Jump to content

Αγαπημένοι ραδιοφωνικοί σταθμοί...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Last Reply

δεν είπα εάν εγκρίνω ή όχι τις επιλογές του… απλά έβγαλα ένα συμπέρασμα… Αχ! Salsero εμείς εδώ μιλάμε για εσένα και την πνευματική σου υπόσταση και εσύ διαβάζεις για την 9η πύλη…γκουχ-γκουχ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σου olyziz!!

Καλό το πείραγμα και καλοδεχούμενο :D

Τώρα προς αποφυγήν παρεξηγήσεων… μερικά σύντομα προσωπικά σχόλια-απόψεις:

1. Δεν νομίζω ότι η «κουλτουρα» είναι θέμα ηλικίας… μπορεί κι ο 20ρης/ 20ρα να έχει ενδιαφέροντα/ασχολίες που να τον καθιστούν «κουλτουριάρη» αλλα κι ο 30ρης/40ρης/50ρης να ξημεροβραδιάζεται με την σαβούρα της «νεοελληνικής TV».

2. Δεν έχω σκοπό να «πείσω» κάποιον περί των επιλογών μου… απλα ήθελα να ακουστεί και η γνώμη της μειοψηφίας, γι’αυτό έγραψα (και είμαι πολύ συνειδητοποιημένος ότι αποτελώ μέρος μειοψηφίας…)

3. Ενάτη Πύλη!!! Γιατί να μην διαβάσω; Μήπως υπονοείς ότι «μειώνει» την πνευματική υπόσταση; Δηλαδή κι ο Apollinaire που έδωσε έναν τέτοιο «ορισμό» τί πνευματική υπόσταση είχε; (αν βρω χρόνο θα γράψω εκεί…για να μην βγαίνουμε εδώ εκτός θέματος)

4. Δεν το «παίζω» ούτε θεωρώ τον εαυτό μου «κουλτουριάρη». Βέβαια αντιτίθεμαι στον καταιγισμό σαβούρας αλλα φυσικά δεν είμαι ο μόνος.

5. Άργησα να απαντήσω το ομολογώ, αλλα τι να κάνουμε, οι 60+… «αργούνε» :rolleyes:

Φιλάκια, καλό ΣΚ… :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

ακούω όλη μέρα μελωδία...μου αρέσει η φωνή του Οδυσσέα Ιωάννου...

ε... και λίγο #### δίεση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

KCRW από το iTunes... ένας από τους διασημότερους σταθμούς των ΗΠΑ, όπου παίζει αποκλειστικά indie μουσική, "εκλεκτικά" όπως λέει και το μόττο του.... ο,τιδήποτε από Phantom Planet μέχρι Air και Squirrel Nut Zippers.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ κ εγώ ακριβώς τα ίδια..όταν ήμουν Ελλάδα..αλλά κυρίως και με ευλάβεια Μελωδία ! ! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ κ εγώ ακριβώς τα ίδια..όταν ήμουν Ελλάδα..αλλά κυρίως και με ευλάβεια Μελωδία ! ! :rolleyes:

Άσχετο πήγε κανείς στην υπέροχη συναυλία του μελωδία πέρσι?Εγώ ήμουν εκεί!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά οι συναυλίες αυτές είναι εγγύηση!πρόπερσι είχα πάει σε εκείνη που οργάνωσε το δίφωνο κι ήταν κι αυτή υπέροχη.

Η συναυλία του μελωδία είπαν πως θα έβγαινε σε cd-dvd αλλά δεν έμαθα τίποτα ακόμα.άκουσες κάτι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εγω πήγα στη συναυλία του μελωδία... ήταν από τις πιο πετυχημένες....

και δεν βαρέθηκα ούτε λεπτό... δεν χάνω καμιά του μελωδία... είναι εγγύηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τότε που μου κλέψαν την κεραία του αυτοκινήτου δεν πιάνω τίποτα καλά. :angry: Φερε πίσω την κεραία ρεεεεεεεεεεε. :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο δικό μου ράδιο κυρίως παίζουν: Rock fm-ο γνωστός σε όλους μας ροκοσταθμός(96,9)Kosmos-folk,ethnic,indie,ακουμπάει jazz μερικές φορές,όμορφο πρόγραμμα με παραγωγούς που ξέρουν να σε χαλαρώνουν(93,6),Μελωδία-καλή ελληνική μουσική,έντεχνη και λοιπά(99,2),Derti μόνο λαικά-αλλά μόνο λαικά λέμε,ζήτω ο Αντύπας και το ημεροβίλι που συνάντησα μια φίλη(98,6),105,5 στο κόκκινο-αρκετά ψαγμένο αλλά μερικές φορές βαριέεσαι,και το υπέροχο σταθμουδάκι free fm που βάζει Μόνο 80's και ντίσκο και για εμένα προσωπικά είναι ανακάλυψη-αξίζει να ρίξετε ένα άκουσμα(98) embounce8 .

Από κει και πέρα τυχαίνει να ακούω για μεμονωμένα τις περισσότερες φορές τραγούδια Nitro(102,5),red(96,3),Δίεση(101,3),love(97,5),best(92,6),kiss και deejay(ίδια είναι :P 92,9-95,2 αντίστοιχα),planet(99,5),sfaira(το ελληνικό αδερφάκι του νίτρο στους 102,2),παρέα(104).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κλασικες και παραδοσιακες αξιες, Β'Προγραμμα. Καθε βραδυ εστω και απο ιντερνετ, ξεροντας οτι αγαπημενα σου ατομα, την ιδια στιγμη απολαμβανουν τις ιδιες εκπομπες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΤΙ ΓΥΡΕΥΕΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ...

Διονύσης Τσακνής

Ο Διονύσης Τσακνής κοιμάται – δεν κοιμάται, ονειρεύεται. Ό,τι είναι κατάλληλο, το μοιράζεται μαζί σας απ’ τη συχνότητα του ΣΚΑΪ. Κάθε Σάββατο πρωί στις 11 για πέντε εκπομπές στον ΣΚΑΪ από τις 3 Μαρτίου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.