Jump to content

Κάνε μια ερώτηση στον επόμενο…


olizyz

Recommended Posts

Espresso.Σκέτος.

Άν διάλεγες,τι χρώμα θα ήθελες να έχει το καλαμάκι του φραπέ σου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Created
  • Last Reply

Νάξος. Unfinished business.

Υπάρχει κάποιο τραγούδι που σου αρέσει πολύ και το λέει η Δήμητρα Γαλάνη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πλοιο.

Αν επρεπε να ταξιδέψεις με αυτοκίνητο για 5ωρες και το ράδιο για κάποιο λόγο έπαιζε μόνο ένα τραγούδι(ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ),ποιο θα ηθελες να είναι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To πιο πιθανό είναι ότι θα έσπαγα το ραδιόφωνο, γιατί μετά θα σιχαινόμουν ένα από τα πιο αγαπημένα μου τραγούδια. Αν, όμως, πρέπει να απαντήσω στην ερώτηση , θα έλεγα το

ή το

Τραγουδάς στο μπάνιο; Χορεύεις όταν μαγειρεύεις; Ντρέπεσαι αν είναι κι άλλοι μπροστά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τραγουδάς στο μπάνιο; Χορεύεις όταν μαγειρεύεις; Ντρέπεσαι αν είναι κι άλλοι μπροστά;

Στο σπίτι η μουσική παίζει σχεδόν non-stop, οπότε τι πιο φυσικό... σπάνια ντρέπομαι για ότι κάνω.

Δεν είναι υποκρισία να κάνεις κάτι και μετά να λες πως ντρέπεσαι γι'αυτό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε θα το έλεγα υποκρισία καθαρά... :huh: Υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις.

π.χ Το να ντρέπεσαι να τραγουδήσεις μπροστά σε άλλους, αλλά να τραγουδάς μοναχός, εγώ το θεωρώ απλό χαρακτηριστικό ενός ντροπαλού χαρακτήρα.

π.χ. Το να εκραγείς από μια αδικία και να εκφραστείς άσχημα, αλλά μετά να μετανιώσεις και να ντραπείς για όσα είπες, δεν το θεωρώ υποκρισία. Συγκαταλέγεται στις ανθώπινες αδυναμίες και στην ανθρώπινη ικανότητα επανεκτίμησης μιας κατάστασης.

Το να ψευδομαρτηρήσεις, όμως, σε ένα δικαστήριο, γνωρίζοντας εξαρχής τι επίπτωση θα έχει αυτό στην τύχη κάποιου και μετά να πεις "ντρέπομαι" , αυτό δεν είναι απλά υποκρίσία, είναι και ξεφτίλα-ατιμία.

Πολύ το ανέλυσα. emnuke

Ψωνίζεις και γεμίζεις το ψυγείο για να είσαι "ετοιμοπόλεμος" ή είσαι ο τύπος που κάθε μεσημέρι, στέκεται μπροστά στην ανοιχτή πόρτα του άδειου ψυγείου και αντικρύζοντας το κενό, μουρμουρίζεις: τι θα φάμε, τι θα φάμε; :P:huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικα ετοιμοπολεμη!!!! Το φαγητο ειναι σοβαρη υποθεση.

Ποιο ειναι το αγαπηημενο σου εργο του Σαιξπηρ;( τι μου ρθε βραδιατικα....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άμλετ

Πόσες θερμίδες έχει ένα σουβλάκι?

χι χι χι χι χι :P

Όσες και να'χει τις αξίζει... εξάλλου όλα τα ωραία έχουν και το τίμημά τους.

Πόσο ευγενικιά είσαι στους "πέφτουλες";

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσπαθώ να είμαι ευγενική, προσηλωμένη και απρόσιτη... emphotoemwhipemicecream

Εσύ? emicecream

Το λέω στον μπαμπά μου και κανονίζει εκείνος emcolgate

Έχεις πρόγραμμα για διάβασμα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντα!!... Αλλά συνήθως το ξεχνάω με καλοπροαίρετο τρόπο και πάω για μπάνιο και ποτό. emicecream

Γιατί πιστεύω πως ψοφάει ο πατέρας σου να του δώσεις τον παραπάνω ρόλο και να προστατέψει το ανυπεράσπιστο κοριτσάκι του?? emelaela

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντα!!... Αλλά συνήθως το ξεχνάω με καλοπροαίρετο τρόπο και πάω για μπάνιο και ποτό. emicecream

Γιατί πιστεύω πως ψοφάει ο πατέρας σου να του δώσεις τον παραπάνω ρόλο και να προστατέψει το ανυπεράσπιστο κοριτσάκι του?? emelaela

δεν περιμένει να του τον δώσω... τον παίρνει από μόνος του... για πέφτουλες μιλάμε :P

και δε νιώθεις τύψεις που δε διαβάζεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καμιά φορά νιώθω σκοτοδίνη και λιγούρες, αλλά δεν νομίζω πως είναι από την έλλειψη διαβάσματος... :rolleyes:

Δεν ξέρεις πως για το διάβασμα μπορείς να βρεις όσο χρόνο θέλεις, ενώ για άλλα πιο σημαντικά πράγματα δεν έχεις αυτή την πολυτέλεια? :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Το ξέρω...! Τη γνώση αυτή εκμεταλλεύομαι δεόντως...! :rolleyes:

Αλλά τι κάνεις όταν αυτές οι... "πολυτέλειες" μπορεί να αποδειχτούν "σκατά" κι εσύ απλά το μυγάκι που όρμηξε πάνω...?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Στοχεύεις σε άλλες -εμχ- "πολυτέλειες". Είσαι μυγάκι, τι καλύτερο έχεις να κάνεις; (ρητορικό το ερώτημα)

Σου έχει τύχει να κολλάς σε κάποια τραγούδια, να τα ακούς τόσο συχνά που να τα σιχαίνεσαι κι όμως να μη μπορείς να βρεις άλλα τραγούδια για να τα αντικαταστήσεις, επειδή απλά κανένα άλλο τραγούδι δε σου βγάζει το ίδιο συναίσθημα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να κολλάω, ναι, μου έχει τύχει. Το συναίσθημα το ξαναβρίσκω, απλά κάποια τραγούδια τα έχω συνδέσει με συγκεκριμένους ανθρώπους και καταστάσεις, οπότε δεν αντικαθίστανται.

Οι μεγάλες ευκαιρίες ξανάρχονται ή μπαμ και κάτω;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Σε κάθε φάση της ζωής σου, είναι σχετικό το τι θεωρείς μεγάλη ευκαιρία. Εξάλλου, όταν χάσεις μια ευκαιρία, συχνά βρίσκεται μια άλλη μπροστά σου, την οποία δε θα συναντούσες εάν είχες αξιοποιήσει την πρώτη... (μου 'χει συμβεί αρκετές φορές, παρ'όλο που έχω ζήσει λιγότερο από δυόμισι δεκαετίες)

Η ιατρική είναι λειτούργημα ή επάγγελμα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Επάγγελμα φυσικά. Με τη μόνη διαφορά ότι αυτός που το κάνει πρέπει να έχει πάντα στο μυαλό του ότι έχει να κάνει με ανθρώπους και όχι με αριθμούς ή συσκευές...

Όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος ή όσα φέρνει ο χρόνος δεν τα φέρνει η ώρα...? emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

οσα φερνει ο χρονος δεν τα φερνει η ωρα δαγκωτο

τι κανεις για να φτιαξει η διαθεση σου οταν εχεις τις μαυρες σου???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνήθως βλέπω αυτό

[media=]

Τι κάνεις για να στρωθείς στο διάβασμα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.