Jump to content

Παθολογική Φυσιολογία Ι & ΙΙ


tik-tak

Recommended Posts

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΗΝ ΥΛΗ ΑΠΟ DAMJIANOF Κ DAVINDSON;ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η ΥΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΤΟΜΟ ΤΟΥ DAMJIANOF ΓΙΑ ΠΑ ΦΥΣ 2.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Last Reply

Αν δεν κάνω λάθος, η ύλη για τη ΠΑΦΥΣ ΙΙ είναι από Damjanov τα κεφάλαια 7-13 δηλαδή: από το αίμα μέχρι και συστηματικές παθήσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

YΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΦΥΣ Ι;;;ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.ΑΝ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΚΑΤΙ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

YΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΦΥΣ Ι;;;ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.ΑΝ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΚΑΤΙ....

στην ανακοινωση για την αναβολη της εξετασης,εγραφαν πως νεα ημερομηνια ειναι η 21/12!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γνωριζει καποιος συναδελφος τι ωρα κ σε ποιο αμφιθεατρο θα γινει αυριο η αναβληθεισα πτυχιακη στην παθφυσ 1?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για ΠΟΙΑ πτυχιακη μιλάτε, ρε παιδιά; To πρόγραμμα της πτυχιακής έχει δύο ημερομηνίες και για τα δύο μαθήματα.

Σε ότι αφορά την πρώτη ημερομηνία, ο απαράδεκτος κ. Μπαμπινιωτάκης μια μέρα πριν την ορισθείσα ημερομηνία, ακύρωσε τις εξετάσεις γιατί, λέει, δε δήλωσαν πολλοί. Αν είναι δυνατόν, δηλαδή, λες και όλοι οι πτυχιακοί υποχρεούνται να πάνε να δηλώσουν, άλλη δουλειά δεν έχουν. Η 2η ημερομηνία σύμφωνα με το πρόγραμμα είναι η 17η Ιανουαριου. Η γραμματέας του όμως μας είπε την ημέρα που ακυρώθηκε η πρώτη εξέταση ότι η επόμενη τελικά θα δωθεί 21.1 και ώρα 12. Ημερομηνία αυθέραιτα επιλεγμένη από την έδρα. Κι εσείς μου λέτε τώρα ότι υπάρχει αύριο εξέταση; Γιατι ο ΣΦΙΑ δε βάζει στη θέση του αυτόν τον κύριο; Κάθε φορά τα ίδια κάνει εδώ και αρκετό καιρό. Ακυρώνει αυθέραιτα τη μία από τις δύο ημερομηνίες μια μέρα πριν απο την εξέταση κ ορίζει αυθέραιτα νέες ημερομηνίες. Καταρχήν ας αποφασίσει αν θα δίνεται η Παφυσ 1 ή 2 φορές και να τηρησει το λόγο του, μας διαλύει το πρόγραμμα με αυτό που κάνει. Κατα δεύτερον, δε χρειάζεται οι πτυχιακοί να δηλώνουν, δουλεύουμε κάποιοι. Το site γιατί το έχει; Για να ανεβάζει βαΘμούς με ονόματα, χωρίς να μας έχει ρωτήσει αν επιθυμούμε δημοσίευσή των στο διαδίκτυο; Θα γίνει χαμός αν έχει βγάλει ημερομηνία για αύριο. Δεν πρόκειται να δώσετε να ξέρετε. Θα γίνει της πουτάνας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπαμπη φλου καταρχας εγω ειδα ανακοινωση αναβολης της εξετασης για 21/12 για την παθφυσ 1!δεν θυμομουν ωρα κ οφειλα να ρωτησω!οι ημερομηνιες δεν ειναι για πρωτη κ δευτερη εξεταση αλλα για παθφυσ 1+2 αντιστοιχα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

MΙΑ ΑΠ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΥΝ 11/2 ΛΟΓΩ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ 22/2!!!!!!!!!!!!!!!!

Πήγα σημεραστην έδρα της Παφυσ να δηλώσω ως πτυχιακός και είχε λίστα μόνο για τους κανονικούς και μεταφορείς η οποία συμπίπτει με την πτυχιακή της Φυσικής. Η εξέταση των πτυχιακών είναι στις 9/2. Γιατί δεν υπήρχε λίστα για τους πτυχιακούς; Μήπως αποφάσισαν εκ των προτέρων ότι θα την ακυρώσουν για ακόμη 1 φορά; Τι γίνεται με αυτή την έδρα, βρε παιδιά; Στην προηγούμενη πτυχιακή έχασα το μάθημα επειδή ακύρωσαν την εξέταση επειδή δεν είχε,ειπαν, συμμετοχή. 2 ημέρες πριν την εξέταση που είχα επικοινωνήσει μαζί τους με είχαν ενημερώσει ότι δίνεται.

Δε βγάζω άκρη. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Σε ποιον να απευθυνθώ; Aνακοίνωση στον πίνακα δεν υπάρχει. Η γραμματεία δε γνωρίζει τίποτα, παραπέμπει στον υπεύθυνο καθηγητή. Ο κ. Μπαμπινάκης που έχει οριστεί ως υπεύθυνος, δεν είναι ποτέ στο γραφείο του όταν καλώ ή τον επισκέπτομαι.

Η ύλη για τους νέους τριτοετείς είναι διαφορετική και από άλλα βιβλία. Όσοι παρακολουθήσαμε το μάθημα παλαιότερα τι διαβάζουμε; Eίμαι πραγματικά χαμένος, οποιαδήποτε βοήθεια μου είναι πολύτιμη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

MΙΑ ΑΠ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΥΝ 11/2 ΛΟΓΩ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ 22/2!!!!!!!!!!!!!!!!

kall, οι 9η και η 22η αντιστοιχούν σε Παφυσ1 και 2 ή σε κάθε 1 από τις 2 ημερομηνίες δίνονται και τα 2 μαθήματα; Γνωρίζεις με σιγουριά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

MΙΑ ΑΠ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΥΝ 11/2 ΛΟΓΩ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ 22/2!!!!!!!!!!!!!!!!

kall, οι 9η και η 22η αντιστοιχούν σε Παφυσ1 και 2 ή σε κάθε 1 από τις 2 ημερομηνίες δίνονται και τα 2 μαθήματα; Γνωρίζεις με σιγουριά;

ΠΗΓΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΑ ΣΕ ΛΙΣΤΑ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 11/2 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 22.ΠΩΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΠΑΛΙ ΤΟ 9/2?ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠ ΤΟΥΣ 2 ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ???ΕΙΧΑΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΡΙΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΤΟΜΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ!ΠΑΝΤΩΣ Η ΛΙΣΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ 1 Κ ΓΙΑ 2.ΤΗΝ ΥΛΗ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠ.ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ DAVINDSON K DAMJIANOF ΓΙΑ ΤΗΝ 1 ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ DAMJIANOF ΣΕΛ 1-40, ΣΕΛ 109-168 ,ΚΕΦ 4,ΚΕΦ13,ΚΕΦ3 ΣΕΛ73-107,ΚΕΦ6 ΣΕΛ215-253 ΕΚΤΟΣ ΛΙΘΙΑΣΗΣ Κ ΟΓΚΩΝ ΟΥΡΟΠ. ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ ΣΕΛ 169-214 Κ ΟΓΚΟΙ ΣΕΛ 543-558.ΑΠΟ DAVINDSON ΣΕΛ602-605,180-181,434-439,569-572.ΓΙΑ ΤΗΝ 2 ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ DAVINDSON ΣΕΛ125-139.282-294,336-338,351 Η ΑΜΟΙΒΑΔΩΣΗ.ΚΑΙ ΑΠΟ DAMJIANOF ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΕΣ Ν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξερει μηπως κανεις αν μπορεις να περασεις το μαθημα εχοντας διαβασει McPhee? το καινουριο ειναι δυσκολο?θελει πολυ καιρο διαβασμα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΓΓΡΑΜΑΤΩΝ 2009-2010:

18 ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ Ι 335 5 Υ Μουτσόπουλος και μέλη ΔΕΠ 1 Γενικές Αρχές & Κλινική Πράξη Ιατρ.Παθολογ. Davidson's Παρισιάνου Α.Ε. 2005 Αθήνα

1α Παθοφυσιολογία I.Damjanov-Επιμ. Μουτσόπουλος Παρισιάνου Α.Ε. 2009 Αθήνα

http://www.grammateia.med.uoa.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=1418

ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ: damjanov:http://onlinebooks.parisianou.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=233&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=17 davidson:http://onlinebooks.parisianou.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=232&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=17

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

konvil ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΕΡΥΣΙ ΜcPhee k φετος εβγαλα φωτοτυπιες τα 2 καινουρια.η βιβλιοθηκη εχει Damjiamof αλλα οχι Davindson και απο ο,τι θυμαμαι ειναι πανω απο 100 ευρω το καθενα αγορα,οπως τα πιο πολλα αλλωστε.προσπαθησε να τα βρεις.ειναι απο εκει τα θεματα μου ειχε πει ο ΜΠΑΜΠΙΝ.οταν τον ρωτησα για την υλη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναβληθηκε η πτυχιακη, απο 11.2 πηγε 22.2. Η γραμματεας ειπε πως θα βγαλει και ανακοινωση. Οσοι ενδιαφερεστε καντε τον κοπο να το τσεκαρετε παντως, γιατι με αυτην την εδρα ποτε δεν ξερεις..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!! ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΜΕ 10 Κ ΜΙΣΗ ΕΙΠΕ.. ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ.ΕΧΕΙ ΛΕΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικα στις πτυχιακες στη 2 τα θεματα πιστευω οτι εβγαιναν και απο το παλιο βιβλιο σιγουρα.κανα δυο μονο νομιζω οτι ηταν μονο απο το καινουριο (στα 60).κατα τα αλλα το καινουριο βιβλιο μου φανηκε αρκετα πιο ευκολο και σιγουρα πολυ λιγοτερες σελιδες (περιπου 240 σε αντιθεση με τις 400 του Μc Phee)και με λιγοτερες λεπτομερειες.τα θεματα μου φανηκαν λιγο δυσκολα αλλα βατα.αν εδωσε κανενας αλλος ας μας πει τη γνωμη του!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχοντας διαβάσει σχετικά καλά τον McPhee και δίνοντας σήμερα την 1 μου φάνηκαν λίγο "τσιμπημένα", ζητούσαν πολλές λεπτομέρειες. Πιστευω ομως ολα να πανε καλα. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΑΤΗΣ ΠΤΥΧΙΑΚΗΣ απο το dapiatrikis

http://mediscene.gr/forum/viewtopic.php?f=53&t=628#p1417

Αναφερονται και τα αποτελεσματα της κανονικης εξετασης

Καλα αποτελεσματα σε οσους εδωσαν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.