Jump to content

Χρωστουμενα μαθηματα


Rapsodos

Recommended Posts

παιδες ποιος ηταν ο μεγιστος αριθμος μαθηματων που χρωστουσατε σε μια δεδομενη στιγμη...

"...μη μεταφερεις το βαρος και τον εκνευρισμο των χρωστουμενων στις διακοπες...!" emcrybabyemdj

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply

Αν θυμάμαι καλά....επτά για εξεταστική Σεπτεμβρίου. Εχει σημασία όμως; Πιάνεται η εξεταστική Σεπτεμβρίου ή μετράνε μόνο όσα πάνε στο επόμενο έτος;

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 για εξεταστικη σεπτεμβριου.

ρε ραψωδε παρτο ομως χαλαρα γιατι πιστεψε με ξερω ατομο που ξεκινησε το 6ο ετος με 24 χρωστουμενα μαθηματα και με τρελο διαβασμα και εννοειται τρελο προγραμμα θα ορκιστει το πιθανοτερο σεπτεμβριο:Ρ

10 μαθηματα σε καθε εξεταστικη δεν ειναι και λιγα ετσι?!!και 4 το σεπτεμβριο αν ολα πανε καλα...

ολα ειναι δυνατα , καλο προγραμμα θελει...

καλη δυναμη παντως μην το βαζεις κατω :rolleyes:

ολοι θα την τελειωσουμε αυτη τη σχολη καποια στιγμη! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν συνήλθα από τον πνευματικό λήθαργο που είχα πέσει μια εποχή, συνειδητοποίησα όταν χρωστάω *άντα+ μαθήματα.

ολοι θα την τελειωσουμε αυτη τη σχολη καποια στιγμη! :rolleyes:

Και τι έγινε άμα την τελειώσουμε; emconfused

Αν την τελειώσουμε, θα μπορούμε να πάμε επιτέλους διακοπές ;-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

52 μαθήματα τελειώνοντας 6ο έτος emeleos και πήρα πτυχίο 1,5 χρόνο αργότερα (Αθήνα)! emgoal

Δεν καυχιέμαι, αλλά πιστεύω ότι αν το θελήσεις όλα είναι πιθανά! :D

Καλό κουράγιο σε όσους αγωνίζονται για το πτυχίο! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

52 μαθήματα τελειώνοντας 6ο έτος emeleos και πήρα πτυχίο 1,5 χρόνο αργότερα (Αθήνα)! emgoal
Και μετά λένε για τη Νατάσα! Ορίστε και άλλη περίπτωση που συνάδελφος πήρε πολλά μαθήματα σε μια εξεταστική001shiny[1].gif
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

52 μαθήματα τελειώνοντας 6ο έτος emeleos και πήρα πτυχίο 1,5 χρόνο αργότερα (Αθήνα)! emgoal
Και μετά λένε για τη Νατάσα! Ορίστε και άλλη περίπτωση που συνάδελφος πήρε πολλά μαθήματα σε μια εξεταστική001shiny[1].gif

Νομίζω ότι η σύγκριση είναι άστοχη! Δεν πρόκειται για μια εξεταστική!

Υπάρχει διαφορά όταν σου έχει γίνει ο κ...ς να!!!, και μην κάνοντας τίποτα άλλο για αυτό το διάστημα,

και άλλο να τρέχεις από δεξίωση σε δεξίωση, εκδηλώσεις, ταξίδια, να γεννάς δίδυμα, να τα μεγαλώνεις... και να είσαι μια σούπερ γιατρός!!!

Εγώ το μόνο που ήθελα, αναφέροντας την προσωπική μου εμπειρία, ήταν να δώσω λίγο θάρρος στα παιδιά που είναι στη φάση του πτυχίου,

δηλαδή ότι με σωστό και οργανωμένο διάβασμα, έχοντας παράλληλα τις απαραίτητες βάσεις (παρακολούθηση, διάβασμα, ενδιαφέρον), μπορεις να τα καταφέρεις σύντομα!

Τα λαμόγια μακριά από εμάς!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έκανα σύγκριση συνάδελφε. Θα ήταν πολύ προσβλητικό να συγκρίνω συνάδελφο με την εν λόγω κυρία.

Κατάλαβα το λόγο που το ανέφερες το παράδειγμά σου και συγχαρητήρια για την επίτευξη του στόχου σου.

Άλλωστε αναφέρεις στο post σου πως κατάφερες να περάσεις όλα αυτά τα μαθήματα μέσα σε 1,5 χρόνο και όχι σε μία εξεταστική.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έκανα σύγκριση συνάδελφε. Θα ήταν πολύ προσβλητικό να συγκρίνω συνάδελφο με την εν λόγω κυρία.

Κατάλαβα το λόγο που το ανέφερες το παράδειγμά σου και συγχαρητήρια για την επίτευξη του στόχου σου.

Άλλωστε αναφέρεις στο post σου πως κατάφερες να περάσεις όλα αυτά τα μαθήματα μέσα σε 1,5 χρόνο και όχι σε μία εξεταστική.

ΟΚ! Δεν κατάλαβα το πνεύμα σου!

Παρεξήγηση τέλος! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Congratulations to Hipocrates! :)

Για μένα, η... "δεδομένη στιγμή" είναι τώρα. 15+- ζωή να' χουνε... (μόνο μην φτάσουν τις 2 δεκάδες στο 5ο που έπεται...) Έχω χάσει το μέτρημα, ίσως να'ναι και κανά-δυό παραπάνω. Ανυπομονώ να τελειώσω αύριο μ' αυτή τη ρημαδο-εξεταστική για να απολαύσω το καλοκαίρι μου... (διαβάζοντας, βεβαίως βεβαίως... emconfused )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι δύσκολο να περάσεις τόσα μαθήματα για έναν κ μόνο λόγο. Η ιατρική γνώση είναι μία και ανακυκλώνεται σε πολλά μαθήματα. Είναι αλληλένδετα τα μαθήματα μεταξύ τους. Έχοντας αποκτήσει μια καλή βάση μπορείς να περάσεις τα περισσότερα μαθήματα με ελάχιστο διάβασμα.

Επίσης δε γίνεται να περάσεις πολλά μαθήματα αν έχεις χάσεις την επαφή με τη σχολή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι δύσκολο να περάσεις τόσα μαθήματα για έναν κ μόνο λόγο. Η ιατρική γνώση είναι μία και ανακυκλώνεται σε πολλά μαθήματα. Είναι αλληλένδετα τα μαθήματα μεταξύ τους. Έχοντας αποκτήσει μια καλή βάση μπορείς να περάσεις τα περισσότερα μαθήματα με ελάχιστο διάβασμα.

Επίσης δε γίνεται να περάσεις πολλά μαθήματα αν έχεις χάσεις την επαφή με τη σχολή.

Αυτό είναι το καλό και συνάμα η βλακεία για όσους είτε δεν "τα έχουν" τα άααααλλα μαθήματα είτε απαξιούν να τους δώσουν και μια θέση στη μνήμη τους.... emconfused Τα "άγνωστα" ενίοτε παραμένουν άγνωστα όσο κι αν ανακυκλώνονται.

Υ.Γ. Alternative, τρέχεις dual-boot Arch & Ubuntu?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τρέχω στο σερβερ arch και ubuntu στον desktop. Όσο για το σερβερ μη φανταστείς τίποτα τρομερό. File&print sharing κάνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

13 τελειώνοντας το 6ο έτος κλινικές (Μάιο). Τα 12 τα έδωσα από Ιούνιο μέχρι Νοέμβριο και το 1...με κράτησε ενάμισι χρόνο (με 2 εξεταστικές Ιουνίου και Σεπτεμβρίου) μέχρι να το περάσω :D (ιατρική Ιωαννίνων)

Ακόμα θυμάμαι να δίνω 2 φαρμακολογίες στην εξεταστική του Ιουνίου...πόνος όχι αστεία :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

13 τελειώνοντας το 6ο έτος κλινικές (Μάιο). Τα 12 τα έδωσα από Ιούνιο μέχρι Νοέμβριο και το 1...με κράτησε ενάμισι χρόνο (με 2 εξεταστικές Ιουνίου και Σεπτεμβρίου) μέχρι να το περάσω :D (ιατρική Ιωαννίνων)

Ακόμα θυμάμαι να δίνω 2 φαρμακολογίες στην εξεταστική του Ιουνίου...πόνος όχι αστεία :P

Ποιό ήταν το "1", αγαπητή Suave? Πες το μόνο με το μαλακό... Κανένα Βιο, Δέρμα...?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι χρωστάω από τα προηγούμενα έτη μόνο Ιατρική Εργασίας και δίνω μεθαύριο... όχι ότι θα περάσω, το'χω πάρει πολύ χαλαρά το ζήτημα :D

Για Σεπτέμβρη έχω 4, ενδεχομένως να ξεμείνει 1, ελπίζω όχι παραπάνω. Α, και έχω να δώσω μάθημα επιλογής, κάτι χρόνια :P

Μέσο όρο όμως, έχω γύρω στο 6,3 :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

13 τελειώνοντας το 6ο έτος κλινικές (Μάιο). Τα 12 τα έδωσα από Ιούνιο μέχρι Νοέμβριο και το 1...με κράτησε ενάμισι χρόνο (με 2 εξεταστικές Ιουνίου και Σεπτεμβρίου) μέχρι να το περάσω :D (ιατρική Ιωαννίνων)

Ακόμα θυμάμαι να δίνω 2 φαρμακολογίες στην εξεταστική του Ιουνίου...πόνος όχι αστεία :P

Ποιό ήταν το "1", αγαπητή Suave? Πες το μόνο με το μαλακό... Κανένα Βιο, Δέρμα...?

Καλά εννοείται ότι Βιοχημεία 2 έπαιξε μαζί με τις φαρμακολογίες σε μια εξεταστική :D Δερματολογία τότε που ήμουν εγώ την περνούσαμε πολύ εύκολα (ούτε θυμάμαι να είχα διαβάσει δέρμα μέσα στην σχολή...για να καταλάβεις παραλία). Με καθυστέρησε η χειρουργική του 6ου (πτυχιακό)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

13 τελειώνοντας το 6ο έτος κλινικές (Μάιο). Τα 12 τα έδωσα από Ιούνιο μέχρι Νοέμβριο και το 1...με κράτησε ενάμισι χρόνο (με 2 εξεταστικές Ιουνίου και Σεπτεμβρίου) μέχρι να το περάσω :D (ιατρική Ιωαννίνων)

Ακόμα θυμάμαι να δίνω 2 φαρμακολογίες στην εξεταστική του Ιουνίου...πόνος όχι αστεία :P

Ποιό ήταν το "1", αγαπητή Suave? Πες το μόνο με το μαλακό... Κανένα Βιο, Δέρμα...?

Καλά εννοείται ότι Βιοχημεία 2 έπαιξε μαζί με τις φαρμακολογίες σε μια εξεταστική :D Δερματολογία τότε που ήμουν εγώ την περνούσαμε πολύ εύκολα (ούτε θυμάμαι να είχα διαβάσει δέρμα μέσα στην σχολή...για να καταλάβεις παραλία). Με καθυστέρησε η χειρουργική του 6ου (πτυχιακό)

Αυτό το πράγμα πάλι που για να πάρεις πτυχίο πρέπει στα Γιάννενα να είσαι προφέσορας στη Βιολογία και στη Βιοχημεία, ενώ σε άλλα (του κλάδου... Helloooooooo! "Ιατρική" δε λέγεται η σχολή?) μπορείς να είσαι άσχετος, ακόμη αδυνατώ να το καταλάβω...

Υ.Γ. Δερματολογία τώρα είναι... άστα-βράστα... Ας όψεται o Van Gogh κι η παρέα του...:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με καθυστέρησε η χειρουργική του 6ου (πτυχιακό)
emrantingemfuriousemdevilemcensoredembomb

επεσα σε αλλαγη διευθυντη,οποτε αλλαξε αρδην η λογικη της εδρας (ευχηθειτε μου καλη επιτυχια για αντιμεθαυριο :P )

γενικα,δεν χρωστουσα πολλα μαθηματα μπαινοντας στο 6ο(προ διετιας πλεον :P )

-ελαχιστα κλινικα,στην πλειοψηφια τους προκλινικα(και τωρα ακομη μου εμεινε μια βιοχημεια απο τις τρεις συνολικα γμτ emcrybaby )

φυσικα το ποτε θα τελειωσεις ειναι και θεμα συγκυριων,προγραμματων,αλλα κυριως ιδιοσυγκρασιας

-πως εχεις συνηθισει να ζεις(αν εχεις πραγματικη ζωη με λιγα λογια :P )και ποσα απο αυτα που σε ικανοποιουν εισαι διατεθειμενος να θυσιασεις(στη δικη μου περιπτωση τιποτε :P )

εννοειται οτι εχω δει να τελειωνουν συμφοιτητες οι οποιοι χρωστουσαν πολλαπλασια μαθηματα απο εμενα(πολλους απο τους οποιους δεν θα εμπιστευομουν ως ασθενης-αλλα κι αλλους που δεν χρωστουσαν,τωρα που το ξανασκεφτομαι :P )

φυσικα και ειναι πολυ καλο να τελειωνεις γρηγορα και να περνας στο επομενο σταδιο(αυτο το τελευταιο φυσικα ειναι σχετικο,το ποτε και το πως δηλ. emconfused )

ωστοσο,προσωπικα δεν μετανιωνω για τον τροπο με τον οποιο εχω μεχρι στιγμης διαχειριστει τον προσωπικο μου χρονο/

το μονο σιγουρο ειναι οτι αν ο στοχος σου ειναι να τελειωσεις,τελειωνεις...με τον τροπο που ολοι πολυ καλα γνωριζουν(για να φτασουν να σπουδαζουν ιατρικη ;) )

εναλλακτικα,θα μπορουσαν να αναφερθουν και αλλες μεθοδοι ("οσο-πιο-καλα-το-κουνας-τοσο-πιο-μακρια-φτανεις",φοιτητικες νεολαιες/νεο-λερες κ.ο.κ),αλλα δεν ειναι αυτες που διαμορφωνουν τον κανονα:ΔΙΑΒΑΣΜΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(πολλους απο τους οποιους δεν θα εμπιστευομουν ως ασθενης-αλλα κι αλλους που δεν χρωστουσαν,τωρα που το ξανασκεφτομαι :P )

Να μια πικρή αλήθεια! Εκτός κι αν το "λιώσιμο" εχει κάποια σχέση με την ιατρική... emconfused

(ευχηθειτε μου καλη επιτυχια για αντιμεθαυριο :P )

Good Luck! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.