Jump to content

Χρωστουμενα μαθηματα


Rapsodos

Recommended Posts

Τι διάρκεια έχει η εξεταστική σε κάθε σχολή?Αλεξανδρούπολη τον Ιούνιο είναι 5 βδομάδες, 4 βδομάδες Σεπτέμβρη και 5 βδομάδες Φεβρουάριο.Αυτά ισχύουν μέχρι 5ο έτος για εκτοετείς δεν γνωρίζω.Στις υπόλοιπες σχολές τι γίνεται?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply
Τι διάρκεια έχει η εξεταστική σε κάθε σχολή?Αλεξανδρούπολη τον Ιούνιο είναι 5 βδομάδες, 4 βδομάδες Σεπτέμβρη και 5 βδομάδες Φεβρουάριο.Αυτά ισχύουν μέχρι 5ο έτος για εκτοετείς δεν γνωρίζω.Στις υπόλοιπες σχολές τι γίνεται?

Γιάννενα : Σεπτέμβρης ==> 1 month

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοείται ότι υπάρχουν παιδιά που καταφέρνουν τα πάντα. Ήδη από το φόρουμ μπορώ να ονοματίσω 5-6, εγώ στην σχολή μου είχα παιδιά και πολύ καλούς φοιτητές/τριες και πολύ άνετους και cool και η αδερφή μου δεν κόπηκε ποτέ σε μισό μάθημα και την ξέρουν στα μπουζούκια της αθήνας με το μικρό της όνομα :P

Πολυ σπανιο αυτο εως αδυνατον ,οι τελειοι φοιτητες δηλαδη αυτοι που εχουν περασει ολα τα μαθηματα μπορει ηλικιακα να ειναι 21 -22 χρ. αλλα απο εμπειριες ειναι 13ων ,και ο τροπος που κινουνται φαινεται οτι ειναι ατομων αβγαλτων του νηπιαγωγειου η μπορει να μοιαζουν με συντηρητικους γερους 45χρονων...

Απο την αλλη μερια ,οι φοιτητριες που τα πενανε ολα με την πρωτη ,κατα ενα μεγαλο ποσοστο παραλληλα διαλεγουν και σε τι χρωμα ραφι θα καθησουν ,καθως ειναι ακρως ξενερωτα πλασματα,δεν ειναι "γυναικες" αν και εχουν τα 2γενη χαρ/κα του φυλου...

Αλλα ετσι ειναι η κοινωνια ο καθενας παιζει το ρολο του σ'αυτη,και οι καλοι φοιτητες εχουν αφιερωσει τη ζωη τους στην επιστημη θυσιαζοντας καποια αλλα πραγματα που δε θα το εκανε ποτε καποιος που δεν τα περναει με την πρωτη...

Δεν το γενικευω αλλα στην πλειοψηφια αυτο συμβαινει...

Και προς Θεου δεν θελω να προσβαλλω κανενα,για να μην παρεξηγηθουμε...ειναι δικια μου γνωμη αυτη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμπειρίες σε περιστατικά θα εννοείς; emhehe emhehe

Ο ράπερ είναι σωστός στο 70% των bookworm, σημαντικό ποσοστό όμως δεν τον καλύπτει. Ίσως δεν έχουν την συλλογή εμπειριών σε Νο1, σίγουρα όμως είναι μέσα στις 3 πρώτες θέσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα 6 χρόνια είναι υπεραρκετά για να διαβάζεις και να διασκεδάζεις παράλληλα ή να διαβάσεις για το usmle. ΑΛΛΑ πρέπει να είσαι οργανωτικός και συγκεντρωμένος. Όταν λές "θα διαβάσω" θα κολλάει ο κώλος στην καρέκλα.

Εγώ για παράδειγμα, σκέφτομαι τη δευτέρα ότι πρέπει να διαβάσω, την τρίτη βρίσκω τα βιβλία, την τετάρτη τα ξεσκονίζω, την πέμπτη ξεκουράζομαι, παρασκευή κάνω τις δουλειές μου, σάββατο παίζω με τηλεκατευθυνόμενα και την κυριακή με πιάνει πανικός ότι δεν αξιοποίησα την βδομάδα χαχαχαχα

Έτσι δεν γίνεται δουλειά....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ράπερ είναι σωστός στο 70% των bookworm, σημαντικό ποσοστό όμως δεν τον καλύπτει. Ίσως δεν έχουν την συλλογή εμπειριών σε Νο1, σίγουρα όμως είναι μέσα στις 3 πρώτες θέσεις.

non capisco...

οπως και το usmle δεν το πιανω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...
Τα 6 χρόνια είναι υπεραρκετά για να διαβάζεις και να διασκεδάζεις παράλληλα ή να διαβάσεις για το usmle. ΑΛΛΑ πρέπει να είσαι οργανωτικός και συγκεντρωμένος. Όταν λές "θα διαβάσω" θα κολλάει ο κώλος στην καρέκλα.

Εγώ για παράδειγμα, σκέφτομαι τη δευτέρα ότι πρέπει να διαβάσω, την τρίτη βρίσκω τα βιβλία, την τετάρτη τα ξεσκονίζω, την πέμπτη ξεκουράζομαι, παρασκευή κάνω τις δουλειές μου, σάββατο παίζω με τηλεκατευθυνόμενα και την κυριακή με πιάνει πανικός ότι δεν αξιοποίησα την βδομάδα χαχαχαχα

Έτσι δεν γίνεται δουλειά....

ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!

ΑΑΧΧΧ....:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.