Jump to content

Η εξαφανισθείσα στο σύμπαν ηλιθιότητα


Juliette

Recommended Posts

Το υποσχέθηκα στο μάστορα να το ανοίξω το τοπικ...απλά λόγω συγκυριών άργησα αρκετά... :D

Πολυαγαπημένα μου παιδάκια, θέλω να μοιραστώ μαζί σας άλλη μια σουρεαλ εμπειρία μου...

Ώρα 5 το πρωί περίπου... κι ενώ παρέα γνωστών προμινεντ μεμπερς (για να υποκλέψω ατάκες από το αδελφό γλου :P ) έκανε τσάρκα στην Ερμού πλησίον του σταθμού του Θησείου...

ένα σουπερ-ντουπερ-γουαου κάμπριο περνά μπροστά τους και ο οδηγός καρφώνει την υποφαινόμενη γυρίζοντας το κεφάλι του έως και 180°... για να λάβει την ατάκα "Αμάν ρε φίλε" από την υποφαινόμενη και την ατάκα "Δε μας έφτανε ο ένας..." από έτερον γνωστό προμ ... :bloodomen:

Με ταχύτητα αστραπής, πιο γρήγορος κι από την Τσιτάρα, πιο γρήγορος κι από τον Λούκυ-Λουκ, ο οδηγός σταματά, βγαίνει από το σουπερ-ντουπερ-γουαου αμάξι και απευθύνεται στην υποφαινόμενη αφού έχει προηγηθεί χειραψία και αυτο-σύσταση:

"Δεσποινίς με το άσπρο πουκάμισο και το κόκκινο τσαντάκι, ξέρω ότι κάτι είπατε, δεν άκουσα τι, έχετε όλο το δικαίωμα να κάνετε σχόλια, αλλά δώστε μου την ευκαιρία να γνωριστούμε. Πείτε μου πότε γιορτάζετε να σας στείλω 1000 κόκκινα τριαντάφυλλα, δώστε μου ένα τηλέφωνο, στην τελική πάρτε το δικό μου!" :wacko:

Του κάκου η ετέρα "αττάκερ" διαλαλούσε ότι αι ατάκαι ήτο δύο και γιατί να την πληρώσει η δύσμοιρη Τζουλιέτ για κάτι που είπε άλλος...

..του κάκου η δύσμποιρη εγώ (Ω!) έλεγα ότι δεν είναι και τόσο καλή ιδέα, καληνύχτα σας...

...ο φέρελπις οδηγός του σουπερ-ντουπερ-γουαου κάμπριο, και πριν προλάβει κανείς να αντιδράσει, έκανε νόημα στο συνοδηγό του, που έβγαλε σε χρόνο ντε-τε μια φωτογραφική μηχανή αγνώστου μάρκας, πήρε πόζα αγκαλιάζοντας τη δύσμοιρη-ω!-Τζουλιέτ και έβγαλε μαζί της 2 φωτό... (διότι μια δεν είναι ποτέ αρκετή-μπορεί να καεί...) :wacko::wacko:

Ευτυχώς μετά η παρέα συνήλθε και καληνυχτίζοντας (η αγωγή πάνω απ'όλα) την έκανε με ελαφρά....

Και ερωτώ αγαπημένοι μου συνάδελφοι:

Θέλετε να μοιραστείτε μαζί μας ανάλογες εμπειρίες? Σφωνείτε με τον τρόπο του προαναφερθέντος κυρίου? Θα επράττατε διαφορετικώς?

Ιδού το τοπικ να εκφραστείτε!!!

(εγώ πάντως τρόμαξα με τρέλα....)

:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Last Reply

Τα καλά κορίτσια στις 5 το πρωί είναι στο κρεββατάκι τους. (όχι απαραίτητα της οικίας των). Επίσης, τέτοια σημεία συνάντησης φέρνουν σε πρεζοκαταστάσεις, φτου μακρυά από εμάς. Ορθώς το λοιπό εφοβήθεις, αν και καθήμενη την ώρα συγγραφής του ποστ.

2 παρατηρήσεις: Τι της λιμπίστηκε της υποφαινόμενης ο τσιτάρας; Τόσα ωραία γκομενάκια ήντουσαν τρωίρω... Επίσης, τις φωτό τι τις ήθελε; Να τις βγάλλει στο Σοκ ή στην Εσπρέσσο;

Στο προκείμενο: Μια και σού'κατσε, αχλάρωσε κι απόλαυσέ το. Αν εσύ δεσμεύεσαι, share the fun. Ο καλός ο κυριούλης φαίνεται αρκούντως αυνάνας ουτως ώστε να βασίζεται στο προαναφερθέν (μα)κάβριο αυτοκίνητο ώστε να ρίξει γκόμενα... Την ατάκα την κόβω καλης πιότητας. Μια δικιμή μόνο θα σας πείσει! Σε ανοιχτό μέρος όμως, μπας κι έχουμε να κάνουμε με το δράκο του Θησείου

Έγινα κατανοητός;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τα καλά κοριτσάκια στις 5 το πρωί είναι στο κρεβάτι τους, αλλά τα κακά κοριτσάκια είναι παντού αλλού emdevil

Μια και σού'κατσε, αχλάρωσε κι απόλαυσέ το.

Άμα'ν'είναι να αχλαρώσω, νταξ βρε αδερφέμ, θα το κάνω!! :P

Δε μου'κατσε, απλά μοιράζομαι την υπέρτατη αυτή εμπειρία μου μαζί σας.

Και όσο για τα ωραία γκομενάκια και τη σχέση τους με την υποφαινόμενη, το αφήνω ασχολίαστο. Εγώ πάντως ουδεμία σχέση με γκομενάκια έχω. Ουγκ. Ευτούνες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα καλά κορίτσια στις 5 το πρωί είναι στο κρεββατάκι τους. (όχι απαραίτητα της οικίας των). Επίσης, τέτοια σημεία συνάντησης φέρνουν σε πρεζοκαταστάσεις, φτου μακρυά από εμάς. Ορθώς το λοιπό εφοβήθεις, αν και καθήμενη την ώρα συγγραφής του ποστ.

2 παρατηρήσεις: Τι της λιμπίστηκε της υποφαινόμενης ο τσιτάρας; Τόσα ωραία γκομενάκια ήντουσαν τρωίρω... Επίσης, τις φωτό τι τις ήθελε; Να τις βγάλλει στο Σοκ ή στην Εσπρέσσο;

ε δε ηταν κ μονα τους τα κοριτσακια.....ειχαμε ολοκληρο αντρα μαζι μας καλε :lol::D:splaaaats:

ωραια γκομενακια B) χμμμμμμμμμμμμμμ! emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη κορίτσια, αλλά γιατί να τον κατηγορούμε τον άνθρωπο; Ένα καμάκι έκανε. Από την μία λέμε δεν την πέφτουν πια οι άντρες (κάτι που κατά την ταπεινή μου άποψη δεν ισχύει) από την άλλη αν κάνει κάποιος μια κίνηση αμέσως να τον πούμε ηλίθιο. Μια χαρά έκανε το παιδί. Αν εσένα δεν σου άρεσε, σου άφησε την επιλογή να μην τον πάρεις τηλέφωνο, σωστά; :)

Ηλίθιο πέσιμο είναι να σε πιέζει κάποιος με το ζόρι όσο και αν εσύ εξηγείς ότι δεν θέλεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με ταχύτητα αστραπής, πιο γρήγορος κι από την Τσιτάρα, πιο γρήγορος κι από τον Λούκυ-Λουκ, ο οδηγός σταματά,

Βλέπω τα παιδικά τραυματα είναι καθολικά και γενικευμένα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Oμορφες ιστοριες ανθρωποπαρατηρησης!!!

Μου θυμιζουν κατι ωραια πενταλεπτα στην τηλεοραση της Βουλης με μουσικη υποκριση Ντεμπισυ και εικονες φλερτ απο το ζωικο βασιλειο.

Ξερετε φασιανοι να επιδεικνυουν τα πολυχρωμα φτερα τους,γερανοι να χορευουν,αετοι να στροβιλιζονται σε υψος εκατονταδων μετρων,βατραχακια να φουσκωνουν υπερηφανα......

Το αεναο παιχνιδι του ζευγαρωματος........

Ομορφο και ρομαντικο.....

Κανει τη ζωη καλυτερη και πιο ενδιαφερουσα ......

Ιουλιεττα δε μας ειπες.... τελικα τον βρηκες τον Ρωμαιο σου?

:anavwfwties:emerws1emloveemloveletter

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το υποσχέθηκα στο μάστορα να το ανοίξω το τοπικ...απλά λόγω συγκυριών άργησα αρκετά... :D

Πολυαγαπημένα μου παιδάκια, θέλω να μοιραστώ μαζί σας άλλη μια σουρεαλ εμπειρία μου...

Ώρα 5 το πρωί περίπου... κι ενώ παρέα γνωστών προμινεντ μεμπερς (για να υποκλέψω ατάκες από το αδελφό γλου :P ) έκανε τσάρκα στην Ερμού πλησίον του σταθμού του Θησείου...

(

Καλά να πάθετε! Γιατί να πάτε από Ερμού στο Θησείο? Η διαδρομή είναι χάλια μές την κίνηση και άθλια οικήματα τριγύρω! Άλλη φορά, για να πάτε από Ερμού στο Θησείο, στο τέλος του πεζόδρομου στην καπνικαρέα, στρίβετε αριστερά και πηγαίνετε από τον πεζόδρομο του Μοναστηρακίου, δίπλα στις γραμμές του τρένου, και φτάνετε στο θησείο! Η διαδρομή που πήρατε, κατεβαίνοντας μέχρι κάτω όλη την Ερμού είναι : α) άθλια και β) κύκλος, οπότε βγάζουμε στο συμπέρασμα ...ΠΩΣ αγαπητή Ιουλία πήγαινες γυρεύοντας!!! :splaaaats::P

Και περιδιάβαινες ύποπτα κι απόμερα μέρ, κι εσύ πρώτη απευθύνθηκες στον Λούκυ Λουκ, αλλά απλά όταν ξεπέζεψε το κάμπριο και τον είδες από κοντά, διαπίστωσες πως δίχως καμπριο δεν πιάνει μία!! :D:D

Πάντως , ο νεαρός ήταν ευγενέστατος, μέχρι φυσικά το σημείο που άρχισε να βγάζει φωτογραφίες! Δεν ξέρω, σε αυτό το θέμα είμαι πάρα πολύ ευαίσθητος εως κι ευέξαπτος!!!Ακούς εκεί! Να τραβήξει φώτο! Αν ήταν ψηφιακή μηχανή, έπρεπε οι συνοδοί σας να του ζητήσουν να τις σβήσει, ενώ αν ήταν με φίλμ έπρεπε να του την φέρουν στο κεφάλι!!!!! :P

Άλλη φορά, αν δεν θέλετε τέτοια, να προσέχετε περισσότερο.... emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Δε με λένε Ιουλία ρεεεεεεεεε emexcl

2. Όχι ευχαριστώ, δεν τον βρήκα το Ρωμαίο μου και να μου λείπουν Ρωμαίοι που νομίζουν ότι με μια κάμπριο θα πέσουμε εμείς αι πτωχαί πλην τίμιαι κορασίδαι :splaaaats:

3. Δεν απευθύνθηκα πρώτη, έκανα ένα σχόλιο το οποίο κανονικά έπρεπε να περάσει απαρατήρητο :angry:

4. Ναι, είμαι γεμάτη παιδικά τραύματα και ανεκπλήρωτες φαντασιώσεις :P Πάντα γούσταρα το Λούκυ-Λουκ, ενώ η Τσιτάρα ήταν το πρότυπο ομορφιάς και καριέρας!! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά δεν κατάλαβα? Ο τυπάς άξιζε χωρίς το κάμπριο? Αν δεν άξιζε, ας έπαιρνες το κάμπριο κι ας έφευγες. Το θέμα ήταν να κερδίσεις κι εσύ κάτι απο αυτήν την ιστορία.

Και κακά τα ψέμματα Juliette μου, αυτό το πράγμα με τις φωτογραφίες πρέπει να το συνηθίσεις πλέον. Αργότερα, όταν θα αγορεύεις στα δικαστήρια με μεγάλη επιτυχία, ξέρεις πόσοι δημοσιογράφοι θα σε περιμένουν απ'έξω για τις δηλώσεις σου? Ξέρεις ότι η φωτογραφία σου θα βρίσκεται καθημερινά στα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων? Ξέρεις πόσα αγόρια θα κρεμάσουν το πόστερ σου πάνω απο τα κρεβάτια σου και θα... περνάνε ήσυχα τις κρύες νύχτες του χειμώνα? Ξέρεις ότι θα αποτελείς το ίνδαλμα χιλιάδων κοριτσιών, θα είσαι πρότυπο γυναίκας κι επαγγελματία? :wacko:

Κι εσύ μας λες ότι σε πείραξε μια απλή φωτογραφιούλα που έβγαλε ο νεαρός? Αμαρτία είναι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup:lol: Και να το έπαιρνα το κάμπριο τι να το κάνω? Δεν μπορείς πλέον να κυκλοφορήσεις στην Αθήνα με αμάξι...έχουμε και Ολυμπιακούς... :P

Επίσης δε θα αγορεύω στα δικαστήρια. Να μου πεις ότι θα δίνω ρεσιτάλ στις μεγαλύτερες αίθουσες ανά τον κόσμο να το δεχτώ. Αλλά όχι και δικαστήρια... Μπλιαχ <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι είναι οι Ολυμπιακοί? Μισή εβδομάδα ακόμα, βάλε και τους παρολυμπιακούς άλλες δύο εβδομάδες και μετά θα ανεμίζουν τα μαλλιά μας απο το κάμπριο!! Αχ δε σκέφτεσαι πρακτικά, δε σκέφτεσαι πρακτικά!

Μακάρι και στη Σκάλα του Μιλάνο να φτάσεις (κι ουχί Ωρωπού ή ιχθυόσκαλα, για να προλάβω τους γνωστους - αγνώστους κακεντρεχείς που θα σπεύσουν να σχολιάσουν!) :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarupemarup

Ιχθυόσκαλα Ωρωπού;;; Το μόνο πιθανο!!! Αμ ήξερα εγώ τι ψώνιζα....

emypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomai

Κάμπριο θες αγάπη μου; ΚΑΜΡΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ... (μόνο πες στο μπαμπά να να σταξει λίγο ψιλικό οξύ, γιατί εγώ έμεινα από καύσιμα!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μενω κοντα σε ψαροταβερνες κι αν δειτε τι οχηματα περιφερουν οι ιδιοκτητες θα παθετε...........

Μercedes ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - Bmw διθεσια ,Land Rover και Cryshler αλλο πραγμα......

Αρα ουδεν ατοπον στη συγγενεια ιχθυοσκαλας και εξωπλατων (βλ.καμπριο) αυτοκινητων :splaaaats::splaaaats::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μήπως να παρατούσα τα μεγαλεπήβολα σχέδια για σπουδές και να μου άνοιγε ο μπαμπάς μια ψαροταβέρνα; Λέω, μήπως;;;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δλδ για να καταλαβω....φταιγαμε εμεις και οχι οι 2 ηλιθιοι,παραφουσκωμενοι,γελοια ντυμενοι μεσα σε ενα καμπριο (κριμα το αυτοκινητο βασικα!!!!!!!!!) που πηγαιναν σα ηλιθιοι κ βρωμαγαν!!!!

και για ξαναματακαταλαβω.......επρεπε να κανουμε αλλη διαδρομη για να μη πεφτουμε σε μ@λ@κες;σορυ....εδω μαζεψαν απο τους δρομους λογω ολυμπιακων αγωνων τα ερμα τα αδεσποτα δε μπορουσαν να μαζεψουν κ τους γελοιους!!!!!!!!; emeleos emeleos emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

΄Βρωμούσαν κι όλας? Καλά είπα εγώ για ιχθυόσκαλα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έτσι είναι οι σημερινές γυναίκες... ο ένας τους ξινίζει, ο άλλος τους βρωμάει, ο άλλος δεν έχει κάμπριο, ο άλλος έχει κάμπριο αλλά του χάλασε η τρόμπα της οροφής και comme c'est μπανάλ να την ανοίγει με το χέρι μέχρι να τη φτάξει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Οκ, όλες οι μπιιιιιιιιπ σε μένα.... emcensored

Προχωράω στο δρόμο κουβαλώντας τις νότες μου, σαν καλή και συνειδητοποιημένη σπουδάστρια μουσικής που είμαι. Και κάνω το λάθος να περάσω μπροστά από ένα σταματημένο όχημα της εξπρές σέρβις. Ο υπάλληλος, ένας κυριούλης αρκετά σιτεμένος :splaaaats: καθόταν έξω από το όχημα περιμένοντας. Και με το που περνάω μπροστά του πετάει την ανεπανάληπτη ατάκα:

"Τι λες, να σου κάνω δώρω ένα αμάξι?"

emeleosemeleosemeleos:blink::blink::blink::wacko::wacko::wacko:

(τουλάχιστον βρίθει πρωτοτυπίας embaaa )

Πού πα ρε θείοοοοοοοο? :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, κι εσένα σε χαλάει ένα αμάξι...

Ε ρε άτιμη κενωνία... Ευτυχώς που το γυναικάκι μου έχει μπαμπά που ξηγιέται φίνα, αλλιώς, κι εγώ στην ουρά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οκ, όλες οι μπιιιιιιιιπ σε μένα.... emcensored

Προχωράω στο δρόμο κουβαλώντας τις νότες μου, σαν καλή και συνειδητοποιημένη σπουδάστρια μουσικής που είμαι. Και κάνω το λάθος να περάσω μπροστά από ένα σταματημένο όχημα της εξπρές σέρβις. Ο υπάλληλος, ένας κυριούλης αρκετά σιτεμένος :splaaaats: καθόταν έξω από το όχημα περιμένοντας. Και με το που περνάω μπροστά του πετάει την ανεπανάληπτη ατάκα:

"Τι λες, να σου κάνω δώρω ένα αμάξι?"

emeleos  emeleos  emeleos  :blink:  :blink:  :blink:  :wacko:  :wacko:  :wacko:

(τουλάχιστον βρίθει πρωτοτυπίας embaaa )

Πού πα ρε θείοοοοοοοο? :antegeia:

και που είναι το περίεργο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, κι εσένα σε χαλάει ένα αμάξι...

Ε ρε άτιμη κενωνία... Ευτυχώς που το γυναικάκι μου έχει μπαμπά που ξηγιέται φίνα, αλλιώς, κι εγώ στην ουρά!

Εχμμμ...απλά δεν έχω στο κούτελο την επιγραφή "λυσσασμένη" -_-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.