Jump to content

ΑΛΛΑΞΕ Ο ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΙΑΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ & ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΙΠΛΕΣ


Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι επειδή ενδιαφέρομαι να δηλώσω Νευρολογία. Δηλαδή πλεον θα πάω μια και έξω να τα δηλώσω όλα; Και Παθολογια και Ψυχιατρική και Νευρολογία; Επίσης η σειρά που πρέπει να κάνω τα τμήματα είναι αυτή ή η Ψυχιατρική πάει στο τέλος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply

Κατ’αρχάς: Σοβερέιν ακόμα στο γκρικμεντς; emofftopic Αν είναι δυνατόν, κοτζάμ φέλοσιπ οφ δε ρινγκ...

Δεύτερον γι’αυτό το καταραμένο φεκ, που δε μπορώ να βρω, τι λέει;

Πρέπει να έχω ξεκινήσει το πρώτο μέρος για να δηλώσω τα άλλα δύο; Καλά κατάλαβα;

Επίσης, μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με την ακόλουθη, δική μου, περίπτωση:

‘Εχω τους 6 μήνες παθολογίας από τη θητεία μου και περιμένω την αναγνώριση από το υπουργείο, κανένα μήνα ακόμα μου είπαν. Για να δηλώσω τα άλλα δύο κομμάτια της ψυχιατρικής θα πρέπει να περιμένω; Μάλλον, αλλά λέω μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο...

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν θέλω να φανώ αγενής αλλά αν εννοούμε θέσεις "φιλέτα" τις θέσεις ειδικότητας δε κάποιο παρακμιακό νομαρχιακό νοσοκομείο, πχ θέσεις Οφθαλμολογίας σε νοσοκομεία που δεν χειρουργούν ή θέσεις Παιδιατρικής σε νοσοκομεία πυ δεν βλέπουν παιδάκια, τότε τι να πω...

Είναι ένα γενικότερο σχόλιο, Babangida, δεν έχει να κάνει μ'εσένα. Απλά στο μυαλό μου, θέση "φιλέτο" είναι η θέση Ογκολογίας στο MD Anderson ή Ενδοκρινολογίας στην Οξφόρδη :)

πρωτα απ΄ολα δεν υπαρχουν τμηματα παιδιατρικης σε περιφερειακα νοσοκομεια , στα οποια δεν βλεπουν παιδακια .Δε γινεται αυτο.΄Και ναι , μπορει να μην εχουν κλινικη ή να μην νοσηλευουν τα σουπερ περιστατικα , αλλα η εμπειρια που αποκτα κανεις στα συνηθισμενα που αποτελουν το 80% και στα επειγοντα ( γιατι εχει ακριβως το ιδιο δυσκολα επειγοντα περιστατικα) ειναι παραπολυ σημαντικη .ας γινει καποιος σουπερ στα απλα και συνηθισμενα και το υπολοιπο 20% θα ειναι πολυ πιο ευκολο να κατακτηθει.

οσον αφορα την Οφθαλμολογια να σε πληροφορησω οτι για παραδειγμα στο νοσοκομειο της δικης μου πολης , ο ειδικευομενος κανει 3 χειρουργεια την εβδομαδα και ειναι στον πρωτο χρονο της ειδικοτητας.Φυσικα , αν ηταν σε νοσοκομειο που εδινε πληρη , θα ξεκινουσε τα χειρουργεια στο 3ο ετος.

Ολα ειναι σχετικα λοιπον αγαπητε .Μπορει να πας στο χ επαρχιακο νοσοκομειο της πλακας και να φυγεις απο εκει με 50 εργασιες .Μπορει να εισαι στο σουπερ ντουπερ και να παρακαλας για μια.

Θυμιζω οτι κατα κανονα παρολο που ο χωρος μας εχει γενικα προβληματικα στο χαρακτηρα τους ατομα , τα πιο προβληματικα τα βρισκεις στα πανεπιστημιακα .Οι μεν που τα "καταφεραν" εχουν την νοοτροπια του υπεροπτη , οι δε που δεν τα καταφεραν , βγαζουν ολα τα κομπλεξακια τους στους μικρους.Ασε, και την εχω ζησει αυτη τη νοοτροπια .Ολοι θα επρεπε να κανουν ψυχοθεραπεια , αλλα που.....

Και κατι τελευταιο : δεν καταλαβαινω την ελιτιστικη αισθητικη του τυπου " ειναι φιλετακι η θεση στην Οξφορδη , ενω οι αλλες σε αλλες πολεις ή αλλες χωρες ειναι παρακατιανες" .Δεν υπαρχουν "μικρες" θεσεις και "μικρα" νοσοκομεια .Απλα γιατροι κατωτεροι και ανωτεροι των περιστασεων .Να θυμισω δε, οτι οτι κανει κανεις εχει αξια , και διαιωμα του ειναι η διαφορετικοτητα του.Καποιος μπορει να θελει να καλυψει το χρονο ειδικοτητας σε χωρα της ΕΕ, καποιος αλλος μπορει αντι γι΄αυτο να κανει ερευνα.καποιος τριτος μπορει να μεινει Ελλαδα και να μην μεινει καθολου ανεργος παιρνοντας παρατασεις , κανοντας αγροτικο κανονικο και θητειας, μετα μπορει να δουλεψει σε ιατρειο, ιεκ, κεντρα αδυνατισματος , ιδιωτικα νοσοκομεια.Δεν ξερω ποιος ειναι αυτος που θα κρινει τι ειναι καλο και τι δεν ειναι σε ολα αυτα .Εγω λεω οτι το μοναδικο κριτηριο που κανει τη διαφορα , ειναι αν οσα τα κανει τα θελει ή βαρυγκωμαει .Τιποτα λιγοτερο και τιποτα περισσοτερο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

lilpapaki, δεν θα αναλύσω περισσότερο την άποψή μου γιατί είναι άσχετο το θέμα με αυτό που σχολίασα και συγγνώμη. Δικαίωμά σου να πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν μεγάλα και μικρά νοσοκομεία και ότι οι 50 εργασίες από το επαρχιακό νοσοκομείο έχουν κάποια αξία- δεν θέλω να σου αλλάξω γνώμη. Ως προς το αν είναι ελιτίστικη η νοοτροπία κάποιου που λέει το MD Anderson ναό της ογκολογίας κλπ, επίσης δνε θέλω να σου αλλάξω γνώμη. Ο καθείς με τα βιώματά του. Πέρασα από επαρχιακά νοσοκομεία και πέρασα κι από διεθνώς αναγνωρισμένα κέντρα. Διαλέγω το δεύτερο κι ας μείνω μακριά από την Ελλάδα, αλλά then... that's just me.

Αλέκο, πρέπει να πάρεις την αναγνώριση του ΚΕΣΥ πρώτα. Πώς πάνε τα παρίσια ρε ανάρχα; Χαίρεσαι που έκανες καταλήψεις για να μην μπουν εξετάσεις ρε καθίκι; Πάρε τα παρίσια στη μούρη τώρα :P Τουλάχιστον εκεί τρως κουζίνα με άποψη και όχι fish and chips...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπραβο στους labfotis και veterinarian λοιπον που το μοιραζονται μαζι μας.

Δεν ξέρω τι νόημα έχουν τα συγχαρητήρια όταν οι θέσεις - φιλέτα έχουν ήδη καταληφθεί από Μ. Δευτέρα πρωί

Πολύ σωστός...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλέκο, πρέπει να πάρεις την αναγνώριση του ΚΕΣΥ πρώτα. Πώς πάνε τα παρίσια ρε ανάρχα; Χαίρεσαι που έκανες καταλήψεις για να μην μπουν εξετάσεις ρε καθίκι; Πάρε τα παρίσια στη μούρη τώρα :P Τουλάχιστον εκεί τρως κουζίνα με άποψη και όχι fish and chips...

Που με κατάλαβες ρε θηρίο; Αυτά τα διεθνώς αναγνωρισμένα κέντρα πραγματικά ακονίζουν το μυαλό!!! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πέρασα από επαρχιακά νοσοκομεία και πέρασα κι από διεθνώς αναγνωρισμένα κέντρα. Διαλέγω το δεύτερο κι ας μείνω μακριά από την Ελλάδα, αλλά then... that's just me.

αρα περι φιλετου... κολοκυθοπιτα! για τους ημετερους παντως το ΦΕΚακι ηταν καλοθρεμενο...

lilpapaki, συμφωνω με την αναλυση σου. ακομα και στην επαρχια μπορεις να κανεις πολυ καλη ειδικευση κυριως σε αριθμο περιστατικων που περναν απτο χερι σου, αν εισαι τυχερος μαλιστα ιδιαιτερα καλη.. σε ευρος και σε βαθος βεβαια δεν θα δεις αυτα που βλεπει καποιος σε πανεπιστημιακη κλινικη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΗΝ ΠΑΡΑΛΟΓΙΖΟΜΕΘΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΡΑΧΟΥΛΑΣ! ΕΛΕΟΣ!

ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΝΕΨΕΙΣ....ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΥΚΡΙΝΕΤΕ ΤΗΝ @@@ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΙΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

lilpapaki, δεν θα αναλύσω περισσότερο την άποψή μου γιατί είναι άσχετο το θέμα με αυτό που σχολίασα και συγγνώμη. Δικαίωμά σου να πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν μεγάλα και μικρά νοσοκομεία και ότι οι 50 εργασίες από το επαρχιακό νοσοκομείο έχουν κάποια αξία- δεν θέλω να σου αλλάξω γνώμη. Ως προς το αν είναι ελιτίστικη η νοοτροπία κάποιου που λέει το MD Anderson ναό της ογκολογίας κλπ, επίσης δνε θέλω να σου αλλάξω γνώμη. Ο καθείς με τα βιώματά του. Πέρασα από επαρχιακά νοσοκομεία και πέρασα κι από διεθνώς αναγνωρισμένα κέντρα. Διαλέγω το δεύτερο κι ας μείνω μακριά από την Ελλάδα, αλλά then... that's just me.

Αλέκο, πρέπει να πάρεις την αναγνώριση του ΚΕΣΥ πρώτα. Πώς πάνε τα παρίσια ρε ανάρχα; Χαίρεσαι που έκανες καταλήψεις για να μην μπουν εξετάσεις ρε καθίκι; Πάρε τα παρίσια στη μούρη τώρα :P Τουλάχιστον εκεί τρως κουζίνα με άποψη και όχι fish and chips...

Σηκωνει μεγαλη αναλυση η αξια των εργασιων .....αλλα τι να κανουμε ? καλο ειναι να εχεις καμια 20αρια εργασιες σε διεθνη συνεδρια , και ας μην ειναι απο πανεπιστημιακο....τωρα , αν θες να αναλυσουμε ποσοι απο τα πανεπιστημιακα εχουν εστω και 5 national , το κανουμε κι αυτο.....Α, και μη μου μιλησεις για βυσματα και γλυφτες που παταει ο ενας πανω στον αλλο για μια εργασια ελληνικου συνεδριου .!!!!Υπαρχουν λοιπον νοσοκομεια στα οποια μπορεις να εργαστεις αξιοπρεπως , απλα καιμ μονο γιατι οι ανωτεροι σου δεν ειναι εθισμενοι στο να εξευτελιζουν τους μικροτερους.Η εργασια λοιπον εκει ειναι χαρα και οχι αγγαρεια .Απλο.

Ειπα, υπαρχουν μεγαλα και μικρα νοσοκομεια , αλλα προσφερει το καθενα διαφορετικα πραγματα και εχει το καθενα την αξια του.

και φυσικα διαλεγεις το δευτερο , οπως ολοι , αλλα αφου εχεις περασει απο το πρωτο....το οποιο προφανως σου εχει δωσει ο, τι μπορουσε ε?και φυσικα και το 2ο θα σου δωσει ο, τι μπορει.....απλο κι αυτο..

Δε διαφωνουμε στην ουσια .Εγω απλα δινω μεγαλυτερη σημασια στο συνολο των εμπειριων ενος γιατρου πιστευοντας οτι αυτες τον κανουν καλυτερο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλέκο, πρέπει να πάρεις την αναγνώριση του ΚΕΣΥ πρώτα. Πώς πάνε τα παρίσια ρε ανάρχα; Χαίρεσαι που έκανες καταλήψεις για να μην μπουν εξετάσεις ρε καθίκι; Πάρε τα παρίσια στη μούρη τώρα :P Τουλάχιστον εκεί τρως κουζίνα με άποψη και όχι fish and chips...

Που με κατάλαβες ρε θηρίο; Αυτά τα διεθνώς αναγνωρισμένα κέντρα πραγματικά ακονίζουν το μυαλό!!! emcolgate

Θα σου στείλω τον Λουμπαρδιά νεαρέ. Πώς είναι η συνταγογράφηση στη Σαμψελιζέ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΗΝ ΠΑΡΑΛΟΓΙΖΟΜΕΘΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΡΑΧΟΥΛΑΣ! ΕΛΕΟΣ!

ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΝΕΨΕΙΣ....ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΥΚΡΙΝΕΤΕ ΤΗΝ @@@ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΙΑ!

ειπαμε ...ολα σου δινουν κατι ... με ολα χτιζεις κατι....τωρα , αν δε θελετε να μπερδεουμε την @@@ ( συ το πες ) με τη βουρτσα, καλο θα ειναι να πουμε οτι τον αχρηστο ( οπως ειναι το 70% των ιατρων) το επαρχιακο τον πειραξε!!!!!ελεος δηλαδη!!!!που οι περισσοτεροι , δεν επρεπε καν να ειναι στο επαρχιακο και να κανουν ειδικοτητα.....

επιτελους , αγαπητε , δεν εχει να κανει με παινεμα.....αν δεν εχεις κανει ειδικοτητα σε επαρχιακο , μη μιλας...αν εχεις κανει και δεν ηταν καλη εμπειρια...ψαξε τι φταιει....μπορει να εχεις κι εσυ μεριδιο ευθυνης...( και οι ανωτεροι σου βεβαια)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι δεν κανουμε λιγο μια λιστα με τα νοσοκομεια, στις μεγαλες πολεις και στην επαρχια με μια τυπική ποιοτικη καταταξη (από * εως *** για παραδειγμα) και σχολιασμό. οχι τιποτα αλλο αλλα θα ηθελα να ξερω ποια νοσοκομεια ειναι αυτα τα "ανω ραχουλα" και ποια τα ελληνικα "γενικά νοσοκομεια της μασσαχουσετης"...

αν εξαιρεσουμε τις καρδιο-ειδικοτητες στο ωνασειο, ποια αλλα μερη ειναι τοσο γαμαουα να πουλησουμε την αδερφη μας για να παμε ενα φεγγαρι...

αρχιζω:

ωνασειο ***

ευαγγελισμος ***

κατ ***

γενικο νοσοκομειο βολου **

παρακατω?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιτελους , αγαπητε , δεν εχει να κανει με παινεμα.....αν δεν εχεις κανει ειδικοτητα σε επαρχιακο , μη μιλας...αν εχεις κανει και δεν ηταν καλη εμπειρια...ψαξε τι φταιει....μπορει να εχεις κι εσυ μεριδιο ευθυνης...( και οι ανωτεροι σου βεβαια)

ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΑΝ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ Η ΟΧΙ. ΤΙΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ! ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ! ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ 2 ΕΠΑΡΧΙAΚΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ(ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ). Ο SOV ΥΠΕΡΒΑΛΛΟΝΤΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΕΝΤΡΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ. ΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΥΓΚΡΙΣΕΩΣ ΑΥΤΩΝ ΜΕ ΤΑ ΕΠΑΡΧΙΑΚΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ Η ΨΕΥΤΟΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥ@@ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΙΣΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΒΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι δεν κανουμε λιγο μια λιστα με τα νοσοκομεια, στις μεγαλες πολεις και στην επαρχια με μια τυπική ποιοτικη καταταξη (από * εως *** για παραδειγμα) και σχολιασμό. οχι τιποτα αλλο αλλα θα ηθελα να ξερω ποια νοσοκομεια ειναι αυτα τα "ανω ραχουλα" και ποια τα ελληνικα "γενικά νοσοκομεια της μασσαχουσετης"...

αν εξαιρεσουμε τις καρδιο-ειδικοτητες στο ωνασειο, ποια αλλα μερη ειναι τοσο γαμαουα να πουλησουμε την αδερφη μας για να παμε ενα φεγγαρι...

αρχιζω:

ωνασειο ***

ευαγγελισμος ***

κατ ***

γενικο νοσοκομειο βολου **

παρακατω?

Αδερφή δεν έχω για να πουλήσω αλλά ο ευαγγελισμός τι στον κόρακα έχει; Το μόνο θετικό που μπορώ να δω είναι η θέση του, πετάγομαι για ένα καφέ στα γρήγορα στο κολωνάκι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άντε παιδιά κ το επόμενο ΦΕΚ την επόμενη Μ.εβδομάδα.να είστε σε εγρήγορση, γιατί αν όχι πλέον θα είστε-είμαστε αδικαολόγητοι :splats::cool05:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νοσοκομειο Βολου με 2 **????? μηπως το μπερδευεις με κανενα αλλο?

οχι ρε γιατι; τοσο χαλια το βρισκεις; εχω δει και χειροτερα... τουλαχιστον σε σε μια μεσαιου μεγεθους πολη με αρκετα περιστατικα.

Αδερφή δεν έχω για να πουλήσω αλλά ο ευαγγελισμός τι στον κόρακα έχει; Το μόνο θετικό που μπορώ να δω είναι η θέση του, πετάγομαι για ένα καφέ στα γρήγορα στο κολωνάκι.

ελα ενταξει, δεν υπερσυγχρονο σε εγκαταστασεις αλλα δεν καταρρεει κιολας. εχει δυνατο προσωπικο σε ορισμενες κλινικες του και φυσικα το τριτο αστερακι μπαινει για την τοποθεσια. ;)

ρε μπας και πρεπει να κανουμε εναν οδηγο της michelin για τα νοσοκομεια που δινουν ειδικοτητα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την υπεύθυνη δήλωση. Χθες που έμαθα τα σχετικά με τον νόμο έστειλα με κούριερ τα χαρτιά μου, καθότι ήταν αδύνατο να ανέβω Αθήνα. Σήμερα με πήραν τηλ και μου είπαν ότι δεν μπορούν να δεχθούν την αίτηση, πρέπει να καταθέσω συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση, στην οποία θα λέω πού ακριβώς έχω κάνει την άλλη αίτηση, κλπ. Μου είπαν να πάω στην διεύθυνση υγείας της νομαρχίας της πόλης μου, να πάρω μία υπεύθυνη δήλωση από εκεί και να την συμπληρώσω. Πήγα στην νομαρχία και εκεί μου έδωσαν μία δήλωση στην οποία μου είπαν ότι απλά θα σβήσω το " δεν έχω υποβάλλει άλλη αίτηση για ειδικότητα" και θα είναι οκ. Ήταν ενημερωμένοι για τον νέο νόμο. Καλύπτομαι από αυτή την αίτηση ή χρειάζεται και κάτι άλλο?? Τι υπεύθυνη δήλωση χρειάζονται ακριβώς?? Παίρνω τηλέφωνο στην νομαρχία και δεν το σηκώνουν.. Βοηθείστε με παρακαλώ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την υπεύθυνη δήλωση. Χθες που έμαθα τα σχετικά με τον νόμο έστειλα με κούριερ τα χαρτιά μου, καθότι ήταν αδύνατο να ανέβω Αθήνα. Σήμερα με πήραν τηλ και μου είπαν ότι δεν μπορούν να δεχθούν την αίτηση, πρέπει να καταθέσω συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση, στην οποία θα λέω πού ακριβώς έχω κάνει την άλλη αίτηση, κλπ. Μου είπαν να πάω στην διεύθυνση υγείας της νομαρχίας της πόλης μου, να πάρω μία υπεύθυνη δήλωση από εκεί και να την συμπληρώσω. Πήγα στην νομαρχία και εκεί μου έδωσαν μία δήλωση στην οποία μου είπαν ότι απλά θα σβήσω το " δεν έχω υποβάλλει άλλη αίτηση για ειδικότητα" και θα είναι οκ. Ήταν ενημερωμένοι για τον νέο νόμο. Καλύπτομαι από αυτή την αίτηση ή χρειάζεται και κάτι άλλο?? Τι υπεύθυνη δήλωση χρειάζονται ακριβώς?? Παίρνω τηλέφωνο στην νομαρχία και δεν το σηκώνουν.. Βοηθείστε με παρακαλώ....

λοιπον θα πας στην κοντινοτερη σε σενα διευθυνση υγιεινης κ θα παρεις μια αιτηση για δηλωση ειδικοτητας.μαζι με αυτο θα σου δωσουν κ μια υπευθυνη δηλωση κ ενα αλλο χαρτι που λεει τι πρεπει να δηλωσεισ εκει.μετα παιρνεις κ το αντιγραφο πτυχιο κ τα στελενεις με φαχ στη διευθυνση υγιεινης που θελεις να δηλωσεις.υστερα απο 2-3 μερες τα στελνεις κ ταχυδρομικως οπςσδηποτε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα στη νομαρχία Αθηνών ήταν περί τα 130 άτομα.Ο πρώτος έσκασε στις 11.30 το βράδυ(!)και διαμορφώθηκε μια λίστα με βάση την ώρα προσέλευσης.Δηλώθηκαν πολύ παιδοψυχιατρική,ακτινολογία,νευρολογία,οφθαλμολογία.Χαμός έγινε.Εντύπωση μου έκανε ότι ήρθαν και παιδιά από εξωτερικό(Αγγλία κτλπ)για να δηλώσουν.Τα fax τα βάζουν στο τέλος της μέρας.Επαρχία που έψαξα για μάτια ήταν μία ή άλλη με Αθήνα.Αυτά σαν ανταπόκριση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα ξερασω... εν ετει 2007 και ειμαστε ακομα μπανανια. για τις ειδικοτητες, για τα διαβατηρια, για τις ταυτοτητες.

ειμαστε για γελια, και μετα μας φταινε οι ρουμανοβουλγαροι.

τουλαχιστον στις ανατολικες χωρες (η οπουδηποτε αλλου στον κοσμο για να ειμαστε ακριβεις) κοντα 13 εβδομαδες (οσο ΕΝΑ εξαμηνο!!) καταληψεις δεν εχουν γινει ποτε.

ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΡΑΤΟΣ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχει κανεις ενημερωση αν συνεχιστηκε κ σημερα η προσφυγη ..στις νομαρχιες?η μηπως λογω ημερων μπηκε λουκετο σημερα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα ξερασω... εν ετει 2007 και ειμαστε ακομα μπανανια. για τις ειδικοτητες, για τα διαβατηρια, για τις ταυτοτητες.

ειμαστε για γελια, και μετα μας φταινε οι ρουμανοβουλγαροι.

τουλαχιστον στις ανατολικες χωρες (η οπουδηποτε αλλου στον κοσμο για να ειμαστε ακριβεις) κοντα 13 εβδομαδες (οσο ΕΝΑ εξαμηνο!!) καταληψεις δεν εχουν γινει ποτε.

ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΡΑΤΟΣ?

κι εγω επειδη ειμαι καλη θα σου κρατω τη σακουλα....

αυτο λεμε ντε! και η Βουλγαρια ακομα ειναι καλυτερη!

ποτέ ( και ναι, .....για πρωτη φορα βαζω τονο..)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.