Jump to content

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Συνδεσμος Φιλάθλων Πειραιώς


Spider

Recommended Posts

Το ειχα δει το ματς με την ΑΕΚ που χάσατε 3-0.Γιατί νομίζεις πως χάσατε ακόμη δε μου είπες!!!

Από ατυχία,από διαιτησία,από ανικανότητα,από τι;

Μου είπες ότι έπρεπε να κερδίζατε εσείς.Γιατί χάσατε όμως;Να συνεχίσω να ρωτώ ή πάλι δε θα μου απαντήσεις;

Για τον Ολυμπιακό η καραμέλα είναι εύκολη:Φταιει η κακούργα η διαιτησία και η παλιοκοινωνία!

Από την ΑΕΚ σε ρωτώ,γιατί χασατε;Μπορείς να μου πεις μονάχα το λόγο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 744
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

gor

" Όποιος έχει μεγάλη ομάδα, έχει και βρωμικό παρελθόν. Όπως και εσύ έχεις τα λουλούδια με τα χιλιάρικα και εγώ έχω τη παράγκα. Με τη λογική του όσο μεγαλύτερη η ομάδα τόσο μεγαλύτερα τα μέσα επιρροής αποφάσεων, εγώ δέχομαι ότι ο Ολυμπιακός κυριαρχεί σε αυτές τις μεθόδους τα τελευταία χρόνια. Όχι, όμως, γιατί είμαστε πιο ανηθικοι και αλήτες, αλλά γιατί τώρα εμείς μπορούμε. Όποιος έχει το μαχαίρι τρώει και πεπόνι. Αν μπορούσατε και εσείς, θα κάνατε τα ίδια, όπως τα έχετε ξανακάνει. Αν μεθαύριο ο Κάδμος γίνει η πρώτη ομάδα στην Ελλάδα, θα ευνοείται αυτός."

Αρειανός

"Συμφωνω. Αυτα τα δεχομαι.Αλλα δυστυχως στην παρουσα φαση αδικειται η ομαδα μου και ευνοειται η δικη σου,συνεπως νομιμοποιουμαι να γκρινιαζω.Οταν αντιστραφουν εκ νεου τα πραγματα,να γκρινιαζεις εσυ."

post 569, για να μη λες ότι τα βγαζω από το κεφάλι μου. Το λινκ στο είχα στο προηγούμενο ποστ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν καταλαβα αρειανε?

Σε τι εισαι καλυτερος απο εμας? (ΑΕΚ)

Δικη μου αποψη ειναι οτι εισαι πολυ χειροτερος απο μας

Στο πρωτο γυρο μονο ενα 20 λεπτο επαιξες μπαλα και τιποτε αλλο

Στο δευτερο ματς...γελαμε...! Ιδιο πεναλτι στο Λυμπε δεν το εδωσε! Μη μιλας για διαιτησια εσυ που σε σπρωχνουν ( τουλαχιστον μεχρι αυτη τη στιγμη που γραφω ) για να βγεις 2ος. Να σου θυμησω λοιπον οτι εχεις παρει ματς...Καλαμαρια , ΑΕΚ κτλ ενω δεν λες τιποτα που ξαφνικα μειωθηκε η ποινη τπου ΠΑΟΚ και ως δια μαγειας...θα παιξει με κοσμο εναντιον της ΑΕΚ!!!!! τη συμπτωση και αυτη...

Ακομα και σε παιχτες να το δεις ειλικρινα πιστευω οτι εχουμε καλυτερους απο τους δικους σας

ΥΓ εχει να σφυριξει πεναλτυ εναντιον σου διαιτητης εδω και 2 χρονια. Θυμησου μονο το προτελευταιο αγωνα περυσι που εκτος απο τις ευκαιριες που ειχαμε δε μας εδωσε και κανονικοτατο πεναλτυ ( στο γηπεδο σας ) και χασαμε εμεις τη 2η θεση.

ΥΓ η ΑΕΚ εχει να παρει σφυριγμα υπερ της πολλα πολλα χρονια. Μη λετε λοιπον και για τους 3

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

A,μαλιστα...

Τουλαχιστον καποιος παραδεχτηκε οτι ο Ολυμπιακος εχει τη διατησια,γιατι τωρα μπορει να την εχει...

Ουσιαστικα παει να κανει ενα συμψηφισμο με αυτα που εκανε ο ΠΑΟ πριν 20 χρονια...συμψηφισμο που με αφηνει παγερα αδιαφορο...Εγω δεν εχω προβλημα να παραδεχτω οτι εκανε αυτα παλια ο ΠΑΟ...γιατι δεν τα λενε μονο γαβροι,αλλα και πολλοι αλλοι αντικειμενικοι δημοσιογραφοι...αλλα σας διαφευγει οτι μαζι με αυτα ο ΠΑΟ εφτιαξε και πανισχυρες ομαδες που κερδισαν το σεβασμο ολοκληρης της Ευρωπης...Σημερα που ο γαβρος κανει τα ιδια με τη διαιτησια,οχι μονο οι οπαδοι του δεν παραδεχονται τιποτα,αλλα,το χειροτερο,κλεινουν τα ματια στην αγωνιστικη ενδεια της ομαδας τους,που οχι μονο ισαξια του ΠΑΟ του 1996 δεν ειναι,αλλα τρωει και 5αρες απο τα τσικο της Ευρωπης...Μαλλον φαινεται οτι κατι παει στραβα με τη διαχειριση της "ανεσης" που απολαμβανει στις εγχωριες διοργανωσεις ο Θρηνος,που αντι να τον παει μπροστα,καθε χρονο τον κανει χειροτερο!!

ΥΓ.Οσο για την ΑΕΚ pws?,τι μιλας?

Κανεις οτι δεν εχεις καταλαβει πως ειναι θεμα χρονου να καταρρευσει η ομαδα σου?Για ποιους παικτες μιλας?Εγω μονο τον (φευγατο) Κατσουρανη βλεπω.Καμια σχεση η ομαδα σου με την περσινη.Φοβισμενη στο γηπεδο,παει να κλεψει τα παιχνιδια αντι να τα παρει.Αρχισαν και οι μουρμουρες για Ντεμη,Σαντος...φαινεται οτι οι Νοτιαδες βαρεθηκαν να βαζουν λεφτα...Με τους Τσιριλους θα παιξετε Τσου Λου?Δεν ειδες πώς χασατε απο τον Ηρακλη?Που ευνοειται η ομαδα μου?Που της δινουν ενα πεναλτι στα τρια?Το ξεχασες το ακυρωθεν γκολ του Γκεκα?Δε μας σφυριζουν εναντιον πεναλτι?Σφυριζουν ομως ανυπαρκτα οφ σαιντ,ακυρωνουν γκολ,δε δινουν καρτες στους αντιπαλους...κανουν ολα τα υπολοιπα!!Η ομαδα σου ειναι ενα ακομη γραναζι της μηχανης του Ολυμπιακου,με τον οποιο οι αλλαξοκωλιες σας κρατανε απο την εποχη που σας "καθοταν" για να παρετε τα πρωταθληματα εσεις αντι του ΠΑΟ!Για αυτο δε μου προκαλειτε καμια συμπαθεια,λογω και του οτι σας χαρισανε δισεκατομμυρια για να παιζετε στην Α Εθνικη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε μας σφυριζουν εναντιον πεναλτι?Σφυριζουν ομως ανυπαρκτα οφ σαιντ,ακυρωνουν γκολ,δε δινουν καρτες στους αντιπαλους...κανουν ολα τα υπολοιπα!!

Μα καλά, ο στημένος εναντίον σου διαιτητής προτιμά να σου ακυρώσει κανονικό γκολ, αντί να σφυρίξει πέναλτυ; Και δε μιλάω για αμφισβητούμενες φάσεις. Θυμήσου τον Γκούμα να έχει βγάλει τη φανέλλα του Περόνε. Γιατί ο πουλημένος στον Κόκκαλη δεν το έδωσε;

Έχεις δίκιο σε αρκετά πράγματα, αλλά μην το ξεφτιλίζεις κιόλας.

Όταν μάλιστα για πάνω από 80 αγωνιστικές δε έχει στήσει αντίπαλος σου την μπάλα στη βούλα.

Και 5 πέναλτυ να δωθούν εναντίον σου τις τελευταίες αγωνιστικές, είναι πιο πιθανό από το κανένα σε 80.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασε ρε τις αερολογιες...

Για ποια οφσαιντ μιλας? Γι αυτα που μας εκοψαν εναντιον σας δε λες τιποτα? Για θυμησου λιγο...

Εχετε τοσο καθαρους παικτες που δεν κανουν πεναλτυ...

Δες λιγο ...ΑΕΚ πεναλτυ: 1 υπερ και 4 κατα!

πες μου τα δικα σας? Εμεις με το γαυρο δεν εχουμε καμια συμπαθεια. Για τον ΑΕΚτζη και οι 2 ειναι εχθροι

Οσο για τον ΟΣΦΠ...ολο και χειροτερα

Μ' αρεσει που τα ΜΜΕ λενε οι περυσι πηρε δικαια το νταμπλ...Θα μας τρελανετε? Πηρε δικαια το κυπελλο? για πειτε στα 2 ματς τι εγινε? στο 1ο η ΑΕΚ ειχε 5 δοκαρια και στο 2ο ο διαιτητης ακυρωσε κανονικο γκολ του Σοαρες και εκοψε 2 φασεις γκολ. Ρε παιδια...αξιζε ο ΟΣΦΠ τη νικη στον 1ο γυρο? Εγω θυμαμαι οτι η ΑΕΚ εχασε πολλεσ ευκειριες πριν το 1-1...

ΥΓ Εχεις καλυτερους Αρειανε? Και απο τον Λυμπε? και απο τον Εμερσον? και απο τον Σεζαρ? τι φοβερη ομαδα ειστε...! για μενα ο ΠΑΟ αυτη τη στιγμη παιζει 200% απ αυτο που μπορει

οσο για το νομο-αρθρο 44 να μην τα ξαναλεω. Προυπηρχε ο νομος 12 χρονια τωρα. η ΑΕΚ εκανε απλα εφαρμογη στο νομο αυτο .Αν θες απαντησεις σε αυτο το θεμα να πας στις σελιδες τις ΑΕΚ να διαβασεις

Η ομαδα μου δεν καταρρεει. Η δικια σου σπρωχνεται...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μη μιλάμε για το περσινό ματς στο Κύπελλο στο Καραϊσκάκη γιατί όπως έχουμε ξαναπει το ματσακι θα μπορούσε άνετα να είχε τελειώσει στο 15' λεπτό με πέναλτυ στο Ρίμπο και κόκκινη στο Γεωργέα και δεν θα μίλαγαμε καν για παράταση...

αυτά τα ολίγα βασικά ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τώρα τα βαζέλια είναι τάβλα... πω πω κάβλα...

Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του διαιτητή που έδωσε 555 λεπτά καθυστερήσεις χωρίς λόγο μπας και γλιτώσει τον λαγοκοταϊκό, η κατηφόρα συνεχίστηκε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωπα παιδες,σιγα μην κλανετε πολυ,θα σας φυγει καμια τσιρλα...

Μολις ειδα Αθλητικη Κυριακη,τις αμφισβητουμενες φασεις (και οχι φυσικα στον Αλφα,το Κοκκαλοκαναλο...)

Τι ειδα?

Ποσο ωραια μας χειρουργησαν (για μια ακομη φορα...) οι εποπτες-υπαλληλοι της Ιντρακομ...

ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΑΣ ΕΚΟΨΑΝ ΠΑΛΙ ΜΕ ΜΑΙΜΟΥ-ΟΦ ΣΑΙΝΤ,ΧΩΡΙΑ ΤΟ ΚΟΡΝΕΡ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΗΛΘΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΞΑΝΘΗ,ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΟΥΤ ΤΟΥ ΛΑΜΠΡΙΑΚΟΥ!!!ΤΑ ΕΙΔΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΛΑΤΟ...

Αυτα,για να μη μιλανε τα κουμπαρακια,γαβρακια-χανουμακια,ποιος σπρωχνεται για τις 2 πρωτες θεσεις και ποιος οχι...

ΥΓ.Νικολακη,πες αλευρι...Η Μακαμπι σε γυρευει :lol: !!!

Τουλαχιστον εμεις παμε σε εναν τελικο φετος,εσεις τουναντιον πατε ολοταχως με φορα να τρακαρετε τα κωλαρακια σας στα κονταρια Ισραηλινων και βαζελων με μειονεκτημα εδρας!!Να βαλετε μπολικη βαζελινη θα σας χρειαστει!!

ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΠΑΛΙ ΕΚΤΟΣ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΘΑ ΕΙΣΑΙ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε σεις...ασχετο...

Τι διαπιστωσα τωρα, 02:00 τη νυχτα :blink: ?

Οτι ειμαι ο μονος βαζελος που φωναζει εδω μεσα,ολοι οι αλλοι κανουνε κοκο,κρυβονται και μονο οταν ξεσκιζουνε τον γαβρο στην Ευρωπη ξεμυτανε <_< ...Α,να χαθειτε και σεις υποκριτες,καθομαι και βριζομαι με διακοσια ατομα και σεις ουτε ενα ποστ σε ενδειξη συμπαραστασης :angry: ...Και να πω οτι πολυκαιγομαι...Το μπασκετ και η Αρειαναρα με καινε πιο πολυ...ουτε το ματς με την Ξανθη δεν ειδα,μιλαμε για τετοιο ενδιαφερον :splaaaats: ...

Δεν ξανασχολουμαι...ουτε για διαιτησιες θα ξαναφωναξω ουτε τιποτα...θα μπαινω για να σας κοροιδευω και να σας βριζω οποτε εχω τα νευρα μου για να ξεδινω :D ...

Παρτε για αρχη μερικες ντοματες:

:splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats:

ΜΠΑΓΛΑΜΑΔΕΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε σεις...ασχετο...

Τι διαπιστωσα τωρα, 02:00 τη νυχτα :blink: ?

Οτι ειμαι ο μονος βαζελος που φωναζει εδω μεσα,ολοι οι αλλοι κανουνε κοκο,κρυβονται και μονο οταν ξεσκιζουνε τον γαβρο στην Ευρωπη ξεμυτανε

Ότι δεν μπορείτε να κάνετε εσείς, χαίρεστε που το κάνουν άλλοι.

Δεν είναι μόνο τα βαζελάκια του φόρουμ έτσι. Είναι γενική η κατάσταση.

Kαι του χρόνου μεσημέρι

με ποιον παίζετε κανένας δεν θα ξέρει

Ρε Λορέντζο τι λές τώρα

που θα παίζετε στις 4 η ώρα

Φιλάκια..

Τροποποιήθηκε από kostask19
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε σεις...ασχετο...

Τι διαπιστωσα τωρα, 02:00 τη νυχτα :blink: ?

Οτι ειμαι ο μονος βαζελος που φωναζει εδω μεσα,ολοι οι αλλοι κανουνε κοκο,κρυβονται και μονο οταν ξεσκιζουνε τον γαβρο στην Ευρωπη ξεμυτανε <_< ...Α,να χαθειτε και σεις υποκριτες,καθομαι και βριζομαι με διακοσια ατομα και σεις ουτε ενα ποστ σε ενδειξη συμπαραστασης :angry: ...Και να πω οτι πολυκαιγομαι...Το μπασκετ και η Αρειαναρα με καινε πιο πολυ...ουτε το ματς με την Ξανθη δεν ειδα,μιλαμε για τετοιο ενδιαφερον :splaaaats: ...

Δεν ξανασχολουμαι...ουτε για διαιτησιες θα ξαναφωναξω ουτε τιποτα...θα μπαινω για να σας κοροιδευω και να σας βριζω οποτε εχω τα νευρα μου για να ξεδινω :D ...

Παρτε για αρχη μερικες ντοματες:

:splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats:

ΜΠΑΓΛΑΜΑΔΕΣ

emypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomai

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ , ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ Ή ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ , ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΣΚΛΙΣΗ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΣΤ

ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΔΩ ΑΠΟ ΒΑΖΕΛΟ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΑΘΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗς ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Κινητήριο δύναμη για τον Ολυμπιακό χαρακτήρισε τον κόσμο του συλλόγου ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Σωκράτης Κόκκαλης, σε συνέντευξη Τύπου με αφορμή τη συμπλήρωση τριών χρόνων από την έναρξη εγγραφής μελών. Ο ισχυρός άνδρας των «ερυθρολεύκων» κάλεσε τους φιλάθλους να εγγραφούν ως μέλη στον σύλλογο λέγοντας πως ο μέχρι τώρα αριθμός των 83.000 δεν ανταποκρίνεται στο πραγματικό μέγεθος του κόσμου.

«Με τα εκατομμύρια οπαδών που έχει ο Ολυμπιακός ο αριθμός των 100.000 μελών δεν είναι ούτε 2%. Δεν είναι υπερβολικό αυτό που λέω. Καλώ όλους αυτούς που αγαπούν τον Ολυμπιακό να συμβάλουν σε αυτή την προσπάθεια και να γίνουν μέλη, γιατί αυτό θα δώσει πνοή. Εγώ έγινα Ολυμπιακός από μικρό παιδί και κάποια στιγμή έγινε πρόεδρός του. Δεν ήρθα από τον Άρη ή τις Ινδίες. Είμαι δεμένος με τον Ολυμπιακό. Εμείς πρέπει να αποδείξουμε με στοιχεία και πραγματικά νούμερα πως έχουμε τους περισσότερους φιλάθλους στην Ελλάδα. Αν συγκρίνουμε τους φιλάθλους του Ολυμπιακού για παράδειγμα με αυτούς της Λιόν, που είναι μια ομάδα από την οποία έχουμε διδαχθεί πολλά πράγματα, έχουμε πενταπλάσιο αριθμό. Οπαδοί του Ολυμπιακού υπάρχουν παντού, ενώ της Λιόν μόνο σε εκείνη την περιοχή. Φίλους του Ολυμπιακού μπορείς να βρεις και στου… διαόλου τη μάνα».

Στη συνέχεια άφησε αιχμές κατά των αντιπάλων της ομάδας του φωτογραφίζοντας τον Παναθηναϊκό, την ΑΕΚ και τη Λάρισα: «Είχαμε σοβαρά παράπονα για τις τιμωρίες του Ολυμπιακού για κάποια επεισόδια. Η καταπολέμηση της βίας είναι από τους βασικούς στόχους του Ολυμπιακού και προς αυτή την κατεύθυνση έχουμε καταβάλλει πολλές προσπάθειες. Οι επιτυχίες μας μάς διευκολύνουν ώστε οι φίλαθλοί μας να αισθάνονται κάπως καλύτερα. Βλέπουμε ότι άλλες ομάδες που για τον α ή β λόγο δεν μπορούν να ανταγωνιστούν τον Ολυμπιακό χρησιμοποιούν διάφορα πράγματα. Λυπάμαι πολύ που και πρόσφατα είχαμε μια άσχημη εξέλιξη στον αγώνα με τη Λάρισα. Εμείς δεν έχουμε κανένα πρόβλημα με καμία ομάδα και κανέναν φίλαθλο. Ο καθένας έχει το δικαίωμα και πρέπει να υποστηρίζει την ομάδα του, αλλά πρέπει να αποφεύγουμε τη βία. Οι διοικήσεις των ομάδων θα πρέπει να βελτιώνουν την ποιότητα των ομάδων τους για να αντιμετωπίσουν όχι μόνο τον Ολυμπιακό, αλλά οποιαδήποτε άλλη ομάδα. Μέχρι σήμερα είμαστε ο μόνος σύλλογος που δεν έχει επωφεληθεί από καμία στήριξη, οικονομική ή άλλη. Μας έλεγαν ομάδα δημοσίου. Δείτε ποιοι φορούν φανέλες με διαφημίσεις του δημοσίου και ποιοι μπήκαν στα άρθρα 44…», τόνισε.

Αναδρομή και… αλλαγές

Ο Πέτρος Κόκκαλης, αναφέρθηκε στα τρία πρώτα χρόνια λειτουργίας του προγράμματος εγγραφής μελών και αναφέρθηκε στις αλλαγές που θα γίνουν στο εξής: «Στα τρία χρόνια που πέρασαν από τότε ο Ολυμπιακός υλοποίησε τα περισσότερα από όσα είχε εξαγγείλει. Για πρώτη φορά τα μέλη του Ολυμπιακού απέκτησαν φωνή και είχαν τη δυνατότητα να εκθέσουν στη διοίκηση του συλλόγου τις προτάσεις και τις απόψεις τους για όλα τα θέματα του Ολυμπιακού. Με την ετήσια συνδρομή τους τα μέλη του Ολυμπιακού ενίσχυσαν τα 19 αθλητικά τμήματα του συλλόγου. Στα τρία αυτά χρόνια το 30% του προϋπολογισμού του ερασιτέχνη προέρχεται από τις συνδρομές των μελών. Δημιουργήθηκε το προπονητήριο στίβου του Ολυμπιακού με μεγάλο μέρος των χρημάτων από τις συνδρομές των μελών. Για πρώτη φορά στην ιστορία του Ολυμπιακού στεγάστηκαν όλα τα τμήματα του Ολυμπιακού στο Κλειστό Γυμναστήριο ‘Μελίνα Μερκούρη’. Δημιουργήθηκε το μεγαλύτερο σωματείο στην Ελλάδα με 83.000 μέλη», δήλωσε και προσέθεσε:

«Η μεγάλη αλλαγή αφορά στο χρόνο ανανέωσης των καρτών των μελών. Οι ανανεώσεις θα γίνονται μαζικά τον Ιούνιο, αφού θα έχουμε κατακτήσει τίτλους. Μέσα από τη διαδικασία της μαζικής ανανέωσης μέσα στον Ιούνιο να δούμε τη χρονιά που πέρασε και τη χρονιά που έρχεται. Η κάρτα μέλους θα βγαίνει κάθε χρόνο και προαιρετικά θα μπορεί κάποιος να έχει πάνω της τη φωτογραφία του. Μια σημαντική αλλαγή θα είναι η δημιουργία του τμήματος μελών του Ολυμπιακού, που θα χειρίζεται όλα τα θέματα που αφορούν στα μέλη μας. Μέσα από όλες αυτές τις αλλαγές θα γίνει πιο εύκολη η υλοποίηση των εμπορικών προνομίων των μελών. Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος μέλος για να πάρει εισιτήριο ή θα δίνεται εισιτήριο μόνο σε μέλη, αλλά θα υπάρχει προτεραιότητα για τα μέλη. Πρέπει να κατανοήσουμε ότι άλλο είναι το μέλος και άλλο το εισιτήριο».

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι σπόντες του ισχυρού άνδρα του Ολυμπιακού, Σωκράτη Κόκκαλη, περί υπαγωγής της "κιτρινόμαυρης" ΠΑΕ στο Άρθρο 44, δεν έμειναν αναπάντητες από την Ένωση. Στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας, κοινοποιήθηκε η παρακάτω ανακοίνωση:

"Δεν είναι η πρώτη φορά που ο κ. Σωκράτης Κόκκαλης, χωρίς προφανή λόγο, αναφέρεται στην υπαγωγή της ΠΑΕ ΑΕΚ στο άρθρο 44 του ν. 1892/90. Θα θέλαμε να διευκρινίσουμε στον κ. Σωκράτη Κόκκαλη ότι ο ν. 1892/90 ψηφίστηκε από τη Βουλή των Ελλήνων το 1990 και έχουν ενταχθεί σ’ αυτόν δεκάδες επιχειρήσεις, για τις οποίες δεν έχουμε ακούσει ως σήμερα ότι είναι κρατικοδίαιτες. Ας θυμίσουμε όμως στον κ. Σωκράτη Κόκκαλη τι έλεγε το 1993:

"Αισθάνομαι την ανάγκη να εκφράσω την απόλυτη ικανοποίησή μου για την τροπολογία που κατέθεσε στη Βουλή ο υπουργός Εθνικής Οικονομίας Στέφανος Μάνος. Δίνει πίστη και δύναμη σε όλους για να χαράξουμε τη νέα πορεία του Ολυμπιακού.

Εκ μέρους όλων των φίλων και οπαδών του ιστορικού συλλόγου μας, επιθυμώ να ευχαριστήσω την κυβέρνηση και όλα τα πολιτικά κόμματα για τη θετική αντιμετώπιση των μεγάλων προβλημάτων που είχαν συσσωρευτεί στην τελευταία πενταετία στο μεγαλύτερο αθλητικό σύλλογο της χώρας".

www.kontra.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι σπόντες του ισχυρού άνδρα του Ολυμπιακού, Σωκράτη Κόκκαλη, περί υπαγωγής της "κιτρινόμαυρης" ΠΑΕ στο Άρθρο 44, δεν έμειναν αναπάντητες από την Ένωση. Στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας, κοινοποιήθηκε η παρακάτω ανακοίνωση:

"Δεν είναι η πρώτη φορά που ο κ. Σωκράτης Κόκκαλης, χωρίς προφανή λόγο, αναφέρεται στην υπαγωγή της ΠΑΕ ΑΕΚ στο άρθρο 44 του ν. 1892/90. Θα θέλαμε να διευκρινίσουμε στον κ. Σωκράτη Κόκκαλη ότι ο ν. 1892/90 ψηφίστηκε από τη Βουλή των Ελλήνων το 1990 και έχουν ενταχθεί σ’ αυτόν δεκάδες επιχειρήσεις, για τις οποίες δεν έχουμε ακούσει ως σήμερα ότι είναι κρατικοδίαιτες. Ας θυμίσουμε όμως στον κ. Σωκράτη Κόκκαλη τι έλεγε το 1993:

"Αισθάνομαι την ανάγκη να εκφράσω την απόλυτη ικανοποίησή μου για την τροπολογία που κατέθεσε στη Βουλή ο υπουργός Εθνικής Οικονομίας Στέφανος Μάνος. Δίνει πίστη και δύναμη σε όλους για να χαράξουμε τη νέα πορεία του Ολυμπιακού.

Εκ μέρους όλων των φίλων και οπαδών του ιστορικού συλλόγου μας, επιθυμώ να ευχαριστήσω την κυβέρνηση και όλα τα πολιτικά κόμματα για τη θετική αντιμετώπιση των μεγάλων προβλημάτων που είχαν συσσωρευτεί στην τελευταία πενταετία στο μεγαλύτερο αθλητικό σύλλογο της χώρας".

www.kontra.gr

Η ανακοίνωση αυτή δείχνει για ακόμα μία φορά την ανεπάρκεια της ΠΑΕ ΑΕΚ, δείχνει ακόμα μία φορά γιατί ο συγκεκριμένος σύλλογος είναι αεκάκι από τη διοίκηση μέχρι τον τελευταίο οπαδό.

Στον Ολυμπιακό δε χαρίστηκαν χρέη το 1993.Ο Ολυμπιακός δεν κήρυξε πτώχευση.Ο Ολυμπιακός δεν μπήκε σε κανένα άρθρο 44.Ο Ολυμπιακός πλήρωνε κανονικά στο ελληνικό δημόσιο τη δόση του κάθε μήνα επί 10 χρόνια για τα χρέη -παρακαταθήκη από τον Κοσκωτά και την τράπεζα Κρήτης.Πλήρωσε συνολικά γύρω στα 10 δις δραχμές.Πλήρωσε όλο το κεφάλαιο ενώ η ρύθμιση από τη τότε κυβέρνηση έγινε για να καθοριστεί μία λογική δόση και αφορούσε μείωση των τόκων.Από εκεί προκύπτει και η τ ρ ο π ο λ ο γ ι α και ο Κοκκαλης ευχαρίστησε για τα προβλήματα της πενταετίας με Κοσκωτα-Σαλιαρέλη.

ΣΤΟ ΑΕΚΑΚΙ ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ 150 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ(50 ΔΙΣ ΔΡΧ) ΠΕΡΙΠΟΥ...ΤΑ ΧΡΕΗ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΕΣ ΤΗΣ ΤΕΛΕΤΑΙΑΣ 8ΕΤΙΑΣ ΑΥΤΩΨΝ ΠΟΥ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΑΕΚ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΚΩΤΑ ΨΙΛΙΚΑΤΖΗ...

ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΑ ΧΡΕΗ ΔΕ ΧΑΡΙΣΤΗΚΑΝ, ΡΥΘΜΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕ ΟΛΑ, ΑΣ ΡΥΘΜΙΖΟΝΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ. ΠΡΟΤΑΘΗΚΕ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΒΑΝΔΗ ΚΑΙ ΚΛΑΨΟΥΡΙΖΕ ΣΥΝΕΧΩΣ..,ΦΩΝΑΞΕ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ , ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΠΟΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ ΠΙΕΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ 2-3 ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ ΤΟ ΑΕΚΑΚΙ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΤΗΚΕ ΣΕ ΑΡΘΡΟ 44..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η απαντηση σου δειχνει για μια ακομη φορα πως δεν μπορεις να κατανοησεις τιποτα εκτος απο την προπαγανδα του Κοκκαλη!

Λοιπον : η ρυθμιση του ΟΣΦΠ ηταν σκανδαλο! θα δεις οτι χαριστηκε το μεγαλυτερο χρεος 5.5 δις το οποιο ηταν και τοκοι, 2.2 δις τα εβαλε το δημοσιο απο την τσεπη του , εκτος των τοκων...και ναι λοιπον πληρωσε

και η ομαδα σου 2 δις σε ....120 δοσεις!!!!! :P

εισαι απιστευτος παντως

οσο για το 44 να τα πουμε ακομη μια φορα μπας και καταλαβεις τι εγινε....

-150 εκ ευρω ηταν το χρεος προς τριτους ...

- απο αυτα τα 133 ηταν χρεη σε ιδιωτες ΕΝΙC - NETMED και 2 αλλοι οι οποιοι και συμφωνησαν ( απαραιτητη προυποθεση για να μπει μια εταιρια στη ρυθμιση αυτη ειναι να συμφωνησει το 60% των οφειλομενων )

- 17 εκ. ηταν το χρεος στο δημοσιο απο τα οποια 7 εκ ειναι το κεφαλαιο και τα 10 εκ ηταν τοκοι ... δηλαδη ποσο που η ομαδα σου ποτε δε πληρωσε!

- τελικα θα πληρωσει τα 5% αυτων στο δημοσιο

μπορεις λιγο να το ψαξεις και να μη βγαζεις απλως κραυγες απο τον προεδρο σου που ψαχνει απεγνωσμενα για μελη

ΟΣΦΠ....μετα τη ρυθμιση Μανου

μετα τη ρυθμιση με πολλα πλεονεκτηματα για το Καραισκακη και αφου εβγαλε απο το φακελο 2004 τη φιλαδελφεια

μετα την παραχωρηση του στοιχηματος στην ιντραλοτ

μετα τις απιστευτες συμβασεις που εχει κανει με ΟΤΕ και VODAFONE

μετα τη νεα παρακληση για βοηθεια στο κολυμβητηριο που θελει να φτιαξει

θεωρει τις αλλες ομαδες κρατικες... emeleos

παρακαλω παραπληροφορηση για 150 εκ ευρω που χαρισε το δημοσιο τελος!

το χρεος στο δημοσιο που σε κοφτει ειναι 17 εκ. ευρω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

μη λες ανακρίβειες για εντυπώσεις!

Ο Ολυμπιακός πλήρωσε περίπου 8 δις σε ειδική ρύθμιση και δεν υποχρεώθηκε να πληρώσει τους τόκους των πανωτοκίων.Μιλάμε δηλ για ένα ποσό περίπου κοντά στα 3 δις.Αν αυτό είναι σκανδαλώδες τότε τι να πουν οι οφειλέτες της αεκ...

ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι ε?

για κοιταξε λιγο καλυτερα και θα δεις οτι πληρωσε 2 δις.

αλλα 5 δις που ηταν να πληρωσει...ακομα τα πληρωνει διοτι απο την αρχη χαριστηκε ή καλυτερα " παγωσε " το ποσο αυτο και δεν ξεπαγωσε ποτε

Θυμιζω λιγο την ελευθεροτυπια τοτε:

" ΘΡΥΛΙΚΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΧΡΕΩΝ, ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ 3 ΔΙΣ ΠΑΓΩΝΟΥΝ 5,5 ΡΥΘΜΙΖΟΝΤΑΙ 2 - ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟς ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ !"

Τροπολογια Στ. Μανου με την οποια απαλλασεται η Παε Ολυμπιακος απο τις απαιτησεις της τραπεζας Κρητης μεχρι του ποσου 2,6 δις το οποιο θα καταβαλει το δημοσιο που ως γνωστον εχει εγγυηθει σχετικα. Διαγραφονται οι οφειλες της εταιριας προς το δημοσιο απο φορους δωρεας ποδοσφαιριστων ( υποθεση Ντεταρι ), ενω ο Ολυμπιακος καλειται να καταβαλει σε 120 μηνιαιες δοσεις τα μεχρι στιγμης βεβαιωμενα χρεη, τα οποια για τους "κοκκινους" ανερχονται πλεον στο ποσον 1.600.000.000 δρχ αφου αλλα 5,5 δις χρεων του ΟΣΦΠ παγωσαν!

Με την εν λογω ρυθμιση χαριζονται στην ομαδα του Πειραια, εκτος του ποσου των 2,6 δις κι αλλα 500.000.000 δρχ τα οποια αποτελουν ενα μερος του φορου δωρεας για την μεταγραφη του Λαγιος Ντεταρι.

Η παε Ολυμπιακος ειναι συνεπως υποχρεωμενη να πληρωσει περιπου 1,6 δις απο τα χρεη 2,0 δις που εχουν βεβαιωθει συνολικα μεχρι στιγμης. Ηδη εχουν δοθει με βαση την προηγουμενη ρυθμιση 400.000.000 δρχ , ενω στο εξης η μηνιαια δοση θα φτανει το ποσο των 8.000.000 δρχ ( για 120 δοσεις )

αυτα απο την ελευθεροτυπια τοτε

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ...

ΥΓ τοσες δοσεις ουτε ο κοτσοβολος δεν κανει!!! :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επειδή είχε ξαναγίνει μια τέτοια κουβέντα σε ένα άλλο φόρουμ και εκεί πάλι λέχθηκαν τα παραπάνω, είχα βρει την πραγματική ρύθμιση την οποία πλήρωσε μέχρι τελευταίας δεκάρας ο Ολυμπιακός.Θα ψάξω να την ξαναβρω για να μη λέμε και ό,τι θέμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ψαξεις λοιπον

ευγε

και οπως ειπες για να μη λεμε οτι θελουμε...στην ΑΕΚ δεν χαριστηκαν 150 εκ ευρω απο το δημοσιο, το χρεος ηταν 7 εκ + 10 εκ οι τοκοι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν έχω αντίρρηση για την αεκ γιατί πολύ απλά δεν ξέρω.

Ό,τι δεν γνωρίζω δεν το αναφέρω καν.

;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.