Jump to content

Η εξαφανισθείσα στο σύμπαν ηλιθιότητα


Juliette

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Last Reply
  • 5 months later...

Όχι ακριβώς ηλίθιος τρόπος πεσίματος, αλλά....

Στη Βραζιλία σε ένα μπαρ με ζωντανή μουσική ψάχνω τη φίλη μου να φύγουμε γιατί τα πράγματα παραήταν ψόφια. Δεν την βρίσκω, οπότε αρχίζω να ανησυχώ, δεν είχαμε βλέπεις και κινητά.... και εκεί που γυρνοβολούσα μόνη στα πρόθυρα πανικού, πέφτω μούρη με μούρη με ένα τυπάκι που αφού μου πιάνει την κουβέντα, μου πετάει την ατάκα:

"Ε κι αν δεν την βρεις απόψε, το πολύ πολύ να αναγκαστείς να περάσεις τη νύχτα μαζί μου. Μπορείς να μείνεις μόνη σου? Δεν μπορείς"!!!

emgoal emgoal :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Πίνω καφέ με 2 κολλητούς στην Αγ. Παρασκευή σήμερα το απογευματάκι... και ξαφνικά πλακώνει ένας κυριούλης κοντός ψευδός γέρος και αν έλεγα άσχημος πολύ θα του'πεφτε και λέει:

-Παιδια, εδώ είναι Αγία Παρασκευή?

-Ναι, λέμε εμείς τρελά ψαρωμένοι...

-Κι εσύ κοπελιά αγιοπαρασκευιώτισσα είσαι?

-Εμμμ όχι (αφού έφαγα μια φρίκη)...

-Από πού?

-Απ'αλλού.

-Πού?

-Ζωγράφου :blink:

Kαι μου δίνει το χέρι του "Σπύρος" και φεύγει!!! :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Εμένα ρωτάς? Όλοι οι ψυχοπαθείς σε μένα γμττττττττ....
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Εμένα ρωτάς? Όλοι οι ψυχοπαθείς σε μένα γμττττττττ....

Καλά γιατί πιστέυετε όλες αυτό το ίδιο πράγμα; γιατί;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Και επιπλέον εγώ παραθέτω και αποδεικτικά στοιχεία!! :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλε εγω ημουνα παρουσα.....το ειδα με τα ματακια μου απ'ολες μας (ειμασταν πολλες κοπελες :P !!!! ) εκεινη διαλεξε!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι αλλά ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ λέτε ότι πέφτετε σε ψυχοπαθείς; μήπως εσείς τελικά έχετε το πρόβλημα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπα, απλά θέλουν να δικαιολογήσουν αποτυχημένες επιλογές ή χυλοπιτούλες λέγοντας "έλα μωρέ, αυτός ήταν τρελός" :D

Ρε Jul, είδες πώς το κατάντησες το παληκάρι; Έχει γίνει τόσο σκατά που δείχνει 80 χρονών γέρος :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι αλλά ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ λέτε ότι πέφτετε σε ψυχοπαθείς; μήπως εσείς τελικά έχετε το πρόβλημα;

α εγω δε λεω οτι ειναι ψυχοπαθεις αλλα "κουτσος στραβος σε εμενα ρε γμτ" ή "καλα μελι εχω κ τραβαω τετοιους τυπους;"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε Jul, είδες πώς το κατάντησες το παληκάρι; Έχει γίνει τόσο σκατά που δείχνει 80 χρονών γέρος :P

Ποιο παληκάρι? :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χιουμορίζω. Επειδή σου συστήθηκε σαν να σε ήξερε από παλιά και είπα μήπως απλά δεν τον γνώρισες :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, αν αποφάσιζα να γράψω εδώ για όλη μου τη ζωή, τότε θα καταλαβαίνατε τι σημαίνει "μόνο σε εμένα συμβαίνουν αυτά" που λέω συχνά-πυκνά. Σημερινό παράδειγμα:

Προχωρώ στο δρόμο και από την αντίθετη κατεύθυνση έρχεται ένας ροδαλός, ευτραφής και κοντούλης νεαρός (σαν να ξεπήδησε από ταινία όπου η μαμά του τον φωνάζει να φάει το αυγό του) κρατώντας σακούλες με ψώνια στο ένα χέρι και μια μισοφαγωμένη τυρόπιτα στο άλλο. Περνώντας ξυστά από εμένα λέει με σιγανή φωνούλα: "Είμαι ένα αγόρι έτοιμο για όλα." Γυρίζοντας να τον δώ αφού με είχε προσπεράσει ήδη, παρατήρησα ότι συνέχιζε ακάθεκτος τον δρόμο του, χωρίς να με κοιτά...Γέλιο αβίαστο, να 'ναι καλά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, αν αποφάσιζα να γράψω εδώ για όλη μου τη ζωή, τότε θα καταλαβαίνατε τι σημαίνει "μόνο σε εμένα συμβαίνουν αυτά" που λέω συχνά-πυκνά. Σημερινό παράδειγμα:

Προχωρώ στο δρόμο και από την αντίθετη κατεύθυνση έρχεται ένας ροδαλός, ευτραφής και κοντούλης νεαρός (σαν να ξεπήδησε από ταινία όπου η μαμά του τον φωνάζει να φάει το αυγό του) κρατώντας σακούλες με ψώνια στο ένα χέρι και μια μισοφαγωμένη τυρόπιτα στο άλλο. Περνώντας ξυστά από εμένα λέει με σιγανή φωνούλα: "Είμαι ένα αγόρι έτοιμο για όλα." Γυρίζοντας να τον δώ αφού με είχε προσπεράσει ήδη, παρατήρησα ότι συνέχιζε ακάθεκτος τον δρόμο του, χωρίς να με κοιτά...Γέλιο αβίαστο, να 'ναι καλά.

Εσένα όμως, σου φίλησε τον ώμο;;;;;;; :splaaaats: Όοοοοοοοοοχιιιιι :P Άρα σαφώς δεν συμβαίνουν μόνο σε 'σένα αυτά. Και σαφώς υπάρχουν και χειρότερα :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που λες δεν θα το θεωρούσα ηλίθιο, σε καμία περίπτωση. Είναι σαν μια μέρα με την απόλυτη ζέστη στο κέντρο της Αθήνας και ενώ περνούσα φανάρι ένας γονατίζει στη μέση του δρόμου και λέει: Πάμε για παγωτό, παγάκι μου!!! Από τρέλα ο κόσμος τι ψάχνεις τώρα... Πάντως ανέφερα σημερινό γεγονός λέμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους συζητήσεις και δεν μπλέκομαι παραπέρα. Τις περισσότερες φορές δεν γίνονται με κακό τρόπο, είναι αρκετά όμορφες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Tώρα το ότι σε αποκάλεσε "παγάκι" είναι καλό? emoops:P

(still love you emiloveyou )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δροσερή εννοούσε, αλλά πάγος όπως το εννοείς είναι το όνειρό μου να γίνω...Εννοείται ότι κι εγώ emiloveyou και σου αξίζει.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup:wub:

Αλλά γιατί να γίνεις πάγος? Το μόνο καλό με τους πάγους είναι ότι σφίγγουν οι emkwlos

emoops:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Κοίτα, τώρα που έρχεται καλοκαίρι, χρειάζεται κι αυτό!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ναι. Σε σας τους φυσιολογικούς ανθρώπους. Εμείς που θα ξεσκιζόμαστε στο Ηρώδειο τραγουδώντας LOTR ..... άσε πίκρα γαμώτο... emranting
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.