Jump to content

Το φορουμακι στην ακρογιαλιά...


Mariza

Recommended Posts

Από αύριο Αθήνα θα είμαι, θα πέσει τελέφωνο να βρούμε τρόπο να πάνε, dont worry!

Ρε μπροδερ εσύ δεν μου είπες ότι δεν θα κατέβεις τελικά? :blink:

(όχι τπτ άλλο αλλά μετά βγαίνω αναξιόπιστη) :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 116
  • Created
  • Last Reply
Από αύριο Αθήνα θα είμαι, θα πέσει τελέφωνο να βρούμε τρόπο να πάνε, dont worry!

Χμ.... για πείτε τι ακριβώς χώρος περισσεύει... μήηηηηπως πατε και κανέναν άλλον... (λέεεεεεμε τώωωωρα....) :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη μου πεις ότι άργησα ένα μήνα να κάνω reply :splaaaats: ...Συγκεντρώσου Μαριζάκιιιι.... emhehe  emrose

ΙΟΥΛΙΟ έχουμε...

Ε Ιούλιο δεν έχω βάλει και εγώ??? :huh:emsly

Εν καταλαβαίνω...τι εννοείς 7ακο μου??? emblushemblushemblushemdevilemdevilemdevil

:splats: :splats: :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λιοι…λιοι…λιοιπόοοοοοον…

Τελείωσα….δε ξέρω αν σας το πα…

Καλό μας καλοκαιράκι… :)

Ουφ τελικά τέλος…

Τι κάνουμε για να πάμε Vive Mar:

1)Κατά το μεσημεράκι προς απογευματάκι κάνουμε ένα ωραιότατο μπανάκι (στο μπάνιο του σπιτιού μας εννοώ) :P:lol:

2)Δε στεγνώνουμε τα μαλλάκια μας γιατί με τόση ζέστη θα στεγνώσουν απο μόνα τους...

3)Ντυνόμαστε...

4)Βαφόμαστε... (για κοριτσάκια μόνο)

5)Και ξεκινάαααααμε... ( emexcl sos μη ξεχάσετε να πάρετε χρήματα... emexcl )

Α τρόπος :

Στόχος μας είναι να φτάσουμε στο Κέντρο...

Παίρνει λοιπόν ο καθένας το οποιοδήποτε μεταφορικό μέσο βρήκε (λεωφορείο,ταξί,μετρό,οτοστόπ) και φτάνει στο κέντρο...

Στο μετρό Πανεπιστήμιο στην έξοδο προς Εθνική Βιβλιοθήκη κάνει τέρμα ένα ωραιότατο λεωφορειάκι που λέγεται A2 !!! (thanks M@N1I< για τη διόρθωση)

Παίρνουμε λοιπόν το Α2 και κατεβαίνουμε στο τέρμα...εκεί είναι το δημαρχείο της Βούλας και δίπλα το Vive Mar…

Β τρόπος:

Παίρνουμε απο κέντρο πάλι το Α3 ή το τράμ και κατεβαίνουμε Γλυφάδα...

Απο Γλυφάδα μπορούμε να πάρουμε όποιο λεωφορείο περνάει απο Παραλιακή...

Στη συνέχεια ρωτάμε τον οδηγό ποιά είναι η στάση που κατεβάζει στο δημαρχείο της Βούλας και μόλις φτάσουμε εκεί δίπλα είναι το Vive Mar…

Γ τρόπος:

Παίρνουμε ταξί ή απο το σπίτι μας ή απο κέντρο ή απο τη Γλύφάδα και λέμε στον ταξιτζή να μας πάει στο Vive Mar που είναι στην Παραλιακή δίπλα στο δημαρχείο της Βούλας...

Δ τρόπος:

Παίρνουμε το αυτοκινητάκι μας και βγαίνουμε παραλιακή...Το κόβουμε όοοοοοοολο ευθεία και κάποια στιγμή φτάνουμε Γλυφάδα...απο Γλυφάδα συνεχίζοντας στην παραλιακή το κόβουμε όοοοοοοοοολο ευθεία και κάποια στιγμή βλέπουμε απο μακριά στο δεξί μας χέρι το Ντεστίλ ή παλιό Μπο (στα ελληνικά :P )…το κόβουμε όοοοοοολο ευθεία και λίγο πιο κάτω βλέπουμε το Vive Mar…το δίνουμε το τουτου στον παρκαδόρο και μας το βάζει σε μια γωνίτσα...αν πάλι δε θέλουμε να πληρώσουμε τον βλάκα τον παρκαδόρο συνεχίζουμε να το κόβουμε ευθεία και βλέπουμε το δημαρχείο της Βούλας...εκεί έχει κενό χώρο να παρκάρουμε το τουτού μας...

Ε τρόπος :

Παίρνουμε τηλέφωνο κάποιον γνωστό μας που ξέρουμε οτι έχει τουτου και οτι θα έρθει και αυτός και του ζητάμε να μας πάρει μαζί...οπότε ουτε μας νοιάζει πως θα το βρούμε ούτε τπτ...γιατί ο οδηγός έχει την ευθύνη... :splats:

Τελικά στο Vive Mar μπορείτε να πάτε ή με τον Α ή με τον Β ή με τον Γ ή με τον Δ ή με τον Ε τρόπο...

Τέλος... :splaaaats::antegeia:emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί και να εμφανιστώ.Με δελεάζει το μπαχάλεμα συνάντησης γιατρών.Μη το δέσετε και κόμπο πάντως ότι θα με δείτε! emdevil:bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχει και ΣΤ τρόπος, βεβαίως βεβαίως:

1) Παίρνετε το μετρό και κατεβαίνετε Σύνταγμα.

2) Παίρνετε το τρόλλεϋ 13 και πάτε Πατήσια

3) Από τα Πατήσια παίρντετε το αμάξι σας, το οποίο από σήμερα έχετε αφήσει και ειδικά για την περίσταση διπλοπαρκαρισμένο

4) Με το αμάξι το κόβετε δεξιά, ανεβαίνετε Γαλατσίου, μετά το κόβετε αριστερά, ανεβαίνετε Κηφισίας, μετά το κόβετε όοοοολο ευθεία (κλοπιράιτ Μαρίζα 2004, ολ ράιτς ριζέρβντ), φτάνετε Village.

5) Στο Village βλέπετε το Spiderman 2 καταναλώνοντας τζάμπο κόμπο με γιγαντιαία ποπ-κορν και μια μεγάαααλη κοκα-κόλα. Μετά την ταινία πηγαίνετε όοοοοολο ευθεία (κλοπιράιτ Μαρίζα 2004) στην τουαλέτα γιατί με τόση κοκα-κόλα πώς θα βγάλουμε το βράδυ.

6) Αφήνετε το αμαξάκι σας και παίρνετε ταξί. Λέτε στο ταξί ότι πάτε στη Βούλα, αλλά επειδή ο πελάτης ΠΑΝΤΑ υποδεικνύει τη διαδρομή, του λέτε να σας πάει από Αεροδρόμιο.

7) Φτάνοντας στο Αεροδρόμιο, πληρώνετε τον ταξιτζή. Αυτό είναι ένα σημείο-κλειδί για τη συνέχεια της ιστορίας. Αφού πληρώσετε τον ταξιτζή, ανοίγετε την πόρτα, βγαίνετε και μετά την ξανακλείνετε. Αυτά είναι τρία (3) ακόμα σημεία-κλειδιά, που πρέπει να έχετε κατά νου.

8) Παίρνετε το αεροπλάνο για Μύκονο. Δεν θέλω τσιγγουνιές, μια φορά στο τόσο έχετε την ευκαιρία να δείτε τους συντελεστές του greekmeds!

9) Κατεβαίνετε στο Αεροδρόμιο της Μυκόνου και ξαναπαίρνετε ταξί. Να ξέρετε ότι αυτά που πληρώσατε στην Αθήνα δεν ήταν ούτε το 1/10 όσων θα δώσετε εδώ. Αξίζει όμως τον κόπο. Ζητάτε από τον ταξιτζή να σας πάει στο Λιμάνι.

10) Κατεβαίνετε στο Λιμάνι και περπατάτε μέχρι τη Μικρή Βενετία. Κάθεστε στο "Γκαλεράκι" για καφέ. Νωρίς είναι ακόμα, γιατί να φτάσετε πρώτοι στο ραντεβού και όλοι να γελάνε μαζί σας;

11) Τελειώνετε τον καφέ, τον πληρώνετε 15 γιούροζ επειδή εδώ είναι Μύκονος-όχι μαλακίες- και ανεβαίνετε σε ένα γαϊδουράκι. Όχι κάποιο συγκεκριμένο γαϊδουράκι, απλά να είναι ένα γαϊδουράκι που να ξέρει το δρόμο για το ραντάρ της Αεροπορίας.

12) Φτάνετε στο ραντάρ και ζητάτε το γιατρό. Θα τον καταλάβετε από τα γυαλάκια, τα φιδάκια στο γιακά, το πνευματώδες χιούμορ και βέβαια την απίστευτη γοητεία του.

13) Ανεβαίνετε με τον γιατρό στο ελικόπτερο που έχει έρθει για την περίσταση και λέτε στον πιλότο να σας πάει στον κοντινότερο Village.

14) Είστε και πάλι Μαρούσι. Το αμάξι σας είναι ευτυχώς ακόμα εδώ

15) Μπαίνετε στο αμάξι

16) Κλείνετε την πόρτα

17) Βάζετε μπροστά

18) Πηγαίνετε στο Vive Mar στη Βούλα.

19) Δεν είναι κανείς εκεί, είναι ήδη Δευτέρα.

Αν κάποιος δεν κατάλαβε κάτι, να μου στείλει pm. Πάντως πιο απλά δεν θα μπορούσα να τα πω- τι διάολο, ούτε 20 οδηγίες δεν χρειάστηκαν!

Σας φιλώ όλους σταυρωτά και τα λέμε αύριο στο Γκαλεράκι

Χμ, σόρυ, στο Vive Mar.

Μάκια!

ΥΓ: Χρειάστηκαν μήνες, αλλά τελικά είναι γεγονός! Η Μαρίζα μετά από αγωνιώδεις προσπάθειες, μονολεκτικά posts και posts μόνο φατσούλες, είναι πρώτη poster του site! Η πρωτοκαθεδρία έπεσε, ο Sov είναι παρελθόν, τόπος στα νιάτα κτλ κτλ. Mariza keep posting! emkwlos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eχμ νομίζω οτι ο Στ τρόπος είναι ο πιο βολικός...εξάλλου πόσες ευκαιρίες θα έχετε στη ζωή σας να κάνετε το γύρο της Ελλάδας σε ένα απόγευμα??? :P:P:P:splaaaats:

ΥΓ. Μπααα η πρωτοκαθεδρία του Sov θα επιστρέψει...απο Τρίτη σου αφήνω ελεύθερο το πεδίο...(απλά εκτονώνομαι πριν φύγω για διακοπές... :splats: :splats: :splats: )

Τα λέμε το βραδάκι παιδιά... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

24/7/2004

Το φορουμάκι στην ακρογιαλιά.... :rolleyes:

Και η ιστορία έχει ως εξής....

7 και μισή...Ο mr Roadrunner και η τραγουδίστρια του φορουμ μας δεσποινής Juliette emharp έρχονται σπίτι μου...και ξεκινάμε το δρόμο προς Vive Mar…ξέρετε εσείς...όοοοοοοοολο ευθεία... :P

Φτάνουμε Vive Mar κατά 8...αφήνουμε το τουτού του mr Μπιπμπιιιιιιιιιιιπ στο πάρκιν και μπαίνουμε στο μαγαζί...Μια ωραιότατη πρασινοφορούσα δεσποινής μας χαιρετάει....ξινή της έμεινε η χαιρετούρα μόλις της είπα οτι θέλουμε ένα τραπέζι για περίπου 25 άτομα...Γουρλώνει τα μάτια και λέει 25??? emeek emeek emeek Ψάχνει για τον υπεύθυνο του μαγαζιού...μετά κάτι γκαρσόνια...επι 5 λεπτά περιμέναμε απάντηση :mellow: ...τελικά μας δέχτηκαν και η συνάντηση έγινε...αυτά.... :)

Καλά καλά μη βαράτε emcolgate ...θα πώ και τα υπόλοιπα...(αφου επιμένετε)!!! :splaaaats:

Έρχονται 5-6 γκαρσόνια και αρχίζουν να ψάχνουν πώς θα τοποθετήσουν τα τραπέζια :huh: ...τελικά καταλήξαμε σε σχήμα Τ που είναι συμβολικό και δηλώνει Το φορουμακι... :splats: :splats: :splats:

Αυτά έγιναν πίσω απο τα παρασκήνια...

Και η ώρα φτάνει 9...παίρνω τη λίστα με τα φακελωμένα nicks και βγαίνω στην είσοδο μετα τας Ιουλιέττας.... :D

Πρώτο γκρούπ... faraway, Gilraen, warrior.

Δεύτερη παρτίδα...pathetic (οδηγός) , Sovereign (συνοδηγός), Doctor_7 (οπισθοδηγός). :P

Επι της υποδοχής τώρα εγώ με τον 7ακο...

Τρίτο γκρούπ...Αthena και doctor-xακος μετα του κολάρου του...

Τέταρτο γκρούπ...Ήρα με μια φίλη της....

Πέμπτοι και καταιδρωμένοι.... KonstantinosMD, SarandosKaptanis, Winmx με μια φίλη της, Aivy, Trivialx με μια φίλη του...

Μετά απο αρκετή ώρα έσκασαν μύτη οι...louloudaki με μια ξαδέρφη της, α^2, Χαρούλης και φίλος χ-ακου...

Τελευταίοι στην παρέα ο Martellακος μετα της φίλης του...

Ποιοί και πόσοι ήμασταν τελικά??? :huh::unsure:

Μετρήστε...

Roadrunner

Ήρα με μια φίλη της

Trivialx με μια φίλη του

faraway

α^2

louloudaki με μια ξαδέρφη της

warrior

pathetic

Juliette

Doctor_7

Sovereign

Gilraen

KonstantinosMD

SarandosKaptanis

doctor-x με ενα φίλο του

Martell με μια φίλη του

Winmx με μια φίλη της και τον Χαρούλη

Μαριζα

Aivy

Αthena

Το χαρτί με τα nicks που γράψαμε την παραγγελία πρέπει ακόμα να το κοιτάνε και να γελάνε...

Και πώς να το κάνουμε δε ξέρω πως γράφετε το Μοχιτο...και το Πινακολαντα...μα τι είναι αυτά τα ονόματα... embeer

Εγώ ντεν πίνει καρντιές μου...τα έχουμε πεί εξάλλου...με νερό και μεθάω...

Όσο για τη sprite εντάξει κάναμε και ένα τυπογραφικό λάθος και αμέσως να μας την πούν... emcoke

Η βραδιά περνάει ήρεμα...και αφού γλυτώσαμε τη βροχή emgademis όλα είναι καλά...φάγαμε τα γλυκάκια μας emfood ...ήπιαμε τα ποτάκια μας emdrunk ...είπαμε τις βλακείες μας emgossip ...κάναμε τις αλλαξοκαθισματιές μας στο τραπέζι “γάμου”...και να και ο λογαριασμός...(μεταξύ μας...390 ευρώ)

Σιγά σιγά αποχωρούν τα πρώτα στελέχη αυτής της σημαντικής συνάντησης...

Και όσοι τελικά ξεμείναμε...Roadrunner, Ήρα με τη φίλη της, louloudaki με τη ξαδέρφη της (όχι όχι δε γιόρταζα και έκανα αυτή τη συνάντηση...ήταν λόγο φόρουμ...louloudaki εξήγησε σε παρακαλώ!) :P ,Juliette, α2 (χωρίς ^, για να μάθεις...) και εγώ...πήγαμε για κρεποπιτσοβάφλες στο Corner στη Γλυφάδα...εμ τι να κάνουμε...παιδιά στην ανάπτυξη είμαστε...αισθανθήκαμε μια μικρή αδυναμία...

Τέλος της ιστορίας...

Τέλος της συνάντησης...

Υπογραφή : Πρόεδρος οργανωτικής επιτροπής φορουμοσυνάντησης 2004

ΥΓ1. Αφιερωμένο στην Νεφέλη που δε μπόρεσε να έρθει...και σε όσους δε θέλησαν να έρθουν (όχι για να δούν τι έχασαν)!!! emdevil:angry:

ΥΓ2. Και να αφήσετε την ελίτσα μου ήσυχη...ντάξει??? emshy emshy emshy Παλιοζηλιάρηδες.... :P :P :P :P

ΥΓ3. Έχω αυπνίες απο τη ζέστη...φου φουυυυυ... :(

ΥΓ4. Τα υπόλοιπα δικά σας...καλό καλοκαίρι... :rolleyes::wub:emkissemiloveyouembye

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και να και ο λογαριασμός...(μεταξύ μας...390 ευρώ)

:blink::blink::blink:

Κατάλαβα πάλι τους τα σκάσαμε. :wacko:

Έχω να πω πάντως ότι η Μαρίζα είναι ο πιο καλός οργανωτής συναντήσεων.Φρόντιζε για ό,τι θέλαμε, άψογη!

Ένα μεγάάάάλο ευχαριστώ στην Pathetic που μας πήγε home.Να ναι καλά. emthanx

Συτνεχίσατε με κρεποπίτσες ε;;;Φτου σας!!! emdevil Αν και τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα που το χάσαμε γιατί σε λίγο δε θα με αντέχει η ζυγαριά... :antegeia:

Το μαγαζάκι ήταν υπέροχο αν κι ακριβώς δίπλα στο σπίτι μου, δηλ, στου διαόλου τη μάνα.Οι τιμές ήταν λίγο άουτς αλλά οκ κάποια στιγμή θα συνηθίσω τα δεδομένα της Αθήνας και θα ξεχάσω τη γλυκιά φθηνή μου Πάτρα. emtsifoutis

Καταγγέλω δημοσίως ότι οι γιατροί δε γνωρίζετε τί θα πει συνέπεια αν εξαιρέσεις τη Μαρίζα που ήρθε πρώτη πρώτη. emdevil Οι πρώτοι που σκάσαμε μύτη ήμασταν νομικάριοι.Μια φορά είπαμε κι εμείς να πάμε στην ώρα μας, καλά να πάθουμε. :D

Πάντως η βραδιά κύλησε ωραία, οι απειλές από τους νομικάριους για μπαχάλεμα δεν πραγματοποιήθηκαν γιατί σας συμπαθήσαμε κι αν το καλοσκεφτείς είστε όλοι μελλοντικοί μας πελάτες. B)

Άντε παιδάκια και του χρόνου! emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νταξ,εγώ δεν είδα και πολλά.....λίγες μοίρες πέρα-δώθε ο καψερός.......κόσμο είχε,τί να σας πω :wacko:

Χάρηκα που είδα γνωστές φατσούλες,είδα και άγνωστες φατσούλες....την πιο γλυκιά όμως την είχα απέναντι ;)

Καλό σας καλοκαίρι,να περάσετε όσο πιο όμορφα μπορείτε όλοι και όλες σας :)

Υ.Γ. Βασίλωωωωω, :splaaaats: μαρή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για ποτε συνοδευτηκα , παντρευτηκα ,βρηκα ανθρωπο να κραταει το βιβλιο θεραπευτικη τον Αυγουστο ...

όμορφη συναντηση , θα ηθελα να μιλησω πιο πολυ με τα μεταλλα faraway και Gilraen αλλα η κατασταση δε βοηθουσε , την άλλη φορα! :)

παντα η Jul απολαυστικη (κατι ψιλοτραγουδησε :rolleyes: ), το louloudaki κινητο καραοκε και κινητη εγκυκλοπαιδεια :wub: και η ξαδερφουλα τι να πω ?αν μεναμε λιγο πιο πολυ σε αυτα που συζητουσαμε , θα μας μαζευαν και τις δυο , ασε που θα εβρεχε μεσα στο μαγαζι! emiloveyou

Μαριζακι τοσο γλυκα (να μη γεμισω τωρα ολο το ποστ με φατσουλες , ειναι γνωστα τα αισθηματα ), Αθηνα γλυκυτατη , Sov για μια ακομη φορα :rolleyes: απαραδεκτος (αυτα τα σχολια σου για τουτου ), ο Αντωνης μαλλον φρικαρε στην κρεπερι (ε μας ειχε πιασει το τραγουδιστικο μας , δε θελουμε και πολυ ) αλλα ειναι ευγενικος για να το πει , η Σαντουλα εξω καρδια και με τους υπολοιπους δε μιλησα :( -την αλλη φορα!

α και ο Πατρινος , που πλεον επισημα και δηλωμενα μεσα σε αυτο το φορουμ , θα ειναι υπο την προστασια μου αλλα θα διατηρω το δικαιωμα να τον ταλαιπωρω λιγακι καθε φορα που θα μου ευχεται πραγματα που δε μ αρεσουν καθολου! ;)

καλο καλοκαιρι σε όλους! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sov για μια ακομη φορα απαραδεκτος (αυτα τα σχολια σου  για τουτου

Όταν σταματήσεις να τρέχεις σαν τρελή, θα σταματήσω να είμαι απαράδεκτος!!! Πιο σιγα ρεεεε :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Eεεε εεεε...το παρασοβαρέψαμε νομίζω ε... :huh::mellow::P

Παρακαλώ να επανέλθουμε στο μπαχάλεμα περι συνάντησης... :P:splaaaats:

...για ποτε συνοδευτηκα , παντρευτηκα...

Έταξε και σε εσένα γάμο Ηρούλα μου??? :angry::P

Αχ αχ έτσι είναι αυτός...μοιράζει γάμους... :P

Δεν είναι κακό μωρέ, απλά θέλει να κάνει όλες τις γυναίκες ευτυχισμένες... :splaaaats::splats::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έταξε και σε εσένα γάμο Ηρούλα μου??? :angry:  :P

Αχ αχ έτσι είναι αυτός...μοιράζει γάμους...  :P 

Εγώ δεν έταξα.....αν θυμάμαι καλά δλδ :blink: ,μάλλον αυτοανακήρυξη υπήρξε :P

(ξεκινάω βαράκια να κρατώ το βιβλίο,έτσι? :) )

Όσο για εσένα,να περιμένεις στη σειρά σου είπαμε........ΣΕ 14 ΧΡΟΝΙΑ έχει ο θεός!

(ελπίζω να μην έχεις μαδήσει τον πεθερούλη μέχρι τότε....άκου mini ή jeep! emeleos )

Δεν είναι κακό μωρέ, απλά θέλει να κάνει όλες τις γυναίκες ευτυχισμένες... :splaaaats:  :splats:  :P

Πώς με νιώθεις,πώς με νιώθεις καρντιά μου............. ;)

Υ.Γ. Γυναίκα μου,όχι εσύ η.......στο βάθος κήπος :P ,εσύ-ναι εσύ η......γλυκούλα,η

μπουζουκοκωλαρίνα (ιταλιάνα κ.ο.κ.) μόλις μου είπε να την πάρεις τηλέφωνο να πάτε για καφέ!

Δυστυχώς για μένα -και μάλλον ευτυχώς για σένα emconfused - εγώ θα έχω φύγει για τα πάτρια εδάφη!

Ματα-ξανα-παλι φιλιά σε όλους/ες.......ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όλοι μα όλοι είστε πολύ καλύετροι απ'οτι σας περιμενα.. πέρασα πολύ καλα και θα το ξαναματακανονίσουμε.. την επόμενη φορά σε ένα μπαράκι στην παραλία με μουσική και φυσικά όλα το μπαρ δικό μας..

λοιπον... ποτε είπαμε θα κάνουμε μια πατρινοφορουμοσυνάντηση;;;; μπορουμε να παμε σε μια παραλια... άμμος φυσικά... να ανάψουμε φωτιές και να μείνουμε εκεί το βράδυ :D ένα weekend :D:D:D

αααα και την επόμενη φορά που θα ανέβω δε μοθ ξεφευγεις τόσο εύκολα... θα παμε clubbing emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωχ ωχ...οι άντρες του φόρουμ έχουν ξεθαρρέψει... emdevil

Άλλος ονειρεύεται γάμους emelaela ...άλλος φορουμοσυναντήσεις στην Πάτρα emhug ...

Roadrunner για πότε θές να το διοργανώσω??? emhehe Φύγαμεεεε... emcolgate

Ο μόνος προβληματισμός μου emdontgetit είναι μήπως ο ΜD μας σουτάρει απο το φόρουμ, μιας και κάτι παθαίνει με τη λέξη "Πάτρα"... :unsure:

Υ.Γ. Γυναίκα μου,όχι εσύ η.......στο βάθος κήπος ,εσύ-ναι εσύ η......γλυκούλα

Μας έχεις μπλέξει με τις γυναίκες σου... :wacko::wacko::wacko:

Τελικά ποιά εννοείς??? :blink::blink::blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

.... χμ... όποτε θετε :D:D:D:D μέσα στον αυγουστο και ακομα καλυτερα να έχει και φεγγάρι.... άντε άντε δες πότε και πάμεεεε

ααααα ο MD δεν έχει κανένα πρόβλημα ρεεεε τα κανόνισα ολα :D θα έρθει απο περιμετρική και δε θα περάσει απο πάτρα χι χι emdevil οπότε δεν έχει και δικαιολογία emhehe

λοιπον εγώ λεω για γιανισκάρι.... αμα θέτε να βάλω και photos.... είναι κοντά στο αεροδρόμιο του αράξου... μπορουμε να ψησουμε κιόλας και εννοείτε μπύρεςςςςςςς

ααααα θα έχουμε και καθρευτάκια για τον doctor-x για να μπορεί να βλέπει :lol:

ΥΓ. και απορούσα γιατί όλες είχατε φαγωθεί με τον 7άκο... emdevil (άσχετο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ. και απορούσα γιατί όλες είχατε φαγωθεί με τον 7άκο...  emdevil (άσχετο)

Seven, κι άλλη κατάκτηση!! Αλητεία dude!

Λοιπόν, αφού τα έχωσα στην Ήρα για την οδήγησή της σε στυλ "αν δω 3 μέτρα ελεύθερα μπροστά μου πρέπει να γκαζώσω αλλιώς κάτι θα πάθω", κάτσε να χώσω κανένα πικάντικο σχόλιο για τους υπόλοιπους γιατί σε σύγκριση με περιγραφές παλιότερων συναντήσεων δεν υπάρχει μεδούλι από τις ήδη υπάρχουσες.

Λοιπόοοον:

Νομικάριοι: Περίεργη ράτσα, ομολογουμένως. Λένε όλο τον υπόλοιπο κόσμο ξενέρωτο και μονόχνωτο, ειδικά όταν αναφέρονται σε γιατρούς, αλλά οι μισές λέξεις στο λεξιλόγιό τους είναι "δίκαιο" και οι άλλες μισές είναι "κουτσομπολιό". Επίσης, αν κρίνω από το ότι, με την εξαίρεση του α^2΄(ο οποίος για άλλη μια φορά μου άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων, σε περιμένω Μύκονο dude!), ήταν ΟΛΕΣ γένους θηλυκού, τότε μάλλον κάτι μη ξενέρωτο θα βρίσκετε στους γιατρούς για να τους κάνετε παρέα, έτσι κορίτσια;; Τυπικά παραδείγματα: Gilraen, faraway, aivy, warrior. Εξαίρεση: Juliette. Η κοπέλα έχει αποστασιωποιηθεί από το νομικαριάτο και φαίνεται! Πού και πού ακούς και τίποτα που δεν μοιάζει με "δίκαιο" στην ομιλία της και επίσης σηκώθηκε και από την καρέκλα της να μιλήσει και με κάνεναν! Ναι, κι όμως γίνεται κι αυτό! Όσο για την aivy, ναι, κορίτσι μου γλυκό, η υπογραφή μου είναι υπόσχεση!

Γιατροί: Χωρίζονται σε υποκατηγορίες:

-Κατηγορία Μαρίζας: Υπερκινητικοί, αμπαχούχα τύποι που δεν μπορούν να κάτσουν σε μία θέση, στριφογυρνάνε γύρω γύρω, δίνουν εντολές σε σερβιτόρους ("άντε φέρε μου μια κανάτα νερό"-έγραψε!) και γενικά κάνουν αισθητή την παρουσία τους. Τυπικά παραδείγματα: Μαρίζα, ΚωνσταντίνοςΕμΝτι, Winmx

-Κατηγορία Σαράντου: Μπλαζέ, κυνικοί, αραχτοί και ήσυχοι τύποι, που φέρνουν λίγο προς νομικάριοι, αλλά έχουν πλουσιότερο λεξιλόγιο. Δεν κουνιούνται από την καρέκλα μήπως κάποιος τους πάρει τη θέση, κοιτάνε νωχελικά γύρω γύρω, αλλά πάντα κάτι έχουν να πουν όταν τους ζητηθεί η άποψή τους. Τυπικά παραδείγματα: Σαράντος, trivial, Ήρα, Martell. Στη συγκεκριμένη κατηγορία εντάσσεται και η pathetic, που παρότι μη γιατρίνα, έχει πάρει σαραντοϋφάκι εδώ και χρόνια

-Κατηγορία μία έτσι, μία γιουβέτσι: Τύποι που εναλλάσσονται και παίζουν με την ίδια άνεση μεταξύ βαρεμάρας και ενεργητικότητας. Οι περισσότεροι άλλοι. Στην κατηγορία αυτή εντάχθηκε και ο doctor-x αναγκαστικά, παρότι συνήθως είναι γνήσιος εκπρόσωπος της κατηγορίας Μαρίζας. Αυτή τη φορά είχε καθηλωμένο το βλέμμα στο δέντρο απέναντι (όχι, Ήρα, δυστυχώς δεν κοιτούσε εσένα :P ) και προσπαθούσε να καταλάβει τι γίνεται στο πάρτυ δια της ακοής και μόνο

Roadrunner: Μία κατηγορία μόνος του. Ο τύπος κάνει μπαμ ότι δεν είναι ούτε γιατρός, ούτε δικηγόρος. Έχει κάτι το ανανεωτικό και το υγιές η φάτσα του, κάτι το trendy, πώς να το κάνουμε. Μηχανολόγοι rule!

Συνοδοί:Συνήθως άχαρος ρόλος, έρχονται κατά κανόνα όταν κάποιος φοβάται ότι δεν θα έχει με ποιον να μιλήσει ή όταν ο κάποιος έρχεται στη φορουμοσυνάντηση μετά ή πριν από κάτι άλλο. Γενικώς δεν πολυμιλάνε και περνάνε απαρατήρητοι, αν και υπάρχουν φωτεινές εξαιρέσεις!

Vive Mar:Ωραίο μαγαζάκι (το καφέ που πήγαμε γιατί υπάρχει και VIP-Club δίπλα) με όμορφη θέα και καλόγουστη διακόσμηση. Ήρεμοι τόνοι, καλούτσικα ποτά, καλούτσικα γλυκά, μέτριο σέρβις (με μπόλικο τουπέ), και από τιμές -όπως είπε και ο Seven- είναι αυτό που οι ξένοι λένε Αποτέκε!

Αυτά προς το παρόν, είμαι σίγουρος ότι θα υπάρξουν οργανωμένες αντιδράσεις στα παραπάνω, οπότε φεύγω εσπευσμένα για Βραζιλία με το τζετ και τη βαλίτσα με τη κλοπιμαία. Χαιρετίσματα σε όλους και καλό καλοκαίρι.

Ζι γιου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δίνουν εντολές σε σερβιτόρους ("άντε φέρε μου μια κανάτα νερό"-έγραψε!)

Όχι όχι...ψέματα...τα πράγματα δεν έτσι... :unsure:

Του λέω τη μια...νερό... :)

Ναι μου λεεί... emdontgetit

Περνάει η ώρα αλλα τπτις... :(

Του λέω τη δύο :P ...νερό... :rolleyes:

Περνάει η ώρα αλλα τπτις... :(:(

Ε παίρνω και εγώ την κανάτα και τον πλησιαζω απειλητικά... :angry:emdevil:splaaaats:

Μου λεεί βασικά έχουν τελείωσει οι κανάτες... :mellow:

Και του λέω...ε πάρε την κανάτα και φέρε νερό... emshy emshy emshy

Έδωσα εγώ εντολή...όοοοοοοοχι ποτέ!!! emnono Απλά τον βοήθησα να καταλάβει οτι αφού δεν έχει κανάτες και εμείς θέλουμε νερό θα μπορούσε να έρθει να τις πάρει και να μας βάλει...εμ τι...τζάπα τα 390 ευρώ??? :splats: :splats: :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ. και απορούσα γιατί όλες είχατε φαγωθεί με τον 7άκο...  emdevil (άσχετο)

Τσκ τσκ τσκ...άσε τα κοπλιμέντα ρε μπιπ-μπιπ, γιατί ματιάζομαι και εύκολα... :P

Το θέμα δεν είναι να αλληλοπαινευόμαστε, αλλά να μοιράσουμε τις... δουλειές... ;) Το πιάσαμε το υπονοούμενο ε; emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης, αν κρίνω από το ότι, με την εξαίρεση του α^2΄(ο οποίος για άλλη μια φορά μου άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων, σε περιμένω Μύκονο dude!), ήταν ΟΛΕΣ γένους θηλυκού, τότε μάλλον κάτι μη ξενέρωτο θα βρίσκετε στους γιατρούς για να τους κάνετε παρέα, έτσι κορίτσια;;

Ναι όντως υπάρχει κάτι μη ξενέρωτο...Είστε η ράτσα που σηκώνει το πιο πολύ δούλεμα και χάβετε όόό,τι κι αν σας πούμε!!! emdevil

Όσο για το κουτσομπολιό κανένα σχόλιο.Μάρτυς μας τα ποστς μας για τη συνάντηση(μόνο το δικό μου που ω ναι δεν έχει τη λέξη δίκαιο και δε τα χώνει σε κανέναν) και των υπολοίπων γιατρών(με φωτεινό παράδειγμα τη φαρμακογλωσσα Sov). emdevil

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γμτ τη σύνδεσή μου που έπεσε και χάθηκε το τόσο αξιόλογο ποστ που είχα γράψει... :angry:emranting (μην τυχόν και πεταχτεί κανείς και πει "Γράφε τα πρώτα σε word" τον έφαγα! :P )

Πάμε λοιπόν ξανά....

emarright Να συμπληρώσω το ποστ της Μαρίζας... όταν φτάκαμε στο εν λόγω καφε-μπαρ-εστιατόριο-πιασοκωλάδικο (emblush σορρυ κιόλας αλλά ετσι ήτουνε...) η Μαρίζα εκτελούσε χρέη υποδοχής με τη λίστα στο χέρι, ενώ η υποφαινόμενη οδηγούσε τους νεοαφιχθέντες στο πριβέ τραπεζάκι σχήματος Τ εις το βάθος-κήπος-θάλασσα του μαγαζιού, πετώντας κάθε τόσο τη σεξουλιάρικη ατάκα "Follow me please" emgoal και εν συνεχεία έκανε τις συστάσεις... (μη μου πείτε όμως, για μπάτλερ θα ήμουν καταπληκτική!!!)

emarright Ρε μπρο, φυσικά και είμαι αποστασιοποιημένη από το νομικαριάτο-δεν ήμουν και ποτέ φαν του είδους-κατά τύχη πέρασα στο μπ....μπαρδόν στη νομική emoopsemcensored Η μία και μόνη εξαίρεση κατά την οποία άφησα να εκτυλιχθεί η νομικίζουσα φύση μου ήταν σε γκαρσονιέρα οργίων στην Ασκληπιού, όπου η οικο-Δέσποινα με παρέσυρε υπούλως σε νομικές συζητήσεις υπό την επήρρεια μανιταρόπιτας-σναπς-αμαρετολέμονου. Και απ'τη θέση μου σηκώθηκα γιατί κάποιος emdevil την είχε καταλάβει... :P

Επίσης άμα τη ξανα-επιστροφή σου από το νησί των αμρτωλώνε σου χρωστάω καφέ... :)

emarright Ήρα μου emiloveyou once again forever and ever!!! Πάντως το χιντ για να τραγουδήσω είναι το εξής: να μουρμουρίσει κάποιος κάποιο τραγούδι-είναι σίγουρο ότι θα μου κολλήσει... εδώ το "άσπρα καράβια τα όνειρά μας" το τραγουδούσα μέχρι την επόμενη το απογευματάκι που έφτασα στο χωριό... :) Και άντε σας σχωρώ που δε με αναγνωρίσατε λόγω της νέας πρωτοποριακής κουπ :P αλλά λογικό είναι, αφού μερικοί had previously met me σε φάση μετεξεταστικής-πήρα το γ...μένο το πτυχίο μου-αντικομφορμιστικής θαντερκατοποίησης-οοοοοοοοο!!!! (να θίξω το γεγονός ότι θα ανοίξω πολλ-γκάλοπ "πώς με προτιμάτε, με μαλλί σγουρό ή πράσσο?" για να το δείξω στη μαμά που με θέλει όπως με γέννησε-μανούλα, μια μικρή αλλαγή μετά από 26 χρόνια δε βλάπτει!)

emarright Κύριε μάνατζερ, τώρα που σε ανέλαβε και επισήμως η Ήρα, αυτό σημαίνει ότι μπορώ να σε πλακώνω άνετα χωρίς φόβο και πάθος? :P Επίσης να θίξω ότι ανακαλώ προηγούμενη δήλωσή μου ότι μόνο στο αμάξι του ΚώσταΜΔ αγχώνομαι. Καταγγέλλω κυρία Τατιάνα μου ότι ο μάνατζερ Ροαντραννερ -όνομα και πράγμα- με έκανε να κλαίω από τρομάρα, χωρίς να δίνει σημασία στην πολυαγαπημένη του σοπράνο emcolgate Αίσχος κυρ-Πρόεδρα!!! :P

(για την περίπτωση συνάντησης στην Πάτρα -με την ευκαιρία θέλω να δω πώς θα στριμωχτούμε 30-τόσοι νοματαίοι στα 3-4 σπίτια των Πατρινών του φορουμ- δηλώνω πάραυτα ότι θέλω να με πάτε να δω το ηλιοβασίλεμα γιατί αρκετά με ιντριγκάρατε!!!) emdevil

emarright Ρε ΚώσταΜΔ, τι κάτωχρος που ήσουν!!!! Εσύ και ο Βλαντ ένα πράγμα... Πάλι καλά που δε χρειάστηκε να οδηγήσεις... :P

emarright Στο σημείο αυτό να θίξω ότι ο μεσιέ 40 σε φάση αποχαιρετισμού θέλησε να μου φερθεί όπως ο Σάκης στις χορεύτριές του -δηλ να μου εφαρμόσει επιστημονικό στριπτήζ :P - αλλά η Τζουλ δε μασάει... Γερά-γερά-γερά με τσαμπουκά (και με σαμπούκα άμα λάχει :Pemdrunk ) emdevilemkiss

emarright Nτοντώνη μου, και σένα σου χρωστάω καφεδάκι εν Κορυδαλλώ. Προτείνω Κυριακή απογευματάκι που γυρίζω από Ανάβυσσο. Γουστρείς? emkafes

Αυτά τα ολίγα από μένα... Όσοι δεν ήρθατε χάσατε... emgoal

ΥΓ: Μαριζάκι, Mojito και Pina Colada :P (το n με περισπωμένη, διαβάαζεται πίνια)

ΥΓ2: Κάποιος με είχε απειλήσει ότι θα με ποτίσει, αλλά τελικά μούφα απειλή ήτουνε... embaaaemcolgateemdevil:bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.