Jump to content

μήπως πρέπει να πέσει κανένα ban ?


cosmonaut

μήπως πρέπει να πέσει κανένα ban?  

61 members have voted

  1. 1. μήπως πρέπει να πέσει κανένα ban?

    • ναι,πολύ προσεκτικά με διατήρηση της πολυφωνίας
      44
    • όχι ρε,γουστάρω καφρίλα
      17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 91
  • Created
  • Last Reply

δεν έχουμε ξεφύγει εντελώς. Μια δημόσια ανώνυμη συζήτηση τα έχει αυτά. Απλά πρέπει να κόβονται αυτόματα τα πόστ που έχουν βρισιές. Ακόμα κ μία να υπάρχει για κάποιο μέλος πρέπει να πετάτε τα πόστ. αυτή είναι η άποψη μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σφωνώ κι εγώ-

Άσε που κάθε φορά που μπαίνω η γυναίκα να διαβάσω ιατρικό θέμα, συζήτηση επιπέδου μεταξύ επιστημόνων, θέλω να τραβήξω τα μαλλιά από τα χάλια που συνήθως παρατηρούνται. Τσακωμοί και γκρίνιες για άσχετα θέματα, σε άσχετα θέματα, με άσχετο περιεχόμενο και ακόμα πιο άσχετη επιχειρηματολογία. :splaaaats: Καλό πράγμα η δημοκρατία, αλλά η οχλοκρατία είναι πιο συνηθισμένη εδώ τριγύρω... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ποια δημοκρατία γλυκιά μου ; :)

Δεν έχει να κάνει ούτε με δημοκρατία, ούτε με οχλοκρατία...

Απλά μερικοί γεννήθηκαν ή έγιναν στην πορεία υπερφίαλοι, αλλαζόνες και ανάγωγοι - για να είμαι επιεικής μαζί τους - και δεν ήταν εκεί η μαμάκα τους να τους ξεριζώσει το αυτάκι...Έτσι νομίζουν ότι σε όλη τη ζωή τους θα περιστοιχίζονται από άτομα που "οφείλουν" να τους ανέχονται...αυτούς και την ανοησία τους που είναι πολύ ψηλά στα διεθνή rankings...

Όταν το 90% των σοβαρών θεμάτων γίνεται κώλος από τους συνήθεις υπόπτους...τότε η εικόνα που βγαίνει προς τα έξω είναι αυτή...γιατί δεν νομίζω ότι "κρινόμαστε" από τα αθλητικά τόπικ ή το chit chat... :wacko: τέσπα...

Από την πλευρά μου προσπαθώ να ξεπερνάω με χιούμορ τα κακάκια τους, που τα κάκουν πλέον όπου βρουν σαν κακομαθημένα κοπρόσκυλα... emeleosemboredemdotsemcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προτείνω να φάνε ban όσοι δεν ξέρουν να κάνουν quote και όσοι ρωτάνε τα ίδια και τα ίδια 20-30 φορές:

Ήτοι

ΆγγελοςΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥΥΥΕΕΕΕΕΕΕΡΡΡΡΡΡ ΚΑΙ DINAAAAAAAARAAAAAAS :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι ban!!Προς Θεου!!Δε φανταζεστε ποσο γελαω με κατι βρισιες :D !!Εχουν ακουστει εδω μεσα κατι ατακες αξεχαστες :lol: !!

Τωρα,αυτοι που μπαινουν για να βρισουν μονο ή βριζουν ανευ λογου και αιτιας,το συζηταμε...αλλιως να διαγραφονται τα υβριστικα ποστς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τωρα,αυτοι που μπαινουν για να βρισουν μονο ή βριζουν ανευ λογου και αιτιας,το συζηταμε...αλλιως να διαγραφονται τα υβριστικα ποστς...

Συμφωνώ απολύτως με το παραπάνω. Το πιο λογικό και ρεαλιστικά εφαρμόσιμο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν έχουμε ξεφύγει εντελώς. Μια δημόσια ανώνυμη συζήτηση τα έχει αυτά. Απλά πρέπει να κόβονται αυτόματα τα πόστ που έχουν βρισιές. Ακόμα κ μία να υπάρχει για κάποιο μέλος πρέπει να πετάτε τα πόστ. αυτή είναι η άποψη μου

Άλλο 1 από 'μένα.

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προτείνω να φάνε ban όσοι δεν ξέρουν να κάνουν quote και όσοι ρωτάνε τα ίδια και τα ίδια 20-30 φορές:

Ήτοι

ΆγγελοςΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥΥΥΕΕΕΕΕΕΕΡΡΡΡΡΡ ΚΑΙ DINAAAAAAAARAAAAAAS :splats:

αυτοί σε συμφέρουν να φάμε μπάν γιατί σου τη "βγαίνουν" με κόκκινο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτοί σε συμφέρουν να φάμε μπάν γιατί σου τη "βγαίνουν" με κόκκινο

Βασικά όπως έχεις προσέξει όταν μου βγαίνεις με κόκκινο απλά σε πατάω. :)

Είτε «φας μπαν» είτε «φας μπανάνα» ο ίδιος πιτσιρικάς θα είσαι για μένα. Βασικά προτιμώ να υπάρχεις για να γελάω, αλλά με μέτρο οι κρυάδες αν μπορείς γιατί κάναμε αμάν να βγούμε απ'τον χειμώνα... <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σβήσιμο αισχρών και προσβλητικών ποστ και μπαννάρισμα μετά από μη συμμόρφωση επανηλημμένες φορές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικά όπως έχεις προσέξει όταν μου βγαίνεις με κόκκινο απλά σε πατάω. :)

Είτε «φας μπαν» είτε «φας μπανάνα» ο ίδιος πιτσιρικάς θα είσαι για μένα. Βασικά προτιμώ να υπάρχεις για να γελάω, αλλά με μέτρο οι κρυάδες αν μπορείς γιατί κάναμε αμάν να βγούμε απ'τον χειμώνα... <_<

εσύ πρέπει να φάς μπάν γιατί έχεις γεμίσει το φόρουμ βρισιές κ το είπες "κωλοχανείο".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπαν μόνο στους ταλιμπάν

ελευθερία είναι ο καθένας να έχει δικαίωμα στη βλακεία του

δημοκρατία είναι 5 λύκοι και 3 πρόβατα να ψηφίζουν τι θα φάνε σήμερα.......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Προειδοποιήσεις έχουν γίνει 600 εκατομμύρια φορές. Όποιος δε θέλει να καταλάβει και γουστάρει να αφρίζει και να σπάει τα νεύρα σε όλους, ναι, μπαν.

Ας διαπλακούμε :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

κρίνω ότι πρέπει να επαναλάβω το ερώτημα γιατί το σάιτ από ένα χρήσιμο κ χρηστικό εργαλείο κινδυνεύει να γίνει του κώλου επειδή σχεδόν όλα τα τόπικς καταλήγουν στον ίδιο καβγά κ μάλιστα συνήθως κ από τα ίδια άτομα .φτάνει πια! :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κρίνω ότι πρέπει να επαναλάβω το ερώτημα γιατί το σάιτ από ένα χρήσιμο κ χρηστικό εργαλείο κινδυνεύει να γίνει του κώλου επειδή σχεδόν όλα τα τόπικς καταλήγουν στον ίδιο καβγά κ μάλιστα συνήθως κ από τα ίδια άτομα .φτάνει πια! :splats:

Συμφωνώ απολύτως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:D

Επιπλέον, θυσιάζομαι στο να αναλάβω αυτή τη βρωμοδουλειά...FreeOfCharge.

Αμα θες μπορω να σου βρω ουζι και μινι γκαν σε πολυ προσιτες τιμες :lol:emgoal

Περα απο την πλακα,και γω πιστευω πως το φορουμ δεν ειναι οπως παλια,τουλαχιστον οσον αφορα τα θεματα της σχολης και καποιες συζητησεις στη γενικη αρθρογραφια...ανεκαθεν βεβαια υπηρχαν διαφωνιες,και γω οταν ειχα πρωτομπει στο φορουμ(αλλα ακομη και τωρα)παρεκτρεπομουν,αλλα οχι αυτο το χαλι...δεν ειναι μονο οτι σχεδον αποκλειεται η συζητηση σε πολιτισμενο επιπεδο,αλλα και οτι καθε διαλογος ξεφευγει απο το αρχικο του θεμα και καταληγει σε ανταλλαγη μαλακιων...Εγω μεσα σε κανα δυο μηνες βαρεθηκα να ασχολουμαι με ΔΙΚΑΤΣΑ,εξετασεις για ειδικοτητα κτλ...ορισμενοι πως μπορουν εδω και μηνες να αλληλοβριζονται επι καθημερινης βασεως,επαναλαμβανοντας τις ιδιες παπαριες σε βαθμο ιδεοληψιας?Αρχιζω να υποψιαζομαι οτι κατι στραβο παει με την ψυχικη υγεια καποιων ατομων στο φορουμ,αλλα απορω πώς ασχολουνται μαζι τους σοβαρα κατα τ'αλλα ατομα,που ειχα σε εκτιμηση...αντιλαμβανομαι πως καθε φορουμ εχει κανα δυο εξυπνακηδες-τρολακια,που δεν αφηνουν τιποτε να πεσει κατω και μειωνουν ολους τους αλλους...ειναι αναγκη να τους ταιζουμε?Εγω το βλεπω ως εξης...Ο καθενας μονο ξερει την πορεια του,τι τραβηξε για να φτασει εκει που ειναι,τι συνθηκες τον αναγκασαν να κανει ο,τι εκανε...Ειναι δυνατο να δινει σημασια στον καθε παπαρα που του λεει "εισαι ανικανος,το πανεπιστημιο σου για τα μπαζα κτλ"...Επειδη καποιος μας βριζει,σημαινει για μας οτι ισχυουν οι βρισιες του?Ενα 500ευρο αμα το τσαλαπατησεις,χανει την αξια του?Δε λεω να μας βριζουνε και να μην απανταμε,αλλα δεν πιστευω πως για να αποδειξουμε οτι η δικη μας πορεια ειναι σωστη,πρεπει να αποδειξουμε πως η πορεια του αλλου ειναι λαθος...

Τωρα και να θες να πεις την αποψη σου σε καποιο "σοβαρο" τοπικ,θα ειναι σα να γραφεις λεξεις πανω στα σκατα...Θα μπουν οι γνωστοι για να λυσουν τα προσωπικα κομπλεξ τους...στη γενικη αρθρογραφια δεν υπαρχει αυτο το χαλι,αλλα διαπιστωνω συχνα πυκνα αλαζονεια,σοβαροφανεια,αποψαρα,αντιδραση για την αντιδραση...Να τσακωθεις ειναι ευκολο,ακομη και στον Αθλητισμο και στο Περι ανεμων και υδατων...Δεν ειναι ομως κουραστικη η εριστικη διαθεση,ακομη και αν εχεις δικιο?Εμενα παντως μαλλον χειροτερα με κανει να νιωθω παρα καλυτερα...Πολλα σοβαρα παιδια δε γραφουν πια,οι μοντερειτορς ειτε δεν εχουν χρονο να ασχοληθουν με αυτο το χαλι ειτε δεν ξερουν απο που να αρχισουν και γενικα λειπουν η πλακα και η χυμα διαθεση,περισσευουν η αδιαλλαξια και ο εκνευρισμος...Και ομως εχω τη γνωμη πως ολοι αυτοι που γραφουν στο φορουμ ειναι ατομα με ενδιαφεροντα και μερακια και μπορουν να δωσουν κατι καλυτερο...μορφωμενοι ανθρωποι ειμαστε,καλη διαθεση και κατανοηση χρειαζεται!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μορφωμενοι ανθρωποι ειμαστε,καλη διαθεση και κατανοηση χρειαζεται!!

Το πιστεύεις αλήθεια αυτό; Πιστεύεις ότι οι νέοι ιατροί στην Ελλάδα είναι κατά πλειοψηφία μορφωμένοι; Μακάρι να μπορούσα να το πιστέψω αυτό, αλήθεια σου λέω.

Σε ό,τι αφορά τα κόμπλεξ, έχω να σχολιάσω μόνο ως προς το εξής: Όταν κάποιος είναι περήφανος για το πανεπιστήμιο που έβγαλε ή βγάζει, δεν θα καταδεχθεί να μπει εύκολα σε κάποια διαφωνία. Εδώ κάνω και την αυτοκριτική μου: Αν ήμουν απίστευτα περήφανος για το ΕΚΠΑ μάλλον δεν θα καταδεχόμουν να κάνω κουβέντα για αποφοίτους εξωτερικού, παγίδα στην οποία έπεσα κάποτε και πλακώθηκα με πολύ κόσμο (και τότε αποχώρησα λόγω προσωπικών απειλών στη τηλέφωνο του σπιτιού μου- ναι, γίνονται και αυτά από τους "μορφωμένους" νέους ιατρούς). Από τη στιγμή που μπλέκουμε σε τέτοιες συζητήσεις, είτε ΕΚΠΑ, είτε Σαπιέντζα, είτε Ιάσειο, είτε Κοστάντζα, είτε Μπρνο, ένα αποδεικνύουμε: Δεν είμαστε εμείς οι επιστήμονες που θα πάνε μπροστά αυτό που λέγεται ιατρική εξέλιξη. Οι σημαντικοί άνθρωποι είναι σίγουροι για τον εαυτό τους και δεν μπλέκουν σε οποιαδήποτε προσωπική διένεξη χαμηλού επιπέδου. Όλοι εμείς που φαγωνόμαστε μεταξύ μας είμαστε απλά η μάζα που το κράτος δημιούργησε με πολύ συγκεκριμένους σκοπούς. Μια μάζα με χαρακτηριστικά "lord of the flies" για τους γνώστες του διηγήματος, μια κοινωνία εξαθλιωμένων ψυχολογικά νέων ανθρώπων που έχουν πειστεί τεχνηέντως πως μόνο αν πατήσουν επί πτωμάτων μπορούν να πάνε μπροστά. Και ίσως σε αυτή τη χώρα, αυτή τη δεδομένη στιγμή, να μην υπάρχει πραγματικά κανένας άλλος τρόπος να πάει κάποιος μπροστά με την αξία του.

Όποιος δεν φεύγει λοιπόν στο εξωτερικό τη δεδομένη χρονική στιγμή, να πάει κάπου να αποδείξει χωρίς πολλά μπλα μπλα την αξία του, και μένει εδώ, να μείνει συνειδητοποιημένος ότι αυτή είναι η κατάσταση: Είμαστε πολλοί, το κράτος έπεσε έξω στους υπολογισμούς και έχουμε γίνει απίστευτα πολλοί. Κι όταν υπάρχουν πάρα πολλοί επιστήμονες για μία θέση σε μια χώρα που κυριαρχεί η διαφθορά, τότε η διαφθορά επηρεάζει αναπόφευκτα και τους νεαρούς αυτούς ιατρούς.

Έχουμε γίνει ένα τσούρμο βλαμμένοι, κομπλεξικοί, εξυπνάκηδες και χαμηλού επιπέδου πρώην άνθρωποι με όνειρα. Είναι κρίμα. Πολύ κρίμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χωρίς να διαφωνώ Sovereign, θέλω και γω να εστιάσω το πρόβλημα (όπως παρατήρησαν και πολλά άλλα μέλη του forum) στις εντελώς ανόητες αντιπαραθέσεις 3-4 μελών του greekmeds εδώ και κάποιους μήνες, που έχουν καταντήσει πλέον αηδία ως εμετικές θα έλεγα- και ξέρετε πολύ καλά σε ποιους αναφέρομαι. Σέβομαι την προσωπικότητα του καθενός απ αυτούς όπως και το δικαίωμά τους να εκφράζουν ελεύθερα την άποψή τους από το βήμα του greekmeds. Δεν πρόκειται όμως να σεβαστώ την επιλογή τους να ρυπαίνουν συστηματικά το forum με αδιέξοδους καυγάδες και ύβρεις και ανιαρές επαναλήψεις των ιδίων χιλιοειπωμένων πραγμάτων. Και προκειμένου να σταματήσει αυτό το φαινόμενο που εξευτελίζει πλέον το greekmeds, προτείνω ανοικτά σε administrators και moderators να επέμβουν άμεσα με τακτικές Στάλιν ή Γκέμπελς , δηλαδή απροειδοποίητη εφαρμογή "εκκαθαριστικής πολιτικής" (κοινώς σκούπα ή σβήσιμο ποστς). Διότι αν προτείνω να βάλουν νερό στο κρασί τους οι αντιπαρατιθέμενοι θα πετύχω μία τρύπα στο νερό και τίποτα παραπάνω. Λυπάμαι αλλά άλλη λύση σ' αυτή τη δυσφήμιση του greekmeds που γίνεται δε βλέπω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατά τη γνώμη μου, μέλος του συγκεκριμένου φόρουμ που βωμολοχεί με εμετικά καθημερινά απέναντι σε οποιονδήποτε πρέπει να γίνει ban. Ως mod δεν έχω τέτοια ιδιότητα, αλλά αν μου δοθεί θα αξιοποιηθεί καταλλήλως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση που αναφέρεστε σε αυτούς με ατάκες του τύπου "οι γνωστοί άγνωστοι"...Δεν είναι θέμα αντιπαράθεσης, αλλά σεβασμού...Εγώ δεν ξέρω κανένα τους προσωπικά και δε θέλω να κάνω το δικηγόρο κανενός, αλλά τόσο ο dinaras όσο και ο Shamble, εκφάζουν τις -άκρως αντίθετες- απόψεις τους και κατά κανόνα μόνο όταν προκληθούν παρεκτρέπονται...Διαφωνώ συχνά με αυτά που λένε, αλλά το να τους προσβάλλω στο από κάτω ποστ το θεωρώ ντροπή και ξεφτίλα μαζί ...

Αντίθετα ο profwizard έχει δεν ξέρω πόσα ποστ ( πρέπει να έχει τα υπερδιπλάσια από εμένα πχ που είμαι περισσότερο εδώ... ) και το 75% των οποίων είναι προσβολές σε άλλα μέλη (βλέπε dinaras - angelospower) , ειρωνίες σε μέλη με πραγματική προσφορά στο φόρουμ ( βλέπε usmeds )...Είναι ιδέα μου; Δηλαδή embored και emeleos μαζί...

Και για να σβήσεις ποστ πρέπει ως μοντ να προειδοποιήσεις 2000 φορές με πμ και να τους παρακαλέσεις να μην το ξανακάνουν λες και είναι ανήλικα...Έγιναν και 2-3 φορές έντιτ στα ποστ και κάτι έγινε...Δώστε στους μοντ δικαίωμα άμεσου delete να καθαρίσουμε από τα σκουπίδια του καθένα...Και ξαναλέω...θα χάσω λίγο από τον πολύτιμο χρόνο μου να το κάνω εγώ...

Εκτός αν η πλειοψηφία εδώ μέσα είναι ικανοποιημένη με το επίπεδο κι εγώ είμαι η εξαίρεση, οπότε πάσο.

Υ.Γ. Ρε profwizard πραγματικά δλδ...μακάρι να είσαι τόσο γαμάω όσο λές και μαγκιά σου...και μακάρι να ήμουν κι εγώ...αλλά πιστεύω θα κρατούσα λίγη μετριοφροσύνη και λίγη αξιοπρέπεια για τον εαυτό μου...λίγη τσίπα που λένε... :splaaaats:

Υ.Γ2. Γεια σου Μαριζούλα...αύριο Αττικό...πάρε κανα τηλ... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.