Jump to content

Εν ψυχρώ δολοφονία 16χρονου από σφαίρα μπάτσου στο κέντρο της Αθήνας


mad  cow

Recommended Posts

Σε θανάτους οδηγεί η ύπάρξη ηλιθίων όχι η ιδεολογία.Δυστυχώς,δε μου φαίνεσαι ιδεολόγος.Τεσπα,δεν αξίζει να ασχολούμαι με κόσμο που βαφτίζει τόσο εύκολα τους άλλους "τρομοκράτες".Είναι η λογική βάσει της οποίας λειτουργεί το Γκουαντανάμο

Ναι, ναι, το Γκουαντάναμο. Άστο καλύτερα...τουλάχιστον αυτοί τα καταφέρνουν και προστατεύουν τον απλό πολίτη. Και προφανώς σε κάθε σοβαρή χώρα θα θεωρηθείς τρομοκράτης αν κάνεις αυτά που γίνονται εδώ. Είναι προφανές βέβαια από την συζήτηση, ότι αυτή η παρακμή μας αξίζει. Και στο παρελθόν κάποιοι φώναζαν και προειδοποιούσαν για τις συνέπειες αυτής της κατάστασης και θεωρήθηκαν γραφικοί. Μάντεψε ποιοι φέρουν την ηθική ευθύνη αυτού του θανάτου!

Προσωπικά θεωρώ τα άτομα που στρατολογούν δεκαπεντάχρονα (και το έχουμε δεί σε άλλες υποθέσεις εκτός από αυτή) και τους εμποτίζουν με βίαιες ιδεολογίες ιδεολογικούς συγγενείς των πολέμαρχων της Σομαλίας (που κάνουν την ίδια στρατολόγηση) και άρα χρήζουν της ίδιας, δραστικής, αντιμετώπισης.

Εσένα σε τι ηλικία σε στρατολόγησαν;Γύρω στα δέκα,υπολογίζω,γιατί τέτοια πλύση εγκεφάλου χρειάζεται αρκετό χρόνο(αν και,στην περιπτωσή σου,όχι και τρομερά πολύ,λόγω έλλειψης υποστρώματος)

αυτό είναι επιχείρημα;

Ναι. Βλέπεις πόσο στραβά ακούγονται "αδερφίστικα" επιχειρήματα vice versa;

Σιγά ρε άντρακλα,Υπερασπιστή της Δημόσιας Τάξης,μην πάθεις τίποτα από την πολλή τεστοστερόνη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 785
  • Created
  • Last Reply

Σίγουρα ο θάνατος ενός 15χρονου από πυρά αστυνομικού είναι δυσάρεστο συμβάν...

ΟΜΩΣ, δυσάρεστο συμβάν είναι και όλα αυτά που συνέβησαν χθες το βράδυ στο κέντρο της Αθήνας και στις άλλες πόλεις και δυστυχώς κρατούν ακόμα...

Αυτοι που καταστρέφουν την πόλη,τι προσπαθούν να κατορθώσουν - ακόμα δεν έχω καταλάβει...

Στρέφονται εναντίον απλών πολιτών και στις περιουσίες τους....Αλλού πρέπει να στραφούν!

Και αυτοί "σκοτώνουν" με το δικό τους τρόπο.....................

Κατάσταση ζουγκλας - ο ένας σκοτώνει τον άλλο για να επιβιώσει......

Ελλάδα του 2008.......Κρίμα........................

Όπου κι αν γυρίσω η Ελλάδα με πληγώνει...όπως είπε και ο Σεφέρης.................

Κρίμα.........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να γιατί πρέπει να περνάμε από ψυχολογικά τεστς λοιπόν( γιατρούς , αστυνομικους, εκπαιδευτικους...)....γιατί υπάρχουν άτομα σαν εσένα που αν κάποιος σε φτάσει στο αμην μας λες ότι δεν ξέρεις τι θα κάνεις και μεχρι που θα φτάσεις\ :blink:

Καλά εσύ αν έρθουν πχ. οι γύφτοι σε εφημερία και σε πλακώσουν στο ξύλο για ψύλλου πήδημα κάτσε να τις φας και πες και ευχαριστώ.

Σόρρυ αλλά εγώ θα αντιδράσω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα συμφωνουσα μαζι σου marouska αλλα ελα που στην συγκεκριμενη περιπτωση κατι δεν μου κολλλαει...

ισως φταει η εν μερει πελοποννησιακη μου καταγωγη και ειμαι καχυποπτος,μα πως ακριβως ενιωσε οτι απειληθηκε ο φρουρος?(δεν ειναι αστυνομικος εχει μεγαλη διαφορα)

αφου δεν υπαρχουν σημαδια φθορας στο περιπολικο,αφου διπλα ακριβως αν εχει περασει απο κει θα θυμασαι οτι ειναι μια διμοιρια μονιμως τον ΜΑΤ,αφου δεν βρεθηκαν οπλα αλλα η σφαιρες η ακουστηκαν πυροβολισμοι στον γυρω χωρο,αφου οι φρουροι ειχαν ολο τον χρονο να το σκεφτουν και να το επεξεργαστουν μιας και επεστρεψαν στην καφετερια και δεν ηταν πανω στην βραση της στιγμης,τοτε πως απειληθηκαν μου λες??

και στο κατω κατω,γιατι δεν τον τραυματισε?στα ποδια η στα χερια?επρεπε να τον σκοτωσει?

αν αυτα δεν τα αντιλαμβανεστε και πρεπει να τα εξηγουμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απορώ από τις φασιστοαπόψεις νέων ατόμων που λένε ότι ένας αναρχικός λιγότερος είναι καλύτερα, τα δικά μου ποστ σε ενόχλησαν και το πόσο απόλυτη είμαι :lol::lol::lol:

Απλα στο δικό σου έκανα quote βρε.

Απο το κείμενο μου ήταν σαφές (ελπίζω), ότι οποιαδήποτε απόλυτη άποψη για το συμβάν είναι λάθος, γιατί είναι προφανές ότι δεν ξέρουμε τι έγινε.

Σίγουρα έιναι τραγικό ότι χάθηκε ένα 15 χρονο. Τραγικό σίγουρα θα ήταν π.χ. να μένανε και 3 παιδιά ορφανά από πατέρα.

Οι καιροί έιναι περίεργοι και δυστυχώς όσο πάνε χειροτερεύουν. Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδια μας ήθελα να ξέρω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να γιατί πρέπει να περνάμε από ψυχολογικά τεστς λοιπόν( γιατρούς , αστυνομικους, εκπαιδευτικους...)....γιατί υπάρχουν άτομα σαν εσένα που αν κάποιος σε φτάσει στο αμην μας λες ότι δεν ξέρεις τι θα κάνεις και μεχρι που θα φτάσεις\ :blink:

Καλά εσύ αν έρθουν πχ. οι γύφτοι σε εφημερία και σε πλακώσουν στο ξύλο για ψύλλου πήδημα κάτσε να τις φας και πες και ευχαριστώ.

Σόρρυ αλλά εγώ θα αντιδράσω.

λες άλλα πράγματα κάθε φορά. άλλο να σου επιτεθεί κάποιος φραστικά και να σε φτάσει στο αμην , αλλο να πάει να σε σπάσει στο ξύλο....και πάλι...τον σκοτώνεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα συμφωνουσα μαζι σου marouska αλλα ελα που στην συγκεκριμενη περιπτωση κατι δεν μου κολλλαει...

ισως φταει η εν μερει πελοποννησιακη μου καταγωγη και ειμαι καχυποπτος,μα πως ακριβως ενιωσε οτι απειληθηκε ο φρουρος?(δεν ειναι αστυνομικος εχει μεγαλη διαφορα)

αφου δεν υπαρχουν σημαδια φθορας στο περιπολικο,αφου διπλα ακριβως αν εχει περασει απο κει θα θυμασαι οτι ειναι μια διμοιρια μονιμως τον ΜΑΤ,αφου δεν βρεθηκαν οπλα αλλα η σφαιρες η ακουστηκαν πυροβολισμοι στον γυρω χωρο,αφου οι φρουροι ειχαν ολο τον χρονο να το σκεφτουν και να το επεξεργαστουν μιας και επεστρεψαν στην καφετερια και δεν ηταν πανω στην βραση της στιγμης,τοτε πως απειληθηκαν μου λες??

και στο κατω κατω,γιατι δεν τον τραυματισε?στα ποδια η στα χερια?επρεπε να τον σκοτωσει?

αν αυτα δεν τα αντιλαμβανεστε και πρεπει να τα εξηγουμε...

Ξένε ,έχεις δίκιο.

Όμως ούτε εμένα μου κολλάει ότι έτσι απλά, καύλωσε στον ειδικό φρουρό να βγάλει το πιστόλι και χωρίς λόγο να πυροβολήσει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να γιατί πρέπει να περνάμε από ψυχολογικά τεστς λοιπόν( γιατρούς , αστυνομικους, εκπαιδευτικους...)....γιατί υπάρχουν άτομα σαν εσένα που αν κάποιος σε φτάσει στο αμην μας λες ότι δεν ξέρεις τι θα κάνεις και μεχρι που θα φτάσεις\ :blink:

Καλά εσύ αν έρθουν πχ. οι γύφτοι σε εφημερία και σε πλακώσουν στο ξύλο για ψύλλου πήδημα κάτσε να τις φας και πες και ευχαριστώ.

Σόρρυ αλλά εγώ θα αντιδράσω.

λες άλλα πράγματα κάθε φορά. άλλο να σου επιτεθεί κάποιος φραστικά και να σε φτάσει στο αμην , αλλο να πάει να σε σπάσει στο ξύλο....και πάλι...τον σκοτώνεις?

Επιμένω στο ότι όλα ξεκινούν φραστικά.

Αυτά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όντως κάτι μαλακίες σαν αυτές που λέτε εδω μέσα θα με έφταναν στο να σηκώσω όπλο ώρες ώρες.....άρα όλα ξεκινούν φραστικά.

Μαρούσκα άμα πετύχω πουθενά το παιδί σου και με πει μωρή μαλακισμένη θα βγάλω όπλο μα τω Θεώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Αυτή τη στιγμή, λίγη ώρα αφού επέστρεψε η πορεία στο ΑΠΘ, οι μπάτσοι έχουν μπει μέσα στο άσυλο κ ρίχνουν πλαστικές σφαίρες. Ένα παιδί έχει τραυματιστεί στο πρόσωπο."

indymedia

Να δούμε αν ισχύει. Η καταστολή θα πρέπει να αρχίσει στα πανεπιστήμια και βλέπουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τραγικό σίγουρα θα ήταν π.χ. να μένανε και 3 παιδιά ορφανά από πατέρα.

ελπιζω αυτος ο πατερας να ζησει πολλα χρονια υγιης... στη φυλακη,

οπου και θα μπορουν να τον επισκεπτονται τα 3 παιδια του

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όντως κάτι μαλακίες σαν αυτές που λέτε εδω μέσα θα με έφταναν στο να σηκώσω όπλο ώρες ώρες.....άρα όλα ξεκινούν φραστικά.

Μαρούσκα άμα πετύχω πουθενά το παιδί σου και με πει μωρή μαλακισμένη θα βγάλω όπλο μα τω Θεώ.

Και εγώ όταν βλέπω τις μαλακίες που λένε οι άλλοι σκέφτομαι ότι ίσως να έκανα το ίδιο.

Κατα τη γνώμη σου οι απόψεις μου είναι μαλακίες.

Δικαίωμά σου.

Δικαίωμά μου να έχω τις συγκεκριμένες απόψεις.

Δικαίωμά σου να αντιδράσεις όπως θέλεις.

Δικαίωμά μου να κάνω το ίδιο.

Δε γίνεται ούτε να συμφωνούμε σε όλα , ούτε να έχουμε τις ίδιες απόψεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά τι πιστεύω? Η ΒΙΑ ΓΕΝΝΑ ΠΑΝΤΑ ΒΙΑ. Και το θέμα δεν είναι από πού ξεκινά,από τους κουκουλοφόρους ή τους αστυνομικούς, δηλαδή το αυγό έκανε την κότα ή η κότα το αυγό? Και αυτοί που έχουν αναλάβει την εφαρμογή του νόμου, πρέπει να βρουν άλλους τρόπους να την καταστέλλουν. Δουλειά τους είναι άλλωστε.

Μην το παίρνεις προσωπικά αλλά περίμενα αυτό το επιχείρημα. Η παρούσα εμπειρία δείχνει πάντως ότι η ανοχή σε αυτά τα φαίνομενα δημιουργεί αέναη βία. Εξάλλου όπως προανέφερα δεν είναι και τόσο παλικάρια. Με εκκαθαριστικές επιχειρήσεις στα Εξάρχεια και με τα μέτρα που προανέφερα μπορεί να λυθεί το πρόβλημα, απλώς οι πολιτικές ηγεσίες παίζουν βρώμικα παιγνίδια πάνω στα πτώματα των πολιτών και το αφήνουν να χρονίζει.

Δε διαφωνούμε ότι το κράτος έχει τις ευθύνες του. Εννοείται ότι πολλές φορές τους βολεύουν τέτοια περιστατικά (όχι το χτεσινό φυσικά) και τα χρησιμοποιούν για αποπροσανατολισμό. Το πιστεύω ακράδαντα, πολλές φορές το παρα-κράτος συνειδητά ή ασυνείδητα είναι στην υπηρεσία του κράτους. Θα μπορούσαν να υπήρχαν περιπολίες αστυνομικών, γενικά τα βράδια στην Αθήνα και σε κάθε συνοικία, γιατί δεν υπάρχουν? Αλλά πού να βρεθούν όταν είναι υποστελεχωμένα όλα τα αστυνομικά τμήματα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τραγικό σίγουρα θα ήταν π.χ. να μένανε και 3 παιδιά ορφανά από πατέρα.

ελπιζω αυτος ο πατερας να ζησει πολλα χρονια υγιης... στη φυλακη,

οπου και θα μπορουν να τον επισκεπτονται τα 3 παιδια του

Στο ξαναλέω, μπροστά δεν ήμουνα. Αν όντως σε μία στιγμή παράνοιας δολοφόνησε ένα ανήλικο να σαπίσει στη φυλακή.

Σίγουρα όμως εγώ από τον καναπέ μου δε θα καταδικάσω κανέναν.

Εχουμε όλοι δει πολλούς παρανοικούς αστυνομικούς όπως και πολλά #$παιδάκια (και 15χρονα) με στιλετα και μολοτοφ. Και όποιος δεν έχει δει κανένα από τα δυο να τον στείλω σε κάτι περιοχές τις Αθήνας νύχτα για εκμάθηση.

Οι διεφθαρμένοι αστυνομικοί που τα παίρνουν, εκμεταλλέυονται την εξουσία κτλπ υπάρχουν.

Συμμορίες ανηλίκων και 16χρονα με εγκληματική συμπεριφορα (μαχαίρια, ναρκωτικά, βιασμοί, κλοπες), υπάρχουν.

Οπότε ας μην κοιταζόμαστε όλοι έκπληκτοι μεταξύ μας και ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί πρωτού καταδικάσουμε ή αθωωσουμε κάποιον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι εικόνες που δείχνει τώρα το ΣΚΑΙ είναι ενδεικτικές της κατάντιας. Αφού έχει αρχίσει το κάψιμο της πόλης, ελπίζω το βράδυ να καεί από τα θεμέλια του το Πολυτεχνείο, το τριτοκοσμικό αυτό σύμβολο ιδεολογικής παρακμής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άρχισαν και οι προειδοποιήσεις!!

WARDEN MESSAGE

U.S. Embassy Athens, Greece

December 7, 2008

The Embassy has instructed its employees to stay away from downtown Athens today Sunday December 7th due to large and violent demonstrations which started on Saturday night. More demonstrations are planned for today. We urge that Americans avoid not only downtown Athens today but any other areas in which demonstrations may be encountered.

The US Embassy in Athens

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι εικόνες που δείχνει τώρα το ΣΚΑΙ είναι ενδεικτικές της κατάντιας. Αφού έχει αρχίσει το κάψιμο της πόλης, ελπίζω το βράδυ να καεί από τα θεμέλια του το Πολυτεχνείο, το τριτοκοσμικό αυτό σύμβολο ιδεολογικής παρακμής.

Τι λες ρε ηλίθιε,καταλαβαίνεις τι λες;Εσύ είσαι μορφωμένος άνθρωπος υποτίθεται;Ντροπή σου ρε καραγκιόζη!

ΝΤΡΟΠΗ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι λες ρε ηλίθιε,καταλαβαίνεις τι λες;Εσύ είσαι μορφωμένος άνθρωπος υποτίθεται;Ντροπή σου ρε καραγκιόζη!

Καλά καλά ησύχασε λίγο. Και βέβαια καταλαβαίνω. Εφόσον αποδεχόμαστε να καίγεται η ιδιωτική/δημόσια περιουσία πρέπει να αποδεχτούμε το ίδιο και για το σύμβολο αυτής της κατάστασης. Προς τι οι υβριστικοί χαρακτηρισμοί;

εδιτ: βάλε μεγαλύτερα κόκκινα γράμματα στο ''ντροπή''. Αυτή είναι η άποψη μου, τι να κάνουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι λες ρε ηλίθιε,καταλαβαίνεις τι λες;Εσύ είσαι μορφωμένος άνθρωπος υποτίθεται;Ντροπή σου ρε καραγκιόζη!

Καλά καλά ησύχασε λίγο. Και βέβαια καταλαβαίνω. Εφόσον αποδεχόμαστε να καίγεται η ιδιωτική/δημόσια περιουσία πρέπει να αποδεχτούμε το ίδιο και για το σύμβολο αυτής της κατάστασης. Προς τι οι υβριστικοί χαρακτηρισμοί;

εδιτ: βάλε μεγαλύτερα κόκκινα γράμματα στο ''ντροπή''. Αυτή είναι η άποψη μου, τι να κάνουμε.

Ρε ηλίθιε,γιατί δεν είσαι τίποτα άλλο,έχεις ιδέα τι σημαίνει αυτή η φράση;Εδώ μιλάμε για ένα σύμβολο ελευθερίας της Ελλάδας και για Ανωτάτου Επιπέδου Εκπαιδευτικό Ίδρυμα.Και εσύ λες πως εύχεσαι να καεί;Και,μάλιστα,το λες δημόσια σε ένα φόρουμ Γιατρών;Καθάρματα σαν εσένα πρέπει να καούν,όχι τα σύμβολα της Παιδείας και της Δημοκρατίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ντροπή σ'αυτούς που ξεφτίλισαν το πολυτεχνείο και κάθε ελληνικό πανεπιστημιακό ίδρυμα. Ντροπή σ'αυτούς που με το άσυλο για προστασία καταστρέφουν καίνε βιαιοπραγούν και απειλούν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΝΑΙ, ΧΙΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ 1 ΑΝΑΡΧΙΚΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ
και ενα μαλακα περισσοτερο/

αλλα αυτο μαλλον δεν κανει τη διαφορα οταν η μαλακια ειναι η κρατουσα ιδεολογια,ε?

Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ και με τις δυο επισημανσεις σου

1

Ηταν μαλακία μου να μην γραψω αυτο που ηταν η προθεση μου εξ αρχής και να μειωσω την προσφορα του ανθρωπου

ΕΝΑΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟΣ ηθελα να πώ

2

επιπλεον το οτι η μαλακία είναι η κρατουσα ιδεολογία ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΙΦΑΝΕΣ¨

Υπουργοι θεωρουν οτι η εφαρμογή των νομων και η εκτελεση καθηκοντος απο εστω 1 οργανο της ταξης είναι τετοιας βαρυτητας ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑ που ΥΠΟΒΑΛΟΥΝ ΑΜΕΣΩΣ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ!

Η πρωτευουσα πυρπολείται με ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΕΓΓΚΡΙΣΗ

Η κυνικη αδιαφορία των media μπροστα στην καταρευση καθε αισθησης ασφαλειας και ενομου ταξης μετατρεπεται σε πληρη υστερια μπροστα στο παραμικρό δειγμα διασαλευσης της ανομιας στην εγκατασταση της οποιας τοσο εχουν συμβαλει

Η πολιτικη και δικαστική εξουσια υποσχονται ομοφωνα παραδειγματικη τιμωρια για οσους τολμησαν να υπερασπιστουν την νομιμοτητα

...παει συνεφο μιλαμε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπραβο!Ειμαι σιγουρος οτι μερικοι απο σας θα ηταν τρις χαρουμενοι αν ειχαμε ολοι ενα τσιπ στο ορθο να μας ελεγχει απολυτα με ηλεκτροσοκ, για την προστασια ΟΛΩΝ μας απο αυτους τους βαναυσους αντιεξουσιαστες που επηρεαζουν τη καθημερινη μας ζωη...Α ρε θυματα που ειστε μερικοι!!!

Σας πειραζει το πρεζακι που ζηταει λεφτα με θρασος στην ακαδημιας κι οχι οτι βγαζετε 3 κι εξηντα η το βατοπαιδι!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε ηλίθιε,γιατί δεν είσαι τίποτα άλλο,έχεις ιδέα τι σημαίνει αυτή η φράση;Εδώ μιλάμε για ένα σύμβολο ελευθερίας της Ελλάδας και για Ανωτάτου Επιπέδου Εκπαιδευτικό Ίδρυμα.Και εσύ λες πως εύχεσαι να καεί;Και,μάλιστα,το λες δημόσια σε ένα φόρουμ Γιατρών;Καθάρματα σαν εσένα πρέπει να καούν,όχι τα σύμβολα της Παιδείας και της Δημοκρατίας.

Εξάπτεσαι εύκολα βλέπω ε; Από πότε το κτήριο αύτο αποτελεί εκπαιδευτικό ίδρυμα; Τι σχέση έχουν οι συνήθεις ένοικοι του (αυτοί που το χρησιμοποιούν σήμερα) με την ελευθερία της Ελλάδας; Αλλά μόλις κάποιος σου πει την στυγνή αλήθεια δίχως PC από υπέρμαχος της ελευθερίας εύχεσαι να καεί εεε; Τέτοια δημοκρατική ευαισθησία με συγκινεί, έπρεπε όμως να τα γράψεις με μεγάλα κόκκινα γράμματα.

Και ναι, θα στο πω άλλη μια φορά. Θα επιθυμούσα το κτήριο αυτό να καεί, να κατεδαφιστεί, να πέσει μετεωρίτης πάνω του τσπ και στην θέση του να χτιστεί ένας τεράστιος γυάλινος ουρανοξύστης. Θα είναι ένα μεγάλο συμβολικό βήμα για την καταπολέμηση της ιδεολογικής παρακμής που είχε ως συνέπεια τον χθεσινό θάνατο του 15χρονου.

υγ. έλεος με αυτό το επιχείρημα μπούφου: "είσαι και γιατρός". Πρώτα είμαστε απλοί πολίτες και μετά ιατροί/φοιτητές ιατρικής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ντροπη να χανουμε παιδια με αυτον τον τροπο! κριμα και αδικο.

ντροπη να εχουμε ''κομματα'' οπως το συριζα που μεσα σε τετοιο κλιμα να προκαλουν ταραχες αντι να προσπαθουν να κατευνασουν τα πνευματα.

ας μας πει τωρα τί λυσεις προτεινει ο ''κυριος'' αλαβανος. ελπιζω το σπιτι του να μήν κινδυνευει απο πυρκαγιες, να μήν εχει συγγενεις στον αγ. σαββα ή στο ελενα και να μήν εχει επιχειρησεις καμενες μεχρι αυριο.

ντροπη και κριμα ρε παιδια. ελεος να καιμε ο ενας τον αλλο.

οσο για συμβολα δημοκρατιας και πολυτεχνεια τι να λεμε τωρα ... εκει κι αν ειναι το κριμα και το αδικο να καταντανε τα πανεπιστημια μπουρδελα επειδη καποιοι λιγοι το αποφασισαν. ντροπη και αισχος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.