 8 η ώρα περίπου ήταν να περιμένουν γονείς να καταθέσουν αιτήσεις.

Γονείς που ρωτούσαν πως να συμπληρώσουν τις αιτήσεις.

Γονείς που τα 35χρονα κανακάρια τους κοιμόντουσταν και δεν φιλοτιμήθηκαν να συμπληρώσουν την αίτηση και να τη δώσουν στην μανούλα τους να κάνει τον ταχυδρόμο.

Από τον κάθε υπεύθυνο στο κάθε υπουργείο θα απαιτώ να με σεβαστεί όσο σέβομαι εγώ τον εαυτό μου.

Και όσο εγώ θα στέλνω τη μανούλα μου να καταθέσει την αίτηση ΔΕΝ ΣΕΒΟΜΑΙ ούτε εμένα, ούτε τη μάνα μου, οπότε δεν απαιτώ να με σεβαστεί ο ξένος (βλ. υπουργεία).

Να μην ξαναγράψω τις καθημερινές ερωτήσεις που κάνουν οι επιστήμονες συνάδελφοι......γιατί ίσως μας διαβάζουν και παιδιά του δημοτικού και θα γελάνε. :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι θεμα Ελληνικης νοοτροπιας! Μεσο, βολεμα, ρουσφετι, κλεψια κλπ.

Ζούμε σε ένα κράτος που έχει οικοδομηθεί πάνω στη σχέση "πελάτη - (ψηφοφόρου) - πολιτικού - (κομματόσκυλου) " .

Το χειρότερο είναι αντί να βλέπεις μια προσπάθεια - ξέρω γώ - τέτοιες διεργασίες να αποκρύπτονται και να γίνονται στα παρασκήνια με τρόπο όσο γίνεται πιο διακριτικό , σου τις πετάνε στα μούτρα με ένα θράσσος ασύλληπτο και με μια χυδαιότητα απροκάλυπτη.

Σαν να σου λένε " Σε έχουμε για μαλ...κα . Δεν πα να χτυπάς τον κ... σου κάτω. Ο μεγάλος αριθμός των αιτήσεων είναι η αιτία που δώθηκε η παράταση. Α ναι... επίσης σε έχουμε για μαλ..κα !"

Φτάσαμε στο σημείο οι άχρηστοι , οι μέτριοι και οι διεφθαρμένοι να σου λένε " Έχουμε την αριθμητική υπεροχή και εμείς κάνουμε κουμάντο ! "

Γιατί αυτό είναι το πρόβλημα. Ότι η κατακριτέα εξαίρεση έγινε κανόνας, το λαμόγιο και ο φελλός το αυτονόητο , και αυτό που θα έπρεπε να έιναι κανόνας, σιωπηρή μειοψηφία . Δεν περίμενα ποτέ η ελληνική κοινωνία να γίνει παράδεισος. Αλλά αυτό που έχει γίνει τα τελευταία 20 χρόνια είναι απλά ασύλληπτο.

Κι αν τολμήσει να κουνηθεί κάνας πολιτικός/αξιωματούχος/εκπρόσωπος που διατηρεί την αξιοπρέπεια του και να πει την αλήθεια που ηχεί δυσσάρεστα σε κάποια αυτάκια, αμέσως θα σπεύσουν οι λακέδες και οι εκπρόσωποι αυτών των λαμογιων να κουνήσουν το δακτυλάκι και να του πουν

" Άραξε μπάρμπα και πάρε πίσω αυτό που είπες...Εμείς - οι άχρηστοι - είναι που κάνουμε κουμάντο . Οι πολλοι !!!"

Περιμένεις τον Ιατρικό σύλλογο να προστατέψει τα συμφέροντα σου ; Ακούγεται τόσο γελοίο όσο το να περιμένω εγώ τους καθηγητές μου στη Ιατρική της Αθήνας να προστατέψουν τα δικά μου, όταν ξέρω ότι με βλέπουν σαν πιθανό ανταγωνιστή είτε δικό τους , είτε απειλή για τους κανακάρηδές τους και την επαγγελματική τους σταδιοδρομία....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ζωντας σ αυτη τη χωρα που εχει καταργηθει καθε ειδος αξιοκρατιας,που επιβιωνει κ προχωρα μπροστα αυτος που εχει τα "μεσα" ,ψαλιδιζεται καθε προσπαθεια ενος αξιου νεου να παλεψει για να γινει ενας σωστος γιατρος.Ειμαι νεα στο χωρο της ιατρικης κ πραγματικα καθημερινα διαπιστωνω ποση διαφθορα παιζει...Χαρειτε ελευθερα ολοι εσεις που εχετε τα μεσα για να καπακωσετε ολους τους υπολοιπους,για να πατησετε επι πτωματων ,προκειμενου να πατε μπροστα.Ειμαστε ολοι αξιοι της μοιρας μας τελικα.Ντροπη κ αισχος emboredemeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλα αυτα που γινονται ειναι απο τα αγραφα !!!! οπως και να εχει, κουραστηκα να βριζω και να αποδοκιμαζω πλεον.... εν αναμονη αποτελεσματων !!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαφως και μια μερα παραταση αρκει για να δουν καποιοι ποια αγροτικα εχουν ζητηση κ ποια ειναι αζητητα ωστε να βαλουν τα χαρτια τους εκει

αφου οι περισσοτεροι εχουμε στειλει ηδη τα χαρτια μας.

Ολοι οι υπολοιποι ειμαστε μ....ες που παμε με το σταυρο στο χερι.

Ελεος! :antegeia: :antegeia: :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εν αναμονη αποτελεσματων !!!!

emarup

:lol:

αν είναι να περιμένεις από τώρα αποτελέσματα... :splats::splats: αγόρασε κάνα κιλό ελιές θρούβες, γιατί δε περνάει η Σαρακοστή έτσι εύκολα.... :Pemstupid:unsure:

Ολοι οι υπολοιποι ειμαστε μ....ες που παμε με το σταυρο στο χερι.Ελεος! :antegeia: :antegeia: :antegeia:

ΠΡΟΣΘΕΣΤΕ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ....

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Μ...ΚΕΣ!

ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ...

"ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ Μ..ΚΕΣ?..., ΑΦΟΥ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΜΙΣΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ Μ...ΚΕΣ...

ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΣΑΣΤΕ"

"ΚΑΙ ΑΪΝΤΕ ΔΗΛΩΣΤΕ ΜΑΣ ΠΟΎ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΎ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ... ΑΊΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ "ΓΝΩΣΤΟΥΣ" ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ ΜΑΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΩΠΑ-ΩΠΑ!

ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ, ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ, ΓΚΟΜΕΝΑ κλπ,κλπ

ΑΪΝΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΣΚΑΣΕΤΕ, ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΠΑ!!" embaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

KAΛΕΣ ΟΛΕς ΟΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ!!!

ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑΥΤΟ?

ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΙΣΩΣ???

ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΟΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΚΤΛ.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.