Jump to content

[εφημερίες] Εφημερίες και ειδικευόμενοι


calexicool

Recommended Posts

αμ εκανα..πως δεν εκανα...

κι εγω το πρωι που ξυπνησα και μου ηρθε mail απο την τραπεζα , πιστευα οτι ειναι για 2 μηνες..

αλλα πηρα τηλ και μου ειπαν οτι ειναι για 3 μηνες...

Αυγουστος --> 6 εφημεριες

Σεπτεμβριος --> 5 εφημεριες

Οκτωβριος --> 5 εφημεριες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 194
  • Created
  • Last Reply

δεν θυμαμαι και δεν κοιταξα καν...παντως σε καθε μηνα ειχα και 1 αργια τουλαχιστον...

δεν ασχοληθηκα....το δεχτηκα μοιρολατρικα...

απλα τσεκαρα το προγραμμα ξανα μηπως ειχα κανει καμια αλλαγη και αντι για 16 ηταν 15 οι εφημεριες..αλλα μπααααααα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλες τις παραλλαγές έχω δει στα διάφορα νοσοκομεία Αττικής μιλώντας και με άλλους συναδέλφους.Άλλοι πληρώθηκαν επτά και άλλοι έξι εφημερίες είτε με το παλιό έιτε με το καινούριο μισθολόγιο (για Σεπτέμβριο και Αύγουστο) και ας είχαν κάνει όλοι 7-8 εφημερίες....τις υπερβάσεις των οποίων θα πληρώσει κάποια στιγμή το κάθε νοσοκομείο στο μέλλον...Πότε?Μου φαίνεται το γραφείο μισθών λειτουργεί κατά βούληση και αναλόγως εντολών...

Κάτι που διάβασα και εγώ παραπάνω και να το επιβεβαιώσω και για το νοσοκομείο που βρίσκομαι,πως μέχρι 13 Ιανουαρίου θα μας έχουν δώσει τις εφημερίες του Οκτωβρίου-Νοεμβρίου του 12.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην Κρητη πληρωθηκαμε στις 13 Νοεμβρη εφημεριες Ιουλιου-Αυγουστου και στις 13 Δεκεμβρη εφημεριες Σεπτεμβριου-Οκτωβριου.

Απο τη μισθοδοσια μας ειπαν οτι μεχρι 27 Δεκεμβρη θα μας πληρωσουν και εφημεριες Νοεμβριου.

Αναφορικα παντως, για εφημεριες Ιουλιου-Αυγουστου (απο 7 καθε μηνα με 1 Σαββατο-1 Κυριακη και 5 καθημερινες) μας πληρωσαν

περι τα 940 ευρω. Το ιδιο και για Σεπτεμβρη-Οκτωβρη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην Κρητη πληρωθηκαμε στις 13 Νοεμβρη εφημεριες Ιουλιου-Αυγουστου και στις 13 Δεκεμβρη εφημεριες Σεπτεμβριου-Οκτωβριου.

Απο τη μισθοδοσια μας ειπαν οτι μεχρι 27 Δεκεμβρη θα μας πληρωσουν και εφημεριες Νοεμβριου.

Αναφορικα παντως, για εφημεριες Ιουλιου-Αυγουστου (απο 7 καθε μηνα με 1 Σαββατο-1 Κυριακη και 5 καθημερινες) μας πληρωσαν

περι τα 940 ευρω. Το ιδιο και για Σεπτεμβρη-Οκτωβρη.

Χωρίς καμια διάθεση εριστικότητας, αυτά ισχύουν για το "καλό" ΠΑΓΝΗ συνάδελφε. Για το "μαύρο πρόβατο" Βενιζέλειο τα ποσά είναι εντελώς άλλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

27/12 στο Παιδων Πεντελης μπηκαν λεφτα που ως φαινεται αντιστοιχουν σε εφημεριες Σεπτεμβριου, Οκτωριου κ Νοεμβριου !!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

27-12-2012 στα τρίκαλα πληρωθήκαμε τις εφημερίες Σεπτεμβρίου και Οκτωβρίου. Η πληρωμή έγινε με το παλαιό μισθολόγιο, οπότε θεωρώ ότι την επόμενη φορά που θα πληρωθούμε εφημερίες (δεν έχω πληροφορίες πότε θα γίνει αυτό) θα γίνει η αναδρομική περικοπή για τους μήνες αύγουστο-σεπτέμβριο-οκτώβριο. Αν τα υπολογίζω σωστά, η αναδρομική περικοπή θα είναι της τάξης των ~100 ευρώ/μήνα καθαρά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν τα υπολογίζω σωστά, η αναδρομική περικοπή θα είναι της τάξης των ~100 ευρώ/μήνα καθαρά.

σωστος. για 7 εφημεριες (5-1-1) 529,65 ευρω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Λέγεται ότι του Δεκεμβρίου οι εφημερίες θα μπουν αρχές Φεβρουαρίου...οπότε εντάξει..

του Ιανουαριου,όμως θα μπουν όπως πάντοτε με καθυστέρηση τέλη Μαρτίου-αρχές Απριλίου?

Πάμε δηλαδή για νέο κύμα επισχέσεων,τώρα που το μάθανε και αυτοί και εμείς....γύρω στα τέλη Μάρτη?

ή θα κάνουν τα αδύνατα δυνατά και θα μας πληρώσουν σχετικά σε λογικό χρονικό διάστημα τον Ιανουάριο και δεν θα αργήσουν τόσο ?

γνωρίζει κανείς κάτι???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλω να επαναφέρω ένα θέμα που νομίζω δεν έχουμε ξεκαθαρίσει ακόμη πόσο μάλλον τώρα με τις περικοπές και στις εφημερίες. Το θέμα είναι ποιές και πόσες εφημερίες πληρώνονται. Ξέρω ότι το έχουμε ξανασυζητήσει και θα με παραπέμψετε στα παλιά αλλά λέω να κάνω μια προσπάθεια γιατί για να βρω απάντηση χάθηκα τελικά σε αμέτρητα φεκ.

Και ξεκινώ με 2 ερωτήματα:

1. Υπάρχει χρηματικό πλαφόν στις εφημερίες και αν ναι πόσο είναι αυτό (άλλαξε κάτι μετά τις περικοπες απο 1/1/2103)?

2. Υπάρχει αριθμητικό πλαφόν στις εφημερίες και αν ναι είναι 7 ανεξαρτήτως ΣΚ και αργιών ή το παλιό 5-1-1?

και 2 παραδείγματα:

1. Κάνω πχ εγώ ένα μήνα 7 εφημερίες αλλά όχι 5-1-1 αλλά πχ 3-2-2. Ποιες θα πληρωθώ? Αν δεν υπερβαίνουν το χρηματικό πλαφόν θα τις πληρωθώ όλες ή θα πληρωθω 3-1-1 και όταν έχει λεφτα το νοσοκομείο θα μου τις πληρώσει μειωμένες τις υπόλοιπες?

και

2. Κάνω πχ 9 εφημερίες αν δεν ξεπερνάω το χρηματικό πλαφόν (πολύ πιθανόν μετα τις περικοπές) θα τις πληρωθώ όλες?

Και ανακινώ το θέμα γιατί έχω δει διαφορές απο νοσοκμείο σε νοσοκομείο και μου φαίνεται (μην πω είμαι πεπεισμένος) ότι κάποιοι μας κοροιδεύουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το χρηματικό πλαφόν είναι 829,95 (μεικτά) το οποιο προκειπτει απο 5-1-1 εφημεριές. Δεν εχει σημασια αν κάνεις 4-2-1 αρκει να μην ξερνάς το πλαφόν.

Η δική μου απορία ειναι η εξής: Εντάξει, αν κανεις 4-2-1 βγαίνει 865,52. Αυτό σημαινει οτι δεν πληρώνεται μια εφημερια για να μπεις κατω απο το πλαφόν ή πληρώνεσαι το πλαφόν;

Ευχαριστώ πολυ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια αληθευει οτι θα πανε οι εφημερείες απο ιανουαριο 345?

Αληθεύει! Και για να είμαι ακριβής θα πληρώνεις εσύ που κάνεις εφημερίες 345 ευρώ, δε θα σε πληρώνουν.

(από ποια επίσημη πηγή προκύπτει η πληροφορία σου; )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια αληθευει οτι θα πανε οι εφημερείες απο ιανουαριο 345?

Αληθεύει! Και για να είμαι ακριβής θα πληρώνεις εσύ που κάνεις εφημερίες 345 ευρώ, δε θα σε πληρώνουν.

(από ποια επίσημη πηγή προκύπτει η πληροφορία σου; )

απο το γραφειο μισθοδοσιας συναδελφε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.