Jump to content

Και καθίστε εσείς να παιδεύεστε!!!!!


dookedooke

Recommended Posts

Σε απάντηση ορισμένων συναδέλφων που δεν έχουν πεί τίποτα και με προκαλούν να πώ για το «ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ» Κατσαργύρης και μου πετάνε και σπόντες ότι δήθεν φοβάμαι να μιλήσω (suave για εσένα χτυπάει η καμπάνα!!!) έχω να πώ το εξής….Είπα ότι κάποια στιγμή θα τα πώ φτάνει να έχω όρεξη και κέφια για να τα γράψω!!!

Δεν έχω τελειώσει στην Αθήνα και δεν ξέρω ούτε Κατσαργύρηδες ούτε Βλάσηδες ούτε λοιπά κομματόσκυλα και βολεμένους που αναφέρεις. Έκανα χιούμορ με τους συναδέλφους σου που επί τόσους μήνες λένε "πες τα βρε Spindoctor για τον κατσαργύρη" λες και είσαι ο Τριανταφυλλόπουλος της παρέας :) Καλή συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Last Reply

αντε ρε αυτα που λεει ο σπιντατος γιατρος δεν γίνονται στην Ελλάδα μονο στις ανατολικές χώρες.

εδώ κυριαρχεί η αξιοκρατία και όχι το ρουσφέτι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αντε ρε αυτα που λεει ο σπιντατος γιατρος δεν γίνονται στην Ελλάδα μονο στις ανατολικές χώρες.

εδώ κυριαρχεί η αξιοκρατία και όχι το ρουσφέτι.

ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΟ1 ΣΤΗΝ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!! ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχω τελειώσει στην Αθήνα και δεν ξέρω ούτε Κατσαργύρηδες ούτε Βλάσηδες ούτε λοιπά κομματόσκυλα και βολεμένους που αναφέρεις. Έκανα χιούμορ με τους συναδέλφους σου που επί τόσους μήνες λένε "πες τα βρε Spindoctor για τον κατσαργύρη" λες και είσαι ο Τριανταφυλλόπουλος της παρέας :) Καλή συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περίεργη σταυροφορία ξεκινάς, SPINDOCTOR...

Νομίζω πως δε χρειάζονται αυτές οι 'αποκαλύψεις'. Τα 'φαινόμενα' είναι γνωστά σε κάθε έτος. Εσύ θα σκάσεις, οι υπόλοιποι θα στενοχωρηθούν και τα 'φαινόμενα' θα ... αλλάξουν πλευρό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω απλα και ταπεινα, θα ηθελα:

1. να ευχαριστησω τον spindoctor που ειχε το θαρρος να τα γραψει.

2. να πω στους mods, να προσπαθησουν να κρατησουν ολα τα παραπανω post και

3. να καλεσω και αλλους συναδελφους να κανουν το ιδιο, τουλαχιστον μεταξυ μας... εγω που ηρθα απ'το εξωτερικο, μη γνωριζοντας τα παραπανω ή πιθανον αλλα "καυτα" νεα γυρω απο τετοια ατομα, ειναι πιθανο στο μελλον να τα συναντησω μπροστα μου (ως συνεργατες-ως θεραπωντες ιατροι μου)

Ευχαριστω και συγνωμη αν εκφερω γνωμη σε θεματα Ιατρικης Αθηνων και αγνωστα σε εμενα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητή μου Valentina....Ούτε Σταυροφορία (περίεργη;) ξεκινάω...ούτε κουτσομπόλης είμαι...

Επειδή βαρέθηκα να διαβάζω υπονοούμενα για διαφόρους...χωρίς στοιχεία και ανώνυμες αναφορές...είπα να κάνω κάτι διαφορετικό!!!

Το ότι θα αναφερθώ και σε άλλα ''φαινόμενα'' δεν πάει να πεί ότι θα το κάνω και από αύριο!!!

Πάρα πολλά στοιχεία υπάρχουν ήδη, και για πάρα πολλούς...κάποια ανανεώνονται και τσεκάρονται και θα ξανατσεκάρονται συνεχώς για την αυθεντικότητά τους...όταν θα έχω τα κέφια μου...και όταν θα ευκαιρώ (γιατί έχουμε και δουλειές βεβαίως-βεβαίως)...και όταν οι συνθήκες το ευνοούν(βλέπε περίπτωση Κατσαργύρης - τριανταφυλλόπουλος,εγώ την περίπτωση την ήξερα πολύ καιρό,δεν την είχα αναφέρει ποτέ όμως εδω μέσα...βρέθηκε στην επικαιρότητα...και έγραψα), τότε θα γράφω και εγώ...το κατιτίς μου!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω απλα και ταπεινα, θα ηθελα:

1. να ευχαριστησω τον spindoctor που ειχε το θαρρος να τα γραψει.

2. να πω στους mods, να προσπαθησουν να κρατησουν ολα τα παραπανω post και

3. να καλεσω και αλλους συναδελφους να κανουν το ιδιο, τουλαχιστον μεταξυ μας... εγω που ηρθα απ'το εξωτερικο, μη γνωριζοντας τα παραπανω ή πιθανον αλλα "καυτα" νεα γυρω απο τετοια ατομα, ειναι πιθανο στο μελλον να τα συναντησω μπροστα μου (ως συνεργατες-ως θεραπωντες ιατροι μου)

Ευχαριστω και συγνωμη αν εκφερω γνωμη σε θεματα Ιατρικης Αθηνων και αγνωστα σε εμενα.

ΣΚΥΨΕ ΚΙΟΛΑΣ ΒΛΟΓΗΜΕΝΗ ΑΛΛΙΩΣ ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΗ Η ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΣΟΥ

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΡΕ ΣΥ ΝΙΟΥΡΟΝΤΙΑΜΠ;;;;;;;;ΑΚΟΥ ΚΕΙ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΚΦΕΡΩ ΓΝΩΜΗ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΛΕΟΣ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΔΗΛΑΔΗΣΣΣΣΣΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarupemarup Έλα ρε σύ μήν το χαλάς τώρα....διακριτική είναι η κοπέλα.

Εγώ είπα...όποιος έχει κάτι και για άλλες σχολές ας το γράψει..(στο νέο topic ΓΙΑΤΡΟΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ)...λαμογιές δεν γίνονται μόνο στην Αθήνα γίνονται και θα γίνονται παντού....

Η προώθηση των παιδιών των καθηγητών, των ''συδικαλιστών φοιτητών(όχι όλων)'',και άλλων ''φίλων - κολλητών'', σε έδρες δεν είναι μόνο ''προνόμιο'' της αθήνας,είναι και της Πάτρας,της θεσσαλονίκης,της Λαρισας,των Ιωαννίνων,του Ηρακλείου,και της Αλεξανδρούπολης...

Αυτό που ενοχλεί είναι ότι πάρα πολλές φορές...οι Καθηγητάδες ''πιέζουν'' ή ''τάζουν''(και στο τέλος δίνουν ψίχουλα ή και τίποτα!!)κάποιους φοιτητές που είναι πολλοί καλύτεροι απο τους ''δικούς'' τους (και το ξέρουν οι καθηγητές αυτό!!!), να γράψουν εργασίες, να κάνουν δημοσιεύσεις ώστε να τις χρησιμοποιήσουν είτε για δικό τους όφελος(βλέπε γιανόπουλος),είτε να τις κάνουν δωράκι σε κάποιου ''συναδέλφου-φίλου'' το βλαστάρι και όμορφα και ωραία ένα απόγευμα να ανακυρηχθεί σε λέκτορας!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητή μου Valentina....Ούτε Σταυροφορία (περίεργη;) ξεκινάω...ούτε κουτσομπόλης είμαι...

Επειδή βαρέθηκα να διαβάζω υπονοούμενα για διαφόρους...χωρίς στοιχεία και ανώνυμες αναφορές...είπα να κάνω κάτι διαφορετικό!!!

Το ότι θα αναφερθώ και σε άλλα ''φαινόμενα'' δεν πάει να πεί ότι θα το κάνω και από αύριο!!!

Δεν υπονόησα ότι είσαι κουτσομπόλης. Και ναι, κάποιος πρέπει να βρίσκει το θάρρος να αποκαλύπτει το θράσος μερικών, αλλά ποιο το όφελος; Ίσως η προσωπική εκτόνωση θα μου πεις.

Κάπου στο τέλος, ο κάθε 'Κατσαργύρης' απλά θα ανεβαίνει στην ιεραρχία και ο SPINDOCTOR θα είναι απλά ο συκοφάντης του. Έτσι θα φανεί στον αναγνώστη, που τυχαία θα διαβάσει κάποτε αυτό το τόπικ.

Όπως και να' χει, εγώ μαζί σου!

Ένας καθηγητής κάποτε μου είπε ότι 'η ποιότητα της δουλειάς ενός γιατρού είναι θέμα χρόνου να φανεί'. Απλά υπομονή και μελέτη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις πριν από λίγο είχε ρεπορτάζ στην εκπομπή του Τέρενς Κουίκ για τα εγκαίνια της νέας πτέρυγας του αιματολογικού στο Λαϊκό εχθές.

Παρών ο υφυπουργός υγείας κ. Κωνσταντόπουλος, ο υπουργός εσωτερικών κ. Παυλόπουλος, ο καθ. Αιματολογίας κ. Πάγκαλης, ο κ. Κ.Μητσοτάκης (το αν κλείσει σύντομα το τμήμα δεν θα φταίει κανείς άλλος) και ποιος άλλος......επίσημος......?????????????

Η κα Νατάσα Καραμανλή-Παζαϊτη η οποία παρέστει στα εγκαίνια τυχαία αφού όπως ΤΟΝΙΣΤHKE στο ρεπορτάζ ήταν σε βάρδυα.

1. κύριε Κουίκ μόνο τυχαία δεν παραβρέθηκε η εν λόγω κυρία στα εγκαίνια. Πολύ πιθανόν να της εστάλει και πρόσκληση για να περάσει μια βόλτα από το Λαϊκό που θα υπήρχαν οι κάμερες.

2. "βάρδυα" δεν ήταν η εν λόγω κυρία γιατί πολύ απλά τα εγκαίνια έγιναν πρωϊ και το πρωί "βάρδυα" έχουν όλοι οι ιατροί.

3. γιατί έβγαλε την ποδιά της μόλις τελείωσαν τα εγκαίνια; Ήταν ποδιά εγκαινίων; Ή τελείωσε η βάρδυά της μόλις τελείωσαν τα εγκαίνια και έφυγαν οι κάμερες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναρωτιέμαι ρε παιδιά αν υπάρχει έστω ένας Έλληνας που να πιστεύει ότι αυτή δουλεύει κανονικά στο λαϊκό και κάνει κανονικά εφημερίες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναρωτιέμαι ρε παιδιά αν υπάρχει έστω ένας Έλληνας που να πιστεύει ότι αυτή δουλεύει κανονικά στο λαϊκό και κάνει κανονικά εφημερίες.

Μια γειτόνισσά μου....δυστυχώς.

:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά , πλάκα πλάκα αυτή πηγαίνει στο Λαικό κάθε μέρα.

Τώρα, το πόση δουλειά κάνει όταν εφημερεύει κλπ κλπ είναι άλλο καπέλο....δεν ξέρω να το πω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.