Jump to content

KΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ


george1977

Recommended Posts

Το αληθινό μου όνομα είναι ασπιρίνη και το νικ είναι tasostheodoridis.

Και μην στέλνεις φιλάκια.....άνδρας δήλωσες στο προφίλ σου. Έλεος ασπιρίνη.....Έλεος!

Ξέρεις τώρα με πιστέψεις δεν με πιστέψεις δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ σήμερα. Ξέχασες να μας πεις τελικά.....Αγροτικό περιμένεις ή ειδικότητα;

...................

......................

.......................

.........................

Βρε ένα μήνα χάθηκαν μερικοί από το forum.

'Αγροτικό περιμένεις ή ειδικότητα;'

Γιατί δε ρωτάς στο υπουργείο?Όλους τους ξέρεις εκεί μέσα με τα μικρά τους ονόματα.Φιλάκια πολλά tasostheodoridis. emiloveyouemdaisy

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Last Reply

Είσαι ικανός/η - σε αγαπάνε όλοι και θέλεις διορισμό σε 1 βδομάδα? Call tasostheodoorides. Θα παρακαλέσει και θα γίνουν όλα αυτόματα και άμεσα!!Forumπαρακάλια tasostheodoridis. :splats::splats:emkidemkissemkiss2

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είσαι ικανός/η - σε αγαπάνε όλοι και θέλεις διορισμό σε 1 βδομάδα? Call tasostheodoorides. Θα παρακαλέσει και θα γίνουν όλα αυτόματα και άμεσα!!Forumπαρακάλια tasostheodoridis. :splats::splats:emkidemkissemkiss2

Τέτοια μιζέρια δεν έχω ξαναδεί. Δεν σου φταίνε οι άλλοι, αλλά η κακομοιριά σου. Συνάδελφοι από εδώ μέσα κι από το άλλο forum γνωρίζουν ποιος είμαι και ποια είναι η συμπεριφορά μου απέναντί τους. Κάτσε στη μιζέρια σου και διασκέδασέ με!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είσαι ικανός/η - σε αγαπάνε όλοι και θέλεις διορισμό σε 1 βδομάδα? Call tasostheodoorides. Θα παρακαλέσει και θα γίνουν όλα αυτόματα και άμεσα!!Forumπαρακάλια tasostheodoridis. :splats::splats:emkidemkissemkiss2

Τέτοια μιζέρια δεν έχω ξαναδεί. Δεν σου φταίνε οι άλλοι, αλλά η κακομοιριά σου. Συνάδελφοι από εδώ μέσα κι από το άλλο forum γνωρίζουν ποιος είμαι και ποια είναι η συμπεριφορά μου απέναντί τους. Κάτσε στη μιζέρια σου και διασκέδασέ με!

Είμαι μίζερη τι να κάνω?Καλύτερο απο το να κοροιδεύω. :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτη ειναι η δικη μου συντομη γραφειοκρατικη περιπετεια,ως τωρα...

Η εισηγηση για το διορισμο μου εγινε στις 15/2/2008.Απο τη νομαρχια Εβρου εφυγαν στις 18/2/2008(λογω του οτι μεσολαβουσε σαβ/κο).Τα χαρτια μου εφτασαν το υπουργειο στις 26/2/2008.Ειμαι σε καλο δρομο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά έχω και εγώ κάποια απορία και εαν κάποιος εκ πείρας θα μπορούσε να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Ο ειδικευόμενος που προηγείτο για την θέση ειδικότητας δεν εμφανίστηκε για αποδοχή διορισμού (αρχές Δεκεμβρίου). Το τμήμα προσωπικού του νοσοκομείου μου έχει πει ότι ήδη 3 φορές έχουν ενημερώσει το υπουργείο ώστε να γίνει ανάκληση του διορισμού για να μπορέσει η νομαρχία να στείλει τα χαρτιά του επόμενου στην λίστα αναμονής ( που είμαι εγώ). Επικοινώνησα με νομαρχία αλλά ακόμα το χαρτί ανάκλησης ( μετά από 3 μήνες!!!) δεν έχει πάει κοντά τους ( για άλλες ειδικότητες έχει ήδη ολοκληρωθεί η διαδικασία). Το υπουργείο μου λέει ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία ανάκλησης.... Ας υποθέσουμε(στην χειρότερη) ότι έχει γίνει η ανάκληση σήμερα, πόσο καιρό κάνει να ενημερωθεί η νομαρχία για να ακολουθηθεί η διαδικασία...?

Εδώ και 15 μέρες το υπουργείο λέει ότι ενημερώθηκε η νομαρχία, η νομαρχία δεν ξέρει τίποτα, το γραφείο προσωπικού, διευθυντής τμήματος , διοίκηση νοσοκομείου νίπτουν τα χείρας τους...(για να μην πω τπτ χειρότερο)..... Και γω κάπου στην μέση να προσπαθώ να συλλέξω από το εξωτερικό που βρίσκομαι, πληροφορίες μπας και βγάλω άκρη.....

Επειδή το έχω δει να γίνεται ήδη 2 φορές στο νοσοκομείο μας και 1 φορά σε νοσοκομείο Αθήνας, θα πρέπει ΑΜΕΣΑ να πάρεις δικηγόρο και να πας από το Υπουργείο Υγείας!

Οι ηλίθιοι π@πάρες βάζουν το τοπικό βύσμα τους και αυτό με τα κατάλληλα τηλέφωνα "παγώνει" το διορισμό και την ανάκληση του, μέχρι να έρθει η ώρα που το φυντάνι του μπαμπά θα μπορεί να έρθει και να αναλάβει τη θέση.

Σε μας έκαναν 10 μήνες μέχρι να γίνει η πλήρωση της θέσης (Παιδιατρική) κι ας είχε στείλει το νοσοκομείο και η διεύθυνση υγείας της Νομαρχίας 5 φορές ερωτήσεις και διαμαρτυρίες. Η άλλη θέση (Παθολογίας) έκανε 6 μήνες μέχρι να αρχίσει να τρέχει κανονικά.

Η δουλειά γίνεται στο υπουργείο. Με ένα μαγικό τρόπο χάνονται τα χαρτιά και όσες φορές κι αν πας από εκεί ή πάρεις τηλέφωνα, σε δουλεύουν κανονικά. Πρέπει να εμφανιστείς με δικηγόρο και να απαιτήσει επίσημη και έγγραφη ενημέρωση. Μόνο έτσι θα κάνουν πίσω.

Στην Αθήνα πήγαν να κάνουν το ίδιο σε παραπλήσια περίπτωση. Δηλαδή άνοιγε θέση σε παθολογική ειδικότητα, ας πούμε ενδοκρινολογία, και ο επόμενος βυσματίας δεν είχε τελειώσει ακόμη τα 2 χρόνια Παθολογίας. Θα έπρεπε να στείλουν τα χαρτιά στον αμέσως επόμενο στη λίστα. Προσπαθούσαν να το καθυστερήσουν 4 μήνες, μέχρι δηλαδή να τελειώσει ο άλλος την παθολογία. Αυτό που δεν ήξεραν όμως είναι πως ο αμέσως επόμενος στην λίστα που πήγαν να ρίξουν, ήταν ακόμη μεγαλύτερο βύσμα και φυσικά όταν το πληροφορήθηκε παραλίγο να τους κόψει τον κώλο.

Η γκόμενα που καθυστέρησε την θέση της Παιδιατρικής το έκανε επειδή είχε βρει θέση στην Αγγλία και περίμενε να δει αν μπορεί να την ανανεώσει και ο άλλος ο βλάκας που καθυστέρησε την θέση της παθολογίας βρισκόταν στην Σουηδία.

Η πρώτη μάλιστα είχε φτάσει στο σημείο να απειλήσει τη διευθυνση υγείας, επειδή δεν την περίμεναν 1 χρόνο μέχρι να έχει τελειώσει από εκεί πάνω και να μπορεί να έρθει!

Απίθανες νεοελληνικές μαλακίες...

Thanks veterinarian για τις συμβουλές. Ομολογώ πως ήμουν λιγάκι αφελής να πιστεύω ότι απλά "έτυχε" η όλη κωλυσιεργία ... Εάν Δευτέρα δεν πάρω απάντηση από νομαρχία ότι έχει στείλει τα χαρτιά, θα ακολουθήσω και γω δρόμους πλάγιους αν και είμαι εκ φύσεως κατηγορηματική σε τέτοιες μεθόδους.... Θα σας κρατώ ενήμερους!

Και πάλι ευχαριστώ και εσένα Τάσο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

1.Απόφαση τοποθέτησης - πρόσληψης.

2.Πιστοποιητικό γέννησης ή επικυρωμένο αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας.

3.Αντίγραφο πτυχίου ή βεβαίωση ΔΟΑΤΑΠ ή βεβαίωση από την οποία θα προκύπτει η διαπίστωση ότι το πτυχίο χορηγήθηκε σύμφωνα με τις οδηγίες 93/16 της Ε.Ε (για γιατρούς που αποφοίτησαν από Ιατρικές Σχολές σε χώρα της Ε.Ε.)

4.Αντίγραφο άδειας άσκησης ιατρικού επαγγέλματος.

5.Βεβαίωση εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου (εάν υπάρχει) ή απαλλαγής αυτής.

6.Πιστοποιητικό Υγείας.

7.Βεβαίωση εγγραφής στον οικείο ιατρικό σύλλογο.

8.Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α΄ από το οποίο να προκύπτει η εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων (για τους έχοντες υποχρέωση) ή απαλλαγή τούτων ή ότι τελούν σε ισόχρονη της τοποθέτησής τους αναβολή στράτευσης.

9.Πιστοποιητικό προϋπηρεσίας στην ίδια ή άλλη ειδικότητα (αν υπάρχει προϋπηρεσία).

10.Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 θεωρημένη από την Οικονομική Εφορία ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμμισθη θέση.

11.Α.Φ.Μ.

6.Πιστοποιητικό Υγείας.

Για την χορήγηση του πιστοποιητικού υγείας χρειάζεται ακτινογραφία θώρακος με γνωμάτευση παθολόγου και γνωμάτευση ψυχιάτρου.

Για τους απολυόμενους από τον στρατό καλό είναι να έχουν το πιστοποιητικό τύπου Α΄ εκπλήρωσης στρατιωτικών υποχρεώσεων όταν πάνε στον ψυχίατρο.

Δύο φωτογραφίες, μία για την ακτινογραφία και μία για την βεβαίωση.

10.Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 θεωρημένη από την Οικονομική Εφορία ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμμισθη θέση.

Συμπληρώνεις δύο υπεύθυνες δηλώσεις με τα προσωπικά στοιχεία και δηλώνεις ότι " δεν ασκώ ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχω άλλη έμισθη θέση".

Την καταθέτεις στο πρωτόκολλο της Δ.Ο.Υ., από όπου σου δίνει αριθμό πρωτοκόλλου και στη συνέχεια σου την σφραγίζει το τμήμα μητρώου και το τμήμα εισοδήματος. Την υπεύθυνη δήλωση μπορείς να την καταθέσεις σε οποιαδήποτε Δ.Ο.Υ. επιθυμείς.

Σήμερα στο υπουργείο μου είπαν ότι ο διορισμός μου βρίσκεται στην πίστωση.Αν γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό και σε πόσο περίπου διάστημα θα έρθει στο σπίτι,θα τον παρακαλούσα να με διαφωτίσει. emcolgate

Επίσης,τι χαρτια πρέπει να έχω μαζί μου όταν παρουσιαστώ στο νοσοκομείο?

Στην τελευταία σελίδα της απόφασης πρόσληψής σου βεβαιώνεται από την Υ.Δ.Ε. (Υπηρεσία Δημοσιονομικού Ελέγχου) του Υ.Υ.Κ.Κ.Α. πως στον προϋπολογισμό των εξόδων του υπουργείου του έτους 2008 υπάρχει σχετική πρόβλεψη για την πρόσληψή σου για ειδικότητα στο νοσοκομείο σύμφωνα με την απόφαση πρόσληψης.

Από την ημερομηνία που παίρνει αριθμό πρωτοκόλλου η απόφαση πρόσληψης κάνει 1 εβδομάδα με 10 ημέρες στην "πίστωση" και 1 εβδομάδα με 10 ημέρες για να σου σταλεί.

Η υπηρεσία υπαίθρου προαπαιτείται για την έναρξη ειδικότητας;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτη ειναι η δικη μου συντομη γραφειοκρατικη περιπετεια,ως τωρα...

Η εισηγηση για το διορισμο μου εγινε στις 15/2/2008.Απο τη νομαρχια Εβρου εφυγαν στις 18/2/2008(λογω του οτι μεσολαβουσε σαβ/κο).Τα χαρτια μου εφτασαν το υπουργειο στις 26/2/2008.Ειμαι σε καλο δρομο?

Σημερα μου ειπανε οτι ετοιμαζουνε τα χαρτια που εχουν φτασει στο υπουργειο εως 20/2.Εχεις καποιος συναδελφος καποια αλλ πλροφορια?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά έχω και εγώ κάποια απορία και εαν κάποιος εκ πείρας θα μπορούσε να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Ο ειδικευόμενος που προηγείτο για την θέση ειδικότητας δεν εμφανίστηκε για αποδοχή διορισμού (αρχές Δεκεμβρίου). Το τμήμα προσωπικού του νοσοκομείου μου έχει πει ότι ήδη 3 φορές έχουν ενημερώσει το υπουργείο ώστε να γίνει ανάκληση του διορισμού για να μπορέσει η νομαρχία να στείλει τα χαρτιά του επόμενου στην λίστα αναμονής ( που είμαι εγώ). Επικοινώνησα με νομαρχία αλλά ακόμα το χαρτί ανάκλησης ( μετά από 3 μήνες!!!) δεν έχει πάει κοντά τους ( για άλλες ειδικότητες έχει ήδη ολοκληρωθεί η διαδικασία). Το υπουργείο μου λέει ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία ανάκλησης.... Ας υποθέσουμε(στην χειρότερη) ότι έχει γίνει η ανάκληση σήμερα, πόσο καιρό κάνει να ενημερωθεί η νομαρχία για να ακολουθηθεί η διαδικασία...?

Εδώ και 15 μέρες το υπουργείο λέει ότι ενημερώθηκε η νομαρχία, η νομαρχία δεν ξέρει τίποτα, το γραφείο προσωπικού, διευθυντής τμήματος , διοίκηση νοσοκομείου νίπτουν τα χείρας τους...(για να μην πω τπτ χειρότερο)..... Και γω κάπου στην μέση να προσπαθώ να συλλέξω από το εξωτερικό που βρίσκομαι, πληροφορίες μπας και βγάλω άκρη.....

Μελίνα η ανάκληση διορισμού της προηγούμενης στη λίστα αναμονής έγινε στις 19 Μαρτίου.

Έχει ενημερωθεί η νομαρχία σου και πλέον από την 19η Μαρτίου είσαι εσύ υπό διορισμό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μελίνα η ανάκληση διορισμού της προηγούμενης στη λίστα αναμονής έγινε στις 19 Μαρτίου.

Έχει ενημερωθεί η νομαρχία σου και πλέον από την 19η Μαρτίου είσαι εσύ υπό διορισμό.

!!!! Βρε Τάσο τι να πω:rolleyes: ....!!! Είσαι αστέρι!

Σήμερα πέρασα από νομαρχία και μου είπανε ότι δεν είχαν κανένα χαρτί από υπουργείο.... (εκτός και εάν το πήρανε μετά τις 12 το μεσημέρι!!!) .Η κοπέλα(ευτυχώς) ήταν ευγενέστατη και έδειξε προσωπικό ενδιαφέρον (μέχρι και το τηλέφωνο του κινητού μου ζήτησε για να με ενημερώσει άμεσα μόλις είχε νέα)

Πάντως ειλικρινά δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω.... emiloveyou . Πραγματικά εκτιμώ αφάνταστα την βοήθεια σου και δεν ξέρω πως να στο ξεπληρώσω . Σπανίζουν άτομα με διάθεση ανιδιοτελούς προσφοράς και όπως σου είπα και στο πμ, ειδικά στον τόσο ανταγωνιστικό και φιλόδοξο χώρο μας.

Εαν κάποια στιγμή χρειαστείς οτιδήποτε , μην διστάσεις να το ζητήσεις .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάρε τηλέφωνο στο 2105235500 ή το πρωί με τη δροσούλα μέχρι της 9 ή το μεσημέρι μετά της 2 μέχρι της 3. Πιστεύω να σου απαντήσουν. Αν όχι πάρε την προϊσταμένη κα Αρβανίτου στο 2105236198.

Αν χρειαστείς τίποτα άλλο με χαρά να βοηθήσω.

Θα μου το ξεπληρώσεις όπως και με την ευγενέστατη κοπέλα στη νομαρχία....με τον αριθμό του κινητού σου.emoti_143.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάρε τηλέφωνο στο 2105235500 ή το πρωί με τη δροσούλα μέχρι της 9 ή το μεσημέρι μετά της 2 μέχρι της 3. Πιστεύω να σου απαντήσουν. Αν όχι πάρε την προϊσταμένη κα Αρβανίτου στο 2105236198.

Αν χρειαστείς τίποτα άλλο με χαρά να βοηθήσω.

Θα μου το ξεπληρώσεις όπως και με την ευγενέστατη κοπέλα στη νομαρχία....με τον αριθμό του κινητού σου.emoti_143.gif

36_1_11.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μελίνα η ανάκληση διορισμού της προηγούμενης στη λίστα αναμονής έγινε στις 19 Μαρτίου.

Έχει ενημερωθεί η νομαρχία σου και πλέον από την 19η Μαρτίου είσαι εσύ υπό διορισμό.

Πρωί πρωί πήρα τηλέφωνο την νομαρχία και πάλι δεν είχαν ενημέρωση από υπουργείο.... ΑΛΛΑ, στις 12 με πήρανε τηλέφωνο ότι επιτέλους είχαν το χαρτί της ανάκλησης στα χέρια τους και ότι αύριο θα στείλουν τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για τον διορισμό πίσω στο υπουργείο.... Συνολικά λένε ότι η διαδικασία διαρκεί 2 μήνες.... Άντε τώρα να δούμε πόσο μέσα στο χρόνο θα είναι ....

Thanks ακομα μια φορά όλα τα παιδιά για τις συμβουλές τους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Αυτη ειναι η δικη μου συντομη γραφειοκρατικη περιπετεια,ως τωρα...

Η εισηγηση για το διορισμο μου εγινε στις 15/2/2008.Απο τη νομαρχια Εβρου εφυγαν στις 18/2/2008(λογω του οτι μεσολαβουσε σαβ/κο).Τα χαρτια μου εφτασαν το υπουργειο στις 26/2/2008.Υπαρχει καποιος συναδελφος που γνωριζει ποιους διορισμους υπογραφουν τωρα στο υπουργειο?Ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτη ειναι η δικη μου συντομη γραφειοκρατικη περιπετεια,ως τωρα...

Η εισηγηση για το διορισμο μου εγινε στις 15/2/2008.Απο τη νομαρχια Εβρου εφυγαν στις 18/2/2008(λογω του οτι μεσολαβουσε σαβ/κο).Τα χαρτια μου εφτασαν το υπουργειο στις 26/2/2008.Υπαρχει καποιος συναδελφος που γνωριζει ποιους διορισμους υπογραφουν τωρα στο υπουργειο?Ευχαριστω.

Αύριο έχει σειρά ο δικός σου. Μετά θα πάει για υπογραφή και στη συνέχεια στην πίστωση. Σε 20 ημέρες θα έχει τελειώσει το όλο θέμα. Οπότε μετά την Δευτέρα 5 Μαϊου θα μπορείς να είσαι ειδικευόμενος χειρουργός με 980 ευρώ! :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτη ειναι η δικη μου συντομη γραφειοκρατικη περιπετεια,ως τωρα...

Η εισηγηση για το διορισμο μου εγινε στις 15/2/2008.Απο τη νομαρχια Εβρου εφυγαν στις 18/2/2008(λογω του οτι μεσολαβουσε σαβ/κο).Τα χαρτια μου εφτασαν το υπουργειο στις 26/2/2008.Υπαρχει καποιος συναδελφος που γνωριζει ποιους διορισμους υπογραφουν τωρα στο υπουργειο?Ευχαριστω.

Αύριο έχει σειρά ο δικός σου. Μετά θα πάει για υπογραφή και στη συνέχεια στην πίστωση. Σε 20 ημέρες θα έχει τελειώσει το όλο θέμα. Οπότε μετά την Δευτέρα 5 Μαϊου θα μπορείς να είσαι ειδικευόμενος χειρουργός με 980 ευρώ! :P

Ευχαριστω Τασο για την αμεση πληροφορηση.Να σαι καλα.Θα μπω και εγω δηλαδη στο club των υψηλα αμοιβομενων ειδικευομενων ιατρων?Συγκινηθηκα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηθελα κ εγω να ρωτησω κατι μια και βλεπω να τα κατεχετε εδω περα.

Μη με βρισετε πολυ,αληθεια προσπαθησα να βγαλω καποια ακρη και μονη μου,αλλα κατεληξα στο οτι ισως να ηταν προτιμοτερο να ρωτησω εδω.

αυτα που θα ηθελα να μαθω ειναι:

-τι ακριβως σημαινει το να εισαι "υπο διορισμο"?δηλαδη απο ποιο σημειο και μετα ειναι καποιος υπο διορισμο?

-εγω ειδα στο site της νομαρχιας οτι ειμαι υπο διορισμο απο την προηγουμενη εβδομαδα.μπορω να αρχισω να μαζευω τα απαραιτητα δικαιολογητικα απο τωρα?

και τελος να υπολογιζω να ξεκιναω αρχες-μεσα ιουνιου??

α και:σοβαρα ο μισθος του ειδικευομενου ειναι 980 ευρω???!!!

ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηθελα κ εγω να ρωτησω κατι μια και βλεπω να τα κατεχετε εδω περα.

Μη με βρισετε πολυ,αληθεια προσπαθησα να βγαλω καποια ακρη και μονη μου,αλλα κατεληξα στο οτι ισως να ηταν προτιμοτερο να ρωτησω εδω.

αυτα που θα ηθελα να μαθω ειναι:

-τι ακριβως σημαινει το να εισαι "υπο διορισμο"?δηλαδη απο ποιο σημειο και μετα ειναι καποιος υπο διορισμο?

-εγω ειδα στο site της νομαρχιας οτι ειμαι υπο διορισμο απο την προηγουμενη εβδομαδα.μπορω να αρχισω να μαζευω τα απαραιτητα δικαιολογητικα απο τωρα?

και τελος να υπολογιζω να ξεκιναω αρχες-μεσα ιουνιου??

α και:σοβαρα ο μισθος του ειδικευομενου ειναι 980 ευρω???!!!

ευχαριστω

Γεια σου! Το υπό διορισμό σημαίνει ότι εφόσον έχει αδειάσει η θέση του προηγούμενου το νοσοκομείο ζητάει τον επόμενο στην λίστα αναμονής και αρχίζει η διαδικασία για τον διορισμό. Προφανώς αυτήν την στιγμή εφόσον είσαι υπό διορισμό το όνομά σου έχει σταλθεί στο υπουργείο. Το πήγαινε έλα στο υπουργείο υυκα και μετά στο υπουργείο οικονομικών θα κάνει κάνα δίμηνο. Όποτε μπορείς να αρχίσεις να μαζεύεις και τα χαρτιά για να τα έχεις και έτοιμα αλλά με την ησυχία σου γιατί μην ξεχνάς ότι έρχεται και Πάσχα. Άντε και καλή αρχή!!!!!

Ηθελα κ εγω να ρωτησω κατι μια και βλεπω να τα κατεχετε εδω περα.

Μη με βρισετε πολυ,αληθεια προσπαθησα να βγαλω καποια ακρη και μονη μου,αλλα κατεληξα στο οτι ισως να ηταν προτιμοτερο να ρωτησω εδω.

αυτα που θα ηθελα να μαθω ειναι:

-τι ακριβως σημαινει το να εισαι "υπο διορισμο"?δηλαδη απο ποιο σημειο και μετα ειναι καποιος υπο διορισμο?

-εγω ειδα στο site της νομαρχιας οτι ειμαι υπο διορισμο απο την προηγουμενη εβδομαδα.μπορω να αρχισω να μαζευω τα απαραιτητα δικαιολογητικα απο τωρα?

και τελος να υπολογιζω να ξεκιναω αρχες-μεσα ιουνιου??

α και:σοβαρα ο μισθος του ειδικευομενου ειναι 980 ευρω???!!!

ευχαριστω

Γεια σου! Το υπό διορισμό σημαίνει ότι εφόσον έχει αδειάσει η θέση του προηγούμενου το νοσοκομείο ζητάει τον επόμενο στην λίστα αναμονής και αρχίζει η διαδικασία για τον διορισμό. Προφανώς αυτήν την στιγμή εφόσον είσαι υπό διορισμό το όνομά σου έχει σταλθεί στο υπουργείο. Το πήγαινε έλα στο υπουργείο υυκα και μετά στο υπουργείο οικονομικών θα κάνει κάνα δίμηνο. Όποτε μπορείς να αρχίσεις να μαζεύεις και τα χαρτιά για να τα έχεις και έτοιμα αλλά με την ησυχία σου γιατί μην ξεχνάς ότι έρχεται και Πάσχα. Άντε και καλή αρχή!!!!!

Και κάτι άλλο που ξέχασα ο βασικός μισθός είναι όντως 980 ευρώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

''Γεια σου! Το υπό διορισμό σημαίνει ότι εφόσον έχει αδειάσει η θέση του προηγούμενου το νοσοκομείο ζητάει τον επόμενο στην λίστα αναμονής και αρχίζει η διαδικασία για τον διορισμό. Προφανώς αυτήν την στιγμή εφόσον είσαι υπό διορισμό το όνομά σου έχει σταλθεί στο υπουργείο. Το πήγαινε έλα στο υπουργείο υυκα και μετά στο υπουργείο οικονομικών θα κάνει κάνα δίμηνο. Όποτε μπορείς να αρχίσεις να μαζεύεις και τα χαρτιά για να τα έχεις και έτοιμα αλλά με την ησυχία σου γιατί μην ξεχνάς ότι έρχεται και Πάσχα. Άντε και καλή αρχή!!!!!

Και κάτι άλλο που ξέχασα ο βασικός μισθός είναι όντως 980 ευρώ''

ΑΧΑΧΑΧΑΧΧ!!οντως!εχουμε και το Πασχα!!

σε ευχαριστω παρα πολυ Ελινα :D

κ οσο για το νουμερο μια λεξη εχω μονο

ΤΖΙΖΑΣ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφε σου κρύβουν την αλήθεια..........

Ο βασικός μισθός είναι 806 ευρώ! :cool05: :cool05: :cool05:

Κατι εχει παρει το αυτι μου για επιδομα βιβλιοθηκης...Ετσι φτανουμε στο ιλλιγγιωδες ποσο των 980 ευρω/μηνα???????Ζαλιζομαι........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

βρε παιδιά, δουλεύει κανείς στο Υπουργείο ή όχι??? (ρητορική ερώτηση). Περιμένω 43 μέρες τώρα να προχωρήσουν τα χαρτια μου και τίποτα, ακόμα τίποτα...έχω βαρεθεί πια!! παίρνω 5235500 ακόμα και στον υπνο μου!!! και μιλάει! εφιάλτης!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.