Jump to content

Οφθαλμολογία (Α' Οφθαλμολογική- Β΄Οφθαλμολογική Κλινική)


tik-tak

Recommended Posts

ΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Α ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ

6/5/2011 ΣΤΙΣ 12.00 ΣΤΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 208
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Παιδιά,μπορεί να μας πει κάποιος,που έδωσε πρόσφατα,αν στο Γενικό Κρατικό είναι αυστηροί με τις δηλώσεις συμμετοχής στις πτυχιακές;Δηλαδή,αν δεν έχεις δηλώσει δε σε αφήνουν να δώσεις;

Πήρα στη γραμματεία να δηλωθώ και μου είπε,ότι οι δηλώσεις ήταν μέχρι τη Μ.Τετάρτη και δεν αφήνουν να γραφτούν άλλοι.Στο μεταξύ στο σάιτ της κεντρικής Γραμματείας στην ανάρτηση για την εξέταση,δεν έλεγε για προθεσμία εγγραφής και είναι και άλλα παιδιά,που δεν πρόλαβαν να δηλωθούν.

Κρατάνε αυστηρά λίστες;Έχει υπάρξει περιστατικό να διώξουν άτομα,που δεν είχαν δηλώσει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΝΙΚΑ,ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΜΠΗΚΕ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΛΟΙ.ΣΤΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΙ ΕΙΧΕ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΔΙΩΞΕ...ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ,ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ Α.Μ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ,ΗΔΗ,ΕΚΥΠΩΜΕΝΑ ΣΕ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Σ'ευχαριστώ πολύ!

Θα μπορούσε κάποιος που έδωσε στην τελευταία πτυχιακή του Γεν. Κρατικού να μας πει τον τρόπο εξέτασης του μαθήματος?

Είναι ίδιος με των κανονικών εξετάσεων, δηλ. 40 προτάσεις Σ-Λ?

Αν όχι, πόσες και τι είδους ερωτήσεις υπάρχουν και αν υπάρχει αρνητικη βαθμολογία?

Καλη συνέχεια σε όλους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Πτυχιακή Οφθαλμολογίας στο Αττικό

20/7/2011

10:00 στην Αίθουσα 4 του υπογείου

(μπορεί και στις 11:00 - κλικ εδώ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πτυχιακή Οφθαλμολογίας στο Αττικό

20/7/2011

10:00 στην Αίθουσα 4 του υπογείου

(μπορεί και στις 11:00 - κλικ εδώ)

Λίγο φως παιδιά. Οφθαλμολογία Αττικό στις 10πμ ή στις 11πμ? Μια πιο πρόσφατη πληροφορία. Κάποιοι θα φύγουμε από τις δουλειές μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2105831336

αυτό είναι το νούμερο. Πάρε τηλέφωνο αύριο πρωί πρωί μέχρι να μάθεις για σίγουρα. Κι εγώ έπααιρνα σήμερα δεν την πέτχυα την γραμματεία. Ουτε δευτέρα πρωί. Οτι να ναι δηλαδή. Το μόνο σίγουρο όμως είναι οτι κι αν δεν γραφτείς δεν τρέχει κάτι, σε γράφουνε εκείνη την στιγμή η όταν πας να παραδώσεις το γραπτό.

θα πάρω κι εγώ αύριο τηλέφωνο κατα τις οκτώ και μετά και αν μάθω θα κάνω ανάρτηση κατευθείαν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Οι πτυχιακές εξετάσεις στο μάθημα της Οφθαλμολογίας για όσους ασκήθηκαν στο Γενικό Κρατικό Γ.Γεννηματάς θα γίνουν στις 14/10/2011 και ώρα 10.00 πμ στο αμφιθέατρο του νοσοκομείου Γ.Γεννηματάς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι πτυχιακές εξετάσεις στο μάθημα της Οφθαλμολογίας για όσους ασκήθηκαν στο Γενικό Κρατικό Γ.Γεννηματάς θα γίνουν στις 14/10/2011 και ώρα 10.00 πμ στο αμφιθέατρο του νοσοκομείου Γ.Γεννηματάς.

med2001 τώρα αυτό είναι σίγουρο; διότι αν διάβασες έχουνε 48ωρη απεργία τα ΜΜΜ Πέμπτη και Παρασκευή. Θα τις δώσουνε κανονικά τις εξετάσεις; για πάρε τηλέφωνο και ξαναρώτα τους.

Εγώ σήμερα προσπαθούσα να πάρω στο αττικό και δεν το σήκωνε κανείς. παίζει να πήρα και πέντε φορές. Δηλαδή να θες να γραφτείς για να δώσεις το μάθημα και να μην μπορείς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμένα μου το σηκώσανε γύρω στις 11:30.

Η γραμματέας δεν φαινόταν να θυμόταν ότι δίνουμε 17/10 και μου είπε ότι δεν έχει βγει ακόμη ώρα εξέτασης. Σίγουρα θα ξέρει, λέει,την Παρασκευή... :antegeia:

Πάντως, για Αττικό νομίζω δεν ήταν σχεδόν ποτέ υποχρεωτικό να δηλωθείς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι πτυχιακές εξετάσεις στο μάθημα της Οφθαλμολογίας για όσους ασκήθηκαν στο Γενικό Κρατικό Γ.Γεννηματάς θα γίνουν στις 14/10/2011 και ώρα 10.00 πμ στο αμφιθέατρο του νοσοκομείου Γ.Γεννηματάς.

med2001 τώρα αυτό είναι σίγουρο; διότι αν διάβασες έχουνε 48ωρη απεργία τα ΜΜΜ Πέμπτη και Παρασκευή. Θα τις δώσουνε κανονικά τις εξετάσεις; για πάρε τηλέφωνο και ξαναρώτα τους.

Εγώ σήμερα προσπαθούσα να πάρω στο αττικό και δεν το σήκωνε κανείς. παίζει να πήρα και πέντε φορές. Δηλαδή να θες να γραφτείς για να δώσεις το μάθημα και να μην μπορείς!

Πήρα τηλέφωνο χτες το πρωί και μου είπαν για 14/10.Σήμερα-οπότε και άλλαξαν τα δεδομένα,λόγω απόφασης ΣΦΙΑ- δεν πήρα τηλέφωνο.Αύριο θα τους τηλεφωνήσω πάλι,που,φαντάζομαι,θα έχουν ενημερωθεί για την απόφαση και μένει να δούμε αν θα τη δεχτούν και μεταφέρουν την εξέταση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η πτυχιακή εξέταση της Οφθαλμολογίας στο Γενικό Κρατικό Γ.Γεννηματάς μεταφέρθηκε τη Δευτέρα 17/10/2011 και ώρα 10.00 στο αμφιθέατρο του νοσοκομείου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πτυχιακή εξέταση Οφθαλμολογίας στο Αττικό

Δευτέρα 17/10

14:30-16:30

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Τα αποτελέσματα της πτυχιακής στις 17/10 στο Αττικό θα βγουν τελικά αύριο (αλλά μην το δένετε κιόλας). icon_antegeia.gif

Θα έβγαιναν σήμερα, αλλά είναι άρρωστος ο καθηγητής.

ΥΓ: Η επόμενη πτυχιακή είναι τη Δευτέρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πτυχιακή εξέταση στο Αττικό

Δευτέρα 12/12/11

στις 14:00

στην αίθουσα 4 (στο υπόγειο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Από την πτυχιακή 12/12 ακόμα να βγάλουν τα αποτελέσματα :(

Έχω πάρει πάρα πολλά τηλέφωνα και δεν ξέρω καν πότε θα

τα βγάλει.. Και να πεις πως ήμασταν πολλοί αυτοί που δίναμε..

Έλεος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

arrow%20up.gif

Μιας κι έδωσες στην τελευταία πτυχιακή, μπορείς σε παρακαλώ να ενημερώσεις το αντίστοιχο topic για τα θέματα που έπεσαν? Επίσης από ποιο βιβλίο διάβασες???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Διάβασα από το παλιό (Μόσχου) γιατί αυτό είχα αλλά μπορώ να πω οτι σε καλύπτει αρκετά, απλώς δεν υπάρχουν sos!!

το είχα δώσει κι άλλες φορές και κάθε φορά έβαζε κάτι άλλο!

Στις 12/12 αυτά που θυμάμαι είναι:

1. Τι γνωρίζετε για τα είδη των φακών

2. Ένα θέμα για τον αστιγματισμό, τι είναι κτλ..

3. Ιογενής επιπεφυκίτιδα

4. Θεραπεία σκληρίτιδας

5. Απόφραξη της κεντρικής αρτηρίας του αμβιβληστροειδούς

είχε και άλλα 3 αλλά δεν τα θυμάμαι. Ελπίζω να βοήθησα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διάβασα από το παλιό (Μόσχου) γιατί αυτό είχα αλλά μπορώ να πω οτι σε καλύπτει αρκετά, απλώς δεν υπάρχουν sos!!

το είχα δώσει κι άλλες φορές και κάθε φορά έβαζε κάτι άλλο!

Στις 12/12 αυτά που θυμάμαι είναι:

1. Τι γνωρίζετε για τα είδη των φακών

2. Ένα θέμα για τον αστιγματισμό, τι είναι κτλ..

3. Ιογενής επιπεφυκίτιδα

4. Θεραπεία σκληρίτιδας

5. Απόφραξη της κεντρικής αρτηρίας του αμβιβληστροειδούς

είχε και άλλα 3 αλλά δεν τα θυμάμαι. Ελπίζω να βοήθησα..

Σ'ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Πτυχιακή εξέταση στο Αττικό

Δευτέρα 12/3/12

στις 15:00

στην Αίθουσα Αρεταίος (1ος όροφος)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Η πτυχιακή εξέταση Οφθαλμολογίας περιόδου Απριλίου - Μαϊου 2012 στο Γενικό Κρατικό Γ.Γεννηματάς θα γίνει την Παρασκευή 11/5/2012 και ώρα 13:00 στο αμφιθέατρο του νοσοκομείου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.