Jump to content

Εν ψυχρώ δολοφονία 16χρονου από σφαίρα μπάτσου στο κέντρο της Αθήνας


mad  cow

Recommended Posts

Απλά αυτό που λες είναι άκυρο. Διότι μιλάμε για μια ομάδα που ούτε από τους ίδιους τους μπάτσους δεν αναφέρθηκε να καταστρέφει και να σπάει....Απλά επιτέθηκε φραστικά....αν λοιπόν εσύ παραλληλίζεις τον νεαρό που σου λέει αει γαμήσου με τον ληστή που σε ξυλοκοπεί και μου λες σε ποιον θα τραβήξεις όπλο και σε ποιον όχι, κάτι μπερδεύεις....

δεν μιλάμε για συμπλοκή που τους σακάτεψαν στο ξύλο οι αναρχικοί...ο μπάτσος δεν έχει ούτε γρατζουνιά και συμπλοκή σώμα με σώμα δεν υπήρξε.....το όπλο ήταν περιττό.....

Ίσως να έχεις δίκιο.

Επιτέθηκε φραστικά. Κατα τη γνώμη μου όλα ξεκινούν από κάτι φραστικό. Ποτέ δεν έρχεται κάποιος να σε πλακώσει στο ξύλο αν δεν έχει γίνει φραστικό επεισόδιο πριν. Και φυσικά αδυνατώ να πιστεψω ότι ο ειδικός φρουρός έβγαλε το πιστόλι και πυροβόλησε χωρίς λόγο!Εκτός και αν είχε ψυχολογικά προβλήματα!Αυτό είναι άλλο θέμα!

Και επιτέλους πρέπει σαν λαός να αποφασίσουμε τι είδους αστυνομία θέλουμε να έχουμε.

Αυτά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 785
  • Created
  • Last Reply
Απλά αυτό που λες είναι άκυρο. Διότι μιλάμε για μια ομάδα που ούτε από τους ίδιους τους μπάτσους δεν αναφέρθηκε να καταστρέφει και να σπάει....Απλά επιτέθηκε φραστικά....αν λοιπόν εσύ παραλληλίζεις τον νεαρό που σου λέει αει γαμήσου με τον ληστή που σε ξυλοκοπεί και μου λες σε ποιον θα τραβήξεις όπλο και σε ποιον όχι, κάτι μπερδεύεις....

δεν μιλάμε για συμπλοκή που τους σακάτεψαν στο ξύλο οι αναρχικοί...ο μπάτσος δεν έχει ούτε γρατζουνιά και συμπλοκή σώμα με σώμα δεν υπήρξε.....το όπλο ήταν περιττό.....

Ίσως να έχεις δίκιο.

Επιτέθηκε φραστικά. Κατα τη γνώμη μου όλα ξεκινούν από κάτι φραστικό. Ποτέ δεν έρχεται κάποιος να σε πλακώσει στο ξύλο αν δεν έχει γίνει φραστικό επεισόδιο πριν. Και φυσικά αδυνατώ να πιστεψω ότι ο ειδικός φρουρός έβγαλε το πιστόλι και πυροβόλησε χωρίς λόγο!Εκτός και αν είχε ψυχολογικά προβλήματα!Αυτό είναι άλλο θέμα!

Και επιτέλους πρέπει σαν λαός να αποφασίσουμε τι είδους αστυνομία θέλουμε να έχουμε.

Αυτά.

15 χρονών νεκρός..........Τίποτε άλλο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν θυμάμαι να άκουσα να λένε ότι η ομάδα αυτή κατέστρεφε ξένη περιουσία όταν έγινε το επεισόδιο....

Την καταστρέφουν τώρα όμως! Ίσως η ίδια ομάδα και οι όμοιοί τους!

Και δεν έχουν καμία δικαιολογία για αυτό!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και,τέλος πάντων,υποτίθεται πως οι ειδικοί φρουροί,αστυνομικοί και,γενικά,όλοι οι εκπρόσωποι της τάξης πληρώνωνται για να διατρέχουν αυτούς τους κινδύνους και να τους αντιμετωπίζουν,χωρίς να φτάσουν στα άκρα αν δεν είναι απόλυτα και επιτακτικά απαραίτητο.Δεν καταλαβαίνω την ελαφρότητα με την οποία αντιμετωπίζεται η απώλεια μιας ανθρώπινης ζωής,στό όνομα της Δημόσιας Τάξης,ειδικά όταν η τελευταία δεν απειλήθηκε σοβαρά.Επίσης,δεν καταλαβαίνω πως μπορεί κάποιος να δικαιολογεί τον φόνο ενός "αναρχικού"που καίει αμάξια,μαγαζιά κλπ.Συμφωνώ πως αυτές είναι ποινικά διώξιμες πράξεις και οι υπεύθυνοι πρέπει να δικάζονται και να τιμωρούνται πολύ αύστηρά,αλλά σε καμία περίπτωση δια του θανάτου(η θανατική ποινή έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια)...

πολυ σωστα.....δεν εχεις δικαιωμα να αφαιρεις ζωη ακομα και σε περισταση που σου επιτεθει ο αλλος.

εαν αποδειχτει οτι οντως ο μπατσος πυροβολησε ετσι (εχω καποιες αμφιβολιες για τον μαρτυρα...)ειναι για κρεμασμα.....

τα συλληπητηρια στην οικογενεια με ενα μεγαλο ερωτημα για το μεριδιο ευθυνης που τους αναλογει.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης,δεν καταλαβαίνω πως μπορεί κάποιος να δικαιολογεί τον φόνο ενός "αναρχικού"που καίει αμάξια,μαγαζιά κλπ.Συμφωνώ πως αυτές είναι ποινικά διώξιμες πράξεις και οι υπεύθυνοι πρέπει να δικάζονται και να τιμωρούνται πολύ αύστηρά,αλλά σε καμία περίπτωση δια του θανάτου(η θανατική ποινή έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια)...

Η θανατική ποινή έχει καταργήθει στην Ελλάδα. Ναι. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να εφαρμοστεί ο αντιτρομοκρατικός νόμος καθώς η συγκεκριμένη ιδεολογία οδηγεί σε θανάτους, πέρα βέβαια από την πλειάδα άλλων παράνομων πράξεων που διαπράττει (καταστροφή δημόσιας και ιδιωτικής περιουσίας, παρακώλυση λειτουργίας ανωτάτων ιδρυμάτων, ενθάρρυνση κοινωνικού μίσους κλπ).

Και επιτέλους πρέπει σαν λαός να αποφασίσουμε τι είδους αστυνομία θέλουμε να έχουμε.

Μια αστυνομία που να καταπολεμά το έγκλημα δίχως να αγγίζει τους εγκληματίες.

:withstupid: Ή κάποιο άλλο αδερφίστικο μότο τσπ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι θα πει όλα ξεκινούν φραστικά? για μερικά γαμωσταυρίδια σκοτώνεις άνθρωπο και μάλιστα παιδί?

τότε λοιπόν π.χ Μαρούσκα αντε και γαμήσου γιατί είσαι ηλίθια, μαλακω , πατσαβουρα , μου την σπας , και περίμενε σου στέλνω πμ με διεύθυνση να έρθεις να με πυροβολήσεις.

Δεν μιλάμε για καβγά που ξεκίνησε φραστικά και πιάστηκαν στα χέρια....μιλάμε για όργανο της τάξης που σήκωσε όπλο και πυροβόλησε έναν 15χρονο.....όοοοοτι και να του είπε δεν δικαιολογείται....

μου θυμίζει τον τύπο που οδηγούσε και έφαγε σφαίρα στο στήθος εν ψυχρώ για έναν τσακωμό στο φανάρι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επαναλαμβάνω ότι κανείς δεν επικροτεί την αντίδραση του ειδικού φρουρού αλλά δεν μπορώ να δεχτώ αυτό που γίνεται τώρα στην Αθήνα ,στη Θεσσαλονίκη και σε άλλες πόλεις.Μπάτε σκύλοι αλέστε

Συγνωμη

Αλλα προσωπικα

Φυσικα και ΕΠΙΚΡΟΤΩ την αντιδραση του αστυνομικού

Αυτα περι ‘φραστικής διενεξης’ με ‘περαστικούς’ που ‘επιναν καφε’ είναι για γέλια

Μπραβπ μεγάλο. Εκτός του οτι είσαι φασιστάκι από οτι όλοι καταλάβαμε, θες να μας φτιάξεις μια λίστα με αυτα που επίσης επικροτείς? Πότε θες δηλαδη οι μπατσοι να σκοτώνουν κόσμο? Σε ποιες περιπτώσεις. Αν βρίσεις στο φορουμ γιατι κι αυτο παρανομο ειναι να ερθουμε να σου φυτεψουμε μια σφαιρα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικά, θα έπρεπε να φέρονται με το σωστό τρόπο στους αναρχικούς στο σύνολό τους, δηλαδή ξύλο και σύλληψη όπου τους πετύχουν.
:anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

edit:Πέρα από τα αστεία,υποτίθεται πως ένας αστυνομικός είναι εκπαιδευμένος να αντιμετωπίζει δύσκολες καταστάσεις χωρίς να φτάνει στο σημείο να τραβάει πιστόλι,παρά μόνο όταν του επιτίθενται οπλισμένοι αντίπαλοι.Αυτό το σύνδρομο του Επιθεωρητή Κάλαχαν δεν μπορώ να το καταλάβω...
υπαρχουν κατι κωλο-μπατσοι που ειναι τοσο ηλιθιοι, και τοσο πολυ γκαυλωνουν που κραταν ενα πιστολακι κι ειναι εξουσια, ωστε δεν σκεφτονται καν την παρτη τους-πως θα καταστρεψουν την "καριερα" τους ή ακομα και τη ζωη τους,εν τω προκειμενω/

Δε διαφωνώ πως δεν είναι αθώες περιστέρες.Αλλά,άλλο το να καταστέλλεις τους δήθεν αναρχικούς και άλλο να πυροβολείς επειδή δέχτηκες φραστική επίθεση.
ζετεμ :)

αλλα επισης αγαπητε τι δουλεια ειχε ο 16χρονος με τα συγκεκριμενα ατομα....εχεις δει πολλους ανηλικους να πετανε μπουκαλια σε μπατσους?

η οικογενεια του που ειναι?και πιστευεις οτι ο αλλος θα πυροβολουσε ετσι απαλα ενα 16χρονο?

που ζεις?

πως μπορει να ειχε σωθει αυτο το παιδι ?απεναντι στον καυλωμενο μπατσο....απαλα να ειχε κατσει στα αυγα του....αλλα φυσικα με κατι μαγκακια διπλα να τον παροτρυνουν μεσω μιας αθλιας συντροφικοτητας και απτης αυτοπεποιηθησης ,το παιδι εχασε την ζωη του ενω τα φιλαρακια του τρεχανε να κρυφτουν.....
ο μεσος παπαρας, ο κλασσικος ο μαλακας ο ελληνας...

μη μιλας,κατσε στ'αυγα σου...

Όλα φραστικά ξεκινούν.

Και σε ρωτώ.Αν στη θέση του παιδιού ήταν ο ειδικός φρουρός τι θα έλεγες;

Κανείς δε θα έλεγε τίποτα γιατί η ζωή του αστυνομικού(δεν τον λέω μπάτσο γιατί μπάτσοι δεν υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια) δεν έχει τόσο μεγάλη αξία όσο έχει η ζωή ενός αναρχικού που δεν έχει τι να κάνει και την έχει δει κάπως.

Ναι με ενοχλούν που πάω για ψώνια, είναι αρχίδια που μου καίνε το αμάξι, είναι μεγάλα αρχίδια που καίνε πολυκατοικίες και τις περιουσίες του κοσμάκη γιατί έτσι τους καύλωσε και δήθεν ως αντίδραση στο κατεστημένο κτλ κτλ. Η γνωστή καραμέλα...

Αν όντως έχουν αρχίδια θα μπορούσαν να αντιδράσουν με άλλο τρόπο και όχι έτσι.

Αυτά είναι,ίσως,τα πιο γελοία επιχειρήματα που έχω διαβάσει εδώ και πάρα πολλά χρόνια.Άκου όλα φραστικά ξεκινούν...Δηλάδή,την επόμενη φορά που θα με βρίσει κάποιος όταν οδηγώ,πρέπει να τραβήξω πιστόλι;Τι λες ρε;Πας καλά;όσο για την υποθετική ερώτηση του τι θα γινόταν αν ήταν στη θέση του πιτσιρικά ο ειδικός φρουρός κλπ κλπ,νομίζω πως όλοι γνωρίζουμε την απάντηση:Αν η γιαγιά μου είχε ρόδες θα ήταν νταλίκα

emclappingemclappingemclapping

το γνωριζω πως δεν χρειαζεται να συμφωνουμε σε ολα.δεν θα τοθελα κιολας.

δεν ισχυριστηκα σε κανενα post-αν τα διαβασεις προσεκτικα -οτι ολοι αυτοι οι αντιεξουσιαστες ειναι αθωοι.το αν υποκινουνται η οχι απο καποιους ειναι μεγαλο θεμα.σε τι αποσκοπουν επισης.αυτο που με θλιβει ειναι πως ενας εφηβος εχασε την ζωη του ετσι.για μια μαλακια.γιαυτο και ξεκινησα να γραφω.

δεν ημουνα παρων,οχι.αμφιβητω ουτως η αλλως τις ειδησεις απτην τηλεοραση.αλλα εδω μιλανε τα γεγονοτα,οχι αναγκαστικα οι μαρτυρες.τρεις σφαιρες σε στηθος και κοιλια.χρειαζεται να το αναλυσω παραπανω?

επειδη εχεις πιθανον δικιο,ναι ισως βιαστηκα να κατηγορησω κι εγω.γιαυτο ζηταω συγνωμη.αλλα οργιζομαι με αυτο που συνεβη πρωτον και δευτερον οταν ακουω νευς ανθρωπους,πιθανον μικροτερους μου κιολας να υπερσπιζονται με τοσο σθενος τους κακομοιρους τους ειδικους φρουρους.οι οποιοι βεβαια δεν ειναι καθολουυυυυυυυυ τεμπεληδες,μιας και ειπωθηκε πριν οτι ολοι οι αναρχικοι ειναι τεμπεληδες.

εννοειται πως κατηγορω και τα "φιλαρακια" του που ετρεξαν να την κανουν.δεν τασσσομαι μαζι τους.αντιθετα,δεν εχω σκοπο να κανω μιαν κουβεντα περι αντιεξουσιασμου και ενστολων απτην αλλη.τον αδικο θανατο ενος παιδιου θελω να θιξω.

κι εσενα σ'αγαπαω :)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι θα πει όλα ξεκινούν φραστικά? για μερικά γαμωσταυρίδια σκοτώνεις άνθρωπο και μάλιστα παιδί?

τότε λοιπόν π.χ Μαρούσκα αντε και γαμήσου γιατί είσαι ηλίθια, μαλακω , πατσαβουρα , μου την σπας , και περίμενε σου στέλνω πμ με διεύθυνση να έρθεις να με πυροβολήσεις.

Περιμένω το πμ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης,δεν καταλαβαίνω πως μπορεί κάποιος να δικαιολογεί τον φόνο ενός "αναρχικού"που καίει αμάξια,μαγαζιά κλπ.Συμφωνώ πως αυτές είναι ποινικά διώξιμες πράξεις και οι υπεύθυνοι πρέπει να δικάζονται και να τιμωρούνται πολύ αύστηρά,αλλά σε καμία περίπτωση δια του θανάτου(η θανατική ποινή έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια)...

Η θανατική ποινή έχει καταργήθει στην Ελλάδα. Ναι. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να εφαρμοστεί ο αντιτρομοκρατικός νόμος καθώς η συγκεκριμένη ιδεολογία οδηγεί σε θανάτους, πέρα βέβαια από την πλειάδα άλλων παράνομων πράξεων που διαπράττει (καταστροφή δημόσιας και ιδιωτικής περιουσίας, παρακώλυση λειτουργίας ανωτάτων ιδρυμάτων, ενθάρρυνση κοινωνικού μίσους κλπ).

Και επιτέλους πρέπει σαν λαός να αποφασίσουμε τι είδους αστυνομία θέλουμε να έχουμε.

Μια αστυνομία που να καταπολεμά το έγκλημα δίχως να αγγίζει τους εγκληματίες.

:withstupid: Ή κάποιο άλλο αδερφίστικο μότο τσπ.

Σε θανάτους οδηγεί η ύπάρξη ηλιθίων όχι η ιδεολογία.Δυστυχώς,δε μου φαίνεσαι ιδεολόγος.Τεσπα,δεν αξίζει να ασχολούμαι με κόσμο που βαφτίζει τόσο εύκολα τους άλλους "τρομοκράτες".Είναι η λογική βάσει της οποίας λειτουργεί το Γκουαντανάμο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Παυλόπουλος είναι εντελώς στην κοσμάρα του...

Ο Παυλόπουλος είναι στην κοσμάρα του

Ε όχι και και στην κοσμαρα του ο Παυλοπουλος

Ο ευσεβης παυλοπουλος βαθιά συναισθανομενος το συντελεσθεν αγος

Αμεσως παρεδωσε την πολη σε εξαγνισμο δια του πυρος !

Ωιμε

η κυβερνηση εχει καταντησει τραγωδία με καθε πιθανη σημασια της λεξης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει παιδιά ο αστυνομικός

Τρία παιδιά έχει ο ειδικός φρουρός που δολοφόνησε τον 16χρονο Αλέξη

http://troktiko.blogspot.com/2008/12/blog-post_9958.html

Αυτός ήταν ο τύπος που για ένα απλό φραστικό επεισόδιο σήκωσε πιστολι. Πάλι δεν μου κάθεται καλά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βγηκε κι ενα τουλαχιστον καλο απτην κουβεντα...

ο/η dcool μαγαπαει!τωρα μενει να εξακριβωσω αν ειναι ο η η διοτι οπως καταλαβαινετε,ειναι ενα θεμα κι αυτο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει παιδιά ο αστυνομικός

Τρία παιδιά έχει ο ειδικός φρουρός που δολοφόνησε τον 16χρονο Αλέξη

http://troktiko.blogspot.com/2008/12/blog-post_9958.html

Αυτός ήταν ο τύπος που για ένα απλό φραστικό επεισόδιο σήκωσε πιστολι. Πάλι δεν μου κάθεται καλά.

Και ο Γκαίμπελς παιδιά είχε,αυτό είναι επιχείρημα;Δεν είναι μόνο ο Παυλόπουλος στην κοσμάρα του,μου φαίνεται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει παιδιά ο αστυνομικός

Τρία παιδιά έχει ο ειδικός φρουρός που δολοφόνησε τον 16χρονο Αλέξη

http://troktiko.blogspot.com/2008/12/blog-post_9958.html

Αυτός ήταν ο τύπος που για ένα απλό φραστικό επεισόδιο σήκωσε πιστολι. Πάλι δεν μου κάθεται καλά.

Την φάτσα του Αλέξη την είδες? σου κάνει για αναρχοκομμούνι? όσο στραβά σου κάθεται ότι πυροβόλησε ο οικογενειάρχης ειδικός φρουρός τον νεαρό χωρίς λόγο , άλλο τόσο μου κάθεται εμένα ότι ο νεαρός είχε εγκληματική φυσιογνωμία και απείλησε την ακεραιότητα των δυο φρουρών.

Έχει παιδιά ο αστυνομικός

Τρία παιδιά έχει ο ειδικός φρουρός που δολοφόνησε τον 16χρονο Αλέξη

http://troktiko.blogspot.com/2008/12/blog-post_9958.html

Αυτός ήταν ο τύπος που για ένα απλό φραστικό επεισόδιο σήκωσε πιστολι. Πάλι δεν μου κάθεται καλά.

Και ο Γκαίμπελς παιδιά είχε,αυτό είναι επιχείρημα;Δεν είναι μόνο ο Παυλόπουλος στην κοσμάρα του,μου φαίνεται

με προλαβαίνεις κάθε φορά

;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα πάντα ξεκινούν από έλλειψη παιδείας και εκπαίδευσης.

Ελλειψη παιδείας και εκπαίδευσης έχουν κάποιοι αστυνομικοί, γιατί τους δώσανε ένα όπλο χωρίς να ξέρουν τι να το κάνουν και επίσης έλλειψη εκπαίδευσης, γιατί από τέτοιες συμπεριφορές αποδεικνύεται πόσο δε ξέρουν να αντιμετωπίζουν συνθήκες δύσκολες.

Τι ξέρουν οι αστυνομικοί ? Αυτό που τους βάζουν να κάνουν. Να οδηγούν το αμάξι ή να είναι συνοδοί φύλαξης υψηλών προσώπων. Για να μη παρεξηγηθώ, δεν είναι όλοι έτσι και οι ευθύνες δεν αναλογούν μόνο σ'αυτούς. Οι ίδιοι παραδέχονται ότι τα κύρια προβλήματά τους είναι οι μισθοί και η έλλειψη εκπαίδευσης.

Από την άλλη μεριά, μην καταδικάζουμε ένα παιδί, γιατί για παιδί πρόκειται και μάλιστα πάνω στην εφηβεία του, επειδή βρέθηκε σε μια ομάδα, που ναι είναι απαράδεκτο που καίει αυτοκίνητα-σπίτια-σημαίες και δε ξέρω γω τι άλλο. Αλλά το να τους πυροβολάμε, είναι να σα να κλείνουμε τα μάτια. Το θέλουμε ή όχι είναι κομμάτι της κοινωνίας μας. Κάπου πρέπει να έχουμε κάνει και εμείς λάθος για να υπάρχουν.(Και όταν λέω εμείς, εννοώ η κοινωνία.)

Προσωπικά τι πιστεύω? Η ΒΙΑ ΓΕΝΝΑ ΠΑΝΤΑ ΒΙΑ. Και το θέμα δεν είναι από πού ξεκινά,από τους κουκουλοφόρους ή τους αστυνομικούς, δηλαδή το αυγό έκανε την κότα ή η κότα το αυγό? Και αυτοί που έχουν αναλάβει την εφαρμογή του νόμου, πρέπει να βρουν άλλους τρόπους να την καταστέλλουν. Δουλειά τους είναι άλλωστε.

Τέτοια φαινόμενα δε θεωρώ ότι οδηγούν σε καταστολή, μάλλον σε αναζωπύρωση, κατά την ταπεινή μου γνώμη.Και εν κατακλείδει, θεωρώ ότι οι αστυνομικοί πολλές φορές δυστυχώς αποδεικνύουν ότι είναι οι κουκολοφόροι χωρίς κουκούλα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΝΑΙ, ΧΙΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ 1 ΑΝΑΡΧΙΚΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ
και ενα μαλακα περισσοτερο/

αλλα αυτο μαλλον δεν κανει τη διαφορα οταν η μαλακια ειναι η κρατουσα ιδεολογια,ε?

Καλά στην Ελλάδα η αστυνομία δεν πρόκειται ποτέ να έχει επιθετική στάση!

Οι αστυνομικοί θα φοβούνται να αντιδράσουν με οποιοδήποτε τρόπο γιατί πάντα θα βγαίνουν κάποιοι "υπερασπιστές των αδυνατων" αθώων αναρχικών κουκουλοφόρων κτλ. και θα στρέφονται εναντίον τους.

Γιατί πάντα θα τους εμφανίζουν ως χουντικούς και φασίστες άσχετα αν έχουν περάσεις τόσα χρόνια από τότε(το άσχετο!)

Έτσι , θα μπαίνει ο κλέφτης ,ο κουκουλοφόρος κτλ στο σπίτι σου , θα καταστρέφει την περιουσία σου και θα χτυπά τον παππού και τη γιαγιά σου ,τους γονείς σου, τους συγγενείς σου και εσένα τον ίδιο , και ο αστυνομικός δε θα μπορεί να βγάλει όπλο γιατί μπορεί να τον σκοτώσει και να γίνει πάλι θέμα.

εισαι πραγματικα γραφικη μεσα στη συγχυση και τον αποπροσανατολισμο σου/

Και,τέλος πάντων,υποτίθεται πως οι ειδικοί φρουροί,αστυνομικοί και,γενικά,όλοι οι εκπρόσωποι της τάξης πληρώνονται για να διατρέχουν αυτούς τους κινδύνους και να τους αντιμετωπίζουν,χωρίς να φτάσουν στα άκρα αν δεν είναι απόλυτα και επιτακτικά απαραίτητο.Δεν καταλαβαίνω την ελαφρότητα με την οποία αντιμετωπίζεται η απώλεια μιας ανθρώπινης ζωής,στό όνομα της Δημόσιας Τάξης,ειδικά όταν η τελευταία δεν απειλήθηκε σοβαρά.Επίσης,δεν καταλαβαίνω πως μπορεί κάποιος να δικαιολογεί τον φόνο ενός "αναρχικού"που καίει αμάξια,μαγαζιά κλπ.Συμφωνώ πως αυτές είναι ποινικά διώξιμες πράξεις και οι υπεύθυνοι πρέπει να δικάζονται και να τιμωρούνται πολύ αυστηρά,αλλά σε καμία περίπτωση δια του θανάτου(η θανατική ποινή έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια)...

edit:@ marouska:Εσύ τραβάς όπλο συχνά όπως καταλαβαίνω ε;Και στις εφημερίες με το πιστόλι κάτω από την ποδιά πηγαίνεις;

εισαι η φωνη της λογικης στο παρον νημα!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε πανε καλα καποιοι ή για πλακα τα γραφουν?

ρε εχετε καταλαβει οτι ενας 15χρονος δολοφονηθηκε?

+1 dcool!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε θανάτους οδηγεί η ύπάρξη ηλιθίων όχι η ιδεολογία.Δυστυχώς,δε μου φαίνεσαι ιδεολόγος.Τεσπα,δεν αξίζει να ασχολούμαι με κόσμο που βαφτίζει τόσο εύκολα τους άλλους "τρομοκράτες".Είναι η λογική βάσει της οποίας λειτουργεί το Γκουαντανάμο

Ναι, ναι, το Γκουαντάναμο. Άστο καλύτερα...τουλάχιστον αυτοί τα καταφέρνουν και προστατεύουν τον απλό πολίτη. Και προφανώς σε κάθε σοβαρή χώρα θα θεωρηθείς τρομοκράτης αν κάνεις αυτά που γίνονται εδώ. Είναι προφανές βέβαια από την συζήτηση, ότι αυτή η παρακμή μας αξίζει. Και στο παρελθόν κάποιοι φώναζαν και προειδοποιούσαν για τις συνέπειες αυτής της κατάστασης και θεωρήθηκαν γραφικοί. Μάντεψε ποιοι φέρουν την ηθική ευθύνη αυτού του θανάτου!

Προσωπικά θεωρώ τα άτομα που στρατολογούν δεκαπεντάχρονα (και το έχουμε δεί σε άλλες υποθέσεις εκτός από αυτή) και τους εμποτίζουν με βίαιες ιδεολογίες ιδεολογικούς συγγενείς των πολέμαρχων της Σομαλίας (που κάνουν την ίδια στρατολόγηση) και άρα χρήζουν της ίδιας, δραστικής, αντιμετώπισης.

αυτό είναι επιχείρημα;

Ναι. Βλέπεις πόσο στραβά ακούγονται "αδερφίστικα" επιχειρήματα vice versa;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την φάτσα του Αλέξη την είδες? σου κάνει για αναρχοκομμούνι? όσο στραβά σου κάθεται ότι πυροβόλησε ο οικογενειάρχης ειδικός φρουρός τον νεαρό χωρίς λόγο , άλλο τόσο μου κάθεται εμένα ότι ο νεαρός είχε εγκληματική φυσιογνωμία και απείλησε την ακεραιότητα των δυο φρουρών.

Συγγνώμη κιόλας βρε Στελλα, αλλά εκτός αν ήσουν μπροστά δε δικαιολογείται να είσαι τόσο απόλυτη.

Σίγουρα κανείς δεν πιστεύει ότι ένας άνθρωπος με 3 παιδιά πήγε και εκτέλεσε εν ψυχρώ ενα 15χρονο

Όπως δύσκολα κανείς πιστεύει ότι ένα 15χρονο να πήγε να καθαρίσει τους ειδικούς φρουρούς.

Δεν είναι όμως καλό όλοι να αρχίσουμε να βρίζουμε εν χορω τους αστυνομικούς και δη τον συγκεκριμένο γιατί πολύ απλά δεν είμασταν μπροστά.

Με άλλα λόγια έγω δεν ξέρω,

1. Μπορεί ο αστυνομικός να ήταν παρανοικός και να πήγε να εκτελέσει μπροστά σε τόσους μάρτυρες ένα ανήλικο

2. Μπορεί το ανήλικο να ήταν όντως αναρχοαυτόνομο (πέστο όπως θες) και να πετούσε στους αστυνομικούς ξυράφια, μαχαίρια, σύριγγες και μολοτοφ. (και μη μου πεις οτι δεν έχεις δει τέτοια 15χρονα)

Το ρεζουμέ είναι ότι αφού δεν είμαστε μπροστά πιο συνετό είναι τουλάχιστον να μην κρίνουμε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την φάτσα του Αλέξη την είδες? σου κάνει για αναρχοκομμούνι? όσο στραβά σου κάθεται ότι πυροβόλησε ο οικογενειάρχης ειδικός φρουρός τον νεαρό χωρίς λόγο , άλλο τόσο μου κάθεται εμένα ότι ο νεαρός είχε εγκληματική φυσιογνωμία και απείλησε την ακεραιότητα των δυο φρουρών.

Συγγνώμη κιόλας βρε Στελλα, αλλά εκτός αν ήσουν μπροστά δε δικαιολογείται να είσαι τόσο απόλυτη.

Σίγουρα κανείς δεν πιστεύει ότι ένας άνθρωπος με 3 παιδιά πήγε και εκτέλεσε εν ψυχρώ ενα 15χρονο

Όπως δύσκολα κανείς πιστεύει ότι ένα 15χρονο να πήγε να καθαρίσει τους ειδικούς φρουρούς.

Δεν είναι όμως καλό όλοι να αρχίσουμε να βρίζουμε εν χορω τους αστυνομικούς και δη τον συγκεκριμένο γιατί πολύ απλά δεν είμασταν μπροστά.

Με άλλα λόγια έγω δεν ξέρω,

1. Μπορεί ο αστυνομικός να ήταν παρανοικός και να πήγε να εκτελέσει μπροστά σε τόσους μάρτυρες ένα ανήλικο

2. Μπορεί το ανήλικο να ήταν όντως αναρχοαυτόνομο (πέστο όπως θες) και να πετούσε στους αστυνομικούς ξυράφια, μαχαίρια, σύριγγες και μολοτοφ. (και μη μου πεις οτι δεν έχεις δει τέτοια 15χρονα)

Το ρεζουμέ είναι ότι αφού δεν είμαστε μπροστά πιο συνετό είναι τουλάχιστον να μην κρίνουμε

εγώ έπινα καφέ εκεί γύρω και σου λέω ότι έτσι έγινε...τι αλλάζει? γυρίζει το πιτσιρίκι πίσω?

έστω ότι του πετάνε σύριγγες και μαχαίρια και κινούνται απειλητικά προς το μέρος του, το όπλο ο μπάτσος πρέπει να το τραβάει ως έσχατη λύση.....για συμμόρφωση ή και άμυνα μπορεί να τον ακινητοποιήσει τραυματίζοντάς τον στα πόδια....όχι στο κεφάλι ή στην καρδιά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γραφική ή όχι , αυτή είναι η άποψή μου.

@kost Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω τραβήξει ακόμη όπλο. Αν με φτάσουν όμως στο αμην δεν ξέρω τι θα κάνω. Δε νευριάζω εύκολα και αυτό είναι ένα απο τα συν μου.

Προσπαθώ με ήπιο τρόπο να μιλήσω με τον συνομιλητή μου.

Όταν όμως εκείνος μου επιτεθεί επανειλημμένα , σε εμένα ή στην οικογένειά μου, τότε θα αντιδράσω με οποιοδήποτε τρόπο θεωρήσω σωστό εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την φάτσα του Αλέξη την είδες? σου κάνει για αναρχοκομμούνι? όσο στραβά σου κάθεται ότι πυροβόλησε ο οικογενειάρχης ειδικός φρουρός τον νεαρό χωρίς λόγο , άλλο τόσο μου κάθεται εμένα ότι ο νεαρός είχε εγκληματική φυσιογνωμία και απείλησε την ακεραιότητα των δυο φρουρών.

Συγγνώμη κιόλας βρε Στελλα, αλλά εκτός αν ήσουν μπροστά δε δικαιολογείται να είσαι τόσο απόλυτη.

Σίγουρα κανείς δεν πιστεύει ότι ένας άνθρωπος με 3 παιδιά πήγε και εκτέλεσε εν ψυχρώ ενα 15χρονο

Όπως δύσκολα κανείς πιστεύει ότι ένα 15χρονο να πήγε να καθαρίσει τους ειδικούς φρουρούς.

Δεν είναι όμως καλό όλοι να αρχίσουμε να βρίζουμε εν χορω τους αστυνομικούς και δη τον συγκεκριμένο γιατί πολύ απλά δεν είμασταν μπροστά.

Με άλλα λόγια έγω δεν ξέρω,

1. Μπορεί ο αστυνομικός να ήταν παρανοικός και να πήγε να εκτελέσει μπροστά σε τόσους μάρτυρες ένα ανήλικο

2. Μπορεί το ανήλικο να ήταν όντως αναρχοαυτόνομο (πέστο όπως θες) και να πετούσε στους αστυνομικούς ξυράφια, μαχαίρια, σύριγγες και μολοτοφ. (και μη μου πεις οτι δεν έχεις δει τέτοια 15χρονα)

Το ρεζουμέ είναι ότι αφού δεν είμαστε μπροστά πιο συνετό είναι τουλάχιστον να μην κρίνουμε

απορώ από τις φασιστοαπόψεις νέων ατόμων που λένε ότι ένας αναρχικός λιγότερος είναι καλύτερα, τα δικά μου ποστ σε ενόχλησαν και το πόσο απόλυτη είμαι :lol::lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά τι πιστεύω? Η ΒΙΑ ΓΕΝΝΑ ΠΑΝΤΑ ΒΙΑ. Και το θέμα δεν είναι από πού ξεκινά,από τους κουκουλοφόρους ή τους αστυνομικούς, δηλαδή το αυγό έκανε την κότα ή η κότα το αυγό? Και αυτοί που έχουν αναλάβει την εφαρμογή του νόμου, πρέπει να βρουν άλλους τρόπους να την καταστέλλουν. Δουλειά τους είναι άλλωστε.

Μην το παίρνεις προσωπικά αλλά περίμενα αυτό το επιχείρημα. Η παρούσα εμπειρία δείχνει πάντως ότι η ανοχή σε αυτά τα φαίνομενα δημιουργεί αέναη βία. Εξάλλου όπως προανέφερα δεν είναι και τόσο παλικάρια. Με εκκαθαριστικές επιχειρήσεις στα Εξάρχεια και με τα μέτρα που προανέφερα μπορεί να λυθεί το πρόβλημα, απλώς οι πολιτικές ηγεσίες παίζουν βρώμικα παιγνίδια πάνω στα πτώματα των πολιτών και το αφήνουν να χρονίζει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γραφική ή όχι , αυτή είναι η άποψή μου.

@kost Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω τραβήξει ακόμη όπλο. Αν με φτάσουν όμως στο αμην δεν ξέρω τι θα κάνω. Δε νευριάζω εύκολα και αυτό είναι ένα απο τα συν μου.

Προσπαθώ με ήπιο τρόπο να μιλήσω με τον συνομιλητή μου.

Όταν όμως εκείνος μου επιτεθεί επανειλημμένα , σε εμένα ή στην οικογένειά μου, τότε θα αντιδράσω με οποιοδήποτε τρόπο θεωρήσω σωστό εκείνη τη στιγμή.

να γιατί πρέπει να περνάμε από ψυχολογικά τεστς λοιπόν( γιατρούς , αστυνομικους, εκπαιδευτικους...)....γιατί υπάρχουν άτομα σαν εσένα που αν κάποιος σε φτάσει στο αμην μας λες ότι δεν ξέρεις τι θα κάνεις και μεχρι που θα φτάσεις\ :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.