Jump to content

Μωρό μου sorry, μα έχω βρει καλύτερο...


Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος;  

60 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος;

    • Συζήτηση ένας-προς-ένα, ως ώριμοι άνθρωποι, συναινετικά (θέλω να μείνω μόνος, η σχέση δεν έχει μέλλον κλπ)
      32
    • Συζήτηση ένας-προς-ένα, ως βάρβαροι πολέμαρχοι (βρήκα άλλη/ον, έγινα gay, χάνω το χρόνο μου μαζί σου, άντε και γ@...)
      6
    • Με SMS από μακριά
      2
    • Με SMS από το ίδιο δωμάτιο
      5
    • Της/του δείχνουμε την κακή πλευρά του εαυτού μας (λχ σπίτι σαν το βομβαρδισμένο Ιράκ)
      3
    • Της/του γνωρίζουμε τους πλέον άξεστους φίλους/ες μας
      2
    • Συστήνουμε τους γονείς μας
      0
    • Συζητάμε για γάμο και παιδιά
      2
    • 15 amp KCl bolus IV ;)
      4
    • Δε χωρίζεις!
      3
    • ΔΞ/ΔΑ
      1


Recommended Posts

Πολλές συζητήσεις περιστρέφονται γύρω από τις σχέσεις.

Πώς την/τον θέλουμε, πώς να τα φτιάξουμε, τι να κάνουμε στην παραλία/στο βουνό/στο X-dream :P .

Αλλά κανείς ως τώρα δεν έχει αναφερθεί στο πλέον σημαντικό: πώς την/τον ξεφορτωνόμαστε επιτέλους!

Διηγηθείτε κι εσείς τις δικές σας εμπειρίες και προτείνετε και τον ιδανικό τρόπο στο poll... που μπορεί να προσθέσουμε επιλογές στην πορεία.

:antegeia: μωρό μουυυυυυ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 100
  • Created
  • Last Reply

al.jpg

Dark side of ourself. Σίγουρη και δοκιμασμένη λύση. Βέβαια αμφιταλαντευόμουνα μεταξύ αυτής της επιλογής και της λύσης με SMS, αλλά η πρώτη είναι πιο ακριβή, καθώς θα αρχίσουν οι εξηγήσεις και γιατι κτλ, μελόδραμα δηλαδή, σα ταινία με το Λάκη Κομνηνό. Οι γουρουνιές είναι δοκιμασμένη και επιτυχημένη λύση, αν το συνδυάσεις δε με ατιμέλητο, άπλητο λούκ με απ'όλα η επιτυχία αγκίζει το 100%

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:antegeia:

Πολεμος πατηρ παντων......ειπε ο παππους Ηρακλειτος,αρα μια καθως πρεπει επαναληψη της μαχης του Ματζικερτ,του Σκρα η τελος παντων των Δεκεμβριανων δειχνει οτι ειμαστε Ελληνες ,οτι συνεχιζουμε τις παραδοσεις μας και δεν γιναμε αμερικανακια του στυλ Sex and the city και τελος παντων οτι ο ανθρωπος που ηταν για λιγοτερο η περισσοτερο διπλα μας δεν περασε απαρατηρητος και σε καθε περιπτωση αξιζε εναν τελευταιο μεγαλοπρεπη καυγα!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι να το συζητάει κανείς???Σε μια εποχή που έχουμε τόσο σοβαρά(και υπαρκτά) ζητήματα να μας απασχολούν,γιατί θα πρέπει να καταναλώνουμε φαιά ουσία(και ψυχική ενέργεια),φτιάχνοντας με τα χεράκια μας επιπλέον προβλήματα ???Και ρωτάω:υπάρχουνε περιουσιακά ζητήματα,παιδιά, σκυλιά,γατιά στη μέση? Αν όχι,τότε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!(άμεσα,απόλυτα,ξεκάθαρα και πάμε γι'άλλα...)-κι αν η ζωή είναι μικρή,ρίξτα στην ελένη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακομη και αν η σχεση ηταν της μιας βδομαδας , της ενος μηνος ,οτι θελετε τελοσπαντων , νομιζω οτι το πιο λογικο και πιο ανθρωπινο ειναι να συζητησεις ωριμα ε?

κανεις δεν προκειται να πεθανει απο ατακες δεν ταιριαζουμε , δε τσουλαει αλλο , ενταξει ηταν ομορφα αλλα δεν ειμαι ερωτευμενη πια , απεναντιας ακομη και στο τελος της η σχεση δειχνει οτι άξιζε που υπηρξε και κρατησε οσο κρατησε ,οταν εισαι ειλικρινης και ξεκαθαρος με τον ανθρωπο σου

προσωπικα εαν εχω μοιραστει καλες στιγμες με τον πρωην , πραγματικα δε βρισκω λογο γιατι να μη μιλαμε και γιατι να τσακωνομαστε , δεν ειναι πολυ μικρη η ζωη για να την σπαταλαμε σε καυγαδες ?

υγ. καλα υπαρχουν ανθρωποι που χωριζουν με μηνυματα στο κινητο ? emeleos:wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπήρχε η σκέψη να μπει και χωρισμός με πμ στις επιλογές, αλλά το βρήκα υπερβολικό :)

Δεν έχεις χωρίσει ακόμα με SMS; Τσκ τσκ τσκ.... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Κι αν θες εγώ να μη μιλώ

ποτέ ξανά για χωρισμό

κάνε μου αυτό που΄ναι γλυκό

για την καρδιά και το μυαλό

Ξέρεις εσύ τι επιθυμώ

στον κόσμο περισσότερο

δώς το μου πια,να σε χαρώ!

ειδάλλως άμε στο καλό..."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειλικρίνεια πάνω απ'όλα.. όσο σκληρή και αν είναι κάποιες φορές η αλήθεια, όσο και αν πονέσει, ο ένας απο τους δύο, είναι ότι καλύτερο.... κάπιοα στγμή θα δει οτι ήσουν εντάξει και θα το εκτιμήσει.. εξάλλου όλα εδώ πληρώνονται.. και αν κάτι δε θέλουμε να μας το κάνουν, πολύ απλά ας μη το κάνουμε και μεις...

δε μου αρέσει να μου λενε... χμ... ξέρεις... δε μπορώ να είμαι μαζί σου γιατί εγώ δε νιώθω όσα εσύ... :blink::huh::wacko: και το κλασσικό .. είσαι πολύ ςραία κοπέλα ι το αντίθετο αλλα δε.. τι δε... τοτε μη το λες αυτο.... :antegeia:

ρε καλή μου πες.. ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ απλά είναι τα πράγματα :)

ακόμα. δε μου αρέσει να χωρίζω.. αλλά δυστηχώς αν το σκεφτώ και σπαστώ τότε όλα τελειώνουν ... και σπάνια δίνω δευτερες ευκαιρίες... και φυσικά δεν ξαναγυρνάω... προχωράμε μπροστα και δεν κοιτάμε πίσω.. μαθαίνουμε απο τα λάθη μας...

ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ νομίζω αυτό τα λέει όλα! απο την αρχή μέχρι το τέλος μιας σχέσης.-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε καλή μου πες.. ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ απλά είναι τα πράγματα  :)

Έτσι!Τα υπόλοιπα είναι μπαρούφες συνήθως κι άμα τις λες καταντάς γελοίος στα μάτια του άλλου που έχει λίγο μυαλό.Πιστεύω ότι πάντα η αλήθεια είναι το καλύτερο πράγμα για οτιδήποτε.Δεν αφήνεις την παραμικρή ελπίδα στον άλλον και συνεχίζει αυτός τη ζωή του κι εσύ τη δική σου.Μηνύματα και βλακείες.Πες στον άλλον την αλήθεια από κοντά, κανένας δε δαγκώνει.Αλλά για να τα κάνεις όλα αυτά πρέπει να έχεις την απαραίτητη ωριμότητα.Πόσοι άντρες την έχουν;;;Μουχαχαχα emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλές οι θεωρίες αλλά στην πράξη τα πράγματα... δυσκολεύονται(που έλεγε και ο Λεβέντης του Fame Story).Κάποιες φορές δεν είναι απαράδεκτο να αφήνεις ανοικτές πόρτες(αρκεί να μη κάνει ρεύμα και πουντιάσεις...)-άλλωστε ποτέ κανείς δεν μπορεί να είναι απόλυτα σίγουρος...(η καβάντζα που λέμε,η θεωρία του προσέχουμε για να έχουμε κλπ κλπ-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω ψήφισα το πρώτο σαν το καλύτερο και το πιο σωστό. Βέβαια εχω χωρίσει και με άλλους τρόπους. Όπως για παράδειγμα απο το τηλέφωνο, και με μήνυμα, αλλά ένιωσα ότι φέρθηκα πολύ άσχημα μετά. Και σίγουρα δεν θέλω να το ξανακάνω. Δεν είναι σωστό. :splaaaats:

Να κάνω και μια έρώτηση, γιατί 15ml KCL? Και 10ml δεν είναι αρκετά? :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup αυτό που ξέρω εγώ είναι 3 αμπούλες σε φυσιολογικό ορό μέσα...(μην κάψουμε και την φλέβα ;) )

Τώρα αν μία αμπούλα θα κάνει την δουλειά.....μπααα... δε νομίζω! είναι γερά πλάσματα οι γυναίκες! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμ, παρολο που είμαι γυναίκα, να προτείνω κάτι πιο δραστικό. :D

Επειδή καμία δεν θα δεχτεί να κάτσει για να πέσει ο ορός (γιατί πολύ σωστά το κάλιο καίει τη φλέβα και χρειάζεται αραίωση), καλύτερα μία amp bolus, αλλά σε κεντρική φλέβα. Διαλέξτε όποια θέλετε, η δουλειά σας θα γίνει άμεσα και ανώδυνα. ;):bloodomen:

:lol: Χα χα, όμως πρώτα να προσπαθείστε να την ξεφορτωθείται με λιγότερο εγκληματικό τρόπο. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

15 amp σημαίνει 15 αμπουλίτσες, για να είμαστε 1000% σίγουροι για το ευτυχές ( ????? ) αποτέλεσμα.

Πάντως με προβληματίζει το αυτοκρατορικό ποσοστό που συγκεντρώνει η ώριμη πρώτη επιλογή. Όλοι έτσι νορμάλ χωρίζουν; Κι άμα δε θέλει η άλλη/ο άλλος τι γίνεται;

Υπάρχουν πολλά πρόσφατα παραδείγματα τύπων που βγήκαν και κουρεμένοι από την ιστορία:

"Και μωρό μου, σε καταλαβαίνω, θες να μείνεις λίγο μόνος, να έχεις λίγο χώρο, θα σου σταθώ, θα τα έχεις όλα, έλα τώρα που σε θέλω και πολύ..."

"Και γιατί δεν έχει μέλλον; Μια χαρά είμαστε. Ας προχωρήσουμε και βλέπουμε. Εκτός ΚΑΘΑΡΜΑ αν έχεις βρει άλλη, οπότε θα πέσει κεραυνός να σε κάψει..."

"Μα φυσικά δεν μπορώ να μετακομίσω από το σπίτι σου. Και που θα πάω εγώ; Δώσε μου λίγο χρόνο... περίμενα τόσα από αυτή τη σχέση!"

emtonpoulooooo!!!

Παράλληλα, έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον οι σχετικές χωρισμοατάκες. Μην περιορίζεστε στα ταπεινά παραδείγματα της ψηφοθηρίας... Πείτε τα δικά σας (δικά σας-"δικών" σας :rolleyes: )!

Άντε να ακούσουμε κανένα καλό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικά μπορώ να πω ότι έκανα καλή αρχή με το θέμα...

Πρώτες διακοπές μόνη με φίλες,πρώτο φιλί,ήμασταν 3-4 μέρες μαζί και ένα βράδυ μου λέει ότι δεν μπορούμε να 'μαστε μαζί γιατί το έμαθε η πρώην κοπέλα του και τον απειλεί ότι θα αυτοκτονήσει. :lol:

Οπότε εγώ γίνομαι χάλια...(αμάν αυτή η υπερβολική ευαισθησία... :P )

Το μαθαίνει αυτός και το επόμενο βράδυ έρχεται με κάτι φίλους του εκεί που είμασταν εγώ με τις δικές μου και μου λέει συγγνώμη και να 'μαστε ξανά μαζί.Κι εγώ όπως είμασταν μπροστά σε όλους του λέω :

"Δεν πα να τραβήξεις καμιά μ......,μπας και ξελαμπικάρει το μυαλό σου!"(άτσα το μικρό! lol)

(Τον αναίσθητο...δεν σκέφτηκε την κοπέλα που θα αυτοκτονούσε! :lol::lol::lol: )

------------------------------------------------------------------

Κι ένα σχετικά πρόσφατο...(δεν είναι ολόκληρος ο διάλογος,αλλά σταχυολόγησα τα καλύτερα!!!)

Στην κλασική ερώτηση "γιατί;"

Αρχικά : "Όταν σε γνώρισα σε θεωρούσα γλυκειά,ενδιαφέρουσα,γοητευτική.........

Ε! Τώρα δε σε θεωρώ!" emgoal

Και τώρα η συνέχεια :

"Φαίνεσαι πολύ ευχαριστήμενη από τη ζωή σου!" emgoal

-ΚΑΙ; Κακό είναι αυτό;

"Δεν υπάρχει κάτι που να θέλεις να αλλάξεις;" "Κάνεις συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και φαίνεται σαν να μη θέλεις να βελτιώσεις τίποτα.Δεν προχωράς."

-Όχι είμαι ευχαριστήμενη από τη ζωή μου και θέλω να βελτίωσω πράγματα,ακριβώς επειδή είμαι ευχαριστημένη από τη ζωή μου!Αλλά αυτό τί σχέση έχει με μας;

"Έχει σημασία τί κάνει ο άνθρωπος που βρίσκεται δίπλα σου!" emgoal

-----------------------------------------------------

Α, και μια ατάκα ΜΕΤΑ χωρισμού εποχής,από φίλη μου .....

Μου τα πρηζε συνέχεια με τον πρώην της(είχαν χωρίσει κάτι μήνες,χρόνο σχεδόν),οπότε κι εγώ απηυδησμένη της λέω:

-Σταμάτα να μου τα πρήζεις με τον Βασίλη.Έχετε χωρίσει!

-Τί λες!Δεν έχουμε χωρίσει με την αγάπη μου!Απλά έχουμε ψιλοτσακωθεί και δε μιλάμε!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

-Τί λες!Δεν έχουμε χωρίσει με την αγάπη μου!Απλά έχουμε ψιλοτσακωθεί και δε μιλάμε!!! :lol:  :lol:  :lol:

Άψογο! Σχεδόν θεϊκό...!

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την κορυφαια ατακα χωρισμου μου την ειπε (!) ενας πρωην (obviously!) πριν πολλααααααα χρονια!!!

" Χωριζουμε γιατι εγω ειμαι τελειος ενω εσυ δεν εισαι" :blink::blink::blink:

Θρυλος!!!!!!!

Περιτο να πουμε οτι μου εκανε την μεγαλυτερη χαρη της ζωης μου!!

Περιτο να πουμε οτι με βρηκε μετα απο μερικα χρονια υπευθυνη του και 2 χρονια πιο senior του στο γραφειο...

Περιτο να πουμε οτι εγινε αρνακι κ ακολουθουσε τις διαταγες μου κατα γραμμα...

ο ΤΕΛΕΙΟΣ :antegeia::antegeia::antegeia: !!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως πέρα από το atacker της κατάστασης,νομίζω ότι πρέπει να εκτιμάμε αυτούς που μπαίνουν στον κόπο να μας πουν την αλήθεια,έστω κι αν αισθανόμαστε ότι είναι "άδικο" για μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

15 amp KCl bolus IV ;) Τι'ν'τούτο για μας που δεν είμαστε γιατροί? Άντε μη μεταφέρω το τοπικ στην "Κατανόηση των νομικών ζητημάτων από μη νομικούς και την κατανόηση των ιατρικών ζητημάτων από μη-γιατρούς..." emdevil

Εγώ δεν ψήφισα γιατί η κάθε περίπτωση έχει τις ιδιαιτερότητές της... συνήθως θέλω ειλικρίνεια... αλλά σε μερικές περιπτώσεις που η απόλυτη ειλικρίνεια θα κάνει πιο πολύ κακό παρά καλό, τότε εκεί σε θέλω μάστορα...

Πάντως για όσους το ξέρουν, υπάρχει και η μέθοδος της φίλης μου: "δε σου κάθομαι για αρκετό καιρό, και μετά σε σουτάρω επείδή είσαι ψυχρός" emgoal

(σσ: είναι πολύ περίεργο πάντως να διατηρείς σχέσεις κοινωνικής ευπρέπειας με τους πρώην, ειδικά αν έφαγες εσύ τη χυλόπιτα... οπότε στην περίπτωση αυτή καλύτερα να χωρίσετε απολίτιστα διά της μεθόδου του αεροδρομίου emarright αντικείμενα που εξφενδονίζονται εκατέρωθεν από αμφότερες τις πλευρές)

:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

15 amp KCl bolus IV ;) Τι'ν'τούτο για μας που δεν είμαστε γιατροί?

Σίγουρος δρόμος προς τον άλλο κόσμο ;) με αιτία καρδιακή ανακοπή.

15=15

amp=αμπούλες

KCL= χλωριούχο κάλιο (αυτό που μας ενδιαφέρει είναι το κάλιο, αυτή είναι η συχνότερα απαντώμενη μορφή)

IV=ενδοφλέβια (κατά προτίμηση σε μεγάλη κεντρική φλέβα για να μην έχουμε εξωτερικά σημάδια της ένεσης)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.