Jump to content

Η εξαφανισθείσα στο σύμπαν ηλιθιότητα


Juliette

Recommended Posts

Ναι, πες μας ότι δε σου αρέσει κι όλας... Γιατί σε κάποιο άλλο ποστ διάβασα για την έκφραση μέσω της τέχνης και που το χόμπυ έγινε επάγγελμα και η ψυχή του καλλιτέχνη κι η ηθοποιός σημαίνει φως κι είμαστε δύο, είμαστε τρεις, είμαστε χίλιοι δεκατρείς!!

Άντε, κλαίνε οι χήρες, κλαίνε κι οι παντρεμένες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Last Reply
Αλλά γιατί να γίνεις πάγος?

Είμαι βέβαιη πως κατάλαβες, σου αφιερώνω και ένα τραγουδάκι στο Rock on! σχετικά με την δύναμη του πάγου.

Και ας κάνω και μία επίκληση στον πάγο: I beg you! Join me...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, πες μας ότι δε σου αρέσει κι όλας... Γιατί σε κάποιο άλλο ποστ διάβασα για την έκφραση μέσω της τέχνης και που το χόμπυ έγινε επάγγελμα και η ψυχή του καλλιτέχνη κι η ηθοποιός σημαίνει φως κι είμαστε δύο, είμαστε τρεις, είμαστε χίλιοι δεκατρείς!!

Άντε, κλαίνε οι χήρες, κλαίνε κι οι παντρεμένες!

Ναι, αλλά το θέμα είναι να σ'αρέσει και η παραγωγή..όχι πλακώσαμε τα εμπορικά και ξεσκισουάρ σε κόντρα-ντο για να πάρουν μερικοί επιλεγμένοι μαλάκες τα χιλιάρικα... <_<

Επίσης μόλις έγινα ζωντοχήρα, μεγειά σας :bloodomen:

Είμαι βέβαιη πως κατάλαβες, σου αφιερώνω και ένα τραγουδάκι στο Rock on! σχετικά με την δύναμη του πάγου.

Και ας κάνω και μία επίκληση στον πάγο: I beg you! Join me...

Κατάλαβα :)emthanx

(νομίζω ότι μόλις αρχίζω και αποκτώ πολύ καλές σχέσεις με τον εν λόγω κύριο τελευταίως.. emiloveyou )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά μιλάμε πρέπει να έχω ιδιαίτερη ταμπελίτσα στο μέτωπό μου "Είμαι λιγουρο-μαγνήτης" δεν εξηγείται αλλιώς..

Λοιπον σκηνικό σήμερα στο λεωφορείο.

Έπαιζα με το κινητό και μπουκάρει ένας τύπος καμιά 40ριά τον έκοβα, με μαλλιά, μούσια και τρισάθλιο ντύσιμο...θα μπορούσε να είναι άστεγος που ζητάει ελεημοσύνη. Κάθεται δίπλα μου, μου λέει "ωραίο κινητό, μου το δίνεις λίγο?" :blink: 'Όχι". Και μου πιάνει την κουβεντα....

"Πώς σε λένε?"

"Σοφία" (είπα να το παίξω ευγενής τρομάραμ)

"Χάρηκα, Γιώργος. Να κεράσω καφέ?"

"ΟΧΙ"!!!!!!!!!!!!! :wacko:

"Γιατί ρε Σοφία? Που είμαι τόσο καλό παιδί και πότε θα σε ξαναδώ"?

"Ποτέ".

"Μα γιατί, δε σου φαίνομαι καλό παιδί? Έλα να πιούμε καφέ, και δουλεύω στο Υπ. Παιδείας, είναι καλή δουλειά".... emeleos

"Μπράβο, είμαι σίγουρη ότι είσαι καλό παιδί, άσε με τώρα να πάω στη δική μου δουλειά".

"Γιατί ρε Σοφία? Με στενοχωρείς. Έχεις φίλο?"

"Ναι" (δεν έχω, το είπα έτσι μπας και βγάλει το σκασμό, αλλά αυτός απτόητος).

"Χμμμ ώστε γι'αυτό δε θες να βγούμε, αλλιώς θα ερχόσουν μαζί μου, ε?" (σαφώς...να'σαι σίγουρος :antegeia: )

Eυτυχώς του κόπηκε απότομα, γιατί εκείνη τη στιγμή με ειδοποίησε συνάδελφος ότι δε θα έρθει (ευτυχώς το εφοριλίκι μου βγήκε σε καλό μια φορά) και επίσης ήταν η στάση μου και κατέβηκα....

emeleos ρεεεεεεεεεεεεεεεε δε νομίζω να τους προκαλώ!!!! :o :o :o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν εγώ θα γράψω για έναν επικίνδυνο τρόπο πεσίματος (στην κυριολεξία).

Ήταν τέλος Ιουλίου και είχα ραντεβού με έναν ξαδερφό μου στο BΟΞ στα Εξάρχεια για να δούμε Χίτσκοκ.

Κατεβαίνω με το μετρό στην Ομόνοια και αρχίζω να ανηφορίζω προς την πλατεία..

Από το μετρό είχα προσέξει ένα τύπο γύρω στα 30,εμφανίσιμο και γενικά μια χαρά που με κοιτούσε,αλλά δεν έδωσα περαιτέρω σημασία γιατί είχα αργήσει και είχα αγχωθεί.Ο τύπος που λέτε αρχίζει να με ακολουθεί κατά πόδας.Δεν κρύβω ότι φοβήθηκα γιατί η Αθήνα ήταν άδεια και είχε πλέον βραδιάσει.Ανοίγω το βήμα μου,το ανοίγει και αυτός,επιταγχύνω πιο πολύ το ίδιο και αυτός,και τότε, Θεμιστοκλέους και Κωλάττη γωνία...

.....γλιστράω και πέφτω φαρδιά πλατιά και χτυπάω το δεξί μου γόνατο.

Ο τύπος έρχεται,με σηκώνει και λέει:

"Χίλια συγνώμη εγώ φταίω ,σας μάτιασα.Απλά ήθελα να σας μιλήσω γιατί μου άρεσαν τα μάτια σας.Τώρα έτσι που έγιναν τα πράγματα δεν τολμώ να πω τίποτα από αυτά που ήθελα.Χρειάζεστε κάτι άλλο,χτυπήσατε;"

"Όχι" λέω κοφτά.

"Και πάλι συγνώμη" λέει και φεύγει.

Όταν έπεσα θύμωσα πολύ και ήμουν έτοιμη να τον βρίσω,αλλά ο πληθυντικός βλέπετε..

Υ.Γ ο ξαδερφός μου δεν μπορούσε να συνέλθει από τα γέλια όταν του το είπα, το ίδιο και το έτερον ήμισυ που απεφάνθη:"Δεν του μίλαγες κι εσύ,θα σε έτρωγε; Καλύτερα να είχες σπάσει κανένα πόδι;" Άντρες....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Γιατί ρε Σοφία? Με στενοχωρείς. Έχεις φίλο?"

"Ναι" (δεν έχω, το είπα έτσι μπας και βγάλει το σκασμό, αλλά αυτός απτόητος).

ΝΑΤΟΟΟΟΟ!!!! Η σημαντική δήλωση της ημέρας :D:D:D:D

(φοράει χαμόγελο Colgate)

emcolgate

(ετοιμάζει ύφος "πτςςςς! μα ποιος είμαι!")

emcool

(παίρνει το διαβολικό βλέμμα που σκοτώνει)

emdevil

(φοράει το καλό μπλουζάκι γεμάτο υποννοούμενα)

fatkidfunny.jpg

(και η ατάκα!)

emdevilΚοριτσάκι... Να σε κεράσω μια πορτοκαλαδίτσα;

ΥΓ: Το "θέλεις να τα φτιάξουμε;" προφανώς θα έρθει ΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ κεράσεις εσύ την πορτοκαλαδίτσα τελικώςςςς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν,τους τελευταίους μήνες (ίσως να κοντεύει και χρόνος ) με παίρνει τηλέφωνο κάποιος -στο σταθερό- 1-2 φορές την εβδομάδα και μάλιστα πολύ αργά τη νύχτα!! Ξέρει που παίρνει γιατί μου απευθύνεται με το όνομά μου.Δεν μου ζητάει να συναντηθούμε ή κάτι τέτοιο μόνο μου κάνει ερωτήσεις του τύπου:τι διαβάζεις τώρα; τι φοράς τώρα; μένεις μόνη σου;

Έχω δοκιμάσει τα πάντα,τον έχω βρίσει (δεν έχεις τα αρχ.. να μου πεις ποιος είσαι),τον έχω ειρωνευτεί (μάλλον είσαι γύρω στα 17 για να τηλεφωνείς χωρίς να λες ποιος είσαι και τι θες), του το έχω κλείσει,το΄χω ρίξει στην τρελή (μπα!μπα! καλώς τον!και έλεγα θα πάρεις δεν θα πάρεις)...δεν γίνεται τίποτα.

Μόνο τα τελευταία βράδια που μπαίνω σταθερά κάθε βράδυ αργά στο site έχω κάπως γλιτώσει...( Είδες το Greekmeds διώχνει και τους ανεπιθύμητους!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μάλλον παίρνει τηλ και είσαι κατειλημμένη λόγω νετ... emblush

emarright Μπορείς όμως να κάνεις αίτηση στον ΟΤΕ και να βρεις τα στοιχεία του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αααα είναι πολύ απλό...

1η λύση

*21*ο αριθμός του κινητού σου# και έχεις κάνει εκτροπή από το σταθερό στο κινητό και βλέπεις στην αναγνώριση ποιος είναι. #21# το απενεργοποιείς αφού μάθεις.

2η λύση

Με μια αίτηση στον ΟΤΕ σου κρατάνε όλα τα νούμερα από τα οποία σε παίρνουν τηλέφωνο και στα στέλνουν μαζί με τον λογαριασμό. Εγώ 6 χρόνια στα Γιάννενα με αυτό τον τρόπο έχω μάθει κάθε αναπάντητη, απαντημένη, απόκρυφη και μασωνική κλήση :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Έχω αναγνώριση κλήσης στο σταθερό,αλλά ο γελοίος με παίρνει με απόκρυψη. :angry:

Όσο για την αίτηση στον ΟΤΕ,το ανέβαλλα συνεχώς γιατί ήλπιζα ότι θα σταματήσει..

Μάλλον όμως βαρέθηκε να παίρνει λόγω του ότι το τηλ είναι απασχολημένο τα βράδια-λόγω Greekmeds-και ελπίζω να τον ξεφορτώθηκα οριστικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι αλλά ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ λέτε ότι πέφτετε σε ψυχοπαθείς; μήπως εσείς τελικά έχετε το πρόβλημα;

ή οι ψυχοπαθείς έχουν την τάση να την πέφτουν πιο συχνά από τους φυσιολογικούς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι έτσι. Οι γυναίκες είναι κατά βάση είναι τα πιο περίεργα όντα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup emarup Ενώ οι άντρες....τέρατα φυσιολογικότητας :P

Για την ακρίβεια είναι τέρατα έτσι κι αλλιώς... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 9 months later...

Εγω θα διηγηθω εναν ηλιθιο τροπο πεσιματος,πολυ ηλιθιο ομως,που ειχα το προνομιο και την τυχη να τον παρακολουθησω απο πολυ κοντα :D ...

Ειχα κοψει εισιτηριο στα ΚΤΕΛ και καθομουν σε ενα τραπεζακι στην αιθουσα αναμονης...Διπλα μου πηρε το ματι μου μια κοπελα που δεν μπορουσα να προσδιορισω αν ηταν ακριβως ομορφη,μια και φορουσε μεγαλα μαυρα γυαλια...Αυτο για το οποιο ομως ημουν σιγουρος ηταν για το μινι της,που της εφτανε στον αφαλο :lol: !!

Οποτε σκαει μυτη στην πορτα ενας μαγκας...νεος,υψος καπου στο 1.65,πολυ μελαχροινος,καμπουρης,με μαυρο γυαλι και αυτος και τσιγαρο να κρεμεται απ'το στομα του...Με το που την μπανιζει,την καρφωνει με το βλεμμα του :D ...ενα βλεμμα πολυ λαγνο :blink: ,την κοιταει πανω απ'τα γυαλια του,με το ενα χερι πιανει το τσιγαρο στο στομα του και με το αλλο...τα π@π@ρια του,που τα χουφτωνει καλα καλα και αρχιζει να τα κουναει πανω κατω :lol::lol::lol: ...Αφου βλεπει οτι τραβηξε την προσοχη της,παιρνει το χερι του απο τα π@π@ρια και το κουναει,με τα δακτυλα του να κανουν emkwlos δαχτυλο,σα να της λεει "γουσταρεις γ@μησακι?" :lol::lol::lol: !!Αυτη εμεινε αταραχη,αυτος εξακολουθουσε τις χειρονομιες και αφου ειδε και αποειδε,βγηκε εξω,κανοντας της νοημα με τα χερια "θα τα πουμε μετα" :D !!!

Και απορω:Ποσες γκομενες να ειχε ριξει ετσι ο λεβεντης :lol::lol::lol:?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νομίζω μια διπλή τυφλή κλινική μελέτη θα μας πείσει για του λόγου το αληθές...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νομίζω μια διπλή τυφλή κλινική μελέτη θα μας πείσει για του λόγου το αληθές...

Και η control ομάδα τι θα λέει; Doamne dau metzeol mare??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εξκιουζε μουα μεσιε...κουντ γιου ντου ετ μορ λιανα πληζ :D ?

Κανονικά ο Admin έπρεπε να στο εξηγήσει γιατί το είχε signature για πολύ καιρό, αλλά τέλος πάντων... Κλεμμένο...

Αυτή είναι μία ρουμανική έκφραση. Σκηνικό: πριν 6-7 χρόνια είναι 3 υποψήφιοι για εισαγωγή σε Ρουμανικό Πανεπιστήμιο (Ιατρική) με αντικειμενικά κριτήρια :lol::lol: και δη με συνέντευξη :lol::lol:

Δύο Έλληνες και μία Ελληνίδα. Τα αγόρια είχαν μάθει αρκετά καλά τη ρουμανική, η κοπέλα όχι και τόσο. Είχε φροντίσει όμως να πάει ευπρεπώς ενδεδυμένη. Ή μάλλον καταλλήλως ενδεδυμένη: με μίνι φούστα και αποκαλυπτικότατο μπούστο. Μπαίνοντας ο καθηγητής μέσα να δει τους υποψηφίους, αντικρίζοντας το θεσπέσιο θέαμα αναφωνεί: " Doamne dau metzeolu mare" (η ορθογραφία μου στα ρουμανικά είναι απαράδεκτη)- ον έστιν μεθερμηνευόμενον: "Μέγας είσαι Κύριε...." Οι δύο άντρες υποψήφιοι πέσανε κάτω από τα γέλια, ενώ η κοπέλα έμεινε άναυδη ρωτώντας: "Τί έγινε ρε παιδιά; Τι είπε;"

Περιττό να πω ότι προσελήφθη αξίως... :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπεραξιως μαλιστα, διότι με τετοια εμφανιση και νεκρους ανασταινει

επιβεβαιωνεται επομενως η φημη για τις μυθικες ικανοτητες θεραπειας των ρουμανων γιατρων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.