Jump to content

Αγαπημένοι ραδιοφωνικοί σταθμοί...


Recommended Posts

Όταν ακούτε ράδιο , τι σταθμό ακούτε???

Γιατί όταν είστε νετ ξέρουμε τι ακούτε....την εκπομπή του doc-x-ακου...(χαχα...έριξα και το διαφημιστικό σποτάκι... :Pemkwlos )

Εγώ πχ κάθε Σαβ/κο βάζω Orange στους 93,2 γιατί έχει αφιέρωμα 80ς!!! :rolleyes:

Τις άλλες μέρες ότι κάτσει...

Αυτή τη στιγμή Village 88,3

ΥΓ. doc-x τα χρήματα στείλ'τα σπίτι... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Last Reply

εγώ Πάτρα... ακούω ραδίοφωνο συνήθως στο αυτοκίνητο και σπάνια στο σπίτι...

δεν έχω κάτι συγκεκριμένο... αλλά τυχαίνει... kiss fm, modjo radio, relax, love radio και όχι μόνο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup Πόσα είχαμε πει,μοναδική-μελλοντική μου αγάπη? ;)emthanx

σπορ-εφες,ρεντ (γκουχ-γκουχ),οραντζ,κι(τ)ς,ροκ,ντι-τζέυ,......ανάλογα το τί ψάχνω εκείνη τη στιγμή.

Εχμ....θέλοντας και μη,ακούω και τους παρακάτω,κάποια βράδια ;)

http://radio.coderz.gr:8000/listen.pls

και ενίοτε

http://live.mtv-radio.com:2004/listen.pls

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι αν δεν ακούω Love, ακούω ό,τι κάτσει...αλλά μετά τις 12.00 το βράδυ φανατικά Champions 89.2 μια καταπληκτική εκπομπή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο σπίτι σταθμός 101,3

στο αμάξι ανάλογα με την παρέα-δε χαλάμε καρδιές! αλλά αν είμαι μόνη πάλι σταθμό 101,3.

είναι και μια πολύ ωραία εκπομπή 12-2 το βράδυ στους 98,3 με τη Δώρα Αποστόλου-πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες φωνές στο ραδιόφωνο και φαντάζομαι ότι είναι και ζεστός άνθρωπος!

ακόμη τις μεταμεσονύχτιες ώρες love radio και πάλι σταθμό 101,3! :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ (μιας και ώρες ώρες είμαι ολίγον ξενέρωτος - ώρες ώρες όμως! το τονίζω) ακούω Σκάι...

Αλλά όσες ώρες είμαι νορμάλ τριγυρνάω ανάμεσα στους Orange, Σταθμό, Ρυθμό, Μελωδία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εν λευκώ συχνά το πρωι τον Κ.Τζούμα 877

Σκαι

Φλας

Σπορεφες φυσικα...και ό,τι παίζει ελληνικά παλιά και νέα με μπουζούκια... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Rock FM φανατικά, με αυτόν πήρα πτυχίο... emrockon Και καμιά φορά...Καλημέρααααααααα!!!!!! ;)emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

1) Rock FM 96.9

2) Eν Λευκώ 87.7

3) Επικοινωνία 94.0

4) SuperSport FM 94.6

5) Red 96.3

6) ERA Sport 101.8

και ό, τι πετύχω να έχει καλή jazz - blues - rock

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
emarup  emarup Πόσα είχαμε πει,μοναδική-μελλοντική μου αγάπη? ;)  emthanx

σπορ-εφες,ρεντ (γκουχ-γκουχ),οραντζ,κι(τ)ς,ροκ,ντι-τζέυ,......ανάλογα το τί ψάχνω εκείνη τη στιγμή.

Εχμ....θέλοντας και μη,ακούω και τους παρακάτω,κάποια βράδια ;)

http://radio.coderz.gr:8000/listen.pls

και ενίοτε

http://live.mtv-radio.com:2004/listen.pls

Άντε,τώρα πια και σε δικό μου server emgoal empswnara :P

doctor-x on the deckz

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ράδιο ακούω μόνο στο αυτοκίνητο.Συνήθως rock fm,αλλά μου την έχει σπάσει τελευταία,μόνο rock δεν είναι :splaaaats: .Επίσης red και τον τελευταίο καιρό radio gold που και που..

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τις σπάνιες φορές που ακούω ραδιόφωνο (δλδ μόνο στο αναγνωστήριο!!!), Ρεντ δαγκωτό!!!!!

(ο μοναδικός σταθμός που μ έχει κάνει πολύ λίγες φορές να πω "τι μ@λ@κί@ έβαλε πάλι!")

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η ώρα πλησιάζει 12π.μ. ...το ξυπνητήρι του κινητού αρχίζει να χτυπά στο χαμηλό....πανικός να το κλείσω όσο πιο γρήγορα μπορώ....πανικός να βγάλω το ραδιοφωνάκι και να φορέσω τα ακουστικά....ε,ναι λοιπόν ...πανικός στο αναγνωστήριο :blink:

τους τελευταίους 3 μήνες προσπαθώ να μην χάνω την καθημερινή εκπομπή του Βαγγέλη Περράκη , στις 12:00-14:00 , στο ΜΕΛΩΔΙΑ 99.2...ειναι μια εκπομπή που διαμορφώνεται αποκλειστικά απο τους ακροατές της....

ειμαι ...υπερήφανη για τις ...επιλογές των ακροατών :P

Melodia_melllogo1.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρώτηξη προς λοιπούς συν-μοδεράτορς στις τέχνες: να το κουνήσουμε το τοπικ κατά τέχνες μεριά? :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Τζούμα στο ''ΕΝ ΛΕΥΚΟ'' κάθε πρωί ... γιατί από κοντά με κομπλιμένταρε άγρια και δεν το ξεχνώ :wub:

ΣΚΑΙ τα μεσημέρια (ειδικά αν είμαι στο αμάξι - ό,τι πρέπει για αντίδοτο στην τρέλλα των δρόμων της Αθήνας εκείνη την ώρα) και τώρα τελευταία ... ''Γκίζα στη χώρα των θαυμάτων'' ...

ΤΡΙΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ πάντα όταν θέλω να καθαρίσω το μυαλό μου από κάθε τι περιττό ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Derti 96.8 μονο λαϊκα

Μια μικρή διόρθωση..

Είναι 98,6.

Αγαπημένοι μου ραδιοφωνικοί σταθμοί:88.3(village fm)-89.8(soho)-95.2(radio dj)-92.9(kiss fm)-93.2(orange)-94.9(ρυθμός)-102.2(σφαίρα)-102.5(Nitro)-97.5(love)-92.0(galaxy)-96.9(rock fm)-101.3(δίεση)-96.3(red)-99.2(μελωδία).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Καλημέρα σας, οι προτιμήσεις μου:

1. 3ο Πρόγραμμα 90,9

Κυρίως καθε πρωΐ για όμορφο και "διαυγές" ξύπνημα αλλα και πηγαίνωντας στη δουλειά (μάλλον ο μοναδικός ραδιοφωνικός σταθμός χωρίς ούτε μια διαφήμιση...). Βέβαια να ομολογήσω ότι αυτή η σεζόν ξεκίνησε με ηχογραφημένες εκπομπές στην πρωϊνή ζώνη διότι απλούστατα οι συμβάσεις των παρουσιαστών δεν ανανεώθηκαν...

2. Κόσμος FM 93,6 Τα Χρώματα της Μουσικής

Πολύ συχνά για να ακούω και μουσικές του κόσμου αλλά κυρίως κάθε παρασκευή και σαββατο 8-10 το βράδυ για μουσική από Λατινική Αμερική με τον Βασίλη Σταματίου.

3. Εν Λευκώ 87,7

Όταν θέλω λίγο Jazz αλλά και το πρωΐ για τον γνωστό Τζουμ δε λα Φουέντε (με τα εύστοχα και χιουμοριστικά σχόλια)

Πολύ σπάνια ότι τύχει πχ Red και από ελληνικά κανα παραδοσιακό που και που.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.