Jump to content

Να πάρω την κοπέλα μου στα ξένα;


joinmenow

Recommended Posts

'Εχω την εντύπωση ότι αν έρθετε με την ελληνίκη νοοτρόπια στα ξένα.

άμα γουστάρεις τους Γερμανούς, παντρεμένος, είσαι , χωρισμένος ή ελεύθερος και βλέπεσαι

θα λιώσεις να καρφώνεις! Αρκεί να βλέπεσαι ,να ξέρεις να τους ΄''διαχειρίζεσαι΄΄

να΄χεις την νοοτροπία του Έλληνα όπως την έχουν μάθει αυτοί μεσώ των ταινιών που βλέπουν Μελίνα Μελκούρη ,

Αντονυ Κουιν κλπ , απαραίτητη προϋπόθεση να είσαι μορφωμένος, ενθουσιώδεις και αποφασιστικός λόγω του ότι οι έλληνες

είναι individualist εξαιτίας τον συνθηκών που επικρατούν στην Ελλάδα,σε τέτοια συστήματα ανέρχονται γρήγορα σε ηγετικές θέσεις. Πρέπει να είσαι συνεργάσιμος

και εργατικός.Στην αρχή θα σε έχουν και θα σε θεωρούν gastarbeiter, με την πάροδο του χρόνου όμως θα σε θεωρήσουν το άνθρωπο που πρέπει να εμπιστεύονται

και θα σε εκτιμούν...πήγαινε γερμανία βρες ένα σύγχρονο Αχέρωντα και απόσπασε την συμπάθεια του να σου μεταδώσει τις γνώσεις του και την εμπειρία του ξεσκίσου στο διάβασμα ΠΑΝΤΑ στα γερμανικά και πάλεψε

με νύχια και με δόντια.Μην είσαι φυγόπονος και σεβάσου το συμβόλαιο που υπόγραψες.Σιγά σιγά θα σε δεχτούν στου κόλπους τους και θα σε γουστάρουν με τα χίλια!

Αν ξεφαντώνεις σαν έλληνας σίγουρα θα σου την πέσουν να δουν τις...επιδόσεις σου..για αυτό γυμναστήριο βόλτες και καλή φυσική κατάσταση.

Σε αυτές της χώρες επίσης δεν ισχύει ιατρός άρα και αγύμναστος....Και έλεος με τις ελεεινές μονογαμικές σχέσεις αυτά τα ταμπού έχουν ξεπεραστεί σε αυτές τις χώρες.Το άλλο με τις τσόντες ήταν το καλύτερο! 'Εχω ένα δωμάτιο που θέλω να ασπρίσω καλοδεχούμενοι...

Υ/Γ

Μιλάω πάντα για την intellectual class ,όχι για την γκόμενα που το χει δώσει σε όλη την μπυραρία της γειτονιάς της...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Last Reply

Καλά το πήγαινες και μετά:

...Και έλεος με τις ελεεινές μονογαμικές σχέσεις αυτά τα ταμπού έχουν ξεπεραστεί σε αυτές τις χώρες.Το άλλο με τις τσόντες ήταν το καλύτερο!

Υ/Γ

Μιλάω πάντα για την intellectual class ,όχι για την γκόμενα που το χει δώσει σε όλη την μπυραρία της γειτονιάς της...

Στο υγ η γκόμενα συμφωνεί με σένα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά το πήγαινες και μετά:

...Και έλεος με τις ελεεινές μονογαμικές σχέσεις αυτά τα ταμπού έχουν ξεπεραστεί σε αυτές τις χώρες.Το άλλο με τις τσόντες ήταν το καλύτερο!

Υ/Γ

Μιλάω πάντα για την intellectual class ,όχι για την γκόμενα που το χει δώσει σε όλη την μπυραρία της γειτονιάς της...

Στο υγ η γκόμενα συμφωνεί με σένα...

Μην στεναχωριέσαι υπάρχουν καλά παιδιά θα βρεθεί και ένας να ψωνίσει από σβέρκο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια ενταξει μην τα παραλεμε...

σαφως και ειναι πιο ευκολο να πηδηξεις εξω επειδη εχουν διαφορετικη νοοτροπια στο θεμα και οχι επειδη περιμενουν πεος εισαγωγης...

φιλαρακο κοιτα στην Γερμανια να διαβαζεις και να μην το ριξεις στο πηδημα και επισης επειδη πολυ πιθανον να εισαι σε αυτην την φαση σεξουαλικα ακορεστος ,ασε την κοπελα μην την ξεσηκωσεις(εαν ηταν η κοπελα της ζωης σου δεν θα εβαζες εξ'αρχης το ποστ) και προσεξε φιλε να βρεις συντροφο εκει διοτι μετα απο το γ***ι σου μενει η καποτα....

μην φτασεις σαν εναν γελοιο γνωστο μου γεν.χειρουργος στις ΗΠΑ που εχει παει με 3 χαρεμια ειναι 41 ετων και ουσιαστικα μονος.......

**προσεχε επισης να μην γινεις καπιταλιστικη ψωναρα οπως συνηθως συμβαινει......ja ich liebe deutchland!!!(ελπιζω να μην το''εσκισα'')

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως από την εμπειρία μου, τα ζευγάρια που πηγαίνουν μαζί στο εξωτερικό πετυχαίνουν περισσότερα από το να πάει κάποιος μόνος του σαν καλαμιά στον κάμπο.

Ψυχολογικά υποστηρίζει ο ένας τον άλλο, έχεις μια παρέα να πας βόλτα όταν όλοι οι γνωστοί και φίλοι είναι σε εφημερία, ή είναι κουρασμένοι post-call ή απλά βαριούνται και δεν θέλουν να βγουν μαζί σου, να πας ένα σινεμά να ξεφύγεις, να πας για ένα φαγητό.

Από καθημερινά θέματα πχ να πληρώσεις ένα λογαριασμό που δεν προλαβαίνεις, ο άλλος μπορεί να έχει day-off και να το κάνει για εσένα, να πάει κάποιος στο καθαριστήριο να μαζέψει τα ρούχα και των 2 σας, να πάει σούπερ-μάρκετ.

Πρακτικά, πληρώνεις όλους τους λογαριασμούς στην μέση.

Ακόμα και επαγγελματικά αν είστε στον ίδιο χώρο ο ένας μπορεί να βρει δουλειά στον άλλο ή να βοηθήσει σε προβλήματα που αντιμετωπίζει στην δουλειά γιατί τα έχει ήδη περάσει.

Και φυσικά το θέμα του σεξ :P (δεν χρειάζεται να βλέπεις τσόντες και red tube και έχεις και όλα τα κεφάλια σου ήσυχα :P) και της συντροφικότητας. Γιατί μέσα στον χαμό διάβασμα-νοσοκομείο-καριέρα-επαγγελματική επιτυχία-καθαριστήριο- λογαριασμοί- super-market -κομμωτήριο-γυμναστήριο-ωραία εμφάνιση, άντε να βρεις χρόνο να γνωρίσεις και να ζήσεις ένα άτομο για να κάνεις σχέση. Να πηδήξεις θα βρεις, no doubt about that, αλλά μετά από κάποιο καιρό, και αν είσαι νορμάλ human being και όχι sex-addict, σίγουρα θα σου λείπει ο σύντροφος. Επίσης πιστεύω ακράδαντα ότι το σεξ μέσα σε μια σχέση είναι πολύ καλύτερο από τις ξεπέτες, αφού και οι 2 είναι χαλαροί και ξεπερνάν ταμπού και υστερίες σχετικά με το σώμα, σεμνοτυφία, επιδόσεις, "δεν μπορώ αυτό, ντρέπομαι για το άλλο, κομπλάρω" και άλλα ξενέρωτα :P:D

Τώρα αν στα 26 είναι καλή ηλικία για να το κάνεις...εξαρτάται από τις εμπειρίες. Ξέρω 26χρονούς/26χρονες που είναι πολύ πιο κατασταλαγμένοι και γεμάτοι από 35χρονους/χρονες. Οπότε φυσικά είναι προσωπική απόφαση αλλά δεν είναι τόσο τραγικά το να πας έξω σαν ζευγάρι. Αντίθετα θα έλεγα ότι έχει περισσότερα θετικά από αρνητικά αν πραγματικά ο συντροφός σου, όμως, σε γεμίζει και τον αγαπάς. Αν είναι μια συμβατική σχέση είτε εδώ είτε έξω δεν πρόκειται να δουλέψει και δεν φταίει το αγροτικό, η ειδικότητα, η Ελλάδα ή η Γερμανία :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να πάρω την κοπέλα μου στα ξένα;

1)...εξαρτάται τι εννοείς με το "πάρω"....αν της δίνεις την άλλη έννοια τότε, δεν δοκιμάζεις καμμιά άλλη στάση καλύτερα μαζί της καημένε ..που να τρέχεις έξω τώρα... και πάνω στο ψυγείο καλά είναι ;)

2)...οι πιθανότητες να πηδήξεις έξω, είναι όσες και εδώ..

3)...στείλε την απόφαση σε video. Με τις κατάλληλες λήψεις, χτυπάμε, χαλαρά, ως και όσκαρ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης να πω, δεν ξέρω για τις Γερμανίδες βέβαια, αλλά δεν νομίζω ότι οι ξένες είναι τόσο εύκολες...Δλδ σκεφτείτε κάποιον που δεν μιλάει και άψογα την γλώσσα να κάνει καμάκι ή να φλερτάρει στο νοσοκομείο, αφήνω που (εντελώς μεταξύ μας) οι έλληνες συνήθως είναι κοντοί με κοιλίτσα και σκούροι, άντε τώρα να τους συγκρίνεις με τους θεούς ψηλούς, ξανθούς αγγλοσάξωνες (αντίστοιχα και οι ελληνίδες). Άδικο :D

Και εγώ λέω ότι ο έλληνας έχει σούπερ προσωπικότητα και γοητεία και τσαχπινιά και είναι και καλός στο ψηστήρι...άιντε τώρα να τα πει αυτά στα Γερμανικά ή στα Αγγλικά...δεν παίζει :P

άαασε και το άλλο...αν νομίζει κάποιος ότι η κουκλάρα, θεά, ψηλόλιγνη γιατρός με σπουδές στο Harvard ή στην Χαϊδελβέργη θα πέσει στην γοητεία του γιατρού από την Ελλάδα...δύσκολο :D Πολλές άλλες φυσικά που θα είναι εξίσου όμορφες (γιατί μεταξύ μας και οι ελληνίδες δεν είμαστε θεές δίμετρες) αλλά με λιγότερα προσόντα και πιθανόν λιγότερο IQ και ακόμα πιθανότερο (ειδικά για US) με πολλές βλέψεις για μελλοντική δια βίου αποκατάσταση, θα πέσουν.

Δεν λέω ότι δεν έχει επιτυχίες ο/η έλληνας γιατρός απλά δεν είναι ότι θα πέσουν όλοι οι ξένοι στα πόδια σας. Κατά 98% τα φτιάχνουν είτε με έλληνες ή άντε το πολύ πολύ με κύπριους (έλληνες επίσης αλλά όχι ελλαδίτες) :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητοί μου συνάδελφοι και συναδέλφισσες...

Είμαι εντελώς νέος στο αντικειμενικά εξαιρετικό forum σας!! :rolleyes:

Τελείωσα ιατρική στην Αλεξ/πολη, και ετοιμάζομαι για Γερμανία για Παθολογία.

Θέλω τη γνώμη σας σε ένα αρκετά προσωπικό θέμα,που φαντάζομαι θα έχετε αντιμετωπίσει πολλοί εδώ μέσα.

Λέμε να ανέβουμε με τον κοπέλα μου.(είναι μαθηματικός). Είμαστε στην ίδια ηλικία (26 χρ.). Εκείνη πρώτη μου είπε να έρθει μαζί μου. Εγώ νιώθω καλά μαζί της,αλλά θεωρώ δεσμευτικό-περιοριστικό το να πάμε σε μια ξένη χώρα και να συζήσουμε μαζί.

Περιμένω σκέψεις, θετικά-αρνητικά, και τις προσωπικές σας εμπειρίες.. :anavwfwties::anavwfwties:

ΥΓ. Ευτυχώς η κοπέλα μου δε γνωρίζει την ύπαρξη αυτού του site..(έτσι πιστεύω βέβαια!)

emiloveyouemiloveyou

βασικα , ημουνα πολυ ευγενικη πριν

αυτο που ηθελα να πω , ειναι :

εισαι ακομα ενας καμμενος , καριμιρης , κακομοιρης , που εμμεσα ,μας ζηταει να τον λυπηθουμε γιατι ειναι με μια γκομενα που κατα βαση δεν του ειναι αρκετη ωστε να ειναι μαζι της σοβαρα και να δεσμευτει , το σκεφεται ομως αν θα την τραβολογαει στη Γερμανια και δε φτανει μονο αυτο , αλλα μας ζηταει και συμβουλη απο πανω !

Μα δε σου φτανει που με ενα δραμι μυαλο καταφερες να τελειωσεις την ιατρικη και που με ενα μικρο π... καταφερες να εχεις μια εστω και χαζη ( αφου μενει μαζι σου ) γκομενα ???

εμενα θα μου εφτανε αν ημουνα στη θεση σου :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ήρθε το παπί να δώσει λίγο input..

Το αλατοπίπερο στο τόπικ μας

The cherry on the cake που λέμε κ στο χωριό μου..

emrockon

ΟΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης να πω, δεν ξέρω για τις Γερμανίδες βέβαια, αλλά δεν νομίζω ότι οι ξένες είναι τόσο εύκολες...Δλδ σκεφτείτε κάποιον που δεν μιλάει και άψογα την γλώσσα να κάνει καμάκι ή να φλερτάρει στο νοσοκομείο, αφήνω που (εντελώς μεταξύ μας) οι έλληνες συνήθως είναι κοντοί με κοιλίτσα και σκούροι, άντε τώρα να τους συγκρίνεις με τους θεούς ψηλούς, ξανθούς αγγλοσάξωνες (αντίστοιχα και οι ελληνίδες). Άδικο :D

Και εγώ λέω ότι ο έλληνας έχει σούπερ προσωπικότητα και γοητεία και τσαχπινιά και είναι και καλός στο ψηστήρι...άιντε τώρα να τα πει αυτά στα Γερμανικά ή στα Αγγλικά...δεν παίζει :P

άαασε και το άλλο...αν νομίζει κάποιος ότι η κουκλάρα, θεά, ψηλόλιγνη γιατρός με σπουδές στο Harvard ή στην Χαϊδελβέργη θα πέσει στην γοητεία του γιατρού από την Ελλάδα...δύσκολο :D Πολλές άλλες φυσικά που θα είναι εξίσου όμορφες (γιατί μεταξύ μας και οι ελληνίδες δεν είμαστε θεές δίμετρες) αλλά με λιγότερα προσόντα και πιθανόν λιγότερο IQ και ακόμα πιθανότερο (ειδικά για US) με πολλές βλέψεις για μελλοντική δια βίου αποκατάσταση, θα πέσουν.

Δεν λέω ότι δεν έχει επιτυχίες ο/η έλληνας γιατρός απλά δεν είναι ότι θα πέσουν όλοι οι ξένοι στα πόδια σας. Κατά 98% τα φτιάχνουν είτε με έλληνες ή άντε το πολύ πολύ με κύπριους (έλληνες επίσης αλλά όχι ελλαδίτες) :D

'η τα φτιαχνουν με τον ευατο τους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, πάρτηνα χαλαρά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με το συμπάθειο, αλλά ποιά κοπέλα (που βλέπεται) θα κάνει τόσο μεγάλη θυσία για τον καλό της ?

Καλά, μόνο εγώ το είδα αυτό?!Το άκρον άωτον του σεξισμού και του μαζοχισμού μαζί!Δεν φτάνει που το κακόμοιρο, προφανώς πλανάται πλάνην οικτράν οτι έχει μέλλον η σχέση, την κοροϊδεύουμε και ως άσχημη και άχαρη που μας αγάπησε,διότι εαν ήταν καλοσχηματισμένη δεν θα μας ήθελε!Προφανώς πολλοί εδώ μέσα έχουν μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους σαν ιατροί...Δεν λεω οτι έχουν άδικο, αλλά όποιος νομίζει οτι το μεγαλύτερο του ατου είναι οτι ειναι 'ιατρός' γιατί να εκπλήσσεται όταν μόνο κατι γύναια που κυνηγάνε τον 'ιατρο' τον θέλουν?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτά ακούω και γουστάρω ότι να ΄ναι δηλαδή.

Στο τέλος θα γυρνάνε οι Γερμανοί με πτυχίο κολημένο στην πλάτη και στο δόξα πατρί

Εμεις οι δικατσάδες θα χουμε χάσει το παιχνίδι εξ αρχής ... :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητοί μου συνάδελφοι και συναδέλφισσες...

Είμαι εντελώς νέος στο αντικειμενικά εξαιρετικό forum σας!! :rolleyes:

Τελείωσα ιατρική στην Αλεξ/πολη, και ετοιμάζομαι για Γερμανία για Παθολογία.

Θέλω τη γνώμη σας σε ένα αρκετά προσωπικό θέμα,που φαντάζομαι θα έχετε αντιμετωπίσει πολλοί εδώ μέσα.

Λέμε να ανέβουμε με τον κοπέλα μου.(είναι μαθηματικός). Είμαστε στην ίδια ηλικία (26 χρ.). Εκείνη πρώτη μου είπε να έρθει μαζί μου. Εγώ νιώθω καλά μαζί της,αλλά θεωρώ δεσμευτικό-περιοριστικό το να πάμε σε μια ξένη χώρα και να συζήσουμε μαζί.

Περιμένω σκέψεις, θετικά-αρνητικά, και τις προσωπικές σας εμπειρίες.. :anavwfwties::anavwfwties:

ΥΓ. Ευτυχώς η κοπέλα μου δε γνωρίζει την ύπαρξη αυτού του site..(έτσι πιστεύω βέβαια!)

emiloveyouemiloveyou

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΤΕ ΜΑΖΙ ΑΦΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ....ΜΗΝ ΥΠΟΧΩΡΕΙΣ ΣΤΑ ΘΕΛΩ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ..ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΠΑΝΤΑ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητοί μου συνάδελφοι και συναδέλφισσες...

Είμαι εντελώς νέος στο αντικειμενικά εξαιρετικό forum σας!! :rolleyes:

Τελείωσα ιατρική στην Αλεξ/πολη, και ετοιμάζομαι για Γερμανία για Παθολογία.

Θέλω τη γνώμη σας σε ένα αρκετά προσωπικό θέμα,που φαντάζομαι θα έχετε αντιμετωπίσει πολλοί εδώ μέσα.

Λέμε να ανέβουμε με τον κοπέλα μου.(είναι μαθηματικός). Είμαστε στην ίδια ηλικία (26 χρ.). Εκείνη πρώτη μου είπε να έρθει μαζί μου. Εγώ νιώθω καλά μαζί της,αλλά θεωρώ δεσμευτικό-περιοριστικό το να πάμε σε μια ξένη χώρα και να συζήσουμε μαζί.

Περιμένω σκέψεις, θετικά-αρνητικά, και τις προσωπικές σας εμπειρίες.. :anavwfwties::anavwfwties:

ΥΓ. Ευτυχώς η κοπέλα μου δε γνωρίζει την ύπαρξη αυτού του site..(έτσι πιστεύω βέβαια!)

emiloveyouemiloveyou

Δεν συμφωνω με οσους "σου την λενε" επειδη εθεσες ενα προσωπικο σου θεμα ανωνυμα. Μερικοι εδω εχουν την ταση απλα να κρινουν μονοπλευρα και υπεροπτικα χωρις ουσιαστικα να εχουν εκτεθει ποτε με μια προσωπικη αφηγηση, και θεωρουν οποιον το κανει, χαζο, ανωριμο, καμμενο κτλ κτλ. Εσυ το εκανες, ψαχνεις απαντησεις, αμα δεν με(σας) ενδιεφερε να σου πω την αποψη μου απλα δεν θα απανταγα κι αν δεν με(σας) ενδιεφερε το ερωτημα, απλα δεν θα το διαβαζα. Ουσιαστικα ζητας μια συμβουλη ισως ελπιζοντας καποιος που ειχε παρομοια εμπειρια να πει την αποψη του, και βεβαια το ιντερνετ ειναι ενα καλο μεσο για να μιλησεις με πολλους ανθρωπους.

Η αποψη μου φιλτατε ειναι, οτι αμα η κοπελα σου προτιθεται να ξενιτευτει μαζι σου για να σε ακολουθησει, μπορει να σημαινει παρα πολλα πραγματα. π.χ.

1)Οτι δεν μπορει ουτε μια μερα μακρια σου

2)Οτι φοβαται μην την ξεχασεις εκει στα ξενα και θελει να'ναι κοντα σου για να σε εχει υπο ελεγχο μην τυχον και την παρατησεις πριν της περασεις βερα

3)Οτι ηθελε κι αυτη να φυγει εξωτερικο αλλα δεν ειχε το κουραγιο,και μιας και τωρα εχει και παρεα αποφασισε να το κανει

κτλ κτλ

Για μενα η πιο "ασφαλης" λυση ειναι να πας πρωτα εσυ, και μετα απο ενα χρονο να ερθει κι εκεινη. Ετσι θα ξεκαθαρισεις και εσυ και αυτη πολλα πραγματα στο μυαλο σας, θα καταλαβετε αμα πραγματικα αξιζει να συνεχισετε η οχι. Η Suave ειπε καποια πραγματα για την ευκολοτερη ζωη που θα 'χεις αμα θα εισαστε δυο, αλλα εχω την εντυπωση οτι εκει ειμαστε ηδη σε αλλο level δεσμευσης και συ φοβασαι ακριβως αυτο το βημα. Το να πατε και οι δυο και να μεινετε σε χωριστα σπιτια μου φαινεται παλι περιεργο...Εγω θα πηγαινα μονος για αρχη για να τεσταρω τον εαυτο μου και γιατι οχι, να δεις και πως θα αντιδρασει η δικια σου, αμα σε αγαπαει πραγματικα,μπορει να περιμενει λιγο μακρυα σου!

βασικα , ημουνα πολυ ευγενικη πριν

αυτο που ηθελα να πω , ειναι :

εισαι ακομα ενας καμμενος , καρμιρης , κακομοιρης , που εμμεσα ,μας ζηταει να τον λυπηθουμε γιατι ειναι με μια γκομενα που κατα βαση δεν του ειναι αρκετη ωστε να ειναι μαζι της σοβαρα και να δεσμευτει , το σκεφεται ομως αν θα την τραβολογαει στη Γερμανια και δε φτανει μονο αυτο , αλλα μας ζηταει και συμβουλη απο πανω !

Μα δε σου φτανει που με ενα δραμι μυαλο καταφερες να τελειωσεις την ιατρικη και που με ενα μικρο π... καταφερες να εχεις μια εστω και χαζη ( αφου μενει μαζι σου ) γκομενα ???

εμενα θα μου εφτανε αν ημουνα στη θεση σου :)

Τωρα ολα αυτα τα καταλαβες απο το 1 ποστ που εχει κανει στην καριερα του στο GM? Λιλιπακι φυσικη ξανθια ειπαμε οτι εισαι? :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τωρα ολα αυτα τα καταλαβες απο το 1 ποστ που εχει κανει στην καριερα του στο GM? Λιλιπακι φυσικη ξανθια ειπαμε οτι εισαι? :lol:

Κι εγω δεν καταλαβα γιατι τον εβρισε. Μαλλον θα ειναι γνωστος της γιατι αλλιωτικα αυτα που του εγραψε δε στεκουν :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ συμφωνώ στην ουσία με lilpapaki διότι το παλικάρι εκθέτει την σχέση του και δεν σέβεται τον άνθρωπο που έχει δίπλα του. Είναι ανεπίτρεπτο και ανώριμο (όχι θαρραλέο) στα 26 να ζητάμε την γνώμη αγνώστων και να τους δίνουμε δικαίωμα επέμβασης/έκφρασης επί προσωπικών ζητημάτων -ένα παραπάνω εν αγνοία του συντρόφου.

Εξάλλου έχει ήδη τοποθετηθεί και δεν υφίσταται καν θέμα συζήτησης εκτός, βέβαια, κι αν κάποιος θέλει να μοιραστεί προσωπικές εμπειρίες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ συμφωνώ στην ουσία με lilpapaki διότι το παλικάρι εκθέτει την σχέση του και δεν σέβεται τον άνθρωπο που έχει δίπλα του. Είναι ανεπίτρεπτο και ανώριμο (όχι θαρραλέο) στα 26 να ζητάμε την γνώμη αγνώστων και να τους δίνουμε δικαίωμα επέμβασης/έκφρασης επί προσωπικών ζητημάτων -ένα παραπάνω εν αγνοία του συντρόφου.

Εξάλλου έχει ήδη τοποθετηθεί και δεν υφίσταται καν θέμα συζήτησης εκτός, βέβαια, κι αν κάποιος θέλει να μοιραστεί προσωπικές εμπειρίες...

Οχι ρε Pisces και 'συ ξανθια?! emcolgate:lol:

Εχω την εντυπωση οτι οι γυναικες ταυτιζεστε με την κοπελα του, ενω εμεις οι αντρες συμπασχουμε για αυτη την "περιοριστικη" θηλια που σιγα σιγα σφιγγει ολοενα και περισσοτερο emno ... 'Νταξει, δεν δινει δικαιωμα σε κανεναν, θελει να ακουσει αποψεις το παιδι για να το επεξεργαστει καλυτερα το ζητημα,αλλωστε ανωνυμος ειναι! Πες μου παντως οτι δεν συμφωνεις με Λιλιπακι, δεν θα το αντεξω αυτο βραδυατικα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα τον περιορισμό τον ανέφερε ήδη κι ας σου πω για το εγκυκλοπαιδικό του θέματος ότι είμαι μαζί του 1000%.

Θέμα συζήτησης δεν βλέπω έπειτα από αυτό.. οπότε συμφωνώ με την σκέψη της lilpapaki σε πιο ήπιο ύφος για να σου χρυσώσω το χάπι. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης να πω, δεν ξέρω για τις Γερμανίδες βέβαια, αλλά δεν νομίζω ότι οι ξένες είναι τόσο εύκολες...Δλδ σκεφτείτε κάποιον που δεν μιλάει και άψογα την γλώσσα να κάνει καμάκι ή να φλερτάρει στο νοσοκομείο, αφήνω που (εντελώς μεταξύ μας) οι έλληνες συνήθως είναι κοντοί με κοιλίτσα και σκούροι, άντε τώρα να τους συγκρίνεις με τους θεούς ψηλούς, ξανθούς αγγλοσάξωνες (αντίστοιχα και οι ελληνίδες). Άδικο :D

Σου ξεφεύγει μια "λεπτομέρεια" ...

Η αναλογία ωραίων ανδρών/γυναικών σε τέτοιες χώρες είναι τέτοια, που πάντα περισσεύουν και κάποιες "εύαερες" και "εύηλιες" για τους μελαμψούς Έλληνες ...

Δείτε πόσοι μικτοί γάμοι έχουν γίνει π.χ στην Σουηδία.

Τα έχουμε ξαναπεί, οι Έλληνες είναι (κατά μέσο όρο) ωραιότεροι απ' τις Ελληνίδες.

2)...οι πιθανότητες να πηδήξεις έξω, είναι όσες και εδώ..

Ναι, αλλά το θέμα είναι και το τι πήδας ...

Άλλο η μελαμψή του 1,60-165 που στο παίζει και γκόμενα (επειδή αρέσει στην γειτονιά της ...), και άλλο η 1,75 ξανθιά γαλανομάτα Γερμανή-Σουηδή ...Δεν συμφωνείς ?

Με το συμπάθειο, αλλά ποιά κοπέλα (που βλέπεται) θα κάνει τόσο μεγάλη θυσία για τον καλό της ?

Καλά, μόνο εγώ το είδα αυτό?!Το άκρον άωτον του σεξισμού και του μαζοχισμού μαζί!Δεν φτάνει που το κακόμοιρο, προφανώς πλανάται πλάνην οικτράν οτι έχει μέλλον η σχέση, την κοροϊδεύουμε και ως άσχημη και άχαρη που μας αγάπησε,διότι εαν ήταν καλοσχηματισμένη δεν θα μας ήθελε!Προφανώς πολλοί εδώ μέσα έχουν μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους σαν ιατροί...Δεν λεω οτι έχουν άδικο, αλλά όποιος νομίζει οτι το μεγαλύτερο του ατου είναι οτι ειναι 'ιατρός' γιατί να εκπλήσσεται όταν μόνο κατι γύναια που κυνηγάνε τον 'ιατρο' τον θέλουν?

Δεν καταλαβαίνω γιατί σε ενόχλησε το σχόλιο.

Το ότι η γκόμενα θέλησε να τον ακολουθήσει εις στην αλλοδαπήν, ΝΑΙ με ξάφνιασε.

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιός μεγάλος έρωτας μπορεί να σπρώξει μια μουν@ρ@ Ελληνίδα ν' απαρνηθεί τον ήλιο, το καφέ και τα αγόρια που την περιτριγυρίζουν για να ξενιτευτεί στην Γερμανία και να είναι όλη μέρα σπίτι-δουλειά-περιμένω την αγάπη μου ...

Οι δικές μου οι παραστάσεις δεν συμφωνούν πως μια κοπέλα (με πολλές επιλογές) θα το έκανε.

Αν εσύ θέλεις, μπορείς να πιστεύεις διαφορετικά ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα έχουμε ξαναπεί, οι Έλληνες είναι (κατά μέσο όρο) ωραιότεροι απ' τις Ελληνίδες.

Ρε φιλε που ζεις;;; Τωρα αυτο το πες σοβαρολογωντας; Και μαλιστα ''τα χετε ξαναπει''! :) Δηλαδη ειστε αρκετοι που το πιστευετε αυτο ε;

Θα σου κανε καλο ενα ταξιδι σε χωρες οπου οι αντρες ειναι, αντικειμενικα, ωραιοι και κομψοι για να ερθεις στα συγκαλα σου...Σπανια βλεπεις στην Ελλαδα ζευγαρι που η γυναικα να μη βλεπεται και ο ανδρας να ειναι κουκλος...Το αντιστροφο το βλεπεις συνεχεια...Το ιδιο θυμαμαι μου ειχαν πει Ιταλοι φιλοι μου μετα απο διακοπες τους στην Ελλαδα...Οι Ελληνιδες, μου ειχαν πει, πολυ ωραιες και γλυκιες. Απορουσαν πως καθοντουσαν με κατι μπαζα Ελληνες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βασικα , ημουνα πολυ ευγενικη πριν

αυτο που ηθελα να πω , ειναι :

εισαι ακομα ενας καμμενος , καρμιρης , κακομοιρης , που εμμεσα ,μας ζηταει να τον λυπηθουμε γιατι ειναι με μια γκομενα που κατα βαση δεν του ειναι αρκετη ωστε να ειναι μαζι της σοβαρα και να δεσμευτει , το σκεφεται ομως αν θα την τραβολογαει στη Γερμανια και δε φτανει μονο αυτο , αλλα μας ζηταει και συμβουλη απο πανω !

Μα δε σου φτανει που με ενα δραμι μυαλο καταφερες να τελειωσεις την ιατρικη και που με ενα μικρο π... καταφερες να εχεις μια εστω και χαζη ( αφου μενει μαζι σου ) γκομενα ???

εμενα θα μου εφτανε αν ημουνα στη θεση σου :)

Τωρα ολα αυτα τα καταλαβες απο το 1 ποστ που εχει κανει στην καριερα του στο GM? Λιλιπακι φυσικη ξανθια ειπαμε οτι εισαι? :lol:

φυσικα

αν ηταν ωραιος , με πολλα προσοντα και σωστο μεγεθος , δε θα φοβοταν να χωρισει με μια γκομενα που δε θελει και δεν του ταιριαζει , ωστε να παει για κατι καλυτερο

αλλα ειπαμε

ειναι ενας ακομα ΑΠΟ ΤΟΥ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ

που μενει με μια που δε θελει ενω κατα βαθος πιστευει οτι του αξιζει κατι καλυτερο , το οποιο δεν εχει τα αρχ... να κυνηγησει ρισκαροντας να μεινει μονος του για αρκετο καιρο μεχρι να το βρει ( κια με την πιθανοτητα να μην το βρει ) και προτιμα να εχει μια την οποια χρησιμοποιει σαν τρυπα για τις αναγκες του , αλλα κατα τα αλλα δε τη θελει φυσικα για να κανει τα παιδια του \

και με την οποια θα συνεχισει να ειναι μεχρι να βρει παραλληλα την αντικαταστατρια , η οποια αν ειναι καλυτερη και την εχει σιγουρεψει θα χωρισει με την πρωτη .Αν ομως καταφερει να πηδαει παραλληλα μονο μπαζα γιατι δεν μπορει να χτυπησει τιποτα καλυτερο , τελικα θα παντρευτει αυτη και θα την απαταει με αλλες

κλασσικη λογικη καμπιας

κλασσικη λογικη ανωριμου ατομου , το οποιο προβλεπεται να παραμεινει ετσι μεχρι να γερασει

θα ζησει μια καμμενη ζωη , γιατι ανθρωποι με τετοια λογικη δε χτυπανε ποτε ψηλα , ουτε γινονται ποτε ευτυχισμενοι

ειναι μετριοι σε ολα τους και τελικα μενουν με εναν ακομα ανασφαλη μετριο που επισης φοβαται να κυνηγησει κατι καλυτερο

και ναι , ερεβος , ειμαι μια ξανθια με πεισσοτερο μυαλο απο το δικο σου

φιλακια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένας άνδρας (ετών 26).

Μια γυναίκα (ετών... μαθηματικός).

Ένα δίλημμα.

Τι θα αποφανθεί το φόρουμ;

Σε ποια ζώνη να το εντάξουμε; Απογευματινή τύπου 'Κοιτάζω μπροστά' με τη Ράνια Θρασκιά ή prime time τύπου 'Σαράντα κύματα' σε σενάριο Παπακαλιάτη; :rolleyes:

Εντάξει, πέρα από την πλάκα, συνήθως η απόφαση, που πονάει περισσότερο, είναι η πιο σωστή...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.