Jump to content

«Πού είναι η Παιδεία, πού είναι η Yγεία σας... κύριε υπουργέ, γαμώ τα υπουργεία σας»


bromptonista

Recommended Posts

φυσικα και εκανα πλακα πριν που ειπα ολους "κοπριτες".αυτα τα ποστ να βγαινει ο μοντ και να βριζει τους παντες τα θεωρω απαραδεκτα και πρεπει να ζητησει συγνωμη απο ολους τους χρηστες.παντως κανεις θα μπορουσε και μηνυση να κανει στη Κυριακη γιατι διαβαζοντας το κειμενο της θα δειτε οτι θεωρει δεδομενο οτι οι μεταγραφες και οι εξετασεις αναγνωρισης,ειναι παρανομες.αυτο ειναι βαρια κουβεντα.φαουλ.το λεω για την ιδια τη κοπελα μιας και εμφανιζεται επωνυμα.κατα τα αλλα καλο ειναι απο ολους να σταματησουν τα μαχαιρωματα.

να πω για ΜΙΑ ακομη φορα οτι ςυμφωνω μαζι ςου ???? δε χρειαζεται νομιζω .... :)

φιλε sleep , μην απαξιωνεις και τοοοσο την ιατρικη αθηνων , απλα επειδη εχει τοσες εξεταστικες.και η ιατρικη κρητης δεν ειναι

και καμια εκκλησια , ουτε το χαρβαρντ το ιδιο.απο οτι σεχω κοψεικαι εξυπνος εισαι και ενημερος για αρκετα θεματα γι α να ξερεις τι γινεται γυρω σου...το οτι δε χρωστας κανενα μαθημα δε μ λεει απολυτως τπτ...

anyway , πραγματικα γιατι αρπαζεστε ολοι τοσο?γιατι δενμπορειτε να δεχτειτε τη διαφορετικοτητα της ανθρωπινης γνωμης?ο καθενας μπορει να ποσταρει ο,τι θελει οπως αλλωστε μπορει και να λεει ο,τι θελει...κακα τα ψεμματα...γιατι την παιρνετε απτα μουτρα?αν διαφωνειτε απλα πειτε το χαλαρα και ομορφα ...ουτε εγω συμφωνω με καποια πραγματα αλλα δε θα κατσω και να την κραξω...πας μη ελλην βαρβαρος δλδ?οποιος διαφωνει με τα προτυπα μας πρπει να ριχνεται στην πυρα?ελεος...

τελοσπαντων , ας μην τρωγομαστε με τα ρουχα μας...

Γιωργο , οταν υπαρχουν πραγματα που δεν γνωριζει καποιος , καλο θα ηταν να ειναι προςεχτικος .Οκ? ( ας μην αναλυςουμε το ζητημα της προθεςης γιατι θα γινουμε ολοι κ... εδω μεςα .)

.Το ζητημα ειναι πολυ πιο ςοβαρο και βαθυ απο το ζητημα της διαφορετικοτητας της αποψης .οκ?

τελος

ε τοτε ας παραθεσει καποιος την ουσια που καθιστα το θεμα τοοοσο σοβαρο για να ξερουμε κι εμεις οι απλοι χρηστες τιμας γινεται και να ειναι η θεση μας ουσιαστικη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 194
  • Created
  • Last Reply
ε τοτε ας παραθεσει καποιος την ουσια που καθιστα το θεμα τοοοσο σοβαρο για να ξερουμε κι εμεις οι απλοι χρηστες τιμας γινεται και να ειναι η θεση μας ουσιαστικη...

ΟΧΙ .ΕΙΠΑ ΤΕΛΟς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΚ. Τα διάβασα και εγώ (πολύ sexy ο διάλογός σας).

Οι Sovereign και Σαράντος δεν νομίζω ότι ασπάζονται 100% αυτά που γράφει το άρθρο.

Νομίζω ότι συναντιούνται με την δική μου λογική, ότι λίγος πόνος, λίγη υστερία και μερική υπερβολή απλά μπορεί να ρίξουν λίγο παραπάνω φως πάνω στα προβληματά μας.

Από όσο γνωρίζω και οι δύο έχουν μία χαρά ολοκληρωμένη ζωή.

Το θέμα είναι, ότι πολλές φωνές σαν αυτές του άρθρου μπορεί να δημιουργήσουν μια βαβούρα που μπορεί έστω και λίγο να βοηθήσει.

Δεν είναι ο σκοπός το πιθανό κοινωνικό στίγμα του σπασίκλα. Δεν χρειάζεται να το παίρνετε προσωπικά. Φαίνεστε λίγο ηλίθιοι.

Δεν μπορεί να γραφτεί μία ιστορία που να εκφράζει όλους. Αν μου λέγανε εμένα να γράψω ένα κείμενο για τα προβλήματά μας θα ήταν πολύ χειρότερο.

Σκοπός μου θα ήταν ο ακροατής να είχε δακρύσει στις πέντε πρώτες γραμμές.

Αυτό που έχω να προτείνω είναι να αφήσετε τις μαλακίες και να πιάσετε ένα χαρτί, να αρχίσετε να γράφετε το δικό σας θρίλερ.

Κάποια από αυτά τα κείμενα θα είναι αρκετά καλά για δημοσίευση.

Αν τα Μέσα πάρουν χαμπάρι ότι κάτι σοβαρό τρέχει με τους υποτιθέμενα και λόγω αρχικής αξιολόγησης καλύτερους, μπορεί να ασκήσουν ωραία πίεση στα ζώα.

Τα ζώα με την σειρά τους, μπορεί να πάρουν κάποιο μέτρο μπας και βελτιωθεί λίγο η κατάσταση, με το βελτιωθεί προς το παρόν να ανάγεται στην φαντασία του καθενός.

Αν μας κάτσει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup my thoughts exactly

aidia, κάνε μήνυση ρε συ σε όσους λένε για τις παράνομες μεταγραφές. Σε παρακαλώ κάνε! Οι μεγάλοι Έλληνες κωμικοί φεύγουν, κάποιοι νέοι έρχονται!

ΥΓ: lilpapaki, σε τι συμφωνείς με την aidia; Σε αυτά με τις μηνύσεις ή στο ότι είμαι απαράδεκτος; Γιατί η αηδία θίχτηκε που σε άλλο thread της είπα ότι το κούρασε. Αλλά παιδιά τι να πω, αν συμφωνείτε ότι πρέπει να αρχίσετε τις μηνύσεις σε όσους λένε για τις παράνομες μεταγραφές, be my focken guests. Να σας δώσω τα στοιχεία μου όλα να με βάλετε πρώτο πρώτο στη λίστα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup my thoughts exactly

aidia, κάνε μήνυση ρε συ σε όσους λένε για τις παράνομες μεταγραφές. Σε παρακαλώ κάνε! Οι μεγάλοι Έλληνες κωμικοί φεύγουν, κάποιοι νέοι έρχονται!

ΥΓ: lilpapaki, σε τι συμφωνείς με την aidia; Σε αυτά με τις μηνύσεις ή στο ότι είμαι απαράδεκτος; Γιατί η αηδία θίχτηκε που σε άλλο thread της είπα ότι το κούρασε. Αλλά παιδιά τι να πω, αν συμφωνείτε ότι πρέπει να αρχίσετε τις μηνύσεις σε όσους λένε για τις παράνομες μεταγραφές, be my focken guests. Να σας δώσω τα στοιχεία μου όλα να με βάλετε πρώτο πρώτο στη λίστα.

ςτο οτι μιληςες αςχημα , απαραδεκτα ...δεν ηταν ςαφες???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω λιγο το διαβασα παντως το γραμμα και δεν το συνεχισα,γιατι θυμηθηκα δυσαρεστες αναμνησεις :P .

Πολλα παιδια περασαμε τα ιδια και χειροτερα.Απορω με το μενος ορισμενων.Μου θυμιζει εκεινους τους συμμαθητες μου στο σχολειο που μας λεγανε "φυτα" και τελος της χρονιας εμειναν στην ιδια ταξη :lol: .

Τωρα βεβαια οι περισσοτεροι απο αυτους κανουνε ειδικοτητα,οντας αριστευσαντες στας ιατρικας σχολας του εξωτερικου (οχι της Οξφορδης) koroidevue6.gif!!

Eνταξει ρε παιδια,ειπαμε,ειμαστε κεραταδες και δαρμενοι,ειναι αναγκη να ειμαστε και aolgoldenshowersma7.gif και bukkakeus9.gif?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ςτο οτι μιληςες αςχημα , απαραδεκτα ...δεν ηταν ςαφες???

Αυτό που είναι σαφές για σένα, δεν σημαίνει ότι είναι και για τους άλλους.

Απαράδεκτο και άσχημο είναι να έχει χαρακτηριστεί αυτή η κοπέλα στερημένη σεξουαλικά εδώ μέσα. Αυτό είναι απαράδεκτο και άσχημο. Και σε αυτούς αναφερόμουν, στους άξεστους, βλαμμένους που βγήκαν να χαρακτηρίσουν με εκφράσεις και υπονοούμενα γηπέδου τη συνάδελφο. Αυτό για μένα είναι το μόνο σαφές, αγαπητό μέλος lilpapaki.

Τέλος από μένα σε αυτό το thread και να θυμούνται ορισμένοι ότι είναι πιο ειλικρινές να λένε "διαφωνώ επειδή τελείωσα στο εξωτερικό και αυτά με θίγουν", παρά να το ρίχνουν στην τρελή αι στα σεξουαλικά. Δεν γαμήσατε μόνο εσείς στη Ρουμανία ρε αδερφέ. Δέξου το!!! Βγήκε και είπε δυο πράγματα, άλλα σωστά, άλλα υπερβολικά. Σημασία έχει ότι είπε τη γνώμη της. Εσύ (ο όποιος εσύ) λες την γνώμη σου βρώμικα, ανήθικα, διαδυκτιακά. Λες την γνώμη σου για την σεξουαλική ζωή της Κυριακής, λες και σε ρώτησε κανένας αν θέλουμε την ηλίθια άποψή σου για το τι άνθρωπος είναι ο άλλος.

Η κοπέλα μίλησε για το σύστημα κι εσείς μιλήσατε για το κρεβάτι της.

Αυτό τα λέει όλα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για ποιο Κυριακάτικο άνοιγμα του υπουργείου κάνει συνεχώς αναφορά η μέλλουσα συνάδελφος;

Edit:

Εννοεί την απόδοση των τίτλων αναγνώρισης από το ΔΟΑΤΑΠ που έγινε Κυριακή;

αυτο εννοει .......

Θα υποθέσω λοιπόν πως σωστά καταλάβαμε και οι δυο σε ποιο συμβάν αναφερόταν.

Σίγουρα κάποιοι γνωρίζουν τι πραγματικά είχε γίνει τότε και την αιτία που εξελίχθηκαν έτσι τα πράγματα, από ότι φαίνεται όμως κάποιοι άλλοι το αγνοούν και πιπιλάνε μια καραμέλα που τους πασάρανε. (τελικά δεν μπορεί να είναι καραμέλα, τι διάολο, τόσο καιρό θα είχε λιώσει, κάτι άλλο πρέπει να είναι)

Δεν θα αναλωθώ στην παραπάνω συζήτηση, παρατέθηκαν σχεδόν όλες οι πλευρές προσέγγισης του θέματος και με κάποιες από αυτές συμφωνώ, μάλλον περισσότερο με εκφράζει η τελευταία παράγραφος από το ποστ #166 της Άννας, με αρχικό, εκ των πραγμάτων, αποδέκτη την υπογράφουσα το πρώτο κείμενο όλου του νήματος.

Θα πω μόνον στην κ.Παρούτογλου πως ή δεν γνωρίζει ή δεν κατάλαβε τι είχε γίνει τότε. Μπορεί και να μην θέλει (το πιθανότερο για εμένα) να καταλάβει.

Εξετάσεις (ναι, αυτές του διπλώματος οδήγησης όπως αντικειμενικά χαρακτηρίσατε) είχαν διεξαχθεί 3 ΜΗΝΕΣ πριν την παράδοση των πράξεων αναγνώρισης. Εάν ήθελε το υπουργείο (παρεμπιπτόντως, υποτίθεται είναι ανεξάρτητη αρχή το ΔΟΑΤΑΠ) να "σιγοντάρει" τους απόφοιτους εξωτερικού, θα το είχε κάνει νωρίτερα. Ίσα ίσα. Τους/μας καθυστέρησε για άλλη μια φορά αδικαιολόγητα και άφησε φουρνιές αποφοίτων εσωτερικού ή αυτόματων αναγνωρίσεων να προηγηθούν.

Γιατί Κυριακή; Μα είναι προφανής ο λόγος. Μετά την παραλαβή της πράξης ο ενδιαφερόμενος το 1ο που κάνει είναι να καταθέσει αίτηση στις νομαρχίες για έναρξη ειδικότητας. Χωρίς το ΔΟΑΤΑΠόχαρτο εννοείται πως δεν μπορεί να το κάνει. Εάν παραλάβει κάποιος την πράξη στις 8 το πρωί είναι σε πλεονεκτικότερη θέση έναντι κάποιου που θα το έχει στα χέρια τους στις 12 το μεσημέρι πχ. Δηλώνει πιο νωρίς και βρίσκεται ψηλότερα στις λίστες.

Τι έκανε το ΔΟΑΤΑΠ; έδωσε τα χαρτιά ημέρα αργίας ώστε να αποφύγει τις καταστάσεις που συναντήσαμε στις Νομαρχίες. Δεν είχε διαφορά εάν θα έπαιρνες 8 ή 12 το κωλόχαρτο. Οπότε και οι 600 πάνω κάτω περίμεναν ήρεμα και στωικά στη σειρά.

Εννοείται πως θα μπορούσε να είχε κάνει το ίδιο 1-2-3 βδομάδες ή ακόμη και 1-2 μήνες νωρίτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εεε...μα ειπαμε .....τα ...διπλωματα οδηγηςης δεν επρεπε να δωθουν ποτε για να ειναι καποιοι ευχαριςτημενοι ......

τελικα , το ολο θεμα ειναι οντως για γελια .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχετε γέλιο emclapping

δε θα κανω μηνυσεις.αυτο ελλειπε.αλλα το να ισοπεδωνουμε τα παντα ειναι ασχημο.ολα παρανομα.ολοι μαλακες,ολα σκατα,ολα μιζερα,ολοι διεφθαρμενοι,ολοι αλητες.ηρεμα.τα μεγαλα σκατα αφορουν ενα μικρο μερος του πληθυσμου.οχι τους παντες.και στο κατω κατω για τη καταντια της ιατρικης στην ελλαδα δε φταινε οι μεταφραφεντες και οι αποφοιτοι εξωτερικου.αλλοι "παραγοντες" φταινε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες, επειδή νομίζω ότι το θέμα κουράστηκε, μήπως να το κλείσουμε σιγά σιγά;

Έγραψα αυτό που έγραψα το Σαββατοκύριακο μετά το άνοιγμα του Υπουργείου και τον πανικό στις Νομαρχίες τη Δευτέρα. Όπως διαφαίνεται από το ύφος και το γράψιμο μου ήμουν τσαντισμένη με το συγκεκριμένο γεγονός και επίσης για το ότι κανένας δεν βγήκε να πει τίποτα. Δεν ήταν καμία πολιτική παράταξη που με ώθησε να γράψω ή κανένας άλλος ψυχαναγκασμός ή κόμπλεξ. Δεν αντιπροσωπεύω κανέναν, πήρα μόνη μου την πρωτοβουλία εκείνο το βράδυ κι έγραψα επειδή πολύ απλά μπούχτισα. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

Ναι ορισμένα από αυτά που έγραψα ήταν υπερβολικά, άλλα τα έγραψα ειρωνικά, άλλα χιουμοριστικά, άλλα σοβαρά. Σκοπό δεν είχα σε καμία περίπτωση να προσβάλω κανέναν συνάδελφο, αναφέρθηκα αποκλειστικά σε αυτούς της "πίσω πόρτας", τόσο για τις μεταγραφές, όσο και για τη συγκεκριμένη κίνηση εκείνη την ημέρα. Επίσης στόχος μου ήταν να προσβάλω το ΔΟΑΤΑΠ σαν εξέταση. Με το ΔΙΚΑΤΣΑ παρά τα παρατράγουδα του θεσμού δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Το ΔΟΑΤΑΠ το θεωρώ κοροιδία. Και πάλι όμως αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη.

Δεν υπάρχει λόγος τέλος πάντων για όλον αυτόν τον πανικό, φτάσατε και εσείς και εγώ σε ακραίες κουβέντες και ξεπεράσαμε τα όρια λες και έχουμε σκοτώσει ο ένας τη μάνα του άλλου. Ούτε πρόκειται ούτε και θα το επιδιώξω ποτέ να γίνω πρωθυπουργός, άρα ηρεμία παιδιά.. Αυτά ένοιωσα αυτά είπα. Η A.V αποφάσισε να το δημοσιεύσει. Δεν ζήτησα από κανέναν να ασπαστεί τίποτα. Εγώ μίλησα για τους "πισωπόρτηδες", συγγνώμη δηλαδή εδώ μέσα μόνο εγώ τους καταδικάζω;

Καμία όρεξη αυτοπροβολής δεν είχα ούτε και έχω. Η συνέντευξη στο Κ έγινε κατόπιν δικής τους πρόσκλησης, επειδή τύχαινε να είμαι φοιτήτρια ιατρικής που έχουν το τηλεφωνό της και ζήτησαν τη βοήθεια μου στο συγκεκριμένο ρεπορτάζ. Θα μπορούσε να είναι οποιαδήποτε άλλη κοπέλα, όπως και ήταν και οι υπόλοιπες συνάδελφοι που συμμετείχαν στο ρεπορτάζ. Πιστέψτε με, ούτε να δείξω τα μούτρα μου είχα καμιά όρεξη για να με δουλεύετε εσείς και ο οποιοσδήποτε, και ούτε τέτοιου είδους ναρκισσιστικές τάσεις έχω. Και το τι μπήκε τίτλος (σ.σ άσθμα) δεν το γνώριζα κι εγώ μέχρι που πήρα την εφημερίδα. Το ανέφερα ναι αλλά δεν ήταν το κύριο θέμα της συζήτησης. Αλλά το τι θα γίνει τίτλος κάθε φορά (όσοι ξέρουν λίγο από ΜΜΕ το γνωρίζουν) σε μια συνέντευξη, εξαρτάται από το τι χροιά και ποιο νόημα θέλει να δώσει ο αρθρογράφος.

Λοιπόν, εν ολίγοις brothers and sisters. Τίποτα δεν θεωρώ ότι έχουμε να μοιράσουμε, όλοι στα ίδια σκατά κολυμπάμε. Σε μερικά από αυτά που μου προσάψατε (υπερβολή, μη ολόκληρη κάλυψη του θέματος) έχετε τα δίκια σας και σε άλλα με παρεξηγήσατε (αυτοπροβολή, εμπάθεια προς τους ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ). Δεν είχα σκοπό να έρθω σε προσωπική αντιπαράθεση και να αρχίσω καβγά με κανέναν αλλά πραγματικά μπήκα εδώ μέσα και κοντέψατε να με φάτε με χυδαιολογίες κτλ! Έχασα κι εγώ την υπομονή μου (ώντας και "μικρούλα" άλλωστε ;) )

Να πω λοιπόν συγγνώμη σε όσους έθιξα με τον άλφα ή βήτα τρόπο και επίσης σε όσους προσβλήθηκαν από αυτό που έγραψα στην A.V. Ξαναλέω ότι αναφερόμουν προφανώς μόνο στους ανθρώπους της πίσω πόρτας και όχι άκριτα σε όλους τους συναδέλφους από το εξωτερικό.

Αυτή είναι η πιο "δημόσια" ευκαιρία που έχω για να πω συγγνώμη σε όσους ένοιωσαν ότι θίχτηκαν για οποιονδήποτε λόγο από το κείμενο μου. Στο μέλλον (αν υπάρξει) θα προσπαθήσω να προσδιορίζω καλύτερα το θέμα μου και πιο ολοκληρωμένα για να μην αφήνω χώρο για παρερμηνείες και παρεξηγήσεις.

Όλα τα υπόλοιπα, οι βεντέτες, οι προσβολές κτλ είναι so unfortunate, so unnecessary..ειδικά μεταξύ ιατρών.

Δεν έχω τίποτα να χωρίσω μαζί σας και ούτε εσείς μαζί μου, είπαμε κουβέντες χωρίς να γνωριζόμαστε, Ok fuck it, ας ξεκολλήσουμε. Εγώ από μέρους μου απολογήθηκα ανοιχτά, τώρα αν θέλετε να συνεχίσετε διαμάχες και έριδες, τι να σας πω ρε παίδες, συνεχίστε. Εγώ το κλείνω εδώ το θέμα γιατί έχω και διάβασμα. Όσοι έχουν χρόνο και όρεξη be my guest.

Καληνύχτα και καλή τύχη και επιτυχία σε όλους σε ό,τι κι αν κάνουν.

Peace

PS: Αγαπητέ nik, αυτό που κυκλοφόρησε και ειπώθηκε (και από Προέδρους Ιατρικών σχολών που κάτι παραπάνω θα ξέρουνε και από σένα και από μένα), είναι ότι άνοιξε το Υπουργείο Κυριακή για την επίδοση των συγκεκριμένων χαρτιών, για να προλάβουν οι συγκεκριμένοι συνάδελφοι τους εγχώριους γιατρούς που ορκίζονταν την επόμενη βδομάδα και να δηλώσουν τα χαρτιά τους πιο νωρίς στη Νομαρχία. Όποια και να είναι η αληθεια, γιατί δεν είμαι και ντετέκτιβ, το ότι άνοιξε δημόσια υπηρεσία κατεξαίρεση ημέρα αργίας είναι έτσι κι αλλιώς καταδικαστέο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μα φυςικα ανοιξε Κυριακη ...γιατι βλεπεις υπαρχουν καλα βυςματα τοςο ςε Δικατςαδες οςο και ςε εγχωριους .....οι πρωτοι καταφεραν να ανοιξει το υπουργειο κυριακη για να προλαβουν τις ορκωμοςιες , οι δευτεροι καταφεραν να καθυςτερηςουν την παραδοςη των πτυχιων ( οδηγηςης ...μη βαρατε...) των πρωτων για ενα 3 μηνο.

Κοινως :

και οι μεν και οι δε , ειναι τα καλυτερα παιδια

υγ θα ηθελα εδω , καποιος να μου πει , αν οντως ανοιξε η νομαρχια Ιωαννινων ςαββατο.....

και

θα ηθελα επιςης να μου πει καποιος γιατι κανενας δεν παρεξηγηθηκε με τις αλλαγες ημερομηνιας αποκτηςης πτυχιου που παρανομως εγινε απο γνωςτο πανεπιςτημιακο ιδρυμα ......( καποιοι εδωςαν μαθημα τον οκτωβρη , αλλα πηραν ημερομηνια ιουλιου , ωςτε να προλαβουν αλλους "εςωτερικους " ςυναδελφους τους ....)

και τωρα που το λυςαμε , μπορουμε να παμε για υπνο ηςυχοι .Ολα καλα .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φυσικα και εκανα πλακα πριν που ειπα ολους "κοπριτες".αυτα τα ποστ να βγαινει ο μοντ και να βριζει τους παντες τα θεωρω απαραδεκτα και πρεπει να ζητησει συγνωμη απο ολους τους χρηστες.παντως κανεις θα μπορουσε και μηνυση να κανει στη Κυριακη γιατι διαβαζοντας το κειμενο της θα δειτε οτι θεωρει δεδομενο οτι οι μεταγραφες και οι εξετασεις αναγνωρισης,ειναι παρανομες.αυτο ειναι βαρια κουβεντα.φαουλ.το λεω για την ιδια τη κοπελα μιας και εμφανιζεται επωνυμα.κατα τα αλλα καλο ειναι απο ολους να σταματησουν τα μαχαιρωματα.

Τι λέτε ρε; Εσύ δεν ξέρεις ότι οι περισσότερες μεταγραφές εξωτερικού είναι βυσματικές και παράνομες; Ποιος θα κάνει μήνυση σε ποιον; Σηκώθηκαν τα πόδια να χτυπήσουν το κεφάλι!

Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα...Έχει καταντήσει αηδία το όλο θέμα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με το ΔΙΚΑΤΣΑ παρά τα παρατράγουδα του θεσμού δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Το ΔΟΑΤΑΠ το θεωρώ κοροιδία.

Να υποθέσω, πάλι, πως εάν το ποσοστό επιτυχίας του ΔΟΑΤΑΠ παρέμενε μόνιμα στο 10% δεν θα είχες ούτε με αυτό ποτέ κανένα πρόβλημα.

Τα παρατράγουδα ήταν η αδικία, διαβλητότητα, "χαμένα" έγγραφα κάτω από γραφεία και πλαφόν 10% στο ποσοστό επιτυχόντων.....και άλλα πολλά παρόμοια παρατράγουδα)

(για χρόνια φωνάζαμε εξετάσεις μαζί με τους επί πτυχίο φοιτητές Ελληνικών Πανεπιστημίων, όπως άλλωστε ίσχυε και ισχύει για τις άλλες επιστήμες......)

Αγαπητέ nik, αυτό που κυκλοφόρησε και ειπώθηκε (και από Προέδρους Ιατρικών σχολών που κάτι παραπάνω θα ξέρουνε και από σένα και από μένα)

Συμφωνώ πως λογικά ξέρουνε παραπάνω από εμένα και από εσένα σε ό,τι έχει να κάνει με ιατρικές γνώσεις.

Αμφιβάλεις πως υπάρχουν κάποιοι πρόεδροι (γενικά πρόεδροι) που περνάνε συγκεκριμένες γραμμές;

Κυκλοφόρησε πως η ιατρική Αθηνών είναι πιο δύσκολη από αυτή της Αλεξανδρούπολης και "βγάζει" καλύτερους γιατρούς.

το ότι άνοιξε δημόσια υπηρεσία κατεξαίρεση ημέρα αργίας είναι έτσι κι αλλιώς καταδικαστέο.

Εάν με το άνοιγμα δημόσιας υπηρεσίας καταφέρναμε να αποφύγουμε τις αθλιότητες με λίστες και ουρές που ζήσαμε παρέα (όπως και εσύ, το κατακρίνω έντονα, κάτι το οποίο με οδήγησε πολλάκις σε "διαξιφισμούς" με συναδέλφους "αλλόθρησκους") θα ήταν και πάλι καταδικαστέο;

Εάν έδιναν τις πράξεις μετά από 5 μήνες αντί για 3........θα είχε παράπονο η επόμενη φουρνιά συναδέλφων που θα ορκίζονταν.....φαύλος κύκλος.

Τελοσπάντων.....όλα έχουνε ξαναειπωθεί τόσες φορές.....το τελευταίο σου ποστ νομίζω έβαλε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση.

Όντως, Peace. Its a fake war.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά, όπως μου είπε κάποιος γιατρός κάπου κάποτε,

"το δυσκολότερο πράγμα είναι να συνεννοηθείς με τους Έλληνες στα ελληνικά"

Τα 'χετε χάσει ορισμένοι.

Καλά κρασιά καρντάσηδες!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και κάπου εδώ το thread έκανε τον κύκλο του :)

ΥΓ: Για κάποιους που με κατηγόρησαν με πμ ότι υποστήριξα την κοπέλα επειδή ανήκει στη ΔΑΠ, τη ΝΑΔΗΠ ή δεν ξέρω εγώ ποια άλλη δημοκρατική δύναμη, θα ήθελα απλά να τους βάλω να αναρρωτηθούν ΓΙΑΤΙ πήραν σαν δεδομένο ότι εγώ ανήκω στον πολιτικό χώρο της Νέας Δημοκρατίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.