Jump to content

KΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ


george1977

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι...Εδώ κ 2 περίπου μήνες είμαι υπό διορισμό κ ήρθε σήμερα το συστημένο απ το ταχυδρομείο.Απ ότι ξέρω ο φάκελος μου θα παραμείνει εκεί για 15 ημέρες κ έπειτα αφού τον παραλάβω,εντός 10 εργάσιμων ημερών θα πρέπει να παρουσιαστώ στο νοσοκομείο.Επειδή υπάρχει ανάγκη να καθυστερήσω μέχρι τέλος Μαρτίου-αρχές Απριλίου το διορισμό,έχετε την καλοσύνη να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο κόλπο/τρικ για να "φάω" τις 10 μέρες που περισσεύουν χωρίς να κινδυνεύσω να χάσω τη θέση μου?Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Last Reply

Αν δεν απατωμαι ο φακελος μενει 10 ημερολογιακες μερες στο ταχυδρομειο κ απο την στιγμη που τον παραλαβεις εχεις 15 ημερολογιακες ημερες να παρουσιαστεις. Τσεκαρισε το γιατι αν δεν παραλαβεις τον φακελο απο το ταχυδρομειο εγκαιρα χανεις τον διορισμο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν απατωμαι ο φακελος μενει 10 ημερολογιακες μερες στο ταχυδρομειο κ απο την στιγμη που τον παραλαβεις εχεις 15 ημερολογιακες ημερες να παρουσιαστεις. Τσεκαρισε το γιατι αν δεν παραλαβεις τον φακελο απο το ταχυδρομειο εγκαιρα χανεις τον διορισμο!

Ευχαριστώ πολυ!Κανά παραθυράκι για να καθυστερήσω το διορισμό υπάρχει?Αν πω στο υπουργείο για παράδειγμα ότι δεν μου ρθε η ειδοποίηση για το συστημένο?Παίζει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το θέμα, στο ταχυδρομείο μένει 15 μέρες ή 10 μέρες (όπως λέει ο steppenwolf);

Το ειδοποιητήριο λέει ότι τα συστημένα μένουν στο ταχυδρομείο 15 μέρες από την ημερομηνία άφιξής τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το θέμα, στο ταχυδρομείο μένει 15 μέρες ή 10 μέρες (όπως λέει ο steppenwolf);

Το ειδοποιητήριο λέει ότι τα συστημένα μένουν στο ταχυδρομείο 15 μέρες από την ημερομηνία άφιξής τους.

Σωστό.Πήρα τηλ. σήμερα κ ρώτησα.15 ημερολογιακές μέρες από την ημερομηνία επίδοσης μένει στο ταχυδρομείο κ μετά επιστρέφει σαν αζήτητο στον αποστολέα.Όταν παραλάβω το διορισμό θα ενημερώσω για το ποσες μέρες παρουσιαζόμαστε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη αλλά επειδή με μπερδεύουν οι χρόνοι του διορισμού.Πόσες μέρες κάνουν τα χαρτιά να φύγουν απο νομαρχία μέχρι και να πάνε υπουργείο?Πόσες μέρες αφού φτάσουν απο νομαρχία τα χαρτιά κάνει το υπουργείο να βγάλει προφορικά τον αρ.πρ. της απόφασης διορισμού που δηλώνεις ειδικότητα και σε πόσες μέρες συνολικά σου φτάνει στο σπίτι επίσημα ο διορισμός αν δε μεσολαβούν γιορτές-πανηγύρια?Δηλαδή είναι π.χ 10 μέρες νομαρχία-υπουργείο + 30 να βγάλει προφορικά την αποφαση διορισμού το υπουργείο + 10 να έρθει στο σπίτι επίσημα ο διορισμός + 15 να παρουσιαστείς?Ξέρει κανείς επίσημα τους χρόνους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη αλλά επειδή με μπερδεύουν οι χρόνοι του διορισμού.Πόσες μέρες κάνουν τα χαρτιά να φύγουν απο νομαρχία μέχρι και να πάνε υπουργείο?Πόσες μέρες αφού φτάσουν απο νομαρχία τα χαρτιά κάνει το υπουργείο να βγάλει προφορικά τον αρ.πρ. της απόφασης διορισμού που δηλώνεις ειδικότητα και σε πόσες μέρες συνολικά σου φτάνει στο σπίτι επίσημα ο διορισμός αν δε μεσολαβούν γιορτές-πανηγύρια?Δηλαδή είναι π.χ 10 μέρες νομαρχία-υπουργείο + 30 να βγάλει προφορικά την αποφαση διορισμού το υπουργείο + 10 να έρθει στο σπίτι επίσημα ο διορισμός + 15 να παρουσιαστείς?Ξέρει κανείς επίσημα τους χρόνους?

Επίσημα...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

Ανεπίσημα από το νοσοκομείο πάει έγγραφο που ζητά την πλήρωση της κενής θέσης στην νομαρχία η οποία ενημερώνει το υπουργείο, βγάζει την απόφαση, την στέλνει για έγκριση στην πίστωση και μετά επιστρέφει στο υπουργείο που την αποστέλει σε νομαρχία,νοσοκομείο και ενδιαφερόμενο.

Αν πιέσεις...κάνει περίπου 20-30 ημέρες, αν όχι.....μέχρι και 2 μήνες (κάπποιοι συνάδελφοι στο forum μιλάνε και αργοπορία παραπάνω μηνών).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο νοσοκομείο-νομαρχία ως υπουργείο ξέρεις στο περίπου πόσες μέρες κάνουν τα χαρτιά να πάνε?Η προφορική απόφαση διορισμού στο περίπου πάλι πόσο κάνει στο υπουργείο να βγεί?Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο νοσοκομείο-νομαρχία ως υπουργείο ξέρεις στο περίπου πόσες μέρες κάνουν τα χαρτιά να πάνε?Η προφορική απόφαση διορισμού στο περίπου πάλι πόσο κάνει στο υπουργείο να βγεί?Ευχαριστώ πολύ.

Mα αυτό σου έψραψα παραπάνω. Αν πιέσεις το νοσοκομείο και την στείλει την ενημέρωση στη νομαρχία αυθημερόν και η νομαρχία την ημέρα που θα παραλάβει το έγγραφο του νοσοκομείου στείλει την ενημέρωση στο υπουργείο όσο το δυνατό συντομότερο κερδίζεις αρκετό χρόνο. Στο υπουργείο πάντως αυτή την στιγμή κάνουν τις αποφάσεις που άδειασαν οι θέσεις τον Ιανουάριο.

Γύρω στον ένα μήνα συνολικά κάνει στο υπουργείο μαζί με τον χρόνο που κάνει στην πίστωση(10 ημέρες).

Όταν λες προφορική απόφαση τι εννοείς;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο νοσοκομείο-νομαρχία ως υπουργείο ξέρεις στο περίπου πόσες μέρες κάνουν τα χαρτιά να πάνε?Η προφορική απόφαση διορισμού στο περίπου πάλι πόσο κάνει στο υπουργείο να βγεί?Ευχαριστώ πολύ.

Mα αυτό σου έψραψα παραπάνω. Αν πιέσεις το νοσοκομείο και την στείλει την ενημέρωση στη νομαρχία αυθημερόν και η νομαρχία την ημέρα που θα παραλάβει το έγγραφο του νοσοκομείου στείλει την ενημέρωση στο υπουργείο όσο το δυνατό συντομότερο κερδίζεις αρκετό χρόνο. Στο υπουργείο πάντως αυτή την στιγμή κάνουν τις αποφάσεις που άδειασαν οι θέσεις τον Ιανουάριο.

Γύρω στον ένα μήνα συνολικά κάνει στο υπουργείο μαζί με τον χρόνο που κάνει στην πίστωση(10 ημέρες).

Όταν λες προφορική απόφαση τι εννοείς;

Εννοώ απο τη στιγμή που θα πάνε υπουργείο τα χαρτιά μέχρι να πάρεις τηλεφωνικά την απόφαση διορισμού πόσο μέρες κάνει αυτή η διαδικασία?Ενα μήνα περίπου που είπες πριν?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσημα...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

Ανεπίσημα από το νοσοκομείο πάει έγγραφο που ζητά την πλήρωση της κενής θέσης στην νομαρχία η οποία ενημερώνει το υπουργείο, βγάζει την απόφαση, την στέλνει για έγκριση στην πίστωση και μετά επιστρέφει στο υπουργείο που την αποστέλει σε νομαρχία,νοσοκομείο και ενδιαφερόμενο.

Αν πιέσεις...κάνει περίπου 20-30 ημέρες, αν όχι.....μέχρι και 2 μήνες (κάπποιοι συνάδελφοι στο forum μιλάνε και αργοπορία παραπάνω μηνών).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάρε τηλέφωνο στο υπουργείο και θα σου πουν πότε περίπου θα σου έρθει ο διορισμός.

Αν είσαι από Αθήνα πάνε από κοντά, μάλλον είναι καλύτερα.

Πάντως μην περιμένεις νωρίτερα από τα τέλη του μήνα!

Για να επισπεύσεις την διαδικασία θα πρέπει να επισπεύσουν στο υπουργείο την διαδικασία όλων των προηγούμενων από εσένα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάρε τηλέφωνο στο υπουργείο και θα σου πουν πότε περίπου θα σου έρθει ο διορισμός.

Αν είσαι από Αθήνα πάνε από κοντά, μάλλον είναι καλύτερα.

Πάντως μην περιμένεις νωρίτερα από τα τέλη του μήνα!

Για να επισπεύσεις την διαδικασία θα πρέπει να επισπεύσουν στο υπουργείο την διαδικασία όλων των προηγούμενων από εσένα.

OK.Σ'ευχαριστώ Τάσο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν το υπουργείο σηκώσει το τηλέφωνο πήγαινε να ανάψεις κανένα κεράκι στην εκκλησία. ΘΑΥΜΑ...

Η καλύτερη λύση είναι να πας εκεί. Από τη στιγμή που φτάνει στο υπουργείο θέλει κανένα μήνα να υπογραφτεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήρα το διορισμό μου σήμερα μετά από 2 ειδοποιήσεις...Μετά από 15 ημερολογιακές μέρες πρέπει να παρουσιαστώ έχοντας μια ντουζίνα χαρτιά.Άρα από τη στιγμή που έρχεται απ το ταχυδρομείο η πρώτη ειδοποίηση έχουμε ένα μήνα το πολύ για να παρουσιαστούμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήρα το διορισμό μου σήμερα μετά από 2 ειδοποιήσεις...Μετά από 15 ημερολογιακές μέρες πρέπει να παρουσιαστώ έχοντας μια ντουζίνα χαρτιά.Άρα από τη στιγμή που έρχεται απ το ταχυδρομείο η πρώτη ειδοποίηση έχουμε ένα μήνα το πολύ για να παρουσιαστούμε.

Τι χαρτιά χρειάζονται ακριβώς για το διορισμό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα στο υπουργείο μου είπαν ότι ο διορισμός μου βρίσκεται στην πίστωση.Αν γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό και σε πόσο περίπου διάστημα θα έρθει στο σπίτι,θα τον παρακαλούσα να με διαφωτίσει. emcolgate

Επίσης,τι χαρτια πρέπει να έχω μαζί μου όταν παρουσιαστώ στο νοσοκομείο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

1.Απόφαση τοποθέτησης - πρόσληψης.

2.Πιστοποιητικό γέννησης ή επικυρωμένο αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας.

3.Αντίγραφο πτυχίου ή βεβαίωση ΔΟΑΤΑΠ ή βεβαίωση από την οποία θα προκύπτει η διαπίστωση ότι το πτυχίο χορηγήθηκε σύμφωνα με τις οδηγίες 93/16 της Ε.Ε (για γιατρούς που αποφοίτησαν από Ιατρικές Σχολές σε χώρα της Ε.Ε.)

4.Αντίγραφο άδειας άσκησης ιατρικού επαγγέλματος.

5.Βεβαίωση εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου (εάν υπάρχει) ή απαλλαγής αυτής.

6.Πιστοποιητικό Υγείας.

7.Βεβαίωση εγγραφής στον οικείο ιατρικό σύλλογο.

8.Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α΄ από το οποίο να προκύπτει η εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων (για τους έχοντες υποχρέωση) ή απαλλαγή τούτων ή ότι τελούν σε ισόχρονη της τοποθέτησής τους αναβολή στράτευσης.

9.Πιστοποιητικό προϋπηρεσίας στην ίδια ή άλλη ειδικότητα (αν υπάρχει προϋπηρεσία).

10.Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 θεωρημένη από την Οικονομική Εφορία ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμμισθη θέση.

11.Α.Φ.Μ.

6.Πιστοποιητικό Υγείας.

Για την χορήγηση του πιστοποιητικού υγείας χρειάζεται ακτινογραφία θώρακος με γνωμάτευση παθολόγου και γνωμάτευση ψυχιάτρου.

Για τους απολυόμενους από τον στρατό καλό είναι να έχουν το πιστοποιητικό τύπου Α΄ εκπλήρωσης στρατιωτικών υποχρεώσεων όταν πάνε στον ψυχίατρο.

Δύο φωτογραφίες, μία για την ακτινογραφία και μία για την βεβαίωση.

10.Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 θεωρημένη από την Οικονομική Εφορία ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμμισθη θέση.

Συμπληρώνεις δύο υπεύθυνες δηλώσεις με τα προσωπικά στοιχεία και δηλώνεις ότι " δεν ασκώ ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχω άλλη έμισθη θέση".

Την καταθέτεις στο πρωτόκολλο της Δ.Ο.Υ., από όπου σου δίνει αριθμό πρωτοκόλλου και στη συνέχεια σου την σφραγίζει το τμήμα μητρώου και το τμήμα εισοδήματος. Την υπεύθυνη δήλωση μπορείς να την καταθέσεις σε οποιαδήποτε Δ.Ο.Υ. επιθυμείς.

Σήμερα στο υπουργείο μου είπαν ότι ο διορισμός μου βρίσκεται στην πίστωση.Αν γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό και σε πόσο περίπου διάστημα θα έρθει στο σπίτι,θα τον παρακαλούσα να με διαφωτίσει. emcolgate

Επίσης,τι χαρτια πρέπει να έχω μαζί μου όταν παρουσιαστώ στο νοσοκομείο?

Στην τελευταία σελίδα της απόφασης πρόσληψής σου βεβαιώνεται από την Υ.Δ.Ε. (Υπηρεσία Δημοσιονομικού Ελέγχου) του Υ.Υ.Κ.Κ.Α. πως στον προϋπολογισμό των εξόδων του υπουργείου του έτους 2008 υπάρχει σχετική πρόβλεψη για την πρόσληψή σου για ειδικότητα στο νοσοκομείο σύμφωνα με την απόφαση πρόσληψης.

Από την ημερομηνία που παίρνει αριθμό πρωτοκόλλου η απόφαση πρόσληψης κάνει 1 εβδομάδα με 10 ημέρες στην "πίστωση" και 1 εβδομάδα με 10 ημέρες για να σου σταλεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο σε ευχαριστώ θερμά!!! B):)

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

........

8.Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α΄ από το οποίο να προκύπτει η εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων (για τους έχοντες υποχρέωση) ή απαλλαγή τούτων ή ότι τελούν σε ισόχρονη της τοποθέτησής τους αναβολή στράτευσης.

Έχω απολυτήριο στρατού.Από που θα προμηθευτώ το πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Ά?

9.Πιστοποιητικό προϋπηρεσίας στην ίδια ή άλλη ειδικότητα (αν υπάρχει προϋπηρεσία).

Ως προϋπηρεσία λογίζεται και το πρώτο τρίμηνο που ήμουν σε νοσοκομείο,στα πλαίσια της θητείας μου ως αγροτικός ιατρός?

6.Πιστοποιητικό Υγείας.

Για την χορήγηση του πιστοποιητικού υγείας χρειάζεται ακτινογραφία θώρακος με γνωμάτευση παθολόγου και γνωμάτευση ψυχιάτρου.

Για τους απολυόμενους από τον στρατό καλό είναι να έχουν το πιστοποιητικό τύπου Α΄ εκπλήρωσης στρατιωτικών υποχρεώσεων όταν πάνε στον ψυχίατρο.

Δύο φωτογραφίες, μία για την ακτινογραφία και μία για την βεβαίωση.

Πού χορηγείται?Πάω σε όποιον γιατρό θέλω?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστοποιητικό τύπου Α' μπορείς να ζητήσεις από το στρατολογικό γραφείο στο οποίο ανήκεις καθώς επίσης από το κοντινότερο Κ.Ε.Π.

Δεν υπολογίζεται ως προϋπηρεσία ειδικότητας το τρίμηνο αγροτικό.

Άλλωστε το τρίμηνο θα το βεβαιώσεις με την βεβαίωση εκπλήρωσης της υπηρεσίας υπαίθρου (δικαιολογητικό νούμερο 5).

Πιστοποιητικό υγείας (από ότι είδα είσαι από Αθήνα)

Η Υειονομική Επιτροπή βρίσκεται στην Αχαρνών 96, τηλ. 210 8842411-13. Πρόσεξε, είναι ανάλογα την περιοχή που μένεις.

Σε οποιοδήποτε δημόσιο νοσοκομείο κλείνεις ραντεβού για ακτινογραφία θώρακος. Ενημέρωσε για ποιο λόγο θες την ακτινογραφία για να κανονίσεις άμεσο ραντεβού (πάρε μαζί σου την μία φωτογραφία για την ακτινογραφία).

Για βεβαίωση ψυχιάτρου μπορείς να πάρεις από το Αιγινήτειο στα εξωτερικά ιατρεία στην Παπαδιαμαντοπούλου 21. Πάρε μαζί σου το απολυτήριο στρατού.

Κλείνεις ραντεβού όταν καταθέσεις τα δικαιολογητικά και περνάς επιτροπή κάθε Τρίτη ή Πέμπτη (δεν θυμάμαι).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, μήπως μπορεί να γράψει κάποιος ποιός είναι ο αριθμός τηλεφώνου στο Υπουργείο (που να απαντά) για να μάθω σε ποιά φάση βρίσκεται η απόφαση του διορισμού μου; [ έχω ημερομηνία από Διεύθυνση Υγείας 28/1, αλλά ακόμα να έρθει ο διορισμός από το Υπουργείο].

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νοσοκομεία Αττικής 2105231910

Τμηματάρχης κα Αρβανίτου 2105236798

Τηλεφωνικό κέντρο (για να ζητήσεις το τμήμα διορισμών ειδικευομένων σε νοσοκομεία της επαρχίας) 2105232821

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.