Jump to content

Μήπως εκεί στο Βορρά δεν είναι και τόσο ξενέρωτοι τελικά;


Recommended Posts

Δεν ξέρω αν ανταποκρίνονται στην αλήθεια και μάλλον μόνο με ένα ταξίδι θα μάθω αλλά μήπως εκείνη η διαφήμιση της Ursus (τη θυμάστε;), "το πάρτυ στην Ισλανδία κρατάει όσο η νύχτα (δηλ. 6 μήνες το χειμώνα)", έλεγε αλήθεια;

Μήπως εδώ στην Ελλάδα κουβαλάμε την καθημερινότητα και στις εξόδους μας και απλά πίνουμε το ποτό μας κοιτώντας ο ένας τον άλλο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 109
  • Created
  • Last Reply

εχω φιλο τρελλο παρτι ανιμαλ που ειχε ταξιδεψει σε απειρα μερη ον ερθ μεχρι τα 27 του κι ομως με το που αποφοιτησε στα 27 και πριν πιασει δουλεια(προφανως και δεν ειναι ελληνας) απ ολα τα μερη ον ερθ διαλεξε να παει ισλανδια για δυο βδομαδες για τρελλο μεθυσι τρελλο παρτινγκ και ξεδωσιμο!!!!!! δεν ειχε ξαναπαει τιλ δεν!

για μενα και μονο επειδη το διαλεξε ο συγκεκριμενος φρεντ μου το μερος αυτο τη δεδομενη χρονικη στιγμη δεδομενης της ψυχουνθεσης του εκεινη την περιοδο βλεπε ειχε πεσει σε καταθλιψη μουαχαχα :lol: επειδη φοιτητικη ζωη οβερ και θα μπαινε στο λουκι του ενηλικα εργαζομενου,ειναι εγγυηση το μερος λεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

υγ ντουκουλου μπαρκαρω αποψε....... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup τι γλώσσα είναι αυτά; σανσκριτικά;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ειχε ξαναπαει τιλ δεν!

Καποιος να μου εξηγησει ποιο ειναι το νοημα!! Δε βγαζω ακρη απο τη προταση!! :blink:

ΡΕΕΕ αρχισα να μην καταλαβαινω τη γραφει η shlia και ανησυχω μηπως εχω χαλασει!!! :unsure:

Cadaver ...γελιο πολυ με το παστ σου!! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτά είναι τα νέα Esperanto!

Είναι θέμα χρόνου πριν γίνουν η επίσημη γλώσσα επικοινωνίας των εθνών!

Βοήθειά μας..

desperado! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η καλη νυχτερινη ζωη της Ελλαδας ειναι αλλο ενα απο τα χιλιαδες παραμυθια της νεας ελληνικης μυθολογιας.Οσοι εχουν παει 2,3 ουσιαστικες βολτες καπου αλλου ξερουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσοι έχουν διασκεδάσει στον αγγλικό βορρά πάντως θεωρούν τη διασκέδαση στο καφενείο ενός ορεινού χωριού της Πελοποννήσου με 5 μόνιμους κατοίκους τρελή ποιότητα. Αν θέλετε να ξαναεκτιμήσετε την ελληνική διασκέδαση, πλιζ πλιζ πλιζ ελάτε στον αγγλικό βορρά!

Εκτός αν το μεθύσι, τα ΑΣΧΗΜΑ ξέκωλα, οι αναίσθητοι στη μέση του δρόμου και οι φωνές χωρίς λόγο is your thing.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα ΑΣΧΗΜΑ ξέκωλα

ρε παιδια εκτος απο τις ξεπλυμενες και τις βλαχαρες αγγλιδες υπαρχουν κι ενα σωρο θεες αγγλιδες που εκτος απο ομορφες εχουν και γαμω τα στιλ

μονο γω τς συναντω ρε πουστη αυτες;;;;αλλιως δεν εξηγειται να ειστε ολοι οι εις τας αγγλιας τοσο πια απογοητευμενοι απο το θηλυκο πληθυσμο

ολοι αυτο λετε και ξαναλετε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

You've got a point αν και τα μεγάλα dance events πάντα από το Βορρά ξεκινούσαν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα ΑΣΧΗΜΑ ξέκωλα

ρε παιδια εκτος απο τις ξεπλυμενες και τις βλαχαρες αγγλιδες υπαρχουν κι ενα σωρο θεες αγγλιδες που εκτος απο ομορφες εχουν και γαμω τα στιλ

μονο γω τς συναντω ρε πουστη αυτες;;;;αλλιως δεν εξηγειται να ειστε ολοι οι εις τας αγγλιας τοσο πια απογοητευμενοι απο το θηλυκο πληθυσμο

ολοι αυτο λετε και ξαναλετε

Και βεβαια υπαρχουν πολλες αγγλιδες θεες, ποιος ειπε το αντιθετο. Και ακομα και οι ασχημες αγγλιδες εχουν πολυ ωραιο σωμα ;)

Το προβλημα ειναι οτι εχουν παει τουλαχιστο με καμια 15αρια αντρες κι οτι πινουν σαν νταλικερηδες emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν λες καμιά 15αριά άντρες εννοείς κάθε βράδυ φαντάζομαι, έτσι;

Κι όταν λες πολύ ωραίο σώμα εννοείς τις μπυροκοιλιές φαντάζομαι;

Τι σταδιάλα, μόνο εδώ που είμαι είναι τραγικές οι Αγγλίδες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το προβλημα ειναι οτι εχουν παει τουλαχιστο με καμια 15αρια αντρες κι οτι πινουν σαν νταλικερηδες emno

ελα ρε μεγαλε!

οσο και να προσπαθω να σε συμπαθησω, μου πετας κατι τετοια αυτιστικα και με αποτρεπεις!

και οχι,δεν εχω παει με καμια 15αρια αντρες ουτε πινω σαν οδηγος νταλικας

(αληθεια,πώς πινουν οι νταλικερηδες?ηξερα οτι ειναι βρωμοστομοι,αλλα δεν μπορουσα να φανταστω οτι κανουν καταχρηση αλκοολ,

αφου ειναι συνεχεια πανω στο τιμονι οι ανθρωποι...)

αλλα θεωρω απαραδεκτο, ψυχιατρε μου, να δινετε μια απαντηση γεματη ανοητα κλισε ;)

emarupemiloveyou
δε σε αδικω/

ειμαι αξιαγαπητη :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην με τσιγκλάτε βραδιάτικα!

Μιλάμε για τρελή σαβουροκατάσταση!!!

Αυτό που μου φοράνε όλες σουπερμινι - ανεξαρτήτως διαμέτρου μπουτιού - με ενα τσιτάκι κ βγαίνουν για βράδυ? Κατα τις πρώτες πρωινές ώρες εισέρχονται στο κεμπαπάδικο (ναι εκεί τις συναντάω καθε φορά δεν τα πίνουμε κ πάρεα) ξυπόλιτες με την γόβα στο χέρι αν δεν απωλέσθη (ε καλα 5λιρες απ' τα primark) και το πόδι να μου θυμίζει τον σκύλο μου όταν τον κατάβρεχα με το λάστιχο στον κήπο!

Να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι με ενοχλεί περισσότερο, η ασχήμια ή η βλαχιά, τείνω όμως προς την βλαχιά!

ΥΓ Οχι άλλο φακε ταν ΕΛΕΟΣ!!

ΥΓ2 Τι 15 αντρες ρε Papaphillips? Σταμάτα να ασχολείσαι με τις 17χρονες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί στα Λονδίνα να είναι αλλιώς Κανταβεράκη. Εδώ είναι Νορθ Γουέστ και γαμάμε περισσότερο :P :P :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ Οχι άλλο φακε ταν ΕΛΕΟΣ!!

λοιπον,δεν ξερω τι γινεται στη μεγαλη βρετανια,την οποια ουδεποτε εχω επισκεφθει,

αλλα στο βερολινο που πηγα περισυ κι εκατσα καμια 15αρια μερες,

οι γυναικες που κυκλοφορουσαν μπρονζε μεσα στο καταχειμωνο,

οπως με πληροφορησαν αλλα και οπως η ιδια διαπιστωσα,

ανηκαν κατεξοχην στα "κατωτερα" κοινωνικα στρωματα/

γενικα,στον πολιτισμενο δυτικο κοσμο,τα τελευταια αρκετα ετη

το εντονο μαυρισμα θεωρειται πασε-ισχυει κατι διαφορετικο στη γηραια αλβιωνα?

ΥΓ2 Τι 15 αντρες ρε Papaphillips? Σταμάτα να ασχολείσαι με τις 17χρονες!

ναι,το ομολογω,ειμαι 17μισο :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην με τσιγκλάτε βραδιάτικα!

Μιλάμε για τρελή σαβουροκατάσταση!!!

Αυτό που μου φοράνε όλες σουπερμινι - ανεξαρτήτως διαμέτρου μπουτιού - με ενα τσιτάκι κ βγαίνουν για βράδυ? Κατα τις πρώτες πρωινές ώρες εισέρχονται στο κεμπαπάδικο (ναι εκεί τις συναντάω καθε φορά δεν τα πίνουμε κ πάρεα) ξυπόλιτες με την γόβα στο χέρι αν δεν απωλέσθη (ε καλα 5λιρες απ' τα primark) και το πόδι να μου θυμίζει τον σκύλο μου όταν τον κατάβρεχα με το λάστιχο στον κήπο!

Να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι με ενοχλεί περισσότερο, η ασχήμια ή η βλαχιά, τείνω όμως προς την βλαχιά!

ΥΓ Οχι άλλο φακε ταν ΕΛΕΟΣ!!

ΥΓ2 Τι 15 αντρες ρε Papaphillips? Σταμάτα να ασχολείσαι με τις 17χρονες!

ααααα ρε κανταβέρι εχω τρελλη περιεργεια να δω πως ειναι η χαρη σου emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γενικα,στον πολιτισμενο δυτικο κοσμο,τα τελευταια αρκετα ετη

το εντονο μαυρισμα θεωρειται πασε-ισχυει κατι διαφορετικο στη γηραια αλβιωνα?

Έλα που προσπαθώ να το εξηγήσω σε μια γνωστή και δεν το καταλαβαίνει! Δεν κάνεις ένα κόπο κι εσύ; emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια που λέμε για μαύρισμα, τα παλιά τα χρόνια το λευκό δέρμα ήταν δείγμα κοινωνικής ανωτερότητας στη Βρετανία (τα χρόνια της Ελισάβετ ένα πράμα). Αυτό δεν έχει απαραίτητα αλλάξει. Είναι τα χαμηλά κοινωνικά στρώματα που τρέχουν στα τανάδικα, που πολλές φορές διαφημίζουν και κάτι κορυφαία τύπου "get a party tan now". Πας, ψήνεσαι και πας να μεθύσεις με άλλο στυλ.

Είναι τα ίδια χαμηλά κοινωνικά στρώματα που βλέπουμε στα λαγανομαλιοφαληράκια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ευχαριστω,με επιβεβαιωνεις/

Έλα που προσπαθώ να το εξηγήσω σε μια γνωστή και δεν το καταλαβαίνει! Δεν κάνεις ένα κόπο κι εσύ; confused.gif
βεβαιως,αν πιστευεις οτι μπορω να την πεισω :)

(εισαι σιγουρος οτι δεν εχει απλα γυφτικη φλεβα? :P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα ΑΣΧΗΜΑ ξέκωλα

ρε παιδια εκτος απο τις ξεπλυμενες και τις βλαχαρες αγγλιδες υπαρχουν κι ενα σωρο θεες αγγλιδες που εκτος απο ομορφες εχουν και γαμω τα στιλ

μονο γω τς συναντω ρε πουστη αυτες;;;;αλλιως δεν εξηγειται να ειστε ολοι οι εις τας αγγλιας τοσο πια απογοητευμενοι απο το θηλυκο πληθυσμο

ολοι αυτο λετε και ξαναλετε

Πας καλα ? ειναι ασχημες λεμε

κατα τα αλλα , οι αντρες εδω μερικες φορες ειναι οντως πολυ ωραιοι ( μονο που μπορει να ειναι λιγο ξενερουα για τα δικα μας τα γουστα )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως γενικεύεις; Δεν μπορεί να είναι όλες τόσο χάλια! Τι στο καλό; Και στην Κω και στη Ρόδο έχω δει πολλές άνω του μετρίου! Και δεν είναι απαραίτητα των χαμηλότερων κοινωνικών στρωμάτων. Άσε που συνήθως οι Αγγλίδες σε σχέση με άλλες Βορειοευρωπαίες έχουν πιο στρογγυλά χαρακτηριστικά προσώπου => πιο γλυκές και πιο όμορφες. Τώρα σε ότι αφορά το σώμα, είναι στο χέρι της καθεμιάς σας πώς θα το χειριστεί. ;)

(εισαι σιγουρος οτι δεν εχει απλα γυφτικη φλεβα? :P )

Λες να είναι τσιγγάνα ψυχή; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.