Jump to content

μήπως πρέπει να πέσει κανένα ban ?


cosmonaut

μήπως πρέπει να πέσει κανένα ban?  

61 members have voted

  1. 1. μήπως πρέπει να πέσει κανένα ban?

    • ναι,πολύ προσεκτικά με διατήρηση της πολυφωνίας
      44
    • όχι ρε,γουστάρω καφρίλα
      17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 91
  • Created
  • Last Reply

Εγώ ψήφισα κατά του ban.

Δεν γνωρίζω τους δημιουργούς του σαιτ και συνεπώς δεν μπορώ να ξέρω ποιος ακριβώς είναι ο σκοπός τους. Αν όμως θέλουν να έχουν ένα ανοιχτό βήμα έκφρασης για τους νέους γιατρούς, τότε το ξεκατίνιασμα που πέφτει εδώ καλώς υπάρχει. Όπως είχε πει κάποτε ο Σημίτης: «Αυτή είναι η Ελλάδα!». Αντίστοιχα, «αυτοί είναι οι νέοι γιατροί!».Το ότι πέφτουν οι βρισιές που πέφτουν είναι θετικό:δείχνει ότι το σαιτ εκπληρώνει τον σκοπό του: είναι βήμα έκφρασης των νέων γιατρών.

Από την άλλη, νομίζω ότι στο σαιτ υπάρχουν σοβαρές και αξιόλογες φωνές (διότι δεν είναι βέβαια όλοι οι νέοι γιατροί ζουλού).Διαβάζοντας κανείς ένα τόπικ,βλέπει ότι στα 10 ας πούμε ποστς τα 8 είναι παπαριές και τα 2 αξιόλογα (τυχαία αναλογία).Το λάθος που κάνουν οι υπέρμαχοι του ban κατά την γνώμη μου είναι ότι θεωρούν και τα 10 ποστς εξίσου σημαντικά. Δεν είναι έτσι όμως.Τα συγκροτημένα και σοβαρά ποστς (κατά την γνώμη μου υπάρχουν αρκετά) προβληματίζουν τον αναγνώστη, του δίνουν πληροφορίες, του εξηγούν κάποια οπτική που ίσως δεν είχε σκεφτεί – τα ξεκατινοποστς ξεχνιούνται αμέσως μετά την ανάγνωση.Ενώ δηλαδή τα χαμηλού επιπέδου ποστς είναι συντριπτικά περισσότερα,τα σοβαρά είναι αυτά που ακούγονται πιο πολύ και που τελικά επηρεάζουν την κουβέντα.Αλλά δεν είναι δυνατόν βέβαια κάτω από ένα αξιόλογο ποστ να μπουν άλλοι 10 και να γράφουν «ναι έτσι είναι», «μπράβο μεγάλε», «καλά τα λες», «άλλαξα γνώμη αφού διάβασα το ποστ σου», «συμφωνώ.Τελεία.» κτλ.Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι περνάνε στο ντούκου ή ότι οι παπαριές κυριαρχούν. Οι τακτικοί αναγνώστες εξάλλου ξέρουν περίπου τι να περιμένουν από κάθε μέλος και δίνουν την ανάλογη βαρύτητα.

(άσε δηλαδή που οι περισσότεροι γουστάρουμε και τα χαζοποστ,έτσι για χαβαλέ.Αλλιώς πώς εξηγείται ότι κανείς δεν κάνει ignore;)

Τέλος,να αναφερθώ σε δυο μύθους:

Α) «Αν γίνει ban,θα ανέβει η ποιότητα του σαιτ».

Λάθος.Η ποιότητα ανεβαίνει όταν συμμετέχουν σοβαρά και αξιόλογα μέλη.Η απάντηση εδώ είναι ότι «όταν βλέπουν αυτά τα καραγκιοζιλίκια,δεν συμμετέχουν».Κατά την γνώμη μου αυτό δεν ισχύει.Όποιος έχει κάτι σοβαρό να πει, μπορεί άνετα να το κάνει.Το «φοβάται μην τον βρίσουν» δεν ισχύει.Αν προσέξετε,οι βρίζοντες βρίζονται μεταξύ τους συνήθως και τα πιο αξιόλογα ποστς τα προσπερνάνε ή άντε να πετάξουν καμμία μαλακία με την οποία δεν θα ασχοληθεί κανείς. Αλλά και να τον βρίσουν (που δεν νομίζω δηλαδή),τι έγινε; Σιγά την ζημία. Θα πάρει 2-3 σοβαρές απαντήσεις με τις οποίες θα ασχοληθεί (και από τις οποίες κάτι θα κερδίσει),και καμμία 10ρια βρισίες με τις οποίες δεν θα ασχοληθεί.

Β) «Το ban είναι λογοκρισία»

Παρά του ότι ψήφισα κατά του ban,δεν θεωρώ ότι αποτελεί λογοκρισία.Κυριολεκτικά βέβαια είναι,αλλά η λέξη έχει μια ευρύτερη,αρνητική χροιά.

Συνήθως λογοκρίσια γίνεται ή εξαιτίας δόλου ή ιδεολογικής αγκύλωσης.Πχ η χούντα λογοκρίνει επειδή θέλει να παραμείνει στην εξουσία (δόλος). Ο βάρβαρος Εβερτ κατεβάζει τον πίνακα από την outlook διότι είναι ένας κολλημένος (σκετά κολλημένος,διότι ιδεολόγος δεν είναι).

Οι μοντς που κάνουν ban δεν νομίζω να εμπίπτουν σε αυτές τις κατηγορίες.Η ενέργεια αυτή,όπως είπα,δεν θα βοηθήσει σε τίποτα,αλλά δεν είναι λογοκρισία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Medicus.... PLEAAAAAAAAASE, just be the bigger man and drop it. The emarup man is an efing psychopath. He doesn't need your words, he needs haloperidol.

Μια μικρούλα επισήμανση. Κάντε ένα κλικ εδώ:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=11212&hl=

Για να μην κουράζεστε με το κλικ:

"...Σπουδάζω σε (αναγνωρισμένο) πανεπιστήμιο Ιατρικής του εξωτερικού, αλλά ενδέχεται, για οικογενειακούς λόγους, να πρέπει να επιστρέψω στην Αθήνα. Γνωρίζω πως μετεγγραφές δεν γίνονται πλέον, οπότε αν τελικά πρέπει να γυρίσω, σκοπεύω να δώσω κατατακτήριες ή και Πανελλήνιες.

Το ερώτημά μου είναι το εξής:

Εφόσον πετύχω στις εξετάσεις και γραφτώ, τελικά, στην Ιατρική Αθηνών, υπάρχει η δυνατότητα αναγνώρισης κάποιων μαθημάτων/διδακτικών μονάδων, ή πρέπει να κάνω όλα τα μαθήματα από την αρχή;..."

1. Κοπελίτσα μου, γιατί ντρέπεσαι να πεις ότι είσαι δικατσού;

2. Για ποιο πανεπιστήμιο μιλάμε είπαμε;

3. Εχμ.... μα γιατί ενδιαφέρεσαι να έρθεις στα "παντελώς άχρηστα κατά Medicus" ελληνικά πανεπιστήμια;;

Ρε μυστήρια πράγματα....

:huh:

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ medicus/prof.wizard

Το συνεχίζω γιατί σε εκνευρίζει... emkiss

Την Ιταλία την έβαλες μόνος σου second-tier χώρα, όταν κάπου στο φόρουμ μας έλεγες πως θέλεις να συνεχίσεις ειδικότητα σε κάποιο κέντρο της Σουηδίας, της Βρετανίας ή της Γερμανίας. (link) :splats:

Στο κάτω-κάτω της γραφής αν θέλεις να πιστεύεις πως η Ιταλία αποτελεί την Μέκκα της σύγχρονης Ιατρικής επιστήμης είναι δικαίωμα σου. :rolleyes:

Οι Ιταλοί που ήρθαν να ειδικευτούν στο κέντρο που δουλεύω όμως δεν το πιστεύουν... :P

@ dinaras

Τα τελευταία σου post ειλικρινά με απογοητεύσανε. :(

Αυτό ακριβώς το επίπεδο κουβέντας είναι που μας κουράζει όλους... :rolleyes:

emboredemboredembored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ dinaras

Τα τελευταία σου post ειλικρινά με απογοητεύσανε. :(

Αυτό ακριβώς το επίπεδο κουβέντας είναι που μας κουράζει όλους... :rolleyes:

emboredemboredembored

Αγαπητέ usmeds, κι εγώ έχω κουραστεί αλλά θέλω να ελπίζω ότι ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ κάποια πράγματα, και είμαι σίγουρος ότι τα αντιλαμβάνεσαι.

Πραγματικά βλέπεις μπροστά στα μάτια σου τι γράφεται! Λέει η κοπέλα για παράδειγμα: "είμαι απόφοιτος αναγνωρισμένου πανεπιστημίου του εξωτερικου... μπλα μπλα" σε άλλo νήμα, και λέει ότι ΘΕΛΕΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ που δεν πάνε ούτε καν οι αριστούχοι των Πανελληνίων (που πάνε σε άλλες ιατρικές σχολές π.χ. Ιωάννινα, Ηράκλειο, Λάρισα κλπ. λόγω "χειρότερου" βαθμού). Και δεν φτάνει αυτό (να είναι σε πανεπιστήμιο εξωτερικού και να απαιτεί μεταγραφή στην καλύτερη σχολή της Ελλάδας) αλλά, κάνει μάλιστα και μια παρέμβαση 2 γραμμών λέγοντας ότι χρειάζομαι αλοπεριδόλη και άλλα τέτοια!

Δεν μπορώ το θράσος, ή για να είμαι ακριβής τη ΘΡΑΣΥΔΕΙΛΙΑ.

ΠΕΣ πού σπουδάζεις; Γιατί να το κρύβεις; ΠΕΣ πώς τα πήγες στις Πανελλήνιες; Γιατί να το κρύβεις; Κάνε μια ουσιαστική παρέμβαση που θα συμβάλλει στη συζήτση αντί να προσβάλλεις (αλοπεριδόλη).

Αυτό εννοώ και τίποτα παραπάνω και ΛΥΠΑΜΑΙ 10 ΦΟΡΕΣ ΕΓΩ ΕΑΝ ΚΟΥΡΑΖΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ. Πλεόν όμως δεν υπάρχει περίπτωση να "περνούνε έτσι απαρατήρητες" αντίστοιχες συμπεριφορές και πρακτικές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ medicus/prof.wizard

Το συνεχίζω γιατί σε εκνευρίζει... emkiss

Πίστεψέ με. Περισσότερο μ'εκνευρίζει που το παίζεις ευγενικός και φιλικός και από πίσω σχολιάζεις με κουτοπόνηρο τρόπο λες και μιλάς στον dinara. :splats:

Την Ιταλία την έβαλες μόνος σου second-tier χώρα, όταν κάπου στο φόρουμ μας έλεγες πως θέλεις να συνεχίσεις ειδικότητα σε κάποιο κέντρο της Σουηδίας, της Βρετανίας ή της Γερμανίας.

Οι λόγοι που θ'αφήσω εγώ την Ιταλία (κατά 90%, δεν είναι ακόμα σίγουρο) δεν έχουν να κάνουν με το επίπεδο, έχουν να κάνουν με το μισθολογικό και το ότι δεν ανοίγει θέση στην ειδικότητα που μ'ενδιαφέρει στον τόπο που μ'ενδιαφέρει.

Να διαβάζεις καλύτερα. Αυτό δεν έχει καμία σχέση με second tier... :)

Αν μπορούσε κάποιος να μου εγγυηθεί θέση Ν/Χ στη Ρώμη ή στο Μιλάνο πιστεύεις ότι θα έφευγα; Για να πάω πού; Στο Kentucky ή στο Kansas που είσαι συ; LOL...

Στο κάτω-κάτω της γραφής αν θέλεις να πιστεύεις πως η Ιταλία αποτελεί την Μέκκα της σύγχρονης Ιατρικής επιστήμης είναι δικαίωμα σου. :rolleyes:

Κανείς δεν είπε ότι είναι η Μέκκα. Αλλά σίγουρα δεν είναι και η... Αθήνα. :splats:

Οι Ιταλοί που ήρθαν να ειδικευτούν στο κέντρο που δουλεύω όμως δεν το πιστεύουν... :P

Και οι Έλληνες τα ίδια λένε. Και όποιος βγαίνει έξω τα ίδια λέει. Όταν αλλάζεις ένα μέρος φτύνεις εκεί που κάποτε έτρωγες. Είσαι κλασική περίπτωση αυτής της πρακτικής... <_<

Τα τελευταία σου post ειλικρινά με απογοητεύσανε. :(

Αυτό ακριβώς το επίπεδο κουβέντας είναι που μας κουράζει όλους... :rolleyes:

Αν κουράστηκες ΜΟΛΙΣ τώρα θαυμάζω τ'αποθέματα ενέργειάς σου... <_<

ΘΕΛΕΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ που δεν πάνε ούτε καν οι αριστούχοι των Πανελληνίων (που πάνε σε άλλες ιατρικές σχολές π.χ. Ιωάννινα, Ηράκλειο, Λάρισα κλπ. λόγω "χειρότερου" βαθμού). Και δεν φτάνει αυτό (να είναι σε πανεπιστήμιο εξωτερικού και να απαιτεί μεταγραφή στην καλύτερη σχολή της Ελλάδας) αλλά, κάνει μάλιστα και μια παρέμβαση 2 γραμμών λέγοντας ότι χρειάζομαι αλοπεριδόλη και άλλα τέτοια!

Πανύβλακα δεν είναι ότι στο ΕΚΠΑ είναι καλύτερη η σχολή και τη ζητάν όλοι. Είναι ότι η πρωτεύουσα έχει μεγαλύτερη ζήτηση γιατί έχει λίγες θέσεις σε σχέση με τον πληθυσμό της. Οι ίδιοι αριστούχοι παν παντού.

ΠΕΣ πού σπουδάζεις; Γιατί να το κρύβεις; ΠΕΣ πώς τα πήγες στις Πανελλήνιες;

AAAAAAAAAAAAAAAA!!! :P

Είναι ηλίθιος... είναι ηλίθιος... είναι ηλίθιος!!! :splats::splats::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πίστεψέ με. Περισσότερο μ'εκνευρίζει που το παίζεις ευγενικός και φιλικός και από πίσω σχολιάζεις με κουτοπόνηρο τρόπο λες και μιλάς στον dinara. :splats:

Υπάρχει άλλος άνθρωπος στον πλανήτη που να μπορεί να σε συναγωνιστεί σε πονηριά;

Οι λόγοι που θ'αφήσω εγώ την Ιταλία (κατά 90%, δεν είναι ακόμα σίγουρο) δεν έχουν να κάνουν με το επίπεδο, έχουν να κάνουν με το μισθολογικό και το ότι δεν ανοίγει θέση στην ειδικότητα που μ'ενδιαφέρει στον τόπο που μ'ενδιαφέρει.

Και φυσικά δεν πιστεύω να σκέφτεσαι την "άχρηστη" Ελλάδα για το λαμπρόν σου ( :lol: ) μέλλον στις νευροεπιστήμες;;

Αν μπορούσε κάποιος να μου εγγυηθεί θέση Ν/Χ στη Ρώμη ή στο Μιλάνο πιστεύεις ότι θα έφευγα;

Ε, όπως έφυγες από την Ελλάδα λόγω αχρηστοσύνης, γιατί να μην φύγεις και από την Ιταλία λόγω ειδικότητας. Είσαι καλός ΣΕ ΑΥΤΑ.

Κανείς δεν είπε ότι είναι η Μέκκα. Αλλά σίγουρα δεν είναι και η... Αθήνα. :splats:

Το Pasienza;

Αν κουράστηκες ΜΟΛΙΣ τώρα θαυμάζω τ'αποθέματα ενέργειάς σου... <_<

Έχεις μειωμένες αντοχές που δεν δικαιολογούνται με τίποτα. Να έλεγα να κουράστηκες για να γίνεις "ιατρός".... Αφού δεν κουράστηκες!

Πανύβλακα δεν είναι ότι στο ΕΚΠΑ είναι καλύτερη η σχολή και τη ζητάν όλοι. Είναι ότι η πρωτεύουσα έχει μεγαλύτερη ζήτηση γιατί έχει λίγες θέσεις σε σχέση με τον πληθυσμό της. Οι ίδιοι αριστούχοι παν παντού.

Ανεξαρτήτως πόλης (Αθήνα, Ιωάννινα, Λάρισα κλπ.) γιατί δεν λες και κάτι για την "ΑΠΟΦΟΙΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟΥ ΞΕΝΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ" που θέλει να έρθει στην ΕΛΛΑΔΑ από το παράθυρο. Νομίζεις ότι θα αποπροσανατολίσεις με το να "εξηγείς" γιατί επιλέγει Αθήνα ενώ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ δεν απαντάς για την πραγματική πηγή του προβλήματος που είναι το ΓΙΑΤΙ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ.

AAAAAAAAAAAAAAAA!!! :P

Είναι ηλίθιος... είναι ηλίθιος... είναι ηλίθιος!!! :splats::splats::splats::splats:

Βλέπω σε βασανίζουν πάρα πολύ οι ακουστικές ψευδαισθήσεις σε σε τρίτο πρόσωπο υποτιμητικού περιεχομένου. Αυτά παθαίνει όποιος δεν λαμβάνει τα νευροληπτικά του με το σωστό τρόπο.

Όσο για το εάν είμαι ηλίθιος, ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ στην "ανικανότητα" της δικατσού να μας πει ΠΟΥ σπουδάζει, ΓΙΑΤΙ πήγε εκεί, ΠΩΣ τα πήγε στις πανελλήνιες, ΓΙΑΤΙ ζητάει να γυρίσει;;; Σε αυτά τα ερωτήματα η δικιά σου απάντηση είναι το "είσαι ηλίθιος". Ελά.... μπορείς να τα καταφέρεις καλύτερα από αυτά. Δεν υπάρχει αμφιβολία για την ηλιθιότητά σου, υπάρχει όμως για τον ΒΑΘΜΟ της.

Και για να μην ξεχνιόμαστε:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=11212&hl=

QUOTE(MudPhud @ Mar 30 2006, 07:22 ) *

"...Σπουδάζω σε (αναγνωρισμένο) πανεπιστήμιο Ιατρικής του εξωτερικού, αλλά ενδέχεται, για οικογενειακούς λόγους, να πρέπει να επιστρέψω στην Αθήνα. Γνωρίζω πως μετεγγραφές δεν γίνονται πλέον, οπότε αν τελικά πρέπει να γυρίσω, σκοπεύω να δώσω κατατακτήριες ή και Πανελλήνιες.

Το ερώτημά μου είναι το εξής:

Εφόσον πετύχω στις εξετάσεις και γραφτώ, τελικά, στην Ιατρική Αθηνών, υπάρχει η δυνατότητα αναγνώρισης κάποιων μαθημάτων/διδακτικών μονάδων, ή πρέπει να κάνω όλα τα μαθήματα από την αρχή;..."

Γιατί ντρέπεσαι βρε κοπέλα μου να μας πεις πού σπουδάζεις; Τι σημαίνει "αναγνωρισμένο πανεπιστήμιο εξωτερικού";;; Μα ντρέπεστε για τις σχολές σας;; Ρε κατάσταση...

emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στ'αρχίδια ρου παπαρολεβιέ που αναφέρεσαι. Το εύκολο είναι να είσαι κρυμμένος πίσω από ένα πληκτρολόγιο και να χρησιμοποιείς κλωνολογαριασμούς (ο 23ος που φτιάχνεις;) για να προκαλείς. :splats:

Πουτανόπαιδο.

αργει ακομα αυτο το ban;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στ'αρχίδια ρου παπαρολεβιέ που αναφέρεσαι. Το εύκολο είναι να είσαι κρυμμένος πίσω από ένα πληκτρολόγιο και να χρησιμοποιείς κλωνολογαριασμούς (ο 23ος που φτιάχνεις;) για να προκαλείς. tomato.gif

Πουτανόπαιδο

αργει ακομα αυτο το ban;

emcensored

REPORT τώρα.

Δεν πάει άλλο.

Κάντε τον ban να τελειώνουμε.

ΑΙΣΧΟΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emcensored

REPORT τώρα.

Δεν πάει άλλο.

ΑΙΣΧΟΣ.

Report Report!! :splats::splats:

Α ρε Franklin έλεος, τι είναι αυτά που γράφεις!! :P

Αστυνομία, συλλάβετέ τον αμέσως. Στα κάτεργα. V for Vendetta ρεεεεε... emnysta

(Μπράβο kormara το διόρθωσες...) ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@dinaras:

Αποφεύγω να ονομάζω το τί κάνω και το πού πάω γιατί, αντίθετα με κάποιους-κάποιους, δε μ' αρέσει η φιγούρα.

Ναι, με έπιασες, δεν έδωσα ποτέ Πανελλήνιες: Είχα την τύχη (και την ευτυχία) να πάρω υποτροφία για Ivy League σχολείο στην Αμερική, οπότε δεν τέθηκε καν ζήτημα Πανελληνίων.

Η ζωή μου είναι στην εδώ και ΠΟΛΛΑ χρόνια στην Αμερική και υπό κανονικές συνθήκες δεν θα είχα καμία ανάγκη την Ελλάδα και το ΕΚΠΑ για να γίνω γιατρός. Όταν τόσοι και τόσοι Έλληνες κοιτάνε να έρθουν εδώ κι εγώ κοιτάω να γυρίσω πίσω, καταλαβαίνεις πως οι λόγοι που ενδέχεται να με φέρουν πίσω στην Αθήνα είναι μάλλον σοβαροί και ελπίζω να μην τους ζήσεις ποτέ ούτε εσύ ούτε κανένας άλλος...

Αν πραγματικά προσβλήθηκες από τα λόγια μου, ζητάω συγγνώμη.

Αλλά να γνωρίζεις πως αυτά που γράφεις και οι προφανώς λανθασμένες εικασίες σου εσένα μόνο εκθέτουν. Σε κάνουν να φαίνεσαι επιεικώς γραφικός και μάλλον στενόμυαλος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@dinaras:

Αποφεύγω να ονομάζω το τί κάνω και το πού πάω γιατί, αντίθετα με κάποιους-κάποιους, δε μ' αρέσει η φιγούρα.

Ναι, με έπιασες, δεν έδωσα ποτέ Πανελλήνιες: Είχα την τύχη (και την ευτυχία) να πάρω υποτροφία για Ivy League σχολείο στην Αμερική, οπότε δεν τέθηκε καν ζήτημα Πανελληνίων.

Η ζωή μου είναι στην εδώ και ΠΟΛΛΑ χρόνια στην Αμερική και υπό κανονικές συνθήκες δεν θα είχα καμία ανάγκη την Ελλάδα και το ΕΚΠΑ για να γίνω γιατρός. Όταν τόσοι και τόσοι Έλληνες κοιτάνε να έρθουν εδώ κι εγώ κοιτάω να γυρίσω πίσω, καταλαβαίνεις πως οι λόγοι που ενδέχεται να με φέρουν πίσω στην Αθήνα είναι μάλλον σοβαροί και ελπίζω να μην τους ζήσεις ποτέ ούτε εσύ ούτε κανένας άλλος...

Αν πραγματικά προσβλήθηκες από τα λόγια μου, ζητάω συγγνώμη.

Αλλά να γνωρίζεις πως αυτά που γράφεις και οι προφανώς λανθασμένες εικασίες σου εσένα μόνο εκθέτουν. Σε κάνουν να φαίνεσαι επιεικώς γραφικός και μάλλον στενόμυαλος.

Δεν θεωρώ ότι είναι προσωπικό δεδομένο το ΠΟΥ σπουδάζει ο καθένας μας και δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλείσαι από την ερώτηση. Εφόσον είναι αλήθεια αυτά που λες, οφείλω να σε ευχαριστήσω για την ολοκληρωμένη απάντηση και να ζητήσω κι εγώ από τη μεριά μου συγγνώμη ΕΑΝ θεώρησες "μη σωστά" αυτά που είπα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εφόσον είναι αλήθεια αυτά που λες, οφείλω να σε ευχαριστήσω για την ολοκληρωμένη απάντηση και να ζητήσω κι εγώ από τη μεριά μου συγγνώμη ΕΑΝ θεώρησες "μη σωστά" αυτά που είπα.

Κάτσε ρε παλιομαλάκα, γιατί δεν του τα έχωσες κι αυτουνού; <_<

Αφού είναι «αποφυγέας επιτυχίας στις πανελλήνιες»...

Γιατί τα δικά του σύκα και τα δικά μας καρύδια; :splats:

Άρχισε πάλι το παραλήρημά σου περί ανωτερότητας των «πανελληνιονικών» και του θεόπνευστου και νομικά κατοχυρωμένου δικαιώματος στην εξάσκηση της ιατρικής ειδικότητας και ιατρικού επαγγέλματος στην ελληνική επικράτεια...

embored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτσε ρε παλιομαλάκα, γιατί δεν του τα έχωσες κι αυτουνού; <_<

Αφού είναι «αποφυγέας επιτυχίας στις πανελλήνιες»...

Βλέπω ζόρι μεγάλο και μακρύ στο δρόμο σου.... :lol:

Βλέπω επίσης να ΜΗΝ σε βλέπω εδώ μέσα σε λίγες μέρες ..... :lol:

Προς το παρόν φάε ένα report και μετά βλέπουμε και για τα υπόλοιπα.

Θα σε κάνω εγώ ΑΝΘΡΩΠΟ ζώο...

Πρόσεξε τι είπε:

"...Η ζωή μου είναι στην εδώ και ΠΟΛΛΑ χρόνια στην Αμερική"...

Εσύ ούτε πήρες υποτροφία (σίγα μην έπαιρνες... αφού είσαι άχρηστος εκ φύσεως για οτιδήποτε)

και φυσικά δεν πήγες Ιταλία παρά μόνο ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ (επειδή είσαι ΑΧΡΗΣΤΟΣ να περάσεις με Πανελλήνιες) και όχι χρόνια νωρίτερα όπως η MudPhud.

coglioni.... emcolgate λοιπόν και ντοματάκι passata :splats:

:anavwfwties: κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα γερομπαμπουίνε....

Άντε γεια!!!!! Θα μου λείψεις όταν φας το ban

emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς το παρόν φάε ένα report και μετά βλέπουμε και για τα υπόλοιπα.

Σταμάτα να τα λες ΟΛΑ στη δασκάλα! emfyto

(ρε και να φάω ban, Ι'll be back just for you...)

Εσύ ούτε πήρες υποτροφία (σίγα μην έπαιρνες... αφού είσαι άχρηστος εκ φύσεως για οτιδήποτε)

Πάρε τ'@@ μου. emkiss

Πήρα υποτροφία για pre-med Αμερική. Δες παλιότερα post... :splats::splats::splats:

Και πρώτος έτος Ιταλία λόγω σειράς επιτυχίας στις πανιταλικές... :splats: :splats: :splats:

και φυσικά δεν πήγες Ιταλία παρά μόνο ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ (επειδή είσαι ΑΧΡΗΣΤΟΣ να περάσεις με Πανελλήνιες) και όχι χρόνια νωρίτερα όπως η MudPhud.

Πήγα Ιταλία την ίδια εποχή που πήγε ο MudPhud στις ΗΠΑ: μετά το σχολείο. Δε σου λέει αν χρειάστηκε ή όχι να δώσει πανελλήνιες. Σου λέει απλά ότι δεν έδωσε. Όπως κι εγώ.

Θα μου λείψεις όταν φας το ban

Μπααα.... :lol:;)

Φαντάζεστε ο dinaras και ο medicus να είναι το ίδιο πρόσωπο;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Χεχεχ, αυτό αψηφεί τους νόμους τους φύσης.

Μπορώ να το παίξω βλάκας, αλλά τόσο ηλίθιος όχι... :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σταμάτα να τα λες ΟΛΑ στη δασκάλα! emfyto

(ρε και να φάω ban, Ι'll be back just for you...)

Εάν φας ban (βασικά θα' πρεπε να πω "ΟΤΑΝ" φας ban γιατί είναι σίγουρο :) ) θα υπάρχει εμπάργκο στις βλακείες σου. Εάν κάνεις όμως το λάθος να αποκαλύψεις κάποιο μικρούλι στοιχείο της ταυτότητάς σου στο 2o account που θα κάνεις μετά το πρώτο ban (πράγμα αρκετά πιθανό γιατί δεν μπορείς να συγκρατηθείς στις βλακείες που λες) θα προδωθείς και πάλι και θα φας banaki και πάλι. Οπότε το μέλλον προδιαγράφεται λαμπρό. Άντε και σύντομα στα τσακίδια.

Πάρε τ'@@ μου. emkiss

Τα ποια;;; :lol: Αφού δεν έχεις ρε.

Εάν είχες θα απαντούσες στην ερώτηση:

-Έδωσες Πανελλήνιες;

-Πώς τα πήγες;

Άλλο να λες ότι έχεις @@ κι άλλο να έχεις COGLIONI.

Πήρα υποτροφία για pre-med Αμερική. Δες παλιότερα post...

Κι εγώ έχω μια υποτροφία, τι σημαίνει αυτό; Και δημοσιεύσεις σε παγκόσμια περιοδικά και ό,τι θες ( ;) ). Δεν σου δίνει αξία αυτό το πράγμα. Η υποτροφία ήταν επειδή βγήκες πρώτος στην "παράκαμψη εξετάσεων για να ικανοποιήσεις το ιατριλίκι";;; Ή μήπως ήταν επειδή ανεδείχθης πρώτος στο μαγείρεμα και που αναγκάστηκες να αλλάξεις χώρα για να γίνεις ιατρός; Μόνο σαν "ηθική ικανοποιήση" θα μπορούσε να σου δωθεί υποτροφία.

Και πρώτος έτος Ιταλία λόγω σειράς επιτυχίας στις πανιταλικές... :splats: :splats: :splats:

ΣΤΙΣ ΠΟΙΕΣ!?!?!?

Έλα Αλέκο.........

:lol:

Μιας και το ανέφερες στις παν-ΕΛΛΗΝΙΕΣ τι σειρά "επιτυχίας" είχες;;;

:D

Χεχεχ, αυτό αψηφεί τους νόμους τους φύσης.

Μπορώ να το παίξω βλάκας, αλλά τόσο ηλίθιος όχι... :P:P:P

Έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατί μπορείς να παίζεις τόσο καλά τον βλάκα;;; :lol:

Είναι χάρισμα από τη φύση, δώρο Θεού ένα πράγμα.

emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα υπάρχει εμπάργκο στις βλακείες σου.

Θα κάνω διάβημα στον WTO για να βάλουν δασμούς και πλαφόν και στις δικές σου ηλιθιότητες. <_<

-Έδωσες Πανελλήνιες;

-Πώς τα πήγες;

Δε μ'έχεις ρωτήσει αρκετές φορές... όταν φτάσεις το μύριο θα το σκεφτώ να σου απαντήσω. :splats:

Κι εγώ έχω μια υποτροφία, τι σημαίνει αυτό;

Η μόνη υποτροφία που θα πάρεις εσύ ποτέ σου θα είναι σε ίδρυμα σπαστικών. Εκεί θα είσαι πάντα υπότροφος... :splats:

Και δημοσιεύσεις σε παγκόσμια περιοδικά και ό,τι θες ( ;) )

LOL... οι δημοσιεύσεις που έχεις στο Journal of Ball-Scratching δεν πιάνουν... <_<

ΣΤΙΣ ΠΟΙΕΣ!?!?!?

Έλα Αλέκο.........

:lol:

Στις πανιταλικές, καραγκιόζη. :splats:

Μιας και το ανέφερες στις παν-ΕΛΛΗΝΙΕΣ τι σειρά "επιτυχίας" είχες;;;

:D

Με ρώτησες πιο πάνω. Δε μετράει, θέλω σε διαφορετικό thread. emno

Είναι χάρισμα από τη φύση, δώρο Θεού ένα πράγμα.

Είσαι πολύ τυχερός άνθρωπος. Πάντα το έλεγα.

Είναι χάρισμα της φύσης να είσαι ηλίθιος! :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Συμφωνώ με τον νι-με.Στα φόρουμ εμφανίζεται κατάσταση επώνυμης ανωνυμίας και το όποιο ban γίνεται αυτόματα στη συνείδηση των μελών.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
Θα κάνω διάβημα στον WTO για να βάλουν δασμούς και πλαφόν και στις δικές σου ηλιθιότητες. <_<

Έχεις καμιά σχέση με τα κινέζικα προϊόντα;

Δε μ'έχεις ρωτήσει αρκετές φορές... όταν φτάσεις το μύριο θα το σκεφτώ να σου απαντήσω. :splats:

Αν μου απαντήσεις θα τελειώσει άδοξα η απόλαυση του να σε βλέπω να σπαράζεις από αμηχανία...

Έχουμε μέλλον ακόμη.

Η μόνη υποτροφία που θα πάρεις εσύ ποτέ σου θα είναι σε ίδρυμα σπαστικών. Εκεί θα είσαι πάντα υπότροφος... :splats:

Δεν ξέρεις ποιανού ιδρύματος υποτροφία έχω.... σκέψου σκέψου και ΘΑ το βρεις.

:lol:

LOL... οι δημοσιεύσεις που έχεις στο Journal of Ball-Scratching δεν πιάνουν... <_<

Είσαι συνδρομητής βλέπω στο περιοδικό... Μπράβο μπράβο.

Στις πανιταλικές, καραγκιόζη. :splats:

Στις ποιές!!!??

ΧΑΧΑΧΑ

:lol: (ΈΛΑ ΑΛΕΚΟ)

Με ρώτησες πιο πάνω. Δε μετράει, θέλω σε διαφορετικό thread. emno

Όπου θες στο βάζω μανάρι μου (το ερώτημα).

Είσαι πολύ τυχερός άνθρωπος. Πάντα το έλεγα.

Είναι επειδή σε γνώρισα...

Τύχη για μένα, ατυχία για σένα.

emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Λοιπόν.... λόγω τεχνικών προβλημάτων με το καρβουνο-πισί και το καρβουνο-λαπ δεν μπορώ να μπω καθόλου στο φορουμ. Και μετά από τόσο καιρό βλέπω ότι τα ίδια Παντελάκη μου.

1. Η δασκάλα (sic! καλό, λέω να το καθιερώσω) λέει να βγάλετε το σκασμό γιατί είστε γραφικοί, βαρετοί και ενοχλητικοί για την αισθητική του μέσου σώφρονος κοινωνικού ανθρώπου.

2. Δεν έχω και πολύ χρόνο στη διάθεσή μου γιατί γράφω από άλλο πισί και σε 2 ώρες πρέπει να είμαι έτοιμη για να τραγουδήσω με τον κύριο Βογιατζή, δικαιολογώντας έτσι τον υποτιμητικό για τη νοημοσύνη μισθό μου. Αλλιώς θα τρώγατε μπαν όλοι. Και καλή χώνεψη.

3. Όποιος δε γουστάρει και θεωρεί το μπαν ρατσισμό, έχω ένα ξιδάκι πρώτης ποιότητας. Και στην τελική, τους κανόνες τους φτιάχνουν οι αντμινς. Όποιος αρνείται να συμμορφωθεί, με το καλό λε πουλ. Κι απ'το πεζοδρόμιο, γιατί μωρά παιδιά είστε και δεν ξέρετε να περπατάτε στο δρόμο.

4. Μην ξαναδώ ΜΑΛΑΚΙΕΣ -χωρίς λογοκρισία γιατί μοντ είμαι κι ό,τι θέλω κάνω- γιατί θα σας πάρει ο emdevil όλους :bloodomen:

5. Έχω βάλει το βούρδουλα να φορτίζει.

6. Αν θυμάμαι καλά, είχα ψηφίσει αυτό με την προσεκτική διατήρηση της πολυφωνίας. Η πολυφωνία όμως παιδιά μου, όποιος ξέρει από μουσική, έιναι ξεπερασμένη και η Αναγέννηση έχει παρέλθει προ πολλών αιώνων. Εφ'ω και έτσι και ξαναδώ υπόνομο στην οθόνη μου (σε 8 μήνες που θα ξαναμππώ) δεν έχει προειδοποίηση.

7. Όποιος με πει ρατσίστρια, καλά κάνω. Είναι οι κακές παρέες του τελευταίου 5μήνου emsexwars

Μετά τιμής, κάτι που λείπει από δω μέσα,

Τζουλ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ολοι οι καφροι που εγιναν παρανομα γιατροι αξιζουν μονο το φτυσιμο μας.

Σύμφωνοι, αλλά αυτοί δεν είναι ΟΛΟΙ οι δικατσάδες...

δεν υπαρχει αξιος δικατσας. ειναι ασχετοι και επικυνδινοι

Οι λέξεις "αφοριστικός", "απόλυτος", "γενίκευση" σου λένε κάτι;

Η ανορθογραφία ελπίζω να είναι αποτέλεσμα ταραχής ή το πολύ δυσλεξίας.

και τι με νοιαζει σε τελικη εμενα αν καποιοι αξιζουν.

Και τί με νοιάζει μωρε; Το θέμα ειναι ΕΓΩ να βολευτώ! Σωστά τα λέω;

εγω περασα στο πανεπιστημιο και απαιτω να με εξασφαλισει το κρατος.

Μου θυμίζει παλιές καλές εποχές Ανατολικής Γερμανίας. Μήπως θέλεις και διαμέρισμα σε εργατική πολυκατοικία και ένα skoda για να πηγαίνεις στη δουλειά;

να καταργηθει το δοαταπ και να μην εχει δικαιωμα κανεις αποφοιτος εξωτερικου να ερθει ελλαδα. ετσι κανουν ολες οι αλλες χωρες.

Νομίζω είναι λίγο πιο περίπλοκο. Aυτό που λες είναι ανακριβές. Εκτός αυτού θα έπρεπε να κάνει και η Ελλάδα πρώτα πράγματα που ισχύουν σε άλλες χώρες σε όλα τα επίπεδα έτσι κι αλλιώς, το ξέρουμε αυτό.

αλλα τωρα γενιεται και μια αλλη μορφη δικατσαδων, οι ειδικευοενοι. αυτοι που κανουν εξω ειδικοτητα και νομιζουν οτι σε κατι διαφερουν απο αυτους που σπουδασαν εξω.

Δεν έχω άποψη επ' αυτού, αλλά αρχίζω να πιστεύω ότι έχεις παρανοϊκές τάσεις. Ψάξτο λίγο. Μήπως έχεις καταπιεσμένες ορμές τις οποίες δεν θες να αποδεχτείς (βλ. Φρόυντ για τα αίτια των παρανοϊκών ιδεών, λανθάνουσα ομοφυλοφιλία, κτλ). Αλλά και πρακτικά μιλώντας, ακόμα και όλοι αυτοί οι δικατσάδες, νόμιμοι και παράνομοι, άξιοι και λαμόγια να μην υπήρχαν, εσύ θα ήσουν ευτυχισμένος; Ή έστω απλά ήρεμος; Σίγουρα θα έβρισκες εχθρούς για να δικαιολογήσεις τη δική σου αγωνία για την αξία σου ή για τις επιτυχίες και αποτυχίες σου.

και τζουλ χεσμενη σ εχω και σενα με τις μαλακιες σου πατσωλα!!!!!!!!!

Ελπίζω να γνωρίζεστε προσωπικά και να της κάνεις πλάκα, αλλιώς δε θα μπορούσα να πιστέψω ότι αυτό είναι το επίπεδο του ΕΛΛΗΝΟΣ, άξιου τέκνου σπoυδάσαντος εν τω ελληνικώ πανεπιστημίω βεβαίως βεβαίως...

Υ.Γ. Δεν είμαι δικατσάς. Φυσικά και εγώ ενοχλούμαι από όλα αυτά τα φαινόμενα που όλοι ξέρουμε. Ενοχλούμαι όμως και όταν κάποιοι αλλοιώνουν τη φυσιογνωμία του φόρουμ και εκέι που θέλουμε να δούμε πληροφορίες βρισκόμαστε εν μέσω καυγάδων και χυδαιοτήτων. Ανοίξτε νέο θέμα αν θέλετε και βρίζετε εκεί τους δικατσάδες και όποιους θέλετε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά τα λέει ο Watson... γαμιούνται ΟΛΟΙ οι Δικατσάτσοι και μαζί μ'αυτούς γαμίσανε και τις δικές μας ζωές.

Αν δεν ήταν αυτοί και τα "αδέρφια" τους οι κωλομεταγραφείς θα περίμενε κανείς παραπάνω από κανά 6μηνο για ειδικότητα ????

ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ.... ΛΑΘΡΕΠΙΒΑΤΕΣ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ... ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΝ !!!!!!!

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΝΑ ΚΑΟΥΝ. Βεβαίως, βεβαίως.

:anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

εγω περασα στο πανεπιστημιο και απαιτω να με εξασφαλισει το κρατος.

Μου θυμίζει παλιές καλές εποχές Ανατολικής Γερμανίας. Μήπως θέλεις και διαμέρισμα σε εργατική πολυκατοικία και ένα skoda για να πηγαίνεις στη δουλειά;

Καλό θα ήταν. Πλάκα μας κάνεις ρε φίλε, είπαμε υπερβολικός ο Watson αλλά όχι να σε πηδάνε να περάσεις Ιατρική, να σε πηδάνε να τελειώσεις και να σε πηδάνε γενικά όλη σου την υπόλοιπη μετά σχολή ζωή. Και αφού τελειώσει το πήδημα να εχείς μισθό μικρότερο απο το γκαρσόνι του καφενείου της γειτονιάς.

Όλα αυτά όταν το αποτυχημένο εν Ελλάδι κληρονομικό χάρισμα διαπρέπει στις ΑΝΑΤΟΛΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ.

Υ.Γ. Δεν είμαι δικατσάς. Φυσικά και εγώ ενοχλούμαι από όλα αυτά τα φαινόμενα που όλοι ξέρουμε. Ενοχλούμαι όμως και όταν κάποιοι αλλοιώνουν τη φυσιογνωμία του φόρουμ και εκέι που θέλουμε να δούμε πληροφορίες βρισκόμαστε εν μέσω καυγάδων και χυδαιοτήτων. Ανοίξτε νέο θέμα αν θέλετε και βρίζετε εκεί τους δικατσάδες και όποιους θέλετε.

Μήπως είναι κάποιος συγγενής σου όμως?? Λέω τώρα. emdotsemconfused;):o:D:lol:

Απλά χαμηλώστε λίγο τους τόνους συνάδελφοι διότι δεν μπορούμε να επιτύχουμε τίποτα έτσι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ΄τη στιγμή που ακόμα και ban να πέσει κάποιος μπορεί να ξανα- ξανα- ξανα- μπει με άλλο όνομα - προσωπείο λέγοντας ακριβώς τα ίδια, δε βλέπω σε τι θα εξυπηρετούσε. Όλα όσα λέγονται εδώ με τόνο προσβλητικό είναι στη διακριτική μας ικανότητα να μην τα κοιτάμε πέρα από μερικά δευτερόλεπτα. Αν και νομίζω πως υπάρχει και μια δυνατότητα που λέγεται ignore user και μας επιτρέπει να μην χάνουμε ούτε αυτά τα sec. Δεν αξίζει τον κόπο να χαλιόμαστε για άτομα που δε ξέρουμε, δε θα γνωρίσουμε ποτέ, και πάνω απ΄όλα, δε θα θέλαμε κιόλα να δούμε από κοντά. Βέβαια πρέπει να πω ότι όσα παιδιά είχα τη τιμή να γνωρίσω προσωπικά τα βρήκα συμπαθέστατα και πολύ μακριά από εντάσεις και κακίες που εδώ σε ορισμένα τόπικ θεριεύουν. Στην αληθινή ζωή βέβαια υπάρχουν άλλα προβλήματα, αλλά σίγουρα είναι άδικο να χαλιέται κανείς με κακίες ακόμα και κει, πόσω μάλλον εδώ.

Όσα άλλα κουφά διαβάζω αυτή την εποχή προτιμώ να τα αποδίδω στη ζέστη και να χαμογελάω ... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.