Jump to content

ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ


Recommended Posts

Ερώτηση τα μαθηματα δίνονται;

Την τρίτη το απόγευμα υπάρχει περίπτωση να δοθεί μάθημα; (στις 13 του μηνός μετά την συνέλευση σε περίπτωση που ψηφιστεί μη κατάληψη)Δίνεται μάθημα στις 5 το απόγευμα emconfused

Ευχαριστώ.

Τροποποιήθηκε από nockos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση, τα μαθήματα δίνονται;

Την τρίτη το απόγευμα υπάρχει περίπτωση να δοθεί μάθημα; (δηλ. στις 13 του μηνός μετά την συνέλευση σε περίπτωση που ψηφιστεί μη κατάληψη)

Δίνεται μάθημα στις 5 το απόγευμα ,i am confused.

Ευχαριστώ.

Νομίζω ότι η κατάληψη είναι ως και της 13. Άρα κάθε μάθημα ως τότε ακυρώνεται. Ούτος η άλλος η συνέλευση να έχει τελειώσει ως της 5 αποκλείεται, οπότε όπως καταλαβαίνεις ξεκίνα διάβασμα για άλλο μάθημα.

Ας με διαψεύσει κάποιος άλλος αν κάνω λάθος

Τροποποιήθηκε από Disappointed
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρεμπιπτόντως, τι Δευτέρα οι κύριοι της βιολογίας κατέβηκαν να δώσουν θέματα για το μάθημα "βιολογία 2" σε λίγους παρευρισκόμενους φοιτητές, αλλά για καλή ή κακή τους τύχη δεν βρήκαν αίθουσα και τελικός δεν έγραψε κανείς.

Δεν άκουσα να αναφέρεται στη συνέλευση και απορώ. Τι είδους κατάληψη είναι αυτή....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρεμπιπτόντως, τι Δευτέρα οι κύριοι της βιολογίας κατέβηκαν να δώσουν θέματα για το μάθημα "βιολογία 2" σε λίγους παρευρισκόμενους φοιτητές, αλλά για καλή ή κακή τους τύχη δεν βρήκαν αίθουσα και τελικός δεν έγραψε κανείς.

Δεν άκουσα να αναφέρεται στη συνέλευση και απορώ. Τι είδους κατάληψη είναι αυτή....

χαχαχα! Σοβαρά μιλάς; Δεν το ήξερα αυτό... :lol:

Εμ, αυτά γίνονται όταν απαξιώνονται οι καταλήψεις ως μέσον πάλης.. Κάναμε καταλήψεις ακόμη και για ψύλλου πήδημα και τώρα που η κατάσταση είναι όντως τραγική, δε μας παίρνουν στα σοβαρά...

Ναι, η κατάληψη είναι μέχρι και 13/9, επομένως τα μαθήματα που στο πρόγραμμα είναι ορισμένα για τότε δε θα δοθούν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω μια απορία,αν ξέρει κάποιος σίγουρα τι ισχύει ας μας πει.Σε περίπτωση νέας κατάληψης ως τις 20.9 τι προβλέπει ο νόμος και τι το καταστατικό της σχολής όσον αφορά τις εξετάσεις; Μπορεί να γίνουν κανονικά μέσα στον Οκτώβρη η' πάει σίγουρα διπλή εξεταστική τον Φλεβάρη όπως έγινε και παλιότερα;

Με τα πτυχιακά ξέρουμε τι θα γίνει αν θα πάνε δηλαδή πιο πίσω; Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη γιατί είμαι στρατό δεν έχω άλλη ενημέρωση και έχω πελαγώσει....δεν ξέρω πότε να ζητήσω άδεια και τι να κάνω με το διάβασμα μου,να αρχίσω το τελευταίο μου πτυχιακό η' να συνεχίσω επαναλήψεις το τελευταίο μου μάθημα(φάρμακα);

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά όχι, ραδιο αρβύλα ειναι αυτα... Στη συνελευση κοντεψε να ανοιξει η σχολη!!!!!!!! Για 17 ψηφους εκλεισε(144-127). Κατεβασαν καποιες κοπελες απο το 6ο ετος ανεξαρτητο ψηφισμα για να ανοιξει η σχολη, και σχεδον περασε! Προσπαθησαν οι παραταξεις να το γιουχαρουν αλλα η σιωπηρη πλειοψηφία μίλησε. Το ΜΑΣ μαλιστα ειχε το θρασος να προτεινει ψηφισμα να μην έχουν δικαιωμα να κατεβαίνουν ανεξάρτητα πλαισια(και καλα οτι δεν ήταν πολιτικοποιημένα και μλκιες). Εννοείται δεν περασε τετοια χουντικη αποψη! Αλλα αυτο δείχνει οτι μας φοβουνται πολυ. :anavwfwties:

Αν κατεβαιναν λιγοι ακομη(που ηξερα πολλους που απλως θεωρουσαν δεδομενο οτι θα εκλεινε η σχολη και γι'αυτο δεν κατεβηκαν) θα ειχαμε νικησει. Ολοι εκει την επομενη εβδομαδα.(τριτη 20/09)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτο ειναι ευχαριστο αλλα πρακτικα τι σημαινει?Δεν χαθηκε σημερα η υπολοιπη εξεταστικη?Ρωταω γιατι ενα παλικαρι πιο πανω αναφερει οτι ο Γωγος απειλησε με μη αναπληρωση-παραταση της εξεταστικης αν μπαιναμε σε 3η βδομαδα καταληψεων....?Τι ισχυει τελικα,δε παμε για Φλεβαρη αν ανοιξουμε Τριτη 20.9?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω το είπα, γιατί όντως ειπώθηκε. Αλλα για τους επι πτυχιο και για τις πτυχιακες βγηκε απόφαση να δωθουν οταν τελειώσουν οι καταλήψεις. Aλλα αν κρατήσουν κανα 2 μήνες καταλαβαίνουμε ολοι οτι ειναι σαν να χάθηκαν...Αρα και οι μικροι κερδιζουν για να κανουν τα μαθήματά τους και τις κλινικές τους, και οι μεγαλυτεροι θα δωσουν τις εξετάσεις τους! Δεν είναι μόνο η εξεταστική που είναι στον αέρα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όταν λες για τους επι πτυχίω εννοείς σε όλα τα μαθήματα ή μονο σε εξετάσεις πτυχιακών?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όταν λες για τους επι πτυχίω εννοείς σε όλα τα μαθήματα ή μονο σε εξετάσεις πτυχιακών?

Προφανώς τα πτυχιακά μόνο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλλα για τους επι πτυχιο και για τις πτυχιακες βγηκε απόφαση να δωθουν οταν τελειώσουν οι καταλήψεις.

Πότε και από ποιον ειπώθηκε κάτι τέτοιο ????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά όχι, ραδιο αρβύλα ειναι αυτα... Στη συνελευση κοντεψε να ανοιξει η σχολη!!!!!!!! Για 17 ψηφους εκλεισε(144-127). Κατεβασαν καποιες κοπελες απο το 6ο ετος ανεξαρτητο ψηφισμα για να ανοιξει η σχολη, και σχεδον περασε! Προσπαθησαν οι παραταξεις να το γιουχαρουν αλλα η σιωπηρη πλειοψηφία μίλησε. Το ΜΑΣ μαλιστα ειχε το θρασος να προτεινει ψηφισμα να μην έχουν δικαιωμα να κατεβαίνουν ανεξάρτητα πλαισια(και καλα οτι δεν ήταν πολιτικοποιημένα και μλκιες). Εννοείται δεν περασε τετοια χουντικη αποψη! Αλλα αυτο δείχνει οτι μας φοβουνται πολυ. :anavwfwties:

Αν κατεβαιναν λιγοι ακομη(που ηξερα πολλους που απλως θεωρουσαν δεδομενο οτι θα εκλεινε η σχολη και γι'αυτο δεν κατεβηκαν) θα ειχαμε νικησει. Ολοι εκει την επομενη εβδομαδα.(τριτη 20/09)

Ωραία και πες ότι ανοίγει. Τι περιμένεις να γίνει στις 20/9 ???

Να βάλουν την εξεταστική όπως ήταν στο πρόγραμμα απλά έναν μηνα πιο μετά? Προφανώς κάτι τέτοιο δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει.

Τα πτυχιακά έχουν μια ελπίδα, τα υπόλοιπα μαθήματα όμως?

Εγώ είμαι από την πρώτη στιγμή κατά των καταλήψεων. Να πούμε όμως μια πικρή αλήθεια. Αφού δεν άνοιξε η σχολή σήμερα, καλύτερα να μην ανοίξει καθόλου. Το να στοιβαχτούν όλα τα μαθήματα μέσα σε μια βδομάδα δεν εξυπηρετεί κανέναν. Τι να πρωτοδόσεις ? Άσε που χάνεις και το νόημα των καταλήψεων έτσι. Αν την ανοίξεις αύριο είναι σαν να μου λες εγώ έκανα κατάληψη απλά για να χάσω την εξεταστική. Μην το πάρεις προσωπικά, γενικά μιλάω. 'H την κλείνεις για 2 μήνες ή δεν την κλείνεις καθόλου. Οπότε στο σημείο που φτάσαμε...

Τροποποιήθηκε από Disappointed
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το να γίνει όντως η εξεταστική σε μία βδομάδα είναι όντως κάτι που προφανώς δεν είναι και τόσο καλό.

Τα υπόλοιπα μαθήματα υπάρχει περίπτωση να δωθούν από τους επί πτυχίω,αν γίνει συνεννόησΗ με τους καθηγητές κάθε μαθήματος.

Πχ μου έχουν μεταφέρει ότι ο Φλωρδέλης όταν ρωτήθηκε σχετικά είπε πως θα μπορούσε μετά από συννενόηση να κανονιστεί μια ατυπη εξέταση για τους επί πτυχίω[πχ σε κάποιο Σ/Κ, για να μην υπάρχει και θέμα με το ΠΟΥ].

Πάντως φαντάζομαι ότι για τα μικρότερα έτη το ιδανικό πλέον θα ήταν διπλή.Αλλά who knows...

embluesbrother

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά γιατί είστε κολλημένοι ολοι με την εξεταστικη? Υπαρχουν 6 ετη που χανουν και θα χασουν μαθηματα(οι κλινικες ηδη απο τωρα). Ας γινει διπλη εξεταστικη τον Φεβρουαριο! Οι επι πτυχιο καλυμμένοι θα ειναι με καμια ατυπη. Το εξαμηνο μην χαθει...

Τροποποιήθηκε από samurai_pizza_dora
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά γιατί είστε κολλημένοι ολοι με την εξεταστικη? Υπαρχουν 6 ετη που χανουν και θα χασουν μαθηματα(οι κλινικες ηδη απο τωρα). Ας γινει διπλη εξεταστικη τον Φεβρουαριο! Οι επι πτυχιο καλυμμένοι θα ειναι με καμια ατυπη. Το εξαμηνο μην χαθει...

Ακριβώς έτσι. Να μην χαθεί το εξάμηνο. Το παρελθόν μας δίδαξε ότι η επομενη εξεταστική θα γίνει διπλή. Τώρα το εάν επιτραπεί στους επί πτυχίο να δώσουν καμια άτυπη δεν το ξέρω. Με τις κλινικές αλήθεια τι γίνετε? Τις ξεκίνησαν τα παιδιά??

Όποιος μάθει πάντως κάτι για καμια άτυπη ή για κάποιο μάθημα το οποιο συζητιέται να δοθεί εντός της κατάληψης (όπως έγινε με την βιολογία 2!!!) να μας το πει.

Και γενικά ότι εξελίξεις έχουμε από το μέτωπο ας τις αναφέρει. Υπάρχουν άτομα όπως εγώ που λόγο απόστασης και δουλειάς απέχουμε από κάποια πράγματα.

Θερμή παράκληση. Μην το κρατάτε για την πάρτι σας. Τι κακό είναι αυτό πάλι εδώ στην Πάτρα? Ο ένας πάει να φάει τον άλλον λες και μας χωρίζει κάτι στην παρούσα φάση. Για παράδειγμα με την βιολογία 2... Μαζεύτηκαν 10 καλόπαιδα να δώσουν και μετά εκ τον υστέρων θυμήθηκαν να το πουν. Λες και εμείς δεν θα το μαθαίναμε. Τι να το κάνω όμως τότε? Πάρε με ρε παιδί ένα βράδυ νωρίτερα να μου το πεις να κανονιστώ ή βγάλε μια ανακοίνωση εδώ στο forum...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα και παλι σε ολους,επικοινωνησα με Φαρμακολογια για το θεμα της ατυπης και ηταν απολυτοι στο οτι ο κ.Φλωρδέλης ειναι αντιθετος σε καθε μορφη ατυπης ,γι αυτο και δεν εχει βαλει στο παρελθον,εκτος αν του ζητηθει απο την σχολη να το κανει,οχι απο τους φοιτητες....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[quote name='samurai_pizza_dora' date='13 September 2011 - 07:31 PM' timestamp='1315934977' post='411 Για 17 ψηφους εκλεισε(144-127). Κατεβασαν καποιες κοπελες απο το 6ο ετος ανεξαρτητο ψηφισμα για να ανοιξει η σχολη, και σχεδον περασε! Προσπαθησαν οι παραταξεις να το γιουχαρουν αλλα η σιωπηρη πλειοψηφία μίλησε. Το ΜΑΣ μαλιστα ειχε το θρασος να προτεινει ψηφισμα να μην έχουν δικαιωμα να κατεβαίνουν ανεξάρτητα πλαισια(και καλα οτι δεν ήταν πολιτικοποιημένα και μλκιες). Εννοείται δεν περασε τετοια χουντικη αποψη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τραμπουκισμος και σημερα στις κλινικές... Πολλοί δεν ασχοληθήκαμε ιδιαίτερα, φωναξαμε και τσακωθηκαμε στους διαδρομους για κανα 10λεπτο, αλλα μετα σηκωθηκαμε και φυγαμε. Μια φιλη μου που εμεινε να το "συζητησει" ήταν ετοιμη να βαλει τα κλαμματα απο τα νευρα της στο τελος...

Γενικά δεν αξιζει η συζητηση σε αυτες τις περιπτωσεις...Το ξερουν και τα ιδια τα παιδια απο τις παραταξεις οτι αυτο που κανουν ειναι παρανομο, γι'αυτο και δεν πανε να παραπονεθουν σε κανεναν καθηγητη. Προσπαθουν απλως να εκφοβησουν τους φοιτητες που είτε δεν ξέρουν τι ακριβώς ισχύει, είτε σπανε τα νευρα τους τοσο πολύ που σηκωνονται και φευγουν(σπανε και οι ομαδες μεταξυ τους ετσι).

Ειναι δικαιωμα του καθε φοιτητη να παρακολουθησει τις κλινικες του γιατι

1)Η ολη καταληψη ειναι παρανομη πραξη

2)Το νοσοκομειο δεν ειναι μεσα στο ασυλο, αρα ο εισαγγελεας θεωρητικά ερχεται χωρίς πολλά πολλά(μην φτασουμε ομως σε τετοιο τραγικο σημειο!! ετσι κι'αλλιως δεν υπαρχει περιπτωση να φτασουν τοσο μακρυα τα πραγματα! θα στενοχωρηθουμε ολοι χωρίς λόγο)

3)Οι αναπληρωσεις μπορουν να γινουν οποιαδηποτε στιγμη κανονισουν οι φοιτητες που έχασαν μαθηματα με τον καθηγητή τους, αρα δεν στερουμε κανενός το δικαιωμα στη μαθηση

Αυτα πρέπει να τα ξερουν τα παιδιά που φοβουνται ή καθονται και "συζητουν" και παρακαλουν τις παραταξεις να τους αφησουν να μπουν μέσα στο κτιριο του νοσοκομείου... Εχουν ΚΑΘΕ δικαιωμα να κανουν ο,τι θέλουν!

Τροποποιήθηκε από samurai_pizza_dora
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρεζίλι

ΡΕΖΙΛΙ να σκεφτόμαστε μόνο το πώς θα κάνουμε το εξάμηνό μας

Είμαστε σε σχολές ΥΓΕΙΑΣ και την ώρα που ΔΙΑΛΥΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ κάθε ΙΧΝΟΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ, κοιτάμε αλλού, λες και από άλλον πλανήτη...

ΞΕΦΤΙΛΑ ΚΑΙ ΡΕΖΙΛΙΚΙ

Δε λέω να κάνετε καταλήψεις, κάντε ΚΑΤΙ πάντως

ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΑΙΜΟΛΗΨΙΑ ΡΕ!

Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΣΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ, ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΠΡΑΞΗ? ΣΕ ΔΙΑΛΥΜΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΜΕΝΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ? ΠΟΥ?

Τροποποιήθηκε από user111
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρεζίλι

ΡΕΖΙΛΙ να σκεφτόμαστε μόνο το πώς θα κάνουμε το εξάμηνό μας

Είμαστε σε σχολές ΥΓΕΙΑΣ και την ώρα που ΔΙΑΛΥΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ κάθε ΙΧΝΟΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ, κοιτάμε αλλού, λες και από άλλον πλανήτη...

ΞΕΦΤΙΛΑ ΚΑΙ ΡΕΖΙΛΙΚΙ

Δε λέω να κάνετε καταλήψεις, κάντε ΚΑΤΙ πάντως

ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΑΙΜΟΛΗΨΙΑ ΡΕ!

Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΣΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ, ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΠΡΑΞΗ? ΣΕ ΔΙΑΛΥΜΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΜΕΝΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ? ΠΟΥ?

Πες τα, ντε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.