Jump to content

Ιατροι ανευ ειδικοτητας


bc aleg

Recommended Posts

Ακριβως αυτο σκεφτηκα κι εγω,νυχτα τα πηραν.Μετα απο σχεδον 4ωρο τηλεφωνικο σαφαρι,βρηκα μονο 2 σεμιναρια στον τομεα προνοιας,που ειναι 100 ωρες και επιδοτουνται με 3,60 ευρω μικτα την ωρα (και η ασφαλιση ΙΚΑ ειναι υποχρεωτικη),λιγοτερο απο ενα καφε δηλαδη και τα αντικειμενα δεν ειναι και τοσο ενδιαφεροντα (τουλαχιστον σε μενα).

Πηρε κανεις στην επαρχια;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Last Reply

Από το να κάθεσαι, είναι σίγουρα καλύτερα.Και εκπιαδεύεσαι και πληρώνεσαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από όσο ξέρω ,ναι.Είναι απαραίτητο δικαιολογητικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

την καρτα ανεργιας πως την παιρνεις?? στη δινουνε μαζι με το πτυχιο η μαζι με την επαγγελματικη αδεια?? emthanx

Με την εγγραφή στον ιατρικό σύλλογο. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

@@

γιατι να μη γελας??

6 χρονια στο δημοτικο + 6χρονια στο γυμνασιο/λυκειο + 6 χρονια στην ιατρικη

οι κατα τεκμηριο (και με αποδειξεις) καλυτεροι μαθητες

τωρα βγαζουν τριχες απο τις φαλαινες

και καθονται στη ουρα για συσσιτιο

ΞΕΦΤΙΛΑ

:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και καλα, οσοι εχουν κανει αγροτικο και ειδικοτητα, κατι γινεται, ολο και καπου θα βολευτουν.

Αυτοι ομως που τελειωσαν μολις τη σχολη, και βαλαν τα χαρτια τους σε ειδικοτητες οπως Γενικη Ιατρικη, οπου δεν εχεις το δικαιωμα για αγροτικο αλλα και καθολου επαγγελματικη εμπειρια, δεν εχουν στον ηλιο μοιρα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι κατα τεκμηριο (και με αποδειξεις) καλυτεροι μαθητες

τωρα βγαζουν τριχες απο τις φαλαινες

και καθονται στη ουρα για συσσιτιο

ΞΕΦΤΙΛΑ

Βλάκες με περικεφαλαία φίλε μου....

Κορόιδα με πτυχίο....

emconfusedemno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βλάκες με περικεφαλαία φίλε μου....

Κορόιδα με πτυχίο....

emconfused  emno

Επειδη καποια εποχη δουλεψα σε αυτα τα φαλαινο-αποτριχωτικα κεντρα ξερετε ποιο ηταν το καλυτερο που ειχα ακουσει απο πελατισσα( που εισαι Willy ΝΑ ΣΕ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΩ?)

"ΚΑΙ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ? ΜΠΑΡΠΕΡΗΔΕΣ ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ!!!!" emstupidemconfused

ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ Η ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ ΜΕ ΤΟ LASER ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΣ? emsly

FREE WILLY NOW!!

Αν και η ορκα της ταινιας ειναι απλα χρυσοψαρο μπροστα σε αυτα που ερχονταν καθε μερα στα ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ!!!! emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω εχω κανει 13 χρονια κατασκηνωση περνωντας απο ολες τις...βαθμιδες! Ξεκινησα ως κατασκηνωτρια, μετα τα "γαλονια" ανεβηκαν, εγινα ομαδαρχισα, κοινοταρχισα, κτλ. Τελευταια φορα που πηγα ημουνα ακομα φοιτητρια και πηγα σαν βοηθος γιατρου. Τοτε ηταν πολυ δυσκολο να βρουνε γιατρο γιατι δεν υπηρχε το χαλι που υπαρχει τωρα και ετσι δεχτηκαν και φοιτητες. Τη θεση την πηρα με μεσο αλλα μετρησε και παρα πολυ και η κατασκηνωτικη μου προυπηρεσια. Πληρωθηκα 250 χιλ για 22 ημερες, καθολου ασχημα θα ελεγα, αφου δεν εκανα τιποτα. Πολυ ησυχια γενικα. Βγηκα πρωτη και στο πρωταθλημα μπιριμπας!!!! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6 χρονια στο δημοτικο + 6χρονια στο γυμνασιο/λυκειο + 6 χρονια στην ιατρικη

οι κατα τεκμηριο (και με αποδειξεις) καλυτεροι μαθητες

Ξέχασες να βάλεις και τα 2 χρόνια που πέρασες στην Ιθάκη... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πηγα σε μια κατασκηνωση να δηλωσω ως ιατρος και μου ειπανε οτι θα μου δινουν 590 ευρω και θα μου καλυψουν το τσαυ.ειμαι παντεμενος,μπορω να απαιτησω παραπανω;ειναι αληθεια οτι αν ακολουθουν το προγραμμα απο την Θεσσαλονικη πρεπει να ειναι οτι λεει παρακατω;

Προς τους

κ.κ. Διευθυντάς των Κατασκηνώσεων

Βορείου Ελλάδος

ΘΕΜΑ : Θερινή απασχόληση Ιατρών σε κατασκηνώσεις - παιδικές εξοχές. Αμοιβές - Διατροφή.

Κατά τους θερινούς μήνες οι κατασκηνώσεις και οι παιδικές εξοχές, σύμφωνα με το οργανόγραμμά τους, καλύπτονται υγειονομικά από ιατρούς ανάλογα με τον αριθμό των κατασκηνωτών.

Οι αμοιβές των ιατρών διαμορφώνονται, κατά περίοδο απασχόλησης 20 ημερών, σύμφωνα με απόφαση του Δ.Σ. του Ιατρικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης ( συνεδρίαση 22/2/2005) όπως παρακάτω:

Ορίζεται ως κατώτερη αμοιβή για τους γιατρούς που εργάζονται σε κατασκηνώσεις το ποσό των 1.300€. Εφόσον δεν παρέχεται διαμονή και διατροφή προστίθεται ποσόν ημερήσιο διατροφής/διαμονής στα 60€.

Επίσης εάν πρόκειται για ειδικευμένο ιατρό χειρουργικής ή παθολογικής ειδικότητας υπάρχει προσαύξηση ύψους 20%. Για όλες τις παραπάνω περιπτώσεις πρέπει ο ενδιαφερόμενος γιατρός να καταθέτει στον εργοδότη του πιστοποιητικό εγγραφής του στον Ι.Σ.Θ. Οι ενδιαφερόμενοι συνάδελφοι ιατροί, όπως και οι κ.κ. επιχειρηματίες - ιδιοκτήτες των κατασκηνώσεων για περαιτέρω διευκρινίσεις και πληροφορίες μπορούν να απευθύνονται στην προϊσταμένη των γραφείων του Ι.Σ.Θ κ. Ελένη Χατζηβασιλειάδου κατά τις ώρες 9 π.μ. - 14.00΄ στις εργάσιμες ημέρες.

Επίσης σας γνωρίζουμε ότι βάσει του άρθρου 122 Ν.2071/92 έχει θεσπιστεί η ισοτιμία της υπογραφής των ελευθέρων επαγγελματιών ιατρών με την υπογραφή των νοσοκομειακών και των ιατρών των λοιπών ασφαλιστικών ταμείων. Για όσες υπηρεσίες δεν κάνουν αποδεκτές τις γνωματεύσεις με υπογραφή ιδιώτη γιατρού συστήσαμε στους γιατρούς να αναγράφουν το εξής: " ΄Αρθρο 122 (Ν.2071/92) Τα ιατρικά πιστοποιητικά και γνωματεύσεις καθώς και ιατρικές συνταγές έχουν το ίδιο κύρος και την ίδια νομική ισχύ ως προς όλες τις νόμιμες χρήσεις και ενώπιον όλων των αρχών και υπηρεσιών, ανεξάρτητα από το αν εκδίδονται από γιατρούς που υπηρετούν σε Ν.Π.Δ.Δ. ή ιδιώτες γιατρούς".

Με εκτίμηση

Ο Πρόεδρος Ο Γραμματέας

Αθανάσιος Νικολαΐδης Δημήτριος Τσάμης

κατα ποσο μπορω να απαιτησω κατι τετοιο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λίγο χλωμό το βλέπω να τα πάρεις, γιατί ελεύθερη αγορά είναι, εάν πας και του πεις τόσα, θα σου πει, καλά θα βρω άλλον με λιγότερα.Εκτός εάν κάνεις κάποια καταγγελία, που μπορείς να την υποστηρίξεις, τότε μπορεί και να τα πάρεις.Ρώτα και κανένα άλλο που έχει πάει σε κατασκήνωση στην περιοχή της Θεσ/κης, να σου πει τι παίζεται γενικώς.Έτσι θα μάθεις καλύτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 years later...

ναι,αρκει να εχει αδεια ασκησης ιατρικου επαγγελματος και προφανως στην ταμπελα να γραφει σκετο Ιατρος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.