Jump to content

Παθολογική Φυσιολογία Ι & ΙΙ


tik-tak

Recommended Posts

  • 11 months later...
  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Last Reply
  • 10 months later...

Πτυχιακές εξετάσεις Παθολογικής Φυσιολογίας Ι & ΙΙ στις 14 Φεβρουαρίου (μικρή αλλαγή στην ημερομηνία από την έδρα ) στις 10:00. Δηλώσεις συμμετοχής υποχρεωτικές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι εξετάσεις της Παθολογικής Φυσιολογίας Ι και ΙΙ για το πτυχίο που ήταν προγραμματισμένες για την Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2014 θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2014 και ώρα 10.00 π.μ. στην αίθουσα διαλέξεων Παθολογικής Φυσιολογίας.

Δηλώσεις συμμετοχής στην είσοδο του εργαστηρίου.

(από τη γραμματεία του εργαστηρίου)

Η αλλαγή έγινε κατόπιν συννενόησης με τον κ. Μπαμπιονιτάκη, γιατί στις 14/2 που είχαν μπει οι εξετάσεις με πρωτοβουλία της έδρας (η συνέλευση είχε ορίσει την προηγούμενη ημέρα) υπάρχει και πτυχιακή Ακτινολογίας στο Αττικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Ξέρει κανείς από τους παλιούς επι πτυχίω να μου πεί αν το παλιό βιβλίο του ΜcPhee, καλύπτει τις εξετάσεις ώστε να περαστεί το μάθημα??? τα βασικά έστω, τα καλύπτει για ένα 5????Υπάρχει κάποιος επι πτυχίω που να έχει δώσει πρόσφατα και να έχει διαβάσει από ΜcPhee να μου πεί την αποψή του????Γιατί δυστυχώς δεν υπάρχει η οικονομική άνεση να αγοράσω το βιβλίο του Damjanov!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως σου απάντησα και στο topic του 3ου έτους, κι εγώ με McPhee έδωσα πέρυσι τις ΠαΦΥΣ και η αλήθεια είναι πως δεν καλύπτει σε μεγάλο βαθμό τις απαιτήσεις των εξετάσεων αλλά στο βαθμό που θες απλά να το περάσεις εμένα τουλάχιστον με κάλυψε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητε/ Αγαπητη medd. Πραγματι η τραπεζα θεματων βασιζεται στο βιβλιο του Damjanov για αυτη την πτυχιακη και ισως και του Σεπτεμβριου, αφου το βιβλιο εχει αλλαξει ξανα. Διαβαστε το McPhee αφου αυτο εχετε αλλα κυριως εστιαστε στα πολλαπλης που υπαρχουν και στο site και στα site της Νεας Προοπτικης και ΔΑΠ. Θα αναρτησω κι εγω καποια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τους δύο για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες και την άμεση απάντησή σας. Kυκλοφορεί κάπου τράπεζα θεμάτων έγκυρη? volcano-φωτόραμα? Γνωρίζετε?
Comfortably Numb ειλικρινά,ευχαριστώ πολύ πολύ για τον κόπο να ανεβάσετε τα πολλαπλής για εμένα :) Θα περιμένω ... emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ήδη ο συμφοιτητής μας Comfortably Numb τα έχει ανεβάσει όπως θα δεις στα παρακάτω posts του στα topics των θεμάτων και SOS της ΠαΦΥΣ:

http://www.greekmeds.gr/forum/topic/3231-dhaeieiaeeth-oeooeieiassa-e/?p=461419

http://www.greekmeds.gr/forum/topic/3232-dhaeieiaeeth-oeooeieiassa-ee/?p=461418

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Ολοι πηραν τα τρια..

καθολου αστειο...

για οσους ρωτανε αν βγαινει με το παλιο βιβλιο θα τους γραψω την εμπειρία μου...

πηγα και εδωσα με mcphee την παφυς1. διαβαζα περιπου ενα μηνα , ειχα δε τοσο μεγαλη αυτοπεποιθηση που δεν διαβασα καθολου πολλαπλης...

στην εξεταση απαντουσα ενα ενα τα πολλαπλης επιτοπου διαγραφοντας τις κουλες και ακυρες απαντησεις πανω στην κολλα, αφηνοντας 1-2 που ειναι και οι πιθανες απαντησεις...ακομα και αν ηταν λαθος τελικα η επιλογη, φαινοταν ξεκαθαρα στο προχειρο των ερωτησεων οτι εχει γινει μια προεργασια και κανεις ξερει τι κανει...

Ο Μπαμπιονιτακης επειδη ειναι γάτος (ασχετο τι κανει στα μαθηματα του μιλαω για εξεταστης), βαζει σχεδον σε ολες τις εξεταστικες 2 ερωτησεις ιδιες.

οπως αντιλαμβανεστε αν γραφεις στην τυχη τοτε σε 2 ιδιες ερωτησεις θα γραψεις διαφορετικη απαντηση συνηθως..αν το δει αυτο .. πουλο...και δικαιως..

αν απαντας παφυς ερωτησεις στην τυχη δεν νομιζω οτι εχεις πολλες ελπιδες...

Ξεχασα να πω οτι πηρα 6, λιγο με δεδομενο το χρονο διαβασματος , αλλα εντιμο και καθαρο...

Στη 2 πηγα και πληρωσα 92 ευρω και πηρα το νεο βιβλιο... μου πηρε πολυ λιγοτερο χρονο να βγαλω υλη γτ ειναι πιο μαζεμενο το βιβλιο και πιο ευκολο για μενα...

διαβασα πολλαπλης αποστηθισα και καποια , και πηρα 5 στο μισο χρονο...δυσκολα ...

Τα συμπερασματα δικα σας....

Αυτα παντως τα μαζεμενα 3αρια μου κανουν εντυπωση δεδομενου οτι ο Μπαμπιονιτακης εξακολουθει να θελει να βοηθησει τους πτυχιακους...

εχω την ισχυρη υποψια οτι επεσε γερη αντιγραφη ή απο τις ιδιες ερωτησεις φανηκε οτι απαντανε στην τυχη...

Παντως αδικια, δηλαδη τα 3αρια να ηταν παραπανω, δεν το πιστευω με τιποτα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ένα μηνα για την παφυσ? emshowoff

μιας και δεν εχω δει γενικα καποιο σου ποστ με θεματα ή βοηθεια προς τους συμφοιτητες μας, για να μην παρουν παλι τα 3 γραψε τη δικη σου εμπειρια με το πως τα περασες να τους βοηθησουμε....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω τα περασα μια χαρα και τα δυο και με λιγο διάβασμα.Δεν με δυσκολεψαν.

οποτε δεν αξιζει καποιο σχολιο να γραφτει που μπορει να βοηθησει καποιον στο διαβασμα...αντιθετως μπορουμε να γραφουμε οτι πηραν τα 3... ακρως συναδελφικο και ακομπλεξαριστο....καληνυχτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ολοι πηραν τα τρια..

Είναι οι φοβερές και τρομερές ευκαιρίες που μας δίνονται κατά τους υπουργούς παιδείας να τελειώνουμε οι επί πτυχίω....

Και να ήταν μόνο η έδρα της Παθολογικής Φυσιολογίας αυτής της νοοτροπίας καλά θα ήταν....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑΣ 1 ΚΑΙ 2 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Οι εξετάσεις των μαθημάτων της Π.Φ.1 και 2, για τους επί πτυχίω φοιτητές, θα πραγματοποιηθούν την ΔΕΥΤΕΡΑ 15/9/2014, στις 9.00 π.μ. (9.00-12.00), στην Αίθουσα Διαλέξεων της Π.Φ. (Νο 19).

Η εξεταστέα ύλη προέρχεται απο το βιβλίο του Damjanov.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ, αναγράφοντας το ονοματεπώνυμο, τον αριθμό μητρώου και το μάθημα στις εξετάσεις του οποίου ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος, στη λίστα που βρίσκεται στην γραμματεία του Τμήματος, καθημερινά 8.00-15.00.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Οι εξετάσεις των μαθημάτων της Π.Φ. Ι και Π.Φ. ΙΙ, για τους επί πτυχίω φοιτητές, θα πραγματοποιηθούν ΠΕΜΠΤΗ 18/12/2014, στις 8.00 π.μ. (8.00-11.00 π.μ.), στην Αίθουσα Διαλέξεων της Π.Φ (Νο 19).

Η εξεταστέα ύλη προέρχεται απο το βιβλίο του Damjanov.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ, αναγράφοντας το ονοματεπώνυμο, τον αριθμό μητρώου τους και το μαθημα στις εξετασεις του οποίου ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος, στις λίστες που βρίσκονται στη γραμματεία του Τμήματος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Οι εξετάσεις της Π.Φ. 1 και Π.Φ. 2 για τους επι πτυχίω φοιτητές, που ήταν προγραμματισμένες για τις 18/12/2014 και αναβλήθηκαν λόγω της απεργείας των Διοικητικών Υπαλλήλων, θα γίνουν την Τρίτη 23/12/2014, 8.30πμ - 11.30 π.μ., στην αίθουσα διδασκαλείας της Π.Φ. (Αίθουσα Νο 19).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.