Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Σεπτέμβριος 2007


italos

Recommended Posts

Για να επανέρθουμε στο θέμα:μόλις μίλησα με το υπουργείο και είπαν πως τα αποτελέσματα θα βγουν την Παρασκευή(30/11) το μεσημέρι.

θαναι παρασκευη εκει να τ αυπογραψει ο υπουργος?θαχει γυρισει?σιγουρα παρασκευη ε?διοτι κ εμενα απο 25-30 μουχανε πει αρα διαστημα για το ταξιδι του θαταναι..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 523
  • Created
  • Last Reply
Η οποία καθαρά και ξάστερα προβλέπει τριετή προϋπηρεσία στη χώρα που αποφοίτησατε, για την έκδοση άσκησης επαγγέλματος στην Ελλάδα.Οπότε προσοχή μην ζητώντας τα πολλά χάσετε και όσα απλόχερα σας παρέχει το μπουρδέλο που βρίζετε.
Αυτό το καθαρά και ξάστερα το έχεις διαβάσει συνάδελφε στην ευρωπαϊκή οδηγία 93/16, από όσο καταλαβαίνω! Αν μας έλεγες και σε ποια σελίδα ακριβώς θα με υποχρέωνες, γιατί την διαβάζω την ξαναδιαβάζω....αλλά πουθενά δεν λέει κάτι τέτοιο.Ευχαριστώ!Δεν θεωρώ σωστή την αναδρομικότητα στην αίτηση για ειδικότητα.Θεωρώ πως βάσει αυτής της προκήρυξης και βάσει του ισχύοντος Φ.Ε.Κ., που μιλάει για μοριοδότηση από κτήση πτυχίου, και όχι από ένταξη της χώρας αποφοίτησης στην Ε.Ε., θα πρέπει να δοθούν τα μόρια από κτήση πτυχίου.Και εν τέλει.....Η καθυστέρηση της έκδοσης των αποτελεσμάτων δείχνει ΕΜΠΑΙΓΜΟ προς όλους τους ιατρούς και όχι μόνο προς τους αποφοιτήσαντες στα νεοεισελθέντα κράτη στην Ε.Ε.
Για να επανέρθουμε στο θέμα:μόλις μίλησα με το υπουργείο και είπαν πως τα αποτελέσματα θα βγουν την Παρασκευή(30/11) το μεσημέρι.
θαναι παρασκευη εκει να τ αυπογραψει ο υπουργος?θαχει γυρισει?σιγουρα παρασκευη ε?διοτι κ εμενα απο 25-30 μουχανε πει αρα διαστημα για το ταξιδι του θαταναι..
Δεν τις υπογράφει ο υπουργός, αλλά ο Γενικός Γραμματέας Δημόσιας Υγείας κ.Ριζάς, η Δ/ντρια της Δημόσιας Υγείας κα Παναγοπούλου και ο Προϊστάμενος Ν.Π. κ.Κοκκινάκης.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΜΠΑΙΓΜΟΣ ΤΟΥ ΥΥΚΑ ΣΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΙΑΤΡΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΔΑΠ ΠΑΣΠ ΚΑΙ ΣΦΙΑ .

ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ Η ΑΧΛΑΔΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑ 152 ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΕΧΕΙΣ ΜΠΟΥΛΟΥΚΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 1000 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΖΕΙΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ

ειμαι ενας απο τους <<επιτυχοντες>> της τελευταιας προκυρηξης για αγροτικο στα πλοια

σημερα το πρωι πηγα στο υπουργειο να ρωτησω σε ποιο σταδιο βρισκεται η διαδικασια των <<διορισμων>>

λοιπον τελικα αυτος ο διαγωνισμος κατα πασα πιθανοτητα θα ακυρωθει και εχουν παγωσει ολες οι διαδικασιες υπογραφης και αποστολης διορισμων

επειδη μετα απο αυτο υπολειτουργουσα και δεν καταλαβαινα ακριβως τι μου ελεγε απο οτι καταλαβα περιμενουν να δουν με ποιο τροπο θα υπολογισουν τελικα τα μορια των γιατρων απο το ΔΟΑΤΑΠ ωστε να εκδοσουν τα τελικα αποτελεσματα για τα αγροτικα στη στερια και σε περιπτωση που τα μορια τους ισχυουν απο την ημερομηνια που πηραν το πτυχιο τους τοτε θα ακυρωθουν τελειως τα αποτελεσματα της τελευταιας προκυρηξης για τα πλοια

νομιζω οτι κατι τετοιο δεν εχει ξαναγινει και προφανως πρεπει να κινητοποιηθουμε εστω εμεις οι λιγοι επιτυχοντες στα πλοια και να παμε ολοι μαζι στο υπουργειο να δουμε τι θα γινει

δεν ξερω αν ειμαι ο πρωτος που το μαθαινει αλλα αν και καποιος αλλος ηταν ενημερος θα επρεπε κατι να ειχε γραψει στο φορουμ γιατι σιγουρα σε ολους αλλαζει λιγο η πολυ τα πλανα

παρακαλω να κινητοποιηθουμε αμεσα και να μην περιμενουμε να ερθει η αλλη τεταρτη που θα βγουν και τα αποτελεσματα στη στερια και δεν μπορουμε πλεον να κανουμε κατι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ

ειμαι ενας απο τους <<επιτυχοντες>> της τελευταιας προκυρηξης για αγροτικο στα πλοια

σημερα το πρωι πηγα στο υπουργειο να ρωτησω σε ποιο σταδιο βρισκεται η διαδικασια των <<διορισμων>>

λοιπον τελικα αυτος ο διαγωνισμος κατα πασα πιθανοτητα θα ακυρωθει και εχουν παγωσει ολες οι διαδικασιες υπογραφης και αποστολης διορισμων

επειδη μετα απο αυτο υπολειτουργουσα και δεν καταλαβαινα ακριβως τι μου ελεγε απο οτι καταλαβα περιμενουν να δουν με ποιο τροπο θα υπολογισουν τελικα τα μορια των γιατρων απο το ΔΟΑΤΑΠ ωστε να εκδοσουν τα τελικα αποτελεσματα για τα αγροτικα στη στερια και σε περιπτωση που τα μορια τους ισχυουν απο την ημερομηνια που πηραν το πτυχιο τους τοτε θα ακυρωθουν τελειως τα αποτελεσματα της τελευταιας προκυρηξης για τα πλοια

νομιζω οτι κατι τετοιο δεν εχει ξαναγινει και προφανως πρεπει να κινητοποιηθουμε εστω εμεις οι λιγοι επιτυχοντες στα πλοια και να παμε ολοι μαζι στο υπουργειο να δουμε τι θα γινει

δεν ξερω αν ειμαι ο πρωτος που το μαθαινει αλλα αν και καποιος αλλος ηταν ενημερος θα επρεπε κατι να ειχε γραψει στο φορουμ γιατι σιγουρα σε ολους αλλαζει λιγο η πολυ τα πλανα

παρακαλω να κινητοποιηθουμε αμεσα και να μην περιμενουμε να ερθει η αλλη τεταρτη που θα βγουν και τα αποτελεσματα στη στερια και δεν μπορουμε πλεον να κανουμε κατι

ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΣΟΥΠΑΝΕ ΕΣΕΝΑ? :rolleyes: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΜΕΝΑ ΜΟΥΠΑΝΕ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΕΩς 30 ΔΗΛ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εμένα για αύριο μου είπανε ρε διάολε...Μάλλον δεν ξέρουν τι τους γίνεται εκεί μέσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εμένα για αύριο μου είπανε ρε διάολε...Μάλλον δεν ξέρουν τι τους γίνεται εκεί μέσα.

μαλλον...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΦΡΟΚΑΛΑ ΔΑΠ ΠΑΣΠ ΚΑΙ ΣΦΙΑ ΣΑΝ ΤΡΩΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΡΟΚΑΝΙΣΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.

ΤΟ ΥΥΚΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ , ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΜΥΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΝΟΣ ΚΙ ΑΝΤΑΡΑ.

ΤΟ 2002 ΤΑ ΦΡΟΚΑΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΚΑΤΑ ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ?

ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ

ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ

ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΕ

ΣΤΑ ΜΠΛΟΚΑ ΣΤΑ ΜΠΛΟΚΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟΥ ΥΥΚΑ Ο ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν συνάδελφοι..όσο μαλώσαμε, μαλώσαμε..όσο βριστήκαμε(-τε),βριστήκαμε(-τε)..αύριο ελπίζουμε να ξεκαθαρίσει το τοπίο..

Ες αύριον λοιπόν τα σπουδαία.. Καλή σας νύχτα..και καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν συνάδελφοι..όσο μαλώσαμε, μαλώσαμε..όσο βριστήκαμε(-τε),βριστήκαμε(-τε)..αύριο ελπίζουμε να ξεκαθαρίσει το τοπίο..

Ες αύριον λοιπόν τα σπουδαία.. Καλή σας νύχτα..και καλά αποτελέσματα!

Εισαι βεβαιη για αυτο που λες??

Διοτι αυριο αν ειναι ραδιο αρβυλα emxmm προβλεπω να πεφτουν γερα ξεχεσματα!!! emsexwars

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπα πως αύριο θα ξεκαθαρίσει το τοπίο,όχι πως είμαι βέβαιη πως θα βγούν τα αποτελέσματα.

Αν δε βγούν αύριο πάντως,ενώ υποτίθεται πως θα έβγαιναν και μάλιστα με μόρια από 1.1.07, αυτό θα σημαίνει πιθανότατα ότι σκέφτονται να τα προσμετρήσουν διαφορετικά,δηλ. από κτήση πτυχίου.

Υπό αυτήν την έννοια φαντάζομαι ότι αύριο θα ξεκαθαρίσουν επιτέλους τα πράγματα.. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να επανέρθουμε στο θέμα:μόλις μίλησα με το υπουργείο και είπαν πως τα αποτελέσματα θα βγουν την Παρασκευή(30/11) το μεσημέρι.
Sorry συνάδελφε, αλλά ψέματα σου είπαν!
ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝειμαι ενας απο τους <<επιτυχοντες>> της τελευταιας προκυρηξης για αγροτικο στα πλοιασημερα το πρωι πηγα στο υπουργειο να ρωτησω σε ποιο σταδιο βρισκεται η διαδικασια των <<διορισμων>>λοιπον τελικα αυτος ο διαγωνισμος κατα πασα πιθανοτητα θα ακυρωθει και εχουν παγωσει ολες οι διαδικασιες υπογραφης και αποστολης διορισμωνεπειδη μετα απο αυτο υπολειτουργουσα και δεν καταλαβαινα ακριβως τι μου ελεγε απο οτι καταλαβα περιμενουν να δουν με ποιο τροπο θα υπολογισουν τελικα τα μορια των γιατρων απο το ΔΟΑΤΑΠ ωστε να εκδοσουν τα τελικα αποτελεσματα για τα αγροτικα στη στερια και σε περιπτωση που τα μορια τους ισχυουν απο την ημερομηνια που πηραν το πτυχιο τους τοτε θα ακυρωθουν τελειως τα αποτελεσματα της τελευταιας προκυρηξης για τα πλοια νομιζω οτι κατι τετοιο δεν εχει ξαναγινει και προφανως πρεπει να κινητοποιηθουμε εστω εμεις οι λιγοι επιτυχοντες στα πλοια και να παμε ολοι μαζι στο υπουργειο να δουμε τι θα γινει δεν ξερω αν ειμαι ο πρωτος που το μαθαινει αλλα αν και καποιος αλλος ηταν ενημερος θα επρεπε κατι να ειχε γραψει στο φορουμ γιατι σιγουρα σε ολους αλλαζει λιγο η πολυ τα πλαναπαρακαλω να κινητοποιηθουμε αμεσα και να μην περιμενουμε να ερθει η αλλη τεταρτη που θα βγουν και τα αποτελεσματα στη στερια και δεν μπορουμε πλεον να κανουμε κατι
Όλα σωστά αυτά που λες, μόνο αυτό το "ΕΠΕΙΓΟΝ ΕΠΕΙΓΟΝ" είναι λάθος! ΕΠΕΙΓΩΝ!
Λοιπόν συνάδελφοι..όσο μαλώσαμε, μαλώσαμε..όσο βριστήκαμε(-τε),βριστήκαμε(-τε)..αύριο ελπίζουμε να ξεκαθαρίσει το τοπίο..Ες αύριον λοιπόν τα σπουδαία.. Καλή σας νύχτα..και καλά αποτελέσματα!
Λυπάμαι....αύριο (δηλαδή σήμερα) αποτελέσματα ΓΙΟΚ! 100% ΓΙΟΚ!
Είπα πως αύριο θα ξεκαθαρίσει το τοπίο,όχι πως είμαι βέβαιη πως θα βγούν τα αποτελέσματα.Αν δε βγούν αύριο πάντως,ενώ υποτίθεται πως θα έβγαιναν και μάλιστα με μόρια από 1.1.07, αυτό θα σημαίνει πιθανότατα ότι σκέφτονται να τα προσμετρήσουν διαφορετικά,δηλ. από κτήση πτυχίου.Υπό αυτήν την έννοια φαντάζομαι ότι αύριο θα ξεκαθαρίσουν επιτέλους τα πράγματα.. :rolleyes:
Τα αποτελέσματα ήταν να βγουν στις 21 Νοεμβρίου με μοριοδότηση από κτήση πτυχίου για τους Ιατρούς από τις 12 νέες χώρες της Ε.Ε.Υπήρξε διαμαρτυρία από τους Ιατρούς της ημεδαπής και δεν ανακοινώθηκαν.Στις 28 Νοεμβρίου θα ανακοίνωνε το υπουργείο τα αποτελέσματα με μοριοδότηση από 1/1/2007 και ΔΟΑΤΑΠ για τους Ιατρούς από τις 12 νέες χώρες της Ε.Ε.Υπήρξε διαμαρτυρία από τους Ιατρούς της αλλοδαπής και δεν ανακοινώθηκαν.Θα ανακοινωθούν μετά την επιστροφή του Υπουργού από το εξωτερικό και εφόσον βρουν νομική κάλυψη για την οποιαδήποτε απόφαση.ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ= ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ "ΟΠΟΥ ΦΥΣΑΕΙ Ο ΑΝΕΜΟΣ"
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ολόκληρη Αν.Καθ.Αναισθησιολογίας..έκανε εγγραφή στο φόρουμ για να μαζέψει τους φοιτητές της στο αμφιθέατρο..

.....Μήπως ο 13noe2007 είναι αγγελιοφόρος του Υπουργείου???????? embluesbrother ..λέγε! ποιός είναι ο σύνδεσμός σου μέσα! λέγε! :P

Πλάκα κάνω καλέ μου 13noe2007..ευχαριστούμε για την πληροφόρηση..(μην περάσω και άδικα τη μέρα μου στο mohaw.gr)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συ 13noe2007, από που έχεις ενημέρωση και σου απαντάνε πως και γιατί? Εγώ πηρα πριν 2 λεπτά στο ΥΥΚΑ να ρωτήσω πότε θα βγουν και μου είπαν "να παρακολουθείτε στο internet και κάντε μας ένα τηλέφωνο την άλλη εβδομάδα"!!! Ούτε καν διαβεβαίωση ότι θα βγουν την άλλη εβδομάδα! Οσο για την αιτία της καθυστέρησης "2000 αιτήσεις και 300 χωριά έχουμε!! Και ήταν και η προκήρυξη για τα πλοία!!" , "προσπαθούμε να τα τελειωσουμε.".Οτι ναναι δηλαδή. Και όσο συνεχίζεται το διαίρει και βασίλευε που πολύ σωστά ανέφερε ο συνάδελφος πιο πάνω, το Υπουργείο δε διορίζει κανέναν, κερδίζει πολλούς μήνες μισθών, τείνει να κάνει τις προκηρύξεις εξαμηνιαίες(αν πάει 15/12 και φτάσουν οι γιορτές ξεχάστε το), και η κοροιδία συνεχίζεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελευταία ενημέρωση από κάποιον που πήγε στο Υπουργείο το πρωί: "Δεν μπορούμε να σας δώσουμε καμιά πληροφορία σχετικά με την ημερομηνία εκδοσης των αποτελεσμάτων.Δεν είναι ζήτημα ωρών ή ημερών..μπορεί να πάρει και εβδομάδες.Να μη μας ρωτάτε!"

Έπεσε διαταγή προφανώς να μας αφήσουν στο σκοτάδι για να αποφύγουν φασαρίες κτλ.......αλλά δεν ξέρανε ότι εμείς έχουμε τον 13noe2007!!!!!!!!!! embluesbrother (χιχιχιχιχιχι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα από το υπουργείο μου έδωσαν την εξής απάντηση σήμερα νωρίς το πρωί ..Ηταν να βγούνε σήμερα το πρωί τα αποτελέσματα αλλά ΛΟΓΩ κάποιων ασφαλιστικων μέτρων και ενστάσεων από παιδιά από Βουλγαρορουμανία είναι υποχρεωμένοι να περιμένουν,παρόλο που η νομική υπηρεσία του υπουργείου είχε αποφανθεί περί της μοριοδότησης των εν λόγω υποψηφίων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ράδιο Αρβύλα εδώ...

Απευθείας αναμετάδοση από το Κ.Ψ.Μ. του Υ.Κ.Κ.Α...

Τα αγροτικά τα φέρνει ο Άγιος Βασίλης emdots

Όσα παιδαάκια ήταν καλά, θα παραλάβουν τα δώρα τους εγκαίρως!

Τα υπόλοιπα μπορούν να περιμένουν μέχρι τα επόμενα Χριστούγεννα emdots

Αρκεί να κάνουν υπομονή και να περιμένουν ένα χρόνο ακόμα!

Άσχετο...

Άντε και βγαίνουν τα αγροτικά...

Και τελικά εχουν υπολογισθεί τα μόρια από κτήσης πτυχίου ή και όχι...

Αν το άλλο πρωί καταθέσει κάποιος ασφαλιστικά μέτρα...

Γιατί έτσι του κάπνισε...

Για πλάκα...

Για το γαμώτο...

Θα πρέπει όλα τα χωριά να μείνουν χωρίς αγροτικό ιατρο?

Θα πρέπει όλοι οι υπόλοιποι γιατροί να αναμένουν την απόφαση της Ελληνικής Δικαιοσύνης?

Θα πρέπει όλοι οι φαρμακοποιοί της επαρχίας να τηρούν μπακαλοτέφτερα,

γιατί δεν υπάρχει αγροτικός να γράψει τα φάρμακα? (γνωρίζω προσωπικά τέτοιο περιστατικό)

Θα πρέπει ο Αβραμόπουλος να βγαίνει και να λέει ότι το αγροτικό θα ξαναγίνει 12μηνο?

:splats: :splats: :splats: :splats: :splats: :splats: :splats: :splats: :splats: :splats: :splats: :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ολόκληρη Αν.Καθ.Αναισθησιολογίας..έκανε εγγραφή στο φόρουμ για να μαζέψει τους φοιτητές της στο αμφιθέατρο.......Μήπως ο 13noe2007 είναι αγγελιοφόρος του Υπουργείου???????? embluesbrother ..λέγε! ποιός είναι ο σύνδεσμός σου μέσα! λέγε! :P Πλάκα κάνω καλέ μου 13noe2007..ευχαριστούμε για την πληροφόρηση..(μην περάσω και άδικα τη μέρα μου στο mohaw.gr)
Όταν υπογράψω τα αποτελέσματα θα το ανακοινώσω πρώτα εδώ και μετά στο ισόγειο του υπουργείου.....να κρατάμε και τα προσχήματα!
Ρε συ 13noe2007, από που έχεις ενημέρωση και σου απαντάνε πως και γιατί? Εγώ πηρα πριν 2 λεπτά στο ΥΥΚΑ να ρωτήσω πότε θα βγουν και μου είπαν "να παρακολουθείτε στο internet και κάντε μας ένα τηλέφωνο την άλλη εβδομάδα"!!! Ούτε καν διαβεβαίωση ότι θα βγουν την άλλη εβδομάδα! Οσο για την αιτία της καθυστέρησης "2000 αιτήσεις και 300 χωριά έχουμε!! Και ήταν και η προκήρυξη για τα πλοία!!" , "προσπαθούμε να τα τελειωσουμε.".Οτι ναναι δηλαδή. Και όσο συνεχίζεται το διαίρει και βασίλευε που πολύ σωστά ανέφερε ο συνάδελφος πιο πάνω, το Υπουργείο δε διορίζει κανέναν, κερδίζει πολλούς μήνες μισθών, τείνει να κάνει τις προκηρύξεις εξαμηνιαίες(αν πάει 15/12 και φτάσουν οι γιορτές ξεχάστε το), και η κοροιδία συνεχίζεται.
Συνάδελφε marianna81, αυτό το "ρε συ" πιστεύω να μην το χρησιμοποιείς και εκτός forum! Eίναι αντιδεοντολογικό, αντισυναδελφικό.Εγώ έχω αυτή την ενημέρωση, το θέμα είναι αν είναι σωστή ή όχι.Απλά υπάρχει διαφορετική προσέγγιση του θέματος και δεν κάθομαι να ενημερώνομαι από Τσεκούρες, Πάτες και Κοκκινάκιδες!Αυτοί είναι αναρμόδιοι, οπότε γιατί να χάσω χρόνο και χρήμα με το να ασχολούμε με αναρμόδιους;Οι καταστάσεις είναι έτοιμες (και με μοριοδότηση από κτήση πτυχίου και από ΔΟΑΤΑΠ και από 1/1/2007).Το θέμα είναι ποιες θα αναρτήσουν στο ντουβάρι απέναντι από το γραφείο 2 του υπουργείου.
Εμένα από το υπουργείο μου έδωσαν την εξής απάντηση σήμερα νωρίς το πρωί ..Ηταν να βγούνε σήμερα το πρωί τα αποτελέσματα αλλά ΛΟΓΩ κάποιων ασφαλιστικων μέτρων και ενστάσεων από παιδιά από Βουλγαρορουμανία είναι υποχρεωμένοι να περιμένουν,παρόλο που η νομική υπηρεσία του υπουργείου είχε αποφανθεί περί της μοριοδότησης των εν λόγω υποψηφίων.
Πες την ηλίθια που σου απάντησε στο τηλέφωνο, μαλακίες να λέει στα παιδιά της και στον άντρα της.Ποια νομική υπηρεσία αποφάνθηκε; Ας δημοσιεύσουν την απόφαση αν έχουν τα @@.Η νομική υπηρεσία δεν έχει πάρει κανένα αίτημα, οπότε και δεν έχει αποφανθεί.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά είναι πολύ σουρεαλιστική η κατάσταση με τα αγροτικά! Σφάζονται παλικάρια στις ποδιές τους!

Το ότι το Υπουργείο είναι σκέτο μπάχαλο, είναι γνωστό εδώ και χρόνια.

Αλλά ειλικρινά πέφτω από τα σύννεφα (κλισέ ε??) αν όντως οι φωστήρες έχουν κάτσει να υπολογίσουν τα μόρια με βάση την ημερομηνία κτήσης πτυχίου και με βάση την 1/1/2007 (για τους ΔΟΑΤΑπίτες)... τέτοια προκοπή? διπλοδουλειά? Εκτός και προσπαθούν να βγάλουν "σωστά μετρημένα τα κουκιά τους", ανάλογα με το ποιοι και ποιοι ημετέροι ωφελούνται σε κάθε περίπτωση.

Έχω βέβαια μία μεγάλη απορία.... που ξέρεις τόσες "ανατριχιαστικές" λεπτομέρειες για τις λίστες εσύ 13noe??? :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά είναι πολύ σουρεαλιστική η κατάσταση με τα αγροτικά! Σφάζονται παλικάρια στις ποδιές τους!

Το ότι το Υπουργείο είναι σκέτο μπάχαλο, είναι γνωστό εδώ και χρόνια.

Αλλά ειλικρινά πέφτω από τα σύννεφα (κλισέ ε??) αν όντως οι φωστήρες έχουν κάτσει να υπολογίσουν τα μόρια με βάση την ημερομηνία κτήσης πτυχίου και με βάση την 1/1/2007 (για τους ΔΟΑΤΑπίτες)... τέτοια προκοπή? διπλοδουλειά? Εκτός και προσπαθούν να βγάλουν "σωστά μετρημένα τα κουκιά τους", ανάλογα με το ποιοι και ποιοι ημετέροι ωφελούνται σε κάθε περίπτωση.

Έχω βέβαια μία μεγάλη απορία.... που ξέρεις τόσες "ανατριχιαστικές" λεπτομέρειες για τις λίστες εσύ 13noe??? :anavwfwties:

Απλά....τις είδα!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α! και όσον αφορά τη συζήτηση με το επειγόν/ ο επείγων/ η επείγουσα.... μία φράση μου έρχεται στο μυαλό για τους υπευθύνους του Υπουργείου:Θέλουν επειγόντως διακοπές! Διαρκείας!

Τις είδες? και? πήρες αγροτικό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.