Jump to content

Μήπως εκεί στο Βορρά δεν είναι και τόσο ξενέρωτοι τελικά;


Recommended Posts

Α στο διάλο με τον μαλάκα! Μου θέλουνε και club! Επειδή τους έκανα λίγο λούτσα δηλαδή, τσουπ, μου ήρθε ο φουσκωτός να με κάνει ντα... embomb

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 109
  • Created
  • Last Reply
Α στο διάλο με τον μαλάκα! Μου θέλουνε και club! Επειδή τους έκανα λίγο λούτσα δηλαδή, τσουπ, μου ήρθε ο φουσκωτός να με κάνει ντα... embomb

αχαχαχαχαχχαα emmatrix μην το ξανακανεις αυτό φιλαράκι γιατί.... emboxed emboxed emforeio

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ξέρω μια φορά, οτι αν υπάρχει καλή παρέα, φυσικά άφθονο αλκοόλ και καλή μουσική (με αυτή τη σειρά) περνάς πάντα καλά

Για αυτό και εγώ πήγαινα στην Ίο με την παρέα.Ήταν φανταστικά(βέβαια,δεν τα θυμάμαι όλα λόγω αλκοόλ,αλλά καλά πρέπει να είχαμε περάσει γενικότερα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αααααχ με συγχωρειτε!!! emno σας περασα για εναν φιλο μου που τα πιναμε παρεα και ξερνοβολουσα πανω του μετα :lol: ......μα τετοια ομοιοτητα!!! :huh:

συγγνωμη και παλι .....λαθος emstupid

emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:rolleyes: Φέτος το καλοκαίρι είχα την ίδέα να πάω να δουλέψω ως ιατρός στο Ποσείδι στην κατασκήνωση του Α.Π.Θ.

Παιδιά, πραγματικά, κάποιες (λίγες) νύχτες τα πρώτα ΣΚ του Ιουλίου, το beachόμπαρο δεν είχε τίποτα να "ζηλέψει" με την καλή ή την κακή έννοια (όπως το παίρνει ο καθένας) με αυτά που είχα δει πριν από χρόνια στην Ίο ή στην Παροικιά της Πάρου...με τη διαφορά ότι στα νησιά αυτοί που χτυπιόντουσαν όλη νύχτα ήταν σουρωμένοι Ιταλοί καιΒρετανοί, ενώ στο Ποσείδι σουρωμένοι ή μαστουρωμένοι όμορφοι Έλληνες/ιδες φοιτητές/τριες που απλά ξεσάλωναν χωρίς να ξοδεύουν μια περιουσία!!!

Του χρόνου, αν και θα είμαι πια 31(!), λέω να πάω σαν κατασκηνωτής! ;):P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι θέλω να πω; Ότι όλες αυτές οι συζητήσεις τελικά καταλήγουν σε μια αντιπαράθεση στερεοτύπων από την εντύπωση που έχει ο καθένας μας για τον κάθε λαό.

Ασφαλώς, μα ακόμη κι αν συγκεκριμενοποιήσουμε το Βορειο- Δυτικο- Eυρωπαίοι, στην πραγματικότητα οι φίλοι/γνωστοί/δείγματα "έρευνας" είναι αδύνατον ν'αποτελέσουν αντιπροσωπευτικά παραδείγματα ολόκληρου λαού. Ο καθένας είναι φορέας κουλτούρας δικής και του τόπου του, μα παράλληλα και προσωπικών ιδεών, αξιών. Η όλη γενίκευση λοιπόν δεν μπορεί παρά να έχει καθαρά φιλοσοφικό χαρακτήρα και το όποιο συμπέρασμα να είναι αυθαίρετο.

Πάρε κι ένα emrose για να μην ανησυχείς, συμπαθούμε ανεξάρτητους. :)

Όταν ξεκίνησα το topic δεν ήθελα, σε καμία περίπτωση, να φτάσουμε σε αντιπαράθεση του τύπου "εμείς είμαστε πιο ωραίοι ή πιο σικάτοι ..

Εμείς πάντως είμαστε πιο ωραίοι. :D

απο την αλλη αυτοι δεν ειναι κομπλεξες σαν εμας.

ντιρλα ξεντιρλα,δε θα καθονται σχολιαζουν τον αλλο τι φοραει η πως χορευει!!ο καθενας κουνιεται οπως γουσταρει!!!!!!!!!!!!!

ο ελληνας εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞ κατα την ταπεινη μου αποψη

Γεγονός, μια κάποια μιζέρια την βγάζει η γενικότερη εν Ελλάδι συμπεριφορά.

(Πάρε κι εσύ ένα emrose σαν κοριτσάκι) και η απάντηση...

Το πρόβλημα είναι το κόμπλεξ κατωτερότητας. Φοβάται οτι με το παραμικρό θα δώσει λαβές για σχόλια, οπότε προτιμάει να κάθεται σε μία γωνιά και να κάνει τα σχόλια ο ίδιος εκ του ασφαλούς. ΄

Προσυπογράφω. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν τις βλέπω, θυμάμαι μια κυριακή πρωί σε μια βορειοευρωπαϊκή πλατεία που με πήρε από το χέρι μία πανέμορφη (κυριολεκτικά όμως) κοπέλα που φορούσε ένα καπέλο με μεγάλα αυτιά σαν του bugs bunny μαζί με την παρέα της και χορεύανε.Αφου χορέψαμε λίγο, που έδωσε ένα φιλάκι στο μάγουλο, με ρώτησε πώς με λένε και από πού είμαι και μετά μου είπε, πολύ φυσιολογικά γειά.

Κατάλαβα, πάλι λάστιχο την έκανες...

Μπράβο, ακριβώς μια τέτοια απάντηση περίμενα (ήμουν σίγουρος ότι κάποιος θα το έλεγε) για να εξηγήσω την θέση μου.

Το σκηνικό αυτό που περιέγραψα πάνω, το διηγήθηκα σε δύο φίλους μου, ένα γάλλο και ένα έλληνα.

Ο γάλλος μου απάντησε: "Πολύ γλυκό!"

Ο έλληνας: " δηλαδή δεν γάμησες; καλά, τελείως μαλάκας είσαι;"

Αυτό προσπαθώ να πω λοιπόν: ότι σε εμάς το σεξ είναι τρελλή εμμονή, everything is related to sex, λες στο άλλον ήρθε μια καινούργια γιατρός στην ομάδα μας και σε διακόπτει για να ρωτήσει "καλό μουνί;" (ακόμα και να δεν πρόκειται να την δει ποτέ) κτλ.

Εγώ πιστεύω ότι αυτές οι νοοτροπίες οφείλονται κυρίως σε στερημένη σεξουαλική ζωή και σφίξιμο.

Τόσο ο cadaver όσο και ο φίλος μου φαίνεται να πιστεύουν ότι είναι αδύνατον να χορέψεις για λίγο με μια κοπέλα, να σου δώσει ένα φιλάκι σαν ευχαριστώ και μετά να φύγεις χωρίς αναγκαστηκά να θες να γαμήσεις ή να την παίξεις.Είναι αδύνατον να φανταστούν ότι είναι μια αυτοτελής όμορφη σκήνη, χωρίς συνέχεια.Γι'αυτούς, πρέπει υποχρεωτικά να έχει να κάνει με το σεξ.

sovereign

Είναι λίγο γενικό αυτό το "βορειοευρωπαίοι", θέλετε να γίνετε λίγο πιο συγκεκριμένοι; Η αισθητική του Άγγλου δεν έχει καμία σχέση με αυτή του Νορβηγού και αυτή με τη σειρά της ουδεμία σχέση με αυτή του Ελβετού πχ. Εδώ και μέσα στην ίδια χώρα διαφέρουν απίστευτα το επίπεδο, η κουλτούρα, οι συνήθειες.

Τι θέλω να πω; Ότι όλες αυτές οι συζητήσεις τελικά καταλήγουν σε μια αντιπαράθεση στερεοτύπων από την εντύπωση που έχει ο καθένας μας για τον κάθε λαό.

Έχεις δίκιο, εξ ορισμού τέτοιες συζητήσεις βασίζονται στις γενικεύσεις και δεν ισχύουν ακρίβως και για τον κάθε ένα.

Καθένας συγκρίνει αυτά που διαβάζει με τις δικές του εμπειρίες και διαφωνεί ή συμφωνεί.

Αυτά που γράφουμε δεν έχουν χαρακτήρα φυσικού νόμου, απόψεις και εντυπώσεις είναι.

PiscesKCL

Από την άλλη, επίσης δεν θα δεις τα Αστέρια να έχουν δουλειά κάθε βράδυ στην Γερμανία με τον Νίνο κεντρικό τραγουδιστή -αν μη τι άλλο, είμαι ενημερωμένη και δεν θέλω σχόλια.

Καλά αυτό δεν θα το δεις στην γερμανία γιατί δεν υπάρχουν και πολλοί μαλάκες εδώ να πληρώνουν τον παρκαδόρο για να παρκάρει το αυτοκίνητο τους πάνω στο πεζοδρόμιο (!!) κια τελικά να μπουν σε ένα μαγαζί χωρίς εξαερισμό, έξοδο κινδύνου κια καλή ακουστική, με χώρο 1 τετραγωνικό χιλιοστό για κάθε "πελάτη", με ανύπαρκτους διαδρόμους μεταξύ των τραπεζιών και κόστος μπουκαλιού - μπόμπας €100 (την στιγμή που στο σούπερμάρκετ έχει € 12).

Απαντώ και στην σήλια σχετικά κάτω.

σήλια

Είναι μεγάλη παρεξήγηση αυτό, ότι στην γερμανία δεν έχει ζωή, όλα κλείνουν μετά τις 9 κτλ.

Απλά διασκεδάζουν αλλιώς, δηλ. δεν έχουν καφετέριες με τραπεζάκια έξω (όπως στο θησείο) όπου κάθεται ο άλλος με τις ώρες και χαζολογάει.

Ακόμα και οι μικρές γερμανικές πόλεις όμως έχουν θέατρο, όπερα, συναυλίες ακόμα και τις καθημερινές και σχεδόν πάντα έχουν κόσμο (σε πολύ καλές παραστάσεις μάλιστα δεν βρίσκεις εισητήριο ακόμα και 3 μήνες πριν).

Οι φοιτητές τώρα δεν βγαίνουν τόσο όσο οι έλληνες κυρίως επειδή δεν έχουν το χαρτζιλίκι του έλληνα ( ο μέσος έλληνας φοιτητής πρέπει να έχει και το 2πλάσιο μπορώ να σου πω budget από τον γερμανό).

Μην σε ξεγελάνε όμως οι άδειοι δρόμοι.Στις φοιτητικές πόλεις (δεν λέμε στις εργατικές/βιομηχανικές) όμως οι φοιτητές κάθε βράδυ σχεδόν κάνουν αυτοσχέδια παρτάκια σε σπίτια ή και σε πάρκα ακόμα (δεδομένου ότι κανείς δεν μένει με γονείς).

Όσοι μάλιστα έχουν την τύχη να μένουν σε φοιτητικές εστίες (καμμία σχέση με τις δικές μας που είναι μόνο για όσους έχουν χαμηλά εισοδήματα) παίζουν σε εντελώς άλλα επίπεδα - περνάνε φοιτητική ζωή που πολύ απλά για εμάς είναι ά-π-ι-α-σ-τ-η.

Φαντάσου μόνο ένα μεγάλο συγκρότημα κτηρίων με πάρκο και χώρο για πάρτυ, στον οποίο κατοικούν κάπου 200-300 φοιτητές κια ούτε ένας "μεγάλος".

Βέβαια, αυτούς δεν θα τους δεις στο κέντρο της πόλης που είναι ψόφιο - αλλά τι να παν να κάνουν εκεί δηλαδή;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε τρελο χειρουργονι κανταβερακο δεν μας λες εκει αναμεσα στα κεμπαμπτζιδικα που δουλευεις το νυστερι σου τις πετυχαινεις ολες αυτες τις κακασχημες που χαλανε την σουπερ ουαου εκλεπτυσμενη αισθητικη σου?ηθελα πραγματικα να σε δω πως μοιαζεις ρε τρελο αγορι μου εσυ!μακια και νο οφενς εννοειται ετσι? emiloveyou

επισης πολυ γελασα με το καλλιτερος καλλιτερος καλλιτερος καλλιτερος! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπράβο, ακριβώς μια τέτοια απάντηση περίμενα (ήμουν σίγουρος ότι κάποιος θα το έλεγε) για να εξηγήσω την θέση μου.

Anytime, όποτε χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε :)

Τόσο ο cadaver όσο και ο φίλος μου φαίνεται να πιστεύουν ότι είναι αδύνατον να χορέψεις για λίγο με μια κοπέλα, να σου δώσει ένα φιλάκι σαν ευχαριστώ και μετά να φύγεις χωρίς αναγκαστηκά να θες να γαμήσεις ή να την παίξεις.Είναι αδύνατον να φανταστούν ότι είναι μια αυτοτελής όμορφη σκήνη, χωρίς συνέχεια.Γι'αυτούς, πρέπει υποχρεωτικά να έχει να κάνει με το σεξ.

Σιγά καλέ κ θα πεταχτεί η τίνκερμπελ από καμία γωνιά να μας ρίξει κ little bit of pixie dust..

emcolgate

Έντιτ: @maxima: Ρε σας λέω δεν είναι που είμαι εγώ μανάρι, αυτές είναι σαβούρες! Παρατηρώ μια αυξανόμενη ζήτηση για να δημοσιεύσω δείγμα από το portfolio μου.. 2-3 να το ζητήσουν ακόμα κ το ανέβασα :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν τις βλέπω, θυμάμαι μια κυριακή πρωί σε μια βορειοευρωπαϊκή πλατεία που με πήρε από το χέρι μία πανέμορφη (κυριολεκτικά όμως) κοπέλα που φορούσε ένα καπέλο με μεγάλα αυτιά σαν του bugs bunny μαζί με την παρέα της και χορεύανε.Αφου χορέψαμε λίγο, που έδωσε ένα φιλάκι στο μάγουλο, με ρώτησε πώς με λένε και από πού είμαι και μετά μου είπε, πολύ φυσιολογικά γειά.

Κατάλαβα, πάλι λάστιχο την έκανες...

Μπράβο, ακριβώς μια τέτοια απάντηση περίμενα (ήμουν σίγουρος ότι κάποιος θα το έλεγε) για να εξηγήσω την θέση μου.

Το σκηνικό αυτό που περιέγραψα πάνω, το διηγήθηκα σε δύο φίλους μου, ένα γάλλο και ένα έλληνα.

Ο γάλλος μου απάντησε: "Πολύ γλυκό!"

Ο έλληνας: " δηλαδή δεν γάμησες; καλά, τελείως μαλάκας είσαι;"

Αυτό προσπαθώ να πω λοιπόν: ότι σε εμάς το σεξ είναι τρελλή εμμονή, everything is related to sex, λες στο άλλον ήρθε μια καινούργια γιατρός στην ομάδα μας και σε διακόπτει για να ρωτήσει "καλό μουνί;" (ακόμα και να δεν πρόκειται να την δει ποτέ) κτλ.

πω φιλε υποκλινομαι τον εχεις πιασει τον παλμο επακριβως και τον περιγραφεις κι εξαιρετικα ευγε!!!!!

Εγώ πιστεύω ότι αυτές οι νοοτροπίες οφείλονται κυρίως σε στερημένη σεξουαλική ζωή και σφίξιμο.

ρε δε φταιει η στερηση νομιζω τοσο

οποιος θελει να γαμησει θα γαμησει

ολοι διαθετουν ενα εικοσαρικο στο κατω κατω να πανε σε μπουρδελο η σε στουντιο οι πιο κυριλες :P:lol:

και για οσους διαθετουν και πανω απο 20 υπαρχουν και τα call girls

αυτο οου φταιει ειναι τα πρωτογονα εγκεφαλικα κυτταρα που βρισκονται σε χρονιο απολιτισμικο σοκ μου φαινεται χαααααααααααααχαχα

εεε μααααααααα

κι οφειλονται και στο σφιξιμο εδω συμφωνουμε!!!!!!!!!!!!πολυυυυυυυυυυυυυ σφιξιμο ομως!μιλαμε για πολυυυυυ σφιιιιιιιιιιξξιμο!!!τι θα πουμε πως θα φανουμε και μαλακιες τις χαλιμας!!!

τοοοοσο σφιξιμο που ακομη κι αν τελικα καταληξουν στο σεξ που ειναι το μονο ζητουμενο,ακομη κι εκει σφιγμενοι ακραια ειναι!!ποσο μαλλον αν οντως τους ενδιαφερει ο αλλος η αλλη

να μην κανω να μην πω για να μη δωσω την ταδε και τη δεινα εντυπωση!!!

αμφοτεροι εν τω μεταξυ αυτα και μειλς και φιμειλς

μιλαμε για σφιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιξιμο οχι μαλακιιιιες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ωχ θε μου θε μου γι ακομη μια φορα λοιπον :rolleyes:

μου φαίνεται να πιστεύουν ότι είναι αδύνατον να χορέψεις για λίγο με μια κοπέλα, να σου δώσει ένα φιλάκι σαν ευχαριστώ και μετά να φύγεις χωρίς αναγκαστηκά να θες να γαμήσεις ή να την παίξεις.Είναι αδύνατον να φανταστούν ότι είναι μια αυτοτελής όμορφη σκήνη, χωρίς συνέχεια.Γι'αυτούς, πρέπει υποχρεωτικά να έχει να κάνει με το σεξ.
ρε νι με με εντυπωσιαζεις θες να γινουμε φιλοι??? :rolleyes:

Είναι μεγάλη παρεξήγηση αυτό, ότι στην γερμανία δεν έχει ζωή, όλα κλείνουν μετά τις 9 κτλ.

Απλά διασκεδάζουν αλλιώς, δηλ. δεν έχουν καφετέριες με τραπεζάκια έξω (όπως στο θησείο) όπου κάθεται ο άλλος με τις ώρες και χαζολογάει.

Ακόμα και οι μικρές γερμανικές πόλεις όμως έχουν θέατρο, όπερα, συναυλίες ακόμα και τις καθημερινές και σχεδόν πάντα έχουν κόσμο (σε πολύ καλές παραστάσεις μάλιστα δεν βρίσκεις εισητήριο ακόμα και 3 μήνες πριν).

Οι φοιτητές τώρα δεν βγαίνουν τόσο όσο οι έλληνες κυρίως επειδή δεν έχουν το χαρτζιλίκι του έλληνα ( ο μέσος έλληναςφοιτητής πρέπει να έχει και το 2πλάσιο μπορώ να σου πω budget από τον γερμανό).

Μην σε ξεγελάνε όμως οι άδειοι δρόμοι.Στις φοιτητικές πόλεις (δεν λέμε στις εργατικές/βιομηχανικές) όμως οι φοιτητές κάθε βράδυ σχεδόν κάνουν αυτοσχέδια παρτάκια σε σπίτια ή και σε πάρκα ακόμα (δεδομένου ότι κανείς δεν μένει με γονείς).

Όσοι μάλιστα έχουν την τύχη να μένουν σε φοιτητικές εστίες (καμμία σχέση με τις δικές μας που είναι μόνο για όσους έχουν χαμηλά εισοδήματα) παίζουν σε εντελώς άλλα επίπεδα - περνάνε φοιτητική ζωή που πολύ απλά για εμάς είναι ά-π-ι-α-σ-τ-η.

Φαντάσου μόνο ένα μεγάλο συγκρότημα κτηρίων με πάρκο και χώρο για πάρτυ, στον οποίο κατοικούν κάπου 200-300 φοιτητές κια ούτε ένας "μεγάλος".

Βέβαια, αυτούς δεν θα τους δεις στο κέντρο της πόλης που είναι ψόφιο - αλλά τι να παν να κάνουν εκεί δηλαδή;

νι με το φοιτητιλικι ειναι ιδιαιτερη περιπτωση.οπουδηποτε να βρισκεσαι στον κοσμο ως φοιτητης τις κραιπαλες σου θα βρεις τροπο να τις ζησεις

αυτες οι συγκεντρωσεις εξω,σε σπιτια και λοιπα ειναι τα καλυτεροτερα

αφορμη για παρτι βρισκουν με το παραμικρο απο το πουθενα,φερνει ο καθενας απο ενα μπυκαλι αιντε και τιποτα παραπανω,μαζευονται γνωστοι και καποιοι λιγοτερο γνωστοι και στηνονται τρελλα γλεντια χωρις να ξοδευτει ιδιατερα κανενας.

ειναι αλλη νοοτροπια εντελως

αντε πες εσυ στον ελληνα να κανει παρτι.θα πει το παρτι θελει φραγκα και προετοιμασιες.κι επειδη δε θελει η δεν afford να ξοδευτει κι επειδη βαριεται τις προετοιμασιες δεν κανει το παρτι αρα νοου παρτι!

οι μεν καλεσμενοι αν δεν εχεις σκασει τα φραγκα για τα ποτα κλπ και δεν εχεις κανει τις προετοιμασιες θα σε βγαλουν γυφτο!

ενω αυτοι εξω στην ουσια διαθεσιμο χωρο για παρτυ θελουν .ολα τα υπολοιπα ειναι δεδομενο οτι μοιραζονται.καλα να μη μιλησω για σκανδιναβους!η νοοτροπια τους ειναι απλως μερα με τη νυχτα με τη δικη μας σε ο,τι αφορα τα λεφτα.

ο καθενας τα δικα του.σε καλω στο παρτυ μου στο γαμο μου???πληρωνε ο,τι φας και ο,τι πιεις!!! :anavwfwties:

τεσπα που λες ακομη κι αυτα ρε συ νιμε τα παρτακια εκτος επαγγελματικων χωρων ,οσο μεγαλωνουν οι ηλικιες τοσο και εκλειπουν

που λες δε μιλαμε για φοιτητες μιλαμε για το μεσο ενηλικα

τα θεατρα την οπερα και τα σινεμα τα θεωρω περισοστερο ψυχαγωγια παρα pure hardcore διασκεδαση.κι εγω αναφερομουν σ ε τετοια διασκεδαση.

στο θεατρο την οπερα και το σινεμα εισαι υποχρεωμενος να ακολουθησεις κανονες να εισαι καθισμενος σε ενα καθισμα και να βγαζεις το μοκο.

σε μπαρ κλαμπ μουζουκοκαταστασεις κλπ πινεις χορευεις τραγουδας δυνατα,φωναζεις τα σπας :anavwfwties: κλπ κλπ ξεδινεις! :rolleyes:

σαν το γηπεδο ενα πραμα :lol: χωρο διασκεδασης τι θεωρω και το γηπεδο :rolleyes::D

που λες σε ο,τι αφορα διασκεδαση σε μπαρ κλαμπ και τετοια,δεν παιζει η ποικιλια και η πληθωρα η ελληνικη στη γερμανια και σε αλλες εκει προς τα πανω χωρες τις καθημερινες μετα τις 11 12 με την καμια,παραδεξου το.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τόσο ο cadaver όσο και ο φίλος μου φαίνεται να πιστεύουν ότι είναι αδύνατον να χορέψεις για λίγο με μια κοπέλα, να σου δώσει ένα φιλάκι σαν ευχαριστώ και μετά να φύγεις χωρίς αναγκαστηκά να θες να γαμήσεις ή να την παίξεις.Είναι αδύνατον να φανταστούν ότι είναι μια αυτοτελής όμορφη σκήνη, χωρίς συνέχεια.Γι'αυτούς, πρέπει υποχρεωτικά να έχει να κάνει με το σεξ.

Σιγά καλέ κ θα πεταχτεί η τίνκερμπελ από καμία γωνιά να μας ρίξει κ little bit of pixie dust..

emcolgate

χααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχα γεια σου ρε κανταβερ γελασα το παραδεχομαι!!

αυτο θα πει ποPνηρο ελληνικο μυαλο.

αθωοτητα ανυπαρκτη!!

που σαι ρε ρεμι να ταχθεις στο πλευρο του νιμε να τους κανετε μαθηματα!!!!!!!!!!οπου "τους" βλεπε κανταβερ και τους 8,5 στους 10 ελληνες ανδρες κι αιντε πες και τις 7 στις 10 ελληνιδες :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά δεν τίθεται θέμα, σε ξενερωσιά είμαστε πρώτοι. Πας στο Cavo Paradiso και ο Έλληνας κάνει μπαμ από μακριά. Ο Γάλλος, ο Ολλανδός έχει ξεβιδωθεί στο χορό και ο άλλος κουνάει το κεφάλι του με το ρυθμό πάνω κάτω και στην καλύτερη χτυπάει και κανένα παλαμάκι.

λολολο καλα αυτο με το παλαμακι κι αν ειναι!!!!!!καβο παραντισο και παλαμακι??!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ εγραψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΟΥΣ ΙΣΟΠΕΔΩΣΕΣ ΠΑΝΤΕΛΩΣ!ΛΟΛ

Το πρόβλημα είναι το κόμπλεξ κατωτερότητας. Φοβάται οτι με το παραμικρό θα δώσει λαβές για σχόλια, οπότε προτιμάει να κάθεται σε μία γωνιά και να κάνει τα σχόλια ο ίδιος εκ του ασφαλούς. ΄

αν δεν ειναι αυτο η επιτομη του πεταω τη ζωη μου στα σκυλια(βλεπε γουντεν σγουορντς :P )τοτε ποια ειναι?????γιατι μη μου πειτε οτι η συμπεριφορα αυτη περιοριζεται μονο στο κλαμπ...

Δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράγμα από το να πηγαίνεις σε club με electro μουσική και να βλέπεις άτομα να κάθονται ακίνητα με βλέμμα δήθεν σνομπ και βαρεμάρας. Και αυτό που μου τη δίνει περισσότερο είναι οτι πάντα υπάρχει μία δικαιολογία του τύπου "έλα μωρέ το Space μόνο κάγκουρες μαζεύει", "η μουσική του ήταν για τα μπάζα", "ξενέρωσα με τον κόσμο, ήταν λίγο δεύτερος".

εδω μιας κι αναφερθηκε η λεξη καγκουρας να επισημανω κατι

ακομη κι αυτος ο διαχωρισμος τρεντι vs καγκουρα ΒΠ στιλ vs ΔΠ στιλ κλπ ακομη κι αυτα ρε παιδες τα βρισκω τραγικα.

μπαινω κι εγω στο τριπακι αγρια συχνα και θυμωνω πολυ με τον εαυτο μου!

με βλεπω να εχω μια εικονα και μονο μπροστα μου και βασει ρουχων και γενικοτερου στυλ και μονο να καταληγω σε συμπερασματα και η να σνομπαρω η να θαυμαζω/ζηλευω στιγμες στιγμες

τι σημαινει δηλαδη??οτι ο ταδε που ντυνεται ετσι χαλια κατ εμε,δεν ειναι καλο παιδακι ας πουμε κι οτι ο αλλος που ντυνεται γαματα ειναι γαμω τα παιδια????μη χεσω!!!αν ο καθενας μας καταφερνε κι εγραφε στα παλια του τα παπουτσια αυτες τις ταμπελες θα υποχωρουσε και μερος τους σφιξιματος...που λεγαμε παραπανω νομιζω...

πχ μη μου πειτε οτι εσας ολοι οι φιλοι σας απο το παρελθον οι ολοι οι συγγενεις σας,πληρουν τα αισθητικα σας κριτηρια σε ο,τι αφορα τα μαλλια τους τα ρουχα τους τα παπουτσια τους κι ολο τους το στυλ...γιατι δε θα σας πιστεψω.

στανταρ δεν τα πληρουν ολοι.αυτο δε σημαινει ομως οτι δνε τους εκτιματε δε τους θαυμαζετε η δε τους αγαπατε.

γιατι λοιπον να βαζουμε χι αμεσως υποσυνειδητα σε πολλους λογω του στιλ τους μη διαθετοντας κανενα αλλο στοιχειο τους??

καλα ξεφυγα τωρα αλλα ενιγουει

Γιατί στη Σύρο,που πέταξα λίγο νερό στον αέρα και ήρθε ένας από το μαγαζί, με έπιασε από τον ώμο και μου είπε "Μην τολμήσεις να ξαναπετάξεις νερό!"

χαχαχααχ θεος!ΟΟολο παραπονο σαν παιδακι που το τιμωρησαν για το πλεον φυσικο πραμα ον ερθ το να πεταξεις νερο στο αερα μεσα σε ενα μαγαζι... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνω με την αποψη οτι δεν χρειαζεται ντε και καλα, αμα γνωρισουμε καποια να την πηδη...με κιολας!!

Μου τη σπαει που οταν παμε σε καποιο ορθαδικο και χορευω να με κοιτανε οι "υπερηλικες" και να λενε τι κανει τωρα!!

Οτι θελω κανω!! Μια φορα ρωτησα εναν που με κοιτουσε, με ενα βλεμμα γκαστρωμενης φοραδας, γιατι καθεται και δε χορευει!! Καθοταν επι δυο ωρες μαζι με εναν αλλο στο διπλανο τραπεζι και δεν ανταλλαξαν καμια κουβεντα, ουτε το κεφαλι τους δεν κουνησαν για ωρες!! Αφου νομιζα οτι καποια ειχε βαλει στο ματι, αλλα εκει που κοιτουσε δεν υπηρχε ψυχη!!

Μου κορδονωταν κιολας με ενα πουκαμισο, τα μαλλια καγκελο που ετσι και εκανε χειροφιλημα σε καμια κοπελια κοντευε να τις τρυπησει το ματι και να να την καταντησει μονοφθαλμη.

Με κοιτουσε με ενα βλεμμα λες και με ελεγε εγω ειμαι ο γαμιας εδω μεσα και περιμενω την ευκολη!!!

Ισα ρε μεγαλεεε μαζεψε την λιγο γιατι θα αναγκαστουμε να κανουμε περιτομη για να μη σφηνωσει πουθενα!! Ισααα ρε απο το πολυ αρωμα θα μπερδευτουν τα σκυλια του μαγαζιου και θα σε κατουρησουν. Ασε που κοντευουμε να παθουμε και ασμα απο την ελλειψη οξυγονου!!

ΕΕΕ και ενω χορευα με μια φιλη μου , με ξανακοιταει με υφος λες και ειδε φαντασμα με το στομα ανοιχτο(φιλε τι εγινε ξυπνησε η αρκουδα απο τη χειμερια ναρκη μεσα στη κουφαλα του δοντιου και θελει να βγει) και λεω απο μεσα "Μη φοβασε κοιτα εκει στη γωνια σου, οπου να ναι τωρα στα κοντα, σε καμια 4 ωρες καποια θα σκονταψει και θα σε δει (απο την ποσοτητα του αρωματος του θα ζαλιστει η κοπελα). Και αν δε γ.... σημερα μη χαλιεσαι αυριο παλι, στην ιδια καρεκλα, στο ιδιο μαγαζι να αναρωτιεσαι "μαλακα με ειδε καμια η τζαμπα πλυθηκα με το αρωμα"!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρατήστε τα όλα κ πιάστε μπρεικντανς ή δημοτικούς χορούς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά δεν τίθεται θέμα, σε ξενερωσιά είμαστε πρώτοι. Πας στο Cavo Paradiso και ο Έλληνας κάνει μπαμ από μακριά. Ο Γάλλος, ο Ολλανδός έχει ξεβιδωθεί στο χορό και ο άλλος κουνάει το κεφάλι του με το ρυθμό πάνω κάτω και στην καλύτερη χτυπάει και κανένα παλαμάκι.

λολολο καλα αυτο με το παλαμακι κι αν ειναι!!!!!!καβο παραντισο και παλαμακι??!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ εγραψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΟΥΣ ΙΣΟΠΕΔΩΣΕΣ ΠΑΝΤΕΛΩΣ!ΛΟΛ

Το πρόβλημα είναι το κόμπλεξ κατωτερότητας. Φοβάται οτι με το παραμικρό θα δώσει λαβές για σχόλια, οπότε προτιμάει να κάθεται σε μία γωνιά και να κάνει τα σχόλια ο ίδιος εκ του ασφαλούς. ΄

αν δεν ειναι αυτο η επιτομη του πεταω τη ζωη μου στα σκυλια(βλεπε γουντεν σγουορντς :P )τοτε ποια ειναι?????γιατι μη μου πειτε οτι η συμπεριφορα αυτη περιοριζεται μονο στο κλαμπ...

Δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράγμα από το να πηγαίνεις σε club με electro μουσική και να βλέπεις άτομα να κάθονται ακίνητα με βλέμμα δήθεν σνομπ και βαρεμάρας. Και αυτό που μου τη δίνει περισσότερο είναι οτι πάντα υπάρχει μία δικαιολογία του τύπου "έλα μωρέ το Space μόνο κάγκουρες μαζεύει", "η μουσική του ήταν για τα μπάζα", "ξενέρωσα με τον κόσμο, ήταν λίγο δεύτερος".

εδω μιας κι αναφερθηκε η λεξη καγκουρας να επισημανω κατι

ακομη κι αυτος ο διαχωρισμος τρεντι vs καγκουρα ΒΠ στιλ vs ΔΠ στιλ κλπ ακομη κι αυτα ρε παιδες τα βρισκω τραγικα.

μπαινω κι εγω στο τριπακι αγρια συχνα και θυμωνω πολυ με τον εαυτο μου!

με βλεπω να εχω μια εικονα και μονο μπροστα μου και βασει ρουχων και γενικοτερου στυλ και μονο να καταληγω σε συμπερασματα και η να σνομπαρω η να θαυμαζω/ζηλευω στιγμες στιγμες

τι σημαινει δηλαδη??οτι ο ταδε που ντυνεται ετσι χαλια κατ εμε,δεν ειναι καλο παιδακι ας πουμε κι οτι ο αλλος που ντυνεται γαματα ειναι γαμω τα παιδια????μη χεσω!!!αν ο καθενας μας καταφερνε κι εγραφε στα παλια του τα παπουτσια αυτες τις ταμπελες θα υποχωρουσε και μερος τους σφιξιματος...που λεγαμε παραπανω νομιζω...

πχ μη μου πειτε οτι εσας ολοι οι φιλοι σας απο το παρελθον οι ολοι οι συγγενεις σας,πληρουν τα αισθητικα σας κριτηρια σε ο,τι αφορα τα μαλλια τους τα ρουχα τους τα παπουτσια τους κι ολο τους το στυλ...γιατι δε θα σας πιστεψω.

στανταρ δεν τα πληρουν ολοι.αυτο δε σημαινει ομως οτι δνε τους εκτιματε δε τους θαυμαζετε η δε τους αγαπατε.

γιατι λοιπον να βαζουμε χι αμεσως υποσυνειδητα σε πολλους λογω του στιλ τους μη διαθετοντας κανενα αλλο στοιχειο τους??

καλα ξεφυγα τωρα αλλα ενιγουει

Γιατί στη Σύρο,που πέταξα λίγο νερό στον αέρα και ήρθε ένας από το μαγαζί, με έπιασε από τον ώμο και μου είπε "Μην τολμήσεις να ξαναπετάξεις νερό!"

χαχαχααχ θεος!ΟΟολο παραπονο σαν παιδακι που το τιμωρησαν για το πλεον φυσικο πραμα ον ερθ το να πεταξεις νερο στο αερα μεσα σε ενα μαγαζι... :lol:

οχι ρε Σηλια δεν τα πληρουν ....αλλα γι αυτο δεν θα τους πιαναμε ποτε γκομενους....κατα τα αλλα τους αγαπαμε και τους θαυμαζουμε βεβαιως βεβαιως

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α στο διάλο με τον μαλάκα! Μου θέλουνε και club! Επειδή τους έκανα λίγο λούτσα δηλαδή, τσουπ, μου ήρθε ο φουσκωτός να με κάνει ντα... embomb

εσυ ησουν ρε γαμωτο που ειχε καταβρεξει τον κοσμο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά δεν τίθεται θέμα, σε ξενερωσιά είμαστε πρώτοι. Πας στο Cavo Paradiso και ο Έλληνας κάνει μπαμ από μακριά. Ο Γάλλος, ο Ολλανδός έχει ξεβιδωθεί στο χορό και ο άλλος κουνάει το κεφάλι του με το ρυθμό πάνω κάτω και στην καλύτερη χτυπάει και κανένα παλαμάκι. Το πρόβλημα είναι το κόμπλεξ κατωτερότητας. Φοβάται οτι με το παραμικρό θα δώσει λαβές για σχόλια, οπότε προτιμάει να κάθεται σε μία γωνιά και να κάνει τα σχόλια ο ίδιος εκ του ασφαλούς. ΄

Δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράγμα από το να πηγαίνεις σε club με electro μουσική και να βλέπεις άτομα να κάθονται ακίνητα με βλέμμα δήθεν σνομπ και βαρεμάρας. Και αυτό που μου τη δίνει περισσότερο είναι οτι πάντα υπάρχει μία δικαιολογία του τύπου "έλα μωρέ το Space μόνο κάγκουρες μαζεύει", "η μουσική του ήταν για τα μπάζα", "ξενέρωσα με τον κόσμο, ήταν λίγο δεύτερος".

Γιατί στη Σύρο, που πέταξα λίγο νερό στον αέρα και ήρθε ένας από το μαγαζί, με έπιασε από τον ώμο και μου είπε "Μην τολμήσεις να ξαναπετάξεις νερό!"

Εγώ ξέρω μια φορά, οτι αν υπάρχει καλή παρέα, φυσικά άφθονο αλκοόλ και καλή μουσική (με αυτή τη σειρά) περνάς πάντα καλά.

Πάντως μην περιμένει κανείς να βρεί κόσμο που δεν είναι δήθεν σε mega-clubs και μπουζούκια (άσε που και τα δύο τα έχω συνδέσει με τους παράγοντες στη σχολή, και μου φέρνει εμετό και μόνο η ιδέα, να συναντήσω κανένα ΔΑΠίτη με κοστούμι) emanakatevomaiemanakatevomai

ειμαστε ξενερωτοι ...τι να κανουμε...

emoops

η'πιο ντρΟπαλοι

'η πιο βαρυΜαγκες

η' πιο χεστηδες

η' πιο στα παπαρια μας

'η---------------

-----------------------------

------------------

'η ολα τα ανωτερω

ΔΙΑΛΕΞΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ :splats:

***ασε ο χορος των περισσοτερων ξρνων ειναι λες και βιδωνονται στο πατωμα... :P

***ο ελληνας αμα δεν ξερει πιρουετα δεν χορευει..... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

***ο ελληνας αμα δεν ξερει πιρουετα δεν χορευει.....

βλ. και το προσφιλες ασμα "μηπως ησουν στα μπολσοι μπαλαρινα απο σοι..."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οχι ρε Σηλια δεν τα πληρουν ....αλλα γι αυτο δεν θα τους πιαναμε ποτε γκομενους....κατα τα αλλα τους αγαπαμε και τους θαυμαζουμε βεβαιως βεβαιως

ααααα εγω δεν ειχα στο νου μου γκομενικα ρε οταν τα λεγα αυτα τα περι καγκουρων κλπ.γενικοτερα περι ανθρωπινων σχεσων μιλουσα

το ρωτικο ειναι αλλου παπα βαγελιο.κει παιζουν αλλοι κανονες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

***ο ελληνας αμα δεν ξερει πιρουετα δεν χορευει..... :lol:

ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑ

ΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑ ΑΧΑΧΧΑ ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

ΘΕΟΣ ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΑ ΠΕΣ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 8 ΛΕΞΕΙΣ (ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΤΕΛΕΙΕΣ:P)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. όταν περνάει μια ωραία γυναίκα, θα αρχίσει ο γραικός τα καραγκιοζιλίκια και "πω πω μια κωλάρα" και δεν συμμαζεύται.Αντίθετα εδώ, οι άνδρες είναι πιο χαλαροί.Αυτό δεν είναι επειδή είναι ξενέρωτοι (όπως λανθασμένα πιστεύουμε), αλλά επειδή έχουν ικανοποιητική σεξουαλική ζωή και δεν τρελαίνονται κιόλας να κάνουν τον πίθηκο επειδή πέρασε μια όμορφη κοπέλα.Όσο λιγότερο κάνεις σεξ, τόσο περισσότερο το σκέφτεσαι όπου σταθείς και βρεθείς.

καλα εεε εεεεετσι δωσε.με συγκλονιζεις που αν και ελληνας και αντρας εντοπιζεις το σουριελε-παραλογο της ολης φασης στο μεγαλειο της

εγω παντως δεν πιστευω οτι το κανουν επειδη ντε και καλα ειναι πεινασμενοι.

οφειλεται η συμπεριφορα αυτη σ εμεγαλο ποσοστσο στο οτι ετσι εχουν γαλουχηθει πως να στο πω ρε παιδι μου ετσι εχουν μαθεισε

καταρχην ρε συ οι ελληνες δεν εχουν αποδεχτει και οικειοποιηθει τη γυμνια του ανθρωπινου σωματος.

σωμα ειναι ρε πουστη,σωμα...το σωμα μας...το σωμα μας δεν υπαρχει μονο για να γαμηθει,το σωμα μας ειναι εμεις και το εμεις δεν εμπεριεχει μονο τη σεξουαλικοτητα μας και την αναπαραγωγη μας περιεχει απειρα πραματα.

τους βλεπεις κοιταν σαν χανοι αν δουν ποδια γυμνα χερια γυμνα καμπυλες να διαγραφονται,στηθος να φαινεται,πλατη να φαινεται ο,τι κι αν φαινεται κατευθειαν στο σεξουαλικο το μυαλο

και τα ιδια και οι γυναικες για τους ανδρες

δεν ξερω η πολυ καυλιαρηδες ειμαστε ως λαος η πολυ πρωτογονοι δε μπορω να το εξηγησω αλλιως ειλικρινα!

καραενοχοποιημενο το σεξ...κατ εμε αυτο που δεν κανουν οι ελληνες ειναι να αποσυνδεσουν το σεξ κι οτι συμβαινει εκεινα τα λεπτα εκεινες τις ωρες τις μερες:D:P που πηδιουνται με ολα τα υπολοιπα.

πηδιεσαι ριχνεις τα καντηλια σου γινεσαι και βιαιος και προστυχος ενιοτε αλλα μεχρι εκει.οταν τελειωσει αυτο ο αλλος ειναι κι ενα σωρο αλλα εκτος του της τυπου τυπισσας με τον την οποιο α γαμηθηκες σκληρα και προστυχα πριν λιγο η χθες η προχθες.

πχ το οτι η αλλη γαμηθηκε προστυχα μαζι σου δε σημαινει οτ το κανει με ολους ετσι οτι ειναι πουτανα η προστυχη ως ανθρωπος ξερω γω

ενας ανδρας η μια γυναικα με εντονη εκδηλη σεξουαλικοτητα δε σημαινει ειναι φθηνος φθηνη ντε και καλα και ως ανθρωπος γενκοτερα

το οτι πηδηχτηκατε δε σημαινει οτι εφυγε τωρα καθε ιχνος αθωοτητας απο τη σχεση σας ουτε το οτι δε μπορειτε να συνυπαρχετε ως μη εραστες απο δω και περα ουτε οτι θα παντρευετιε

χμμμμ πως να το πω αλλιως

με ποναει το χερι μου και δε μπορω να σκεφτω τωρα :anavwfwties:

τεσπα με απλα λογακια οι ελληνες για να μην πω οι ανθρωποι γενικοτερα,δεν εχουμε αποδεχτει τη γυμνια μας και τη σεξουαλικοτητα μας ως κατι ακρως φυσιολογικο οπως και ειναι αλλα το χουμε αναγει σε ολοκληρο θεμα και τους βλεπεις ολους καθονται κι ασχολουνται και συνηθως βασανιζονται μ αυτο νυχθημερον

περα απο το σεξ υπαρχει και ο ερωτας....μην το ξεχναμε....

***δεν νομζω οτι η σκεψη μας γυρναει παντα γυρω απο το σεξ....

πιστεψε με το να πηδιεσαι και να ειμαστε φιλοι καινα υπαρχει αθωοτητα στην σχεση μας και μπλα μπλα μπλα...δεν κολλανε και πολυ στην πραξη....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.