Jump to content

[προκηρυξη αγροτικών] Ιούνιος 2007


a/s

Recommended Posts

βολευουν παρατασεις φαινεται

Ποιες παρατασεις ρε παιδια;...Οπως εχω γραψει, εχω ηδη διοριστει...Δεν υπαρχει αγροτικος για δειγμα στα χωρια του νομου που βρισκομαι...Αντε να ρθειτε και οι υπολοιποι γιατι δε παλευεται η κατασταση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Last Reply

k εγω ειμαι διορισμενος απο τον αυγουστο στο νοσοκομειο του νομου ιο αγροτικοι ειναι λιγοι κ ολοι εχουν κανει αιτησεις για παρατασεις κ να πω οτι 3 αγροτικοι κανουν απο 10 εφημεριες εκαστος τις πληρωνονται ολες κ δεν τους βλεπω να ζοριζονται μονο οσοι περιμενουν το διορισμο για την ειδικοτητα δεν κανουν αιτηση για παραταση εδω τουλαχιστονμη πιστευεις τη λενε στο υπουργειο εγω πηρα το διορισμο παρασκευη κ 5 λεπτα αργοτερα παιρνω το γραφειο προσωπικου στο νοσοκομειο κ ενας απιστευτος τυπος μου απανταει οτι τα χαρτια μου εχουν φτασει απο τη δευτερα .του λεω οτι δεν εχω πιστοποιητικο υγειας κ οτι ο ταχυδρομος το πεταξε στη πορτα χωρις να υπογραψω αποδειξη διορισμου κ μου λεει με φοβερη προφορα 'ελα δω γιατρε κ θα τα φιαξουμε ολα κ οντως ετσι εγινε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πεs μαs σε ποιο αγροτικό έβαλεs τα χαρτιά σου ρε αδερφέ να έρθουμε και εμείs οι υπόλοιποι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

geoar, εγω παντως τη μιση εβδομαδα (και παραπανω) τη βγαζω συνταγογραφωντας ολη τη μερα στη διευθυνση υγειας του νομου μου (ενω υποτιθεται οτι εκπαιδευομαι ισοχρονα στη παθολογικη και χειρουργικη). Ερχεται κοσμος, κυριολεκτικα, απο ολο το νομο, κατεβαινει στη πολη επειδη δεν υπαρχει γιατρος στο χωριο του...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μα δεν τους έχουν καν υπογράψει!

στο τέλος θα ξεχάσουμε ότι πήραμε αγροτικό.... emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[Δηλαδή δεν έχουν ακόμα διοριστεί οι συνάδερφοι τηs προκήρυξηs του Μαϊου;Σκεφτείτε εμείs του Αυγούστου πότε θα διοριστούμε(όσοι προσληφθούν εννοώ)...Α ρε πατέρα στο έλεγα να με αφήσειs να παίξω ποδόσφαιρο...

Κι εγω επρεπε να ασχοληθω με το μπαλετο τελικα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γενικα παντως μη περιμενετε παρτε τηλεφωνα ενοχληστε σπαστε τους τα νευρα ειναι αδιανοητο να εχεις παρει θεση απο τελη ιουλιου να θες να πας να δουλευψεις κ μερικοι μαλακες να μη το σεβονται αυτο.αφηστε που για να πληρωθεις περνουν κ 1-2 μηνες. επισης μου ειπαν οτι οι εφημεριες που κανεις στο τριμηνο πληρωνονται καλιτερα γιατι θεωρησε ειδικευομενος.τι να πω ελπιζω το θεμα με τους διορισμους να λυθει γρηγορα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γενικα παντως μη περιμενετε παρτε τηλεφωνα ενοχληστε σπαστε τους τα νευρα ειναι αδιανοητο να εχεις παρει θεση απο τελη ιουλιου να θες να πας να δουλευψεις κ μερικοι μαλακες να μη το σεβονται αυτο.αφηστε που για να πληρωθεις περνουν κ 1-2 μηνες. επισης μου ειπαν οτι οι εφημεριες που κανεις στο τριμηνο πληρωνονται καλιτερα γιατι θεωρησε ειδικευομενος.τι να πω ελπιζω το θεμα με τους διορισμους να λυθει γρηγορα

αμήν και πότε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πλάκα κάνεις...

Καθόλου.Πήρα τηλ. το υπούργειο σήμερα το πρωι,κατά περίεργο τρόπο μου απάντησαν αμέσως αλλά φυσικά η απάντηση δεν ήταν καθολού ικανοποιητική.Έχω την εντύπωση οτι η αρμόδια υπάλληλος επαναλαμβάνει συνεχώς το ίδιο οτι δηλαδή οι διορισμοί θα αποσταλούν σε 10 ημέρες από σήμερα.Και φυσικά το πρόβλημα δεν αφορά μόνο τους αγροτικούς που αναμένουν πολλούς μήνες πλέον αλλά και ολόκληρες περιοχές που έχουν μείνει χωρίς την απαραίτητη ιατρική περίθαλψη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απαράδεκτο να μη νοιάζονται για την έλλειψη προσωπικού.και για μας είναι ενοχλητικό να μην υπάρχει προγραμματισμός για τίποτα.εγώ ανέβαλα πράγματα μήπως κι έρθει ο διορισμός.προσβλητική θεωρώ αυτήν την αντιμετώπιση,λες κι είμαστε ένα μηδενικό μας αντιμετωπίζουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Kαλωσορίσατε στην Ελλάδα...κοιτίδα του πολιτισμού,της δημοκρατίας και του σεβασμού στον άνθρωπο emdown

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγώ πηγαίνω κάθε δύο εβδομάδες στο Υπουργείο (τελευταία φορά προχθές) και όλο μου λένε "σε τουλάχιστον δύο εβδομάδες!!" Το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι μας κοροϊδεύουν.

(Άσχετο: ξέρει κάποιος αν άλλαξε το σύστημα με τα άγονα και όσοι παίρνουν άγονο από την προκύρηξη του Μαΐου και μετά δηλώνουν για το δεύτερο κομμάτι της ειδικότητας στην αρχή του τριμήνου -και όχι στην αρχή του ΄Π.Ι.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και σήμερα αν πάρεις τηλ. σε 10 ημέρες λένε θα τους στείλουν...

όντως αυτό σε λίγες μέρες θα πάρετε τους διορισμούς βαρέθηκα να το ακούω....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μας αντιμετωπίζουν ως αργόσχολους που δεν έχουν τίποτα να κάνουν παρά να περιμένουν...και έτσι είναι... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(Άσχετο: ξέρει κάποιος αν άλλαξε το σύστημα με τα άγονα και όσοι παίρνουν άγονο από την προκύρηξη του Μαΐου και μετά δηλώνουν για το δεύτερο κομμάτι της ειδικότητας στην αρχή του τριμήνου -και όχι στην αρχή του ΄Π.Ι.)

Ετσι ειναι...Το δευτερο κομματι δηλωνεται οποιαδηποτε στιγμη μετα την προσληψη στο νοσοκομειο...(εφοσον εχεις παρει αγονο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(Άσχετο: ξέρει κάποιος αν άλλαξε το σύστημα με τα άγονα και όσοι παίρνουν άγονο από την προκύρηξη του Μαΐου και μετά δηλώνουν για το δεύτερο κομμάτι της ειδικότητας στην αρχή του τριμήνου -και όχι στην αρχή του ΄Π.Ι.)

Ετσι ειναι...Το δευτερο κομματι δηλωνεται οποιαδηποτε στιγμη μετα την προσληψη στο νοσοκομειο...(εφοσον εχεις παρει αγονο)

δηλαδη με το που ερχεται ο αρ.πρ.διορισμου για αγονο απο το υπουργειο και πριν παρουσιαστει καποιος καν στο νοσοκομειο για το τριμηνο,μπορει να δηλωσει ειδικοτητα?η δηλωνει αφου παρουσιαστει στο νοσοκομειο?ποτε αλλαξε αυτο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(Άσχετο: ξέρει κάποιος αν άλλαξε το σύστημα με τα άγονα και όσοι παίρνουν άγονο από την προκύρηξη του Μαΐου και μετά δηλώνουν για το δεύτερο κομμάτι της ειδικότητας στην αρχή του τριμήνου -και όχι στην αρχή του ΄Π.Ι.)

Ετσι ειναι...Το δευτερο κομματι δηλωνεται οποιαδηποτε στιγμη μετα την προσληψη στο νοσοκομειο...(εφοσον εχεις παρει αγονο)

δηλαδη με το που ερχεται ο αρ.πρ.διορισμου για αγονο απο το υπουργειο και πριν παρουσιαστει καποιος καν στο νοσοκομειο για το τριμηνο,μπορει να δηλωσει ειδικοτητα?η δηλωνει αφου παρουσιαστει στο νοσοκομειο?ποτε αλλαξε αυτο?

Δεν ισχυει αυτο.Αφου ολοκληρωσεις το 3μηνο δηλωνεις το δευτερο κομματι.Εννοειται πως πρεπει να ολοκληρωσεις το αγροτικο σου στο αγονο για να ισχυσει η δηλωση για το δευτερο.

Καλο ειναι να μην υπαρχει παραπληροφορηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(Άσχετο: ξέρει κάποιος αν άλλαξε το σύστημα με τα άγονα και όσοι παίρνουν άγονο από την προκύρηξη του Μαΐου και μετά δηλώνουν για το δεύτερο κομμάτι της ειδικότητας στην αρχή του τριμήνου -και όχι στην αρχή του ΄Π.Ι.)

Ετσι ειναι...Το δευτερο κομματι δηλωνεται οποιαδηποτε στιγμη μετα την προσληψη στο νοσοκομειο...(εφοσον εχεις παρει αγονο)

δηλαδη με το που ερχεται ο αρ.πρ.διορισμου για αγονο απο το υπουργειο και πριν παρουσιαστει καποιος καν στο νοσοκομειο για το τριμηνο,μπορει να δηλωσει ειδικοτητα?η δηλωνει αφου παρουσιαστει στο νοσοκομειο?ποτε αλλαξε αυτο?

Δεν ισχυει αυτο.Αφου ολοκληρωσεις το 3μηνο δηλωνεις το δευτερο κομματι.Εννοειται πως πρεπει να ολοκληρωσεις το αγροτικο σου στο αγονο για να ισχυσει η δηλωση για το δευτερο.

Καλο ειναι να μην υπαρχει παραπληροφορηση.

όντως ετσι είναι, δηλαδή δηλώνεις το κύριο μέρος μετά το τρίμηνο, την ημέρα ανάληψης αγόνου. Το ξέρω αφού κάνω άγονο τώρα. Ωστόσο , δηλώνεις στην αρχή του τριμήνου με την πρόσληψη στο νοσοκομείο, αν έχεις πάρει αγροτικό σε πλοίο, όπως γνωρίζω από γνωστό μου που δήλωσε μόλις παρουσιάστηκε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μηπως αυτα τους τα ειπαν του manollee και του trippin οτι θα ισχυουν απο δω και στο εξης?για αυτους που θα διοριζονται απο τωρα και μετα για αγονο?η αφορουν θεσεις αγονου στα πλοια οπου μπορεις να δηλωνεις αμεσα για ειδικοτητα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλο ειναι να μην υπαρχει παραπληροφορηση.

Και γω akos το ιδιο λεω...Καλο ειναι να μην υπαρχει αυτη η ρημαδα η παραπληροφορηση...

Οποιοσδηποτε αγροτικος, στο εξης, εφοσον τοποθετειται σε αγονο Π.Ι, αμεσως μετα τη προσληψη του στο νοσοκομειο (δλδ με το που βγει το αποσπασμα ημερησιας κινησης), δυναται να δηλωσει το ειδικο μερος της ειδικοτητας που θελει!!!! Τελεια, παυλα, θαυμαστικο, αστερισκος και οτι αλλο θελετε! :rolleyes: Αλλαξαν τα πραγματα...Πραγματοποιειται μια και μοναδικη προσληψη του αγροτικου τη πρωτη μερα της ορκωμοσιας του στο νοσοκομειο με σχεση εργασιας δημοσιου δικαιου (ενω ως τωρα ηταν ιδιωτικου)...Αυτο του δινει το δικαιωμα να εχει το προνομιο (δηλωση ειδικου μερους ειδικοτητας) του αγονου αμεσα ενω οι προηγουμενοι επρεπε, πρωτα, να ολοκληρωσουν τη τριμηνη εκπαιδευση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τους 9μηνιτες αφου αλλαξε,εχεις δικιο.Για οποιονδηποτε προηγουμενο,ακομα και για τους τελευταιους 15μηνιτες ισχυε η εκπληρωση του 3μηνου.

Οντως πλεον οι συμβασεις ειναι Δ.Δ. και δεν υπαρχει ΙΚΑ.

Επισης καποιος ειχε αναφερει κατι σχετικα με την πληρωμη εφημεριων.Συνηθως γινεται 2 μηνες μετα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχουν αποσταλεί οι διορισμοί σύμφωνα με το υπουργείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.