Jump to content

KΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ


george1977

Recommended Posts

βρε παιδιά, δουλεύει κανείς στο Υπουργείο ή όχι??? (ρητορική ερώτηση). Περιμένω 43 μέρες τώρα να προχωρήσουν τα χαρτια μου και τίποτα, ακόμα τίποτα...έχω βαρεθεί πια!! παίρνω 5235500 ακόμα και στον υπνο μου!!! και μιλάει! εφιάλτης!

Αμα πείς οτι είσαι ο φίλος του tasostheodorides μπορεί να στο κάνουν πιο γρήγορα.Εκείνος κάνει του διορισμούς σε 15-20 μέρες.ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ.Οι διορισμοί των αγροτικών που είναι???????????????? Τασος help,δε μπορώ να περιμένω.XA XA ΧΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Last Reply
ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

1.Απόφαση τοποθέτησης - πρόσληψης.

2.Πιστοποιητικό γέννησης ή επικυρωμένο αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας.

3.Αντίγραφο πτυχίου ή βεβαίωση ΔΟΑΤΑΠ ή βεβαίωση από την οποία θα προκύπτει η διαπίστωση ότι το πτυχίο χορηγήθηκε σύμφωνα με τις οδηγίες 93/16 της Ε.Ε (για γιατρούς που αποφοίτησαν από Ιατρικές Σχολές σε χώρα της Ε.Ε.)

4.Αντίγραφο άδειας άσκησης ιατρικού επαγγέλματος.

5.Βεβαίωση εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου (εάν υπάρχει) ή απαλλαγής αυτής.

6.Πιστοποιητικό Υγείας.

7.Βεβαίωση εγγραφής στον οικείο ιατρικό σύλλογο.

8.Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α΄ από το οποίο να προκύπτει η εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων (για τους έχοντες υποχρέωση) ή απαλλαγή τούτων ή ότι τελούν σε ισόχρονη της τοποθέτησής τους αναβολή στράτευσης.

9.Πιστοποιητικό προϋπηρεσίας στην ίδια ή άλλη ειδικότητα (αν υπάρχει προϋπηρεσία).

10.Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 θεωρημένη από την Οικονομική Εφορία ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμμισθη θέση.

11.Α.Φ.Μ.

6.Πιστοποιητικό Υγείας.

Για την χορήγηση του πιστοποιητικού υγείας χρειάζεται ακτινογραφία θώρακος με γνωμάτευση παθολόγου και γνωμάτευση ψυχιάτρου.

Για τους απολυόμενους από τον στρατό καλό είναι να έχουν το πιστοποιητικό τύπου Α΄ εκπλήρωσης στρατιωτικών υποχρεώσεων όταν πάνε στον ψυχίατρο.

Δύο φωτογραφίες, μία για την ακτινογραφία και μία για την βεβαίωση.

10.Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 θεωρημένη από την Οικονομική Εφορία ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμμισθη θέση.

Συμπληρώνεις δύο υπεύθυνες δηλώσεις με τα προσωπικά στοιχεία και δηλώνεις ότι " δεν ασκώ ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχω άλλη έμισθη θέση".

Την καταθέτεις στο πρωτόκολλο της Δ.Ο.Υ., από όπου σου δίνει αριθμό πρωτοκόλλου και στη συνέχεια σου την σφραγίζει το τμήμα μητρώου και το τμήμα εισοδήματος. Την υπεύθυνη δήλωση μπορείς να την καταθέσεις σε οποιαδήποτε Δ.Ο.Υ. επιθυμείς.

Σήμερα στο υπουργείο μου είπαν ότι ο διορισμός μου βρίσκεται στην πίστωση.Αν γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό και σε πόσο περίπου διάστημα θα έρθει στο σπίτι,θα τον παρακαλούσα να με διαφωτίσει. emcolgate

Επίσης,τι χαρτια πρέπει να έχω μαζί μου όταν παρουσιαστώ στο νοσοκομείο?

Στην τελευταία σελίδα της απόφασης πρόσληψής σου βεβαιώνεται από την Υ.Δ.Ε. (Υπηρεσία Δημοσιονομικού Ελέγχου) του Υ.Υ.Κ.Κ.Α. πως στον προϋπολογισμό των εξόδων του υπουργείου του έτους 2008 υπάρχει σχετική πρόβλεψη για την πρόσληψή σου για ειδικότητα στο νοσοκομείο σύμφωνα με την απόφαση πρόσληψης.

Από την ημερομηνία που παίρνει αριθμό πρωτοκόλλου η απόφαση πρόσληψης κάνει 1 εβδομάδα με 10 ημέρες στην "πίστωση" και 1 εβδομάδα με 10 ημέρες για να σου σταλεί.

Η υπηρεσία υπαίθρου προαπαιτείται για την έναρξη ειδικότητας;

Φανταζομαι το 5 δεν αφορα οσους δεν εχουν κανει αγροτικο,σωστα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

1.Απόφαση τοποθέτησης - πρόσληψης.

2.Πιστοποιητικό γέννησης ή επικυρωμένο αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας.

3.Αντίγραφο πτυχίου ή βεβαίωση ΔΟΑΤΑΠ ή βεβαίωση από την οποία θα προκύπτει η διαπίστωση ότι το πτυχίο χορηγήθηκε σύμφωνα με τις οδηγίες 93/16 της Ε.Ε (για γιατρούς που αποφοίτησαν από Ιατρικές Σχολές σε χώρα της Ε.Ε.)

4.Αντίγραφο άδειας άσκησης ιατρικού επαγγέλματος.

5.Βεβαίωση εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου (εάν υπάρχει) ή απαλλαγής αυτής.

6.Πιστοποιητικό Υγείας.

7.Βεβαίωση εγγραφής στον οικείο ιατρικό σύλλογο.

8.Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α΄ από το οποίο να προκύπτει η εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων (για τους έχοντες υποχρέωση) ή απαλλαγή τούτων ή ότι τελούν σε ισόχρονη της τοποθέτησής τους αναβολή στράτευσης.

9.Πιστοποιητικό προϋπηρεσίας στην ίδια ή άλλη ειδικότητα (αν υπάρχει προϋπηρεσία).

10.Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 θεωρημένη από την Οικονομική Εφορία ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμμισθη θέση.

11.Α.Φ.Μ.

6.Πιστοποιητικό Υγείας.

Για την χορήγηση του πιστοποιητικού υγείας χρειάζεται ακτινογραφία θώρακος με γνωμάτευση παθολόγου και γνωμάτευση ψυχιάτρου.

Για τους απολυόμενους από τον στρατό καλό είναι να έχουν το πιστοποιητικό τύπου Α΄ εκπλήρωσης στρατιωτικών υποχρεώσεων όταν πάνε στον ψυχίατρο.

Δύο φωτογραφίες, μία για την ακτινογραφία και μία για την βεβαίωση.

10.Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 θεωρημένη από την Οικονομική Εφορία ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμμισθη θέση.

Συμπληρώνεις δύο υπεύθυνες δηλώσεις με τα προσωπικά στοιχεία και δηλώνεις ότι " δεν ασκώ ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχω άλλη έμισθη θέση".

Την καταθέτεις στο πρωτόκολλο της Δ.Ο.Υ., από όπου σου δίνει αριθμό πρωτοκόλλου και στη συνέχεια σου την σφραγίζει το τμήμα μητρώου και το τμήμα εισοδήματος. Την υπεύθυνη δήλωση μπορείς να την καταθέσεις σε οποιαδήποτε Δ.Ο.Υ. επιθυμείς.

Σήμερα στο υπουργείο μου είπαν ότι ο διορισμός μου βρίσκεται στην πίστωση.Αν γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό και σε πόσο περίπου διάστημα θα έρθει στο σπίτι,θα τον παρακαλούσα να με διαφωτίσει. emcolgate

Επίσης,τι χαρτια πρέπει να έχω μαζί μου όταν παρουσιαστώ στο νοσοκομείο?

Στην τελευταία σελίδα της απόφασης πρόσληψής σου βεβαιώνεται από την Υ.Δ.Ε. (Υπηρεσία Δημοσιονομικού Ελέγχου) του Υ.Υ.Κ.Κ.Α. πως στον προϋπολογισμό των εξόδων του υπουργείου του έτους 2008 υπάρχει σχετική πρόβλεψη για την πρόσληψή σου για ειδικότητα στο νοσοκομείο σύμφωνα με την απόφαση πρόσληψης.

Από την ημερομηνία που παίρνει αριθμό πρωτοκόλλου η απόφαση πρόσληψης κάνει 1 εβδομάδα με 10 ημέρες στην "πίστωση" και 1 εβδομάδα με 10 ημέρες για να σου σταλεί.

Η υπηρεσία υπαίθρου προαπαιτείται για την έναρξη ειδικότητας;

Φανταζομαι το 5 δεν αφορα οσους δεν εχουν κανει αγροτικο,σωστα?

Όχι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.