Jump to content

Η ώρα της Δικαιοσύνης


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Last Reply

Εγώ από την άλλη πιστεύω ότι τα καταφέρνω καλύτερα από εσένα.

(κερατάκι-φατσούλα με γλώσσα-γιο-και high five με τον αέρα).

Πάρτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πέρα από το διαζύγιο με την χρήση της αγγλικής έχει πάρει και διαζύγιο με το "κάνω πλάκα".

Δεν ξανα ασχολούμαστε mate.

Happy posting!!

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προς maddoctor...

http://www.dikatsa.info/forum/showthread.php?threadid=1279

1. κανεις πως δεν καταλαβαινεις ή πραγματι δεν καταλαβαινεις...! εγω δεν ειπα με ημερομηνια που εχει "ορισει" το ΣτΕ , αλλά με ημερομηνια που βγηκε η αποφαση...δηλαδη για να καταλαβεις καλυτερα λοιπον... με ημερομηνια που τελειωσε αυτος ο "δικαστικος αγωνας" που κανατε.

2. αλλωστε εξηγησα οτι δεν με ενδιαφερει ποτε σας αναγνωριστικε το πτυχιο , εφοσον δεν ενδιαφερει και την νομαρχια, δεν επαναλαμβανω παλι τα ιδια

3. ενω τα ειχα εξηγησει στο ποστ μου , εσυ διαλεξες συγκεκριμενο κομματι να απαντησεις σε δικο σου με τον τροπο που εσυ ηθελες. Σ αυτο δεν σε κατακρινω γιατι φαινεται πως εχεις μαθει να διαβαζεις μονο επιλεκτικα

4. αν δεν κανω λαθος θελετε να σας βαλουν στη λιστα με ημερομηνια 11/2003 !!! δηλαδη πιο πριν και απο τους συναδελφους σου που εγραψαν καλυτερα απο σενα και πανω απο 60% !!!! τι θρασος ! αληθεια τι λενε αυτοι για το θεμα σας?? ειμαι πολυ περιεργος!

5. επειδη θελω να σε προλαβω , ειμαι σιγουρος οτι θα πεις...."κοιταχτε! αυτοι στο greekmeds αγνοουν τις αποφασεις του ΣτΕ...και θελουν να μπουμε με ημερομηνια οχι συτης που ορισε το ΣτΕ ( η οποια δεν ειναι για τις ειδικοτητες αλλα για το πτυχιο σου) ,αλλα με ημερομηνια που τελειωσε αυτη η ιστορια...ελεος κτλ..." σε παραπεμπω για μα ακομη φορα στο (2)

6. επειδη με κουραζουν αυτα και εχω και αλλα πραγματα να κανω δεν θα ανοιξω διαλογο με απειρες ωρες στο να γραφω απαντησεις , νομιζω οτι ημουν κατανοητος

προς ολα τα παιδια καλο τριημερο!

προς sovereign...! καλος πολιτης πλεον!!! χεχε ( περναει ο στρατος της ελλαδος φρουρος.... emhehe )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τσ τσ τσ σαν μωρά κάνετε...

Έχω λαγό

Προφανώς πρέπει να μας τον κάνεις στιφάδο.

Πνίξτον και μαγείρευε. :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με τί βαθμό; -_-

Σε πληροφορώ πάνω από 8....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε πληροφορώ πάνω από 8....

Εγώ αν πάρω στην πτυχιακή [μου διατριβή] τον βαθμό που περιμένω τελείωνω με 10, τί μας λες τώρα; :P

--ΟΚ, παραδέχομαι για χάρη ακριβολογίας... στην Ιταλία αρκετοί τελειώνουν με 110/110 e lode (Άριστα μετ'επαίνους, το λεγόμενο) μιας που η πτυχιακή διατριβή έρχεται και προστίθεται στο γενικό μέσο όρο ως bonus. Βέβαια δεν είναι κάτι εύκολο για ξένο, Έλληνες λίγοι το καταφέρνουν, Ιταλοί περισσότεροι.--

Ερώτηση: πάνω από 8,5 δεν είναι το Άριστα Ελλάδα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ναι, πάνω από 8,5 αλλά στην Αθήνα τουλάχιστον για να πάρεις πάνω από 8 έχεις ...λιώσει στο διάβασμα και στις ...στερήσεις και μπράβο σου δηλαδή! Με το συμπάθειο αλλά όπως μου τα λες και όπως τα έχω ακούσει από άλλους μάλλον είναι αρκετά ευκολότερο να χτυπήσεις hi-score στην Ιταλία....(και bonus και κανονάκι και extra-life;))

Υ.Γ. Με τα παραπάνω ουδόλως θέλω να μειώσω την αξία του επιτεύγματός σου, συγχαρητήρια κιόλας σίγουρα έχεις κοπιάσει πολύ και έχεις αξιέπαινες γνώσεις, αλλά μου φάνηκε ότι εσύ με το προηγούμενο σχόλιο σου άθελά σου υποβίβαζες την αξία του επιτεύγματος των συναδέλφων μου που έχουν καλή βαθμολογία αλλά κάτω από το Άριστα....Πιστεύω πως και άλλοι συνάδελφοι από Αθήνα θα συμφωνήσουν ότι το >=8 είναι ασύνηθες και χαρακτηρίζει μόνο τους καλύτερους....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν το υποβίβασα άθελά μου. Δεν το υποβίβασα καν. Απλά έδωσα μια εξήγηση για το θεωρητικά ανεξήγητο του 110 στα 110 (καθώς είναι λίγο δύσκολο να έχεις γενικό σε όλα τα μαθήματα, 30 στα 30).

Να είσαι σίγουρος πως αυτοί που τελειώνουν μετ'επαίνους στην Ιταλία έχει ιδρώσει το κωλαράκι τους. Και όχι, Έλληνες προσωπικά δεν ξέρω. Είχα ακούσει για έναν πριν κάποια χρόνια but that's about it. :)

---------------------

Ερώτηση, γιατί λέτε συνέχεια «στην Αθήνα... στην Αθήνα...» λες και στην υπόλοιπη Ελλάδα χαρίζουν τους βαθμούς; Μιας που για την ώρα δεν υπάρχει επίσημη αξιολόγηση των ελληνικών πανεπιστημίων μου φαίνεται λίγο «πρωτευουσιάνικος ξιπασμός» να λέτε πως στο ΕΚΠΑ είναι πιο δύσκολα από, πες στο ΑΠΘ. Μάλιστα με κάτι παιδιά που μιλούσα κάποτε σε ΕΣΦΙΕ και με τον αδερφό μου (απόφοιτο ΑΠΘ) μου δώσαν να καταλάβω πως το Πανεπιστήμιο Κρήτης ήταν αρκετά δύσκολο.

Όχι δηλαδή αν υπάρχει μια εξήγηση όσο πιο κέντρο τόσο πιο γαμάουα ανεβαίνει και η αξία του δικού μου πτυχίου (Ρώμη --> πρωτεύουσα)... Να ξέρω δηλαδή! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Προσωπικά έχω παρατηρήσει διαφορά μεταξύ των δύο σχολών που ήμουν.Και γι' αυτό δεν θεωρώ δίκαιο να μιλάω εξ' ονόματος όλων των σχολών της Ελλάδας είτε για καλό είτε για κακό....
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μία γνώμη και μάλιστα υποκειμενική δε φτάνει ρε συ Ten Ten. Μπορεί και να'πεσες στην περίπτωση-βιώματα.

Τ'αντικειμενικά κριτήρια είναι στατιστικά μοντέλα και ουδέτεροι μελετητές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά να το βουλώσω τότε ρε Professore.... Γιατί αλλιώς ή θα πρέπει να οργανώσω στατιστική μελέτη ή να καλέσω εσένα τον ...ουδέτερο να μου υπαγορεύσεις τη γνώμη σου....

Το ότι στο πρώτο έτος που ήταν σε άλλη σχολή της Ελλάδας βγήκε πρώτη στο έτος της και φυσικά πήρε υποτροφία, είναι αρκετά αντικειμενικό για σένα;....

Η γνώμη μου είναι πως σε κάποιες άλλες σχολές το συγκεκριμένο άτομο-συμπεριλαμβανομένων ελληνικών- θα είχε βγάλει αρκετά παραπάνω μέσον όρο.Και δεν χρειάζομαι t-test για να πω την άποψή μου, πόσο μάλλον όταν πιστεύω ότι μπορεί και μόνη της (η άποψη) να βρει αρκετούς υποστηρικτές....emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά να το βουλώσω τότε ρε Professore.... Γιατί αλλιώς ή θα πρέπει να οργανώσω στατιστική μελέτη ή να καλέσω εσένα τον ...ουδέτερο να μου υπαγορεύσεις τη γνώμη σου....

ΟΚ, άκου να μαθαίνεις. :)

Επειδή τα βλέπω να τα κάνει η δικιά μου η σχολή. Δεν χρειάζεται πολύπλοκα εργαλεία ή μαθηματικά, αλλά σίγουρα δε γίνεται υποκειμενικά από φοιτητή, αλλά από κάποιον που έχει πρόσβαση στα μητρώα και τις γραμματείες των σχολών.

Το αν είναι δύσκολο ή εύκολο, ποιά είναι η αναλογία των professor killer και ποιοί είναι «εύκολοι», και τί βαθμοί αποδίδονται δεν θα το ξέρεις εσύ. Θα το ξέρουν οι γραμματείες που βλέπουν τους βαθμούς που τους έρχονται απ'την κάθε session απ'τον κάθε καθηγητή για το κάθε μάθημα.

Το ότι στο πρώτο έτος που ήταν σε άλλη σχολή της Ελλάδας βγήκε πρώτη στο έτος της και φυσικά πήρε υποτροφία, είναι αρκετά αντικειμενικό για σένα;....

Μπράβο, πήρες υποτροφία στο πρώτο έτος, στα μαθήματα όπως Φυσική και Βιολογία.

Ωραία. Πες μας τώρα και σε ποιό περιφερειακό πανεπιστήμιο της Ελλάδας ήσουν για «ν'αποδείξεις» πως ήταν εύκολο σε σχέση με την πρωτεύουσα. Άλλα που να ξέρω εγώ ο επαρχιώτης και πού να καταλάβω...

Η γνώμη μου είναι πως σε κάποιες άλλες σχολές το συγκεκριμένο άτομο-συμπεριλαμβανομένων ελληνικών- θα είχε βγάλει αρκετά παραπάνω μέσον όρο.Και δεν χρειάζομαι t-test για να πω την άποψή μου, πόσο μάλλον όταν πιστεύω ότι μπορεί και μόνη της (η άποψη) να βρει αρκετούς υποστηρικτές....emgoal

Ναι, μάλλον τα περισσότερα άτομα εδώ σ'αυτό το site θα συμφωνήσουν μαζί σου.

Ξέρεις γιατί; Κάτσε λίγο να σκρολάρω πάνω, copy-paste,

Greekmeds.gr - Ανεξάρτητη Ιστοσελίδα Φοιτητών Ιατρικής και Νέων Ιατρών - Ιατρική Αθηνών

Ρε για δες τί σύμπτωση. Το site είναι των φοιτητών του ΕΚΠΑ!! Χαχ, μικρός που είναι ο κόσμος. Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει. Πάντα έλεγα ότι στην Αθήνα κάνουν καλή δουλειά και το 8 του ΕΚΠΑ είναι 9,5 στην επαρχία. :rolleyes:

embaaaembaaaembaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emofftopic

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΨΕΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΟΥ;

Την αναγνώριση την κερδίζεις- κατά σειρά προτεραιότητας

1ον από τους ασθενείς σου

2ον από τους συναδέλφους σου

3ον από τους καθηγητές σου

Επανέλθετε παρακαλώ στο θέμα μας.....πως οι των εν Ελλάδι αποφοίτων θα κάνουμε κάτι για ΕΜΑΣ και για τους Έλληνες πολίτες που περιμενουν από εμάς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πως οι των εν Ελλάδι αποφοίτων θα κάνουμε κάτι για ΕΜΑΣ και για τους Έλληνες πολίτες που περιμενουν από εμάς

Κάτσε κάτσε... :lol:

Ο ορισμός σου δεν πιάνει τους μεταγραφέντες για «λόγους υγείας».

Πες καλύτερα: οι των εν Ελλάδι εισαχθέντες πανελληνιονίκες... -_-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να κάνω κι εγώ μία ερώτηση.Έχω σπουδάσει Βουλγαρία.Έχω πάρει Δικατσά.Κανονικά, με ό,τι προβλέπει ο νόμος και ο θεσμός του Δικατσά.Χωρίς συμβούλια επικρατείας κλπ.

Θεωρούμαι συνάδελφος για σας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.