Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Σεπτέμβριος 2007


italos

Recommended Posts

Α! και όσον αφορά τη συζήτηση με το επειγόν/ ο επείγων/ η επείγουσα.... μία φράση μου έρχεται στο μυαλό για τους υπευθύνους του Υπουργείου:Θέλουν επειγόντως διακοπές! Διαρκείας!

Τις είδες? και? πήρες αγροτικό?

Όχι!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 523
  • Created
  • Last Reply
Κρίμα! Την άλλη φορά! Που να τρέχεις χειμωνιάτικα στα χωριά!
Μα δεν δήλωσα για αγροτικό. Δεν επιθυμώ να τρέχω στα χωριά να αντιγράφω φάρμακα και να έχω πελατιακές σχέσεις με τους φαρμακάδες.

Κάνω ειδικότητα και δεν θα δηλώσω αγροτικό ούτε μετά το πέρας της ειδίκευσής μου.

Στα χωριά τρέχω χειμωνιάτικα, για διακοπές! :D

Καλή επιτυχία σε σένα, αν δήλωσες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα δεν δήλωσα για αγροτικό. Δεν επιθυμώ να τρέχω στα χωριά να αντιγράφω φάρμακα και να έχω πελατιακές σχέσεις με τους φαρμακάδες.

Κάνω ειδικότητα και δεν θα δηλώσω αγροτικό ούτε μετά το πέρας της ειδίκευσής μου.

Στα χωριά τρέχω χειμωνιάτικα, για διακοπές! :D

Καλή επιτυχία σε σένα, αν δήλωσες!

Ε, τότε εσύ είσαι ο/η καλύτερος/η του χωριού -που λέει κ ο λαός!

Εγώ δήλωσα....αλλά οι πιθανότητες είναι μηδενικές!

Βέβαια οι πιθανότητες να πάρω τα βουνά χειμωνιάτικα πολύ μεγάλες! [Για εκδρομές φυσικά!Σιγά μη σκάσω για ένα αγροτικό!]

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα δεν δήλωσα για αγροτικό. Δεν επιθυμώ να τρέχω στα χωριά να αντιγράφω φάρμακα και να έχω πελατιακές σχέσεις με τους φαρμακάδες.

Κάνω ειδικότητα και δεν θα δηλώσω αγροτικό ούτε μετά το πέρας της ειδίκευσής μου.

Στα χωριά τρέχω χειμωνιάτικα, για διακοπές! :D

Καλή επιτυχία σε σένα, αν δήλωσες!

Ε, τότε εσύ είσαι ο/η καλύτερος/η του χωριού -που λέει κ ο λαός!

Εγώ δήλωσα....αλλά οι πιθανότητες είναι μηδενικές!

Βέβαια οι πιθανότητες να πάρω τα βουνά χειμωνιάτικα πολύ μεγάλες! [Για εκδρομές φυσικά!Σιγά μη σκάσω για ένα αγροτικό!]

:rolleyes:

Δεν έχεις και άδικο, για το ότι δεν πρέπει να σκάσεις για ένα αγροτικό.

Αλλά πρόσεξε κάτι........εσύ μόλις τελείωσες την σχολή σου και είσαι μόλις 24 ετών. Κάποιοι άλλοι έχουν καιρό που τελείωσαν και δεν έχουν περιθώρια για περαιτέρω διακοπές. Το αγροτικό δεν είναι μόνο η απασχόληση αλλά και σκαλοπάτι για ειδίκευση στο εξωτερικό.

Τώρα από όσο μπορώ να καταλάβω έχεις το πολύ 5 μόρια, οπότε σου εύχομαι ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΣΜΕΝΑ ΧΩΡΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένας moderator....ένας administrator να αλλάξει τον τίτλο της ενότητας.

Τι αποτελέσματα και αηδίες(μόρια, δικατσά, κτήση, αναγνώριση).

Νεοελληνική Γραμματεία (Γραμματική, Συντακτικό, Ερμηνεία) να γίνει μήπως και μάθουμε και κάτι σημαντικό :D

2000 αιτήσεις/3 μήνες(60 εργάσιμες ημέρες)=34 αιτήσεις την ημέρα

34 αιτήσεις/5 υπάλληλοι=7 αιτήσεις η κάθε μία υπάλληλος την ημέραΚάθε ώρα και μια αίτηση.

Σε κάποια διαφήμιση για ουίσκι οι χωρικοί παίζαν με τις τάπες......στο υπουργείο παίζουν με τις αιτήσεις και τα μόρια του καθενός.

Και να μην μιλήσουμε για τις 52 αιτήσεις στην προκήρυξη των πλοίων.....εκεί μιλάμε για ρεκόρ ΓΚΊΝΕΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένας moderator....ένας administrator να αλλάξει τον τίτλο της ενότητας.

Τι αποτελέσματα και αηδίες(μόρια, δικατσά, κτήση, αναγνώριση).

Νεοελληνική Γραμματεία (Γραμματική, Συντακτικό, Ερμηνεία) να γίνει μήπως και μάθουμε και κάτι σημαντικό :D

Αυτή είναι μια καλή ιδέα, συμφωνώ. Απ το να ασχοληθώ ξανά με το τί θα αποφασίσουν ένα μάτσο ανίκανοι, προτιμώ να το ρίξω στην ποίηση. Βαρέθηκα και απογοητεύτηκα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε κάποια διαφήμιση για ουίσκι οι χωρικοί παίζαν με τις τάπες......στο υπουργείο παίζουν με τις αιτήσεις και τα μόρια του καθενός.

μάλλον με τα δικά τους...

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω παντως τα ..σημερα ,αυριο ..του φορουμ ποτε δεν τα πιστεψα ...διοτι δεν ειμαι νιουφης εδω μεσα.2 χρονια περιμενω αγροτικο και περνω τα @@ μου .και ξερω οτι τα αποτελεσματα θα βγουνε οταν πει το υπουργειο που γαμιεται ασυστολα επι μηνες .τσπ!με την μακροχρονη λοιπον εμπειρια μου μαγκες και μαγκιτισες ενα εχω να πω ..γιορτες στο σπιτι μας θα κανουμε .διοτι και να βγουνε ...βαλε διμηνο για διορισμο κτλ κτλ.οποτε ετοιμαστε καλτσουλες για το τζακι ,γαλοπουλες οι νοικοκυρες και τα σπιριτς να ξεχαστουμε ....και ψαχνετε και καμια δουλιτσα.... ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

μια ειναι η λυση ΓΚΑΖΑΚΙΑ !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρωτα απο ολα να μας ευχηθω καλα αποτελεσματα.τουλαχιστον οσοι αγωνιουμε πραγματικα ευχομαι να δικαιωθουμε απο τα πολυποθητα αυτα αποτελεσματα.το θεατρο του παραλογου φαινεται πως πουλαει πολυ κ οι φωστηρες του υπουργειου δεν λενε να το κατεβασουν.εχω βαρεθει ,οπως αλλωστε πααααααααρα πολλοι αλλοι απο εμας, να μου ανανεωνουν την μαγικη ημερομηνια.τελευταια πληροφορια υποτιθεται πως ειναι η δευτερα.εχει ακουσει κανεις αλλος κατι παρομοιο?η αδικα χαλαω τη ζαχαρενια μου?

εχω αποφοιτησει απο ελληνικο πανεπιστημιο.βεβαια!!!!εεεεε και?

ο παπυρος αναγραφει εθνικον κ καποδιστριακον πανεπιστημιον αθηνων.βεβαια!!!!εεε και?

μοχθησα να τελειωσω στα 6 χρονια.βεβαια!!!!!εεεεε και?

πριν γευτω την ευτυχια της επιτυχιας,ειχα ηδη βιωσει κ την πικρα της αποτυχιας αφου δεν περασα με την πρωτη.βεβαια!!!εεεε και?

τελικα το αποτελεσμα ειναι να εχω χασει ηδη ενα χρονο απο τη ζωη μου κυνηγωντας ενα αγροτικουλι μπας κ καταφερω να ενισχυσω το βιογραφικο μου για το επομενο βημα.κ με φοβιζει πολυ η προοπτικη οτι το επομενο βημα μπορει να ειναι μια θεση σε ενα ινστιτουτο αισθητικης για 670 ευρο.

ολα αυτα τα λεω γιατι νομιζω οτι πολλες φορες η αυτογνωσια μπορει να μας προστατευσει απο πολλες παγιδες ενω αντιθετα η υπερβολη μπορει και να μας εκθεσει. παρακολουθω πανω απο ενα χρονο ,που εχω αποφοιτησει, τα τεκταινομενα του forum κ με λυπη διαπιστωνω την ποιοτητα του λογου ορισμενων που παρολ'αυτα ειναι επιστημονες. ευχομαι ολος αυτος ο "αλληλοσπαραγμος" καποτε να τελειωσει γιατι πια κοντευουμε να γινουμε δεσμιοι μιας πραγματικοτητας που εμεις οι ιδιοι αμεσα η εμμεσα διαμορφωνουμε.

κ παλι καλα αποτελεσματα

ΥΓ.το θρασος δεν ειναι παντα ο καλυτερος συμβουλος.και οταν γινομαστε προκλητικοι ισως να χανουμε και το οποιο δικιο μας.ετσι 13noember 2007?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ.το θρασος δεν ειναι παντα ο καλυτερος συμβουλος.και οταν γινομαστε προκλητικοι ισως να χανουμε και το οποιο δικιο μας.ετσι 13noember 2007?
Θα συμφωνήσω, αλλά γιατί ζητάς τη δική μου άποψη;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλωσήρθες στο φόρουμ!

Τελικά όλα αυτά..,δυστυχώς ή ευτυχώς, δεν έχουν καμία σημασία(πού τελειώσαμε,πότε,σε πόσο καιρό ,πώς μπήκαμε)..σημασία έχει μόνο τι γιατροί επιλέγουμε να γίνουμε.

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και να εγκλιματιστείς γρήγορα στο φόρουμ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μια μικρη διορθωσουλα (νυσταζω κιολας).πριν δεν αναφερομουν σε εσενα 13 νοε2007 αλλα στον fotismd η τελοσπαντων καπως ετσι.και επειδη ειμαι καινουρια (μολις εγραψα το πρωτο μου μνμ, γιουπιιιιι!) επιτεψτε μου καποια λαθακια.καλο βραδυ σε ολους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μια μικρη διορθωσουλα (νυσταζω κιολας).πριν δεν αναφερομουν σε εσενα 13 νοε2007 αλλα στον fotismd η τελοσπαντων καπως ετσι.και επειδη ειμαι καινουρια (μολις εγραψα το πρωτο μου μνμ, γιουπιιιιι!) επιτεψτε μου καποια λαθακια.καλο βραδυ σε ολους.
Ααααααααααααααααα!

Μπέρδεψες εμένα με τον FoTiSMD; Κακώς, πολύ κακώς! Αυτός είναι άσχημος, πως τον μπέρδεψες με μένα;

Kαλώς ήρθες και να προσέχεις τα nickname περισσότερο, δημιουργούνται παρεξηγήσεις. :D

Καληνύχτα και καλά αποτελέσματα (και μην τα περιμένεις την Δευτέρα).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρωτα απο ολα να μας ευχηθω καλα αποτελεσματα.τουλαχιστον οσοι αγωνιουμε πραγματικα ευχομαι να δικαιωθουμε απο τα πολυποθητα αυτα αποτελεσματα.το θεατρο του παραλογου φαινεται πως πουλαει πολυ κ οι φωστηρες του υπουργειου δεν λενε να το κατεβασουν.εχω βαρεθει ,οπως αλλωστε πααααααααρα πολλοι αλλοι απο εμας, να μου ανανεωνουν την μαγικη ημερομηνια.τελευταια πληροφορια υποτιθεται πως ειναι η δευτερα.εχει ακουσει κανεις αλλος κατι παρομοιο?η αδικα χαλαω τη ζαχαρενια μου? εχω αποφοιτησει απο ελληνικο πανεπιστημιο.βεβαια!!!!εεεεε και? ο παπυρος αναγραφει εθνικον κ καποδιστριακον πανεπιστημιον αθηνων.βεβαια!!!!εεε και? μοχθησα να τελειωσω στα 6 χρονια.βεβαια!!!!!εεεεε και? πριν γευτω την ευτυχια της επιτυχιας,ειχα ηδη βιωσει κ την πικρα της αποτυχιας αφου δεν περασα με την πρωτη.βεβαια!!!εεεε και? τελικα το αποτελεσμα ειναι να εχω χασει ηδη ενα χρονο απο τη ζωη μου κυνηγωντας ενα αγροτικουλι μπας κ καταφερω να ενισχυσω το βιογραφικο μου για το επομενο βημα.κ με φοβιζει πολυ η προοπτικη οτι το επομενο βημα μπορει να ειναι μια θεση σε ενα ινστιτουτο αισθητικης για 670 ευρο. ολα αυτα τα λεω γιατι νομιζω οτι πολλες φορες η αυτογνωσια μπορει να μας προστατευσει απο πολλες παγιδες ενω αντιθετα η υπερβολη μπορει και να μας εκθεσει. παρακολουθω πανω απο ενα χρονο ,που εχω αποφοιτησει, τα τεκταινομενα του forum κ με λυπη διαπιστωνω την ποιοτητα του λογου ορισμενων που παρολ'αυτα ειναι επιστημονες. ευχομαι ολος αυτος ο "αλληλοσπαραγμος" καποτε να τελειωσει γιατι πια κοντευουμε να γινουμε δεσμιοι μιας πραγματικοτητας που εμεις οι ιδιοι αμεσα η εμμεσα διαμορφωνουμε. κ παλι καλα αποτελεσματαΥΓ.το θρασος δεν ειναι παντα ο καλυτερος συμβουλος.και οταν γινομαστε προκλητικοι ισως να χανουμε και το οποιο δικιο μας.ετσι 13noember 2007?

Α καλά ντοσεφ 6 χρόνια μέσα στο εθνικον καποδιστριακον μπορδελον δεν έβλεπες τι γίνεται έξω από εκεί ε?

Είσαι κι εσύ σαν τον Χριστόδουλο που τα χρόνια της χούντας διάβαζε και δεν ήξερε τι γινόταν έξω….

Ρε δεν μας χε ρε νταλαρα λέω εγώ και που είσαι ακόμα τι θα δουν τα ματάκια σου.Θες και αγροτικό ε?

Δεν το ξέρεις ότι για όσους έχουν μπει στην σχολή στο πρώτο έτος από το 94 και έπειτα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ?

Τώρα το έμαθες?

Μετά το 6 έτος?

ΘΑ ΠΕΙΣ και ευχαριστώ στα 670 ευρώ.

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΣΦΙΑ (ΑΥΤΟΣ Ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΙ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΕΣ ΣΤΑ ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ) ΕΧΕΙ ΑΠΟΡΡΙΨΕΙ 700 Η 800 ΕΥΡΩ ΜΙΣΘΟ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ , ΟΤΑΝ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΕ ΤΟ Δ.Σ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ , ΑΠΕΡΡΙΨΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.

Ααααααααααααααααα!Μπέρδεψες εμένα με τον FoTiSMD; Κακώς, πολύ κακώς! Αυτός είναι άσχημος, πως τον μπέρδεψες με μένα;Kαλώς ήρθες και να προσέχεις τα nickname περισσότερο, δημιουργούνται παρεξηγήσεις. :D Καληνύχτα και καλά αποτελέσματα (και μην τα περιμένεις την Δευτέρα).
σιγά μην είσαι ποιο όμορφος αν αλλάξω λίγο το χτένισμα θα σου πω εσένα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα νέα είναι ως εξής:"περιμένετε γιατί και εμείς δεν ξέρουμε απολύτως τίποτα","Μας έχουν δώσει εντολές να μην μιλάμε","Πρέπει ακόμα να δούμε πως θα υπολογιστούν,τελικά,τα μόρια","Ελπίζουμε κάποια στιγμή την άλλη εβδομάδα να βγουν τα αποτελέσματα,αλλά δεν είμαστε σίγουροι"...Όλα αυτά μας τα είπε η υπάλληλος του γραφείου 12 του υπουργείου,την Παρασκευή(εχθές δηλαδή),στις 12:10 το μεσημέρι.Βγάλτε άκρη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα νέα είναι ως εξής:"περιμένετε γιατί και εμείς δεν ξέρουμε απολύτως τίποτα","Μας έχουν δώσει εντολές να μην μιλάμε","Πρέπει ακόμα να δούμε πως θα υπολογιστούν,τελικά,τα μόρια","Ελπίζουμε κάποια στιγμή την άλλη εβδομάδα να βγουν τα αποτελέσματα,αλλά δεν είμαστε σίγουροι"...Όλα αυτά μας τα είπε η υπάλληλος του γραφείου 12 του υπουργείου,την Παρασκευή(εχθές δηλαδή),στις 12:10 το μεσημέρι.Βγάλτε άκρη

E, όχι και υπάλληλος, ολόκληρη προϊσταμένη αγροτικών!Η "κυρία" Πάτα εδώ και τρεις μήνες που είναι προϊσταμένη τα ίδια λέει. Θέλει μια περίοδο (1 χρόνο περίπου) προσαρμογής. Μετά ή θα μάθει ή θα αλλάξει (μάλλον θα την αλλάξουν) τμήμα.Την άκρη θα την βγάλει ο ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ, μετά την επιστοφή του στην Ιθάκη (υπουργείο ήθελα να πω).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

dear fotis.

εξακολουθεις να μη με ξαφνιαζεις.φυσικα δεν μπορω να εχω περισσοτερες απαιτησεις απο εσενα.ο καθενας μας καταλαβαινει μεχρι εκει που μπορει...και εχω μαθει να ειμαι επιεικης με τους γυρω μου.μη σου πω και μεγαλοψυχη.γιαυτο αλλωστε λεω να σου προσφερω και μεγαλυτερο μισθο απο τα περιφημα 670 ευρο οταν θα γινω μεγαλογιατρος και θα ψαχνω ομορφοπαιδα για βοηθους μου. ναι,ναι, τοτε, θα σε εχω στα υποψην....

ειλικρινα, προσπαθησα να γελασω με τα περι χριστοδουλου αλλα μπα,δε μου εβγαινε.τι να κανω βρε fotis,εγω φταιω που ειμαι τοοοσο εξυπνη και συνδυαζα διαβασμα και lifestyle?????αντε, αν συνεχισεις να εισαι ετσι γλυκουλης,θα σε κερασω και ποτακι σε μια athens by night εξορμηση....αντε παλι τυχερουλη.

τελος να σου υπενθυμησω οτι τα περι μη υποχρεωτικου αγροτικου για οσους εισηχθησαν πριν το 1994 κτλ, εκτος του οτι ειναι σχετικα καινουριο ευρημα (εγω τουλαχιστον το πρωτοειδα στην προκηρυξη μαιου,αν θυμαμαι σωστα) ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι μου το λες.δεδομενου οτι περασα το 2000 στην ιατρικη και το 1994 ημουν ακομα μαθητρια, το σχολιο σου το βρισκω εξαιρετικα αστοχο. λοιπον αυτα απο εμενα.

ΥΓ.παιδια με συγχωρειτε για το υφακι μου.δε μου αρεσει να γινομαι ειρωνικη.απλα μερικες φορες αναγκαζομαι να επιστρατευω το δηκτικο μου χιουμορ ως απαντηση σε διαφορες αμφιλεγομενες καταστασεις.... καλο απογευμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χωρίς να θέλω να ανακατευτώ σε αντιπαραθέσεις που δεν με ενδιαφέρουν καθόλου, θέλω να ρωτήσω τι θα πει: "συνδύαζα διάβασμα και lifestyle". Διάβασμα και μόδα, ας πούμε; Διάβασμα και επίσκεψη σε γκουρμέ εστιατόρια, ξενοδοχεία πέντε αστέρων και σε πολυτελή θέρετρα; Διάβασμα και απόκτηση των τελευταίων μοντέλων κινητού και αυτοκινήτου;

Πραγματικά, με ενδιαφέρει περισσότερο όποιος συνδύαζε διάβασμα και γνώση της κοινωνικοπολιτικής κατάστασης της χώρας μας και του κόσμου. Και όποιος ξέρει τι θα πει η λέξη lifestyle και δεν την πετάει στο άσχετο για να τρίζουν τα κόκκαλα κάποιων...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

dear fotis.

εξακολουθεις να μη με ξαφνιαζεις.φυσικα δεν μπορω να εχω περισσοτερες απαιτησεις απο εσενα.ο καθενας μας καταλαβαινει μεχρι εκει που μπορει...και εχω μαθει να ειμαι επιεικης με τους γυρω μου.μη σου πω και μεγαλοψυχη.γιαυτο αλλωστε λεω να σου προσφερω και μεγαλυτερο μισθο απο τα περιφημα 670 ευρο οταν θα γινω μεγαλογιατρος και θα ψαχνω ομορφοπαιδα για βοηθους μου. ναι,ναι, τοτε, θα σε εχω στα υποψην....

ειλικρινα, προσπαθησα να γελασω με τα περι χριστοδουλου αλλα μπα,δε μου εβγαινε.τι να κανω βρε fotis,εγω φταιω που ειμαι τοοοσο εξυπνη και συνδυαζα διαβασμα και lifestyle?????αντε, αν συνεχισεις να εισαι ετσι γλυκουλης,θα σε κερασω και ποτακι σε μια athens by night εξορμηση....αντε παλι τυχερουλη.

τελος να σου υπενθυμησω οτι τα περι μη υποχρεωτικου αγροτικου για οσους εισηχθησαν πριν το 1994 κτλ, εκτος του οτι ειναι σχετικα καινουριο ευρημα (εγω τουλαχιστον το πρωτοειδα στην προκηρυξη μαιου,αν θυμαμαι σωστα) ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι μου το λες.δεδομενου οτι περασα το 2000 στην ιατρικη και το 1994 ημουν ακομα μαθητρια, το σχολιο σου το βρισκω εξαιρετικα αστοχο. λοιπον αυτα απο εμενα.

ΥΓ.παιδια με συγχωρειτε για το υφακι μου.δε μου αρεσει να γινομαι ειρωνικη.απλα μερικες φορες αναγκαζομαι να επιστρατευω το δηκτικο μου χιουμορ ως απαντηση σε διαφορες αμφιλεγομενες καταστασεις.... καλο απογευμα

ποτό να ερθεις να σε κεράσω εγώ στην Λάρισα , η Αθήνα είναι ξενέρωτη 3 ώρες θες για να πας από το ένα μέρος στο άλλο.

ντοσεφ θα πρέπει να σου πω οτι στην χώρα μας πολύ νομοί , έχουν ψηφισθεί σε προγενέστερες εποχές από την δική μας , αλλά ω τι θαύμα ισχύουν ακόμα...

και το θέμα με τους πρωτοετής στην σχολή το 94 και τα αγροτικά , έχει ψηφισθεί εδώ και πολλά πολλά χρόνια , εσύ το ειδές τώρα ,και φαντάζομαι πως 6 χρόνια μέσα στην σχολή σου κανένα από τα συνδικαλιστικά σας φροκαλα , δεν έκατσε να σ ενημερώσει μόνο με καταλήψεις , σος θέματα , και λίγο πρέφα περνούσε ο καιρός σας.

Και τέλος δεν έχεις μάθει να είσαι μεγαλόψυχη κατ εμε , κοροΐδο είσαι που δεν διεκδικείς κάτι καλύτερο από τα 670 ευρώ που σου προσφέρει ο ιδιωτικός τομεας στην χώρα σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

FoTiSMD, docev, προς τι η προσωπική αντιπαράθεση; Και οι δύο μάλλον για περισσότερα χρήματα θα αγωνιστείτε/στούμε στο μέλλον.

FoTiSMD 3 ώρες κάνεις για να πας από την Λάρισα στην Αθήνα, μέσα στην Αθήνα πας από τον λεωφοριόδρομο πολύ πιο γρήγορα.(με το σηματάκι στο παμπρίζ φυσικά)

docev ποτάκι μόνο τον άσχημο θα κεράσεις που σου την λέει συνεχώς; Να σου την πω κι εγώ αν είναι! :D

FoTISMD καλύτερα τα 670 και στο χωριό μου, παρά τα 1500 και στην Αθήνα. Άκουσέ με.....εδώ εργάζεσαι για να πληρώνεις τα έξοδά σου. Αναγκαίο κακό βλέπεις η ειδικότητα στο Αthens City.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συ παιδια,η docev ειναι "παιδακι" ακομη....ασε να ωριμασει λιγο στην ελληνικη πραγματικοτητα.....ασε να δει τι εστι ο απολυτος ευτελισμος του ιατρικου επαγγελματος....ασε να παντρευτει και να κανει παιδια.......και να την βγαζει με 670Ε....στα 33-35 της...ασε να της καταστρεψουν τα ονειρα και τις προοπτικες το ΥΥΚΑ και τα ανδρεικελα που το "κυβερνουν"....,ασε να ξυπνησει μια μερα και να καταλαβει σε τι σκατοχωρα ζει...ασε να κανει ειδικοτητα σε καμμια 4-5 χρονια,........ετσι ειμασταν και εμεις οταν τελειωσαμε.......ΝΟΜΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΠΠΑ ΑΠΟ ΤΑ @@...

ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ @@ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ αλλα οχι του παππα ,αλλα τα δικα μας....

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ .........μας στερουν την ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ και το δικαιωμα ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ....που μοχθουμε χρονια για να την αποκτησουμε..

Την Δευτερα εχει προταθει να παμε στο υποργειο για να απαιτησουμε την αναρτηση των αποτελεσματων..οποια αυτα και αν ειναι.....διαφωνει κανεις'? προτιματε να μας κρατουν ομηρους τοσους μηνες τωρα................

αυτοι οι ανικανοι φετος καναν 2 προκυρηξεις!!!!..............ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΙΟ ΑΝΙΚΑΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ.......

να τους χαιρονται οσοι τους ψηφισαν..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα νέα είναι ως εξής:"περιμένετε γιατί και εμείς δεν ξέρουμε απολύτως τίποτα","Μας έχουν δώσει εντολές να μην μιλάμε","Πρέπει ακόμα να δούμε πως θα υπολογιστούν,τελικά,τα μόρια","Ελπίζουμε κάποια στιγμή την άλλη εβδομάδα να βγουν τα αποτελέσματα,αλλά δεν είμαστε σίγουροι"...Όλα αυτά μας τα είπε η υπάλληλος του γραφείου 12 του υπουργείου,την Παρασκευή(εχθές δηλαδή),στις 12:10 το μεσημέρι.Βγάλτε άκρη
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ .ΧΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να ' μαι παλι!

τελικα αρχιζει να γινεται ενδιαφερον... πλακα πλακα, εχω new entries στο καρνε μου. 13 νοε2007 διαλεξε ωρα διαλεγω μερος(φανταζομαι πως καταλαβες οτι ησουν στο πισω μερος του μυαλου μου.χιχιχι)....ομως να παρουμε και την invitro γιατι μαλλον παρεξηγησε το πνευμα μου.κριμα γιατι τοσο καιρο που σας διαβαζω μου αρεσε ο τροπος γραφης της (εξυπνος κ καυστικος) και νομιζα οτι θα μπορουσε να καταλαβει οτι το περιφημο lifestyle ηταν μια ειρωνικη απαντηση σε αυτα τα -αυθαιρετα- που μου εγραφε ο my lovely fotis περι δικης μου κοινωνικοπολιτικης απομονωσης στα χρονια του πανεπιστημιου.anyway.

fotis τελικα ειμαι μεγαλοψυχη.και για να δεις ποσο μεγαλη καρδια ειμαι να σε ενημερωσω οτι υπαρχουν κ πιο επικερδεις προσφορες στον ιδιωτικο τομεα απο τα περιφημα 670 ευρο. το καλοκαιρι δουλεψα σε μια κατασκηνωση για 40 μερες με μισθο 100 ευρο τη μερα κ με τσαι πληρωμενο.οχι κ ασχημα ετσι?κ μιλω ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.

ομως, επειδη αν τελικα μοριοδοτηθουν τα παιδια απο ρουμανια-βουλγαρια με βαση ημερομ κτησης πτυχιου, με βλεπω να ξεκιναω ειδικοτητα (που ναι δυστυχως αργω) κ ακομα να μην εχω κανει αγροτικο,επιτρεψε μου να σου αποκρυψω το νομο (δες το σαν homework)γιατι με βλεπω και το 2008 να δουλευω στην ιδια κατασκηνωση.

falcon,μα συντασσομαι απολυτα με αυτα που λες..δεν αεροβατω κ ουτε ειμαι καμια ψωναρα που πιστευει οτι εχει κατακτησει τον κοσμο λογω του οτι εχει το εν λογω πτυχιο. και ακριβως επειδη βιωνω ηδη τη ζοφερη πραγματικοτητα του ελλαδισταν, γιαυτο εξανισταμαι με ολο αυτο το θεατρο του παραλογου.παντως αδικεις τους φωστηρες του υπουργειου.ξεχασες τις δυο προκηρυξεις των πλοιων .χαχαχα.

κ για την ιστορια δεν ειμαι κ τοσο πιπινι (κλαψ).εχω πολυπλοκη ιστορια.την πρωτη φορα περασα σε σχολη που δεν με ενδιεφερε,φοιτησα περιπου 2 χρονια κ μετα εφαγα φλασια κ ξαναδωσα εξαρχης τα 4 μαθηματα της δεσμης και BINGO!!!!...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.