Jump to content

Η ώρα της Δικαιοσύνης


Recommended Posts

Να κάνω κι εγώ μία ερώτηση.Έχω σπουδάσει Βουλγαρία.Έχω πάρει Δικατσά.Κανονικά, με ό,τι προβλέπει ο νόμος και ο θεσμός του Δικατσά.Χωρίς συμβούλια επικρατείας κλπ.

Θεωρούμαι συνάδελφος για σας?

Πστεψε με, ειναι θετικο το οτι δεν σε θεωρουν συναδελφο καποια "μέλη" της (ιατρικης) κοινωνιας που κυκλοφορουν εδω μεσα.

edit by KMD: είπαμε να ρίξουμε τους τόνους, οκ; ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Last Reply

Η απάντηση στην ερώτηση που κάνεις μπορεί να σου δοθεί εύκολα, αν καταφέρεις να βγεις για λίγο έξω από τον εαυτό σου και τα περιθώριά σου και δεις την εικόνα σαν εξωτερικός παρατηρητής. Αν πληρείς ακόμα τις προϋποθέσεις που ο ίδιος αντιλαμβάνεσαι ως απαραίτητα χαρακτηριστικά του επαγγέλματός σου, λαμβάνοντας υπόψη ότι η αντικειμενική σύγκριση είναι στοιχείο αυτογνωσίας, τότε δεν έχεις την ανάγκη από κανενός άλλου την αποδοχή εκ των προτέρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πστεψε με, ειναι θετικο το οτι δεν σε θεωρουν συναδελφο καποια "μέλη" της (ιατρικης) κοινωνιας που κυκλοφορουν εδω μεσα.

Τη βρίσκεις να το χοντραίνεις;

Πάνω που πάμε να ρίξουμε τους τόνους το ρίχνεις στα λαϊκίστικα.

Αν δε σου αρέσει να στη λένε για το επιστημονικό επίπεδό σου, φαντάσου πόσο άσχημα ακούγεται να κρίνει κάποιος με τόσο βαρείς χαρακτηρισμούς ανθρώπους των οποίων γνωρίζει μόνο το nickname και κάποιες γραμμένες αράδες.

Παιδιά, αν θέλετε να συνεχίσουμε τις κοκορομαχίες, είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουμε με εξαιρετική επιτυχία. Είμαστε ικανοί να ρίξουμε το επίπεδο πολύ χαμηλά και το έχουμε αποδείξει.

Μήπως όμως απλά να ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ με όλη αυτή την ΑΝΟΗΤΗ διαδυκτιακή διαμάχη;

Και επειδή ξέρω ότι μας διαβάζουν και στο dikatsa.info, επιτέλους μια μικρή ΕΚΕΧΕΙΡΙΑ το κέρατό μου!!!

Ας ακολουθήσει ο καθένας το δρόμο του, δικαστικό, συλλογικό, επιστημονικό ή άλλο κι ας αφήσουμε τους χαρακτηρισμούς εκατέρωθεν γιατί πολύ απλά ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ. Την ανάγκη για αυτοεπιβεβαίωση δεν την κερδίζεις μέσω internet. Μια ψευδαίσθηση ανωτερότητας και μαγκιάς είναι όλο αυτό το πανηγύρι που λαμβάνει χώρα τους τελευταίους μήνες.

Σκεφτείτε το. Λίγο.

(Διορθώνουμε λίγο το quote)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ό,τι είπε ο Sovereign [για ακόμα μια φορά] σωστότατα και μετρημένα. Το ζήτημα είναι ότι δυστυχώς οι αλλαγές πρέπει να γίνουν τώρα και να είναι ουσιαστικές και μιας που δεν προλαβαίνουν να πιάσουν εμάς (λόγω αντιδράσεων, κλπ) τουλάχιστον να προστατεύσουν και να προειδοποιήσουν τα παιδάκια που είναι τώρα 1η λυκείου και σιγά σιγά προσανατολίζονται προς κάποια κατεύθυνση και κάποιο αντικείμενο πανεπιστημίου.

Έτσι, σε καμιά 10ριά χρονάκια η κατάσταση θ'αρχίσει να έρχεται σε normal επίπεδα και οι απόφοιτοι να έρθουν σε ρεαλιστικά επίπεδα σε σχέση με τις θέσεις ειδικότητας ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ με τις ανάγκες του ελληνικού κράτους για ιατρούς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δευτερη φορα που οι κυριοι κυριοι ιδιοκτητες του φορουμ "διορθωνουν" τα γραφομενα μου. Τους ευχαριστω. Λυπαμαι ομως που αναγκαζονται να εκτεθουν για χαρη μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, τι έγραψες κι εσύ??? Εξάλλου, δεν το ξέρεις ότι πρέπει να εξαγνιστείς πριν θυσιαστείς?

:bloodomen:  emarleft αυτός το έκανε!!!

τον έδωσε στεγνά ο πούστ%$@#... :P:P:P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ δεν θεωρώ κανέναν συνάδελφό μου... οκ; συν-εργαζόμενο μόνο! :P:D:withstupid:

(αυτή η λέξη "συνάδελφος" έχει κομμουνιστικές καταβολές ή μου φαίνεται; )

emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Οποτε το "συναδελφισμος" αποκταει συμμοριτικη εννοια. Μπορει να ειναι και προφητικο αυτο.

Το "συνωχαδερφισμός" όμως;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομιίζω ότι έχει συντεχνιακή καταβολή.... τι λέτε ρε καμμένοι;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύντροφοι προλετάριοι... :)

Αστέ, εξέχων μέλος της μπουρζουαζίας, σταμάτα :P:D:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι βέβαιη ότι ξέρει τι εστί μπουρζουαζία. Αυτό που είναι ανησυχητικό είναι ότι φαίνεται να υποστηρίζει ότι δεν υπάρχει πλέον. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γαλλικά

la bourgeoisie(μπουρζουαζί) = αστική τάξη. Προέρχεται από το επίθετο bourgeois που σημαίνει αστός και αυτό με την σειρά του από το bourg που σημαίνει πύργος.

Αυτό λέει ο Μπαμπινιώτης αλλά μάλλον θα διαφωνήσω καθώς bourgeois σημαίνει και αμόρφωτος και χρησιμοποιόταν από τους αριστοκράτες για τους ακαλλιέργητους νεόπλουτους.

Γενικά είναι η αστική τάξη ανάμεσα δλδ στους πλούσιους και την εργατική τάξη .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά ο τύπος είναι λούμπεν μην του μιλάτε emwhip ο inliner εννοώ.... emtongue_ss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

bourgeoisie

Αν το είχες γράψει έτσι θα το είχα καταλάβει από ώρα. emblush

Και όχι δε διαβάζω Μπαμπινιώτη όπως κανένας Βορειοελλαδίτης. -_-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.