Jump to content

Οφθαλμολογία (Α' Οφθαλμολογική- Β΄Οφθαλμολογική Κλινική)


tik-tak

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 208
  • Created
  • Last Reply

ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΡΤΗΜΕΝΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ.ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΠΗΡΕΣ ΤΗΛ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.

Χτες (Παρασκευή) το μεσημέρι πήρα. Μήπως έκανε λάθος;

ΥΓ: τις γραμματείς τις προσλαμβάνουν με προϋπόθεση το αρνητικό IQ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Πτυχιακές εξετάσεις στην οφθαλμολογία (Γεν.Κρατικό), Ιούνιος 2010:

Θα δωθεί στις 22/6 , μίλησα χθες τηλεφωνικά με την γραμματέα της εδρας , θα βγεί ανακοίνωση για την ώρα σύντομα .

Δηλώσεις απαραίτητες τηλεφωνικά στο 210 7768352 .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α' Οφθαλμολογικη Κλινικη "Γεννηματα"

Μολις επικοινωνησα με τη γραμματεια: Οι πτυχιακες εξετασεις θα διεξαχθουν στις 22/6 στις 09:00 το πρωι!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Πτυχιακή εξέταση στο Αττικό (Βέργαδος)

Τρίτη 6/7/10

9:00 στο μεγάλο αμφιθέατρο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

παιδια αν καποιοσ κοπει στ επαναληπτικη σεπτεμβριου στο αττικο μετα ποσεσ φορεσ μπορει να δωσει ματια μεσα στο 6ο?δλδ ποσεσ φορεσ μπορει να δωσει σε πτυχιακεσ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΤΩΡΑ ΕΔΩΣΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ ΣΤΙΣ 13 ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΤΟΥΣ ΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ Κ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο ΕΚΑΤΟΜΑΤΗΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΤΥΧΙΑΚΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟΤΕ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΤΗΛ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ 2107758352 ΤΟ ΤΗΛ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΑΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΡΝΩ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΛΑΔΑ 2107768349-ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνα με ανακοινωση στην ιστοσελιδα της γραμματειας η πτυχιακη εξεταση θα γινει 1/10/2010 και ωρα 10-12 στο αμφιθεατρο στο Γεννηματας

Μιλησα με τη γραμματεα (τηλεφωνο 7768352)και μου ειπε πως οι εξετασεις θα ειναι γραπτες

Καλη επιτυχια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ξέρει κανείς αν θα δοθεί η πτυχιακή της Οφθαλμολογίας στο Αττικό τη Δευτέρα 20-12-2010 και τι ώρα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρει κανείς αν θα δοθεί η πτυχιακή της Οφθαλμολογίας στο Αττικό τη Δευτέρα 20-12-2010 και τι ώρα;

Είναι πολύ έλεος αυτή η κλινική.

Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο κατά τις αρχές Δεκέμβρη και μου είχε πει οτι είναι στις 20 του μήνα όντως (γιατί είχα πάρει άλλες δυο φορές πιο πριν αρκετό διάστημα αφού είχε ψηφιστεί η νεα πτυχιακή απο τους φοιτητές και μου είχε πεί δεν έχει καθοριστεί ακόμα!) αλλά δεν γνώριζε ώρα ακριβώς. Προφανώς περιμένανε να δούνε ποιο αμφιθέατρο θα είναι ελεύθερο.

Μετά ξεχάστηκα και δεν ξαναπήρα, έλεγα να μην το δώσω αλλά άλλαξα γνώμη και λέω να το δώσω κι εγώ αύριο. οπότε Δευτέρα πρωί παίρνουμε τηλέφωνο και μαθαίνουμε ώρα.

Εκτός αν ξέρει ήδη κάποιος άλλος να μας πεί, θα ήτανε πολύ εξυπηρετικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα σε όσους διαβάζουν για αύριο!

Έμαθα ότι τα μάτια-Αττικό, θα δοθούν αύριο 1-3 στο υπόγειο.

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει περίπτωση ακύρωσης λόγω απεργίας;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις πήρα τηλέφωνομ στην γραμματεία.

Οι εξετάσεις γίνονται κανονικά. Προφανώς επειδή παρόλι την απεργία λειτουργεί η ΕΘΕΛ.

πιάστε λοιπόν το 075 η το 892 απο κάπου.

Καλή επιτυχία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

γνωριζει κανεις αν η πτυχιακη στο γεννηματας θα δοθει τη δευτερα και τι ωρα?ειναι επειγον...εχω καποια τηλεφωνα της γραμματειας αλλα εδω και μερες δε μπορω να βρω κανεναν.ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πτυχιακή Οφθαλμολογία 10/1/11 στις 10:00 στο Αμφιθέατρο.(υπόγειο?δεν ξέρω που είναι)

τηλ.210-7768352,αυτό έχω και απαντάνε συνήθως.Θέλει δηλώσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το αμφιθεατρο ειναι το μικρο στο υπογειο. απο οτι μου ειπε η γραμματεας οι εξετασεις ειναι γραπτες και θα εχουν κ θεματα πολλαπλης επιλογης. πηρα σημερα τηλ για να δηλωθω αν και η προθεσμια εληγε 20/12 αλλα τοτε που επαιρνα δεν το σηκωνε κανεις. τελικα σημερα τη βρηκα στο 210-7704231 που ειναι το τηλ της γραμματειας του καθηγητη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Λοιπόν τα θέματα της εξέτασης ήτανε έτσι κι έτσι.

μερικά που θυμάμαι

ερπητική κερατίτιτα

αμβλυωπία - τι φακούς χρησιμοποιούμε

νεύρωση αιμάτωση οφθαλμοκινητικών μυών

σύδρομο Horner ( γενικά τα σύνδρομα της κόρης τα υπεραγαπάνε)

νεοαγγειακο γλαύκωμα - θεραπεία

ακόμα ένα που δεν το θυμάμαι, όταν το θυμηθώ θα το γράψω

κι άλλα δύο τελείως κουφά αντισος

αν θυμάμαι το ένα ήτανε τι θεραπεία ακολουθούμε σε περίπτωση τραυματισμού του οπίσθιου ημιμοριού του οφθαλμού κάτι τέτοιο

και το άλλο σε θλάση του φακού πάλι κάτι για θεραπεία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.