Jump to content

Εν ψυχρώ δολοφονία 16χρονου από σφαίρα μπάτσου στο κέντρο της Αθήνας


mad  cow

Recommended Posts

Πάντως βλέποντας τώρα τηλεόραση, διαπιστώνω με ακόμα μεγαλύτερη θλίψη, πόσο άδικος ήταν ο χαμός του παιδιού. Αυτόπτες μάρτυρες που μίλησαν με ονοματεπώνυμο (δε νομίζω ότι θα είχαν κάποιο λόγο να πούνε ψέμματα) αναφέρουν ότι το συγκεκριμένο παιδί απλά είχε μια λογομαχία με τους αστυνομικούς και έβγαινε από πεζόδρομο της πλατείας Εξαρχείων με τους φίλους του. Είμαστε πραγματικά για κλάμματα, δυστυχώς και εμείς και τα μυαλά που κουβαλάνε μερικοί.

Από κει και πέρα, είναι επίσης τραγικό το ότι τόσες περιουσίες έχουν καταστραφεί και τόσοι άνθρωποι που ζουν στην περιοχή των Εξαρχείων και του Πολυτεχνείου ζουν κάτω από τέτοιο καθεστώς φόβου.

Και μη χειρότερα,δεν έχω τι άλλο να πω.Το μόνο για το οποίο είμαι σίγουρη είναι ότι Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΧΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ. Και όταν λέω εξουσία δε ξεχωρίζω καμία από τις τέσσερις. (Βάζω και τα ΜΜΕ μέσα.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 785
  • Created
  • Last Reply
Το παιδι--ο Κυπριος--που δολοφονηθηκε και οι μαλακιες περι ζαρντινιερας ξεχαστηκαν???
huh.gif
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να ρωτησω κατι?

την αναρχια και τους αναρχικους τους ξερεις καλα?εννοω τους εχεις ζησει?

προφανως οχι για να λες αυτα που λες και προφανως οχι για να μην τους κατηγορεις για το θανατο του παιδιου...(περα απο τον βλακα που πυροβολησε...)

***επισης να υπενθυμισω πως στις ΗΠΑ δεν σε βλεπουν και σε δερνουν...μοναχα εαν δεν υπακουσεις στην διαδικασια και κανεις νταηλικια.....

***απο οσα διαβασα δεν νομιζω πως καποιος εδωσε δικιο για την πραξη του αστυνομικου στην συγκεκριμενη περισταση..

Τους ξερω αρκετα καλα. Οποτε κανεις λαθος εδω. Γι αυτο και ηθελα να τονισω πως δεν ειναι ολοι στο ιδιο τσουβαλι και πως πολλοι κοινωνικα βιαιοι υιοθετουν και καλα την ταμπελα αυτη για να κανουν αυτα που κανουν--ενω και ο ιδιος ο αναρχικος χωρος ουτε τους υπερασπιζεται, ουτε και τους θεωρει μελη του. Για τον Κυπριο και για το παιδι με τα "πρασινα σταρακια".. καθως και για την κοπελα που βιαστηκε και αποβληθηκε... δεν λες τπτ βλεπω.... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΑΧΑ Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ.-

υγ--στις ΗΠΑ ειχανε πλακωσει βιαια εναν οδηγο επειδη δεν ειχε σταματησει αμεσως μολις του κανανε νοημα--το ειχανε δειξει οι ειδησεις. Το να στελνεις τον αλλο στο νοσοκομειο επειδη δεν σταματησε εγκαιρως [και αυτο ειναι γεγονος καταγεγραμμενο με καμερα--δεν εκανε νταηλικια ο ανθρωπος] πιστευεις δλδ πως ειναι αποδεκτο και σωστο... μαλιστα.

Κι ομως εγω εχω την εντυπωση πως πολλοι του δωσανε δικιο ή ελαφρυντικα με αυτα που ειπανε και αυτο ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Επισης θυμηθηκα και το περιστατικο με την κοπελα που την ειχε ομηρη ενας με χειροβομβιδα και μετα απο αποτυχημενη αποπειρα απεγκλωβισμου της με ενα σουπερ-σχεδιο... ο απαγωγεας πυροδοτησε τη χειροβομβιδα... Τοτε οι προυχοντες αξιωματικοι και λοιποι αστυνομικοι και καλα διωχθηκαν-παραιτηθηκαν... για να επανελθουν μετα απο λιγο καιρο επι ΠΑΣΟΚ [γι αυτο ας αφησουμε τις αηδιαστικες δηλωσεις των κομματων στην ακρη--ολοι τα ιδια σκατα κουβαλανε] σε ακομα πιο υψηλοβαθμες θεσεις.... :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το παιδι--ο Κυπριος--που δολοφονηθηκε και οι μαλακιες περι ζαρντινιερας ξεχαστηκαν???
huh.gif

ναι--συγγνωμη... Ξυλοκοπηθηκε ηθελα να πω... Παρασυρθηκα απο το παθος μου :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να ρωτησω κατι?

την αναρχια και τους αναρχικους τους ξερεις καλα?εννοω τους εχεις ζησει?

προφανως οχι για να λες αυτα που λες και προφανως οχι για να μην τους κατηγορεις για το θανατο του παιδιου...(περα απο τον βλακα που πυροβολησε...)

***επισης να υπενθυμισω πως στις ΗΠΑ δεν σε βλεπουν και σε δερνουν...μοναχα εαν δεν υπακουσεις στην διαδικασια και κανεις νταηλικια.....

***απο οσα διαβασα δεν νομιζω πως καποιος εδωσε δικιο για την πραξη του αστυνομικου στην συγκεκριμενη περισταση..

Τους ξερω αρκετα καλα. Οποτε κανεις λαθος εδω. Γι αυτο και ηθελα να τονισω πως δεν ειναι ολοι στο ιδιο τσουβαλι και πως πολλοι κοινωνικα βιαιοι υιοθετουν και καλα την ταμπελα αυτη για να κανουν αυτα που κανουν--ενω και ο ιδιος ο αναρχικος χωρος ουτε τους υπερασπιζεται, ουτε και τους θεωρει μελη του. Για τον Κυπριο και για το παιδι με τα "πρασινα σταρακια".. καθως και για την κοπελα που βιαστηκε και αποβληθηκε... δεν λες τπτ βλεπω.... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΑΧΑ Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ.-

υγ--στις ΗΠΑ ειχανε πλακωσει βιαια εναν οδηγο επειδη δεν ειχε σταματησει αμεσως μολις του κανανε νοημα--το ειχανε δειξει οι ειδησεις. Το να στελνεις τον αλλο στο νοσοκομειο επειδη δεν σταματησε εγκαιρως [και αυτο ειναι γεγονος καταγεγραμμενο με καμερα--δεν εκανε νταηλικια ο ανθρωπος] πιστευεις δλδ πως ειναι αποδεκτο και σωστο... μαλιστα.

Κι ομως εγω εχω την εντυπωση πως πολλοι του δωσανε δικιο ή ελαφρυντικα με αυτα που ειπανε και αυτο ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Επισης θυμηθηκα και το περιστατικο με την κοπελα που την ειχε ομηρη ενας με χειροβομβιδα και μετα απο αποτυχημενη αποπειρα απεγκλωβισμου της με ενα σουπερ-σχεδιο... ο απαγωγεας πυροδοτησε τη χειροβομβιδα... Τοτε οι προυχοντες αξιωματικοι και λοιποι αστυνομικοι και καλα διωχθηκαν-παραιτηθηκαν... για να επανελθουν μετα απο λιγο καιρο επι ΠΑΣΟΚ [γι αυτο ας αφησουμε τις αηδιαστικες δηλωσεις τον κομματων στην ακρη--ολοι τα ιδια σκατα κουβαλανε] σε ακομα υψηλοβαθμες θεσεις.... :anavwfwties:

επιμενω πως δεν τους ξερεις καθολου μα καθολου καλα τους υποτιθεμενους αναρχικους....

παρατηρω απο τον λογο σου πως που το πας που το φερνεις μας βαζεις σε κατηγοριες...εσυ που αγαπας το παιδι και εγω που το μισω και παιρνω το μερος του δολοφονου...μαλιστα...τοτε δεν εχουμε να πουμε κατι αλλο.....ο δικαστης (εσυ)αποφασισε ποιος ειναι με ποιον.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οταν ειχε γινει το περιστατικο με το βιασμο Βουλγαρας μαθητριας σε κεινο το χωριο και αντι να καταδικαστουν οι ΒΙΑΣΤΕΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ το χωριο εδιωξε την μαθητρια γτ λεει αυτη τους προκαλεσε με την εμφανιση της να ΤΗΝ ΒΙΑΣΟΥΝ.

Η κοπελια ως ανταμοιβη για το νταραβερι της στις τουαλετες και τον μετέπειτα ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΛΗΘΙΝΟ της βιασμο, αυτόν ΑΠΟ ΤΑ ΨΕΥΤΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ MEDIA πηρε υποτροφία απο ιδιωτικό σχολείο της αθηνας (το οποιο προφανως εψαχνε ταλεντα στο μπαλαμουτιασμα) + εξοδα διαμονής για την ίδια και την μανα της

Και επειδη δεν ηταν βαρεμενη τη πηρε και εφυγε

Δεν την εδιωξε κανενα χωριο

Τοτε ειχανε παει καποιοι απο τον αναρχικο χωρο να κανουνε απλα μια πορεια στο εν λογω χωιο... οι μισοι φυγανε με σοβαρα τραυματα—

Ναι ναι κανανε καλά νουμερα για τον ευαγγελατο θυμαμαι , γροθιά στο στομαχι της έξουσίας!

Να πανε και στο ιδιωτικο σχολείο να πανηγυρίσουν το θρίαμβο επι της ‘εξουσίας’

ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΜΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΔΕΙΞΑΝΕ ΑΥΤΑ. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ ΟΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ ΠΗΓΑΝΕ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΦΑΣΑΡΙΕΣ-ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ

ΕΣΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ? ησουν εκει ?

Εγω μια χαρα το θυμαμαι το γεγονος ΦΑΤΣΑ ΚΑΡΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΑΤΟΚΑΝΑΛΑ με τη γνωστη προπαγανδα ‘οι φασιστες χτυπησαν τα παιδια που καναν τη συνήθη ειρηνικη τους πορεία’

Επισης, ετσι για να μαθετε και κατι σοκαριστικο, ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΠΕΡΣΙΝΕΣ ΤΑΡΑΧΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΑΝΜΙΑ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ "ΜΕΤΑΜΦΙΕΣΜΕΝΟΥΣ" ΣΕ ΑΝΑΡΧΙΚΟΥΣ-ΔΗΘΕΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ Η ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΑΡΣΗ ΤΟΥ ΑΣΥΛΟΥ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑΣ.

Μιλωντας για ‘φωνες’

Το παιδι--ο Κυπριος--που δολοφονηθηκε και οι μαλακιες περι ζαρντινιερας ξεχαστηκαν???

Το παιδί – ο αστυνομικός που του σπασαν το κεφαλι στη συναυλία τι εγινε?

Το παιδί που δολοφονηθηκε στη σκοπια?

Θυμισου εσυ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ

Εγω θα θυμαμαι τους ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ

Οσο για το τι παιχνιδι παιζουν τα media

Εγω και εσυ δεν προκείται να πεισουμε ο ενας τον αλλο

ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΑΤΙΑ ΒΛΕΠΕΙ

Και ενω ειμαι εντελως μα εντελως κατα της καταστροφης ξενης ιδιοκτησιας και καθε φορα μαλωνα και εβριζα γι αυτο το θεμα... ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΤΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΩ. Γιατι αυτος ο κοσμος δεν ξυπναει?? Γιατι δεν αγανακτει??? (IMG:style_emoticons/default/ukliam2.gif)

Ισως ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΚΟΛΗΤΟΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑ ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ

Την πατησαν σαν τον ψευτη βοσκο

Οι πολιτες ΕΧΟΥΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ και συνειδητοποιησει οτι προκειται απλα για αντικοινωνικα στοιχεια που με αστειο προσχημα την ιδεολογια παντα εχουν ως στοχο την καταστροφη για την καταστροφη και οτι η εγγενης τους φασιζουσα νοοτροπια είναι το μοναδικο τους αναγνωρησιμο πολιτικο χαρακτηρηστικό

Οπως συμβαινει και με τον αναρχικο χωρο που στιγματιζεται αρνητικα απο μια μεριδα αγρικων που ουδεμια σχεση εχουνε με την "αναρχικη ιδεολογια"... κατι τετοιο συμβαινει και με την αστυνομια. Ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον. Γιατι λοιπον δεν εχει ποτε ουσιαστικα καταδικαστει καποιος αστυνομικος?????? Γιατι δεν διωχνουνε τα αποβρασματα αυτα απο εκει μεσα?? Φιλη που ειχε δεχτει ενδοοικογενειακη βια και πηγε να την καταγγειλει ειχε αντιμετωπισει το ειρωνικο βλεμμα του αστυνομικου και τη φραση: "Αυτα συμβαινουν μεσα στις οικογενειας--Κι εγω ειχα δειρει την αδερφη μου οταν την ειδα με γκομενο εξω στο δρομο"!

Γιατί είναι απρεπες αλλα όχι εγκληματικό να σοκαρεί κανεις τη φιλη σου

Αν ρωτας γιατί δεν υπηρξε επιπληξη για αυτη την απρεπη συμπεριφορά η. αν αυτη η φραση συνοδευτικε απο παραβαση καθηκοντος , γιατί δεν υπηρξε πειθαρχική διωξη?

ΡΩΤΑ ΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ? Εκανε καταγγελία?

Για τα σοβαρα παραπτωματα που εχουν δει το φως της δημοσιοτητας , κανενας δεν εχει μεινει στην αστυνομια.

Το παιδι με τα "πρασινα σταρακια" ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΗΚΕ [γνωστος γνωστων εδω στη Θεσσαλονικη] το ξεχασαμε???? Και αυτο??

Δικαστηκε ε? και ? και?

Τι εγινε? Μηπως τον αθωωσαν και αυτον τα συγκλονιστικα βιντεο των καναλιων (οργανων της εξουσίας κατα τα άλλα)? οι βουλευτες του ψιριζα? Το σκυλολόι των ψευτοπροοδευτικων δικολαβων που τρεχουν να μη χασουν τρομοκρατη για τρομοκρατη που καταληγει στο κρατητηριο? Οι λεφταδες/πολιτικοι μπαμπαδες? Οι καλοθελητες δικαστες ? Απο τις δεκαδες που συλαμβανονται καθε φορα ποσοι εχουν καταδικαστεί?ποσους συλαμβανουμε ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ?

Το οτι στην Αμερικη οι αστυνομικοι σε ξυλοκοπουν αγρια για μια παραβαση οριου ταχυτητας [το ειχε δειξει η τηλεοραση] τι σημαινει??? Πως αυτη ειναι η σωστη τακτικη????

Οχι

Σωστή τακτική είναι να καθεσαι να σε δολοφονησουν επειδη είσαι αστυνομικός και μετα ο παυλοπουλος να κατουραει στον ταφο σου

Δολοφονηθηκε εν ψυχρω ενας ανθρωπος. Του στερηθηκε η ζωη. Δεν θα εχει ποτε ξανα αυτη τη δευτερη ευκαιρια. Ο δολοφονος του πρεπει να μπει φυλακη. Και ακομα και τοτε ποτε δεν θα εχει αποδοθει 100% δικαιοσυνη, αλλα τουλαχιστον θα ειναι κατι.

Για εμένα

Ευτυχως η δολοφονία απετευχθει και ενας αθωος ανθρωπος εξασφαλησε για τον εαυτό του και την οικογενεια του μια 2η ευκαιρία .

Προσωπικα με απασχολεί το σαπιο πολιτικό συστημα , τα εμετικα ΜΜΕ και η διεθαρμενη ελληνικη δικαιοσύνη να μην του την στερησει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιμενω πως δεν τους ξερεις καθολου μα καθολου καλα τους υποτιθεμενους αναρχικους....

παρατηρω απο τον λογο σου πως που το πας που το φερνεις μας βαζεις σε κατηγοριες...εσυ που αγαπας το παιδι και εγω που το μισω και παιρνω το μερος του δολοφονου...μαλιστα...τοτε δεν εχουμε να πουμε κατι αλλο.....ο δικαστης (εσυ)αποφασισε ποιος ειναι με ποιον.....

δεν ειμαι δικαστης και δεν μιλησα για αγαπη και μισος. για μενα προσωπικα πανω απο ολα ειναι ο Ανθρωπος και η Ανθρωπινη Ζωη. δεν μιλησα σε προσωπικο επιπεδο, απλα αποψεις ανταλλαζουμε. και επειδη προφανως δεν καταλαβες το υφος που λεω αυτα που λεω, οντως δεν εχουμε να πουμε τπτ αλλο. απλως τετοιες στιγμες θα περιμενα ολοι μα ολοι να ειμαστε εναντια σ' αυτον που σκοτωσε ενα παιδι και να απαιτουμε να καταδικαστει.

υγ--οι ιδιοι οι αναρχικοι ειναι χωρισμενοι σε ενα σωρο καστες. ποτε δεν ανηκα ενεργα, ουτε ημουνα μελος αυτου του χωρου καθως δεν με αντιπροσωπευει η ιδεολογια του στο συνολο της. ωστοσο το να κατηγορειται συνεχεια και να παραποιειται η πραγματικοτητα απο ΜΜΕ μ' εκνευριζει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπαρχει καποιος που ακομα μιλαει για αναφαιρετο δικαιωμα του φρουρου στην αυτοαμυνα για το περιστατικο??

ο εισαγγελεας ζητησε την ποινικη διωξη του ενος για ανθρωποκτονια ΑΠΟ ΠΡΟΘΕΣΗ και του αλλου για συνεργεια.καταλαβαινετε την διαφορα η να την συλλαβισω?

ποια αυτοαμυνα και τριχες?το αναφαιρετο δικαιωμα του παιδιου να ζησει πηγε περιπατο?οποτε δεν μας βολευεει το ξεχναμε αυτο?

αποτι εμαθα πριν λιγο και αν φυσικα ισχυει,οι δυο φρουροι αμεσως μετα την θεαρσετη πραξη τους σηκωθηκαν και εφυγαν σαν κυριοι.μιλησε κανεις μηπως για μεταμελεια?μιλησε καποιος/α για αυτοαμυνα?οταν μαυνεσαι για την ζωη σου πυροβολεις σε στηθος και κοιλα και φευγεις μετα λες και δεν τρεχει μια?ειστε σοβαροι??

αναφερθηκε οτι προκειται για εναν παραφρονα.ποσο σιγουροι ειστε γιαυτο?μιλαμε οντως για καποιον σαλταρισμενο η μηπως για μιαν ολοκληρη νοοτροπια οτι οι φρουροι μπορουν να κανουν οτι θελουν και να πυροβολουν αδιακριτως οποτε καποιος τους επιτεθει φραστικα?εχετε ασχοληθει να υποθεσω εις βαθος με τους παραφρονες και τα ισχυριζεστε αυτα ε?

να λυπηθω εναν πατερα που θαφηνε πισω του τρια ορφανα,ναι.ΑΝ μιλας για καποιο υποθετικο σεναριο της νεας ταινιας ενος φιλου ερασιτεχνη σκηνοθετη,τοτε θα συμφωνησω μαζι σου.σε καμια περιπτωση δεν θα εμενε κανενα παιδι ορφανο απο ενα 15χρονο που εβρισε η του κατηγορησε τη μανα η τον πατερα του αλλου του πιστολερο.συνελθετε επιτελους!εχουμε συγκεκριμενα γεγονοτα κυριες και κυριοι.μαθετε,ενημερωθειτε,διαβαστε.οσο μπορειτε τουλαχιστον διοτι προφανως δεν μας τα λενε ολα.με βαση λοιπον οσα εχουν ακουστει και ειπωθει,εσυ φιλε μου σε αυτο το συμπερασμα καταληγεις?οτι θα εμεναν ορφανα τα 3 παιδια του μεροκαματιαρη?

επιτεθηκε φραστικα λετε και απο κει ξεκινησαν ολα.γη προς ακατοικητους εγκεφαλους,καλει,οβερ...δηλαδη οποις μας επιτιθεται φραστικα βγαζουμε το colt και τον στελνουμε στον δημιουργο του?ετσι τοχετε εσεις?φυσικα εσεις δεν εχετ ποτε αντιμιλησει η πει μιαν κουβεντα παραπανω.μπραβο σας,σας βγαζω το καπελο που δεν εχω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μολις τωρα ακουγα μια τυπισσα που βγαινει στο δελτιο του Alter να λεει οτι ο κοσμος στους δρομους της Αθηνας εριχνε γλαστρες και κουβαδες νερο στους αστυνομικους που κυνηγουσαν τα διαμαρτυρομενα παιδια...

Μενω σε κεντρικοτατο δρομο του κεντρου της Θεσσαλονικης...Το απογευμα περασαν κοντα στα 150 ατομα...Καψανε ο,τι σκουπιδοντενεκε βρηκαν αφου τον εσυραν στη μεση του δρομου...Σπασανε σχεδον ολες τις εισοδους των πολυκατοικιων για να προμηθευτουν πολεμοφοδια...Πηγαν να τραβηξουν ενα αυτοκινητο στη μεση του δρομου και μολις πηγαν να το αναποδογυρισουν αρχισαν να τους κραζουν οι παντες (ηταν ακομα μερα βλεπεις και φαινοντουσαν)...Πιο πολυ γουσταρα εναν τυπο απεναντι απο τον δευτερο που φωναζει σε εναν: ''Σε ξερω μπασταρδοπαιδο θα σε βρω οταν θα 'σαι μονος, κοτα!''. Δυο-Τρεις αρχισαν να ανταποδιδουν τα υβρεολογια αλλα οταν ειδαν οτι οι γιαγιες τους ειχαν απο χερι στο σπορ τα παρατησαν...:) Μα καλα ποσο αδερφες ειστε στην Αθηνα;;; :D

Μηπως, τελικα, το κρατος μας λεει, εμμεσως πλην σαφως, οτι η μονη λυση ειναι η αυτοδικια οταν σου καινε το αμαξι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιμενω πως δεν τους ξερεις καθολου μα καθολου καλα τους υποτιθεμενους αναρχικους....

παρατηρω απο τον λογο σου πως που το πας που το φερνεις μας βαζεις σε κατηγοριες...εσυ που αγαπας το παιδι και εγω που το μισω και παιρνω το μερος του δολοφονου...μαλιστα...τοτε δεν εχουμε να πουμε κατι αλλο.....ο δικαστης (εσυ)αποφασισε ποιος ειναι με ποιον.....

δεν ειμαι δικαστης και δεν μιλησα για αγαπη και μισος. για μενα προσωπικα πανω απο ολα ειναι ο Ανθρωπος και η Ανθρωπινη Ζωη. δεν μιλησα σε προσωπικο επιπεδο, απλα αποψεις ανταλλαζουμε. και επειδη προφανως δεν καταλαβες το υφος που λεω αυτα που λεω, οντως δεν εχουμε να πουμε τπτ αλλο. απλως τετοιες στιγμες θα περιμενα ολοι μα ολοι να ειμαστε εναντια σ' αυτον που σκοτωσε ενα παιδι και να απαιτουμε να καταδικαστει.

υγ--οι ιδιοι οι αναρχικοι ειναι χωρισμενοι σε ενα σωρο καστες. ποτε δεν ανηκα ενεργα, ουτε ημουνα μελος αυτου του χωρου καθως δεν με αντιπροσωπευει η ιδεολογια τους στο συνολο της. ωστοσο το να κατηγορειται συνεχεια και να παραποιειται η πραγματικοτητα απο ΜΜΕ μ' εκνευριζει.

εγω ημουνα για 4 χρονια και εμαθα την μπιχλα τους και την δυσοδια τους γαι τα καλα.......

φυσικα και ειμαι προσωπικα εναντιον μιας τετοιας πραξης οποιος και εαν ηταν στη θεση του παιδιου.

σωστο να ανταλλαζουμε αποψεις....αλλα το οτι ειναι αποτροπαια πραξη δεν νομιζω οτι σηκωνει συζητηση.αντιθετα σηκωνει το πως και γιατι(αμφιδρομα)....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως πρέπει να έχει εμφανιστεί και το καινούριο είδος αναρχικού του αναρχικού σπιτονοικοκύρη. Καθώς μάρτυρες είπαν ότι μετά την αναγγελία της δολοφονίας είδαν ένοικους πολυκατοικιών να πετούν γλάστρες σε αστυνομικούς από τα μπαλκόνια……

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπαρχει καποιος που ακομα μιλαει για αναφαιρετο δικαιωμα του φρουρου στην αυτοαμυνα για το περιστατικο??

ο εισαγγελεας ζητησε την ποινικη διωξη του ενος για ανθρωποκτονια ΑΠΟ ΠΡΟΘΕΣΗ και του αλλου για συνεργεια.καταλαβαινετε την διαφορα η να την συλλαβισω?

ποια αυτοαμυνα και τριχες?το αναφαιρετο δικαιωμα του παιδιου να ζησει πηγε περιπατο?οποτε δεν μας βολευεει το ξεχναμε αυτο?

αποτι εμαθα πριν λιγο και αν φυσικα ισχυει,οι δυο φρουροι αμεσως μετα την θεαρσετη πραξη τους σηκωθηκαν και εφυγαν σαν κυριοι.μιλησε κανεις μηπως για μεταμελεια?μιλησε καποιος/α για αυτοαμυνα?οταν μαυνεσαι για την ζωη σου πυροβολεις σε στηθος και κοιλα και φευγεις μετα λες και δεν τρεχει μια?ειστε σοβαροι??

αναφερθηκε οτι προκειται για εναν παραφρονα.ποσο σιγουροι ειστε γιαυτο?μιλαμε οντως για καποιον σαλταρισμενο η μηπως για μιαν ολοκληρη νοοτροπια οτι οι φρουροι μπορουν να κανουν οτι θελουν και να πυροβολουν αδιακριτως οποτε καποιος τους επιτεθει φραστικα?εχετε ασχοληθει να υποθεσω εις βαθος με τους παραφρονες και τα ισχυριζεστε αυτα ε?

να λυπηθω εναν πατερα που θαφηνε πισω του τρια ορφανα,ναι.ΑΝ μιλας για καποιο υποθετικο σεναριο της νεας ταινιας ενος φιλου ερασιτεχνη σκηνοθετη,τοτε θα συμφωνησω μαζι σου.σε καμια περιπτωση δεν θα εμενε κανενα παιδι ορφανο απο ενα 15χρονο που εβρισε η του κατηγορησε τη μανα η τον πατερα του αλλου του πιστολερο.συνελθετε επιτελους!εχουμε συγκεκριμενα γεγονοτα κυριες και κυριοι.μαθετε,ενημερωθειτε,διαβαστε.οσο μπορειτε τουλαχιστον διοτι προφανως δεν μας τα λενε ολα.με βαση λοιπον οσα εχουν ακουστει και ειπωθει,εσυ φιλε μου σε αυτο το συμπερασμα καταληγεις?οτι θα εμεναν ορφανα τα 3 παιδια του μεροκαματιαρη?

επιτεθηκε φραστικα λετε και απο κει ξεκινησαν ολα.γη προς ακατοικητους εγκεφαλους,καλει,οβερ...δηλαδη οποις μας επιτιθεται φραστικα βγαζουμε το colt και τον στελνουμε στον δημιουργο του?ετσι τοχετε εσεις?φυσικα εσεις δεν εχετ ποτε αντιμιλησει η πει μιαν κουβεντα παραπανω.μπραβο σας,σας βγαζω το καπελο που δεν εχω

αυτο το ποστ τα λεει ολα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι--συγγνωμη... Ξυλοκοπηθηκε ηθελα να πω... Παρασυρθηκα απο το παθος μου :bloodomen:

Εμ αυτό ακριβώς λέμε τόση ώρα.

Δολοφόνησε --> Να πληρώσει και να σαπίσει στη φυλακή.

Απόλυτα δεκτό.

Δεν καταλαβαίνω όμως ξαφνικά πως γίναμε όλοι δικαστές και κριτές.

Αυτό μόνο και τέλος γιατί ο φανατισμός και από τις 2 μεριές βλάπτει σοβαρά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδη οποις μας επιτιθεται φραστικα βγαζουμε το colt και τον στελνουμε στον δημιουργο του?ετσι τοχετε εσεις?φυσικα εσεις δεν εχετ ποτε αντιμιλησει η πει μιαν κουβεντα παραπανω.μπραβο σας,σας βγαζω το καπελο που δεν εχω

Συμφωνω με ολα απλα δεν αντεξα και ηθελα να το διευκρινισω...Με glock 9mm τον εφαγε τον πιτσιρικα το μπατσονι, οχι colt...:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για εμένα

Ευτυχως η δολοφονία απετευχθει και ενας αθωος ανθρωπος εξασφαλησε για τον εαυτό του και την οικογενεια του μια 2η ευκαιρία .

Προσωπικα με απασχολεί το σαπιο πολιτικό συστημα , τα εμετικα ΜΜΕ και η διεθαρμενη ελληνικη δικαιοσύνη να μην του την στερησει

Ας πάει κάποιος στο Δαφνί να του κάνει παρέα μη νιώθει μόνος. Θα πήγαινα εγώ αλλά είμαι λίγο μακριά, u know :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

''Κύριε Παυλόπουλε,

εδώ δεν υπάρχει καμία ζαρντινιέρα που να ευθύνεται για το “ατύχημα”,

εδώ δεν έχετε να κάνετε με κουκουλοφόρους και τρομοκράτες,

δεν έχετε να κάνετε με “αντιδραστικούς” και ταραξίες.

Δυστυχώς, για εσάς, δεν έχετε δικαιολογίες και άλλοθι,

δεν έχετε αδιευκρίνιστες συνθήκες και κατάσταστη αυτοάμυνας,

δεν έχετε να κάνετε με παιδί χαμηλόμισθων και “προλετάριων”,

εδώ οι ΛΕΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΕΣ…

Κύριε Παυλόπουλε,

εδώ είστε άτυχος: υπάρχουν αντικειμενικές και ανεξάρτητες μαρτυρίες

δολοφονίας ΠΑΙΔΙΟΥ από ΚΡΑΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ.

Εδώ, κύριε Παυλόπουλε δεν χωράνε δικαιολογίες και συνδικαλιστικές αλχημείες,

δεν υπάρχουν “ερμηνείες”, “αυτοάμυνα”, “απειλή”, “συμπλοκή”,

εδώ κύριε Υπουργε τελειώνουν τα ψέμματα,

εδώ έχουμε ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΚΤΕΛΕΣΗ

παρόμοια με αυτές που διέπρατταν οι Ναζί στις πλατείες των χωριών και των πόλεων.

Εδώ, αγαπητέ Υπουργέ, τελειώνει η ανοχή, η κατανόηση, η εμπιστοσύνη,

εδώ κύριε Παυλόπουλε τελειώνει η ΠΟΛΙΤΕΙΑ…''

για μενα αυτοι οι δολοφονοι ειναι που δημιουργησαν την αναρχια που διαταραξαν την κοινωνικη γαληνη αυτοι ειναι οι ηθικοι αυτουργοι της καταστροφης των περιουσιων των αθωων πολιτων και οχι οι αναρχικοι οι αντεξουσιαστες ή οπως θελετε πεστε τους που εκαψαν την αθηνα

υγ:65 users

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδη οποις μας επιτιθεται φραστικα βγαζουμε το colt και τον στελνουμε στον δημιουργο του?ετσι τοχετε εσεις?φυσικα εσεις δεν εχετ ποτε αντιμιλησει η πει μιαν κουβεντα παραπανω.μπραβο σας,σας βγαζω το καπελο που δεν εχω

Συμφωνω με ολα απλα δεν αντεξα και ηθελα να το διευκρινισω...Με glock 9mm τον εφαγε τον πιτσιρικα το μπατσονι, οχι colt...:)

Ακριβώς. Δεν χρησιμοποιεί το 45άρι Colt η ΕΛ.ΑΣ

Το παλαιό αυτό όπλο είναι για "σίγουρα αποτελέσματα".

Το χρησιμοποιούσε η 17Ν ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

''Κύριε Παυλόπουλε,

εδώ δεν υπάρχει καμία ζαρντινιέρα που να ευθύνεται για το “ατύχημα”,

εδώ δεν έχετε να κάνετε με κουκουλοφόρους και τρομοκράτες,

δεν έχετε να κάνετε με “αντιδραστικούς” και ταραξίες.

Δυστυχώς, για εσάς, δεν έχετε δικαιολογίες και άλλοθι,

δεν έχετε αδιευκρίνιστες συνθήκες και κατάσταστη αυτοάμυνας,

δεν έχετε να κάνετε με παιδί χαμηλόμισθων και “προλετάριων”,

εδώ οι ΛΕΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΕΣ…

Κύριε Παυλόπουλε,

εδώ είστε άτυχος: υπάρχουν αντικειμενικές και ανεξάρτητες μαρτυρίες

δολοφονίας ΠΑΙΔΙΟΥ από ΚΡΑΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ.

Εδώ, κύριε Παυλόπουλε δεν χωράνε δικαιολογίες και συνδικαλιστικές αλχημείες,

δεν υπάρχουν “ερμηνείες”, “αυτοάμυνα”, “απειλή”, “συμπλοκή”,

εδώ κύριε Υπουργε τελειώνουν τα ψέμματα,

εδώ έχουμε ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΚΤΕΛΕΣΗ

παρόμοια με αυτές που διέπρατταν οι Ναζί στις πλατείες των χωριών και των πόλεων.

Εδώ, αγαπητέ Υπουργέ, τελειώνει η ανοχή, η κατανόηση, η εμπιστοσύνη,

εδώ κύριε Παυλόπουλε τελειώνει η ΠΟΛΙΤΕΙΑ…''

για μενα αυτοι οι δολοφονοι ειναι που δημιουργησαν την αναρχια που διαταραξαν την κοινωνικη γαληνη αυτοι ειναι οι ηθικοι αυτουργοι της καταστροφης των περιουσιων των αθωων πολιτων και οχι οι αναρχικοι οι αντεξουσιαστες ή οπως θελετε πεστε τους που εκαψαν την αθηνα

υγ:65 users

σωστο αυτο που λες...

αλλα με συγχωρεις οι καλουμενοι αναρχικοι απλα σακατευουν τις εφηβικες ψυχες...το εχω ζησει...ειναι μεγαλα λαμογια και χαμενοι σην πρεζα.σε ενα βουρκο με σκατα που προσπαθουν να παρασυρουν και αλλους χωρις να υπολογιζουν τις συνεπειες των πραξεων τους....

***δεν νομιζω να πιστευεται πως ειναιαπλα αντιδραση αγανακτησης και οχι ''κοινωνικη παρασταση''....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

QUOTE (TrippinOn @ Dec 7 2008, 21:22 ) *

QUOTE (ξενος @ Dec 7 2008, 19:00 ) *

δηλαδη οποις μας επιτιθεται φραστικα βγαζουμε το colt και τον στελνουμε στον δημιουργο του?ετσι τοχετε εσεις?φυσικα εσεις δεν εχετ ποτε αντιμιλησει η πει μιαν κουβεντα παραπανω.μπραβο σας,σας βγαζω το καπελο που δεν εχω

Συμφωνω με ολα απλα δεν αντεξα και ηθελα να το διευκρινισω...Με glock 9mm τον εφαγε τον πιτσιρικα το μπατσονι, οχι colt...smile.gif

Ακριβώς. Δεν χρησιμοποιεί το 45άρι Colt η ΕΛ.ΑΣ

Το παλαιό αυτό όπλο είναι για "σίγουρα αποτελέσματα".

Το χρησιμοποιούσε η 17Ν ...

emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

TrippinOn το φανταστηκα μα το colt μου αρεσει περισσοτερο...

doctcom στο δαφνι εχει πρωτον αρκετους κι αρκετες να του κανουν παρεα και δευτερον δεν νοσηλευουνε τετοια ατομα.τους ψυχικα ασθενεις μονο και αυτο μονο αν δεν γινεται αλλιως...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

doctcom στο δαφνι εχει πρωτον αρκετους κι αρκετες να του κανουν παρεα και δευτερον δεν νοσηλευουνε τετοια ατομα.τους ψυχικα ασθενεις μονο και αυτο μονο αν δεν γινεται αλλιως...

Σωστά, μετά από αυτό:

Η διωξη ενος ανθρωπου που ασκησε το δικαίωμα του για αυτοαμυνα κατα την τελεση καθηκοντος που του είχε αναθεσει η πολιτεία μας (αντι για την αποδοση τιμής σε αυτόν) είναι απλα σκανδαλώδης και πολιτικά υποκίνούμενη

Αλλη μια αθλια καταχρηση εξουσίας απο τους ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ

ξεπερνάει το επίπεδο του ψυχικά ασθενούς, η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σωστο αυτο που λες...

αλλα με συγχωρεις οι καλουμενοι αναρχικοι απλα σακατευουν τις εφηβικες ψυχες...το εχω ζησει...ειναι μεγαλα λαμογια και χαμενοι σην πρεζα.σε ενα βουρκο με σκατα που προσπαθουν να παρασυρουν και αλλους χωρις να υπολογιζουν τις συνεπειες των πραξεων τους....

***δεν νομιζω να πιστευεται πως ειναιαπλα αντιδραση αγανακτησης και οχι ''κοινωνικη παρασταση''....

πιστεψε με πολλες φορες εχω καταδικασει τις πραξεις και την συμπεριφορα των ''αναρχικων'' αλλα αυτη ειναι μια αλλη μια περιπτωση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.