Jump to content

Κάνε μια ερώτηση στον επόμενο…


olizyz

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Created
  • Last Reply

Why not...?

Τι κάνεις όταν μετανοιώσεις για πράγματα που είπες σε κάποιον που αγαπάς και σ' αγαπάει...?

Ειλικρίνεια, όλοι είναι ευάλωτοι η έκφραση όμως της αλήθειας καταλύει το άτομο που προσπαθούμε η καταλήγουμε να προβάλουμε και δείχνει τον πραγματικό μας εαυτό, καθόλου τριβή, προσοχή του είναι, διαύγεια, αγάπη για όλα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν εθεσες ερωτημα,οποτε θα το κανω εγω με μια εντελως πρακτικη ερωτηση για τους ''αθηναιους'' του φορουμ:

Η Βασ.Σοφιας σε ποια περιοχη βρισκεται?(σοβαρα τωρα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Η Βασ. Σοφίας ενώνει Σύνταγμα με Αμπελόκηπους. :)

Υπάρχουν κι άλλοι (εκτός από εμένα) που όταν ξυπνήσουν, τα πρώτα λεπτά, βρίσκονται εκτός τόπου και χρόνου...? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Η Βασ. Σοφίας ενώνει Σύνταγμα με Αμπελόκηπους. :)

Υπάρχουν κι άλλοι (εκτός από εμένα) που όταν ξυπνήσουν, τα πρώτα λεπτά, βρίσκονται εκτός τόπου και χρόνου...? :P

Ανάλογα πώς θα ξυπνήσω και πόσο θα κοιμηθώ

Να κάνω και μία ερώτηση τότε!

Όταν θέλεις να κάνεις κάτι και σε πολεμάει every step of the way σημαίνει ότι θα αξίζει τόσο περισσότερο η ότι δεν πρέπει να ασχοληθείς και να αφήνεις τα πράγματα να σου έρχονται;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμμμ... Η εμπειρία μού έχει δείξει το δεύτερο... Μη σε πάρω και στον λαιμό μου, όμως... Πάντως -αν βοηθά- ένας καλός μου σύμμαχος πάντα μου έλεγε: "Μην κολυμπάς ανάποδα στο ποτάμι για να πιάσεις κάτι... Περίμενε στην ακτή και άσε το ίδιο το ποτάμι να στο φέρει"...

Θα πας σε κάποιο από τα αυριανά συνέδρια?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Πού να πήγαινα... ήμουν αλλού.

Χθες αποχαιρετίσαμε τον πιο όμορφο άνδρα του χωριού. Παλικάρι τον ανέβαζαν, άρχοντα τον κατέβαζαν. Ήμουν τόσο περήφανη για εκείνον...

Το περίεργο ήταν πως όλες οι γιαγιάδες έλεγαν είναι τόσο όμορφος που θα πάρει και άλλον μαζί του. Τις κοίταγα και αναρωτιόμουν αν ήταν το κονιάκ που έπιναν ή είχαν δίκιο. Εξάλλου αυτός ο άνθρωπος πάντα έκαιγε καρδιές πόσο μάλλον εχθές... Μου έλεγαν τις δικιές τους ιστορίες τόσο πειστικά...

Δεν πέρασαν 20 ώρες και πήρε μαζί του τον ανιψιό του... εντελώς αναπάντεχα.

Τυχαίο ή όχι; Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όχι αλλά μου έχουν συμβεί άλλα περίεργα...

η χειρότερη στιγμή της ζωής σου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε νομίζω ότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις χειρότερες (εάν έχω ζήσει) στιγμές μου εώς τώρα. Όλες πάνω κάτω ίσες μου φαίνονται.

Απλά οι στιγμές είναι σαν τα συναισθήματα. Αλλά τα νιώθεις έντονά και άλλα όχι. Η πίεση και το αγχός σε οδηγούν να τις(στιγμές) κατηγοριοποιήσεις.

Σε ποια ηλικία πιστευεις ότι είναι κάποιος ώριμος? Μήπως τελικά η ωριμότητα είναι συνδιασμός εμπειριών και ουτοπίας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν πιστεύω στην ωριμότητα... είναι απλά ο διαρκείς εξελισσόμενος φαινότυπος της ανθρώπινης συμπεριφοράς που απλά επιδέχεται μεγάλη αλλαγή στην εφηβεία και μέχρι τα 25 που το απο κει και μετά το λένε ώριμο (ή ό,τι ομοιάζει σε αυτό).

Ποιό είναι το πρότυπο σου στη ζωή; Μήπως η όλη "φάση" είναι αναγκαίο κακό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρότυπο και φάση ωριμότητας εννοείς;

Πρότυπό μου είναι αρκετοί άνθρωποι, για διαφορετικούς λόγους. Όσον αφορά την ωριμότητα, είναι υποκειμενικό ζήτημα. Για μένα ενδιαφέρουσα είναι η ωριμότητα με διακυμάνσεις. Δεν μπορώ με τίποτα τους ανθρώπους που είναι όλη την ώρα σφιχτοί και σοβαροί και δεσμευμένοι στο τι θα πει η κοινωνία. Let loose sometimes.....

Πειραματίζεσαι με τα χρώματα στα ρούχα σου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Όχι.

Πώς μπορείς να περιγράψεις σε κάποιον ένα "κάτι", όταν αυτός είναι κωφός, τυφλός και δεν έχει χέρια...?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή μου στο πανεπιστήμιο του Birmingham (UK) υπάρχει τμήμα στο school of education for children/adults with special needs.

Να διαβάσεις διατριβές παιδιών εκεί θα δεις τι υπέροχα πράγματα γίνονται. Κάποια προσπάθεια γίνεται και στο Βόλο από κάποια από αυτά τα παιδιά που πλεόν δουλεύουν στην Ελλάδα.

Αχ, μωρέ θέληση και όρεξη να υπάρχει και όλα μα όλα γίνονται. Όλα τ'άλλα δικαιολογίες για να βρισκόμαστε.

Και έρχομαι τώρα στην ερωτησούλα μου :)

πως γίνεται να χάνεις κάτι όταν ποτέ δεν το είχες;

Αν δεν το είχες, τότε δεν το χάνεις...

Ωραία, δεν το είχες αλλά το βρήκες εντελώς ξαφνικά, από το πουθενά, ουρανοκατέβατο πως το λεν... μέχρι πού φτάνει κανείς για να γίνει δικό του και να μην το χάσει...?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι το σημείο που δε διαταράσσεται ανεπιστρεπτί η ψυχική σου ισορροπία. Άμα είναι να λαλήσεις, τι να το κάνεις και να το αποκτήσεις;

Ενός καλού, μύρια κακά έπονται;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι το σημείο που δε διαταράσσεται ανεπιστρεπτί η ψυχική σου ισορροπία. Άμα είναι να λαλήσεις, τι να το κάνεις και να το αποκτήσεις;

Ωραία, μένω λοιπόν στο "ανεπιστρεπτί". emconfused

Ενός καλού, μύρια κακά έπονται;

Συνήθως όχι... αλλά μπορεί να μην είναι αλήθεια, απλά σήμερα τα βλέπω λιγάκι πιο θετικά τα πράγματα. Έχει και μια λιακάδα. Μούρλια!

Ξέρεις καμμία συνταγή με αυγά χρησιμοποιώντας μόνο κατσαρόλα;! emstupid ........ Και σε πμ καλοδεχούμενη emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με πιάνεις απροετοίμαστη. Εγώ θα τα έβραζα για λίγα λεπτά και μετά με λαδάκι, λεμονάκι και ρίγανη, νοστιμιά!!! Αν έχεις και λαχανικά ή μαγιονέζα, ακόμα καλύτερα!!! Κάνε τη δική σου σαλάτα του Σεφ... emgoal

Όταν σου λένε έχω ένα κακό και ένα καλό νέο, ποιο ζητάς να σου πουν πρώτο; :huh::o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με πιάνεις απροετοίμαστη. Εγώ θα τα έβραζα για λίγα λεπτά και μετά με λαδάκι, λεμονάκι και ρίγανη, νοστιμιά!!! Αν έχεις και λαχανικά ή μαγιονέζα, ακόμα καλύτερα!!! Κάνε τη δική σου σαλάτα του Σεφ... emgoal

Πολύ ωραία ιδέα! θενκς!

Όταν σου λένε έχω ένα κακό και ένα καλό νέο, ποιο ζητάς να σου πουν πρώτο; :huh::o

Το κακό πρώτα για ν'αφήσει μια γλυκιά γεύση το καλό, έτσι έναν αέρα αισιοδοξίας.

Για τι πράγμα θα έκανες στροφή 180 μοιρών;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάνω απ 'όλα για θέματα υγείας, δικής μου και αγαπημένων μου. Στο ζήτημα αυτό δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Στροφή 180 μοιρών έχω κάνει για φίλο που με τη συμπεριφορά του διέψευσε ό,τι πίστευα για εκείνον. Άντε γεια.

Στροφή 180 μοιρών έκανα για τα πράσινα λαχανικά :P . Ενώ τα μισούσα θανάσιμα :bloodomen: , υπήρξε ένας άνθρωπος που μου έμαθε να τα λατρεύω και να μην μπορώ να φάω χωρίς σαλάτα. Μπορεί να φαίνεται αστείο, αλλά το θέμα των λαχανικών ήταν επίτευγμα. emgoalemiloveyou

Σε ποιο κτίριο θα έβαζες βόμβα; emsexwars

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ypourgeio_ygeias_gr.jpg

Θα έβαζα και στον Περισσό, αλλά δε θέλω να πάθει τίποτα ο Βεντέτα :D

Για ποιο λόγο έκανε στροφή 180 μοιρών η pas moi;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχει κάνει... ακόμα. Μια ζωή την έχουμε όμως και είναι κρίμας να την σπαταλάμε σε ifs and buts...

Τάσομ μιας και σε βρήκα να σε ρωτήσω η ενεργή εφημερία πληρώνεται το ίδιο με εκείνη της ετοιμότητας; Αν όχι ισχύει το ίδιο πλαφόν (σε χρηματικό ποσό) για εκείνες της ετοιμότητας με εκείνων των ενεργών; Δηλαδή μπορούμε να κάνουμε παραπάνω για να φτάσουμε στο ίδιο ποσό;

(Εννοείται πως έκανα ένα search το φορουμ αλλά δε βρήκα τίποτις. Και όμως, ναι, σε έχω πάρει από φόβο emblush )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σκέφτεσαι να κάνεις εφημερία ετοιμότητας;

Δεν νομίζω να έχω επιλογή. emcrybaby

Χάλια δηλαδή ε; Ωραία, να ξεκινήσω μαθήματα pole dancing όσο ακόμα προλαβαίνω. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ή δεν καταλαβαίνω εγώ ή θες να μας τρελάνεις εσύ :anavwfwties:

Εφημερία ετοιμότητας δεν κάνουν οι ειδικευόμενοι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άντε καλέ! Έτσι μου είπε η διευθύντρια :splaaaats:

Ω ρε γέλιο που έχει να πέσει. emconfused

Τhanks βρε.

Απόψε τι θα κάνεις Τάσομ;

(Αλλάζω θέμα όσο είναι ακόμα νωρίς μην πάθω άλλη μια κρισούλα μέρα που είναι! emconfused )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=10622&view=findpost&p=395560

υ.γ. Η συνολική αμοιβή για κάθε εφημερία ετοιμότητας ορίζεται σε σαράντα εκατοστό (40/100) της αντίστοιχης συνολικής αμοιβής ενεργού εφημερίας, συμπεριλαμβανομένης και της προσαύξησής της. Άρθρο 43 (Ν. 3205/2003 ΦΕΚ 297/Α/2003)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.