Jump to content

ΑΛΛΑΞΕ Ο ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΙΑΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ & ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΙΠΛΕΣ


Recommended Posts

ειλικρινα lilpapaki πιστευω θα μας προσπερασουν πολυ πιο γρηγορα οι ανατολικες χωρες απ'οσο φανταζομαστε. σε νοοτροπια ειναι ηδη καλυτεροι. να δω ποιον θα κοροιδευουμε μετα που δεν θα εχουμε ουτε δικατσαδες να κραξουμε. ειλικρινα απορω μεχρι στιγμης πως δε βγηκε καποιος δικατσας ως τωρα να μιλησει για την απαξιωση του δικου μας πτυχιυο.

για τα σημεια στιξης μην ανησυχεις κι εγω τα αποφευγω. μοναχα για να ξεχωρισω τα παιδάκια απ'τα παϊδάκια. χιχι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply
για τα σημεια στιξης μην ανησυχεις κι εγω τα αποφευγω. μοναχα για να ξεχωρισω τα παιδάκια απ'τα παϊδάκια. χιχι

Χριστιανε μου.....τι το θελες και μου θυμισες τα παιδακια?Δεν ξερεις οτι εχουμε και μια νηστεια ? Μπα σε καλο σου.... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρει κανείς εάν τελικά τη Μ. Πέμπτη, εάν και ημιαργία, γραφτήκαν πάλι πολλοί?(αν και που να φτάσουν άλλο οι αιτήσεις...)

Ευχαριστώ! Καλό Πάσχα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπραβο στους labfotis και veterinarian λοιπον που το μοιραζονται μαζι μας.

Δεν ξέρω τι νόημα έχουν τα συγχαρητήρια όταν οι θέσεις - φιλέτα έχουν ήδη καταληφθεί από Μ. Δευτέρα πρωί

Πολύ σωστός...

ας το εψαχνες και εσυ οπως το εψαξε και ο προηγουμενος που θα μπορουσε να το κρατησει απλα για τον εαυτο του

σ'αυτη τη δουλεια ειμαστε ο εαυτουλης μας και τιποτα αλλο.. μην το ξεφτυλιζουμε ομως... πειτε και κανα ευχαριστω δεν χαθηκε ο κοσμος...αυτος αυτο μπορουσε αυτο εκανε.. εσυ τι εκανες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ας το εψαχνες και εσυ οπως το εψαξε και ο προηγουμενος που θα μπορουσε να το κρατησει απλα για τον εαυτο του

σ'αυτη τη δουλεια ειμαστε ο εαυτουλης μας και τιποτα αλλο.. μην το ξεφτυλιζουμε ομως... πειτε και κανα ευχαριστω δεν χαθηκε ο κοσμος...αυτος αυτο μπορουσε αυτο εκανε.. εσυ τι εκανες?

Η "καλά" πληροφορημένη συνάδελφος που δήλωσε για ψυχιατρική στο αιγινήτειο τη Δευτέρα πρωϊ-πρωϊ θα περιμένει περίπου δύο χρόνια λιγότερο από τον "μη καλά" πληροφορημένο συνάδελφο που δήλωσε την Τετάρτη το μεσημέρι.

Αν κάποιος ατυχής συνάδελφος ήθελε ψυχιατρική αλλά είναι διακοπές λόγω Πάσχα μπορεί να κάτσει εκεί που είναι γιατί η αναμονή του μόλις πήγε 2μιση χρόνια πίσω.

Δεν είναι ο καθένας για τον εαυτούλη του σε αυτή του δουλειά. Σε αυτό το άθλιο σύστημα όλοι θα την πάθουμε αργά ή γρήγορα, θα γλιτώσεις μια καταιγίδα - θα σε πιάσει η επόμενη. Μόνο τα "παντός καιρού" λαμόγια θα επιπλέουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΡΩΤΗΣΗ: ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΝΕΟΣ ΝΟΜΟΣ?

Οχι,δεν σε πιανει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eχω φαει χοντρο πακετο.Δεν μπορω να καταλαβω πως δεν ειδα μεςτην εβδομαδα το θεμα της αλλαγης του νομου+εχασα την ευκαιρια να μειωσω την αναμονη μου στη ακτινολογια απο 4,5χρονια σε 6μηνες με 1χρονο!!!Το απιστευτο ειναι οτι βλεπω καθημερινα το site για ενημερωση.Μηπως ειδε κανεις τι εχει παιχτει στην επαρχια με τη συγκεκριμενη ειδικοτητα?+κατι αλλο,αν θελω να δηλωσω επαρχια+στειλω φαξ αυτο σημαινει οτι θα μαι ο τελευταιος που θα μπω στην λιστα τη συγκεκριμενη μερα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eχω φαει χοντρο πακετο.Δεν μπορω να καταλαβω πως δεν ειδα μεςτην εβδομαδα το θεμα της αλλαγης του νομου+εχασα την ευκαιρια να μειωσω την αναμονη μου στη ακτινολογια απο 4,5χρονια σε 6μηνες με 1χρονο!!!Το απιστευτο ειναι οτι βλεπω καθημερινα το site για ενημερωση.Μηπως ειδε κανεις τι εχει παιχτει στην επαρχια με τη συγκεκριμενη ειδικοτητα?+κατι αλλο,αν θελω να δηλωσω επαρχια+στειλω φαξ αυτο σημαινει οτι θα μαι ο τελευταιος που θα μπω στην λιστα τη συγκεκριμενη μερα?

Αν δηλώσεις με φαξ, μπαίνεις κατά κανόνα τελευταίος. Μερικές νομαρχίες δεν δέχονται καν φαξ. Πρέπει να το ψάξεις και να τρέξεις, εσύ και οι δικοί σου αύριο το πρωί.

Και να σκεφτείς πως άνοιξε νέο θέμα, ώστε να το δούν οι ενδιαφερόμενοι! Τουλάχιστον τώρα μαθεύτηκε με καθυστέρηση μόνο μίας ημέρας. Πέρισυ ο αντίστοιχος νόμος είχε περάσει Μεγ. Πέμπτη, άρχισε να μαθαίνεται την επόμενη Παρασκευή και οι δηλώσεις άρχισαν να γίνονται την Τρίτη, επειδή τη Δευτέρα ήταν αργία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα σε όλους. Χρόνια Πολλά & Χριστός Ανέστη!

Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Επειδή είχα την "ατυχία" να βρίσκομαι στο εξωτερικό δεν πρόλαβα τις τελευταίες εξελίξεις στο θέμα αυτό. Εδώ και 3 μέρες προσπαθώ να επικοινωνήσω με το γραφείο ειδικοτήτων της Νομαρχίας Αθηνών, αλλά μάταια!!! emstupid Είτε δεν απαντούν καθόλου στο τηλέφωνο ή είναι συνεχώς κατειλημμένο.... Θέλω να υποβάλω την αίτησή μου με φαξ και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

(1) Τον αριθμό του φαξ στο γραφείο ειδικοτήτων της Νομαρχίας Αθηνών(κεντρικός τομέας),

(2) Έχω κατεβάσει την αίτηση Υ1 από το site τους(αίτηση καταχώρησης ιατρών προς απόκτηση ειδικότητας). Αυτή είναι ή χρειάζομαι κάποια άλλη; Τι πρέπει να γράψω ως προς το νέο νόμο;

(3) Στην υπεύθυνη δήλωση του νόμου Ν.1599/86 τι ακριβώς θέλουν να αναγράφεται-πάντα ως προς το νέο νόμο για τις ενιαίες ειδικότητες;

(4) κα τέλος χρειάζονται κάποιο άλλο έγγραφο/δικαιολογητικό;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλησπέρα σε όλους. Χρόνια Πολλά & Χριστός Ανέστη!

Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Επειδή είχα την "ατυχία" να βρίσκομαι στο εξωτερικό δεν πρόλαβα τις τελευταίες εξελίξεις στο θέμα αυτό. Εδώ και 3 μέρες προσπαθώ να επικοινωνήσω με το γραφείο ειδικοτήτων της Νομαρχίας Αθηνών, αλλά μάταια!!! emstupid Είτε δεν απαντούν καθόλου στο τηλέφωνο ή είναι συνεχώς κατειλημμένο.... Θέλω να υποβάλω την αίτησή μου με φαξ και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

(1) Τον αριθμό του φαξ στο γραφείο ειδικοτήτων της Νομαρχίας Αθηνών(κεντρικός τομέας),

(2) Έχω κατεβάσει την αίτηση Υ1 από το site τους(αίτηση καταχώρησης ιατρών προς απόκτηση ειδικότητας). Αυτή είναι ή χρειάζομαι κάποια άλλη; Τι πρέπει να γράψω ως προς το νέο νόμο;

(3) Στην υπεύθυνη δήλωση του νόμου Ν.1599/86 τι ακριβώς θέλουν να αναγράφεται-πάντα ως προς το νέο νόμο για τις ενιαίες ειδικότητες;

(4) κα τέλος χρειάζονται κάποιο άλλο έγγραφο/δικαιολογητικό;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τηλ φαξ 210 6920194

θελει αιτηση κ υπευθυνη δηλωση κ να γραψεις που αλλου εχεις δηλωσει!

κ αφου τα στειλεις με φαξ μετα να τα στειλεις κ με κουριερ.κ το πτυχιο θελει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τηλ φαξ 210 6920194

θελει αιτηση κ υπευθυνη δηλωση κ να γραψεις που αλλου εχεις δηλωσει!

κ αφου τα στειλεις με φαξ μετα να τα στειλεις κ με κουριερ.κ το πτυχιο θελει.

Isabella Σ'ευχαριστώ για τη γρήγορη ανταπόκριση. Επειδή όμως βρίσκομαι στο εξωτερικό και δεν με παίρνει να στέλνω λάθος δικαιολογητικά, θα το εκτιμούσα αν κάποιος που έχει κάνει τη διαδικασία, μου πει ακριβώς τι θέλουν να αναγράφεται στην υπεύθυνη δήλωση.

Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

<BR><BR>

&lt;BR&gt;τηλ φαξ 210 6920194&lt;BR&gt;θελει αιτηση κ υπευθυνη δηλωση κ να γραψεις που αλλου εχεις δηλωσει!&lt;BR&gt;κ αφου τα στειλεις με φαξ μετα να τα στειλεις κ με κουριερ.κ το πτυχιο θελει. &lt;BR&gt;&lt;BR&gt;Isabella Σ'ευχαριστώ για τη γρήγορη ανταπόκριση. Επειδή όμως βρίσκομαι στο εξωτερικό και δεν με παίρνει να στέλνω λάθος δικαιολογητικά, θα το εκτιμούσα αν κάποιος που έχει κάνει τη διαδικασία, μου πει ακριβώς τι θέλουν να αναγράφεται στην υπεύθυνη δήλωση.&lt;BR&gt;Και πάλι ευχαριστώ!&lt;BR&gt;&lt;BR&gt;
&lt;BR&gt;&lt;BR&gt;<BR>Στην υπεύθυνη δήλωση είσαι 100% καλυμμένος αν γράψεις<BR>ότι εκκρεμεί αίτησή σου για την ειδικότητα τάδε πλήρη ή μερική στο νοσοκομείο τάδε<BR>ότι δεν κατέχεις έμμισθη θέση σε νπδδ,οτα,νοσοκομείο...<BR>ότι έχεις ή δεν έχει προυπηρεσία σε αγροτικό ιατρείο <BR>οτι κατέχεις ελληνική ιθαγένεια<BR>Αυτά μου ζήτησαν εμένα και για να το δεις κι εγγράφως μπορείς να ανατρέξεις στα δικαιολογητικά για το αγροτικό όπου κάνεις ακριβώς την ίδια υπεύθυνη δήλωση.Είναι ακριβώς τα ίδια.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η νομαρχία Πειραιά πάντως, αφού είχα κάνει όλες τις διαδικασίες που σου περιγράφουν οι συνάδελφοι ( τα είχα στείλει με φαξ και με κούριερ) δεν έκανε δεκτή την αίτησή μου, γιατί ήθελαν το γνήσιο της υπογραφής από αστυνομία ( σε όποια χαρτιά είχα βάλει υπογραφή, δηλ. αίτηση και υπεύθυνη δήλωση). Για να γίνει μάλιστα δεκτή η αίτηση και να πρωτοκολληθεί εκείνη την μέρα, πήγα στην αστυνομία, έκανα τις απαραίτητες διαδικασίες και τα έστειλα πριν τη 1 από το φαξ της αστυνομίας. Δεν ξέρω για νομαρχία Αθηνών. Αυτά στα λέω περισσότερο για να δεις ότι πρέπει να πάρεις απαραίτητα τηλέφωνο και να ρωτησείς τι χρειάζεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η νομαρχία Πειραιά πάντως, αφού είχα κάνει όλες τις διαδικασίες που σου περιγράφουν οι συνάδελφοι ( τα είχα στείλει με φαξ και με κούριερ) δεν έκανε δεκτή την αίτησή μου, γιατί ήθελαν το γνήσιο της υπογραφής από αστυνομία ( σε όποια χαρτιά είχα βάλει υπογραφή, δηλ. αίτηση και υπεύθυνη δήλωση). Για να γίνει μάλιστα δεκτή η αίτηση και να πρωτοκολληθεί εκείνη την μέρα, πήγα στην αστυνομία, έκανα τις απαραίτητες διαδικασίες και τα έστειλα πριν τη 1 από το φαξ της αστυνομίας. Δεν ξέρω για νομαρχία Αθηνών. Αυτά στα λέω περισσότερο για να δεις ότι πρέπει να πάρεις απαραίτητα τηλέφωνο και να ρωτησείς τι χρειάζεται.

Έλα όμως που το τηλέφωνο δεν το απαντάνε ΠΟΤΕ!!!! Δυστυχώς δεν έχω κάποιο γνωστό μου Αθήνα για να στείλω. emeleosemgreeceemkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Κι εγώ τους έπαιρνα την πρώτη μέρα από τις 11.30 μέχρι τις 2.30 και εδέησαν να το απαντήσουν στις 2.30. Βέβαια μην φανταστείς και συγκλονιστικά πράγματα, η συνεννόηση ως προς το τι έπρεπε να γράψω έγινε κάπως έτσι:

"-Παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς πρέπει να γράψω στην υπεύθυνη δήλωση?

- Ποια υπεύθυνη δήλωση;

- Την δήλωση όπου βάσει του νέου νόμου, κλπ....

- Α. Ντίνα είναι εδώ μία κοπέλα και ρωτάει τι πρέπει να γράψει στην υπεύθυνη δήλωση...."

Ε, μετά από 10 λεπτά αποφάσισαν από κοινού τι έπρεπε να γράψω...

Βρες διεύθυνση και φαξ της νομαρχίας στην οποία θέλεις να τα στείλεις, στείλε υπεύθυνη δήλωση, αίτηση και πτυχίο ( κάποιες φορές χρειάζεται και αντίγραφο ταυτότητας επικυρωμένο). Βάλε κάποιον δικό σου να τα κάνει όλα αυτά και κάνε τον σταυρό σου ότι δε θα σου δημιουργήσουν προβλήματα.

Αυτά που σου λέει η Νίκη ως προς την υπεύθυνη δήλωση είναι σωστά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την αίτηση την έστειλα με φαξ από ένα κεπ της γειτονιάς μου.δεν ξέρω πού βρίσκεσαι και αν μπορείς να το κάνεις αλλά στο κεπ πάνω στην υπεύθυνη δήλωση γίνεται από τον υπάλληλο και η επιβεβαίωση του γνησίου της υπογραφής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Τελικά σήμερα κατάφερα να επικοινωνήσω με τη Νομαρχία Αθηνών και ο υπάλληλος στη σχετική μου ερώτηση, σκεφτόταν εκείνη την ώρα τι ήθελε να αναγράφεται και πως στην υπεύθυνη δήλωση!!!! Ελπίζω όταν τα παραλάβει να μην είναι κάποιος άλλος υπάλληλος που να έχει διαφορετική άποψη-όρεξη γιατί θα με τρελάνουν!!! :anavwfwties:

Βρίσκομαι στην Κύπρο και στην προσπάθειά μου σήμερα να πιστοποιήσω τη γνησιότητα κάποιων φωτοαντιγράφων και της υπογραφής μου έλαβα τις παρακάτω ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΕΣ απαντήσεις:

"Στην Αστυνομική Διεύθυνση μου είπαν ότι δεν είναι δουλειά τους αλλά, η αρμοδιότητα ανήκει στην Επαρχιακή Δίοίκηση(Νομαρχία)"

Μετά από 1 ώρα που πάλευα στην κίνηση της πόλης για να βρω θέση στάθμευσης, στην Επαρχιακή Διοίκηση μου είπαν ότι "δεν είμαστε η εκδίδουσα αρχη του εγγράφου και άρα δεν μπορούμε να σας επικυρώσουμε το αντίγραφο". Να πάτε στην εκδίδουσα αρχή!!!!!" Στην απάντησή μου ότι η εκδίδουσα αχή είναι μια άλλη ΧΩΡΑ, μου είπε κατά λέξη και με δηκτικό ύφος γιατί η συζήτηση είχε μακρηγορήσει "ε τότε να πάτε στην ελληνική πρεσβεία emeleos "

ΤΕΛΙΚΑ Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ Σ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!

embyebye

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Τελικά σήμερα κατάφερα να επικοινωνήσω με τη Νομαρχία Αθηνών και ο υπάλληλος στη σχετική μου ερώτηση, σκεφτόταν εκείνη την ώρα τι ήθελε να αναγράφεται και πως στην υπεύθυνη δήλωση!!!! Ελπίζω όταν τα παραλάβει να μην είναι κάποιος άλλος υπάλληλος που να έχει διαφορετική άποψη-όρεξη γιατί θα με τρελάνουν!!! :anavwfwties:

Βρίσκομαι στην Κύπρο και στην προσπάθειά μου σήμερα να πιστοποιήσω τη γνησιότητα κάποιων φωτοαντιγράφων και της υπογραφής μου έλαβα τις παρακάτω ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΕΣ απαντήσεις:

"Στην Αστυνομική Διεύθυνση μου είπαν ότι δεν είναι δουλειά τους αλλά, η αρμοδιότητα ανήκει στην Επαρχιακή Δίοίκηση(Νομαρχία)"

Μετά από 1 ώρα που πάλευα στην κίνηση της πόλης για να βρω θέση στάθμευσης, στην Επαρχιακή Διοίκηση μου είπαν ότι "δεν είμαστε η εκδίδουσα αρχη του εγγράφου και άρα δεν μπορούμε να σας επικυρώσουμε το αντίγραφο". Να πάτε στην εκδίδουσα αρχή!!!!!" Στην απάντησή μου ότι η εκδίδουσα αχή είναι μια άλλη ΧΩΡΑ, μου είπε κατά λέξη και με δηκτικό ύφος γιατί η συζήτηση είχε μακρηγορήσει "ε τότε να πάτε στην ελληνική πρεσβεία emeleos "

ΤΕΛΙΚΑ Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ Σ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!

embyebye

Ωχ,καλή τύχη...Τελικά όντως η Κύπρος είναι ελληνική! emcolgate:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρίσκομαι στην Κύπρο και στην προσπάθειά μου σήμερα να πιστοποιήσω τη γνησιότητα κάποιων φωτοαντιγράφων και της υπογραφής μου έλαβα τις παρακάτω ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΕΣ απαντήσεις:

"Στην Αστυνομική Διεύθυνση μου είπαν ότι δεν είναι δουλειά τους αλλά, η αρμοδιότητα ανήκει στην Επαρχιακή Δίοίκηση(Νομαρχία)"

Μετά από 1 ώρα που πάλευα στην κίνηση της πόλης για να βρω θέση στάθμευσης, στην Επαρχιακή Διοίκηση μου είπαν ότι "δεν είμαστε η εκδίδουσα αρχη του εγγράφου και άρα δεν μπορούμε να σας επικυρώσουμε το αντίγραφο". Να πάτε στην εκδίδουσα αρχή!!!!!" Στην απάντησή μου ότι η εκδίδουσα αχή είναι μια άλλη ΧΩΡΑ, μου είπε κατά λέξη και με δηκτικό ύφος γιατί η συζήτηση είχε μακρηγορήσει "ε τότε να πάτε στην ελληνική πρεσβεία emeleos "

ΤΕΛΙΚΑ Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ Σ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!

embyebye

Για επικύρωση ελληνικών επίσημων εγγράφων σε ξένη χώρα αρμόδια είναι τα ελληνικά προξενεία. Πού είναι το βλακώδες? Μέχρι πέρσι όπου κι αν ρώτησα αυτό ίσχυε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο που η Κύπρος δεν είναι οποιαδήποτε άλλη χώρα. Γιατί εδώ επίσημη γλώσσα του κράτους είναι η ΕΛΛΗΝΙΚΗ και επομένως οποιοδήποτε έγγραφο στην ελληνική γλώσσα μπορεί να πιστοποιηθεί χωρίς κανένα πρόβλημα. Αυτό που λες ισχύει, αλλά σε μη ελληνόφωνες χώρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο που η Κύπρος δεν είναι οποιαδήποτε άλλη χώρα. Γιατί εδώ επίσημη γλώσσα του κράτους είναι η ΕΛΛΗΝΙΚΗ και επομένως οποιοδήποτε έγγραφο στην ελληνική γλώσσα μπορεί να πιστοποιηθεί χωρίς κανένα πρόβλημα. Αυτό που λες ισχύει, αλλά σε μη ελληνόφωνες χώρες.

Είναι άλλο κράτος όμως. Δε μου φαίνεται παράλογο τίποτα αν δε γνωρίζω τους νόμους που εκεί διέπουν τα θέματα αυτά. Το θέμα της γλώσσας είναι γνωστό, δεν είναι όμως το μόνο νομικό θέμα στην διαδικασία επικύρωσης επίσημου εγγράφου σε ξένη χώρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μπορεί να επικυρώσει καναδικό έγγραφο βρετανική δημόσια υπηρεσία, κι ας είναι στα αγγλικά το κείμενο.

Δεν είναι βλακώδες, είναι αυτό που ισχύει παγκοσμίως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.