Jump to content

KΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ


george1977

Recommended Posts

Παιδιά έχω και εγώ κάποια απορία και εαν κάποιος εκ πείρας θα μπορούσε να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Ο ειδικευόμενος που προηγείτο για την θέση ειδικότητας δεν εμφανίστηκε για αποδοχή διορισμού (αρχές Δεκεμβρίου). Το τμήμα προσωπικού του νοσοκομείου μου έχει πει ότι ήδη 3 φορές έχουν ενημερώσει το υπουργείο ώστε να γίνει ανάκληση του διορισμού για να μπορέσει η νομαρχία να στείλει τα χαρτιά του επόμενου στην λίστα αναμονής ( που είμαι εγώ). Επικοινώνησα με νομαρχία αλλά ακόμα το χαρτί ανάκλησης ( μετά από 3 μήνες!!!) δεν έχει πάει κοντά τους ( για άλλες ειδικότητες έχει ήδη ολοκληρωθεί η διαδικασία). Το υπουργείο μου λέει ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία ανάκλησης.... Ας υποθέσουμε(στην χειρότερη) ότι έχει γίνει η ανάκληση σήμερα, πόσο καιρό κάνει να ενημερωθεί η νομαρχία για να ακολουθηθεί η διαδικασία...?

Εδώ και 15 μέρες το υπουργείο λέει ότι ενημερώθηκε η νομαρχία, η νομαρχία δεν ξέρει τίποτα, το γραφείο προσωπικού, διευθυντής τμήματος , διοίκηση νοσοκομείου νίπτουν τα χείρας τους...(για να μην πω τπτ χειρότερο)..... Και γω κάπου στην μέση να προσπαθώ να συλλέξω από το εξωτερικό που βρίσκομαι, πληροφορίες μπας και βγάλω άκρη.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Last Reply
Παιδιά έχω και εγώ κάποια απορία και εαν κάποιος εκ πείρας θα μπορούσε να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Ο ειδικευόμενος που προηγείτο για την θέση ειδικότητας δεν εμφανίστηκε για αποδοχή διορισμού (αρχές Δεκεμβρίου). Το τμήμα προσωπικού του νοσοκομείου μου έχει πει ότι ήδη 3 φορές έχουν ενημερώσει το υπουργείο ώστε να γίνει ανάκληση του διορισμού για να μπορέσει η νομαρχία να στείλει τα χαρτιά του επόμενου στην λίστα αναμονής ( που είμαι εγώ). Επικοινώνησα με νομαρχία αλλά ακόμα το χαρτί ανάκλησης ( μετά από 3 μήνες!!!) δεν έχει πάει κοντά τους ( για άλλες ειδικότητες έχει ήδη ολοκληρωθεί η διαδικασία). Το υπουργείο μου λέει ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία ανάκλησης.... Ας υποθέσουμε(στην χειρότερη) ότι έχει γίνει η ανάκληση σήμερα, πόσο καιρό κάνει να ενημερωθεί η νομαρχία για να ακολουθηθεί η διαδικασία...?

Εδώ και 15 μέρες το υπουργείο λέει ότι ενημερώθηκε η νομαρχία, η νομαρχία δεν ξέρει τίποτα, το γραφείο προσωπικού, διευθυντής τμήματος , διοίκηση νοσοκομείου νίπτουν τα χείρας τους...(για να μην πω τπτ χειρότερο)..... Και γω κάπου στην μέση να προσπαθώ να συλλέξω από το εξωτερικό που βρίσκομαι, πληροφορίες μπας και βγάλω άκρη.....

Λαμογιά μου μυρίζεται.Εκτός κ αν έχεις πέσει στους κλασσικούς υπαλλήλους που βαριούνται να σηκωθούν απ τη θέση τους να ψάξουν.Απ το τηλ δε γίνεται δουλειά σ αυτές τις υπηρεσίες,πρέπει να πας επιτόπου κ με άγριο(αλλά ευγενικό) ύφος κ να επιμείνεις να βρούν σε ποιο στάδιο είναι ο διορισμός.Εχεις έννομο συμφέρον!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά έχω και εγώ κάποια απορία και εαν κάποιος εκ πείρας θα μπορούσε να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Ο ειδικευόμενος που προηγείτο για την θέση ειδικότητας δεν εμφανίστηκε για αποδοχή διορισμού (αρχές Δεκεμβρίου). Το τμήμα προσωπικού του νοσοκομείου μου έχει πει ότι ήδη 3 φορές έχουν ενημερώσει το υπουργείο ώστε να γίνει ανάκληση του διορισμού για να μπορέσει η νομαρχία να στείλει τα χαρτιά του επόμενου στην λίστα αναμονής ( που είμαι εγώ). Επικοινώνησα με νομαρχία αλλά ακόμα το χαρτί ανάκλησης ( μετά από 3 μήνες!!!) δεν έχει πάει κοντά τους ( για άλλες ειδικότητες έχει ήδη ολοκληρωθεί η διαδικασία). Το υπουργείο μου λέει ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία ανάκλησης.... Ας υποθέσουμε(στην χειρότερη) ότι έχει γίνει η ανάκληση σήμερα, πόσο καιρό κάνει να ενημερωθεί η νομαρχία για να ακολουθηθεί η διαδικασία...?

Εδώ και 15 μέρες το υπουργείο λέει ότι ενημερώθηκε η νομαρχία, η νομαρχία δεν ξέρει τίποτα, το γραφείο προσωπικού, διευθυντής τμήματος , διοίκηση νοσοκομείου νίπτουν τα χείρας τους...(για να μην πω τπτ χειρότερο)..... Και γω κάπου στην μέση να προσπαθώ να συλλέξω από το εξωτερικό που βρίσκομαι, πληροφορίες μπας και βγάλω άκρη.....

Αν δεν συμβαίνει το νορμάλ "να έχει την δυνατότητα καθυστέρησης της ανάκλησης ο προηγούμενος για προσωπικό του όφελος" (να υπηρετεί στο στρατό για παράδειγμα) υπάρχει και το πιθανόν να ισχύει το "δεν γνωρίζω, δεν απαντώ" του υπουργείου.

Μάθε πότε βγήκε η απόφαση τοποθέτησης του προηγούμενου και υπολόγισε πως σε ένα μήνα από τότε θα έπρεπε να διοριστεί (10 μέρες η απόφαση ήταν στην "πίστωση", 5 το ταχυδρομείο και 15 να παρουσιαστεί). Εφόσον δεν παρουσιάστηκε όφειλε το νοσοκομείο να ενημερώσει το υπουργείο για την καθυστέρηση τοποθέτησης του ιατρού και να ζητήσει από την νομαρχία να στείλει τον φάκελο του πρώτου στη λίστα αναμονής (δηλαδή εσένα) για έγκριση τοποθέτησης στο υπουργείο. Από τότε υπολόγησε δύο μήνες πως θα πρέπει να βγει ο διορισμός σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάθε πότε βγήκε η απόφαση τοποθέτησης του προηγούμενου και υπολόγισε πως σε ένα μήνα από τότε θα έπρεπε να διοριστεί (10 μέρες η απόφαση ήταν στην "πίστωση", 5 το ταχυδρομείο και 15 να παρουσιαστεί). Εφόσον δεν παρουσιάστηκε όφειλε το νοσοκομείο να ενημερώσει το υπουργείο για την καθυστέρηση τοποθέτησης του ιατρού και να ζητήσει από την νομαρχία να στείλει τον φάκελο του πρώτου στη λίστα αναμονής (δηλαδή εσένα) για έγκριση τοποθέτησης στο υπουργείο. Από τότε υπολόγησε δύο μήνες πως θα πρέπει να βγει ο διορισμός σου.

Ο διορισμός του πρώτου ήταν αρχές Δεκεμβρίου. Από το νοσοκομείο μου είπανε ότι ενημέρωσαν το υπουργείο 3 φορές!!! Το θέμα πέρασε από το γραφείο του προσωπικού στην διοίκηση ώστε να επιληφθεί του θέματος της ολιγωρίας... Από τέλη Γενάρη έως και σήμερα, ακόμα η ανάκληση από το υπουργείο δεν έχει φτάσει στα χέρια της νομαρχίας ώστε να στείλει τα δικά μου χαρτιά και να μπει στο τελικό στάδιο του διορισμού ( 2 μήνες). Και από την στιγμή που το υπουργείο λέει ότι έχει ολοκληρωθεί η ανάκληση.... δλδ πόσο καιρό και αυτοί θέλουν δλδ να ενημερώσουν την νομαρχία??? ΕΛΕΟΣ.

Την Δευτέρα θα επικοινωνήσω με νομαρχία και εαν δω πάλι οτι δεν βγάζω άκρη.... πλέον ο δρόμος οδηγεί προς Αθήνα....

Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρατηρώντας την ιστοσελίδα με τις αναμονές στη νομαρχία Αθηνών είδα (οφθαλμολογία Αγλ. Κυριακού) πως η ανάκληση της συναδέλφου έκανε 2,5 μήνες. Οπότε......αυτοί είναι οι ρυθμοί του ΥΥΚΚΑ! Καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσένα προσωπικά δεν θα σου έλεγα. Εφόσον δεν πιστεύεις τίποτα από όσα γράφω γιατί ρωτάς;

Του επόμενου μήνα υπογράφουν από τώρα. :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσένα προσωπικά δεν θα σου έλεγα. Εφόσον δεν πιστεύεις τίποτα από όσα γράφω γιατί ρωτάς;

Του επόμενου μήνα υπογράφουν από τώρα. :antegeia:

Γιατί τις θέσεις δε μπορείς να τις ξέρεις πριν το τελικό φεκ ούτε εσύ και ούτε εγώ.Ούτε τι θα γίνει με τα αγροτικά όταν στο παρελθόν έγιναν 1000 παρατράγουδα με καθυστερήσεις και αλλαγές νόμων της τελευταίας στιγμής.Ενώ αυτό που ρωτάω είναι κάτι συγκεκριμένο αλλά άστο.. emkiss
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω το εξης μιας κι εγω ειμαι ψιλοασχετη:

Ετοιμαζομαι για ειδικοτητα ψυχιατρικης σε λιγο και ρωτησα στη νομαρχια τι γινεται σε περιπτωση που με παρουν στο αγροτικο (λεμε τωρα).

Μου ειπαν οτι μαλλον θα πρεπει να παρετηθω απο κει...αν και θα με συμφερε να κανω τουλαχιστον την τριμινια ...

Ερωτηση : Γιατι θα με συμφερε? emeek

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα παιδια.Ειμαι υπο διορισμό κ ενδιαφέρομαι να μαθω ποιους διορισμους υπογραφουν τωρα.Αν καποιος ξερει,ας ενημερωσει κ εμενα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα παιδια.Ειμαι υπο διορισμό κ ενδιαφέρομαι να μαθω ποιους διορισμους υπογραφουν τωρα.Αν καποιος ξερει,ας ενημερωσει κ εμενα.

Τώρα μάλλον υπογράφουν για αρχές φεβρουαρίου.Ολα σχετικά είναι.Υπολόγιζε 2-2,5 μήνες σύνολο απο όταν πρωτοπήγαν τα χαρτιά σου υπουργείο μέχρι να παρουσιαστείς στο νοσοκομείο σου.Οι 40 μέρες που λένε είναι ανέκδοτο.2 μήνες και βάλε είναι τώρα.

Συγνώμη αλλά επειδή με μπερδεύουν οι χρόνοι του διορισμού.Πόσες μέρες κάνουν τα χαρτιά να φύγουν απο νομαρχία μέχρι και να πάνε υπουργείο?Πόσες μέρες αφού φτάσουν απο νομαρχία τα χαρτιά κάνει το υπουργείο να βγάλει προφορικά τον αρ.πρ. της απόφασης διορισμού που δηλώνεις ειδικότητα και σε πόσες μέρες συνολικά σου φτάνει στο σπίτι επίσημα ο διορισμός αν δε μεσολαβούν γιορτές-πανηγύρια?Δηλαδή είναι π.χ 10 μέρες νομαρχία-υπουργείο + 30 να βγάλει προφορικά την αποφαση διορισμού το υπουργείο + 10 να έρθει στο σπίτι επίσημα ο διορισμός + 15 να παρουσιαστείς?Ξέρει κανείς επίσημα τους χρόνους?

Επίσημα...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

Ανεπίσημα από το νοσοκομείο πάει έγγραφο που ζητά την πλήρωση της κενής θέσης στην νομαρχία η οποία ενημερώνει το υπουργείο, βγάζει την απόφαση, την στέλνει για έγκριση στην πίστωση και μετά επιστρέφει στο υπουργείο που την αποστέλει σε νομαρχία,νοσοκομείο και ενδιαφερόμενο.

Αν πιέσεις...κάνει περίπου 20-30 ημέρες, αν όχι.....μέχρι και 2 μήνες (κάπποιοι συνάδελφοι στο forum μιλάνε και αργοπορία παραπάνω μηνών).

Παραθέτω το παραπάνω που λένε και άλλοι συνάδελφοι.Αν έχεις χοντρό βύσμα λοιπόν 20-30 μέρες απο τη στιγμή που πήγαν τα χαρτιά σου υπουργείο.Αν όχι 2+ μήνες κάθονται τα χαρτιά υπουργείο και ωριμάζουν....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διάβασε προσεκτικά αυτά που θα γράψω, πιθανόν να καταλάβεις.

Έχεις επανειλημμένα ποστάρει κάνοντας παράθεση τα ποστ μου. Όχι πως δεν έχεις το δικαίωμα αυτό, αλλά θα μπορούσες να ποστάρεις κι εσύ κάτι σημαντικό χωρίς να κάνεις κριτική στους άλλους. Είναι ότι πιο εύκολο να κριτικάρεις πίσω από το pc σου ανώνυμα.

Λοιπόν την λέξη "βύσμα" με την οποία προσδιορίζεις εμένα με το προηγούμενο ποστ σου θα στην εξηγήσω κάπως έτσι....

Όταν τελείωσε η σύμβαση της συναδέλφου της οποίας κατέλαβα την θέση βρέθηκα στο νοσοκομείο και αν και μου είπε το γραφείο προσωπικού πως θα στείλουν την ενημέρωση στη νομαρχία εντός 10 ημερών τους ζήτησα αυτό να γίνει πολύ πιο σύντομα. Την άλλη ημέρα είχαν στείλει ήδη έγγραφο στη νομαρχία.

Από τη νομαρχία η κα Μιχοπούλου προώθησε το έγγραφο στο υπουργείο την επομένη. Στο υπουργείο χρονικά έκανε όσο έκαναν όλων των συναδέλφων που η θέση τους άνοιξε τον Δεκέμβριο. Στην "πίστωση" αντί να κάνει 10 ημέρες όπως είθισται έκανε 2 λόγω του ότι πήγα εγώ ο ίδιος και παρακάλεσα την προϊσταμένη.

Οπότε εγώ την λέξη "βύσμα" θα σου την μεταφράσω ως "προσωπικό ενδιαφέρον και αγώνα". Όποιος θέλει να διοριστεί εντός 1 με 1,5 μήνα δεν έχει παρά να το τρέξει. Με post δεν έρχεται ο διορισμός γρηγορότερα.

Αυτά....άγαπητή aspirini.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο... δεν έχεις καταλάβει ότι οι βυσματίες ,κατα τα λεγόμενα κάποιων, ξεκινούν ειδικότητα πρώτοι;;;

Ακόμη και στο εξωτερικό....

Δες το topic ειδικότητα στο εξωτερικό ή στο εσωτερικό ( ή κάπως έτσι) και θα καταλάβεις.

Παλιοβυσματία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά έχω και εγώ κάποια απορία και εαν κάποιος εκ πείρας θα μπορούσε να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Ο ειδικευόμενος που προηγείτο για την θέση ειδικότητας δεν εμφανίστηκε για αποδοχή διορισμού (αρχές Δεκεμβρίου). Το τμήμα προσωπικού του νοσοκομείου μου έχει πει ότι ήδη 3 φορές έχουν ενημερώσει το υπουργείο ώστε να γίνει ανάκληση του διορισμού για να μπορέσει η νομαρχία να στείλει τα χαρτιά του επόμενου στην λίστα αναμονής ( που είμαι εγώ). Επικοινώνησα με νομαρχία αλλά ακόμα το χαρτί ανάκλησης ( μετά από 3 μήνες!!!) δεν έχει πάει κοντά τους ( για άλλες ειδικότητες έχει ήδη ολοκληρωθεί η διαδικασία). Το υπουργείο μου λέει ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία ανάκλησης.... Ας υποθέσουμε(στην χειρότερη) ότι έχει γίνει η ανάκληση σήμερα, πόσο καιρό κάνει να ενημερωθεί η νομαρχία για να ακολουθηθεί η διαδικασία...?

Εδώ και 15 μέρες το υπουργείο λέει ότι ενημερώθηκε η νομαρχία, η νομαρχία δεν ξέρει τίποτα, το γραφείο προσωπικού, διευθυντής τμήματος , διοίκηση νοσοκομείου νίπτουν τα χείρας τους...(για να μην πω τπτ χειρότερο)..... Και γω κάπου στην μέση να προσπαθώ να συλλέξω από το εξωτερικό που βρίσκομαι, πληροφορίες μπας και βγάλω άκρη.....

Επειδή το έχω δει να γίνεται ήδη 2 φορές στο νοσοκομείο μας και 1 φορά σε νοσοκομείο Αθήνας, θα πρέπει ΑΜΕΣΑ να πάρεις δικηγόρο και να πας από το Υπουργείο Υγείας!

Οι ηλίθιοι π@πάρες βάζουν το τοπικό βύσμα τους και αυτό με τα κατάλληλα τηλέφωνα "παγώνει" το διορισμό και την ανάκληση του, μέχρι να έρθει η ώρα που το φυντάνι του μπαμπά θα μπορεί να έρθει και να αναλάβει τη θέση.

Σε μας έκαναν 10 μήνες μέχρι να γίνει η πλήρωση της θέσης (Παιδιατρική) κι ας είχε στείλει το νοσοκομείο και η διεύθυνση υγείας της Νομαρχίας 5 φορές ερωτήσεις και διαμαρτυρίες. Η άλλη θέση (Παθολογίας) έκανε 6 μήνες μέχρι να αρχίσει να τρέχει κανονικά.

Η δουλειά γίνεται στο υπουργείο. Με ένα μαγικό τρόπο χάνονται τα χαρτιά και όσες φορές κι αν πας από εκεί ή πάρεις τηλέφωνα, σε δουλεύουν κανονικά. Πρέπει να εμφανιστείς με δικηγόρο και να απαιτήσει επίσημη και έγγραφη ενημέρωση. Μόνο έτσι θα κάνουν πίσω.

Στην Αθήνα πήγαν να κάνουν το ίδιο σε παραπλήσια περίπτωση. Δηλαδή άνοιγε θέση σε παθολογική ειδικότητα, ας πούμε ενδοκρινολογία, και ο επόμενος βυσματίας δεν είχε τελειώσει ακόμη τα 2 χρόνια Παθολογίας. Θα έπρεπε να στείλουν τα χαρτιά στον αμέσως επόμενο στη λίστα. Προσπαθούσαν να το καθυστερήσουν 4 μήνες, μέχρι δηλαδή να τελειώσει ο άλλος την παθολογία. Αυτό που δεν ήξεραν όμως είναι πως ο αμέσως επόμενος στην λίστα που πήγαν να ρίξουν, ήταν ακόμη μεγαλύτερο βύσμα και φυσικά όταν το πληροφορήθηκε παραλίγο να τους κόψει τον κώλο.

Η γκόμενα που καθυστέρησε την θέση της Παιδιατρικής το έκανε επειδή είχε βρει θέση στην Αγγλία και περίμενε να δει αν μπορεί να την ανανεώσει και ο άλλος ο βλάκας που καθυστέρησε την θέση της παθολογίας βρισκόταν στην Σουηδία.

Η πρώτη μάλιστα είχε φτάσει στο σημείο να απειλήσει τη διευθυνση υγείας, επειδή δεν την περίμεναν 1 χρόνο μέχρι να έχει τελειώσει από εκεί πάνω και να μπορεί να έρθει!

Απίθανες νεοελληνικές μαλακίες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδη πρεπει να ειμαστε πολλοι μεγαλοι μαλακες που παμε με το σταυρο στο χερι.εγινε παρομοιο στην ιατροδικαστικη θεσσαλονικης.6 μηνες καθυστερηση....ουτε θαλασσιος ελεφαντας να ηταν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η δουλειά γίνεται στο υπουργείο. Με ένα μαγικό τρόπο χάνονται τα χαρτιά και όσες φορές κι αν πας από εκεί ή πάρεις τηλέφωνα, σε δουλεύουν κανονικά. Πρέπει να εμφανιστείς με δικηγόρο και να απαιτήσει επίσημη και έγγραφη ενημέρωση. Μόνο έτσι θα κάνουν πίσω.

Στην Αθήνα πήγαν να κάνουν το ίδιο σε παραπλήσια περίπτωση. Δηλαδή άνοιγε θέση σε παθολογική ειδικότητα, ας πούμε ενδοκρινολογία, και ο επόμενος βυσματίας δεν είχε τελειώσει ακόμη τα 2 χρόνια Παθολογίας. Θα έπρεπε να στείλουν τα χαρτιά στον αμέσως επόμενο στη λίστα. Προσπαθούσαν να το καθυστερήσουν 4 μήνες, μέχρι δηλαδή να τελειώσει ο άλλος την παθολογία. Αυτό που δεν ήξεραν όμως είναι πως ο αμέσως επόμενος στην λίστα που πήγαν να ρίξουν, ήταν ακόμη μεγαλύτερο βύσμα και φυσικά όταν το πληροφορήθηκε παραλίγο να τους κόψει τον κώλο.

Δεν είναι ανάγκη να πας με δικηγόρο. Πας όμορφα με τον αριθμό πρωτοκόλλου από την νομαρχία και βλέπεις αν έχουν υπογράψει διορισμό μεταγενέστερο της ημερομηνίας του εγγράφου της νομαρχίας. Αν έχει γίνει κάτι τέτοιο τους αλλάζεις τα φώτα, τα υδραυλικά τον αδόξαστο.

Αν πας με δικηγόρο και ζητήσεις μια έγγραφη ενημέρωση θα σου απαντήσουν νομίμως σε 30 ημερολογιακές ημέρες. Άρα το παιχνίδι το έχεις χάσει χρονικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν κατάλαβες φίλε τι ακριβώς λέω. Δεν είχε σχέση με τον αριθμό πρωτοκόλλου καμμιά από τις παραπάνω περιπτώσεις.

Για όλες τις παραπάνω χρειάζεται παρουσία δικηγόρου, αλλιώς τον ήπιες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδη πρεπει να ειμαστε πολλοι μεγαλοι μαλακες που παμε με το σταυρο στο χερι.εγινε παρομοιο στην ιατροδικαστικη θεσσαλονικης.6 μηνες καθυστερηση....ουτε θαλασσιος ελεφαντας να ηταν
μην ανησυχείς, έχει γίνει αναφορά στο υπουργείο ο μάγκας από την Ραφήνα. Δυστυχώς ήταν πάνω από μένα στη λίστα. Από τον Σεπτέμβριο ακόμα να πάει στην Ιατροδικαστική και η κα Αλεξούδα στην Ιατροδικαστική υπηρεσία της Θεσ/νίκης περιμένει τον έκτο ειδικευόμενο 7 μήνες τώρα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διάβασε προσεκτικά αυτά που θα γράψω, πιθανόν να καταλάβεις.

Έχεις επανειλημμένα ποστάρει κάνοντας παράθεση τα ποστ μου. Όχι πως δεν έχεις το δικαίωμα αυτό, αλλά θα μπορούσες να ποστάρεις κι εσύ κάτι σημαντικό χωρίς να κάνεις κριτική στους άλλους. Είναι ότι πιο εύκολο να κριτικάρεις πίσω από το pc σου ανώνυμα.

Λοιπόν την λέξη "βύσμα" με την οποία προσδιορίζεις εμένα με το προηγούμενο ποστ σου θα στην εξηγήσω κάπως έτσι....

Όταν τελείωσε η σύμβαση της συναδέλφου της οποίας κατέλαβα την θέση βρέθηκα στο νοσοκομείο και αν και μου είπε το γραφείο προσωπικού πως θα στείλουν την ενημέρωση στη νομαρχία εντός 10 ημερών τους ζήτησα αυτό να γίνει πολύ πιο σύντομα. Την άλλη ημέρα είχαν στείλει ήδη έγγραφο στη νομαρχία.

Από τη νομαρχία η κα Μιχοπούλου προώθησε το έγγραφο στο υπουργείο την επομένη. Στο υπουργείο χρονικά έκανε όσο έκαναν όλων των συναδέλφων που η θέση τους άνοιξε τον Δεκέμβριο. Στην "πίστωση" αντί να κάνει 10 ημέρες όπως είθισται έκανε 2 λόγω του ότι πήγα εγώ ο ίδιος και παρακάλεσα την προϊσταμένη.

Οπότε εγώ την λέξη "βύσμα" θα σου την μεταφράσω ως "προσωπικό ενδιαφέρον και αγώνα". Όποιος θέλει να διοριστεί εντός 1 με 1,5 μήνα δεν έχει παρά να το τρέξει. Με post δεν έρχεται ο διορισμός γρηγορότερα.

Αυτά....άγαπητή aspirini.

Δε θα τσακωθώ μαζί σου.Διορισμός στο υπουργείο σε 20 η 30 μέρες δεν υπάρχει.Εκτός και αν εσύ μιλάς για άλλο υπουργείο η έχεις άκρες στα λογιστήρια και στις πιστώσεις και στον υπουργό!Μας βλέπουν τόσα παιδιά που περιμένουν 2 και 3 μήνες το διορισμό τους και οι 30 μέρες οι δικές σου μόνο σαν ανέκδοτο βυσματία ακούγονται και όχι σαν 'προσωπικο ενδιαφέρον και αγώνα'.Δηλαδή εσύ είσαι ο αγαπημένος των υπαλλήλων που σου κάνουν χατίρια με το 'παρακαλώ' και εμείς οι μισητοί που μας φέρονται όπως όπως ακόμα και χίλια παρακαλώ και ευχαριστώ να πούμε? emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν κατάλαβες φίλε τι ακριβώς λέω. Δεν είχε σχέση με τον αριθμό πρωτοκόλλου καμμιά από τις παραπάνω περιπτώσεις.

Για όλες τις παραπάνω χρειάζεται παρουσία δικηγόρου, αλλιώς τον ήπιες!

Κι όμως, αν έχεις τον αριθμό πρωτοκόλλου που ενημέρωσε η νομαρχία για τοποθέτηση ειδικευομένου και πας στο υπουργείο μπορείς να μάθεις πότε θα διοριστείς ακριβώς. Μην μπλέκουμε δικηγόρους για απλά πράγματα.

Διάβασε προσεκτικά αυτά που θα γράψω, πιθανόν να καταλάβεις.

Έχεις επανειλημμένα ποστάρει κάνοντας παράθεση τα ποστ μου. Όχι πως δεν έχεις το δικαίωμα αυτό, αλλά θα μπορούσες να ποστάρεις κι εσύ κάτι σημαντικό χωρίς να κάνεις κριτική στους άλλους. Είναι ότι πιο εύκολο να κριτικάρεις πίσω από το pc σου ανώνυμα.

Λοιπόν την λέξη "βύσμα" με την οποία προσδιορίζεις εμένα με το προηγούμενο ποστ σου θα στην εξηγήσω κάπως έτσι....

Όταν τελείωσε η σύμβαση της συναδέλφου της οποίας κατέλαβα την θέση βρέθηκα στο νοσοκομείο και αν και μου είπε το γραφείο προσωπικού πως θα στείλουν την ενημέρωση στη νομαρχία εντός 10 ημερών τους ζήτησα αυτό να γίνει πολύ πιο σύντομα. Την άλλη ημέρα είχαν στείλει ήδη έγγραφο στη νομαρχία.

Από τη νομαρχία η κα Μιχοπούλου προώθησε το έγγραφο στο υπουργείο την επομένη. Στο υπουργείο χρονικά έκανε όσο έκαναν όλων των συναδέλφων που η θέση τους άνοιξε τον Δεκέμβριο. Στην "πίστωση" αντί να κάνει 10 ημέρες όπως είθισται έκανε 2 λόγω του ότι πήγα εγώ ο ίδιος και παρακάλεσα την προϊσταμένη.

Οπότε εγώ την λέξη "βύσμα" θα σου την μεταφράσω ως "προσωπικό ενδιαφέρον και αγώνα". Όποιος θέλει να διοριστεί εντός 1 με 1,5 μήνα δεν έχει παρά να το τρέξει. Με post δεν έρχεται ο διορισμός γρηγορότερα.

Αυτά....άγαπητή aspirini.

Δε θα τσακωθώ μαζί σου.Διορισμός στο υπουργείο σε 20 η 30 μέρες δεν υπάρχει.Εκτός και αν εσύ μιλάς για άλλο υπουργείο η έχεις άκρες στα λογιστήρια και στις πιστώσεις και στον υπουργό!Μας βλέπουν τόσα παιδιά που περιμένουν 2 και 3 μήνες το διορισμό τους και οι 30 μέρες οι δικές σου μόνο σαν ανέκδοτο βυσματία ακούγονται και όχι σαν 'προσωπικο ενδιαφέρον και αγώνα'.Δηλαδή εσύ είσαι ο αγαπημένος των υπαλλήλων που σου κάνουν χατίρια με το 'παρακαλώ' και εμείς οι μισητοί που μας φέρονται όπως όπως ακόμα και χίλια παρακαλώ και ευχαριστώ να πούμε? emeleos

Εσύ αποφάσισε τελικά τι περιμένεις...Αγροτικό ή Ειδικότητα; Μας τα έχεις μπερδέψει με τα ποστ σου. Τέσπα....
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έλεος tasostheodoridis, έλεος... emeleosemeleosΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ 'ΠΑΡΑΚΑΛΩ' ΣΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ-ΝΟΜΑΡΧΙΕΣ-ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΗΝΕΣ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ!!!! emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να μου εξηγήσεις κάτι; Θεωρείς πως έβαλα κάποιον να προωθήσει τον διορισμό μου; Μπορείς σε παρακαλώ να δεις την ιστοσελίδα της νομαρχίας το πότε περίπου έφυγε η προηγούμενη συνάδελφος (απόφαση διορισμού 20/10/2006, απόφαση τοποθέτησης 16/11/2007 και απόλυση 17/12/2007). Και απόφαση διορισμού δικού μου 25/1/2008.

Κάνε τον κόπο και μάθε ότι στην ίδια απόφαση τοποθέτησης ήταν ακόμα 10 συνάδελφοι που διορίστηκαν σε νοσοκομεία που υπάγονται στην δ/νση υγείας κεντρικής αττικής. Όλων αυτών οι θέσεις άνοιξαν μέσα στον Δεκέμβριο και βγήκε η υπουργική απόφαση την ίδια ημέρα. Οπότε το να κατηγορείς κάποιον θέλει αποδείξεις και όχι ανώνυμα post.

Εδώ κάπου τελειώνει και η συζήτηση από μένα. Δε νομίζω πως οφείλω να απαντήσω σε κάποιον άγνωστο για κάτι που μόνο αυτός υποστηρίζει χωρίς κανένα στοιχείο. Καληνύχτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να μου εξηγήσεις κάτι; Θεωρείς πως έβαλα κάποιον να προωθήσει τον διορισμό μου; Μπορείς σε παρακαλώ να δεις την ιστοσελίδα της νομαρχίας το πότε περίπου έφυγε η προηγούμενη συνάδελφος (απόφαση διορισμού 20/10/2006, απόφαση τοποθέτησης 16/11/2007 και απόλυση 17/12/2007). Και απόφαση διορισμού δικού μου 25/1/2008.

Κάνε τον κόπο και μάθε ότι στην ίδια απόφαση τοποθέτησης ήταν ακόμα 10 συνάδελφοι που διορίστηκαν σε νοσοκομεία που υπάγονται στην δ/νση υγείας κεντρικής αττικής. Όλων αυτών οι θέσεις άνοιξαν μέσα στον Δεκέμβριο και βγήκε η υπουργική απόφαση την ίδια ημέρα. Οπότε το να κατηγορείς κάποιον θέλει αποδείξεις και όχι ανώνυμα post.

Εδώ κάπου τελειώνει και η συζήτηση από μένα. Δε νομίζω πως οφείλω να απαντήσω σε κάποιον άγνωστο για κάτι που μόνο αυτός υποστηρίζει χωρίς κανένα στοιχείο. Καληνύχτα.

Μάθε τι είναι η κατηγορία και τι μια απλή παρατήρηση.Παρατηρώ στα λόγια σου οτι μας δουλεύεις όταν λες οτι παρακαλάς και πάνε τα χαρτιά σου απο τη μια υπηρεσία στη άλλη σε 1 !!! μέρα και μετά ξαναπαρακαλάς και κερδίζεις στην πίστωση 8 μέρες και μετά ξαναπαρακαλάς και κερδίζεις στο ταχυδρομείο άλλες 7 μέρες.Σας παρακαλώ μπορώ να λέω ψέματα? Και εσύ άγνωστος/η μου είσαι.Το tasostheodoridis δε σημαινει και οτι είσαι εσύ.Τέλος συζήτησης και απο μένα.Αλήθεια αφού τα ξέρεις όλα μέσα στο υπουργείο υπαλλήλους-υφυπουργούς-υπουργούς-προισταμένους-νόμους-διατάξεις-θέσεις-διορισμούς γιατί πρέπει να σε πιστέψουμε οτι δε σε βοήθησε κανείς να πάρεις διορισμό στο άψε σβήσε?Και μάλιστα όταν σε αγαπάνε σε όλες τις υπηρεσίες?

Ελεος tasostheodoridis.Ελεος. emeleos Καληνύχτα και φιλάκια πολλά. emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το αληθινό μου όνομα είναι ασπιρίνη και το νικ είναι tasostheodoridis.

Και μην στέλνεις φιλάκια.....άνδρας δήλωσες στο προφίλ σου. Έλεος ασπιρίνη.....Έλεος!

Ξέρεις τώρα με πιστέψεις δεν με πιστέψεις δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ σήμερα. Ξέχασες να μας πεις τελικά.....Αγροτικό περιμένεις ή ειδικότητα;

...................

......................

.......................

.........................

Βρε ένα μήνα χάθηκαν μερικοί από το forum.

Απο νοσοκομείο-νομαρχία ως υπουργείο ξέρεις στο περίπου πόσες μέρες κάνουν τα χαρτιά να πάνε?Η προφορική απόφαση διορισμού στο περίπου πάλι πόσο κάνει στο υπουργείο να βγεί?Ευχαριστώ πολύ.
Αλήθεια υπάρχει και προφορική απόφαση; Βγαίνει ο Αβραμόπουλος και το λέει και προφορικά ότι σε διορίζει; ΈΛΕΟΣ!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.