Jump to content

Να πάρω την κοπέλα μου στα ξένα;


joinmenow

Recommended Posts

Εντάξει, πέρα από την πλάκα, συνήθως η απόφαση, που πονάει περισσότερο, είναι η πιο σωστή...

Μπα, αρκεί να είναι cool. :bloodomen::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Last Reply

Φίλε με την κουράζεις Γερμανία έλα μόνος σου,θα περάσεις καλύτερα αφού δεν τρέφεις βαθιά αισθήματα για την κοπέλα σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φυσικα

αν ηταν ωραιος , με πολλα προσοντα και σωστο μεγεθος , δε θα φοβοταν να χωρισει με μια γκομενα που δε θελει και δεν του ταιριαζει , ωστε να παει για κατι καλυτερο

αλλα ειπαμε

ειναι ενας ακομα ΑΠΟ ΤΟΥ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ

που μενει με μια που δε θελει ενω κατα βαθος πιστευει οτι του αξιζει κατι καλυτερο , το οποιο δεν εχει τα αρχ... να κυνηγησει ρισκαροντας να μεινει μονος του για αρκετο καιρο μεχρι να το βρει ( κια με την πιθανοτητα να μην το βρει ) και προτιμα να εχει μια την οποια χρησιμοποιει σαν τρυπα για τις αναγκες του , αλλα κατα τα αλλα δε τη θελει φυσικα για να κανει τα παιδια του \

και με την οποια θα συνεχισει να ειναι μεχρι να βρει παραλληλα την αντικαταστατρια , η οποια αν ειναι καλυτερη και την εχει σιγουρεψει θα χωρισει με την πρωτη .Αν ομως καταφερει να πηδαει παραλληλα μονο μπαζα γιατι δεν μπορει να χτυπησει τιποτα καλυτερο , τελικα θα παντρευτει αυτη και θα την απαταει με αλλες

κλασσικη λογικη καμπιας

κλασσικη λογικη ανωριμου ατομου , το οποιο προβλεπεται να παραμεινει ετσι μεχρι να γερασει

θα ζησει μια καμμενη ζωη , γιατι ανθρωποι με τετοια λογικη δε χτυπανε ποτε ψηλα , ουτε γινονται ποτε ευτυχισμενοι

ειναι μετριοι σε ολα τους και τελικα μενουν με εναν ακομα ανασφαλη μετριο που επισης φοβαται να κυνηγησει κατι καλυτερο

και ναι , ερεβος , ειμαι μια ξανθια με πεισσοτερο μυαλο απο το δικο σου

φιλακια

Τελικα Λιλπαπακι εχει μια λογικη το ολο σκεπτικο σου.Με εξεπληξες :lol: ! Συμφωνω μαζι σου για την λογικη καμπιας που επικρατει πολλες φορες ιδιως σαν ελληνικο φαινομενο αλλα αμα εισαι γκομενος κι εχεις και σωστα μεγεθη δεν σημαινει οτι αυτοματα δεν εισαι και ανασφαλης. Ειναι απλοικο το περασμα που εκανες αλλα θα παραδεχω οτι ενας αντρας με τη λογικη που περιεγραψες ειναι ανασφαλης και δεν εχει τα κοτσια να ρισκαρει καποια πραγματα στη ζωη του, να βγει στην μαχη και να παλεψει τελος παντων. Αλλα δεν συμφωνω που τα χωνεις ετσι κατευθειαν στο παλικαρι. Ειναι σε μια κρισιμη ηλικια και απλα προσπαθει να καταλαβει τι θελει. Γυναικες και αντρες βλεπουν αντιστροφα αποτελεσματα με την ενηλικιωση. Εμεις γινομαστε ολο και πιο περιζητητοι, ενω οι γυναικες κατα κυριο λογο φοβουνται μην ξεμεινουν (με το ψυχολογικο τους οριο των 30 να πλησιαζει). Ιδιως στα 26 ειναι κλασσικο φαινομενο. Επισης θα πω οτι ετσι οπως τα λες ειναι λες και συμπασχεις ιδιαιτερα... :D

Οσο για το μυαλο ... Να το χαιρεσαι!

Κι εγω φιλικα στα λεω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας ανοίξει κάποιος μια δημοσκόπηση.

Θα την ενημερώσω εγώ για την ύπαρξη του site και τιις απορίες σου.....

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φυσικα

αν ηταν ωραιος , με πολλα προσοντα και σωστο μεγεθος , δε θα φοβοταν να χωρισει με μια γκομενα που δε θελει και δεν του ταιριαζει , ωστε να παει για κατι καλυτερο

αλλα ειπαμε

ειναι ενας ακομα ΑΠΟ ΤΟΥ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ

που μενει με μια που δε θελει ενω κατα βαθος πιστευει οτι του αξιζει κατι καλυτερο , το οποιο δεν εχει τα αρχ... να κυνηγησει ρισκαροντας να μεινει μονος του για αρκετο καιρο μεχρι να το βρει ( κια με την πιθανοτητα να μην το βρει ) και προτιμα να εχει μια την οποια χρησιμοποιει σαν τρυπα για τις αναγκες του , αλλα κατα τα αλλα δε τη θελει φυσικα για να κανει τα παιδια του \

και με την οποια θα συνεχισει να ειναι μεχρι να βρει παραλληλα την αντικαταστατρια , η οποια αν ειναι καλυτερη και την εχει σιγουρεψει θα χωρισει με την πρωτη .Αν ομως καταφερει να πηδαει παραλληλα μονο μπαζα γιατι δεν μπορει να χτυπησει τιποτα καλυτερο , τελικα θα παντρευτει αυτη και θα την απαταει με αλλες

κλασσικη λογικη καμπιας

κλασσικη λογικη ανωριμου ατομου , το οποιο προβλεπεται να παραμεινει ετσι μεχρι να γερασει

θα ζησει μια καμμενη ζωη , γιατι ανθρωποι με τετοια λογικη δε χτυπανε ποτε ψηλα , ουτε γινονται ποτε ευτυχισμενοι

ειναι μετριοι σε ολα τους και τελικα μενουν με εναν ακομα ανασφαλη μετριο που επισης φοβαται να κυνηγησει κατι καλυτερο

και ναι , ερεβος , ειμαι μια ξανθια με πεισσοτερο μυαλο απο το δικο σου

φιλακια

ωιμεζ--Λιλ εισαι καλα πολακι μ'? :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φιλε , πολλοι εχουν βρεθει στη θεση σου , ειδικα εδω ,μεσα ( εχουμε αρκετους με IQ αμοιβαδας )

να σε βοηθησω εγω λοιπον :

1) χωρισε την

θα γλυτωσει απο σενα μια ωρα αρχιτερα και δε θα χασει ( κι αλλο ) το χρονο της

2) να πας στη Γερμανια , να βρεις μια Γερμανιδα, Τσεχα , Πολωνεζα , Ουγγαρεζα, Τουρκαλα ( αν κι αυτες ειναι ζορικες συνηθως ) και να μεινεις εκει για παντα .

Μη γυρισεις σε παρακαλω .Καλα ειναι εκει απ ο, τι ξερω , θα παιρνεις και καλα λεφτα ( μαλλον εισαι και τσιφουτης εκτος των αλλων ). Μεινε εκει για παντα και απαλλαξε μας και απο τα βλημματικα σου γονιδια ( με το μπαρδον )

αντε γεια !!!! :antegeia::)

υγ και μια προβλεψη δωρεαν για τις κρυες νυχτες στη Γερμανια :

εχει αποδειχτει με ερευνες που εγιναν οτι ο αυνανισμος στους αντρες , οταν διαρκει πολλα χρονια , επιφερει ατροφια του βολβοσηραγγωδους μυος και τελικα ατροφια του γενετισιου κεντρου του υποθαλαμου .

να το προσεξεις

φιλια

i've totally missed you!

εκλαμβανω το παρον post σου ως δωρο για τα επερχομενα γενεθλια μου! :rolleyes:

p.s. "I'm such a good lover because I practice a lot on my own." Woody Allen :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η κοπελα του ειναι στο μαθηματικο οπως ειπε ο ιδιος και οχι ιατρικη οπως φαινεται απο προηγουμενο ποστ σου....

συμφωνω να κλεισει γιατι το σκατωσαμε το θεμα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με όλο το θάρρος, μόνο κάτι τελευταίο....

Αν ήσουν αποφασισμένη και έχεις ήδη βρει δουλειά εκεί...."ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΓΕΡΜΑΝΙΑ"!!! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειμαι η κοπελα του. Τον χωρισα. Τελος topic.
Είσαι φοβερός! Με έκανες και γέλασα.

Σύμφωνώ ότι πρέπει να δώσουμε ένα τέλος. Είμαι σίγουρη ότι την απόφαση την είχε πάρει πριν αποφασίσει να ζητήσει μια δεύτερη γνώμη, οπότε ποιός ο λόγος να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση μεταξύ μας; (Εννοώ όσους το παρατραβήξανε λίγο, γιατί ειπώθηκαν πράγματα που δεν έπρεπε)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εισαι ακομα ενας καμμενος , καριμιρης , κακομοιρης , που εμμεσα ,μας ζηταει να τον λυπηθουμε γιατι ειναι με μια γκομενα που κατα βαση δεν του ειναι αρκετη ωστε να ειναι μαζι της σοβαρα και να δεσμευτει , το σκεφεται ομως αν θα την τραβολογαει στη Γερμανια και δε φτανει μονο αυτο , αλλα μας ζηταει και συμβουλη απο πανω !

Μα δε σου φτανει που με ενα δραμι μυαλο καταφερες να τελειωσεις την ιατρικη και που με ενα μικρο π... καταφερες να εχεις μια εστω και χαζη ( αφου μενει μαζι σου ) γκομενα ???

εμενα θα μου εφτανε αν ημουνα στη θεση σου :)

αυτα που εβαλα σε μπολντ....πως τα καταλαβες βρε Λιλ.Ειδικα το τελευταιο οτι ειναι μικρο.... πως;ΠΩΣΣΣΣ;;;Πες μου το μυστικο να μαθουμε ολες μας να μην την παταμε οι ερμες!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειμαι η κοπελα του. Τον χωρισα. Τελος topic.

γω ειμαι το κερατο... επιτελους--ξουτ! :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εισαι ακομα ενας καμμενος , καριμιρης , κακομοιρης , που εμμεσα ,μας ζηταει να τον λυπηθουμε γιατι ειναι με μια γκομενα που κατα βαση δεν του ειναι αρκετη ωστε να ειναι μαζι της σοβαρα και να δεσμευτει , το σκεφεται ομως αν θα την τραβολογαει στη Γερμανια και δε φτανει μονο αυτο , αλλα μας ζηταει και συμβουλη απο πανω !

Μα δε σου φτανει που με ενα δραμι μυαλο καταφερες να τελειωσεις την ιατρικη και που με ενα μικρο π... καταφερες να εχεις μια εστω και χαζη ( αφου μενει μαζι σου ) γκομενα ???

εμενα θα μου εφτανε αν ημουνα στη θεση σου :)

αυτα που εβαλα σε μπολντ....πως τα καταλαβες βρε Λιλ.Ειδικα το τελευταιο οτι ειναι μικρο.... πως;ΠΩΣΣΣΣ;;;Πες μου το μυστικο να μαθουμε ολες μας να μην την παταμε οι ερμες!!!!!

winmx δεν ειναι μαυρος για αυτο.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εισαι ακομα ενας καμμενος , καριμιρης , κακομοιρης , που εμμεσα ,μας ζηταει να τον λυπηθουμε γιατι ειναι με μια γκομενα που κατα βαση δεν του ειναι αρκετη ωστε να ειναι μαζι της σοβαρα και να δεσμευτει , το σκεφεται ομως αν θα την τραβολογαει στη Γερμανια και δε φτανει μονο αυτο , αλλα μας ζηταει και συμβουλη απο πανω !

Μα δε σου φτανει που με ενα δραμι μυαλο καταφερες να τελειωσεις την ιατρικη και που με ενα μικρο π... καταφερες να εχεις μια εστω και χαζη ( αφου μενει μαζι σου ) γκομενα ???

εμενα θα μου εφτανε αν ημουνα στη θεση σου :)

αυτα που εβαλα σε μπολντ....πως τα καταλαβες βρε Λιλ.Ειδικα το τελευταιο οτι ειναι μικρο.... πως;ΠΩΣΣΣΣ;;;Πες μου το μυστικο να μαθουμε ολες μας να μην την παταμε οι ερμες!!!!!

winmx δεν ειναι μαυρος για αυτο.....

Συμφωνω!Υποκειμενικα ειναι ολα :lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω παντως περιμενω να μαθω πως τα καταλαβε ολα αυτα για να ξερουμε να "διαβαζουμε" σωστα εναν αντρα.

παντως βρε ανθρωπε που εβαλες το τοπικ....μου θυμισες καποιον που ρωταγε να παρει τη γατα στα ξενα...ε εκει τεσπα να απαντησω...αλλα για τη συντροφο σου εμεις εδω μεσα θα σου πουμε;!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω παντως περιμενω να μαθω πως τα καταλαβε ολα αυτα για να ξερουμε να "διαβαζουμε" σωστα εναν αντρα.

παντως βρε ανθρωπε που εβαλες το τοπικ....μου θυμισες καποιον που ρωταγε να παρει τη γατα στα ξενα...ε εκει τεσπα να απαντησω...αλλα για τη συντροφο σου εμεις εδω μεσα θα σου πουμε;!

Μπορεί να είναι, όπως έλεγε ένας καθηγητής μου στο λύκειο, "γάτα με δυο πόδια" ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω παντως περιμενω να μαθω πως τα καταλαβε ολα αυτα για να ξερουμε να "διαβαζουμε" σωστα εναν αντρα.

παντως βρε ανθρωπε που εβαλες το τοπικ....μου θυμισες καποιον που ρωταγε να παρει τη γατα στα ξενα...ε εκει τεσπα να απαντησω...αλλα για τη συντροφο σου εμεις εδω μεσα θα σου πουμε;!

Α μπα! Που πηγε εκεινο το "Το μεγεθος δεν μετραει τοσο πολυ,σημασια εχει πως το χρησιμοποιεις" που τσαμπουνανε ολες οταν ερωτουνται στην τηλεοραση και στα περιοδικα?? :lol: :lol: :lol:

Φοβουνται να το παραδεχτουνε μηπως τις πουνε αχορταγες μου φαινεται! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω παντως περιμενω να μαθω πως τα καταλαβε ολα αυτα για να ξερουμε να "διαβαζουμε" σωστα εναν αντρα.

παντως βρε ανθρωπε που εβαλες το τοπικ....μου θυμισες καποιον που ρωταγε να παρει τη γατα στα ξενα...ε εκει τεσπα να απαντησω...αλλα για τη συντροφο σου εμεις εδω μεσα θα σου πουμε;!

Α μπα! Που πηγε εκεινο το "Το μεγεθος δεν μετραει τοσο πολυ,σημασια εχει πως το χρησιμοποιεις" που τσαμπουνανε ολες οταν ερωτουνται στην τηλεοραση και στα περιοδικα?? :lol::lol::lol:

Φοβουνται να το παραδεχτουνε μηπως τις πουνε αχορταγες μου φαινεται! :lol::lol::lol:

Ποιά τα διαδίδει αυτά, να πάω να τη σφαλιαρίσω...

Και ποιά ακόμη δεν έχει καταλάβει...

SIZE DOES MATTER!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με αφορμή αυτό..

εγω παντως περιμενω να μαθω πως τα καταλαβε ολα αυτα για να ξερουμε να "διαβαζουμε" σωστα εναν αντρα.

η δική μου αίσθηση είναι ότι η κοπέλα απέδωσε λίγο πιο γλαφυρά την δειλία και μείνατε να κοιτάτε το δέντρο χάνοντας το δάσος. emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με αφορμή αυτό..

εγω παντως περιμενω να μαθω πως τα καταλαβε ολα αυτα για να ξερουμε να "διαβαζουμε" σωστα εναν αντρα.

η δική μου αίσθηση είναι ότι η κοπέλα απέδωσε λίγο πιο γλαφυρά την δειλία και μείνατε να κοιτάτε το δέντρο χάνοντας το δάσος. emrose

Η κοπελα που λες βασιζει πολλες θεωριες της πανω στο μεγεθος του κορμου, και στην επιδραση που εχει αυτος πανω στο οικοσυστημα του δασους (bush στα αμερικανικα). Ολα απορρεουν απο, και καταληγουν τελικα σε αυτη την αλληλεπιδραση κατα την αποψη της. Αυτο ειναι που λενε "Aspects and perspectives of human behavioural patterns made easy, a thorough research study from LILPAPAKI".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλω εδώ να σημειώσω ότι πρόσφατα κυκλοφόρησα το βιβλίο μου

"Πάω για ύπνο"

από τις εκδόσεις

"Δεν την παλεύετε ltd"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και αμφιβάλλω ότι εσύ που έβαλες το τόπικ είσαι ακόμα εδώ, θα κάνω μία προσπάθεια να απαντήσω σοβαρά, παρόλο που προηγήθηκε μία σειρά γαργαλιστικών posts emcolgate

Εγώ μπορώ να υποθέσω 2 πράγματα:

1) Δεν είσαι ερωτευμένος / η σχέση σου δεν είναι αρκετά σημαντική

ή/και

2) Σε έχει πιάσει το αγχωτικό σύνδρομο "είμαι-26-και-δεν-έχω-προλάβει-να-πηδήξω-όσες-θα-ήθελα" (το οποίο εμφανίζεται αρκετά συχνά στους/στις γιατρούς, που έχουν αφιερώσει το μεγαλύτερο μέρος της νεανικής τους ζωής στο διάβασμα...), και φοβάσαι μήπως σε «τυλίξει» καμιά, πριν προλάβεις να απολαύσεις τις χαρές της ζωής :lol::splats:

'Οπως και να'χει, δεν νομίζω ότι είσαι ακόμα ώριμος για μια συγκατοίκηση. Ειδικά αν συμβαίνει το πρώτο, ελπίζω να έχεις τα @@ να το διαλύσεις όσο είναι καιρός και να μη σέρνεις και την καημένη την κοπέλα μαζί σου.

Δεν πιστεύω πάντως πως περιμένεις να πάρεις «συμβουλές» από εδώ μέσα ως άγνωστος μεταξύ αγνώστων, όπου ο καθένας εκφράζει τις προσωπικές του πεποιθήσεις, ανασφάλειες, φαντασιώσεις κτλ... Κατά βάθος το μετάνιωσες και θέλεις απλά κάπως να επιβεβαιωθείς. Κι αν θες προσωπικές εμπειρίες, μπορώ να σου πω το εξής: εμείς φύγαμε μαζί με τον φίλο μου για εξωτερικό και δεν το ξανασκεφτήκαμε ούτε στιγμή. Εσύ το θέτεις ως ερώτηση σε ένα φόρουμ με εκατοντάδες άσχετους, λες και είναι δημοσκόπηση... μήπως απαντάει αυτό στο ερώτημά σου? emdots

ΥΓ1. Size DOES matter.

ΥΓ2. Εγώ πάντως αν είχα γάτα θα την έπαιρνα στα ξένα :lol:

ΥΓ3. Σύντομα θα κυκλοφορήσει και το "Cat or Girlfriend? Contemporary Dilemmas of Human Existence".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.