Jump to content

ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ...


vamos

Recommended Posts

παιδιά να φτιάξουμε σύλλογο όλοι εμείς που τηρούμε το 10λογο του τεμπέλη :-)

Εγώ μέσα...

Εχω και πείρα απο συνδικαλισμό.......

ουυυυυυ

Η θέση του προέδρου είναι καπαρώμένη απο μένα....... (σα καλός τεμπέλης)

:anavwfwties:

Λοιπόν.....

Προχωράω στην ιδρύση καταστατικού...

Παράγραφος πρώτη

-Βασικές αρχές

Δεκάλογος τεμπέλη

1)Αγάπα το κρεβάτι σου ώς εαυτό.

2)Αναπαύσου την ημέρα ώστε να απολαμβάνεις τον ύπνο το βράδυ.

3)Όταν δεις κάποιον να ξεκουράζεται βοήθησε τον.

4)Κάθε δουλεια είναι μια προσπάθεια που πρέπει να αποφεύγεται.

5)Μη κάνεις σήμερα αυτο που μπορείς να κάνεις αύριο.

6)Κάνε το δυνατον λιγότερες κινήσεις.

7)Ο,τι θα έπρεπε να κάνεις άσε να το κάνει κάποιος άλλος.

8)Κανένας δεν πέθανε απο υπερβολική ανάπαυση.

9)Αν αισθανθείς τη διάθεση για εργασία ξάπλωσε και περίμενε να σου περάσει.

10)Εν θυμου:"Ζούμε για να ΑΝΑΠΑΥOΜΑΣΤΕ"

-------------------------------------------

Παράγραφος δεύτερη

Ο ΔΕΚΑΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΤΕΜΠΕΛΗ ΦΟΙΤΗΤΗ

1. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΡΙΟ.

2. ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ ΣΟΥ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

3. ΜΗΝ ΞΥΠΝΑΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ

4. ΜΗΝ ΠΑΤΑΣ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ

5. ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ, ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙΣ

6. ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ MANAGER

7. ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΣΥΡΟΥΝ

8, ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΜΑΚΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑ

9. ΟΡΓΑΝΩΘΕΙΤΕ ΣΕ ΠΑΡΕΕΣ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΟΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΕΝΑΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΑΠ' ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

10. ΜΕΛΕΤΗΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΙΞΤΕ ΣΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΙΟ ΚΕΡΔΟΦΟΡΟ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Last Reply

χαχαχαχαχαχα! Το 10λογο του τεμπέλη φοιτητή πρώτη φορά το διαβάζω :-D Λοιπόν εγώ Γενικός Γραμματέας του Συλλόγου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ επίτιμο μέλος μπορώ? Το κέρδισα επάξια με την πορεία μου τα τελευταία 7 χρόνια. Μακάρι όμως να σας κάνω να με διαγράψετε σύντομα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το βιβλίο του Αραπάκη που είναι απαρχαιωμένο σε αντιλήψεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου την δινει που καπαρωσανε αλλοι ολες τις θεσεις!!!

θελω και γω προεδριλικι στη τεμπελια!!!

moυ τη δίνει που είσαι ζηλιάρης :-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου τη δίνει η φυλή των τζιπ.

1. Πιάνουν δέκα θέσεις για παρκάρισμα

2. Οι περισσότεροι δεν έχουν αίσθηση του όγκου του αυτοκινήτου σε σχέση με το χώρο και έρχονται καταπάνω σου

3. Δεν υπολογίζουν τίποτα!!!! όταν θέλουν ν αλλάξουν λωρίδα και να μπουν στη δική σου, απλώς στρίβουν το τιμόνι και σφηνώνονται μπροστά σου. Αν διαννοηθείς να μην τους αφήσεις σε πετάνε έξω από τη λωρίδα σου!!!! ΉΜΑΡΤΟΝ

4.Πιο πολύ απ όλα μου τη δίνει ο εαυτός μου που νευριάζω με τον καθε μ..........κάθε φορά που οδηγώ και γίνονται τα νεύρα μου κορδόνια. :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Μου τι δίνουν τα μαγαζιά που μόλις μπαίνεις, οι πωλήτριες σε κυνηγάνε απο πίσω με το δίκανο: "Μήπως θέλετε κάτι;", "Να βοηθήσω;" κτλ και όταν τους λες, ευγενικά, "Μια ματιά να ρίξω" συνεχίζουν να σε κυνηγάνε και κάθονται δίπλα σου και σε καταπιέζουν.

Μέχρι να το καταλάβουν οι μαγαζάτορες, πόσο ενοχλητικό είναι να καταπιέζουν τον πελάτη, θα συνεχίζουμε να ψωνίζουμε σε μαγαζιά τύπου Zara που δεν σε ενοχλεί κανένας. :rolleyes:

2. Απο την άλλη μου τι δίνει το ΙΚΕΑ, που αντιθέτως, μόλις πας να πλησιάσεις κάποιον υπάλληλο να ρωτήσεις κάτι, αυτός εξαφανίζεται τρέχοντας. :angry:

3. Επίσης μου τι δίνει το ΙΚΕΑ που ότι σου αρέσει και θέλεις να το πάρεις, ποτέ δεν είναι διαθέσιμο! :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου τη δίνουν όλα αυτή τη στιγμή.. Θέλω να εξαφανιστεί ο κόσμος..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο βιβλίο του Αραπάκη που είναι απαρχαιωμένο σε αντιλήψεις-ντροπή,ξεφτίλα και όνειδος.

Ακόμα Αραπάκη κάνετε; Πω πω! Κοίταξε, ο Αραπάκης για την εποχή του ήταν και προοδευτικός και άριστος κλινικός γιατρός....Για το 2007 τώρα, εχμ....(πάντως θυμάμαι ότι μου άρεσε τότε -προ δεκαπενταετίας- το βιβλίο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και συνεχίζω να παραθέτω το πρόγραμμα της διακυβέρνησης του νεοιδρυθέντα συλλόγου μας..

Αναλυτικά

Απανταχού φοιτητές μέλη του Greekmeds σας βρήκα τους λόγους που δεν πάμε καλά κατά την διάρκεια της εξεταστικής περιόδου

Γιατί δεν τα πάμε καλά στις εξεταστικές;

Εν αρχή ην ο χρόνος...

Ο χρόνος έχει 365 μέρες.

Γιατί οι φοιτητές αποτυγχάνουν στις εξετάσεις;

Αν βγάλουμε τις 52 κυριακές μας μένουν 313 μέρες.

Οι 50 μέρες του καλοκαιριού παραείναι ζεστές για να διαβάσουμε, άρα μένουν μόνο 263.

Κοιμόμαστε 8 ώρες τη μέρα, συνεπώς σε ένα χρόνο αυτό σημαίνει 122 μέρες ύπνου.

Μας υπολείπονται λοιπόν 141 μέρες.

Αν χαζεύουψουμε μόνο για μία ώρα κάθεμια από αυτές τις μέρες χάνουμε άλλες 15 μέρες

και έτσι μένουμε μόνο με 126 ημέρες ελεύθερες.

Τρώμε 2 ώρες την ημέρα, δηλαδή 35 ημέρες.

Με αυτό τον τρόπο μας μένουν 46 ημέρες ελεύθερες.

Αν αφαιρέσουμε όμως τις 40 ημέρες συνολικών διακοπών θα μας μείνουν μονάχα 6 ημέρες.

Κι αν αρρωστήσουμε τις μισές από αυτές μένουν 3 μέρες.

Κι αν βγούμε δυο μέρες μας μένει μόνο ΜΙΑ.

Ε... αυτή η μέρα είναι τα γενέθλιά σου !!!

Συνεπώς...

Καλή επιτυχία στην εξεταστική !!!!

ΥΓ... : Ο συλλόγος θα βρεί και άλλα προβλήματα και αφορμές για να τεμπελιάσετε και αυτό είναι δέσμευση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου τη δίνουν οι γονείς μου, που όταν παίρνω το καινούριο μας τζίπ αρχίζουν "πρόσεξε μη το ξύσεις, να το βάλεις σε πάρκινγκ, μη το τρέχεις...".

Alban πρέπει να ανοίξουμε ένα νέο θρέντ για να προχωρήσουμε στην ίδρυση του συλλόγου. Το όραμα μας είναι πλέον γεγονός :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου τη δίνουν οι γονείς μου, που όταν παίρνω το καινούριο μας τζίπ ...

ωχ ωχ ωχ...

ελπιζω να μην το διαβασει αυτο η rania...

κοιτα προηγουμενη σελιδα , και θα καταλαβεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου τη δίνει η φυλή των τζιπ.

1. Πιάνουν δέκα θέσεις για παρκάρισμα

2. Οι περισσότεροι δεν έχουν αίσθηση του όγκου του αυτοκινήτου σε σχέση με το χώρο και έρχονται καταπάνω σου

3. Δεν υπολογίζουν τίποτα!!!! όταν θέλουν ν αλλάξουν λωρίδα και να μπουν στη δική σου, απλώς στρίβουν το τιμόνι και σφηνώνονται μπροστά σου. Αν διαννοηθείς να μην τους αφήσεις σε πετάνε έξω από τη λωρίδα σου!!!! ΉΜΑΡΤΟΝ

καλά λές vamos. Ράνια είσαι ρατσίστρια. Τί σου φταίνε οι φτωχοί ιδιοκτήτες τζίπ? :-))))) BTW όταν οδηγάς ένα τζίπ και τα βλέπεις όλα από ψήλα έχεις ένα αίσθημα υπεροχής... Λογικό μου φαίνεται αυτό που περιγράφει η Ράνια. Η πλάκα είναι, όταν οδηγήσεις καπάκι από τζίπ, χαμηλό αυτοκίνητο. Μια φορά νομίζοντας ότι είμαι με το Terios, πάω να καβαλήσω ένα πεζοδρόμιο και το αποτέλεσμα ήταν τραγικό :-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου τη δινουν τα αναπαντητα sms :( !!

Τοσο φτυσιμο πια emcry ?

Και μένα! Αλλά περισσότερο η απάντηση αυτού που δεν απάντησε.... "δε βρήκα χρόνο..."

Όλοι είναι τόσο πολυάσχολοι που δεν αδειάζουν ούτε ένα λεπτό μέσα σε ένα 24ωρο (και πλέον πολλές φορές) να απαντήσουν σε ένα sms.. :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλα μου τη δίνουν...

Και μέσα σε αυτά η βιβλιοθήκη που σήμερα έκανε στάση εργασίας 1100-1500 και η πανεπιστημιακή λέσχη που έχει μόνο δύο αναγνωστήρια και στις εξεταστικές δεν βρίσκεις ποτέ θέση. Πάντα φτάνεις αργά. Μα τι ώρα ξυπνάνε οι υπόλοιποι??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου τη δινει που μεγαλο ποσοστο συναδελφων ειναι ακρως βαρεμενοι.....

Και που δυστυχως τους τρωμε στη μαπα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλά λές vamos. Ράνια είσαι ρατσίστρια. Τί σου φταίνε οι φτωχοί ιδιοκτήτες τζίπ? :-))))) BTW όταν οδηγάς ένα τζίπ και τα βλέπεις όλα από ψήλα έχεις ένα αίσθημα υπεροχής... Λογικό μου φαίνεται αυτό που περιγράφει η Ράνια. Η πλάκα είναι, όταν οδηγήσεις καπάκι από τζίπ, χαμηλό αυτοκίνητο. Μια φορά νομίζοντας ότι είμαι με το Terios, πάω να καβαλήσω ένα πεζοδρόμιο και το αποτέλεσμα ήταν τραγικό :-)

Εντάξει; δεν είναι όλοι οι οδηγοί τζιπ ίδιοι. Άγγελε ελπίζω να μην ανήκεις στην κατηγορία που περιέγραψα! :anavwfwties:

Μου τη δίνει που ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ στην έρμη μου ζωή δεν μπορώ να εφαρμόσω ένα ρημαδοπρόγραμμα. Λες και όλο το σύμπαν συνομωτεί για να το παραβιάσω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου τη δίνουν οι γονείς μου, που όταν παίρνω το καινούριο μας τζίπ αρχίζουν "πρόσεξε μη το ξύσεις, να το βάλεις σε πάρκινγκ, μη το τρέχεις...".

Alban πρέπει να ανοίξουμε ένα νέο θρέντ για να προχωρήσουμε στην ίδρυση του συλλόγου. Το όραμα μας είναι πλέον γεγονός :D

Mου τη δίνει που ενώ εγώ πέταξα την ατάκα περί ίδρυσης σωματείου κλπ, μοιράσατε μια χαρά τις καλές θεσούλες μεταξύ σας! Χαραμοφάηδες!!!!!! :splaaaats:emconfused:splats:embondemcrybabyeminloveemiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου τη δίνει που δε μπορώ να παίζω μπάλα κάθε μέρα!

Με τρεις φορές την εβδομάδα, ποιος χορταίνει;

Πάλι θα πέσουμε στο Pro...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου την δίνει που στο αναγνωστήριο της ιατρικής, μερικοί ξεχνούν ότι είναι αναγνωστήριο και ωρύονται, καθώς απαντούν στο κινητό τους, ξεκαρδίζονται στα γέλια λες και ακούν ανέκδοτα και γενικά θορυβούν σε ανεπίτρεπτο βαθμό βγαίνοντας έξω!

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, μπροστά στην κλειστή πόρτα του αναγνωστηρίου δεν επιτρέπεται φασαρία! ! ! Από την άλλη μεριά κάποιοι προσπαθούν να συγκεντρωθούν και να μελετήσουν. Μια απλή ξύλινη πόρτα είναι, που δεν εφαρμόζει κιόλας καλά! Δεν είναι η τρύπα του χωροχρόνου, που σας διακτινίζει σε κανα μπαρ! ! ! ΕΛΕΟΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...που ολα οσα μ αρεσουν παχαινουν πολυ πολυ!! δηλαδη γιατι να μην παχαινουν τα παλιομπροκολα , που μυριζουν και απαισια , τα φασολακια που ειναι σαν βρασμενα μαλλια και τα νεροκολοκυθα -αυτα ειδικα τα μισω :angry: !!μαζι με τα παλιοαγγουρακια-μπλιαχ μπλιαχ!!μου τη δινουν ολα τα υγιεινα φαγητα! emicecream

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.