Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Σεπτέμβριος 2007


italos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 523
  • Created
  • Last Reply

Μίλησα τηλεφωνικά(ναι,δεν είναι πλάκα,απαντήσανε!!!!)και μου είπαν να περιμένουμε τα αποτελέσματα κατά το τέλος Νοεμβρίου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω ρε αδερφέ τι να σου πω και εγώ;Υποψιάζομαι πως πέφτει πολύ χοντρό μαγείρεμα εκεί μέσα...Πάντως,την Παρασκευή(26/10)θα πάω στο Υπουργείο και αν μου πουν κάτι πιο συγκεκριμένο,να είσαι σίγουρος πως θα το ποστάρω εδώ πέρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω μαλλον δευτερα θα παω κ θα τους ξεφτιλισσω κει μεσα.παντως θα παρω σιγουρα μια απαντηση!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Τ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΧΕΣΜΕΝΑ Ο ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΦΟΥ ΟΙ ΓΕΝΙΚΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΓΕΜΊΖΟΥΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ 50-50 ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΡΟΚΉΡΥΞΗ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥ ΥΠΟΧΡΕΟΥΣ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Τ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΧΕΣΜΕΝΑ Ο ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΦΟΥ ΟΙ ΓΕΝΙΚΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΓΕΜΊΖΟΥΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ 50-50 ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΡΟΚΉΡΥΞΗ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥ ΥΠΟΧΡΕΟΥΣ?

Συγνώμη, για να καταλάβω...γενικοί ιατροί και υπόχρεοι δεν διορίζονται στα αγροτικά μέσω της ίδιας προκήρυξης??Προσωπικά, δεν νομίζω πως είναι θέμα γενικών ιατρών ή Αβραμόπουλου. Το κεφάλαιο"αγροτικά" πάει "αργά τα ζώα μου τα αργά" από τη στιγμή που ο αριθμός των αιτήσεων έγινε τετραψήφιος! Εγώ πάντως απο συνάδελφο έμαθα οτι τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούνε στα μέσα του Νοέμβρη. :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το καλλιτεχνικό της υπόθεσης είναι ότι πέρασε σε φεκ επίδομα 300 ευρώ το μήνα στους υπαλλήλους του υπουργείου υγείας προκειμένου μέσω των υπερωριών να επιταχύνουν τις υπογραφές των διορισμών.

πάντως οι υπογραφές για τις νέες θέσεις των ειδικευομένων θα πέσουν μετά το γενάρη οπότε κάτι αντίστοιχο θα γίνει με τα αγροτικά (άλλο πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα και άλλο πότε θα σταλούν οι διορισμοί)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το καλλιτεχνικό της υπόθεσης είναι ότι πέρασε σε φεκ επίδομα 300 ευρώ το μήνα στους υπαλλήλους του υπουργείου υγείας προκειμένου μέσω των υπερωριών να επιταχύνουν τις υπογραφές των διορισμών.

πάντως οι υπογραφές για τις νέες θέσεις των ειδικευομένων θα πέσουν μετά το γενάρη οπότε κάτι αντίστοιχο θα γίνει με τα αγροτικά (άλλο πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα και άλλο πότε θα σταλούν οι διορισμοί)

Aυτό για τους διορισμούς για τις νέες θέσεις ειδικευομένων το έχεις ακούσει από κάπου ΑΜΑNDA,ή απλά το υποθέτεις?Ρωτάω γιατί είμαι υπό διορισμό σε μία από τις καινούργιες θέσεις που ανοίξαν το Σεπτέμβριο με το ΦΕΚ στις 5/9 και το ίδιο υποθέτω και εγώ,ότι θα αργήσει να ερθει ο διορισμός,αλλα δεν εχω ακούσει κάτι συγκεκριμένο από κάποιον.

emofftopic ,Sorry,απλά μιας και αναφέρθηκε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδη οι 1,5-2 μηνες για να ερθει ο διορισμος γινονται 4 ????

Στο ειπε καποιος απ το υπουργειο η απλα ακουγεται???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Τι γινεται γαμωτο με τα αγροτικα?Ουτε ξερουμε ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα ουτε το αν θα δωθουν τα μορια απο κτηση πτυχιου.Ξερει κανεις κατι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι γινεται γαμωτο με τα αγροτικα?Ουτε ξερουμε ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα ουτε το αν θα δωθουν τα μορια απο κτηση πτυχιου.Ξερει κανεις κατι?

Ακούγονται πολλά... 15-20 Νοεμβρίου και μετά,τέλος Νοεμβρίου...κτλ κτλ

Τα μόρια σε αυτήν την προκήρυξη θα είναι από κτήση πτυχίου για όσους τελείωσαν Ελλάδα και σε χώρες που ανήκουν στην ΕΕ και από κτήση ΔΟΑΤΑΠ για όσους τέλείωσαν σε χώρες που δεν είναι στην ΕΕ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακούγονται πολλά... 15-20 Νοεμβρίου και μετά,τέλος Νοεμβρίου...κτλ κτλ

Τα μόρια σε αυτήν την προκήρυξη θα είναι από κτήση πτυχίου για όσους τελείωσαν Ελλάδα και σε χώρες που ανήκουν στην ΕΕ και από κτήση ΔΟΑΤΑΠ για όσους τέλείωσαν σε χώρες που δεν είναι στην ΕΕ.

1)Οταν λες για χώρες που δεν ειναι στην ΕΕ ποιες εννοεις?

2)Πόσο αξιόπιστες είναι οι πηγές σου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα μου ειπε η Πατα οτι εχουν κανει μια προεργασια σε αιτησεις και δε ξερουν ακομη με μορια τι θα γινει δεν εχει παει εντολη ποιος σας ειπε αυτα με τοση σιγουρια ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακούγονται πολλά... 15-20 Νοεμβρίου και μετά,τέλος Νοεμβρίου...κτλ κτλΤα μόρια σε αυτήν την προκήρυξη θα είναι από κτήση πτυχίου για όσους τελείωσαν Ελλάδα και σε χώρες που ανήκουν στην ΕΕ και από κτήση ΔΟΑΤΑΠ για όσους τέλείωσαν σε χώρες που δεν είναι στην ΕΕ.
1)Οταν λες για χώρες που δεν ειναι στην ΕΕ ποιες εννοεις? 2)Πόσο αξιόπιστες είναι οι πηγές σου?

1.Εννοώ τις χώρες που δεν είναι στην ΕΕ.πχ Σερβία

2.Για το πότε θα βγουν τα αποτελέσματα είπα "ακούγονται πολλά".Άρα δεν μίλησα για κάποια συγκεκριμένη πηγή.

Για το θέμα των μορίων πηγές μου έχω

*το Σύνταγμα

*το ότι οι νόμοι τροποποιούνται και αλλάζουν μόνο μέσω βουλής και μετά από ψηφοφορία και εφαρμόζονται μετά τη δημοσιευσή τους στη εφημερίδα της κυβερνήσεως

*το ότι ζω σε μια δημοκρατική χώρα στην οποία τηρούνται οι νόμοι,

*τη εμπιστοσύνη που έχω στην κυβέρνηση ότι τηρεί τους νόμους,

*Τις διατάξεις:

Του Ν.Δ. 67/68 άρθρο 1 παρ.1

Του Ν. 1397/83 άρθρο 14 παρ.1

Του Ν. 1579/85 άρθρο 4 παρ.2

Του Ν. 1759/88 άρθρο 54 παρ.1

Του Ν. 1963/91 άρθρο 20 παρ.3

Του Ν. 2194/94 άρθρο 5 παρ. 1

Του Ν. 2519/97 άρθρο 26

Του Ν. 2646/98 άρθρο 28

Του Ν. 2716/99 άρθρο 24 παρ. 10

Του Ν. 2737/99 άρθρο 21 παρ. 4

Τα από 19-7-2002 και 9-9-2002 έγγραφα του ΚΕ.Σ.Υ.

Τις ανάγκες της Υπηρεσίας

τα οποία συγκεντρωμένα έχουν το συμπέρασμα που μπορείς να δεις στο 3α ΕΔΩ

Η Ρουμανια +η Βουλγαρια να ξερεις οτι ειναι παντως στην Ε.Ε.Τις ιδιες πληροφοριες εχω+γω

Ναι συνάδελφε.Το γνωρίζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Τελικά έχουμε κάποιο νέο για τα αποτελέσματα? Κάποιοι είχαν πει για την τετάρτη που πέρασε αλλά ακόμα τίποτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά έχουμε κάποιο νέο για τα αποτελέσματα? Κάποιοι είχαν πει για την τετάρτη που πέρασε αλλά ακόμα τίποτα
Την άλλη Παρασκευή, θα τα έβγαζαν την περασμένη Τετάρτη με μόρια βάσει κτήση πτυχίου, αλλά ανωτέρας δυνάμεις εμπόδισαν την ανάρτηση στα ντουβάρια του ΥΥΚΚΑ!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.